De New „His Masters Voice" Gramofoon overtreft in weergave alles op dit gebied Wij geven gaarne Demonstratie aan de Zaak en buiten de Stad aan huis „zonder eenige verbinding". Bf Prijscouranten gratis en franco Eenig Agentschap voor Leiden en Omstreken H, G. VAN LUIJKEN, Nieuwe Rijn 87, Telef. 35 (Met einde Augustus Breestraat 39) UIT DE OMSTREKEN. RECLAME.11 8614 Wal betreft de bepalingen de gezondheid rakende in hel advies van de Gezondheids commissie gevraagd. Behoudens een kleine opmerking kan zij zich volkomen met het ontwerp vereenigen. Besloten wordt aan de gemaakte opmerking te voldoen. Bij de behandeling maakt de heer D. Bui tenhuis bezwaar tegen de bepaling in art. 44 lid c. n.l. dat het verboden zal zijn 'angs de wegen te zitten of té liggen met Perso nen van een andere kunne, tenzij met elkander gehuwd of elkander in den eersten ol tweeden graad van Woed- ol aanverwant schap bestaande. De voorzitter zegt dal deze bepaling Is op genomen naar aanleiding van de. klachten vroeger in den Baad geuit dat langs den Middelweg 's avonds jongens en meisjes zich daar met minder goede bedoelingen op hielden. De heer C. Palijn verdedigt de opneming van deze bepaling. De heer D. Buitenhuis kan zich er maar "natig mee vereenigen, t Artikel 68, lid c en art. 73 2e lid acht de heer D. Buitenhuis hetzelfde. Do Voorzitter licht toe, dat dit rtiet aöo i9: Waar intussèheiv uit'het verbod om'lan ger dan een kwartier een rij- of voertuig onbehóerd te lafen slaan moeilijkheid zou kunnen voortvloeien voor de kerkwagens, wordt op voorstel van den heer C. Patijn be sloten daarbij op le nemen, dat Burgemees ter en Wethouders ontheffing van dit verbod kunnen verleenen voor bijzondere gevallen. De heer D. Buitenhuis maakt bezwaar tegen de bepaling in art. 78, dat het ver boden zal zijn op een rijwiel gezeten, in de bebouwde kom één of meer trekdieren te geleiden. De meerderheid acht zulks echter gevaar lijk, waarna de heer Buitenhuis zich daar bij neerlegt. Artikel 80 wordt aangevuld met de be paling, dat hel verboden zal zijn aan dc losplaats langs den Gemeeneweg suikerbie ten oi mangélworlels le laden of le lossen. Vaar aanleiding van een opmerking bij art. 154 wordt besloten het zoogenaamde rookverbod te doen gelden voor kinderen beneden 14 jaar. Aan het einde der behandeling gekomen iijnde, wordt de verordening met algemeene stemmen volgens het gewijzigd ontwerp vastgesteld. De heer J. van Beek Szn. hoopt, dat dc lolilie de verschillende bepalingen zal welen te handhaven. De heer n de Bruyn IJzn. constateert, dal de .voorzitter, de secretaris en de commissie goed werk hebben verricht, waar blijkt, dat het ontwerp bijna zonder wijziging is vast gesteld. De Voorzitter dankt de Commissie voor haar omvangrijken arbeid en de heeren M. Heyker en J. van Beek Szn. danken voor zitter en secretaris voor hun opoffering, dcor de verordening in de avonduren met de Commissie le behandelen. F"n voorstel van B. en W. pm een kas- geldtoening aan le gaan lot hoogstens f 40.000 wordt met algemceno stemmen aangenomen. llierna stellen B. en W. verschillende wijzigingen voor in de begrooling dienst 1926. Onder meer wordt een bedrag van 68 uitgetrokken voor een bliksemafleider op den loren bij de Ned. Ilerv. kerk, een bedrag van f 300 omdat de Diaconie der Ned Herv. Kerk niet meer bij machte is de gcheele ondersteuning van sommige van haar lidmaten voor haar rekening te nemen, een bedrag voor twee reserve-grafkelders op de algemeene bcgrafplaats, enz. Tot de verschillende wijzigingen wordt mét algemeene stemmen besloten. Bij acclamatie worden benoemd tot leden 'van de Commissie van Toezicht op het La ger Onderwijs de aftredende heeïen A. J. de Jong en Th. A de Ruyler. De voorzitter doet vervolgens mededee- 'ing van den uitslag van de aanbesteding van de Oostbrug, alsook: van die van de Loolebrug. Een en ander wordt voor ken nisgeving aangenomen. Van de rondvraag maakt niemand ge bruik, waarna de voorzitter de vergadering sluit. Aalsmeer. Dinsdag was het een be langrijke dag in tuinbouwkringen alhier, oo-Is bekend, had een commissie zich ge vormd met het doel, den heer Mensing, den secretaris van den Aalsmeerschen Tuin- bouwbond, le huldigen, dank te brengen voor alles wat hij voor den vaderlandschen tuinbouw in het algemeen en in het bij zonder voor den plaatselijken had tot stand ■gelen fe brengen. In de concertzaal van life III Kolommen" kwam dezen middag een groot gezelschap, vertegenwoordigers an plaatselijke vereenigingen, alsmede van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. en Plant kunde bijeen. Onderscheidene heeren voer en het woord, den heer M. dank brengend oor hel vele en groote werk, dal hij, zoowel ZIW kwaliteit als vertegenwoordiger van •schillende plaatselijke vereenigingen als- a's secretaris van de Kon. Ned. Mij. t»ze'j verJ'cht- Allen roemden zonder n„ ziJ'n groolen ijver en toewijding, inici aa-e tuinbouw heeft zijn werk op e wijze weten te waardeeren, door hem te ki? f nieuw huis ter bewoning aan het vf": rw'i' me<3e een groot deel van ïereoni 00rmeubilair door de plaatselijke W ?erd schonken. Een ge- lizat 'v^ri'f.:?,enst to <ïoen 4,9 «ecreja- 1 var> «Je Mij. en den A, L-Bond, De middag werd besloten met een ge meenschappelijk diner, terwijl des avonds, ter eere van den heer M., door „Aalsm. Fanfarecorps" een concert in den luin werd gegeven. Haarlemmermeer. Voor hel toelatings examen van de Bisschoppelijke Kweekschool voor onderwijzers te Beverwijk is geslaagd A M. Post, wonende nabij de Lijnden alhier. De heer W. A. Knibbe Pzn. slaagde le 's-Gravenhage voor het vergelijkend examen van cand -gezaghebber bij het binnenl. be stuur in NecL-lndië en hoopt 14 Aug. a.s. naar Balavia te vertrekken. Voor het Mulo-examen te Amsterdam slaagde de leerling J. Deddens van de Chr. Ulo-school te Hoofddorp, hoofd de heer Dengerink. De landbouwer J. M., aan don Hoofd weg te Hoofddorp, had Dinsdag het ongeluk met zijn motorrijtuig in botsing te komen met een uit een dwarsweg komende vracht auto. De heer M. kwam er vrijwel ongedeerd at Zijn auto werd echter grootendeels ver nield gn in slokkén en brokken op een vrachtauto naar een garage gebracht. De politie stelde eén onderzoek in. Hillegom. Eenige weken geleden reden dagelijks zware vrachtauto's der Bitumen Maatschappij door de gemeente over den Rijksweg naar Heemstede voor den aanleg v. d. nieuwen weg ald.ar. Dat werk is gereed maar de zware vrachtauto's zijn we niet kwijt. Zij passeeren nu weer de gemeente voor een nieuwen weg in den Zilk. Dat ze de grintwegen als Wilhelminalaan, Loosterweg H en Beeklaan sluk rijden, laat zich ver klaren. Dat ze oorzaak zijn van scheuren in de muren en verstoring van eleclr. jjer- bindingen, is een nieuwe klacht, die erator te hegrijpen is. Zwaar snelvervoer kwam op de genoemde wegen niet zoo veel voor als op den Rijksweg, waar vele muren al sinds ja ren gescheurd zijn. Het is niet bepaald een voorrecht, als na burige gemeenten moderne wegen aanleg gen. v- Het bouwen van een bloembollen- schuür aan de Wilhelminalaan .voor Reke ning van den heer R. Cardol is opgedragen aan de firma Imthorn Zn. alhier. Katwijk. De schietwedstrijd om den wisselbekcr door de Burgerwachten Voor schotenValkenburgKatwijk is thans vastgesteld op Zaterdag 21 Juli a.s. namid dag. Tevens zat dan voor variatie een on derlinge vrijeba an-wedstrijd gehouden wor den, waaraan niet alleen de korpsschutters voor den wissclbeker, doch ook de reserves en belangstellende leden der drie genoemde Burgerwachten mogen deelnemen. De beker is lot heden door alle drie genoemde burger wachten éénmaal gewonnen. Gemeenteraad. Heden kwam de gemeenteraad in open- bere zitting bijeen. Aanwezig 13 leden. Afwezig de heeren W. van Beelen W-zn., J. van Duyn, beiden met kennisgeving. Voorzitter, de burgemeester, de heer De Waal Malefijt, die de vergadering met gebed opende. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd. Aan de agenda wend toegevoegd een voor stel van B. en W. om gelden toe te staan aan het bestuur der Hervormde school voor verbouwing en verwarming der school. Vervolgens kwamen o.a. de volgende mededeelmgen en ingekomen stukken ter tafel. Een verslag van de commissie van de bedrijven over 1925, de rekening van het grondbedrijf, die in handen gesleid werd van een raadscommissie, mededeeling van Gei Staten dat de gewone Rijks bijdrage aan de gemeente voor het jaar 1926 is be paald op f 269.60, dat de kosten voor den Keuringsdienst van Waren in 1926 voor de gemeente Katwijk zal bedragen f 1920.60 en dat tot lid der Gezondheidscommissie is benoemd dr. F. van Praag te Waasenaar. O.a. was van Ged. Staten ook ingekomen een schrijven waarin in overweging wordt gegeven in le trekken de besluiten tol -rijzi- ging van de gemeeniebegrooting dienst 1925 en van het grondbedrijf, het laatste op grond dat dit besluit in strijd is met bel eer ste lid van arl. 43 der .rekeningsvoorschrif ten. De voorzitter deelt mede dat de meerder heid van hun College voorstelt aan het ver zoek van Ged. Staten te voldoen om het besluit in te trekken. De heer Kruyt ontpopt zich als de min derheid van het College. Hij betoogt uit voerig dat de gemeente niet in strijd is met de door Ged. Staten genoemde algemeene maatregelen inzake het grondbedrijf. De f 50.000 «eer waarde van het grondbedrijf gedurende de jaren van zijn bestaan is als winst te beschouwen en komt de gemeente toe. Het bedrijf mag dus voor de overwaarde gerust rente betalen aan de gemeente. Dit komt de belastingbetalers toe. Hij stelt daarom voor niet op het voorstel van Ged. Slaton in te gaan. De heer Wouda plaatst zich op hetzelfde standpunt wat hij nader aantoont. De over waarde van het grondbedrijf komt ook naar zij'n meening de gemeente toe. Ged. Staten zien dit niet goed in. De heer Van Tongeren spreekt -in den zelfden geest Hij heeft met genoegen het voorstel tot wijziging der begrooting vaa het grondbedrijf medegewerkt Het komt hem voor, dat Bed. Staten de. zaak niet juist inzien. Hij zou gaarne nader met Ged. Sta ten praten om dit College tot een ander inzicht le brengen. Hij stelt daarom voér te besluiten een nader schrijven tot Ged. Staten le richten, waarin het goed recht van het besluit nader wordt uiteengezet. De Voorzitter verdedigt nu het standpunt der meerderheid. Hij heeft bij de vaststelling vanhet door Ged. Stalen gewraakt besluit niet geweten, zooals door Ged. Stalen (hans is uiteengezet, dat het besluit in strijd is met de grondslagen, waarop de regeling van een grondbedrijf moet steunen. Nadat de heer Van Tongeren, replicee- rend, zijn standpunt heeft gehandhaafd, ver krijgt wethouder R. Ouweband het woord. Hij stelt zich geheel op het standpunt van Ged. Staten en verheugt zich, dat hij niet tot het wijzigingsbesluit hoeft medegewerkt. Hij is het een9 met wethouder Ter Haar le Amsterdam, dat het grondbedrijf geen winst mag maken. De geheefe zaak is volgens hem dat men het grondbedrijf verwart met an dere bedrijven, zooals bijv. het gasbedrijf. Daar kan men de winijt vaststellen. Uit voerig eri mét' (al van cijfers betoogt hij trouwens, dal h'et grondbedrijf geen' winst heeft gemaakt gn dat dus de gemeente geen recht heeft op rente der meerwaarde. De heer Wouda blijft zijn standpunt voor- loopig handhaven, evenals de heer Van Ton geren, terwijl de heeren Houwaard en Van der. Zwan zich ook aan de zijde van den heer Kruit scharen, waarop de heer Ouwe hand nogmaals repliceert. De Voorzitter, de discussie nog eens sa menvattende, geeft den Raad in overweging hel voorstel van de meerderheid aan le nemen. Vooral na de uiteenzetting van den Jijper Ouwehand. In een beroep op de Kroon, zobals de heer Kruit wil, ziét hij géén heil en in eep pogen óm Gêd. Staten tot een ander gevoelen te h'rengen, "eYeninïn. Hij hoopt dat de heeren hier niet met een vooropgezette mee mug zullen zijn ge komen, maar hum stem zullen laten be ïnvloeden door de logica der feiten, die bij de behandeling heeft gesproken. Na nog eenige ged ach ben wisseling wordt het voor stel der meerderheid van het College van B. en W. in stemming gebracht en ver worpen met 9 tegen 4 stemmen. Voor stem den de heeren Meerburg, Ouwehand, Van der Perk en W. van Beelen Wz. Tegen de heeren Kruit, Van der Zwan, Hou tvoord, G. van Duyn, Dubbetdam, Wouda en W. van Béelén Cz. Hierna kwam ter tafel de niet-goedkeu- ring van Ged. Staten van de wijziging der begrooting 1926, waartoe de Raad ook in do vorige zitting besloot. Ged. Staten willen niet dat een bedrag van f 3000 voor dein verkoop van grond op den geivoncn dienst wordt overgeschreven, omdat dio dient overgeschreven te worden op den kapitaaJdd ernst. Ook hieraan willen B. en W. voldoen, al hebben zij nog daartegen bezwaar. Na dat de heeren Van Tongeren en Wouda nog eenige critiek hebben uitgeoefend op de voorstelling van Ged. Staten, wordt het voorstel van B en W. zonder hoofd, stemming aangenomen. De heer Van Tongeren zal bij de behan deling der bcgTOgting over 1927 nog wel aanleiding vinden op de opvatting van Ged. Staten terug te komen. Hierna werd met de behandeling van de agenda begonnen. Na eenige discussie waar aan deelnemen de heeren Houwaard en Grimbergen wordt besloten lot verkoop aan Arie v. d. Oever van 408 M2. grond aan den nieuwen Com- mandeursweg tegen f 2.75 per M2. en onder voorwaarde dat over twee jaar daarop twee huizen zullen zijn gebouwd. Op de voordracht voor de benoeming van zeilers door Ged. Staten worden geplaatst: I. 1. Jan Dubbeldam Kz (aftr.) en 2 A. de Best; II: P. Meerburg (altr.); 2. H. de Boer; HI: 1. C. Ouwehand (aflr.l 2. G. Haasnoot. Zonder ctiscusBie en hoofd.- stemming werd vastgesteld het kohier der Slraatbelaaling. Goedgekeurd werd de aanvrage van het voorschot ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920 voor de Herv. schoof Vzijnde 80 pet. van 11107.70. Hierna kwam aan de oide bet voorstel tot medewerking tot den verbouw van den Ned. Herv. school I en het invoeren van een an dere verwarming in deze sehool nl. om de vaste brandstof te doen vervangen door gas- verwarming. De kosten der verbouwing zijn geraamd op 152.000 (geroep: hé!) de kosten der gas- verwarming op f 1200. De heer Parlevliet merkt op dat er wel geen gasverwarming zou zijn gevraagd als de directeur van de Gasfabriek ook geen lid van het schoolbestuur was. (Gelach). Hij maakt evenals de heeren Hauwaard en Van der Zwan bezwaar tegen deze ver andering. Het zal meer kosten meenen de heeren. De voorzitter merkt op, dat anders de kachels vernieuwd zullen moeten worden. „Wij welen het nu eejjmaal", zeide de voorzitter, „dat de schoolbesturen de sleu tels van de gemeente in banden hebben", (Teekenen van instemming). Het voorstel wordt ten slotte zonder hoofd, stemming aangenomen. Eveneens werd een kleine wijziging in de verordening betreffende de Straatpolitie zonder hoofdelijke stemming aangebracht en bepaald, dat de verordening op de win kelsluiting wordt gewijzigd in den zin, dat de kiosken aan het strand in plaats van tot 9 uur 's avonds tot 10 uur zuilen mogen open zijn, welke wijziging onmiddellijk in werking zal worden gesteld Op de reclames betreffende schoolgeld etc werd zonder discussie en hoold. stemming, overeenkomstig het voorstel van B. en W., besloten. Bij de rondvraag vroeg de heer Van der Zwan ter voorkoming van het verkeerd rij den van de auto's, aan den Boulevard nog een bordje aan le brengen, wat de voor zitter in gunstige overweging zal nemen. Hierna werd de vergadering, die door eenige belangstellenden uit de burgerij werd bijgewoond, gesloten. Katwijk aan Zee. Van de haringvis- scherij kwamen te IJmuiden binnen de log gers KW 59 met 173 kantjes maatjes- en 40 kantjes volle haring, en KW. 141 met 170 kantjes maatjes- en 51 kantjes volle haring. Het lijk van den te Rees bij Emmerik verdronken Bakkenes is op verzoek van den heer Parlevliet hedenmorgen te 4 uur alhier gearriveerd. De teraardebestelling zal hier plaats hebben. Gisteren heelt wederom een oclepjngs- toclit met de reddingsboot plaats gehad. Het gebeurde met hetzelfde personeel als den vorigen keer. Er waren buitengewoon veel belangstel lenden op het strand. Het was onbegrijpelijk dat er zoo veel volk op de been was. Trots den hevigen golfslag liep de manoeuvre goed van stapel en bleek een en ander aan de gestelde verwachting le voldoen. Bij gunstig weer zal het Valkenburgs Harmoniecorps op Zaterdag a s. een concert geven in de lent op den boulevard. Het pro gramma luidt: 1. American Eagle (marsch) Boehme; 2. Si j'élais Roi (ouverture) J. Bouchel; 3. Suspinal (valse roumainc) J. Ivanovici; 4. Carmen, fantasie sur l'opéra de G. Bizet, M. J. H. Kessels. Pauze. 5. Mar tha (fantaisie) Bauwens; 6. Uber den Wel len Iwals) Rosas; 7. Potpourri Moderne, J. Ad. Hupkens; 8. Finale. Noordwijk. De heer J. H. A. van der Weydcn, alhier is te 's-Gravenliage geslaagd voor het examen handelskennis L. O. Gevonden voorwerpen: 1 geldstuk, 1 schoon, 1 bril, 1 regenjas (olie), 1 slroo- hoed, 1 brillendoos en 1 bril in étui. Inlich tingen over bovenstaande voorwerpen wor den aan het politiebureau le Noordwijk- Binnen verstrekt uitsluitend Maandag, Woensdag en .Zaterdag van 121 uur. Noordwijk-Binnen Door v. d. L. al hier is bij de politie aangifte gedaan dat zijn rijwiel, hetwelk hij onbeheerd in de Kerkstraat had laten staan, was ontvreemd. Noordwijkerhont. Do raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een Vrijdagavond a.s. te zeven uur. Op dc veiling aan Piet-Gijzenbrug wer den de eerste snijboonen aangevoerd. De kwaliteit is best en de prijzen tamelijk. Snij-> boonen f3f3.50 per zak; heerenboonen f2.50 per zak; aardappelen 810 ets. per Kilo; zwarte aalbessen f 1.30 per slof. De prijzen der bloembollen zijn sterk dalende. Een bloemist alhier ontving voor een partij Darwin-tulpenbollcn 50 pCt. min der dan verleden jaar. Oegstgeekt. Voor het Nijverheidscxamen (clectro-techniek) is in Den Haag geslaagd de heer P. Gestman, alhier. Sassenheim. Voor het examen nuttige handwerken is geslaagd mej. D. W. C. Beu- mers, alhier. Voorhout Tijdens de afwezigheid van ds. F. G. H. Nicola, hebben ongenoods gas ten een bezoek aan zijn woning gebracht. Kasten en laden werden aan een onderzoek onderworpen, maar er wordt niets vermist. De politie stelt een onderzoek in. Het mond- en klauwzeer schijut in deze gemeente te gaan afnemen. Het vee van de wed. Bell aan den Jacoba v. Beieren- weg is hersteld verklaard. Warmond. Geslaagd is voor het examen akte handleekenen L. C. de heer C. Scho- neveld, alhier. Hel kind van den heer Th. uit Leiden, hetwelk voor eenige dagen bij een vriendje alhier gelogeerd was, had het ongeluk bij het spelen uit 'n schommel le vallen, zoodat ge neeskundige bulp moest worden ingeroepen. De inmiddels ontboden geneesheer consta teerde hersenschudding. Door de R.-K. muziekvcrccniging „St. Matthias" alhier zal op Zaterdag a.s., des avonds halfnegen, een concert worden ge geven in de muziektent op de Baan alhier, en gezien het met zorg samengesteld pro gramma belooft dit wederom een muzikale avond te worden. De loling der dienstplichtigen voor dezo gemeente zal plaats vinden op Donderdag 5 Aug. a.s., de9 voormiddags kwart voor twaalf in het Raadhuis te Sassenheim. Zoeterwoude. Gemeenteraad. Nadat de voorzitter de vergadering heeft geopend worden door den secretaris de no tulen gelezen, die vervolgens onveranderd worden vastgesteld. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat van de heeren de Boer en de Graaf bericht van verhindering is in gekomen, terwijl voorts nog mededeeling wordt gedaan van diverse ingekomen stuk ken, o.m. van eene missive van Ged. Staten waarbij wordt medegedeeld, dat de uitkee- ring ingevolge de wet van '97 voor 1926 ia- vastgesteld op f 11726,28'/» en Vene van het zelfde college dat de bijdrage voor den keu ringsdienst van waren is bepaald op f 458.37 Al deze stukken worden voot kennisgeving aangenomen. De raad verleent daarmy «achtiging om de gemaakte winst van hel waterleidingbedrijf te storten bij do bocrenj Spaar- en Leenbank alhier ter vorming van. een reservefonds. Een verzoek van het 11. K, Kerkbestuur aan den Hooge Rijndijk onv eene Subsidie van f 2000 voor het green- ven een naai- en knipcursus, wordt na an B. en W.. gezonden om advio9. Vastgesteld) wordt dc rekening der Gezondheidscommis-: sie te Alphen aan den Rhijn over 1925, in ontvangsten op f 2375.29 en in uilgaven op' 11699.07'. Besloten wordt op de gemeente-' begrooling voor 1927 te ramen een bedrag] van f76 87 als bijdrage in de kosten dier j commissie voor dat jaar. Aangeboden wordt] de gemeente-rekening over den dienst 1925,1 sluitende in den gewonen dienst de ontvang-,1 sten op f 127.315.69°, de uitgaven op f 116.452.50 en het batig saldo op f 10803.19°! en in den kapitaaldienst do ontvangsten op,1 186855.24; de uilgaven op f155005.78 en het batig saldo op 131849.46; zoodat' er een 1 totaal batig saldo is van 142712.65°. Beste len wordt deze rekening met bescheiden lef stellen in handen ccner commissie van on-' derzoek, waarin worden benoemd de heeren Onderwater, J. van Leeuwen en van der Krogt. Mede wordt benoemd eene commis sie tot behandeling der bagrooting, waarin worden benoemd de heeren Sterrenburg, do' Graaf en Noordman, zulks ingevolge een destijds opgemaaklen roosier. De heer Slar- renburg geeft te kennen dat hij de benoe ming niet aanneemt, zoodat in diens plaats wordt benoemd de heer Stadhouder. Aan da orde is dan het voorstel van B. en W. om gelden beschikbaar te stellen voor een twee den ambtenaar ter secretarie op een aan-, vangswedde van f 1000, telkens na 2 jaren' (e verhoogen met f 50 tot een maximum van] f 1200. Hierop zal ingevolge een destijds ge-' nomen Raadsbesluit in mindering gebracht worden 8'/» pet. voor pensioensbijdragen, Het ligt verder in de bedoeling om de be noeming le doen ingaan met 1 October a.s. en in dc vakbladen eene oproeping vooY sollicitanten te plaatsen. Aangezien vroeger reeds over deze kwestie is gesproken ach ten B. en W. het voldoende om er naar la verwijzen, dat de aanstelling noodzakelijk is geworden door de steeds toenemends werkzaamheden, vooral tengevolge dor Rijkswetten. De heer Sterrenburg kan zijn stem aan het voorstel niet geven. Indertijd toen de gemeente veel grootcr was werd het werk verricht door den burgemeester en se cretaris alleen en toen werden er geen aan merkingen op de administratie gemaakt. Nu de gemeente door annexatie kleiner is ge worden is zelfs nog meer personeel, n.l. ds burgemeester, secretaris, een ambtenaar en een volontair. Hij is overtuigd dat een twee den ambtenaar niet noodig i9. De voorzitter merkt nog op, dat de vorige burgemeester tevens secretaris was en hij twee ambtenaren tor zijner beschikking had. Het voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem (do heer Starronburg). Aangezien aan het Rijk moet worden terugbetaald een bedrag van ongeveer f 5000 wegens kwade posten over 1923,, wordt besloten tot wijziging der bcgroo. ting 1926 conform het voorstel van B. en W. De heer G. van Leeuwen Btelt nog voor om zelf de belasting te doen innen. De voorzitter antwoordt dat een daartoe strekkend verzoek reeds werd gedaan des tijds, doch dat daarop afwijzend werd beschikt. Hierna stelt do voorzitter aan de orde stemming over het voorstel van B. en W. tot aanstelling eener assistente aan de O.L. School. Hij doet nog mede deeling van een ingekomen circulaire van de Oudcrcommissic, die tevens aan de raadsleden persoonlijk werd gezonden. De heer Stadhouder heelt zich persoon lijk in de school overtuigd en is tot de conclusie gekomen dat de aanstelling cc nor assistente noodzakelijk is. Hij heeft te vens op een desbetreffende vraag van ne» hoofd ten antwoord gekregen, dat B. en W. niet de school hebben bezocht, üot- geen deze toch hadden moeten doen onj zich te kunnen overtuigen. De voorzitter antwoordt dat dit verwijt niet jnist ia. Vroeger berustte het onderzoek bij B. en W.doch thans is er een commissie van toezicht, die B. en W. van advies dient en het betrokken advies is ook overgelegd. De beer G. van Leeuwen is er van over tuigd, dat de uitgave ten zeerste gerecht vaardigd is. De heer Noordman vraagt wanneer het belang van de aanstelling op den voor grond is getreden. Van de vorige onder wijzers en ook van do ouders of verzor gers der kinderen is een dergelijk verzoek nooit ingekomen. De kostenberekening van f 700 is voot het moment slechts goedj want in do toe komst zal het meer gaan kosten. Do heer J. van Leeuwen is het met deii vorigen spreker eens en om financicele re denen zal hij tegenstemmen. De heer Van Bennekom is dezelfde mee- ning toegedaan als de heer Noordman- ]Wo hebben het bijzonder onderwijs zuinig behandeld en daarom is hij nu tegen heli voorstel, De heer Stanenburg heeft zijn licht op gestoken bij het hoofd der school die hem de bronnen heeft aangewezen waaruit hij kan pulten. Mm moet zich niet in de kaart laten loeren. Straks had men wel geld overf voor een tweeden ambtenaar, doch nu voor een assistente niet Na nog lange discussie* omtrent dit punt, waaraan zoowat allo le den deelnemen, brengt dg voorzitter tone 3—8

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7