No. 20379. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 Augustus Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. SPORT. VARIA. AJphen. Het programma voor het Volks concert, te geven door de Harmonie Vereeni ging „Crescendo" op Maandagavond 8 uur in muziektent aan de Zaalbergslraat' luidt 1_. The Stars and Stripes Forever (marsch) Soiïsa; 2. Vendage et Moisson, ouverture A. Tack, 3. Donauwellen, valse Ivansvici. 4. Le trouvère potpourri sur l'opera, G. Verdi; 5. Le Retour 52e, marsch, H. Renland; G. La Vestale, ouverture, Raslner; 7. Theresen, grande valse de concert, C. Faust; 8. La vie champêtre, fantasie, L Ba jus9. Finale Met de nummers 2 en 8 heeft de vereeni ging op hel concours alhier een eersten prijs behaald. Alkemade. Burgerlijke Stand Geboren: Cecilia Maria. d. van C. S. Borst en van J. P. van der Meer Gerarda Elisa beth Maria, d. van P. G. M Wesselman en en van A. M. de Koning. Overleden: Maarten Schoenmaker, 66 ja ren Maria van der Meer, echlgenoole C. Heemskerk, 58 jaren -Johanna Geerlruida Elslgeest, echlgenoole C. G. Caslelein, 47 ja ren Anna Maria van Hameren, 3 weken. Ondertrouwd: Jan Noori jm. 26 jaar en Amarentia van der Mey jd., 30 jaar. Bodegraven. Burger 1. Stand. Ge boren: Alida Catharina, D. van C.»G. Snel en A. Kres. Ondertrouwd: P. van de Pol 31 j. en M. Zwijnfenburg 35 j. GetrouwdP. F. van Nóort 28 j. en G Kranenburg 28 j. Loop der bevolking. Gevestigde personen. B. van Dieren en gezin, spoorwegarbeider, van Oldebroek. J. van der Giesen, zonder beroep, v. Drie bergen. Vertrokken personen: Wed. J. Walra ven, zonder beroep, naar Nieuwkoop. J. M. Vonk en gezin, schipper, naar Zwamr merdam. D. Evers, arbeider, uit Osna- brück (Duitschland). Toen de wed. K. deze week met haar kindje op den arm de trap af wilde gaan, gleed zij uit, waardoor zij boven van de trap af sloeg Zij 1rwam met haar hoofd op de steenen vloer terecht en moest per auto naar den dokter worden vervoerd, die constateerde dat zij een groote hoofd wonde had opgeloopen. Hoewel het kindje geen uitwendige wonden opliep, deed het niets anders dan overgeven, wel een be wijs, dat de val ook voor haar niet zonder gevolgen was. Woensdagmiddag geraakte een kleine jongen te water, Gelukkig werd hij door zijn neefje gered, zoodat hij met den schrik en een nat .pak vrij kwam. Zooals de lezers wel zullen Weten, is er een comité gevormd om wethouder P. Batelaan bij zijn 25-jarig, jubileum te hul digen. Dit comité bestaat uit personen ■uit de A.-R. Kiesvereeniging. Nu waren verschillende personen in deze gemeente van meening dat de huldiging eeir meer algemeener karakter moest dragen. Daar toe is nu ook een comité gevormd uit personen van verschillende gezindten, die met het A.-R. comité vergaderen zullen over de vraag of een meer centrale huldi ging de voorkeur verdient. boskoop. De raad dezer gemeente ver gadert op Maandag, 23 Augustus a.s. 's na middags om zeven uur ten Gemeentehuize. Ontwerpen ter behandeling 1. Opening, trekking van nummer voor «lemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de verga dering van 14 Juni 1926. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Herslemming over het amendement D. Mosman Wzn. op het voorstel i.z. wijziging sehoolgeldhefing. 6. Voorstel van B. en W. om te besluiten tol aankoop van een perceel grond aan de Dorpstraat W.Z. met opstand. 7. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitloting van 4 obligaties van de leening. oorspronkelijk groot f §4.000. 8. Mededeeling van B. en W., betreffende de bestrating van de Ba rend straat. 9. Mededeeling van B. en W betreffende de vraag of in deze gemeente, op grond van de bepalingen der Vleeschkeuringswet, den centrale slachtplaats moet .worden gebouwd. 10. Advies van B. en W. op een verzoek van de Veréeniging van Achterkadebewo- &ers om den naam ..Achterkade" te veran deren in ..Westerkade". 11. Advies van B. en W. op een verzoek den heer A. C. de I^een, om vergoeding Tvogens schade, tengevolge van de verlaging der Achterkade. v 12. Aanbieding door Bsen W. van,het ver* slag van den toestand en de exploitatie van de Gemeentebedrijven over het jaar 1925. 13. Voorstel van B. *en,W. om aan den werkman J. van Hoff een pensioen uit de fcomeenlekas te verleenen van f 3 per week. 14. Sluiting. Koudekerk. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Johanna, d. van J. J van Doorn en van C. Binnekade. De gehouden Unie-collecte heeft op gebracht f 99.62 1/2. Nieuwe-Wetering. Woensdagavond is in den polder tusschen Nieuwe-Wetering en Rijpwetering de achterste wagen van de goederentrein van Leiden naar Hoofddorp ttil de rails geloopen. De wagen liep reeds ongeveer 200 Meter naast de rails voordal de tot stilstand werd gebracht. Aan de 3 en de leggers werd tamelijk ernstige p ,a^e toegebracht. Het verkeer werd otw? j^houden, doch de reizigers moesten Sappen Van ongeva' telkens over- ëpr^°f\°'iaieil^8ve®11* 1 September sus. zal rem zwakke kinderen van on- of min- Cu?ers 'Afgezonden worden ■not vacantie-oord Egmond aan Zee. De kinderen zullen daar een maand verblijven. Het initiatief voor deze uitzending is geno men door Zr. Sinninge, verpleegster van hel Wit-Gele Kruis. Hoewel nog meerder kin deren voor uitzending in aanmerking ko men, moet ditmaal volstaan worden met 4 kinderen Het benoodigde bedrag moet ge heel uit particuliere giften verkregen worden Mochten er nog ingezetenen zijn, die be reid zijn een geldelijke bijdrage aan dit hoogst sympathieke werk te verleenen. dan zullen zij Zr. Sinnige gaarne bereid vinden het' geld voor het beoogde doel te besteden. T^ouhrugge. De indertijd veel bespro ken kwestie tusschen de R.-K. Ambacnts- heeren van de Heerlijkheid Hoogmade en kerkvoogden der Ned.-Herv. gemeente te Hoogmade, omtrent de pastorie der Herv. A Gemeente, is nu geëindigd. Deze pastorie is al eeuwen in gebruik bij de Herv. Ge meente aldaar, doch staat op crfpachts- grond zooals alle gebouwen in dit dorp. Deze pastorie is door genoemde kerkvoog den in de helft der vorige eeuw geheel uit gelden der Herv. Kerk herbouwd Toch maakten de bestuurderen der Heer lijkheid Hoogmade aanspraak daarop. Om nu een eind aan deze onaangename zaak te maken, hebben kerkvoogden de ge vraagde zesduizend gulden in de kas dier heerlijkheid gestort Een interessante schenking voor de verzameling ten raadhifize kwam in van den heer P. Vromans, alhier, iels waarop Leidén po^. betrekking heeft. Het is de: „Sluylcedulle van liet lyck van Vrouwe Pe- tronclla Vroman3 in haer leven Huysvrouw vaii den Heer Mr. Nicolaas van Bancjiem, Eerste én Presidëerende Burgemeester der stad Leyden, in don Heere ontslapen den 30e October 1727, des mergens omtrend half ses uuren, oud synde 63 jaer eii 11 maenden." Zij werd begraven in de Pieterskerk „in Eygen Graffsteden, gelegen in het Hoogs Choor No. 7". Op de cedulle slaan vele namen vermeld van historisch bekende personen. Ook de kwitantie van den Kerkelijk-Ont- vanger, Daniël Basyn, dato 2 September 1727* is bij de cedulle bewaard. Zooals bekend is, prijkt het /amiliewapen Vromans in de „Lakenhal". Zwammerdam. Burger 1. Stand. Geboren: Cornelis, z. van Joannes Gerbert Stolwijk en van Catharina Judith Groen. Krijntjé, d. van Hendrik Johannes van der Laan en van Krijntjé Gaikliorsl. Twee meisjes, die per fiets een bezoek hadden gebracht bij een familielid in het dorp alhier, kwamen, toen zij huiswaarts wilden keeren, tot de minder prettige ge waarwording dat van een der rijwielen heL belastingplaalje was ontvreemd. De dader luervan is nog onbekend. Het water heeft hier blijkbaar de laat ste dagen sterke aantrekkingskracht. Een meisje dal kalmpjes aan in. de Dammcbuurt. in de f ichting Bodegraven peddelde raakte opeens het stuur kwijl en kwam in de sloot le vallen. Met bebloed gelaat en veel bag ger aan de kleeren kwam zij weer op den wal en werd door hulpvaardige handen van schoone kleeren voorzien. Een logeetje, aan den overkant op bezoek, maakte ook al met Ihel natte element kennis. Kunpende zwem- ihen, redde zij zichzelf, tot groot vermaak der omstanders. In dezelfde omgeving over kwam een kleinen jongen een dergelijk ge val. Hij ging kopje onder, doch wist er zelf weer uit te klauteren. Haarlemmermeer. Burg. Stand. Geboren: Jan, Z. v J. v. Heusden en G Boom. Johanna Maria, D v. R. Gris- nich en G., J. Hagen. Johannes Nico laas, Z. v. N. J. Ran en H. Knol. Nico laas Johannes, Z. v. W. J. W. Verhocve en F. M. de Troije Gretha, D. v. M. Maarsen en M. M. Treur. Guda Christi na, D, v. D. Maarssen en P. van der Maas. Jan Arie, Z. v. C. V. D. Kaslander en T. Spaargaren. Adriana Cornelia, D v. R. van Bentem en A. Kaasjager Theo- dorus Cornelis, Z. v. J. G. Opstal en A D. de Zwart.Johanna Helena, D. v. b. Ruiters en G. A. M. Gielen. Eliza beth Adriana, P. v. J. yan Gamerep pn D. de Wit. Johannes, Z v.t H. .Cjpm- bëe en P Boomhouwer. Willem Jphaji-, nes, Z. v. P. Lueke en N. Doeven. Gehuwd: J. Eveleens 31 j. en C. E. Huurman 22 j. P. J. Winter 21 j. en P. Hordijk, 23 j. C. H. Goossen 23 j en J. Mulder 23 j. Overleden: Adriana Mans, 23 j. onge huwd Gabriel, 11 j., Z. v. W. F. Café en A. Brepr. Arien Bakker, 86 j. wede. van T. Hessing. De hoer A. N. B, Wolffenbuttel, te Nieuw-Vennep, slaagde in Den Haag voor het examen Duitsch L. O. Een zoon van den arbeider S., te Hoofddorp, liad Donderdag bij het koren- maaien het ongeluk met een sikkel in z'n been te hakken, waardoor hij zoodanig werd verwond, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Katwijk-aan-Zee. Gevonden voorwer pen, waarvan ten poliliebureele inlichtingen le bekomen zijn: 2 huissleutels, zwart kin derschoentje. knipmes, lichtgrijze colbert, kinderschort en een beddelaken. De strandevangelisatie van gisteren had weer veel belangstelling, al was het weer minder aanlokkelijk. Als eerste spreker trad op de heer Versteeg, uit Groote Lind (geboren Katwijker), 4ie liet zingen Psalm 68 10 en voorging in gebed. Hij sprak daarna naar aanleiding van Jesaja 66. Toen gezongen was Ps. 25 2 sprak ds. Hospers, uil Noordwijk, over het onderwerp: „Waarom vele menschen zeggen: ik knn niet gelooven". Spr. liet ten slotte zingen Gez 49 5 en sloot op de gebruikelijke wijze. Onbestelbare brieven en briefkaarten, terugontvangen in de lsle helft van Aug. 1926; H. Kirchheimer, Mr. Schröder, Roer mond. Heer en mevr. Kuipers, Hilversum C. Groen, Rotterdam M. Sperlings Piet en Clet. van Ootigem, 's-Gravenhage II. Banning. Apeldoorn Anna v. d. Wou den, Utrecht Marietje van Waaien J. C! Verwey, Ruhrort Fam. Willy Wa goner, Duisburg. Als een -bewijs, dat er nogal optimisme beslaat ten opzichte van de haringvisscherij, dient gemeld dat binnen enkele dagen nog een zestal loggers voor dat bedrijf zullen uitvaren, n.l. 3 van visscherij-mij „Voor uitgang", dir. de heer L. Parlevliet; 1 van Mecrburg's Noordzeevisscliêrij en haring- export en 2 van de N.V. „Noordzcevisscherij" dir. de heer Th. Haasnoot. Noordwijk. Burger 1. Stand Ge boren: Johannes Cornelis, Z. van W. C. Kortekaas en D. H. van Heumen. Ca tharina Thcregia, D v. H. A. j. Rooijers en G. M. Bijman. Marijfcje, D. van A. van den Berg en D. Vlieland Ondertrouwd: Adrianus van Éoden, 26 j., te Noordwijkerhout en Christina Ca tharina Alida Rooijers, 24 jte Noord- wijk. Getrouwd A. J. van der Linden, 25 j. te Voorhout en A. M. van Schie, 23 j. te Noordwijk. C. van der Linden, 25 j., te Noordwijkerhout en K. Hermans. 22 j., te Noordwijk. Overleden: Gijsbertus Verhoog, <54 j., gehuwd met A. Hoogendam. Catharina M,argAretha Kalff, 27 j., ongehuwd. Gevonden voorwerpën. 1 atlas, 1 meisjeevest, 1 broche, 2 koffersleuteltjes, 1 zwartë muts, 2 manteltjes, 1 vlieger, 1 bebe-schoentje, 1 badmuts, 1 paar bad- schoenen, l kodakfilm, 1 haarkam in étui, 2 sleuteltjes, 1 gehaakt zadeldoekje, 1 handt-asch met inhoud, i horloge, 1 hon- denriem, 1 gouden ring, 2 vulpenhouders, 1 ring met sleutels, 1 portemonnaie met inhoud, 1 manometer'van een luchtpomp, 1 damesrijwiel, 1 honcfènpenning en 1 roodbruine kaatsbal Inlichtingen ovor bo- venstaande voorwerpen worden aan het politiebureau -te NoordwijkfBinncn ver- strekt uitsluitend iederen Maandag,- Woensdag en Zaterdag van 121 uur. Noordwijk-Binnen. Het bestuur der Oranjevereeniging alhier meldt ons dat eenige jongedames evenals het vorig jaar bij de inwoners eenige financieele steun zullen komen vragen ten einde hen in de gelegenheid te stellen alle schoolkinderen tijdens het in September te houden feest te kunnen onthalen. Noordwijkerhout. Burger 1. Stand. Geboren: Adrianus Antonius, Z. van J. F. A. Elzakker en P. J. Braat - Cornelis Elisa beth; 1 D. van J. C. Aartmart en J. G. J. Lampe Johannes Cornelis,. Z. van J. C. Duivenvoorde en A. ZcthofJoannes Pe trus Maria, Z. van J. Remmerswaal en G, A: AM. BerkhoutCornelis Gerarrdus Z van C- N. Broekhof en J. M. L. Guldcmond. Overleden: Maria Wilhéfmma Hohle 54 j^ echtg. van W. Muilwijk Hendrikus J. Piessejer 72 j. te Amsterdam (St. Bavo) Maria Been 73 j., wed van fï. Wesseling. -Op de veiling aan PieUGijzenbrug is de aanvoer groot, doch de prijzen blijven laag. Dubb. dikke heerenboonen 30 cis. voor een zak van 10 kilo. Aanvoer 2000 zak hee renboonen met draad, f 1.3Ó per zak van 10 kilo, ook 2000 zak aangevoerd. Snijboonen slechts f0.80 a f 1.20 per zak. Zeer groote aanvoer. Augurken, duur. f 2.00 a f 2.40 per slof. Ten overslaan van- notaris A. B ter Haar te Noordwijk-Binnen, had de verkoo- ping bij afslag plaats van een huis aan het Dorpsplein,met nog een huis daarachter.1 Kooper van beide- perceelen is .,dc heer E. Bakker, alhier, voor f 3300 te,-.zamen. De Oranje-véroeniging „Wilhclinina" vergaderde tot he Inazien der rekening-van het vorig jaar. Er bleek le zijn een klein voordeelig saldo, wat pleit voor het goed be heer van den penningmeester L. Hensbergen. Om te gemoet te komen aan de vele kritiek, welke de vereeniging het vorig jaar le verduren had bij den aankoop der prijzen, meent ze ieder in de gelegenheid te moeten stellen, om op- en aanmerkingen onder dé •aandacht le brengen. De gelegenheid hierr voor wordt gegeven in een algomeene leden- vergaderiorg op a.s* Dinsdagavond. Do ver dere feestviering zal dan tevens met alle leden besproken kunnen worden De ingezetenen waren verrast met het concert op de „Gemeentetenl", gegeven door de Christelijke muziekvereeniging „Harpe Davids", o. r. deze vereeniging den heelen zomer weinig of geen uitvoeringen gaf. De muziek was goed. Er werd met animo g-e- hlf&en. De ingezetenen hopen r.p meerdere concerten. Te Utrecht is geslaagd voor hel examen Fransch L. O. de heer C. G. vhn ScWik, alhior. "Vi ir- i Oegstgeest Gisteravond had in ae Dorpstraat een ongeval plaats, hetwelk nog betrekkelijk goed is afgcloopen. De heer A., uil Hillegom, per rijwiel in de Dorpstraat rijdende, haalde uit voor een passeerende auto en had het ongeluk een stok in de spaken van zijn voorwiel te krijgen, waar door hij voorover buitelde en bewusteloos bleef liggen. In de gemeente-auto-garage binnengedragen 19 hij door een onbekerrd gebteven dokter, die juist voorbijkwam, be handeld en werden de aan zijn hoofd opge loopen wonden verbonden. Later is de man per auto naar zijn woon plaats gebracht. Voorhoat Gistermorgen had er op de Hoofdstraat alhier een botsing plaats lus- scher twee wielrijders. Een hunner, de 45-jarige P. V., kwam te vallen en kreeg een diepe hoofdwonde boven het linkeroog, benevens een paar lichtere kneuzingen aan handen cd kaak Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Het mond- en klauwzeer dat in deze gemeente geweken scheen heeft zich op nieuw geopenbaard, thans onder het vee van den veehouder E. de Winter in den Berg- en Daalpolder. Het wettelijk kenteeken zal ook daar worden aangebracht. ROEIEN. Om de Eurcpeesche kampioenschappen. De inschr ij vingen. De inschrijvingen voor de Europeesche roei kampioenschappen te Luzem luiden als volgt: Sciff: Zwitserland Holland, Italië, Polen, Tsjecho-Slowakije en Hongarije. DoublescullBelgië, Frankrijk, Italië en onder voorbehoud Zwitserland. Twee zonder stuurman: België, Holland, Ilalië en Zwitserland. Twee met stuurman: België, Holland, Italië en Zwitserland. Vier zonder stuurman: Holland^ Jtaliö, Zwitserland en Portugal. Vier met stuurman België, Frankrijk, Holland, Italië, Polen, Portugal, Zwitserland en Spanje Acht: België, Frankrijk, Holland. Italië, Polen, Zwitserland, Spanje en Tsjeche Slo wakije. („Tel.") LAWNTENNIS. Geen wedstrijden te Noordwijk. De voor heden, morgen en Zondag te Noordwijk Vastgestelde wedstrijden voor veteranen en badgasten gaan niet door. Of zij alsnog op andere data zullen wor den gespeeld is nog niet bekend. WATERPOLO. L. Z. C.—A. Z. Het „Handelsblad" van hedenmorgen meldt dat alhier vanavond de promotie- en degradatie-wedstrijd L. Z. C.A. Z. zal worden gespeeld. Om onzen lezere, die wel licht ook dat bericht mochten hebben ge zien. een vergecfsclie reis naar de zwem inrichting te besparen, deelen wij mede, dat hiervan bij de L. Z. C. niets bekend is. De wedstrijd wordt vermoedelijk Zondag gespeeld. WIELRENNEN. Het incident te Milaan. Nieuwe herrie. Wat niot kon uitblijven is geschied. De heer J. van den Bergh, hoofdredacteur van „Sport-Echo" (officieel orgaan van den N. W. B.) en medewerker van de N. Rott Courant slaat vanaf heden buiten den wie lerbond en buiten het officieel orgaan. Tot goed begrip der zaak zij vermeld, dal de heer Van den Bergh de boezemvriend van Moeskops is, Hij verzweeg in do N. R. Crt niet alleen het vlag-incident, maar deed zelfs pogingen het. geheel te verdoezelen. Toon dit niet lukte en er algemeen en te recht verontwaardiging ontstond tegen den heer Pielcr Moeskops, moest de heer Fok- kinga. die secretaris-penningmeester van den N. W. B. is, doch te Milaan alleen aan wezig was als verslaggever van „De Tele graaf' en als zoodanig ook het bericht had verzonden, het ontgelden. Een felle pers campagne werd geopend onder leiding van den heer Van den Bergh. en de uitdrukkin gen, die daarbij werden gebezigd, waren van dien aard da-t 's heeren Van den Bergh's aftreden als hoofdredacteur van het officieel orgadn in de naaste toekomst on vermijdelijk scheen. Klaarblijkelijk heeft de man dit ook zelf ingezien, vandaar dat hij thans de eer aan zich zelf poogt le houden. 'Iftmmer genoeg schijnt zulks weer te moe ten geschieden door middel van een brief, waaiVan wij den toon niet zullen kwali- ficeeren. De lezer oordeele zelf. >dh In „Sport-Echo" dan zijn de verkorte notulen opgenomen van de bestuursverga dering van den Ned Wieier Bond. gehou den op 13 en 14 Augustus te Amsterdam. Daarin lozen wij: „Als laatste punt .komt liet door Moes: kops le Milaan veroorzaakte incident en de daaruit voortvloeiende vördragende gevol gen voor wielersport en N. W. B. tér sprake De heer Hoornberg licht de aanleiding en de toedracht van het incident toe, waarop besprekingen van de zaak volgen. Besloten tóordt Moeskops, dié zich als officieel door liet Bestuur naar de W. K. afgevaardigd renner, aldaar misdragen heeft, gedurende één maand het recht tot deelneming aan wedstrijden ie ontzeggen. Bij het vaststel len van deze strafmaat werd als verzach tende omstandigheid aangenomen, dat Moeskops den dag ruk het incident zijn ver ontschuldigingen aan den heer Hoornberg heeft aangeboden. Iloewót het geen usance is, dat van een Bestuursbesluit wordt gepubliceerd hoe elk der leden heeft gestemd, acht het Bestuur het in dit zéér bizonder geval, waarin per sonen uit zijn midden zijn aangevallen, ter voorkoming van onjuiste conclusionge- wenscht le vermelden, dal de heer Hoorn berg. als zijnde rechtstreekse he betrokkene, zich van stemming onthield en de heer Fokkinga tegenstemde uit de overweging, dat met de aanvaarding door den belee- digde van de aangeboden verontschuldi gingen, het incident naar zijn meenir.g ge sloten was. De in den laalslen lijd op zeer minder waardige wijze door den heer J. v. d. Bergh als sportcorrespondent van de Nieuwe Rol- terdamsche Courant en als hoofdredacteur van Sport-Echo gevoerde actie tegen den secretaris-penningmeester wordt door het geheele bestuur zeer scherp afgekeurd. Het bestuur stelt zich voor. binnenkort bijzondere ledenvergaderingen uit te schrij ven en daar een nadere uiteenzetting van zijn standpunt te geven." Naar aanleiding hiervan schrijft de heer .1 van den Bergh, hoofdredacteur van dat blad: „Wij vragen de aandacht voor het slot der Verkorte Notulen van de bestuursver gadering van den N. W. B., welke in di\. nummer zijn opgenomen. Dat slot heeft aanleiding gegeven lol don voorzitter van den N. W. B. het volgend* schrijven te richten. Den Haag. 17 Aüg 1926, Den Voorzitter van den Nedcrlandschen Wieier Bond. De schandelijke leugen, vervat in de Ver* korte Notulen van de Bestuursvergadering, gehouden op 13/14 Augustus jl le _^rpslor< dam, welke hedenmiddag het bureau va* het Officieel Orgaan bereikten, do schan delijke leugen nl. dal ik op zeer minder waardige wijze een actie zou hebben ge* voord tegen den secretaris-penningmeester, vormt voor mij aanleiding, ingaande op hét moment waarop deze brief is verzonden, mijn lidmaatschap van den N W. B. op 14 zeggen. Ik heb geen actie gevoerd legen deji 9ocretaris-ponningmecslcr. doch heb ge vochten voor den man dien door dien se« crotaris een gemecne blaam was opgelegd., Ik heb gevochten om voor een naider eeiv herstel le verkrijgen en ik heb dien secrc-, taris de erkenning ontwrongen, dal hij een lasterlijk, immers onwaar Iclegrdin Imcf verzonden. Ik wenseh geen seconde meer lid te zijn» van een Bond aan wiens hoofd een bestuuij stoat incapabel om een dergelijke daad ld begrijpen: ik wenseh geen lid le zijn van) een Bond geleid(I) door een Bésluur dal) een dergelijke daad oen minderwaardige/ actie durft noemen. Ilc sluit mijn lidmaatschapskaart van 'den N. W. B. (1926") hierbij in, U. als vooN ziller van een dergelijk hesluur mijn ver* onlwaardiging in hel gezicht slingerend, f (w.g.) J. VAN DEN BERGH. I Het slot dier Notulen geeft ons nog aan* leiding tot een andere daad Ik wenseh geen Hoofdredacteur en geeflÉ medewerker meer te zijn van het Officieelé! Orgaan van een bond geleid door dergelijke? lieden. Ik leg mijn functie heden neer. Eerst wanneer dit bestuur verwijderd zal! zijn, zal men mij weder bcréid vinden voor het Officieel Orgaan te arbeiden Van de talrijke lezers van Sport-Echo en van de leden van den Bond. van wie ilc dezer dagen zoovele adhaesie-betuigingen mocht ontvangen, neem ik afscheid, bert dank zeggende voor bun prettige brieven. Ik meen te mogen verwachten, dat zij het Bestuur van den Bond voor zijn schande lijke uitspraak ter verantwoording zullen roepen. Ik walg er van." BILJARTEN. Jaarvergadering Leidsche Biljartbond- Op de gehouden jaarvergadering vatf den L.B.B. bleek het ledental iets vooruit gegaan te zijn. Ook het alg. clubgemid- delde was vooruitgegaan, torwyl tpeu- we vereenigingen zich hadden aangesloten.. Nadat door den voorzitter met een harte lijk woord de diverse gewonnen prijzen, waren uitgereikt, werd overgegaan tot het verkiezen van een bestuur. Het afgetreden bestuur werd bij acclamatie herbenoemd. De samenstelling luidt als volgt: M. Kulk,- voorzitter; A. J. Offenborg, secretaris; B. de.Roo, penningmeester. De competitie blijft onveranderd, dus iedere speler speelt één uit- en één thuis wedstrijd, en het totaal aantal behaalde caramboles beslist, terwijl bij gelijk aan tal behaalde caramboles de betrokken vereenigingen nogmaals elkander ontmoe ten. Dit laatste nader te regelen door het' bestuur. De competitie vangt aan 1 Octo ber en de inschrijving hiervoor sluit 15 September 1926. De hoogste woning der werelQ Als de hoogst gedegen, door menschen gebruikt wordende woning op aarde heeft men kort geleden een huis kunnen aan wijzen, dat zich in Indië, in het Hietahiya. gebied in liet Noorden va<n Sikkim, dicht bij den top van de Donkia-pas op 5186 M. hoogte bevindt. Het ia een eenvoudige steenen hut, waarin doorloopend vier of vijf mannen huizen, de wachters, of voor posten van <le pas. Op deze hoogte bcvAfc de lucht slechts ongeveer de helft van de zuurstof, al6 de lucty. onmiddellijk boven don zeespiegel. Het wennen aan deze berglucht is toch voor deze mensphen niet zoo moeilijk, ars men wellicht zou denken, omdat zij af komstig zijn van de hoogvüuktc van Tibet en met het leven op een hoogte van 4500—* 4t>00 M. vertrouwd zijn Het is wel merk waardig, dat men, zoowel bij de voortdu rend in deze hooge luchten levende be woners van Tibet als bij de monniken van het klooster van St. Bernard beeft opge merkt, dat zij bijna aJlen een hoogen ouderdom bereiken. Apen vier maal sterker dan menscben. Een Amerikaansche geleerde, de heef John Bauman, heeft in de diergaarde te Baltimore proeven genomen, waaruit blijkt dat chimpansees en orang-oelangs vier maal sterker zijn dan menschen. Een wijfjes-chimpansee loonde, terwijl ze aan een touw trok. dat aaft een dynamo meter was bevestigd, 630 K G. kracht te bezitten. Een andere aap wist den wijzer tot 423 K.G. te brengen door met één hand aan het touw te trekken. Mannen van ge middelde kracht konden 'l met één hand niet verder brengen dan lol 105 K G., met twee handen lot 245 K.G. Door vergelijkende studie is prof. Bau man tot de slotsom gekomen, dat de kracht van den mensch, vergeleken met zijn ge wicht. grootèr is dan die van insecten (ook van mieren). Krachtiger dan de menschen zijn de vleeschetende di.ren. de groote apen ende mol.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9