AGENDA BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Zaterdag L'Union: Feestavond Harmonica-Gezel schap. Crescendo. 8 uur. Musis Sacrum. Concert. 8 uur, Zondag. Musis Sacrum: Feestmatineé. 2 uur. Maandag. N.V. Fayence en Tegelfabriek AmpHóra, Hooge Morschweg 100. Alg. Ver. van aan deelhouders. 2 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Hooge woerd: Voor- siellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 'a Woensdag en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Den Haag: Scala. Specialiteiten programma. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Juli tot en met Zondag 1 Aug. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 652. kend bestanddeel bevatten". Het is natuur lijk niet uitgesloten, dat men in den handel tracht te brengen azijn, welke niet geheel aan dezen eisch voldoet, vandaar dat voor geschreven wordt, dat waren, die in aard of samenstelling gelijken op de hiervoor genoemde, eerst dan in den handel gebracht mogen worden, wanneer door de regeering zijn vastgesteld de voorwaarden, waaronder de bepaalde namen mogen worden gebruikt; n.l. die namen, waaruit de aard en de samenstelling niet of niet voldoende blijken. Aan wélke voorwaarden moet in het ver volg azijn voldoen, wil ze onder dien naam in den handel gebracht worden? Per 100 kub. c.M. moet er tenminste 4 gram azijn zuur in wezen; andere organische zuren mogen slechts in uiterst geringe hoeveel heid daarin zich bevinden, terwijl de hoe veelheid dezer organische zuren in wijn- en vruchlenazijn niet meer mag wezen dan de hoeveelheid, welke toelaatbaar is resp. in wijn en vruchtenwijn. Totaal verboden is de aanwezigheid van toegevoegde kleurstoffen met uitzondering van oairamel en andere aan azijn vreemde stoffen; anorganische zuren, kwik-, lood-, koper- en zinkverbindingen zijn eveneens uit den booze. Waren, welke een samen- stolling zijn van azijn en een andere grond, stof, waaruit azijn, hetzij direct of indirect kan worden bereid, zooals rozijn-wijn- vruchten- en bierazijn, moeten aan bepaal de eischen voldoen, van welke eischen we hier noemenhet extractgehalte moet ten minste 0.7 pCt. bedragen; het azijnzuur moet verkregen zijn door azijnzure gis ting; het gehalte azijnzuur moet bij wijn azijn speciaal 6.5 gram per 100 kub.. c.M. bedragen en de eigenschappen der waar moeten overeenkomen met die van do soort, waarvan zij den naam draagt. Aan dezen laatetcn eisch moeten ook voldoen waren, die den naam dragen van dragon azijn, kruidenazijn en alle andere soorten samengesteld uit den naam van één of an der kruid of specerij met het woord azijn. Verder volgen dan nog bepalingen om trent het gebruik van de benaming azijn- zuuToplossing en azijn-cssence, welko laat ste per 100 kub. c.M. van 12.5 tot 80 gram azijnzuur bevatten moet-, terwijl dezelfdo hoeveelheid niet meer dan 0.5 gram mie renzuur bevatten mag. De genoemde azijn- zuur-oplossing en essence moeten op alle verpakkingen, waarin zij aan den verbrui ker wopden afgeleverd, aan de buitenzijde voorzien zijn van de woorden: gevaarlijk bij onverdund gebruik. Tenslotte wordt dan nog voorgeschreven, dat deze beide laatste artikelen maar een zeer goiinge hoeveel heid azijnaalfcjes, ka&mschimmel of bezink sel hebben mogen en helder en normaal van klour en geur en smaak wezen moeten. Alle waren, waarop dit besluit van toe passing ia, moeten op de buitenzijde der verpakkingen den naam dragen, welke hun krachtens dit besluit toekomt, welke naam niet door gewoon afvegen verwijderd mag worden. Voorschriften worden dan nog ge geven van de grootte der letters, de plaat, sing van dit opschrift enz Komen tenslotte nog enkele bepalingen van algemeenen aard, zoo mogen de be trekkelijke waren niet vervoerd of bewaard worden in voorwerpen, welke metaal aan •Je waren afstaan, terwijl ook de gereed schappen zooals kranen en trechters enz., bij langdurige aanraking met de waren geen lood of zink mogen afstaan. Al deze voorschriften gelden niet voor azijn, welke voor den uitvoer bestemd is, maar dan mogen ze ook niet bewaard worden in de zelfde ruimten als waarin de azijn, voor bknnenland6ob geb'uik bestemd, opgesla gen is. Voor de beoordeeling van de vraag of de waren, in dit besluit bedoeld, voldoen aan de gestelde eischen, moet worden gebruik gemaakt van de methoden van onderzoek, welke in de bij dit besluit gegeven bijlage aangegeven worden, voorzoover die al- thajis daarvoor toereikend zijn. De be schrijving dezer methoden vao onderzoek zullen we hier niet plaatsen. Wij twijfelen er niet aan of door de toe passing van dat besluit zullen de belangen onzer volksgezondheid ten zeerste worden gebaat, maar de keuringsdienst heeft er een vruchtbaar arbeidsveld bijgekregen, immers het is van algemeene bekendheid, dat met den azijti of liever met het artikel* dat onder dezen oaam verkocht wordt, in de laatste jaren heel wat geknoeid is tot schade van het publiek, maar ook tot die van de bona fide fabrikanten en hande laren. DE ALGEMEENE TOESTAND. Spanje en de Volkenbond. Markies Torre Hermosa, de Spaansche gezant te Bern, ratificeerde het amende ment op art. 4 van het Volkenbondssta tuut, dat bepaalt dat de Assemblée met tweederde stemsmemneerderheid de regels vaststelt voor de verkiezing der niet-per- manente raadsleden, voornamelijk de her kiesbaarheid en de duflr van het mandaat. De vereischte ratificaties van alle leden van den Raad en van de meerderheid der leden zijn thans ontvangen, zoodat het in werking treedt. De eventueele uitbreiding van den Volkenbondsraad wordt door het inwerkingtreden van bedoeld anfen dement veel vereenvoudigd. Spanje ratificeerde tevens het protokol op de arbitrageclausules in handelsover eenkomsten. De Spaansche minister van buitenland- söhe zaken heeft in een onderhoud met een medewerker van de Liberal" echter verklaard, dat Spanje aanspraak blijft ma ken op een bestendige zetel in den Raad van den Volkenbond. De belofte, die men in dit opzicht aan Spanje heeft gedaan, moet worden vervuld. Indien de instelling van de bestendige zetels wordt opgehe ven, zal Spanje zich hiertegen niet ver zetten. Gescliied/t dit niet, dan blijft het op zijn standpunt staan. Zijn verdere me dewerking aan den Volkenbond zou over bodig zijn, indien het geen bestendige ze tel krijgt. Nooh voor zijn idealen, noch voor zijn belangen, zou Spanje dan lid van den VolkcniboDd moeten blijven. BELGIE Maatregelen tegen vreemdelin gen, Spoortarieven verhoogd. De Belgische ministerraad heeft den tekst van het besluit betreffende de heffing van oen verblijfsbelasting voor vreemdelingen geredigeerd. Voor personen, die niet gewoon lijk in België of een land met lagen wissel- koers verblijven, wordt deze taxe gebracht i van 10 op 20 pet. voor de huur van kamers 1 en appartementen en van 10 op 15 pet voor het volledig pension. De ministerraad heeft verder den tekst gereedgemaakt van een besluit tot heffing van een belasting op de auto's van buiten landers. Deze zal 10 frank per dag bedragen. De gewone spoorwegtarieven voor het goederenvervoer in België worden met in gang van 1 Augustus nogmaals met 10 pet verhoogd. De speciale tarieven, welke op 1 Juni j.l. ongewijzigd bleven, zullen nu met 21 pet. worden vermeerderd. De tarieven voor het transport van reizigers en bagage blijven onveranderd. DUITSCHLAND. Werkverschaffing Mevx. Rathenan f De besprekingen lusschen het rijk en de bondsstaten over de werkverschaffing zijn in de laatste dagen voortgezet. Met enkele groote werken is reeds begonnen en hieraan is het zeker in de eerste plaats te danken, dan hel aantal werkloozen in de eerste helft van deze maand met 23000 is gedaald. Men hoopt, dat het rijk dezer dagen aan 100.000 werkloozen werk zal kunnen verschaffen. De rijksregeering heeft reeds 51 millioen mark ter beschikking van de spoorweg maatschappij gesteld, zoodat deze een be gin kan maken met de noodige uitbreiding en de eveneens zoer noodzakelijke verbe teringen van het spoorwegnet Tevens zal de Berlijnsche stadsspoor worden geëleclri- ficeerd. De verschillende werken, die door de spoorwegmaatschappij zijn aangekondigd, zullen in het geheel 120 millioen kosten, waarvan 20 millioen door de onderneming wordt gestort. De rest zal in den vorm van credieten door hel rijk worden geleend. De eleclrificalie van de Berlijnsclje stadsspoor zal 40 millioen mark kosten. De besprekingen aangaande de verlenging van het zoogenaamde Middellandkanaal, dat thans het kanaal Dorlmund-Ems met Hannover verbindt, hebben eveneens een resultaat opgeleverd. Het kanaal zal worden doorgetrokken tot het Saksische industrie gebied. Zoodra de contracten tusschen het rijk en de bondsstaten zijn onderteekend, zal er een begin worden gemaakt met deze werken, die een paar jaar zullen duren In do eerste plaats zullen de werkloozen uit Maagdenburg en Brunswijk. die in deze beide gemeenten zeer talrijk zijn, aan het werk worden gezet. Tusschen het rijk en Pruisen is voorts een contract gesloten over het bouwen van woningen voor landarbeiders. Men hoopt daardoor de voortdurende immigratie van Foolsche landarbeiders te kunnen voorko men. Het ligt in de bedoeling 10 a 12 000 woningen te bouwen, waarin 25.000 arbei ders kunnen worden ondergebracht. De be sprekingen over het bouwen van goedkoope woongelegenhcdcn worden nog voortgezet. In den afgeloopen nacht is Mathilde Rathènau, de moeder van den vermoorden minister van buiteulandsche zaken, op 82- jarigen leeftijd overleden. Sinds begin Juni vertoefde mevr. Rathenau buiten. Zij voelde zich geheel gezond en be- sleedde haar tijd aan de regeling der litte raire nalatenschap van haar zoon. Woens dag had zij nog vrijwel den geheelen dag aan haar schrijftafel gezeten. Gisterochtend vond men haar dood in bed. De overledene heeft als echtgenoole van wijlen Emil Rathenau, de oprichter van de A. E. G., een belangrijke rol in het Berlijn sche leven gespeeld. Zij was een intelligente, geestige vrouw, in wier huis gedurende lange jaren artistieke, litteraire en politieke groot heden verkeerden. Het noodlot heeft haar echter niet gespaard. In 1903 overleed haar zoon Ulrich in den leeftijd van slechts 30 jaar, in 1918 overleed haar man en in 1922 werd haar zoon, rijksminister Van buiten- In ndsche zaken, Wallher Rathenau, dood geschoten. FRANKRIJK De financiën. Opvolgings waarschijnlijkheden. Er is nog geen volledige zekerheid ver kregen omtrent het oogenblik, waarop <!e Kamer zal beginnen met de bespreking van het financieele ontwerp. De bepalingen van buitengewone urgentie, die in werking blij ven, zullen de behandeling zeer vereenvou digen. De communisten echter kondigden aan, dat zij voornemens zijn ten minste één amendement per artikel in te dienen en voor elk artikel een openbare stemming te eischen. 20 Handteekeningen zijn daartoe voldoende. Men gelooft daarom, dat ver scheidene socialistische radicalen voorne mens zijn dit aantal op 50 te laten bren gen om te beletten dat de communisten de Kamer 4 a 5 zittingen laten verknoeien, net is dus waarschijnlijk, dat de zitting van hedenmiddag gewijd zal worden aan de be spreking van het reglement van orde, om het debat tot een volstrekt minimum te beper ken. Het zou alsdan mogelijk zijn dat het debat in den nachf van Zaterdag op Zondag afgeloopen is. De onderlinge republikeinsche groep voor het openbaar welzijn, waartoe 275 afgevaar digden van alle groepen in de Kamer, be halve de socialisten en de communisten, be- hooren, heeft met algemeene stemmen een beroep op het volk aangenomen, waarbij dit wordt verzocht een beslissende poging te doen om de ruïne te vermijden en zijn ver trouwen aan de regeering té schenken. Ver der verzoeken zij den afgevaardigden bin nen de 48 uur de maatregelen, die hun zul len worden voorgelegd, aan te nemen. Ten slotte verzoekt de groep den kamervoorzit ter, de vergadering direct te laten beginnen met de bespreking van het financieele ont werp. De Belgische ministers Vandervelde en Francqui zijn te Parijs ter bespreking der gemeenschappelijke monitaire belangeü. De ministerraad zal zich weldra bezig houden met de verschillende posten welke de huidige ministers wroeger bekleed hebben Tot opvolger van Barthou in het presidium van de Commissie van Herstel worden Chapsal, Henry Simon en Berthelot ge noemd Volgens de Echo de Paris komt De Jouvenel die niet naar Syrië zal terugkeeren in aanmerking voor de post van gezant te Angora als opvolger van Sarraut. De mi nisterraad zal zich verder met de graanprij zen bezig houden. Uit het bovenstaande blijkt dat het be richt van gisteren, volgens hetwelk Duboin Barthou zou opvolgen, voorbarig is geweest. ENGELAND. Het mijnconilict Uitstel der rijksconferentie. Het bestuur der mijnwerkersfederatie heeft besloten aan de conferentie der ge delegeerden uit alle mijnvelden, die heden vergadert, den raad te geven om de voor stellen der vertegenwoordigers van de ker ken, om een einde te maken aan het geschil, te aanvaarden. Deze voorstellen behelzen: verplichtende arbitrage over de loonen met een onderhandelingsperiode van 4 maan den op grondslag der oude loonen met re- geeringssubsidie om in het tekort te voor zien. Cook zeide dat er met de mijneigenaars niet gesproken kan worden over de kwestie der werkuren en dat de federatie er niet in zou toestemmen om de onderhandelings- perioderin te korten alvorens tot arbitrage over te gaan. Verder is besloten een afvaardiging, be staande uit een vertegenwoordiger uit Wa les, Schotland, Durham en Yorkshire naar de Vereenigde Staten te zenden om het standpunt der Engekche mijnwerkers voor de groote Amerikaansche Vakvereenigingeil uit een te zetten en verderen financieelen steun te vragen. Het lid van het Lagerhuis Ben Tillett zal de delegatie als gemachtigde van het Engelsch vakvereenigingscongres vergezellen. De parlementaire labourpartij heeft een verzoek gericht tot de executieve der mijn werkersfederatie om een conferentie te wil len houden ten einde den toestand te be spreken. JïeóeTl het begin van het conflict i9 er geen contact geweest met de politieke partij. Ondertusschen wordt gemeld, dat de kerkleiders een nieuwen stap voorbereiden om het conflict tot een oplossing te brengen. Gisteren stelden zij zich daartoe in verbin ding met de mijnwerkeTsleider*. Baldwin heeft in het Lagerhuis meege deeld, dat de eerste bijeenkomst van de rijksconferentie op voorstel van de ministers van Canada en Australië, die wegens plaat selijke verkiezingen niet bijtijds aanwezig kunnen zijn, van 5 tot 19 October is uitge steld. Het Lagerhuislid Thomas heeft te kennen gegeven, dat het raadzaam is tot de a.s. Imperieele Conferentie de leiders van de oppositie in de Dominions uit te noodigen, daar het in het belang van het Britsche Wereldrijk moet liggen ook de opvattingen der oppositie in de Dominions te leeren kennen. RUSLAND. Arrestatie van oppositieleiders De gezanten te Londen en Parijs. Naar uit Moskou aan de ,,Dni" gemeld wordt, zijn op bevel van het politiek bu reau der Russische communistische partij zeven leiders der oppositie gearresteerd, waaronder Lasjewietsj. Den gearresteer den ia voorloopig vergund in hun woningen te vertoeven, waar zij evenwel onder streng toezicht staan. Deze maatregel, welke gevolgd is door de arrestatie van verschillende minder vooraanstaande per sonen, heeft zoowel te St.-Petersburg als te Moskou groote opschudding verwekt. Volgens een nader bericht hebben ook in andere plaatsen, o m. t-e Wjatka, ar restaties plaats gehad. Do sovjetregeering heeft besloten den gezant te Parijs Rakowski op zijn post te handhaven. Rakowski kreeft voor zijn vertrek naar Parijs nadere instructies voor de onder handelingen met de Fransche regeering ontvangen. Naar verluidt, moet hij op dracht hebben ontvaDgen om de Fransohe vorderingen, die in totaal 125 millioen goudfranc bedragen, tot een bedrag van 55 millioen te erkennen. Kras sin blijft vermoedelijk te Londen, waar bij dan in den herfst terugkeert. MEXICO. De geloofsstrijd. Een telegram uit Mexico-Cily zegt, dat ten gevolge van den katholieken boycott de omzet in de winkels met 50 pet. vermin derd is. De arbeidsfederalie zet haar leden aan om president Calles in zijn anti-cleri- caal program te steunen en den boycott te bestrijden. Men richt een bond op voor de verdediging der vrijheid van godsdienst. BUITENLANDSCH GEMENGD. Nieuwe overstioomingen in Dnitschland. In het gebied der benedea-Elbe is we der groote schade aangericht door over strooming. Te Vierlanden zijn alle op hél veld staande gewassen vernietigd. Ook het Oostelijk gebied van den Wescr is opnieuw overstroomd. Een wanhoopsdaad. Woensdag heeft een 41-jarige koopman te Berlijn, wegens werkeloosheid door zorgen gekweld, zijn vier kinderen in den ouderdom van 716 jaar getracht te ver giftigen. De kinderen proefden een bij zonderen smaak aan het brood en werden spoedig daarop onpasselijk. De ouaste jongen, die verdenking tegen zijn vader koesterde, bracht het brood naar de poli tie, waarop de vadeo- gearresteerd werd. Volgens de verklaring der kinderen had de vader reeds dikwijls er van gespraken zelfmoord te plegen. De moeder was on langs aan longontsteking overleden. Bij de huiszoeking werden verschillende fles- sohen met een verdachte vloeistof gevon den, welke nader onderzocht zal worden Smokkelende torpedobooi Naar aan het „Berliner Tageblatt" go meld wordt, werd in de haven van Malmoe de Zweedsche torpedoboot „Iris" door de douane opgehouden en doorzocht; bet bleek dat de boot groote hoeveelheden sterken drank, sigaren en sigaretten als smokkelwaar aan boord had. Roovers in Polen. Drie met revolvers gewa^pende gemas kerde bandieten hebben te Lublin in Po len, een boer overvallen en beroofd van 300 zloty. De boer stelde zich te weer met een bijl, doch werd ontwapend en dood geschoten. Twee inwoners die de roovers achtervolgden, werden eveneens doodge schoten. Een spoorwegongeluk in Polen. Volgens een telegram uit Kattowitz zijn Woensdag op de lijn Dombrowa-Granica twee personentreinen tegen elkaar opge reden door een verkeerden wieeelatand. Twee personen werden zwaar gewond: één is reeds overleden. Het ongeluk is te wijten aan den toestand van het ver ouderde materiaal. Over strooming in Korea. Uit Tokio wordt gemeld dat een enorme overstrooming het noorden van Korea heeft geteisterd. Bijzondierheden ontbre ken nogt. De orkaan op de kust van Florida. Uit Jacksonville (Florida) wordt ge- aeind, dat de orkaan welke van de Carai- bische zee is komen opzetten en op som mige oogenblikken een snelheid van 100 mijl per uut bereikte, Dinsdag de kust van Florida geteisterd heeft. De scheep vaart werd belemmerd, de oogst bescha digd en het telegraaf verkeer gestoord. Tal van kleinere schoeners cn jachten in de haven raakten op drift.. Het Italiaan- sche schip „Arnaldd San Giorgio II" be vindt zich in nood op de kust. De bladen van Miami ontvingen een draadloos telegram van den kapitein van het stoomschip „Munamar", dat ter hoog te vaD Nassau op Bahama-eilanden voor anker ging. De kapitein berichtte dat acht personen bij den tropischen orkaan, welke Nassau geteisterd heeft, zijn om gekomen en dat de schade op de eilanden op 4 millioen dollar geschat wordt. De equipage van een jacht, dat zwaar gehavend te Miami aankwam, verklaarde dat vrijwel alle schepen in de omgeving van de Bahama-eilanden door den orkaan wrak zijn geslagen. Uit San Domingo wordt gemeld, dat een groot aantal passagiers en een aantal le den van de bemanning der schepen „Franscimy", „Peaceful" en „Macorie", alle met be&tenuming voor Windwark- éiland, tengevolge van schipbreuk ver dronken zijn. Hevige brand bij Innsbruck. In het dorp Rinn in het Innsbrueker Mid dengebergte is in het centrum van het plaatsje een brand uitgebroken, die zich in korten tijd zeer snel uitbreidde. Vier boe renwoningen werden in den asch gelegd en tal van andere brandden gedeeltelijk uit. Uit verschillende plaatsen in den omtrek rukte de brandweer aan om het vuur te localiseeren. Oveistroomingscatastrophe in Japan. De provincie Niigala wordt door een groote overstroomingscatastrophe geteisterd. Het land is mijlen ver in den omtrek in een zèe veranderd. Tot heden waren ex 30 per sonen verdronken, 123 personen worden vermist. Een rrroot annfal huizen in de stad Niigala zijn ingestort. De kwestie-Pünmen. LONDEN, 29 Juli (Reuter). Van libera^ zijde werd in het Lagerhuis een amend* ment ingediend tot afschaffing der bestaan* de bepalingen tegen de immigratie van vreemdelingen. Wedgewood Bobn zeide, dat de minister van binnenfandsrhe zaken vajj een der bepalingen had gebruik gemaakt om een man, die als secretaris van hel I. V. V. meer had gedaan ter bestrijding des communisten dan wie ook, builen het lan* te houden. Dit was een opmerkelijke blum' der van dit departement, dat totaal niet ij^ aanraking schijnt te komen met de Euro*) peescbe toestanden. Joynson Hicks ant*, woordde, dat hij twee Nederlandsche leider* van vakvtreenigingen had geweigerd Enge^ land binnen te komen, omdat zij gedurende* de algemeene staking het laden van Engel* sche schepen in Nederlandsche havens heb», ben belet. Hij was niet voornemens, voegdfli hij hierbij, dergelijke personen in Engeland toe te laten. Het amendement werd ver* worpen met 211 tegen 96 stemmen. Manifestatie te Lyon. iYON. 29 Juli (Belg. Tel. Ag.). Er was een manifestatie op touw gezet om te pro< tesleeren tegen de uitzetting van Vanzett( cn Sacco. Om 8 uur hadden de manifestant ten, mcerendeels Italianen en Spanjaarden^ zich verzameld op de Place Bellcccar Eedl aanzienlijke politiemacht was op de beej om de verboden manifestatie te beletten. Eenige schermutselingen hadden plaats^ Een Spanjaard gaf een politie-inspecleuf twee klappen met een stok. De dadér wer^ ingerekend, benevens nog eenige belhamel» Het Engelsche mijnconflict. LONDEN, 30 Juli. (Reuter). Onlusten hebben zich voorgedaan bij de mijn van Abertillery, waar een groote menigte een dreigende houding aannam toen zij be merkte dat wagonwagens met steenkool! beladen werden door bedienden der mijn» administratie. De trein werd met steenen bekogeld en een gedeelte van de spooiw wegbaan vernield. Hongarije en sovjet-RuslancL BOEDAPEST, 29 Juli (V. D.). In de poli* tiek, welke ten opzichte van sovjet-Rusland, door Hongarije gevoerd wordt, schijnt een zekere wending aanslaande te zijn, allhan^ minister-president Graaf Bethlen heeft i* een interview met de „Pesti Naplo" ver. klaard, dat hij ernstig de ratificatie van he(L handelsverdrag met sovjet-Rusland over^ weegt, hetwelk destijds voorgesteld werd doch door geen van beide partijen tot dua verre geratificeerd is. Hij voegde aan dezé mededeeling evenwel toe, dat dit besluil louter gegrond is op economische overweg gingen en geenszins op politieke toenadering tot sovjet-Rusland wijst. Van den Balkan. PARIJS, 30 Juli (Belg. Tel.-Ag.) Aan! do „New-York Herald" woidt uit Bel grado gemeld dat Bulgaar sche die op Servisch gebied in de buurt va( Uskno binnendrongen, weiden teruggcr dreven met achteilating van 15 doodeiü Ook wordt gemeld dat bewoners van ee& dorp in Herzegowina een post van gen«| darmen die daar was ingericht, ventre*' ven. De gendarmen openden bij hun terug, tocht het vuut op de dorpelingen van welke er 18 werden gedood en 40 gewond, Vaai de gendarmen werden er 50 gedood- De geloofsstrijd in Mexico. MEXICO-CITY, 30 Juli (Reuter). A-rts» bisschop Moray del Rio heeft aangekondigd, dat de priesters de kerken zullen v .laten en dat de diensten worden beëindigd otf Zaterdag, daar dan de nieuwe r1, - usé regelingen van kracht worden en ni> Zon* dag zooals eerst het plan was. Ver-chei* dene buitenlandsche legaties, waaronder dé Fransche en de Spaansche, denken ernstig aan een diplomatieken stap, dat n.l. het di plomatieke corps zijn goede diensten zal aanbieden om bemiddelend op te treden den godsdienststrijd. Hevige stormen. VENETIE, 30 Juli. (V.D.) Een stornl heeft veel schade aangericht in de omge ving van Vemclia. Telegraaf en telefoon* palen zijn omvergeworpen. Door een parachute gered. LONDEN, 30 JuK. (V.D.) Twee vlieg» tuigen der R.A.F. zijn boven Hampshire met elkaar in botsing gekoiècn. De inzit? tenden ontsnapten aan een wissen dood door het gebruiken van parachutes. V axkenslongziekte. STOCKHOLM, 30 Juli. (V.D.) De var» kenslongziekte welke sedert 1905 niet it voorgekomen in Zweden is thans nabij, Stockholm uitgebroken. Reeds 1500 var* kens moeten worden afgemaakt. Ontploffing. JAHAWA ONTARIO, 29 Juli (Reuter) Bil een ontploffing in een der fabrieken van dé General Motor Cy. zijn drie man in stukke* gereten en drie andpre zeer ernstig g®* kwetst. Spoorwegcngeval. PAKIJS, 30 Juli. tlieig. Tel. AS.) I5«j poettreion is vanochtend vijf uur ontspoord tusschen de stations Neisy le Sec en Re®- ny. Er zouden vier dooden zijn en ee* twaalftal gekwetsten. De storm in Amerika. NASSAU (Bahamae), 30 Juli. Reut")' Men meent dat 160 personen tengevolg* van den orkaan zijn omgekomen. - De schade worclt op 8 millioen dollarf begroot. De oveistiooming in Japan- TOKIO, 30 Juli. (Reuter). Van de 3<* personen die verdionkem zijn ot ver nu worden tengevolge van deoverstroomd* zijn 30 lijken terug gevonden. 2—1 0

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2