MAANDAG 2 AUGUSTUS Anno 1926, BR nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. HO. 20363. PRIJS DER ADVERÏKNTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en ^Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. f Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven .10 Cts. porto te betaten. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* vcor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus Ho. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Z018, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week„0.18, Franco per post 2.35 rf- portokosten. Verjaardag H. M. Koningin-Moeder. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder wapperde heden van alle openbare zoomede van enkele par ticuliere gebouwen de Vaderlandsche drie kleur, terwijl de trams zoowel die van het locale als van het interlocale verkeer met bonte vlaggetjes zijn getooid. Door hel bestuur van de Leidschc Christe lijke Oranje-vereeniging is een telegrafische gelukwensch aan de bejaarde Vorstin ver zonden, van den volgenden inhoud: „Op dezen voor U zoo gewichligen dag biedt de Leidsche Christelijke Oranje-ver eeniging hare bijzondere gelukwenschen aan met de bede, dat het God moge behagen U nog vele jaren voor ons land en volk le sparen". (w. g.) ds. Thomas, voorzitter, L. Boekkooi, secretaris. Sninatia-Gomité. Bij liet Sumatra-Comité zijn de volgen-Ie giften ingekomen: Mr. G. H. E. N. T. f 10; G. G. f 10; mevr. Z.S. f5. Iï. T. C. f 10; W. P. v. R. Jr. f2.50; W. M. f5; J .0. f 10; M. C. J. C. f2 50; prf. W. E. f3; ds. J. Ph. M. f5; dr. L M. f 10J. H. v. d. K. f 5mr. E. R. f 2.50; D. B. f5; Th. P. B. f2.50; mevr. R. T. C. L. f5; mevr. S. f5 H. W. B. f 5 dr. A. J. W. f5; prof. G. J f 15; prof. W. B. K. f 25; prof. dr. A. W. N. f 10; jhr. A. J. B. S. fö. Giften worden nog gaarne ingewacht bij den penningmeester, den heer F. Muys van de Moer, Plantsoen 49 Leiden, postgiro no. 57471. Oranje-comité Leiden. Dezer dagen heeft de eindvergadering t, taats gehad van het Oranje-Comité Leiden. De vergadering was zeer matig bezocht. Ka opening door den voorzitter, den heer A- L. Reimeringer, bracht de secretaris ver slag uit van de gehouden inzameling van gelden, zoowel door middel van de circu laires als door de schaalcollecle, zoomede van den op G Februari j.l. plaats gehad hebbenden herdenkingsavond ter gelegen heid van het zilveren huwelijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins 'Ten- drik, waarbij hij gelegenheid vond de wel willende medewerking van verschillende personen en vereenigingen te herdenken. Daarna volgde het verslag van den pen ningmeester. Uit diens rekening en verant woording bleek, dat de inkomsten hebben bedragen f 2152.37 en de uitgaven, inclusief de kosten der feestviering, f 697.95, zoodat aan het Povinciaal Comité een bedrag van 1-400 kon worden afgedragen. Het thans nog aanwezig saldo ad f54.42 zal alsnog aan het Provinciaal Comité wor den toegezonden. Indien de rekening van dat Comité echter reeds is afgesloten, zal bet aanwezige saldo worden Ier hand ge- Meld aan den penningmeester van het Sumatra-Comité. De voorzitter dankte daarop den secretaris en penningmeester voor hun genomen moeite en herdacht mede de zoo zeer ge waardeerde hulp van verschillende personen en vereenigingen. De heer J. II. Nijhuis sprak daarop zijn dank uit aan het Uitvoerend Comité voor zijn vele en goede zorgen en liet organisee- ren van den feestavond. Ten slotte verklaarde de voorzitter het Comité voor ontbonden. Roemeenschs intellectueelen in Leiden. Heden bracht het gezelschap Roemeen- sche intellectueelen, dat thans onder leiding van prof. Serban een excursie maakt door ons land, een bezoek aan de Sleutelstad Met den trein van 10 uur kwam het gezelschap, beslaande uit een veertigtal personen, waar onder eenige dames, uit de richting Rotter dam aan het Station aan. Zij werden niet door eenig officieel lichaam of persoon ont vangen. Hun eerste bezoek gold het Stedelijk ffUm "^e Lakenhal", waar zij ontvangen werden door den directeur, mr. dr. J. C. Overvoorde, onder wiens leiding zij de Jan oleen-tentoonstelling met belangstelling be zichtigden. Buiten de tentoonstelling trok vooral de aandacht van de vreemdelingen de groote vergulden statiekoets bij de maske rade van 1905 gebruikt en die in 't Museum *>ewaard wordt. Vervolgens werd het Ethnographisch Mu- ^bezichtigd en vandaar vertrok het ge- *schap naar het Museum van Oudheden. jr den aard der zaak konden in deze rijk nfv e^an2rijk materiaal voorziene verza kingen slechts enkele afdeeüngen bezich- gga worden. De dames en heeren stelden de verzamelingen groote belangstelling, tipf 6a ?lte. wer(* een bezoek gebracht aan JL, cademiegebouw, waar de vreemdelin- Xm»®W ïn „beroet door den rector-magni- V? WP?, - r'. W: de bitter. Na het Groot- 4sd em'Au<ütorium te hebben bezich- jünier een aangeboden in de Senaats- Een gouden jubileum. Gisteren herdacht onze stadgenoot, de heer A. Kohlbeck den dag, waarop hij vóór vijftig jaar als 12-jarige knaap in dienst trad aan het Museum van Natuurlijke Historie alhier, als leerling-praeparator. Onder lei ding van den toenmatigen chef-praeparator, den heer Van dor Meer, een op dit gebied bekend man destijds, ontwikkelde de jonge K. die veel voor dit vak voelde, zijn kennis op uitnemende wijze en hij stond reeds jong als een goed praeparator bekend. De direc teur, de heer Schtegel wist dit te waardee- ren en op 1 Januari 1887 ontving hij zijn ofticieele aanstelling als praeparator. Op 1 Januari a.s. zal hij dus als zoodanig zijn 40-jarig lubileum herdenken, waarbij dan zeker een officieel karakter aan de feeste lijkheden zal worden gegeven, evenals dit voor 15 jaar, ter gelegenheid van zijn 25-ja- rig jubileum, geschiedde. Achtereenvolgens was de heer K. nog werkzaam onder den directeur dr. Jentink en den tegenwoordi- gen titularis, prof. dr, E. D. van Oordt. Hij heeft in dc 40 jaren het Museum groot zien worden. Was hij een9 dc eenige amanuen sis, thans zijn er niet minder dan vier, aan het hoofd waarvan, onder den titel van chef-praeparator-amanuensis de heer Kohl beck staat. Zijn chefs, collega's en vrienden hebben den vriendetijken, eenvou- digen jubilaris gisteren in de bloemetjes ge zet met het voornemen er bij dit met 1 Ja nuari a.s. nog eens en dan niet dun netjes over te doen. Een zilveren jnbilenm. In ons Blad van Zaterdag j.l. maakten wij reeds met een enkel woord melding van het jubileum van onzen stadgenoot, den heer C. van Klaveren, die heden den dag herdenkt, waarop hij vóór 25 jaar als sla gersjongen in dienst trad bij de firma G. W. Zandvoort, Hooglandsche Kerkgracht, alwaar hij momenteel de positie van winkelchef be kleedt. Een promotie, welke hij te danken heeft aan zijn groote dosis energie en niet in het minst aan zijn grondige vakkennis. Het spreekt wel vanzelf, dat de firma Zandvoort den dag van heden heeft aange grepen als een welkome gelegenheid om eens openlijk uiting te geven aan haar waardee ring jegens tiaar plichtsgetrouwen winkel chef. Hedenmiddag werd de jubilaris per auto met zijn vrouw en kinderen van zijn woning gehaald cn binnengeleid in den winkel aan de Hooglandsche Kerkgracht, waar hij aller eerst werd toegesproken door een der fiman- ten, die wees op het betrekkelijk zeldzame van een dergelijk jubileum in de slagers wereld en in hartelijke bewoordingen ge waagde van de verdiensten van den jubi laris. Als blijvend aandenken aan dezen dag en als een lastbaar bewijs van erken telijkheid en waardeering bood spr. hem een gouden horloge met dito ketting aan. De chefs van de overige zaken hier ter slede, de heeren Van Niekerk en Epskamp, bleven hierbij niet ten achter en richtten warme woorden van vriendschap tot hun jubileerenden collega, die van hen een fraai rookstel ten geschenke ontving Eenigszins onder den indruk dankte de heer Van Klaveren voor de waardeerende woorden en geschenken. EO-jarig bestaan Conserveniabriek N.V. v.h. L. E. Nieuwenbuizen. Gisteren herdacht bovenstaande Ven nootschap het feit, dat zij 60 jaar geleden werd opgericht. Zij behoort lüermede tot een der oudste fabrieken hier te lande en is ongetwijfeld een pionier geweest in het conserveeren van zomergroenten, waardoor 's winters een groote afwisseling op ons menu mogelijk'is geworden. Zij is opgericht door de moeder van den oudsten directeur, die, toen zij weduwe werd, zich op dit bedrijf ging toeleggen, hetwelk dan ook groote aantrekkelijkheid voor oen vrouw heeft, omdat alles van zindelijkheid af hangt. Betrekkelijkilein begonnen werd al spoe dig een grootSwlucht genomen, zoodat zij zich thans kan rekenen tot de toonaange vende fabrieken, waartoe haar principe om steeds de modernste methoden en machines te bezigen, bijgedragen heeft. Den meesten Nederlanders zullen de merken der firma „Sleutels" en „Ooievaar" wel bekend zijn. Zij drijft bovendien een belangrijken exporlhandel. Over de geheele wereld treft men de producten van deze firma aan, wat dus bijdraagt tot het hooghouden van den Hollandschen naam in het buitenland. Hedenmiddag i3 het jubileum herdacht in de kantoren van het fabrieksgebouw, waar de directie receptie hield. Het 25-jarig bestaan van „Orphens". Zooals wij reeds eerder meldden was het gisteren juist vijf en twintig jaar geleden, dat hier ter stede het muziekgezelschap „Orpheus" werd opgericht Ter gelegenheid hield het gezelschap gistermiddag in de groote zaal van „Zomer- zorg" een drukbezochte receptie. Er had zich uit de leden een Comité ge vormd, bestaande uit de heeren P. J. van Leeuwen, voorzitter, J. Brouwer, K. J. Helle man, L. Stolpe en Jac. Maas, met het doel om de heeren Vink en Mulder te huldigen. Vooraf werd de marseh gespeeld waarmede gisteravond in „Musis" het concert werd ge opend. nu gedirigeerd door den heer Joh. Geijp. Daarna hield de heer P. J. van Leeuwen een toespraak, waarin hij op geesligo wijze de geschiedenis van dit muziekgezelschap schetste waarbij hij in verband mei den naam van het gezelschap een uitstapje maakte op het gebied der mythologie om zicli vervolgens te wenden tot de heeren Mulder en Vink, wier verdiensten voor het gezelschap hij onder teekenen van instem ming deed uitkomen om daarna den aftre denden voorzitter als eere-voorzillcr uit te roepen en den dirigent als eere-bestuurslid, een en ander nader omschreven in een aan deze beeren uitgereikt diploma. Het comité voegde er voor ieder nog een kcurige*bloe- menniand aan toe en bovendien nog een enveloppe met inhoud. Uit den boezem der ledon richtte daarna de heer J. J. van Weerlee zich tot het oud ste lid in anciënniteit van het gezelschap, den heer K. J. Helleman, aan wien hij het diploma als lid van verdienste aanbood. Uit naam van een dames-comité bood mevrouw Dupon onder hartelijke bewoordingen het bestuur een prachtige bloemenmand aan, die, door hoevete andere ook gevolgd, de kroon in het rijk der bloemen bleef spannen. De directeur van het Stedelijk Muziek korps, de heer Joh. Geijp, opende de rij der sprekers, die namens zustervereenigingen de jubileerenden „Orpheus" hun gelukwen schen aanboden. Hierop volgde de beer P. J. van Leeuwen namens „Per Aspera ad Astra" de heer J. Harting als voorzitter van het mandoline-gezelschap „Krebustlipo", de heer Van Rooye voor de Sanatorium-Com missie van de Onderonfficeren-vereen „Ons Belang", de heer Nelck namens het bestuur van de muziek- en tooneelvereeniging „Nut en Vermaak", de heer De Groot als verte genwoordiger van „Kunst na Arbeid", een bestuurslid van „Werkmans Wilskracht", idem van het muziekgezelschap van Ticlë- man en Dros, de heer Schneider als voorzit ter der muziekvereeniging „Nieuw Loven", de heer Zwart als bestuurslid van het Poli tic-Muziekgezelschap, de lieer Aarsen na mens het bestuur der sociëteit „Musis Sa crum" en nog vele anderen, waarvan wij nog slechts willen noemen de heeren Van der Laan en Spaargaren namens de 3-Octo- ber-vereeniging en den heer F. G. Rosier namens den burgemeester. De meesten deden hunne gelukwenschen vergezeld gaan van bloemen zoodat* ten slotte het bestuur als verscholen zat lus- schen de kleurige kinderen van Flora. De heengaande voorzitter de heer Mulder, die nog in zijn volle kracht was, beant woordde de verschillende sprekers en had voor ieder een gepast woord, waaruit bij herhaling bleek, hoevele relaties het gezel schap „Orpheus" in onze goede stad heeft en hoe het onder de zustervereenigingen wordl gewaardeerd. Tijdens de receptie werden ververschin- gen aangeboden en ging de eerewijn rond. Te zes uur vereenigde'hel bestuur en de leden zich aan den gezelligen feesldisch mede in „Zomerzorg". Onder begunstiging van fraai schoon iet wat frisch zomerweer gaf 's avonds de jubi- leerende vereeniging tot besluit der feeste lijkheden in den tuin van „Zomerzorg" een Jnbileom-coccert. De tuin was voor deze gelegenheid vroo- lijk met honderden bontkleurige vlaggetjes versierd, heigeen tegen het donkere groen der boomen een alleraardigst effect teweeg bracht. Tot lang na hel aanvangsuur van achten bleef de toelocsp van muziekminnenden aan houden', zoódat le langen lesle vrijwel alle beschikbare plaatsen bezet waren. Evenals des middags had ook thans de heer Vink den dirigeerstok overgedragen aan den heer Joh. Geyp onder wiens leiding het programma werd ingeluid met de jubi leums compositie van den heer Vink „Feest klanken". Zuiver en helder klonken de schelle lonen van het koper door de avondlucht en het moge dan, zooa'ls de heer Van Leeuwen 's middags opmerkte, niet zóó mooi geweest zijn, als eenmaal Orpheus' spel, tijdens het welk de wilde dieren (in dit geval waar schijnlijk de goudvisschan in den vijver) aan zijn voeten stonden te luiste ren, terwijl zelfs Vrouwe Natuur heur adem inhield zeker is, dat 't Leidsche „Orpheus" haar 25 jaren met eere draagt en bewezen heeft niet voor niets gewerkt te hebben. Nadat nog een ouverture van von Gluck ten gehoore was gebracht, was het woord of beter de daad aan het mandoline orkest „Krebustlipo", dat onder de vaardige leiding van den heer L. C. Veerman in vlot tempo een drietal goedgespeelde nummers ten beste gaf, waarvoor het een hartelijk en dankbaar applaus in ontvangst had te ne men, terwijl de heer J. J. van Weerlee al» meer tastbaar bewijs van waardeering daar aan persoonlijk aan den heer Veerman een herinneringsmedaille toevoegde onder dank zegging voor de welwillend verleende mede werking. Allengs was het duister geworden en dientengevolge werden aanstalten gemaakt om öe a giorno-verlichting in werking te stellen. Helaas, e® war eo schön gewesen, 't it bij een poging gebleven, de lampen vertikten het royaal te branden, noch a giorno, noch gewoon. En zoo kregen wij dan op den koop toe daar in het schemerdonker een filmvoorstelling met uitsluitend eerste klas artisten, die halsbrekende tochten over afdakken en dergelijke verhevenheden on dernamen, op zoek naar kapotte draden, die er echter allemaal uitzagen alsof ze heel waren. Bij het schakelbord was 't een formoele volksoploophoog-gehoede heeren draaiden aan alle mogelijke en onmogelijke knoppen, waarmede niets anders bereikt werd dan dat ook het licht in de serres en groote „Zomerzorg" een oogenblik leek op den vuurtoren van Scheveningen met zijn drani- licht. Doch ook dit imitalie-vuurwerk mocht niet baten en zoo werd tenslotte de ge zelligheid verplaatst naar de zaal, waar het tjokvol liep. Edoch, „hoe meer zielen, hoe meer1 vreugd", en zoo was het ook hier. Storend werkte het bovenomschreven voorval dan ook allerminst; integendeel 't was een lioogst komisch intermezzo, of be hoorde dit soms reeds tot de vele attracties, waarvan het programma gewag maakte? Hoe het ook zij, de feeststemming zat er in en dat is per saldo het voornaamste. „Orpheus" heeft haar kwarteeuw-feest op prettige wijze gevierd. Orphens op „Musis Sacram". Er heeft tusschen het muziekgezelschap „Orpheus" en de socieleit „Musis Sacrum" altijd een goede harmonie beslaan. „Or pheus" heeft in de kwarteeuw van zijn be slaan talrijke concerten op Musis Sacrum gegeven, en daardoor niel alleen de leden dor socieleit en hunne dames uren van mu- 'zikaal genot geschonken, ook de bewoners in den omtrek van Musis: Zoelcrwoudsche Singel, Plantage en Planlsoen, hebben er van genoten. Ot zij daarbij wel voldoende indachtig zijn geweest aan hel spreekwoord: „voor wat hoort wal" en ook lid, donateur of begunstiger van „Musis" zijn gewor den, willen wij nu niel nagaan, alleen zou den we nog willen opmerken dat deze be woners als zij prijs slcllcn op het behoud van Nfhsis Sacrum, ernstig hebben te over wegen als nog toe te treden als lid. Hoe dit zij, het lag voor de hand dat „Or pheus" het (eestconeert aan den vooravond van zijn zilveren jubileum in Musis zou ge ven, zooals dan ook is geschied en liet doel ons goed (e mogen constaleeren dal de Mu- sisleden door een trouwe opkomst hebben geloond dat le waardeeren, evenals de tal rijke belangstellenden in het Planlsoen cn op den Singel, die naar het concert luister den. j De voorzitter van Mu3is, de heer Aarsen wenschte de jubileerende muziekvereeniging van harte geluk met haar zilveren jubileum en deed uitkomen, hoe er steeds een hechte band van saamhoorigheid tusschen „Or pheus" en „Musi9" beslond, gevolg van we- derzijdsche belangen. „Musis" heelt veel aan „Orpheus" te danken gehad. Hij wees er op dat het gezelschap steeds aan de spits van de plaatselijke toonkunst- vereenigingen slond en hoopte dat zij dit standpunt onder de goede leiding van den heer Vink zal kan blijven handhaven. Har telijk applaus volgde op deze woorden, waar na dc muziek luide fanfares deed hooren. Dc voorziller en mede-oprichter van het Muziekgezelschap, de heer A. Mulder, dankte voor de hartelijke woorden tot de vereeniging gesproken en was er trotsch op, dat „Musis" „Orpheus" zoo dikwijls gastvrij heid in haren muziektent verleende. Met bijzondere voldoening zag hij op de atgeloo- pen kwarteeuw terug, doch meende dat hij thans nu hij den 70-jarigen leeftijd heeft be reikt, zijn j^aals aan een jongere kracht moet overgeven. Ook deze toespraak werd hartelijk toegejuicht. Hot concert dat opende met „Feestklan ken ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van „Orpheus" van den dirigent zelf, stond op hoog peil. Elk der volgende num mers werd met stille aandacht gevolgd en aan het einde warm toegejuicht. Het concert werd besloten met een fee9t- marsch „Vivat Orpheus" van H. Boogers, een waardig slot waarvoor directeur en mu zikanten menige handklap in ontvangst had den te nemen. Na het laalsle nummer bleef men nog eenigen lijd gezellig bijeen. Feest-mntinée in den tnin van „Mnsis Sacrnm". De belofte, welke we eenige dagen gele den van het bestuur van Musis Sacrum tot onze lezers overbrachten, dat het van nu af meerdere activiteit aan den dag zou leg gen. schijnt te zullen worden ingelost. Na het boven vermelde concert van „Orpheus" werd gistermiddag een matinee gegeven ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder, waarvoor het Leidsch Harmonie-gezelschap „De Post" zich had beschikbaar gesteld. Aan den ingang van de socieleit wapper den de nationale en de Oranje-vlag. Het weer was voor een matinee gunstig, zoodat dan ook de tuin zeer goed met leden en ge- introduceerden bezet was. En om den tuin heen profiteerden de kantleden, die zich in grooten getale in het plantsoen bewogen en bij menig nummer met aandacht luisterden. Onvermoeid hebben de muzikanten van twee tot circa vijf uur, met een korte pauze, gespeeld. Over 't algemeen waren de stuk ken niet gemakkelijk, doch dit korps onder leiding van den heer Bolderdijk, kan een zwaar werk aan. In details treden zou ons te ver voeren; wij moeten volstaan met I BINNENLAND. Eenige algemeene vergaderingen. Bij Pelten is het lijk van een dei op 19 Jannari omgekomen vliegers aangespoeld. Het ond-Kamerlid dr. Hnbrecht is over. leden. BUITENLAND. De Fransche Kamer heeft Poincaré'» financieele wetten aangenomen. De geloofsstrijd in Mexico is in vollen gang. weer te geven den algemeenen. indruk en dan kunnen wij volmondig verklaren, dat deze gunstig was, niel bij ons alleen, maar ook bij andere aanwozigen. „De Post" mag zich stellig tot de besie dilcttantengezel- schappen in Leiden rekenen Wanneer het Musisbestuur dit korps nog eens in dit seizoen kan engageeren durven wij het weer een mooi succes voorspellen. Harmonica-gezelschap „Crescendo". Het in (alrijke volkskringen, waar men voor muziek iels voelt, welbekend? Harmo nica-gezelschap „Crescendo" gal Zaterdag avond. (er gelegenheid van zijn driejarig be staan in de concertzaal van „L'Union aan de Steenslraal een zeer geslaagde foestuit- voering. De heer Rap, die dil gezelschap waardeert, zorgde weder voor een vriendelijke aanklec- ding van de zaal, de dames der leden had den allerlei, aardige artikelen weten bijeen le brengen voor een tombola en deze op lange tafels voor het tooncel uitgestald en een belangstellend publiek vulde de zaal, „The Populair Jazz" had zich bereid ver klaard hare muzikale medewerking le ver- leenen en het gezelschap zelf, dat in de drie jaren van zijn beslaan onder de uitstekende leiding van den muziekleeraar den beer D, van Wouw flinke vorderingen heeft ge maakt en de eer van het wel eens ten oni rechte gesmade muziekinstrument, de har monica, waardig opgehouden heeft, was in uitnemende conditie. Het programma waa goed verzorgd en bij bekende en gewaar deerde oudere nummers, prijkten er ook een drietal nieuwe nummers op, door Crescendo voor het eerst gespeeld. Nadat de „wilbroeken" de opgewekte „Crescendo' -mar3ch, getoonzet door den directeur hadden gespeeld, heette de voorzit* ter, de heer S. Zandvliet, de aanwezigen welkom in het bijzonder de vertegenwoor digers van zustervereenigingen, de dona teurs, de pers en bovenal het eenige aanwe zig eerelid, den heer C. Bontje. Vervolgens richtte hij zioh tot den direc teur den heer Van Wouw, dien hij dunHn voor zijn eminente leiding en van wien hit nog zeer veel voor hét gezelschap verwacht te. Zelf moest hij wegens vertrek naar Rot terdam afscheid nemen, hij zou „Crescendo" echter niet vergeten en sprak den wenscfi uit dat het gezelschap onder een nieuwen voorzitter zich in den ouden bloei zal mogen blijven verheugen. Er volgde op deze woorden een bartel ijk applaus, waarna de muziek inviel met het voor het eerst gespeeld: Salve Regina An dante Reglioso van Oscar Kloose dat met veel gevoel werd gespeeld, evenals het vol gende, ook nieuwe nummer, de ouver ture „La Reconnaissance" van Benoodf, waarop nog eenige andere goed gespeelde nummers volgden afgewisseld door een aan tal Jazzband nummers. Na de pauze kreeg het duo J. P, Mank en J. A. van Ooyen de beurt. Duet en solo volg den elkaar in aangename afwisseling af en sleeds had het duo een dankbaar en enthou siast gehoor. In een der lusschenpoozen bood het eere lid de heer C. Bontje uit naam van 4e leden aan den scheidenden voorzitter een zilveren medaille aan en aan diens echlgenoote een keurig bouquet, terwijl hij tegelijk onder applaus der aanwezigen zijn beste wenschen uitsprak voor den heer Zandvliet en familie, waarbij de directeur, de heer Van Wouw zich in hartelijke bewoordingen aansloot. De lootjes voor de tombola gingen Hink van de hand en het bat onder leiding van den heer N. A. van Wijk had een prettig verloop. Verbetering van het emplacement van het Station. Sedert geruimen tijd worden er Belang rijke werken uitgevoerd ten behoeve van den ombouw van hel hoofdstation der Ned. Spoorwegen alhier en het zal niet lang meer duren of de algeheele ombouw zal gereed zijn. Hierdoor zullen voor den Blalionschef, die den treinenloop te regelen heeft, en voor het stalionpersoneel heel wat zorgen zijn weg genomen, van welke zorgen het publiek m- fusschen weinig zal hebban bemerkt Alle werkzaamheden moesten uitgevoerd wor den, zonder eenige stoornis in den treinen loop. Dat zulks getukt Is, 1» voor een grooi deei te danken aan de bijzondere samen- werking van den chef roet den RrzieWeC

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1