Mo. 20361. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 30 Juli Derde Blad Anno 1926. UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMSTREKEN. Alphen. De heer C. II. Schaap alhier is te 's-Gravenhage j^slaagd vo .r het ex amen handelskennis LD. Mej. G. de Moor alhier is benoemd lot onderwijzeres aan dc Willtelminaschool te Amstelveen. Op het'gisteren te Nieuwerbrug gchou- len zang- en muziekconcours uitgeschre ven door de muzjckvereenigiug „Kunst na Arbeid" aldaar, behaalde het „Alphcnsch Mannenkoor" een eersten prijs in de 2de afd. met 312 pt. cn de muzickvereen. „Arti el Religioni" in de 3e afdeeling een eersten wijs mie 309 punten. De eerste week van September belooft er een voor onze gemeente te worden die zeer zeker groote belangstelling zal trek ken. Van 1 tot en met 7 Sept. organiseert de Middenstandsverceniging in combinatie met „de Hanze" een winkelweek met daaraan verbonden etalagewedstrijd en een prijs raadsel voor de bezoekers, waarvoor een groot aantal prijzen zijn beschikbaar ge steld. In diezelfde weck n.l. op 2 en 3 Sept. houdt de vereeniging „Alphen Vooruit" haar jaariijkschc bloemententoonstelling, die dit seizoen aanzienlijk is uitgebreid. De eerste September zal voor dc landbouwers van be lang zijn, want in het vergaderlokaal aan dc Manderslooslraat wordt dan Kaasdag ge houden, terwijl de 2e Sept. in diezelfde male de boeren zal trekken door den fok- veedag aan de JBurgem. Zaa[bergstraat. (lelijk met de winkelweek heeft de A.1- pbcnschc A maleurfotografen vereen, haar foto-tentoonstelling, in hel Nulsgebouw. Een zeer groot aantal inzendingen, waaronder gezichten uit Alphen van heden en uit het verleden zal ongetwijfeld deze tentoonstel ling een levendige belangstelling bezorgen. Bodegraven. Gistermorgen om halfelf (het programma vermeldde halftien, maar dat was ze-ker zonnetijd», werd liet natio naal muziekconcours te Nieuwerbrug a. d. Rijn (gemeente Bodegraven) door don eere-voorziltcr, burgemeester Van Dob- ben de Bruyn, geopend. Woensdagavond was reeds door het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid", dat het concours heeft uitgeschreven een openingsconcert gege- yen, waarbij de eere-voorzittor van het corps, de heer Van Baren, enkele woor den ter opening sprak. 9 4 Het weer zag er gietermorgen allesbe halve gunstig uit. Het regende zacht maar gestadig en de vrees was gerechtvaardigd, dat het den geheelen dag zoo blijven zou Gelukkig voor de ijverige Nieuwerbrug» gers braoht de droeve morgen een blijden dag, want kort i'oor de opening werd het droog zAchb weer en later op den dag ver hoogde een warm zonnetje de feestvreug de. Van vroegere feestelijkheden zijn,we gewend dat men in Nieuwerbrug de din gen flink aanpakt, dat staat np eenmaal vast, maar toch overtrof de inrichting van liet terrein enz. ditmaal nog onze ver wachtingen. Het feestterrein was bijzon der ruim en daarop bevonden zich behalve .de tenten voor het concours noodzakelijk, nog ©en kolossale ververschings-tent en teen vijftal eveneens groote tenten, die allen min of meer hetzelfde bedoelden. Daarnaast wae een groot terrein afgeba kend voor het openlucht-spel dat 's avonds om 9 uur zou worden gegeven, en waar voor een groot'overdekt tooneel was ge bouwd, met speciaal voor dat doel door den heer Schilling ontworpen en geschil derde coulissen Heel Nieuwerbrug was in feeststemming toen om 10 uur de burge meester het concours opende. Deze sprak een kort openingswoord, waarin hij hulde bracht aan de ijverige organisatoren van dezen feestdag en oiyi allen die medewerk ten. Zooveel mogelijk is alles geweerd om een kermisatemming te verwekken, zelfs hebben de caféhouders vrijwillig besloten geen sterken drank te schenken. Alles moet diss worden gedaan om zang en mu ziek zoo goed mogelijk te doen uitkomen en een welgeslaagden dag te beleven. Spr. prees de samenwerking te Nieuwer brug, waar inwoners van 4 verschillende gemeenten ojf voortreffelijke wijze samen werken, en opende vervolgens hét con cours. Vervolgens kwamen de verschillende mededingende vcreenigingen, zoowel zang verenigingen, als fanfare, harmonie en taondharmonicacorpscn een voor een naar voren. In totaal namen ruim 30 vcreeni gingen deel. Alles verliep in de beste orde. Io cle Vierde afdeeling traden ook een Nieuwer- brugsch gemengd en een dameskoor op. Beide verwierven een eersten prijs, wat natuurlijk een dankbaar applaus ontlokte. Hot Bodegra.vonsche kinderkoor van de Jeugdvereniging, dat bij de derde afdee ling uitkwam verwierf 307 punten en ver kreeg dus ook een eersten prijs. Tot 's middags 5 uur toe waren het de zang verenigingen die de aandacht boeiden, daarna kwamen de muziekgezelschappen, terwijl tenslotte een marschwedstrijd werd gehouden. Voor het avondfeest was een fipeciale clectrische verlichting in alle ten ten en over het geheele terrein aange legd. De belangstelling was vooral 's mid dags bijzonder groot, zoodat het succes voor hot kleine, maar bijzonder onderne mende Nieuwerbrug niet gering is. Ge totaal-uitslag weid ons nog niet ver strekt. Woensdag liep langs de huizen een tagelukkig klein mannetje, dat zich met hehulp van 2 stokjes voortbewoog en op wijze van het medelijdende publiek gave trachtte los te krijgen. '6 Avonds egde hij zich langs den publieken weg te ■lapen, doch toen hij 's morgens door een £einc jongens, die nu eenmaal geen elijden hebben, werd wakker gemaakt, _.°nd hij zich zoo op dat hij de jongens j n Rtok, hard nazette. Een nacht op - *°uden grond had hem dus lenig ge- Burg. Stand. Geboren: Eli sabeth Maria. D. v. P. C. de Kouwer en E. Voorneveld. Gehuwd: J. A. Kok 35 j. en P. P. Vee- lent-urf 33 j. M. Leenheer 32 j. en S. C. Boonzaaver 37 j. Bij de gehouden aanbesteding voor het wegbreken van de voetstraten en het leggen van rioleering en nieuwe trottoirs in de Van Tolstraat en Overtocht, werd het werk gegund aan den laagsten inschrij ver de firma M. H. v. d. Poll, alhier voor de totaalsom van f 3480. Hiervan bedraagt het aandeel van Bodegraven f 3290 en dat vao Zwammerdam f 5200. Boskoop. Gevonden voorwerpen. Een dameshorloge, een broche, een ring met 5 sleutels, een portemonnaie, een poppen- muts, een réticule. Inlichtingen bij de politie. Leiderdorp. Gemeenteraad. Dc Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige wor den gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat het be dieningspersoneel van de brug op zich ge nomen heeft met de seinvlaggen zoodanig te zwaaien, dat de schippers kunnen zien voor wie de doorvaart open is, terwijl, wat de stoppalen bij de brug betreft, de vereeni ging Schultevaer hiervan reeds werk maakt. Wordt ter. tafel .gebracht en gelezen: 1. prie .tnissives van G. S. ten geleide van de goedgekeurde wijzigingen der begrootingen. 2. Een missive van G. S., houdende goed keuring van het raadsbesluit tot aankoop van grond voor de noodslachtplaats. 3. Idem. houdende bericht van ontvangst der Politieverordening. 4. Een overzicht van den Keuringsdienst van Waren over hete eerstp halfjaar 1926. 5. Idem van den Commissaris der Ko ningin. houdende eervol ontslag van den •heer H. P. Koning als lid van het College 'van Zetters, wegens vertrek uit de gemeente en de benoeming van den heer G. Bos, als- zoodanig. 6. Een verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch over 1926, dat voor de leden ter visie ligt. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. 7. Een verzoek van het bestuur der ver eeniging tot stichting en instandhouding ccner Nederlandsch Hervormde School voor de Kerkelijke gemeente Leiderdorp om de benoodigde gelden te mogen ontvangen voor de stichting van een school voor gewoon la ger onderwijs. Waar het verzoek eerst 28 dezer is ontvangen en dus de gelegenheid ontbrak om de aanvrage te bestudeeren, stelt de Voorzitter voor deze stukken m han den Ie stellen van B. en W. voor advies. Evenals een verzoek van het bestuur van de gymn.vfiekvereeniging „Sparla" om een te gemoetkoming. Aldus besloten. 8. Een schrijven van Jan de Lange, dat hij niefc in staat is de kosten van het door •hem gevoerde proces tegen gemeente, waarvan hij nu spijt heeft, te betalen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. hem hadden aangeschreven te willen berichten, hoe hij de door de gemeente gemaakte kos ten wensohle te voldoen. Uit het schrijven blijkt, dat hij de kosten wil voldoen, door voor d^ gemeente te werken. B. en W. niet den minsten prijs stellende op 's mans diensten, gezien de mindere ge lukkige ervaringen met hem opgedaan, etel- voor hun College te machtigen, om, bij min nelijke schikking, maandelijks een bedrag van f 5 af te houden van zijn aannemings som voor het ophalen der asch en bij geen overeenkomst te doen wat B. n W. noodig achten om dc gemaakte kosten in ie vor deren. De heer Klaver stelt voor, met hel oog op de verdiensten van De Lange hem in de ge legenheid te stellen voor de gemeente werk tc virriqhlen. Na ampele, bespreking wordt dit voorstel, dal niet wordt ondersteund, verder buiten behandeling gelalen Ilyt voorslel van B. cn W. wordt daarna aange nomen. Nog is ingekomen een verzoek van de C'hr. Oranje vereeniging om een subsidie voor het te houden kinderfeest. B. en W. stellen voor, evenals vorige jaren, een subsidie te verleenon van 40 cent-s per kind en voor 1927, bij de begrooting, te over wegen of hooger subsidie gewenscht is. Aldus besloten. Alsnu leggen B. en W. de door den ont vanger opgemaakte rekening van 1925 over met hun daarop betrekking hebbende ver antwoording. De rekening, die 14 dagen voor een ieder ter lezing ligt, wordt daarna voorloopig vastgesteld in ontvang op f 76498.20% en in uitgaaf op f 64945,07% en alzoo met een batig saldo van den gewonen dienst van f 11553.31, terwijl de ontvangsten van den kapitaaldienst bedragen f 4350 en de uit gaven 3350 en alzoo met een batig slot van f 1000, hebbende de wethouders zich overeenkomstig de wet van stemming ont houden. Vervolgens hebben eenige wijzi gingen plaats in de begrootingen. Aan dc orde is nu de verlichting van den Zijldijk. De stedelijke fabrieken van Gas- en Electriciteit te Leiden hebben voor de verlichting van den Zijldijk 2 voorstellen gedaan n.l. a. electrificatie vanaf het tol hek tot de boerderij van den heer Van der Geest en een jaarlijksche garantie van 3000 K.W.U.de kosten hiervan zijn, met inbegrip van de straatverlichting f7700; b. electrificatie vanaf de Ver. Touwfa- brieken tot voornoemde boerderij en geen garantie; de kosten hiervan bedragen on geveer, met inbegrip der straatverlichting f 7000. B. en YY. stellen voor tot electrificatie van den Zijldijk over te gaan volgens plan a en een electrische straatverlichting aldaar aan te brengen. Aldus met algemeene stemmen besloten, nadat eerst nog de heer Klaver de hooge kosten ter sprake brengt van de lan taarns in vergelijking met de kosten der lantaarns aan den Hooge Rijndijk, onder Zoeterwoude, wat B. en W. nog nader zul len onderzoeken. Tot dekking van de kosten stellen B. en W. voor een leening aan te gaan van f 7000, rentende len hoogste 5 pel. en af te lossen in ten hoogste lp jaren en deze leening te plaatsen, zoo mogelijk, bij een ingezetene. Voor den bouw van een noodslachtplaats stellen B. cn W. voor eveneens een Iccning aan te gaan onder dezelfde voorwaarden als hierboven. Aldus besloten. Vervolgens wordt overgegaan tol het maken van een voordracht voor het college van Zetters. B. en W. stellen voor daarop te plaatsen de heeren A. van Leeuwen Azn. en J. Rijnsburger Pz., dia moeten aftreden en vervolgens de heeren L. van der Sijs en J. Nagtegaal. Met algemeene stemmen wordt deze-voordracht zoo samengesteld. Bij de rondvraag brengt de heer De Graaf ter sprake de pogingen, die worden aange wend om te komen tot wijkverpleging en zou willen, dat de gemeente voor haar reke ning een verpleegster aanstelde. Wethouder De Bruijne zegt, dat dit niet het gebruik is en in den regel de wijkverpleging van een vereeniging uitgaat al of niet met subsidie der gemeente; hij zou tegen zoodanige aan stelling zijn. Niemand meer het woord vorlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Gevonden voorwerpen; een paar aan eengebonden niéuwe klompen, een zwarte hond met bruinen krulstaart. Inlichtingen zijn te bekomen ^an de secretarie. Wonbrugge. Op dc laatstgehouden ver gadering van ingelanden van den Veender- polder werd met nagenoeg algemeene stem men besloten over te gaan tot verandering van de-bestaande wijze van bemaling, die door wind geschiedt cn wel doqr het plaat sen van een ruw-olie-motor, die den be- staanden vijzel zal aandrijven. De installatie zal bestaan uit een twec- pylindcr slationnairen Kromhout ruw-olie- motor. welke doör middel van een riem, friclicschijf en pokhouten rondsel bedoelden vijzel zal aandrijven. Deze installatie, die den Polder geheel zal vrijwaren voor overlast van water, zal nog in den loop van dit jaar in werking worden gestold. Dc leerlingen der Chr. School maakten een boottocht naar Leiden en verder met gereserveerde trams naar Katwijk. Voor het strand was het weer te koud, toch werd daar genoten in dc duinen. Op den terug tocht konden zij zich vermaken in ..Post- hof" cn te 8 uur kondigde ,.de avondzang" hun komst aan. Zonder ecnig ongeval keer den allen dankbaar huiswaarts. Zwammerdam. B u r g e r 1. Stand. GeborenJo hanna, D. van Gerardus Hummezen Aaltje Westland. Overleden: Wilhelmus van de Poll 74 j., weduwn. van Christina Jacoha Haring, eer der van Anna Christina Baars. Ondertrouwd: Huig van der Wollf jm 26 j. alhier cn Cornelia Mulder 23 j., te Wad- dinxveen. Getrouwd: Cornelis Koster jm. 25 j. al hier en Johanna Maria Baars jd. 23 j. te Bodegraven. Katwijk. De heer A. L. J. Daniels al hier is tc Utrecht geslaagd voor het examen Fransch M.O., akte A, Katwijk a. d. Rijn. Gisteravond reed de knecht van den melkhandelaar F. M met paard en brik op den ophaalbrug. Om tot meerderen spoed aap te zetten, gaf de knecht het paard een klap piet de zweep. Het paard op hol en de wagenJiep hij L. in het Overijn tegen het rasterweri dal erg beschadigd werd. Even verder werd het paard tot stil stand gebracht. Een veer van den wagen was gebroken, en de knecht kon in plaats van vooruit, toen terug. Gisteren maakten de leerlingen der hoogste klasse der Hervormde school alhier onder leiding van de heeren Raadsveld, v. Ni erop en mej. Locher, een uitstapje naar Amsterdam. Hoewel het weer eerst niet erg gunstig was is dit later toch best meegevallen, en hebben de jongens en meisjes dan ook vélop genoten. Eerst werd een tochtje over het Y gemaakt, waarna een museum werd bezichtigd. Hierna werd eerst de inwendige mensch versterkt, en trok men op naar Artis. Nadat hier onge veer een paar uur was doorgebracht ging men de Bijenkorf bezichtigen, en werd nog een kijkje genomen bij de scheepvaart, waarna men weder huiswaarts toog, en te ongeveer 9 uur alhier aankwam. Dat er genoten was kon men de kinderen wel aanzien. Katwijk aan Zee. \Tan de haringvis- scherij kwamen te IJmuiden in de haring- haven binnen de loggers KW 112 met 10 last, waarvan 57 kantjes maatjes- en 27 kantjes volle haring naar Katwijk werden verzonden en KW 153 met 180 kantjes maatjes- en 23 kantjes volle haring, welke naar Katwijk verscheept werden. Aan de markt te IJmuiden kwamen de loggers KW 112 met gedeeltelijke vangst van 10 last en KW 5 met 19 last pekel haring. De slrandevangelisatie had gisteren bijzonder veel belangstelling en het weer was zeer goed. Ds. Veder sprak, na het la ten zingen van Ps. 25 5 en gebed, over den verloren zoon, zooals dat in Luk. 15 vermeld wordt. Na den tusschenzang Ps. 86 6 sprak ds. Hermanides over „Verbor gen krachten" zonder zich speciaal aan een Schriftwoord te houden. Als slotzang werd gezongen Gez. 49 1. Gevonden: een lorgnet, een huissleu tel, een ring met sleutels, een rihg met sleutels en fluitje, een kinderschoentje, een knipmes, waaraan 2 Ford-sleutels. Inlich tingen bij de politie. Eenige knapen waren "gisteren door de afrastering van de Leidsche Buitenschool gekropen en hadden zich meester gemaakt van eenige boeken en andere leermiddelen. Een dier jongens had zijn aandeel in het duin begraven, anderen hadden het thuis gebracht. Een d:*r moedors had direct gelast het ..gevondene" terug te brengen. Tegen de belhamels is proces-verbaal opgemaakt. Ncoidwijfe-Binnen. Door de ambtena ren der belastingen benevens door de po litie werden verschillende wielrijders aan gehouden ten einde te constateeren of hun rijwiel van een belastingplaatje was voor zien." Een enkel rijwiel moest in beslag ge nomen worden omdat bedoeld plaatje ont brak. Filmavond Kon Ned. M ij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Deze avond werd gehouden in café Royal voor een overvolle zaal. De voorzitter van de afdeeling Noordwijk, de lieer H. de Boer, opende dezen avond en heette allen harte lijk welkom, hierbij zijn blijdschap te ken nen gevende over de groote opkomst. Hij zette het doel der vereeniging uiteen en hoopte, dat velen na dezen avond, de ver eeniging zouden steunen door toe te treden als lid en donateur. Alsdan werd ons het eerst vertoond „Als de lente in het land komt":'een keurige af spiegeling van den bloei onzer vruchtboo- men. Hierna kregen wij te zien knop, blad en bloem, de ontwikkeling van het blad en de bloem dor kastanje, en de ontwikkeling der crocussen; hoe de planten groen eh wortel niaken, de bloei en het afsterven. Vervolgens werd de levende Flora der zeeën op het doek gebracht. Keurig waren o.a. de zee-anemonen. Ook werden ver toond de vleeschetende planten. Men zag duidelijk, hoe de kleverige bladen de insec ten "vasthielden en deze verteerden. Prach tige bloem en groepen der tuinstad Weenen en eenige wlnlergezichten uit het Wiener- wald zagen wij. Tijdens de pauze werd door den voorzitter aan de geefster van de zen avond, mevr. douairière Gevers van Keitel en Spaland een bouquet van eenvou dige duinbloempjes overhandigd, daarbij eenige hartelijke woorden van dank voe gende. Na de pauze kcegen wij de schoone orchi deeën le zien. Daarna werd duidelijk ver toond hel kweeken der paddestoelen in de mergelgroeven Alsdan eenige vijanden van onze yruchlboomen en luininsecten, name lijk rupsen, spinnen, enz., verder reuzen- boompn, mei een opening in den stam waardoor een auto heenreed. Zeer interes sant was de vertooning van het kruidje- roer-me-niet. De zeer groote gevoeligheden van dit plantje, hetwelk bij de minste aan raking haar blaadjes samentrekt, werd zeer duideiijk gedemonstreerd. Het drogen van planten en bloemen en eenige prachtge- zichten uit ltet Yeltowstone national park waren het slot van dezen avond. Wjj fiebben genoten van dezen heerlijken cn interessanlen-avond. „Laat bloemen uw Usdk zijn", het parool der Mij., is thans aan velen der bezoekers duidelijk géwordén. De voorzitter sprak zijn bewondering uit pver de wonderen der techniek en zag met grqoten eerbied en dankbaarheid op tot den grooten Auteur der natuur. Nogmaals bracht spreker dank voor deze zeer interessanten avond aan de geefster en overhandigde haar than9 een prachtig bouquet anjelieren. Hij sprak de hoop uit, dat allen met meerdere bewondering bloemen en planten mogen aanschouwen en dat deze avond voor de «afd. der Mij. vruchten zal mogen dragen, zoowel op financieel als op ander gebied. Noordwijkerhout. De Bisschop van Haarlem verleende een langdurig verlof aan kapelaan van Schaik alhier om gezondheids redenen. Z eerw. vertrekt naar Duitschland om een badkuur le volgen. De veiling aan Piet-Gijzenbrug wordt zeer belangrijk. Aanvoer: 1100 zakken hee- rcnhOonen en 200 zakken snijboonen en 200 zakkpn .stokboonen. Dubb. heerenboonen f 1.65: stokboonen f 2.55 per zak. 100 sloffen augurken a f 1.65 per slof. Noordwijk aan Zee. Zeer onaangenaam voor de reizigers was het defect aan den motorwagen van de tram, welke hier gister middag te vijf minuten voor één moest ver trekken. Direct werd getelefoneerd, zoodat een andere motorwagen den defecte kwam halen. De reizigers moesten genoegen ne men een halfuur later te vertrekken. Gisteren is op hel stand alhier een boot aangespoeld. Het lijkt al een heel oude boot le zijn, die althans goheel groen is ge worden in het water. Nergens i9 iets van afkomst te bemerken, van een naam of zoo iets. Waarschijnlijk is de boot al lang ge leden losgeslagen van een visschersvaartuig. Op den Ouden Zeeweg, hoek Beeklaan, kwamen twee wielrijders, namelijk dr. H. en onze dorpsgenoot N., met elkaar in bot sing. Het rijwiel van laatstgenoemde werd aanmerkelijk beschadigd. Oegstgeest. Zaterdagmiddag zal de nieuwgebouwde automobielenzaak aan de Geversstraat van de firma Rooijakker9 en Kamsteeg geopend worden. Vanaf „Pomona", uit de richting Leiden komende, valt het oog al direct op dit racs dern gebouwde pand, hetwelk een breedte heeft van niet minder dan 24 Meter. Het flinke, ruime voorplein is, als één geheel met het trottoir, met tegels belegd, terwijl aan beide scheidingen een benzinepomp is aangebracht. Aan beide zijden van den 8 Meter breede inrij, is een showroom ge- maakt. Binnentredende komt men in een ruime garage, waarin een 30-tal auto's kun nen geplaatst worden en zoo noodig nog meer. Een electrische bandenpomp is in deze garage ten alle tijde beschikbaar. Links vindt men de werkplaats. Rechts komt men in een speciale „spoelkamer", welke van verschillende benoodigdheden is voorzien. Daarachter daalt men af in den kelder, ten dienste gesteld voor de centrale verwarming van het geheele pand. Naast de spoelkamer bevindt zich liet kantoor, welker inrichting eenvoudig en doelmatig is. Het geheele gebouw met inrichting vol doet aan de hoogste eischen. welke aan een zaak als deze gesteld kunnen worden en mag^voorwaar als een groote aanwinst- voor de gemeente Oegstgeest beschouwd worden. De architect, de lieer A. T. Kraan, heeft met dit werk duidelijk bhjk gegeven van een uitstekend inzicht f n groote kunde, doch zonder een krachtig en in alles welwillend medewerken van de firma K. Ende cn C o, aannemers te VVaddinxveen. had in een korten tijd als deze nooit een dergelijk werk zoo naar behooren geleverd kunnen worden. De zeer bewerkelijke ijzerconslruclie is gemaakt door de firma Den Os. te Leiden, de centrale verwarming door de N V. Haar lemse he Verwarmings-Industric tc Haarlem; de electrische installatie door de firma Gebrs. Koelman, Oegstgeest, het stucadoors- werk is van de firma Bisschop te Sassen- heim, terwijl de granieten betonconstructie, alsmede het timmer-, glas- en schilderwerk in eigen beheer is uitgevoerd door de firma Ende en Co. Rijnsburg. De schietwedstrijd om den Rijnsburgschen wisselbeker zal dit jaar plaats hebben op Dinsdag 4 Sept. a s na middag te halfdrie. Aan dezen wedstrijd nemen deel de Burgerwachten van Voor schoten, Valkenburg. Katwijk, Leiderdorp, Bijnsburg en Oegstgeest. Vorig jaar won Oegstgeest den beker. Twee wielrijders van elders die blijk baar nog een oude veete uit tc vechten had den, vonden daartoe gisteravond de Sandt- laan de meest geschikte plaats. Als wapenen dienden de vuisten. Niet vóórdat er bloed had gevloeid, moclrt het gelukken, de vech tenden te scheiden. Spoedig waren vele nieuwsgierigen, op dezen drukken verkeers weg, bijeen, die niet nalieten hun afkeuring over deze handelwijze uit te spreken. Valkenburg. De opbrengst van de col lecten in de Ned. Ilerv. Kerk hebben in de maand Juli bedragen: voor dc Diaconie f37.70; voor de kerk f82 en in de bussen f20.14. Omtrent den toestand van den onlangs zoo deerlijk verminkte H. Schonewillc op de pannen fabriek van den lieer Sillevoldt vernemen wij nader, dat de linkerarm tot even boven de elleboog is afgezet. Het zal nog lang duren voor hij het ziekenhuis zal kunnen verlaten, maar er is nu wel alle hoop, dat hij in het leven zat blijven. De loting voor de Militie is vastgesteld op 17 Aug. Voorschoten. De lieer J. Waasdorp, alhier, voorman in de Perserij van de N V. Zilverfabriek „Voorschoten" v.h. Kon. Ned. Fabriek van Gouden en Zilveren werken van J. M van Kempen en Zonen, herdacht gisteren het teit, dal hij vóór 25 jaar iu dienst van bovengenoemde (irma trad. Ile jubilaris ontving in zijn woning de geluk- wenschen van de directie der Zilverfabriek, van de directie der Ateliers van Edelsmeed- en Penningkunst, alsmede van den chef en het personeel. •Een en ander ging vergezeld van tiet aanbieden van geschenken. Warmond. Van den Pensioenraad te 's-Gravenhagc is thans bericht ontvangen dat A. W. Van Noort, nachtwaker dezer Ge meente, voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt moet worden ge acht, weshalve hij na een vijf en twintig jaar trouwen dienst zal worden gepemion- neerd. Wij hopen dat hij nog lang van zijn wel verdiende rust zal mogen genieten. Aan het M.U.LTO. examen A werd mst gunstig gevolg deelgenomen door P. Scho- neveld en A. Laven, beiden alhier. Woensdag bevond zich een ingezetene dezer gemeente D. Blansjaar met zijn rij wiel ter hoogle van het Groene Kerkje onder de gemeente Oegstgeest, loen hij werd aan gereden door een auto. Zij rijwiel werd to taal vernield en wonder bovenwonder kwam hij er zelf op enkele schrammen na, heel huids af'. Hoeveel ongelukkan zullen hier nog moeten gebeuren eer zal 'worden in gegrepen om aan den onhoudharen toe stand aldaar een eind le maken? Bij de eigenaren der verschillende jachten liggende op de Kagermcren alhier, vervoegde zich Woensdag een als landbou-. wer gekleed persoon, die genoemde eigena ren mededeelde, dal zij liggeld moesten he- talen voor hun jachten, waartoe zij gaarne bereid waren en het verschuldigde bedrag voldeden. Bij een nader door de politie ingesteld onderzoek bleek echter dat de eigenaar van het land, waaraan deze booten gemeerd la gen, van een dergelijke betaling niets af wist, zoodat dit geld dus op een onrechlma. tige manier is geind. Men zij dus gewaar schuwd niet tot betaling over te gaan alvo rens zich le dezer zake goed op de hoogte te hebben gesteld. Hel programma van het door de It K. Muziekvereeniging „St. Matthias" te geven concert op Zaterdag a.s. in de muziektent op de Baan alhier is als volgt samengesteld: 1. Marche Aux bords du Rhin. H. Herzer; 2. Ouverture Antigone, F. Rousseaue; 3. Wals A. Meerresstrande, M. Fischer; 4. Ballet Sijlvia, L. Delibes 5. Fantasie Ballet, G, Parés; 6. Mon Rêve. Solo voor tenorhoorn, van Beuland; 7. Ballet Faust in 7 dcelen, Ch. Gounod, 8. Marche Tout Bruxclles; J, Kessels. De nummers 4 en 5. zijn de nummers waarmede deze vereeniging op 8 Juli j.t in de concert-wedslrijd te Woerden in de afdee ling uiimuntendheid den eerrten prijs heett behaald. Wassenaar. Op den Leidschestraalweg te Den Haag is gistermiddag de motorrijder. B. van G. alhier tegen een rijtuig opgereden, waardoor hij kwam te vallen en een hers en. sohudding kreeg. De Haagsche Geneert, Dienst heett hem naar het Ziekenhuis aan den Zuid wal te Den Haag verroerd.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9