AGENDA. TELEGRAMMEN. c Donderdag. K a I w ij k aan Zee, (Gemeente- }aal): Bazar ien bate van het'Kinderhuis- Vrijdag. K a t w ij k aan Zee, (Gemeente-* eaal): Bazar ten bate van het Kinderhuis Zaterdag. Katwijk aan Zee (Gemeente zaal): Bazar ten bate van het Kinderhuis- Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor^ alellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdag en 's Zaterdags matinéo te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Den Haag: Scala. Specialiteiten- programma. Sc heveningient Cursus Maxo. 8 u. Zaterdag, Zondag en Woensdag ook 2 u. Dc avond-, nacht- en Zondagsdienst der xpotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort-Kapenburg 12, telefoon 594. houden met dc wenschen der Duitsche re- geerLng in zake concentratie van het be zettingsleger in enkele groote garnizoenen ten einde de 'bezetting aldus onzichtbaar te maken. De geallieerden stollen verdere conces sies evenwel afhankelijk van de voorwaar de, dat de Duitsche regeering de verplich ting op zich zal nemen, een einde te maken aan de agitatie der nationalistische ge heime organisaties aan den linker Rijn oever en allee te zullen doen, om een her haling van incidenten voortaan te voorko men. Dat de open brief van Clemenccau aan Amerika op president Coolidge eon slech-. ten indruk maakte was uit Coolidge's korte opmerking daaromtrent al duidelijk genoeg gebleken. Senator Borah, do voorzitter van de commissie voor buitenlandsolie aangelegen heden, heeft zich al in zeer scherpe be woordingen uitgelaten over den brief. Het feit, dat een ambteloos burger, lioe groot zijn gozag ook geweest mocht zijn, zich een dergelijken brief veroorloofde, noemde Borah aanmatigend, zoo niet schaamteloos maar bovendien was do inhoud van den brief eigenlijk misleidend, oppervlakkig en opzettelijk onrechtvaardig tegenover de Verecnigde Staten. Do Vereenigde Staten nemen genoegen met een afbetaling van de contractueel aangegane verplichtingen, die de regee ring indertijd tegenover haar eigen bur gers op zich genomen had. De geleende sommen waren uit de zakken van Ainerl- kaansche burgers gekomen cn moeten daarin terugkeer en. Als Europa al zijn schulden, reëele %p ideëelc, aan de Ver eenigde Staten in den vorm van geld zou willen terugbetalen, zou dit een cijfer wor den, waartegenover het actueele bedrag in het niet zou zinken. Maar zelfs over het huidige bedrag zouden de Vereenig de Staten nog geneigd geweest zijn to on derhandelen, als de Europeesche naties tenminste uit den oorlog geleerd hadden cn hun verderfelijke militaire toerustingen hun intriges en intrigen-politiek wilden laten varen. Maar ook hiervan was geen sprake en 'de Vereenigde Staten zouden geen tege moetkomingen toestaan, dio slechts ten goede zouden komen aan do imperialisti sche bedoelingen van een belangenkliek op kosten van het uitgekleede cn zwaar getroffen Europeesche volk. 't Is ook duidelijk genoeg I De collectieve nota van Yoegoslavio, Roemenië cn Griekenland aan Bulgarije is in vrij kalme bewoordingen vervat. Zij dringt er slechts op aan, dat de rcvolu- tionnaire beweging onmiddellijk en voor goed zal worden onderdrukt, terwijl voorts op een streng toezicht aan dc grens wordt aangedrongen. BELGIE. Vreemde auto's heiast? Dc „Librc BeTgique" meldt, dat de kabi netsraad den tekst vastgesteld heeft van het decreet lot invoering eener verblijfsbelasting van 40 fres. per dag voor de auto's cn vaji 4 fres. voor dc motorfietsen van alle bui tenlanders, .die België binnenkomen. DUITSCHLAND. Grondwetsdag. Gisteren bad in den Rijksdag een plechtige herdenking van dc invoering der grondwet plaats, waaraan dc Rijkspresident, alle Rijksministers en vertegenwoordigers van alle. Duitsche landen deelnamen. Do Rijksminister van binnenl. zaken, dr. Külz, schelste de ontwikkeling der nieuwe Rijksgrondwet, wees op haar vreedzaam karakter, en betoogde, dat de ontwikkeling der menschhcid er op gericht moet zijn, de machten, welke de volken vereenigen, ster ker le maken, dan die. welke* de volken scheiden. Dit doel heeft de Rijksgrondwet goed voor oogen gehad, toen zij den geest der volkenverzoening aanwees als het doel der opvoeding. De Rijkskanselier Marx, die een „hoch" uitbracht op het ï'epublikeinsch gezinde Duitsche volk, noemde het een verblijdend toeken, dat zich in de hreede volkskringen steeds meer de overtuiging baan breekt, dat de grondwet van Weimar de basis vormt, waarop de wederopbouw van Duilschland moet geschieden. Na afloop der plechtigheid, schreed Hindenburg onder stormachtig gejuich der bevolking langs het front der eerecompagnic. De te Berlijn aanwezige hoofden der bui tenlandsolie gezantschappen hebben door het afgeven van kaarten ten huize van den Rijkspresident of het zetten van hun hand- tcekening in het bezoekersboek den Rijks president hun gelukwenschen met den grondwetsdag overgebracht. FRANKRIJK. Het parlement op reces. Gisternamiddag zijn Kamer en Senaat op reces gegaan. In een personderhoud heeft Poincaré ver klaard het plan te hebben beide Kamers uiterlijk tegen 15 October weer bijeen te roepen. Als eerste punt zal dan behandeld worden de kwestie van de ratificatie der schuldenaccoorden en daarna de begrooting. De voorzitter der financieele Kamercom missie meent, dat er verscheidene weken vereischt zijn voor de bestudeering van de documenten en dat hij de commissie, welke hij voorzit, niet vóór de tweede week in September zal kunnen bijeenroepen. Het is eerst nadat deze commissie gereed zal zijn, met het onderzoek van het dossier en haar rapport over dien inhoud zal hebben opge maakt, dat de commissie van buitenland- sche zaken voorgezeten door Franklin Bouillon geraadpleegd zal worden. Bokanowsky heeft nog verse liillende wetsontwerpen ingediend betreffende de douanetarieven en de handelsregelingen. Het voornaamste ontwerp betreft de her ziening van het douanetarief, welke in overleg met de douanecommissie uit de Kamer is ontworpen cn door deze commis sie definitief zal worden vastgesteld tijdens het reces. De opperste spoorwegraad heeft een ver hooging der spoorwegtarieven aanvaard, die. samen mot de transportbelasting, neer komt op 80 pGt. voor de reizigers en 34 pCt, voor de goederen. Daar het besluft onmid dellijk aan den minister ter goedkeuring voorgelegd zal worden, zouden die nieuwe tarieven 15 Aug. kunnen ingaan. De Fransche manoeuvres, die in Septem ber in het "Westen gehouden zouden wor den, zijn afgelast om bezuinigingsredenen. De troepen, die er aan deel zouden nemen zullen nu schietoefeningen en exercities houden in den omtrek van hun garnizoens plaatsen, ENGELAND. Het mijnconihct. De verwerping van de voorstellen der bisschoppen betreffende een regeling van het kolenconflict heeft geleid tot grootcre belangstelling in de beweging voor dislricts- overeenkomsten, in tegenstelling met een nationale overeenkomst. Gemeld woTdt dat een gezamenlijke bijeenkomst, verzocht door de eigenaars van de mijnen van Not tinghamshire en Derbyshire, teneinde ie beraadslagen-over nieuwe arbeidsvoorwaar den, is bijeengeroepen op aandringen van de mijnwerkers in dat gebied en het feit dat het resultaat van de stemming in de districten dc executieve der mijnarbeiders tijdelijk beroofd heeft van een positieve po litiek om aan het conflict een einde te ma ken, zal, naar beweerd wordt, het sluiten van plaatselijke overeenkomsten bevor deren. Er is veel critiek gevallen op de wijze waarop de stemming onder de mijnwerkers heeft plaats gehad. Met uitzondering van Derbyshire, waar met stembriefjes gewerkt werd, nam men een beslissing naar aan leiding van de ervaringen, -opgedaan in districlswoningen of op massa-meetings, heigeen niet de wijze is om een juiste weer gave van de opinio der mijnwerkers in het algemeen te verkrijgen. Een mededeeling, bekend gemaakt na mens het I. G. F., geeft te kennen, dat op do conferentie van de Anglicaansche en vrije kerken is besloten tot voortzetting der pogingen om een goede oplossing van het conflict te bevorderen. Hieraan wordt toe gevoegd dat de betrekkingen tusschen de Mijnwerkersfederatie en de groep van kerk leiders zeer hartelijk blijven. Cook heeft verklaard, dat hij geen spijt gevoelde over het feit, dat hij de voorstellen der bisschoppen aannemelijk had verklaard en in dien zin de afzonderlijke organisaties min of meer geïnstrueerd had. Nu de -meer derheid ze echter verworpen had, zou hij zich met alle kracht wijden aan een oplos sing zooals oorspronkelijk bedoeld was, zonder eenige concessie ten aanzien der beide hoofdpunten: verlenging van deu werktijd en behoud van het loon. Misschien was nu zelfs het psychologisch oogenblik aangebroken voor de mannen om loonsver- liooging te eisclien en de volkomen eensge zindheid te herstellen. Cook vreesde geen reactie van de verwerping in dien zin, dat vele stakers zich weer zouden melden maar verwachtte integendeel een grooler vertoon van saamhoorigheid en vastberadenheid bij de stakers, die nu duidelijk te kennen had den gegeven, dat zij niet tot onderhandelen bereid waren, tenzij na hervatting van het werk op den grondslag van 30 April. Ten slotte deelde Cook mee, dat het be stuur van het vakvereenigingscongres Vrij dag zal bijeenkomen om nieuwe besluiten le nemen en maatregelen te beramen. Baldwin, die op het punt stond naar Aix les Bains te vertrekken om daar zijn va- cantie door te brengen, zal heden eerst nog een kabinetsraad presideeren, die zich zal bezig houden met den toestand door de ver werping van de voorstellen van de bis schoppen ontstaan. De premier heeft gister middag echter reeds te kennen gegeven, dat de regeering niet a&n nieuwe inter ventie denkt, tenzij op met voldoende rede nen omkleede verzoeken van beide partijen. HONGARIJE. -c Een ontmoeting. De „Abend" deelt mede, dat de regent Horlhy en Jozef van Habsburg elkaar Zon dag ontmoet hebben in tegenwoordigheid van graaf Bethlen. ZUID-AFRIKA. Beweging in Natal. Naar 'de Zuïd-Afrikaansche bladen mel den is er verleden maand een nieuwe partij geslicht, die zal strijden voor de afschei ding van Natal uit de Unie. De beweging wordt voorgesteld al9 een reactie op het anti-imperialistische streven van de natio nalistische regeering der Unie. De nationalistische „Burger" stelt naar aanleiding van dit bericht de vraag of de re geering er niet goed aan zou doen alle be langrijke staatsbedrijven, die in Natal ge vestigd zijn, naar elders over te brengen: in zulk een „onzekere" provincie zijn ze immers niet veilig. BUITENLANDSCH GEMENGD. Zwaar onweer hoven Londen. De Engelsche hoofdstad werd gistermiddag door een zwaar onweder geteisterd, dal ge paard ging met hevigen hagelslag. Twee huizen werden door den bliksem getroffen. Van twee meisjes, die op een aardappelveld even buiten Londen werkzaam waren, werd een door den bliksem gedood, en het andere ernstig gewond. Goederentrein in Polen ontspoord. Op de lijn Kielce-Tschenstochow is gister voormiddag ten gevolge van verkeerden wisselsland een goederentrein ontspoord, waarbij twaalf wagons werden vernield. Zeven man van het treinpersoneel werden licht gewond. Wederom een Engelsch landhuis afgebrand. De lange 9erie van branden op buiten verblijven in Engeland gedurende de laatste twaalf maanden is weder voortgezet. Thans werd Blythwood, het buitenverblijf van lord Blyth, in Essex, een prooi der vlammen. De bewoners werden door het vuur ver rast en ontsnapten ternauwernood aan vcr- brandingsdood. Lord Blyth werd door zijn neef met behulp van een touw gered, ter wijl de andere bewoners slechts met lange ladders, die tegen het huis geplaatst wer den, konden ontkomen, daar de trappen en gangen door het vuur versperd waren. Een Deensch zeilschip door een torpedo getroffen. Bij een manoeuvre van een aantal Duit sche torpedobooten in de Oostzee heeft een Duitsche torpedoboot bij ongeluk een Deensch zeilschip, de „Sigrid" uit Frede ric-^ dat met een lading porcelemaarde van Lübeck naar Kopenhagen onderweg was, getroffen. De torpedo ontplofte en maakte het schip lek. Twee Duitsche tor pedobooten gingen onmiddellijk langszij liggen en trachtten het met behulp van een stalkabel boven water te houden, en op deze wijze naar de kust te sleepen. Voor alle zekerheid werden de opvaren den van het zeilschip door een der tor pedobooten aan boord opgenomen. Onder weg brak de staalkabel en zonk het zeil schip. Ongeluk met een anto-car. Te Trois Ponts (Luxemburg) is een «auto car van een Antwerpsch reisagentschap, die Maandagmorgen uit Antwerpen was vertrokken, Maandagavond, bij het pas- seeren van een met hoornen geladen voer tuig in een meter dieper gelegen weide neergestort. De auto viel ondersteboven, tengevolge waarvan alle inzittenden werden ge-- wondvier hunner bekwamen ernstige kwetsuren. Een dame, wier borstkas was ingedrukt, overleed spoedig na het ongeluk. Zij was afkomstig uit Antwerpen. Niet te spoedig ocrdeelen. De beroemde FraDsche psychiater Es- quirol noodigde eens een student uit om bij hem te komen dineeren. ,,Er zijn be halve u nog twee gasten," deelde de hoog- loeraar mede, „ik zal u niet aan de heeren voorstellen, maar verzoek u alle twee goed te willen observeeren. Wij zullen er dan morgen verder over spreken." De student nam, enkele uren later, te genover de beide onbekenden plaats. De een bleek een eerbiedwaardig man, onbe rispelijk gekleed, keurig in manieren en houding. Hij sprak weinig en wat hij zei was wel overdacht. De ander daarentegen zag er onver zorgd uit en was bijna voortdurend aan het woord. Opgewonden viel hij van het een in het ander en gunde zich dikwijls niet den tijd om zijn zinnen behoorlijk af te maken. Den volgenden ochtend zei de hoog leeraar tot den student: „Jongeman, gij hebt gisteren met een genie en met een krankzinnige gedineerd." „Dat dacht ik al", viel de student den ander in de rede. „De man die voortdu rend aan het woord was, leek mij een vol slagen warhoofd. Eerlijk gezegd, begrijp ik niet, hoe u hem zonder bewaker aan uw tafel durfde te zetten." „Tut, tut tut jonge man, niet zoo haastig gebakerd," riep lachend de hoogleeraar, „de man die zijn mond niet kon houden, is Honoré de Balzac, de ander daarente gen wordt sinds jaren in het krankzinni gengesticht te Charenton verpleegd. Hij verbeeldt zich een soort vorst te zijn en verwaardigt zich maar zelden tot gewone stervelingen het woord te richten." Misdadiger gevat. De gendarmerie van Letland is er in ge slaagd den beruchten moordenaar Kaupen te arresleeren, dio gedurende vele jaren Koer-, land onveilig heeft gemaakt. Uit de volledige bekentenis door Kaupen afgelegd, blijkt, dat hij 17 moorden op zijn geweten heeft, die door hem in détail werden beschreven, zeven personen heeft hij zwaar gewond, terwijl twee personen werden aan-, gerand en beroofd. Bovendien is Kaupen de oorzaak" geweest van twee justitieele dwalingen, daar één persoon ter dood werd veroordeeld en één tot levenslange gevangenisstraf, voor mis drijven, die door hem, Kaupen, .werden ge-, pleogd. - - i Bij zijn moorden ging Kaupen zeer voor zichtig te werk, waarbij hij er vooral zijn aandacht aan besteedde, dat hij niet met bloed werd bevlekt. Steeds droeg Kaupen een bandtasch bij zich met andere kleederen, die hij direct na het plegen van de misdaad aantrok. Ten einde aan de nasporingen van de po litie te ontkomen, maakte Kaupen op ver nuftige wijze gebruik van zijn knap uiterlijk. In elk stadje had hij zijn schatje, dat gaarne bereid was haar verloofde eenigen lijd te verbergen indien hem de speurhonden le dicht op de hielen zalen. Groote petrolenmbrand. Zeven enorme reservoirs met een inhoud van 500.000 gallons petroleum, kerosine en benzine, zijn gisteravond laat te Baltimore (V. St.) ontploft. Zij zijn het eigendom van de American Oil Company. Er ontstond een reusachtige brand, welken de brandweer niet meester kon worden. Zij slaagde er ech ter in, den brand te isoleeren. De vlammen vormden zuilen ter hoogte van dertig meter. Enorme rookkolommen stegen op. Do blusschingspogingcn der brandweer worden voortgezet. Brand in een proviandmagazijn. Te Feuerbach bij Stuttgart heeft een zware brand gewoed in het proviandmaga zijn voor het leger. Daar het vuur ook den hooivoorraad aantastte nam de brand spoe dig een grootcn omvang. Een groot gedeelte van liet uitgestrekte gebouwencomplex brandde lot den grond toe «af. Eerst na drie uren arbeids was de brandweer het vuur meester. De schade is zeer aanzienlijk. In het verkeerde vliegtuig gestapt Op het vliegveld te Croydon arriveerde Dinsdag per Handley-Page-Napier een Franschman, die te Brussel ingestapt was. De man keek eens rond, wreef zich de oogen uit en vroeg toen aan den eersten den besten ambtenaar van het vliegterrein: „Waar ben ik hier toch?" En hij kreeg ten antwoord, d«at hij zich op liet Londensche luchtvaartstation bevond. Maar ik moest naar Parijs", zei de reiziger weer, en tege lijk haalde hij een kaartje voor een lucht reis BrusselParijs uit den zak. 't Is de eerste keer, voor zoover bekend, dat een dergelijk geval zich bij de lucht vaart voordoet. Bij dc toename evenwel van het passagiersverkeer, schijnt het zachtjes aan noodig te worden, dat vóór de afreis door den „conducteur" de kaartjes worden nagezien cn eerst na een „allemaal voor Londen," „allemaal voor Brussel" of iets dergelijks, het portier wordt gesloten. Botsing in de lnchi. Uit Rome wordt gemeld, dat te SorloTwee militaire vliegtuigen op een hoogte van on geveer 2400 M. met elkaar in botsing zijn gekomen. De beide vliegtuigen vielen in vlammen gehuld op den grond; de inzitten den werden gedood. Schipbrenk. Uit Halifax wordt gemeld, dat het Noor- weegsche stoomschip Ringbom op weg van Portland naar Manchester, tijdens een or kaan bij Nieuw-Schotland vergaan is. Vijf leden der bemanning verdronken; twaalf anderen werden door een Canadeescli oor logsschip gered. Een heel dorp door brand verwoest. In het dorp Gressendorf in het district Stolp heeft een buitengewoon ernstige brand gewoed. In vier uren tijds werd bijna het gehcele dorp een prooi der vlammen. Zcs- en-twintig boerderijen zijn in de asch ge legd. Behalve inboedel en oogst, welke laatste, in verband met het mooie weer, bijna geheel was binnengehaald, zijn on- ge veer 200 varkens, 50 koeien en 10 paar den verbrand. Het dorp geeft den aanblik van een ruïne. Gelukkig zijn er geen men- schenlevens te betreuren. 442c STAATSLOTERIJ. Trekkiug van Donderdag 12 Aug. 2e klasse 4e lijst, Hooge prijzen; J 11136 'ƒ5000. 10345 2000. 12366 ƒ1000. 14466 f 200. 9154 9443 100'. T Prijzen van 30. 161(i 39 621 885 901 1000 2420 2486 2504 2634 2684 2813 3483 3534 3746 3818 4520 4779 4787 4900 5094 5389 5438 5448 6127 6389 6532 6656 6729 6969 7821 7992 8228 8525 9034 9075 9139 9297 9821 9898 10841 10880 11160 11379 11393 11488 11642 11835 12214 12276 12291 12504 12617 13416 13423 13580 13842 14123 14881 15030 15632 15704 15744 15916 15966 16012 16018 16271 16302 16347 16493 16549 17086 17449 *17908 18119 18157 18765 18803 18941 19207 19222 19356 19501 19566 19816 19817 20048 20192 20367 20466 20576 20852 20953 2e klasse 2e lijst: 4538 in.z. 456$, De schulden der Donau-monaichie. PARIJS, 12 Aug. (V. D.). De Commissie van Herstel heeft haar werkzaamheden be treffende de verdeeling van de belangrijk ste openbare schulden van de Oostenrijksch Hongaarsche monarchie beëindigd. De aan genomen regeling is gebaseerd op het pro tocol van Innsbruck, aangevuld door de overeenkomst van Praag en het aanvullend protocol van Parijs. Mellon's bezoek aan Europa. ROME, 12 Aug. (V.D.) Mellon ië gis teravond in gezelschap van zijn dochter Mistress Br cue naar .Genève vertrokken, vanwaar hij binnen enkele dagen naar Evian (Frankrijk) zal verder reizen. De minister van financiën Graaf Volpi was op het station aanwezig om den vererekken- den Amerikaanscken minister van finan ciën vaarwel te zeggen. Hij overhandigde Mistress Bruce een prachtige bouquet or- chideën. Mellon verklaarde op het perron tegenover de persvertegenwoordigers dat hij een prachtige vacantie had gehad. Hij had de kunstschatten van Rome schitterend vonden. Gisterochtend had Mellon een laatste conferentie met Graaf Volpi in diens werk kamer in het Departement van Financiën.. Hij verklaarde dat dit louter een 'beleefd heidsbezoek was om Volpi dank te zeggen voor diens introductie in osicale kringen te Rome. Van Italiaansch standpunt bezien zijn de resultaten van Mellon's bezoek louter negatief, aangezien hij nimmer afweek van zijn verklaring dat hij slechts voor per soonlijke familieredenen te Rome vertoef de en geen financieele kwesties wenschte te behandelen. In officieele kringen is men echter verre van teleurgesteld. Men wijst er op, dat Mellon in staat werd ge steld het Europeesche standpunt betref fende vele belangrijke financieele en eco nomische problemen die nog opgelost moe ten worden te vernomen. Hij werd eveneens in staat gesteld zich een persoonlijke meening te vormen om trent de toestanden in Italië. Men voelt- tevens dat indien Mellon in Frankrijk en Engeland op dezelfde wijze te werk gaat als in Italic,, hij naar Amerika terug zal keeren met een persoonlijke meening over de Eiuopeensche problemen, hetgeen van het grootste belang kan zijn wanneer de Europeesche financieele en economische toestand zich verder ontwikkelt. Van den Balkan. SOFIA, 12 Augustus. (Belg. Tel. Ag.). - Dc collectieve nota van de gezanten van Joego-Slavië, Roemenië en Griekenland is heden overhandigd. In de nota wordt de aandacht der Bulgaarsche regeering geves tigd op de noodzakelijkheid definitief een einde te maken aan de nadeelige activiteit der revolutionaire coraité's, die in Bulgarije bestaan. De nota vraagt verder aan de Bul- gaarsche autoriteiten om in verband met de betrekking van goede nabuurschap acht te geven op de grenzen en verzoekt krachtige maatregelen te pemen teneinde de activi teit van genoemde organisaties onmogelijk le maken. De Bulgaarsche minister van buitenland- scbe zaken zal de nota aan de regeering overbrengen cn er daarna een antwoord op. geven. Egyptische bezuiniging. LONDEN, 12 Aug. (Reuter). In overeen stemming met het ministerie van buiten* landsche zaken heeft de parlementaire com-, missie voorgesteld de consulaten en legaties van Egypte in Brazilië, Zweden, Zwitser land, België, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Nederland en Roemenië op te heffen. Syrië. BEIROET, 11 Aug. (Belg, Tel. Ag.) De zuivering der oase Goeta wordt met succes voortgezet. De weg tusschen Damascus cp Docmar is weer veilig. Er zijn maatrege len genomen ter bescherming van het da! Barada, waar men de bevolking verzocht heeft het verkeer zooals zij die gewoon waven te hervatten, ook des nachts. Vrij belangrijke onderwerpingen hebben plaats onder de bevolking van den Anti Libanon; Dc Fransche troepen trekken het land det Djcbel-Droesen in alle richtingen door* zonder dat zich incidenten voordoen. De strijd in Mexico. MEXICO CITY J2 Aug. (Reuter). De talrijke berichten van bloedige onlusten zijn ongegrond. Ernstige onlusten hebben zich alleen voorgedaan in den staat Mi- choan, zooals de aartsbisschop Ruizy Fld- res bij zijn terugkomst mededeelde. Twee priesters en dertig burgers zijn daar tel dood gebracht door de militairen op de aanklacht dat zij aan het hoofd stonde® van de actie tegen de regeering. In Zahuayo had een gevecht plaats, waarbij het volk verborgen in de kerk, op torens en daken naar dc troepen schoot en waar bij 50 personen gedood werden. MEXICO, 12 Aug. (Reuter). Volgens ver klaringen van den Aartsbisschop Ruizy Flores, die in Mexico is aangekomen om den toestand met de bisschoppen te bespreken, weigelden de geloovigen in Acambaro even als die in andere plaatsen, de kerken te verlaten. Twee rijks-ingenieurs, die d$ plaatselijke ambtenaren wilden helpent werden door de menigte gedood en hun lijken gestcenigd, niettegenstaande eenige priesters het volk tot kalmte trachtten te brengen. In Frapuato werden 4 leiders tel dood gebracht, die een huis dat door Pro- tesLanlen bewoond werd, in brand hadden gestoken en een vrouw gedood hadden did Katholieken zou hebben uitgescholden. Het departement van Binncnlandsche zaken maakt bekend, dat het van deze voorvallen niets afweet. De brand te Baltimore. BALTIMORE, 12 Aug. (N. T. A. DraadlJ. Bij de ontploffing van het reservoir der American Petroleum Company zijn vijf brandweerlieden ernstig verwond en ver scheidene andere door den rook bedwelmd. Op zeek naar een neger. NEW-YORK, 12 Aug. (V. D.). De geheels politiemacht heeft in de stad gezocht naar een neger, die in een kamer van het hoofd bureau van politie een detective had dood geschoten. die hem gearresteerd had weges? het stelen van een, automobiel. De neger gebruikte de revolver van den detective zelf. Andere agenten bevonden zich even eens in de kamer, doch de moordenaar was verdwenen ,voordat zij in staat waren hem te pakken. De neger werd tenslotte latei toch gearresteerd. Bandieten in een vliegmachine! BERLIJN, 12 Aug. (V. D.). Drie bandiele) zijn in een vliegtuig^ver de Griekseh-tiu gaarsche grens gevlogen. Zij doedder. ac personen, plunderden vele huizen en vlo gen met hun buit verder, Z-'A

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2