No. 20364. DINSDAG 3 AUGUSTUS Anno 1926. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van heden. BUITENLAND. LEI DSCH DAGBLAD PRIJS DER S.D7ERÏENTISN: 30 Cla. per regel. Bij regelaboniiement belangrijk lagereo prijs. Kleine Advertentiën, uilsluilend bij vuoruitbetalmg, Woensdags en 'Zalcrdags 01) Cis bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postreeht. Vuor eveulueele opzending van brieven 'lio Cis purla te belalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspiein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week \f. 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18.; Franco per post 2.35 j-f- portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Eet geselschap Roemenen te Leiden. Het laatste bezoek van het gezelschap Roemeensche intelleclueelen gold gister- namiddag, zooals wij reeds mededeelden, het Universiteitsgebouw. Behalve prof. De Sitter, was ook de secretaris van den Acad. Senaat, prof. mr. E. M. Meyer, aanwezig. In de Senaatskamer hield de leider, prof. «Nicolae Serban, hoogleeraar in de Fransche en Italiaan/sohe letterkunde aan de Univer siteit te Jassy, een toespraak, waarin hij mededeelde, dat het doel van deze reis niet alleen was om met de elite van de Holland- che intellectueelen kennis te maken, maar Vooral ook oin grootere toenadering te ver krijgen tusschen de mannen der wetenschap van zijn land en van Holland. Daarom noodigde hij ook de hoogleeraren en studen ten te Leiden uit tot een tegenbezoek. De gegeering van zijn land was met zijn voor nemen om dit te doen bekend en zal een 'bezoek van Hollandsche geleerden zeer op prijs stellen. Prof. De Sitter acht internationale samen werking op wetenschappelijk gebied ook van groot belang en zou den wensch van den heer Serban aan zijn collega's overbrengen. De heer Serban wilde dit bezoek als vast in de eerstvolgende Paaschvacantie bepaald zien. In een interview met de pers had de heer Serban de groote beleekenis van de samen werking van Roemenië en Holland in bet algemeen reeds uiteengezet, waar deze twee kleine landen beiden omringd door groote staten, veel punten van overeenkomst too- nen, wat hij meer in bijzonderheden aan toonde en elkander daardoor konden steunen in de bevordering van handel en nijverheid. Droevig ongeval. Hedenmorgen-omstreeks halfelf had op de Haarlemmerstraat een droevig ongeval plaats, waarbij een 8-jarig jongetje het leven verloor. Doordal namelijk een handwagen van de lirma B. werd aangereden door de Haag- sche tram, komende uit de richting Haven on gaande naar de Blauwpoortsbrug, ge raakte de 8-jarige E. G. S., die daar juist passeerde, bekneld tusschen de kruk van den handwagen en de huizenrij, tengevolge waarvan de arme knaap werd doodgedrukt. In verband met het onderzoek verzoekt de Commissaris van Politie alhier den on bekend gebleven wielrijder, die na de aan rijding moest afstappen teneinde niet even eens bekneld te geraken, zich ten spoedigste op het politiebureau, afdeeling recherche, te vervoegen. Onze stadgenoot de heer J. C. Kloots werd benoemd tot adjunct-commies der tele grafie. Geslaagd is voor de akte No. Nijver heids onderwijs de heer T. J. Ammerlaan, alhier. Maandag 9 Augustus herdenken onze eladgenootcn J. Teske en H. Brugman den «dag, dat zij voor 25 jaar als bussenmakers bij Tieleman Dros' conservenfabrieken in dienst traden. Naar men ons mededeelt, heeft de heer Aarsen. voorzitter van de Sociëteit Musis Sacrum" namens bestuur en leden |hel Muziekgezelschap „Orpheu*" Zaterdag avond een zilveren plaquette aangeboden, waarop ..Orpheus" met de harp in de hand slaat afgebeeld, terwijl aan de keerzijde feen toepasselijke inscriptie is aangebracht. Het pand No. 148 Breestraat, waarin de heer F. J. Cornelisse, reeds lal van jaren een beklante kapperszaak uitoefent, heeft een algeheele verbouwing ondergaan, waar door het nu een waardige plaats inneemt naast de in de laatste jaren in modernen Jtijl herschapen "winkelzaken aan deze hoofdstraat. In de eerste plaats trekt de aan lacht het royale front met smaakvol mar lies. vanwaar de belangstelling geleidelijk •vergaat naar de brecde. diepe, geheel stof vrije ótalageka9len, waarin thans vooral de ïneuwste artikelen op het coiffeursgebied in Jen ruimsten zin van het woord genomen, smaakvolle wijze zijn tentoongesteld. Ook Je ruimer geworden winkel heeft zeer van Je restauratie geprofileerd, evenals de daar achter gelegen wachtkamer, tevens lees taal. voor de klanten, terwijl ook de scheer- fn kapsalon, dank zij schilder en behanger, ten nieuw gewaad heeft gekregen. Wet werk werd onder leiding van den teer A. Rosdorff Jr. door den hoofdaanne mer Ph. Rosdorff alhier, zeer ten genoege an den eigenaar uitgevoerd, waaraan stu kadoor. steonhouwer, schilder en behanger lebben medegewerkt. In het bijzonder moe- mn wrj hier nog de Stichtsche Glashandel #oemifii. die op artistieke wijze het geschil- r, glaswerk ontwierp, dat aan het geheel Met geeft toT ^T,®!ervoörm'ddag te elf uur ongeveer p e schilder V. 11 werkzaam in de Stads- ^noctrzaa' van de balustrade, waaraan hij werkzaam was naar beneden gevallen. De Eerste Hulpdienst werd er bij geroepen die echter geen lichamelijk leisel kon consta- teeren. H. kon na hij in zijn woning van den schrik was bekomen 's middags weer aan het werk gaan. Gistermiddag had in de Hoogl. Kerk steeg een aanrijding plaats tusschen een met een paard bespannen wagen bestuurd door M. W. van hier en een handwagen. Doordat de handwagen legen het raam van den drukker en uilgever Duyverman terecht kwam, brak een tweetal ruiten. Gistervoormiddag is op het terrein der Stedelijke Lichtfabrieken de 22-jarige bank werker P. van der P., door een lorrie aange reden waardoor hij ernstig aan het rechter been werd verwond. De Eerste Hulpdienst, die ook hier bij werd ontboden constateerde enkel'breuk. De jongeman werd per zieken auto naar zijn woning vervoerd. Gisternamiddag halfzes passeerde een vrachtauto bestuurd door Ant. D. uit Zoeler- woude langs de Hoogewoerd in de richting Utrechtsohe brug. Op deze auto zaten eenige werklieden waarvan één zijn beenen ach ter van den wagen liet afhangen. De bestuurder moest sloppen voor een van den anderen kant komende tram. Dit werd telaat bemerkt door den chauf feur van een anderen vrachtauto, G. H. van K. uit Leiden die achter de eerstgenoemde auto reed en nu doorreed met het gevolg dat de man die zijn beenen buiten de auto had gestoken Corn. v. E. in den knel kwam. De toestand van den man werd eerst ernstig ingezien. In het Elizabelhgesücht opgeno men bleek het nog mee te vallen al was dan ook een enkel van zijn rechterbeen gebro ken en het been verder beschadigd. Gisteravond circa 7 uur geraakte de 8-jarige Isaac van D. uit de Julianastraat in de Heerengracht te water. Joh. Zandbergen, een Hagenaar, die toevallig in Leiden, was sprong gekleed te water en bracht het ventje weder op het droge. In den afgeloopen nacht is in de Johan de Witstraat een witte hit onbeheerd aange troffen. Inlichtingen zijn te bekomen aan het politiebureau alhier. Door zekere M. alhier is bij de politie aangifte gedaan dat hij vannacht op de Langebrug mishandeld is geworden door den student Van R. Onder Stadsnieuws berichtten wij gis teren, dat voor het examen handteekenen L O. geslaagd waren de dames J. N. Bouter en N. de Water; dit moest zijn de h e e r e n. Koningin en Prinses. Naar wij vernemen, is Prinses Juliana, met een verkoudheid uit Zwitserland terug gekeerd. thans lijdende aan kinkhoest. Aangezien zeelucht, zoowel voor de ge nezing der Koningin als voor die der Prin ses bevorderlijk is, zal de Koningin zich heden voor eenige weken op den Rui- genhoek vestigen. Het niet-officieel bezoek aan Rotterdam in deze maand is tot een later tijdstip uit gesteld. De gezant van Japan. Naar de .Times" mededeelt, wordt uit Tokio semi-officieel de benoeming aange kondigd van den heer I. Yoshida, raad van legatie te Londen, tot gezant van Japan tc 's-Gravenhage. De nitvoet van bloembollen en planten naar Engeland. De inspecteur, hoofd van de Plantenzie-k- tenkundigen Dienst bericht, dat voor de verpakking van bloembollen en van plan ten, bestemd voor uitvoer naar Engeland geen hooi, slroo of boekweitdoppen gebruikt mogen worden. Het gebruik van bladriet bij verzending van planten blijft voorloopig nog toegestaan. Deze maatregel is genomen in overleg met de belanghebbende organisaties van bloembollen- en plan ten handel aren ten einde te voorkomen, dat wegens het gebruik van materialen, die geacht kunnen worden met vee in aanraking te zijn geweest, aan den handel in de genoemde producten moei lijkheden in den weg gelegd zouden worden. Eerste Kamer-verkiezing. In de groep 2 is mr. O. baron van Was- senaer van Catwijck herkozen als lid van de Eerste Kamer. Gelijk men weet, moest nog blijken of deze of baron Crentz een zetel zou innemen voor de Chr. Hist. Jnliana-fonds. De Kon. Ver. „Oranjebond" nam in 1921 het initiatief tot het stichten van een „Ju- lianafonds", hetwelk zich ten doel stelt het inzamelen van gelden om deze Prinses Juliana ter hand te stellen met haar 18den verjaardag voor een door haarzelve nader te bepalen liefdadig doel. Ten gevolge van verschillende buitengewone omstandigheden kon aan dit plan niet gewerkt worden. Thans wil het bestuur uilvoering geven aan zijn plannen, welke na verdere uitwer king nader bekend zullen worden gemaakt. Uitdrukkelijk wordt gemeld, dat deze inza meling geen verband houdt met het op te richten monument voor Juliana van Stolberg Een eere-comité is thans samengesteld. Arbeiders in de kleedingsindustrie. De Nederlandsche Christelijke Bond van arbeiders en arbeidsters in de kleedingin- dustrie en aanverwante vakken (N.C.B.K.) heeft in het café Suisse te Rotterdam zijn zesde algemeene vergadering gehouden, on der voorzitterschap van den heer W. Nieuw land alhier. De vergadering werd geopend met het zingen van Psalm 64 verzen 3 en 6 en met gebed. In zijn openingswoord betoogde de voor zitter uitvoerig de noodzakelijkheid, juist in dezen tijd, van een christelijke organisatie tegenover de moderne organisaties. Het verslag over de jaren 1923, 1924 en J925 van den toestand en de werkzaamhe den van den bond, van den secretaris-pen ningmeester, den heer G. Grashoff, zegt o.m., dat dit tijdperk zorgvol is geweest Velen hebben den 'bond in den steek gela ten, velen leven niet of bijna niet mee, maar een aantal getrouwen is gebleven, die den moed niet laten zakken. Het aantal afdeelingen op Januari 1923 bedroeg 31 met 1073 leden; op 31 December 1925 waren er 24 afdeelingen met 579 le den. De tot heden bekende cijfers van 1926 wettigen de hoop. dat men spoedig aan het einde van den teruggang zal zijn. Van de groote sleden heeft wat het ledental betreft, alleen Rotterdam zich redelijk goed gehou den. De omvangrijke werkloosheid was oor zaak, dat de uilkeeringen uit de werkloo- zenkas niet regelmatig konden plaats heb ben. Tevens moesten de uitkeeringen ver laagd en de bijdragon der leden verhoogd worden. De gevoerde acties stonden voornamelijk in het teeken van verslechteringen.. Het financieele verslag sluit voor 1923, 1924 en 1925 in ontvangsten en uitgaven op resp. f20.311.83, f 19.073.677' en f 17.513.28 De batige saldi zijn resp. f 5895.77, f 6164.73 en f 6976.94. HcE lompenfonds sluit op f 8868.107». Het heeft een batig saldo van f 74-61.597'. Het ziekenfonds sluit over de drie jaren op resp. f 7334.21, f 7496.49 en f7067.59; de batige saldi zijn resp. f4098.31 f 4941.80 en f 5561.79. Uitgekeerd werd resp f3018.50, f2384.79 en f2255.07. De werkloozenkas sluit op resp. f 12.245.29, f9298.70 en f 10.141.47. Uitgekeerd werd resp. f 11.942.29. f6381.85 en f8142. De bezittingen waren op 31 Dec. 1925 f 14.478.57,, benevens twee obligaties van f 100 en 3 aandeelcn. waarop gestort f 600. Geen schudden. De verslagen werden goedgekeurd. Besloten werd, dat de zetel van het hoofd bestuur te Rotterdam gevestigd zal blijven. In principe werd besloten, dat de volgen de algemeene vergadering over twee jaar gehouden zal worden, en wel te Utrecht. Amsterdam. Den Haag, Middelburg, Zwolle en Groningen werden aangewezen als afdeelingen. die elk een hoofdbestuurder moeten benoemen. De arbitrage-commissie wend herbenoemd Tot leden van de controle-commissie wer den aangewezen de heeren Van Weezei uit Rotterdam. Van Eysden uit Gouda en Ver duin te 's-Gravenhage. met als plaatsver vangers de heeren Van der Kolf te Dor drecht, Slronkhor9t, Den Haag en Spoel uit Rotterdam. De vergadering, waarin 19 afdeelingen vertegenwoordigd waren, zond daarna De Vrijheidsvaan, bondslied van het Christe lijk Nationaal Vakverbond. Aan de orde waren vervolgens eenige voorstellen Besloten werd ,len genoege van den rijks dienst, te bepalen dat de werkloozenkas uit sluitend zal uitkeeren van den derden Maandag in November tot en met den laat- slen Zaterdag in Maart, en van den laat- sten Maandag in Juli tot en met den laatsten Zaterdag in Augustus. Er kwam uit de ver gadering verzet tegen deze regeling, welke het hoofdbestuur op zichzelf ongewenscht achtte. Het deed de toezegging, te gelegener tijd zoo mogelijk deze tijdvakken uit te breiden. Ten aanzien van een voorst el-Utrecht, de contributiezegels le vervangen door stem pels. wees de penningmeester er op. dat het reglement voor de wcrkloozenkassen zegels voorschrijft. Men kan deze kwestie echter plaatselijk oplossen in overleg met het ge meentebestuur. Besloten werd twee voorsteUen-Rotterdam betreffende het verplichte lidmaatschap en aangaande de propaganda, te behandelen in verband met een later te houden inleiding. Na den gemeenschappelijken maaltijd hield de voorzitter een inleiding over: pro paganda en verplicht lidmaatschap. De Huurwetten en de Hnnrcommissies. Het Nederl. Werklieden Verbond „Patri monium" heeft den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een adres doen toeko men, waarin Z.E. aan de hand van tal van overwegingen verzocht wordt, althans in de groote steden niet over te gaan tot algeheele intrekking der huurwetten en bij beperking van de taak der Huurcommissies te willen rekenen met de belangen der economisch zwakkeren, „die zonder beschermende be palingen der wet ongetwijfeld in hooge mate zouden worden geschaad", gelijk de slot conclusie van het adres luidt. Ned. Bond van gemeente-ambtenaren. Te Rotterdam vergaderde de afdeeling Zuid-Holland van den Ned. Bond van Ge- meenle-ambtenaren, onder leiding van den heer Fonkert, gemeente-ontvanger van Oud- Beijeriand. Mededeeling werd gedaan van het besluit van den Raad van de Lier tot hel verleenen van ongevraagd ontslag (eervol) aan den heer Kok, ontvanger der gemeente. De voorzitter betreurde het, dat Ged. Stalen aan dit besluit hun goedkeuring hebben gehecht en zeide, dat bij de Kroon voorziening is gevraagd. Na een uitvoerige discussie over deze aangelegenheid werd overgegaan tot de be handeling der agenda. Het bestuursvoorstel inzake steun aan hen, die den cursus voor examen B te Utrecht wensehen te bezoeken, werd, nadat de afgevaardigde van Den Haag, de heer Bol, daaromtrent enkele opmerkingen had gemaakt, aangenomen. Met de 6lem van de onderafdeeling Lei den tegen, werd het voorstel van het bestuur om f 1500 ter beschikking van de algemeene j bondskas te stellen, aangenomen. Dit be drag moet worden bestemd voor aflossing i van de voor het bondsgebouw aangegane 1 geldleening. Tot afgevaardigden naar de te Arnhem tg houden algemeene vergadering werden be noemd de heeren% Fonkert, voorzitter, en de j Boer, secretaris;lot hun plaatsvervangers de heeren De Haas van Dorsser, secretaris, van Sliedrocht, en Diebeis, hoofdambtenaar ter secretarie van Leiden. Weren van buitenlandsch vleesch gevraagd. Onder voorzitterschap van dr. J. M. v. d. Minne hield de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Rotterdam. Schie dam en omstreken en de Z. H. Bond van Veehandelaren, gisteren in „Monopole" te Rotterdam een gecombineerde vergadering. Besproken werd op die spoedvergadering de frauduleuze invoer van Belgisch en Fransch vee en de vraag, of het wenschelijk is, den invoer van buitenlandsch vleesch te weren. De voorzitter wees in zijn inleiding op de maatregelen, die reeds door onze Regeering genomen zijn in verband met den invoer van Fransch en Belgisch vee, dat, uitge voerd naar Engeland, de oorzaak is geweest van de maatregelen der Engelsche regeering. De voorzitter van den Z. H. Bond van Vee houders zeide, dat de frauduleuze invoer reeds veel kwaad gestookt heeft. Door een der aanwezigen werd meegedeeld, dat heden morgen te Amsterdam bericht ontvangen werd, dat geslacht vee uit België was aan gekomen. Besloten werd om, als het bericht uit Amsterdam juist was, de heeren v. d. Minne, De Haas en De Kroese een audiëntie te laten aanvragen bij den minister van Binnenlandsche Zaken, om de wenschelijk- heid van maatregelen te bespreken. De voorzitter deelde mede. dat naar de juistheid van het bericht is geïnformeerd. Hedenmorgen zijn te Amsterdam 18 stuks uit België aangevoerd. Het geslachte vee was nog niet gekeurd. Na uitvoerige discussie sprak de vergade ring zich met 40 tegen 19 stemmen uit voor de wenschelijkhéid, om den invoer van buitenlandsch vleesch te weren. In dezen geest, waarmede een tijdelijke maatregel is bedoeld, zal aan de regeering worden ge adviseerd. De Electrische. In antwoord op vragen van hel Tweede Kamerlid den heer Duys betreffende het in stellen van een onderzoek naar het onlangs op den spoorweg Den HaagRotterdam (Hofplein) in gebruik genomen nieuwe wagenmateriaal, in verband met de op dien spoorweg kortelings plaats gehad hebbende ongelukken, welke luiden: Is het den minister bekend, dat reeds sedert geruimen tijd onder het reizend pu bliek. dat vaak gebruik maakt van de electrische spoorwegverbinding Den Haag Rotterdam (Hofplein), ongerustheid bestaat omtrent de vraaj of het onlangs iir gebruik genomen nieuwe wagen-materiaal wel vol doet aan de maximum-eischen van veilig heid, die daaraan mogen worden gesteld? Is de minister bereid een ernstig onder zoek te willen instellen, of inderdaad dit nieuwe materiaal niet de oorzaak is van de reeds een paar maal plaats hebbende onge lukken, ten einde daarna de verzekering te kunnen geven, dat, ook naar zijn oordeel, dit materiaal, dat ook bij de verhoogde snel heid, waarmede gereden wordt, met het oog op de veiligheid van het publiek voldoet aan wat bij den huidigen stand der techniek daaraan als eischen mog^n worden gesteld? Beslaat het voornemen, dit zelfde* mate riaal straks in dienst te nemen ook op de lijn RotterdamDen HaagAmsterdam? Zoo ja, acht de minister ook dit met het oog op de veiligheid van het publiek ver antwoord? heeft de Minister van Waterstaat bericht: I. Deze vraag wordt bevestigend be antwoord. II. Een onderzoek en te voren gehouden proefritten op het baanvak Den Ilaag Leiden, waarbij herhaaldelijk met snel heden van meer dan 100 K.M. per uur ge reden werd, zoomede het feit, dat de nieuwe, BINNENLAND. Koningin en Prinses naar de Ruige Hoek. Baron van Wassenaer van Catwijck als Eerste Kamerlid herkozen. Plannen bij de spoorwegen tot oprichting van een antobnsbedrijf. Tegen een gemeente-ambtenaar uit Lei den is voor de Haagsche Rechtbank we gen oplichting 1 jaar gevangenisstraf geëischt BUITENLAND. Een interview met Briand over Frank- rijk's bnitenl. politiek. Yragendag in het Engelsche Lagerhuis. Nieuwe slachtoffers in Mexico. voor de electrisdhe. exploitatie aangeschafte rijtuigen in geregeld verkeerende sneltrei nen tusschen Holland en Parijs geloopen hebben, hebben aangetoond, dat de rijtuigen voldoen aan de bij de constructie gestelde, zeer hooge eischen van sterkte en veiligheid bij de hoogst toe te laten snelheden. III. Hel hier bedoelde materieel is juist voor den dienst tusschen Rotterdam en Am sterdam over Den Haag ontworpen en aan geschaft en loopt slechts tijdelijk op den spoorweg Rotterdam HofpleinDen Haag/ Scheveningen, totdat het verbouwde oud< materieel wederom op den spoorweg dienst zal kunnen doen. IV. Deze vraag kan blijkens het boven staande zeer zeker bevestigend worden be antwoord. Juist het gebruik van het nieuwe voor den hoofdspoorweg,, gebouwde mate rieel op een oorspronkelijk als locaalspoor- weg aangelegden spoorweg, waarop nog eenige bogen met kleineren straal voor komen, is oorzaak geweest van eenige in den laatsten tijd voorgekomen ongevallen. Door snelheidsvermindering op eenige plaatsen en andere maatregelen mag de vei ligheid ook gedurende den lijd, dat het nieuwe materieel nog op den onderhavigen spoorweg dienst zal moeten doen, alleszins verzekerd worden geacht. Antobnsbedrijf der Ned. Spoorwegen. Naar het Centrum van de meest bevoeg de zijde vernam, zal bij de Nederlandsche Spoorwegen een autobunbedrijf worden op gericht, terwijl de benoeming van een directeur is te verwachten. Bij nadere informatie werd het U. D. medegedeeld, dat deze pionnen wel bestaan, doch nog geenszins definitief zijn vastge steld. Het doel, dat met dit autobusbedrijf beoogd wordt en de taak van het bedrijf staan nog niet vast. In het algemeen ge sproken, mag het bericht echter juist wor den genoemd. DE ALGEMEENE TOESTAND. Interview met Briand. Geen Baltische conferentie. De Pan-Aziatische conferentie be gonnen. Briand heeft aan den specialen corres pondent der „Neue Freie Presse" te Berlijn een intervieuw toegestaan, waarin hij o.m. de betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk bespreekt. Op de vraag van den correspondent, wat de buitenlandsche politiek van het nieuwe Fransche kabinet zou zijn. antwoordde de minister: De wijzigingen in de regeering beleeke- nen geenszins een wijziging in de Fransche buitenlandsche politiek Dat bewijst reeds het feit, dat ik zitting in het kabinet heb. Nimmer zou ik de portefeuille van buiten landsche eaken aanvaard hebben, indien ik er niet volstrekt zeker van zou zijn geweest dat ik mijn tot dusverre gevolgde politiek zou kunnen voortzetten% Poincaré heeft de regeering overgonomen, ten einde de financieele crisis op te lossen. Wij hebben ons om hem gegroepeerd, man nen van alle partijen, ten einde hem bij de vervulling van zijn taak ter zijde 1e slaan. Met de om hem geschaarde meerderheid .zal Poincaré trachten de financieele kwestie op te lossen. Ik zal mijn politiek voortzetten en mijn politiek is de politiek van Locarno. Ds ver dragen van Locarno zijn voor het grootste deel, men kan wel zeggen voor viervijfde, reeds vervuld. Ik kan verklaren, dat ik reeds vóór het tot stand komen der verdra gen van Locarno naar verzachting van het Rijnland-régime heb gestreefd. Ook de rest dezer verdragen zal vervuld worden en zou wellicht reed3 vervuld zijn, indien daarin ten gevolge van de Fransche ministerieels

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1