De Hot der Leugenen LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 26 Juli Ho. 20357. ~CEMENGD NIEUWS. Tweede Blad Anno 1926. RADIO-PROGRAMMA. Kiüd overreden. Z a t e r- dagavond bad de 17-jarige G., uit Hillegom als bestuurder van een auto het ongeluk te Lisse een driejarig kind van Van der B. aan te rijden. De kleine werd met een geopende hoofdwond en een zwaien hersenschudding binnengedragen. Kaar men ons van bevoegde zijde mede deelde. reed G. mei een zeer kalm gangetje, maar het plotseling oversteken van de straat, door de kleine, was oorzaak van het ongeval. De auto werd in beslag genomen, daar bleek dat G. reed op een anders rijbewijs. De eigenaar zal dus de auto weer op kun nen halen. Naar we later vernemen, wordt voor het leven van de kleine gevreesd. Aan de gevolgen bezweken. Zaterdagmiddag is in het Gem. Zieken huis te Den Haag overleden de 76-jarige dame, die Zondagmiddag tevoren in de V.aleriusstraat aldaar, tengevolge van on voorzichtig oversteken van den weg, door de tram overreden was. Als men cr niet langs kan. Vrijdagavond kwam een Rus, die onbe hoorlijk veel gedronken had, in de Peli kaanstraat te Rotterdam. Langs de Zalm- haven loopt een zeer smal voetpad. Daar op ging hij een wandeling maken, doch weldra geraakte hij tusschen vaten en manden, welke daar door den wijnhande laar Cohen zijn gedeponeerd en liep vast. Daarom pakte hij maar alles beet wat hij grijpen kon en smeet dit het water in. Jeugdige kijkers, opgetogen over dit spel, vuurden hem aan en met succes. Tot er 'n diender kwam, die echter den man niet durfde volgen op het gevaar lijke pad. Hij vermaande hem dus met luider stemme, hetgeen tot gevolg had, dat de Rus, die zich inmiddels losgewerkt had, op den politieman toestormde en hem op zijn nek sprong. Het kostte, naar de ,,Msbde" meldt, heel wat moeite eer men den woesteling baas was en veilig had opgesloten in een ceL Daar duurde het razen nog lang voort De man zal zich nu hebben te verantwoor den wegens vernieling en verzet tegen de politie. Hier werd de veldwachter opgeklopt. E* waa voor zoover bekend geen kind ver mist. Dus naar Neerkant. De directeur der boterfabrick werd ge klopt. Ook hij kende het knaapje niet. Toen naar MeijeL De veldwachter opge klopt. Deze meende in het praten van het kind het Heldensch dialect te herkennen. Men besloot dus als laatste plaats Hel den op te zoeken. Na eenig vragen en zoeken vernam men dat in Beringen een kind vermist werd. Vol moed tufte men naar Beringen, waar men na eenig zooken het ouderlijke huis van den jongen vond. De oudere met de buren hadden tot 12 uur alles afgezocht en waren nu in diepe rust. Besloten was om 4 uur op te staan om in het kanaal te gaan dreggen naar het lijkje van den knaap, want men ver moedde zeker, dat de jongen verdronken was. Bewogen vertelden de ouders, dat hun kind al eens bewusteloos uit het kanaal was gehaald, een andermaal door mare chaussee uit een brandend huis was gered en nog meer ongelukken bad gehad. De valsche en toch echte cheque. Wij zijn in de gelegenheid vod- ledige bijzonderheden mede te deelen over de oplichting, gepleegd met een chèque op de Rotterdamsche ban kvereeniging ter waarde van f 52.100, welk feit zich te Ant werpen heeft afgespeeld, zegt de „Tel." De „Banque Centrale Anversoise" ontving U Woensdag een brief van de firma R. Mees en Zn tie Rotterdam,' waarin werd ver zocht een bedrag van f52.100 uit te betaien aan den heer 0. L. Dienzelfden dag kreeg de Banque een brief uit Brussel, geteekend 0. L waarin deze mededeelde telegrafisch be richt ontvangen te hebben van R. Mee9 en Zoon te Rotterdam, dat een bedrag van f62.100 bij de Banque Centrale Anversoise te zijner beschikking was. Hij verzocht dit bedrag per chèque op de Rotterdamsche bank te Rotterdam aan hein over te maken per gewonen brief en dezen af te geven aan den portier van hel hotel Terminus te Antwerpen, alwaar hij de chè que in ontvangst zou nemen. Bovendien verzocht hij een „uncrosser" chèque te maken, wat het voordeel had, dat deze niet via een bank doch door hemzeif behandeld kon worden. De Banque Anversoise heeft stipt volgens zijn opdracht gehandeld en O. L., of die zich daarvoor uitgaf, haailde den brief Donder dag af. Echter kreeg een der bedienden van de Banque Centrale Anversoise achterdocht. Wat was n.l. het geval? Hij bemerkte bij nader onderzoek, dat üi den brief der firma R. Mee9 en Zoon onder de handteekening iets had gestaan, dal later weer was uitge- wischt. Vermoedelijk was die handteekening aanvankelijk geblauwd, en daarna met inkt overtrokken, waarna het blauwsel met vüakgom was verwijderd. Hij deed mede- deeling van zijn ontdekking aan de directie der bank en een der directeuren vertrok 'e avonds nog naar Rotterdam en presenteer de zich Donderdagmorgen met den brief bij de firma Mees en Zoon. Daar bleek, dat de brief van a tot z zwendel was, zoowel het papier als de handteekening waren valsch. ïntusschen was te Antwerpen de brief met de chèque op de Rotlerdamsche bank in hotel Terminus weggehaald. De firma Mees waarschuwde de Rotterdamsche politie en de inspecteur der Centrale recherche, de heer Caspers begaf zich naar Antwerpen, waar hij een uitvoerig onderzoek instelde. De por tier van Terminus kon hel signalement op geven van den man, die den brief heeft af gehaald. Vast staat dat de chèque nog niet in om loop is gebracht. Telegrafisch zijn de ver schillende banken gewaarschuwd, doch hot eigenaardige feit doel zich voor. dat de chè que op de Rotterdamsche bankvereeniging wel degelijk echt is. Komt deze in de derde of vierde hand, doordat 'zij te goeder trouw wordt opgekocht, dan zal zij ook "oldaan moeten worden. Tevens is een moeilijkheid, dat de chèque overal kan worden behandeld en aan geen plaats gebonden is. Te Antwerpen en Brussel wonfc nog ijverig naar den dader gezocht, terwijl aok te Rotterdam het onderzoek naar den schrij ver van den vervalschlen brief wordt voort gezet. Bij den fotograaf. Yado« met zijn df lievelingen: Ik wou graag mijn kinderen laten fotografeeren. Lw2 kost dat! Het dozijn 8 gulden. Het dozijn? Nou goed, dan koö üc hol volgend jaar terug, als het twaalfde er is« RECLAME. 7732 VOOR DINSDAG 27 JULI. Hilversum (1050 M.) 12.00: Politieker. 5.007.00: Vooravondconcert door bet H.D..0-0rkest 7.00: Politiobex. 7.15 7.45: Lezing door mevr. C. J. lieemskerek, directrice van de tuchtschool te MontfoorU 7.45 en 10.00: Persber. 8.10: R.-Kv Radio-Omroep. Het Ned. Radio-sextet. Egb. Veen, piano. H. Klein, fluit C. W. Ronder** hobo. Joh. Ripke, cfarinet J. H. Bos, hoorn. A. v. Nuffelen, fagot 1. Allegro Moderaio en gavotte, sextet op. 6, Thuillo. 2. Adagio trio op. 188, Reinecke (hobo, hoorn, piano). 3. Lezing door den heer Theo Bosman, ge dipt spraakleeraar te Hoograade, en volks zang-componist uit Hoogmade, bij Leiden, over: „Ons Kerkelijk Volkslied in de Moe dertaal", voodracht geïll. door liederen van eigen compositie, o.a.: „0, ondoordringb're verte", „Maria, wees gegroet", „Meilied", „Miserere", „Als de smarten van den' dood"» enz.. Orgel en piana, Egb. Veen. 4. Boeren- liedjes, Suite, Röntgen Sr. 5. Quintet op. 16, Beethoven (hobo, clarinet, hoorn, fagot en piano). 6. Ncderlandsch Volkslied: '\Vien Neerlandsch Bloed, door het radio-s,xi-t. Daventry (1600 M.) 11.20-1.20: H.-t radiokwartet cn solisten (contra-alt, 1 nor, viool). 1.202.20: Orgelconcert. 4 20; Causorie. 4.35: Orkestconcert v. Marble Arch Pavilion. 5.35: Kinderuurtje» 6.20: Dansmuziek. 7.00: Croydon foundry bells. 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuwe. Lezing: Broadcasting in India. 7.45: Pianocomposities van Schumann. S.OO: Serie-verhaal: At the villa Rose. 8.20. Welsh' program. Welsh'e muziek voor zang, harp en viool. W. Watcyns, bariton. 9.20: Daventry verjaardag-program. Ge* aprek tusschen Capt. Eckersley en oom luisteraar. 9.50: Weerber., nieuws. Le zing: Education by the press. 10.25: L. Anderson, imitaties. G. Gwyther, zang. 10.5012.20: Dansmuziek. Farys „Radio-Paris" (1750 M.) 12.50J Concert Lucien Paris. 5.05: Concert (viool, piona, cello). 8.50: Operette-fragmenten. Königswusterhausen (1300 M.) 8.50f Film manuscripten. Asta Nielsen en Wernei Kraosz, declamatie. Orkest. Brussel (486 M.) en Antwerpen (265 M.) 5.20: Orkestconcert. 8.20: Concert. Mme. Pauwels, zang. 8.50: Lezing. 9.20: Lezing over „Colonel Chabert" van de Balzac. Daarna weer concert tot 10.20. Munster (410 M.) 1.352.50: Concert. 4.05: Sprookjesvertellen. 4.355.35: Vioolconcert. 5.506.20, 6.35 en 7.20 8.00: Lezingen. 8.20: Lezing: Umsatz- steuer. 8.50: Balladen. F. Schweinsberg, bas. 9.20: Opera-muziek v. R. Wagner. 10.40: Nieuws. A u t o-o nge vallen. Giiter- niddag heeft nabij de wafcerkeering van het Noord-Hollandsch Kanaal een ernstig auto-ongeluk plaats gevonden. Daar raak te een auto, waarin vijf personen gezeten waren, ten gevolge van het springen van een der voorbanden, te water. Alle vijf inzittenden gingen kopje onder; vier hun ner krabbelden spoedig op het droge. De vijfde echter geraakte gedeeltelijk onder het voertuig en wi6t zich eerst na veel taoeite los te werken. Toen hij op het droge was gebracht, bleek, dat hij een schouderfractuur had opgeloopen. Per \uto van den Geneeskundigen Dienst Werd hij naar het Binnengasthuis te Am sterdam overgebracht. Een tweede ongeval had plaats op oen (Buiksloterweg, even voorbij heb Tolhui:». Een vischauto, afkomstig uit Volendam, passeerde in een bcoht de particuliere motorbus, die deen dienst tusschen de hoofdstad cn Edam o-nderhoudt. De cliauf- feair van den vischauto, waarin een aan tal personen, allen Volendammere, geze ten was, haalde vermoedelijk te veel naar rechts uit, waardoor de wagen met vrij groote snelheid tegen een boom reed. Een zware schok was het gevolg. Eén der m- zittenden werd ernstig gewond en hep o.a. een enkelfractuur op. Per auto-bran card van den Geneeskundigen Dienst werd ook hij naar het Binnengasthuis te Amsterdam vervoerd. Drie andere inzittenden werden even eens, ofschoon in lichte mate, gekwetst. Hun verwondingen waren van dien aard, dat zij niet naar het gasthuis behoefden te worden overgebracht. De wagen is ernstig beschadigd. Een Amerikaansche koerier overreden. Gistermiddag is in Edam een droevig ongeluk gebeurd. Een Ame- rikaansch reisgezelschap van de reisver- eeniging de Stradford-tour bestaande uit Naar het Engelsch van JUSTUS MILE FOSMAN. Door J. S. 4). ,,0f jij," zei Mac Kensie, zich tot mij richtende. „Het is jouw plan; nu moet jij het maar uitvoeren ook." „Ik zeker niet," anlwoordde ik met be slistheid. „Ik wil alie plannen voor jullie maken, maar een bedrieger word ik noch voor jou, noch voor iemand anders. Mac Kensie 1" ,,Zoc zitten we dan," mopperde de Schoi. „Dit is de eenige mogelijke manier, waarop de arme vrouw te redden is; een andere be staal niet. Een echte, fijne heer alleen kan het werk doen; maar een heer wil het niet doen. Een schavuit kunnen we er niet voor Gebruiken. Man. al jc mooie plannen helpen ob9 geen steek, want we vinden toch nie mand, die ze zal kunnen en willen uitvoe ren." Zwijgend en hoofdschuddend zalen we bij elkaar. Daar scheen inderdaad geen moge lijkheid om het eenige middel, dat er was, ook inderdaad toe te passen. HOOFDSTUK II. Daar klonk opeens van het terras een -uid gelach en rumoer van vroolijke stem men. We hoorden iemand het slot van een bekend liedje zingen en daar kwam een jongeman het café binnen. Hij was wat onvast ter been en slingerde als een schip op een woelige zee. Met den hoed in band bleef hii staan voor den troon van 90 personen, maakte een tooht naar Vo lendam en Marken. Op de terugreis had de bij het gezelschap behoorende koerier mr. Steinhardt het ongeluk onder een der wagens van de Noord-Hollandsche tram te vallen, waardoor hem een der beenen werd afgereden. Het slachtoffer is naar een der Amsterdainsche ziekenhuizen ge bracht. Het Amerikaansche reisgezelschap keerde zeer onder den indruk van het droevig gebeureaa. naar bet Victoria Hotel terug Branden. Vrijdagnacht ontetond door tot nu toe onbekende oor zaak brand in de aan de Langstraat te Drunen gelegen schoenfabriek van de ia. Gebr. van Worel. Toen de beide brand spuiten van Dranen ter plaatse kwamen, stond het kleine fabrieksgebouw in lichte laaie. Aan bhisschen viel niet te denken. De fabriek brandde geheel uit. Door den wind sloeg het vuur over op twee naast de fabriek gelegen boerderijen. Ook deze brandden geheel af. Van de inboedels kon zoo goed als niets gered worden. Het vee werd voot bet grootste gedeelte in veilig heid gebracht. Op de fabriek werkten 15 arbeiders. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur is brand uitgebroken in de bokkingrookerij van den heer J. v. d. D. aan het Kolen wagenslag to Scheveningen, De rookerij brandde geheel ai, zoodat de schade vrij aanzienlijk is. Men vermoedt, dat oververhitting c© oorzaak van den brand is. Zondagmiddag om drie uur werd de brandweer te Amsterdam van. verschillen de zijden gewaarschuwd voor een uib el aonden brand in de panden van het Blaauwhoedeo- en Vriesseveem gelegen aan de Nieuwe Vaart nabij de Kattenbur- gerbrug. Met drie stralen werd water ge geven en na twintig minuten was men het vuur meester. Het gebouw bevat vier meubelwerk plaatsen, gelijkstraats die van Bellmer, op de eerste verdiepin van De Hond, op de tweede die van Waas en op de derde die van Roeper. De vierde en vijfde ver diepingen waren, zoo bleek later, ledig. De tweede en derde étages zijn uitge brand; de vierde heeft brandschade. Op de gel ij kstraatache verdieping is slechts weimig waterschade. Verzekering dekt de schade. Verdronken. Zaterdag middag had het 14-jarig zoontje van v. iWaaL, schipper aan de steenfabriek te Wijk-bij-Duurstede bet ongeluk bij het in- Istappen in een roeiboot welke tegen de schuit lag over boord te vallen. Zijn vader, die zioh in de nabijheid be vond miste zijn zoontje en ging direct aan het dreggen. Na korten tijd vond hij het lijk van den jongen bij de schuit. Pogin gen om de levensgeesten weer op 'te wek ken, mislukten. Bussum wapent zichl Be- grijpelijkerwijze begint men zich op de instellingen te Bussum, die voor een over val in aanmerking komen, ongerust te maken. Op het kantoor der Rijksbelastin gen ie een ambtenaar met een revolver gewapend en beambten van bankkantoren hebben verlof gevraagd tot het dragen van vuurwapenen. De commissaris van politie te Bussum verzoekt ieder, dtie aanwijzingen_]ran ge ven omtrent den persoon, die 22 dezer een aanslag op de Boaz-bank heeft ge pleegd, zich tot hem te wenden- Indien de aanwijzingen tot arrestatie van den dader leiden, wordt een belooning uit gereikt. Aangereden. De 26-j a r i g e landbouwer J H. Henseveld uit Almelo is, toen hij te Velp met zijn meisje op de fiets rin de richting De Steeg reed, door de sneltram, die om 4 uur 54 van Velp naar De Steeg vertrekt, aangereden, doordat hy te dacht bij de rails reed. H. werd over den weg geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Het bleek dat hij een schedelbreuk had gekregen, ern stig aan het hoofd was verwond en den rechterarm had gebroken. Met een zieken auto is hij naar het Velpsche ziekenhuis de dame, die aan de kast zat. De andere hand legde hij op zijn hart, en terwijl hij haar aanzag met een blik vol gloeienden hartstocht, riep hij uit: „Wonderschoone vrouw, wees niet bangl Ik ben het maar! Zooals de vlam van de kaars de motten lokt, zoo trekt gij mij met onweerstaanbaar geweld lot u. Ik kon het niet uithouden op den Boulevard St.-Ger main en ik had geen rust, vóór ik u weder om aanschouwd had." Hierop maakte hij een prachtige buiging, de echte caricatuur van een buiging, waar bij zijn zwarte krullen bijna den grond raak ten. Toen zong hij een couplet van een minnelied, met een stem, zóó welluidend en zuiver en zóó warm van uitdrukking, dot geen kunstenaar er zich voor had behoeven te schamen. Zooals ik zeide, hij was een lange en nog jonge man. Zijn lichaam maakte den indruk van zeer vlug en lenig te zijn, terwijl hij tegelijkertijd breed geschouderd was. Hij droeg baard noch snor en zijn volle, raven zwarte krullen hingen hem over het voor hoofd. Zijn glimlach was innemendja, voor de meesten onweerstaanbaar, maar om zijn oogen waren donkere kringen: de onuit- wischbaresporen van een losbandig leven. „Schei (och uit, meneer Mallory," riep de eigenares en stak haar vingers in de oor en, „Ga weg, u maakt me verlegen met al dien onzin I" De jonge man draaide zich om en kwam met verstrooiden blik het café door. Een oogenblik kreeg hij mij in hef oog en maakte een lichte, ernstige buiging. „Dronken zwijn!" gromde Mac Kensie. „Wie i9 hij?" „Och, zei ik, naar den jongen man om ziende. die zioh od eenigen afstand van ons overgebracht. Zijn toestand is vrij ernstig. De 8-jarige S., wonende Emmastraat te Roosendaal, is Vrijdagavond door een urt de richting Wouw komenden auto gegre pen. De knaap viel en kreeg den auto ge deeltelijk over het lichaam. Hevig bloe dend wérd hij opgenomen en naar Ohari- tas overgebracht, waar bleek, dat hij béhalve eenige wonden aan het achter hoofd enkele ribben gebroken had. Door de machine gedood. r>- Vrijdagavond is in de fabriek der firma Jannink te Enschedé de arbeider L. dood bij een'machine gevonden. Hij had een gapende wonde aan het hoofd. De man ia met de machine in aanraking gekomen on ten gevolge daarvan gedood. Aanvaring op den IJeel bij Kampen. Zaterdagnacht lag de ijzeren tjalk „Catharina", geladen met grind, op den IJsel boven Kampen voor anker, dicht bij den rechterwal, naar voorschrift vwir- zien van licht; het was kalm weer. In weerwil hiervan werd zij aangevaren door de passeerende motorboot „Maasbode" van de reederij Van den Boom te Rotter dam en wel zoo hevig, dat er een gat ont stond van ongeveer drie meter doorsnede. De tjalk maakte water. Een onmiddellijk ontboden sleepboot trok het voertuig naar de scheepswerf der firma Schepman, ter wijl met alle macht ge-pompt werd om het drijvend te houden. De tjalk werd ingeloopen ter plaatse, waar zich de slaapgelegenheid van den Bchipperszoon bevond, welke op dat mo ment echter ongebruikt was. Anders zou het dezen man ongetwijfeld het leven ge kost hebben. Dolle stier. Vrijdagavond holde op den Stationsweg te Roosendaal een stier, welke uit de weide was losge broken. Met den kop omlaag stormde het dolle dier op een kinderwagen toe, welke omver werd geworpen, ten gevolge waar van het kind op de straat terecht kwam. Gelukkig echter bleef het kind ongedeerd. Vervolgens holde het dier naar het Sta tionsplein, waar het publiek een goed heenkomen zocht door in allerijl op en «ver de hekken van de spoorbaan te klim men. Spoedig daarna wist men het dier te grijpen. Het verdwenen jochie. Te Asten werd des avonds een vreemd jon getje aangetroffen van ongeveer 7 jaar. Het werd bij den veldwachter gebracht en die kon na veel moeite te weten komen, dat het jongetje Joep heette, dat hij 7 jaar was, dat hij in de school zat bij juf frouw Truce en dat ze thuis 3 koeien had den. .Waar hij woonde en hoe zijn familie naam was, wist het ventje niet. De veld- waohter ging met die gegevens op stap. Eenige burgers meenden dat het jongetje wel uit Deurne afkomstig zou zijn. Do klei der steenfabrieken zat nog aan de Mompen. Een te Asten won en die dienst bode uit Deurne meende in den jongen een zoontje van Jan J. te herkennen uit de St. Josephs-parochie. Te meer daar aldaar een onderwijzeres Truce werkzaam was, meende men zeker van de zaak te zijn. Ton overvloede vernam men, dot in Asten een schoonzuster van J. woonde, ze lag in het kinderbed. De veldwachter met het kind er naar toe. De vrouw herkende in den jongen pertinent een kind van haar zuster. Vol moed toog de veldwach ter nu naar Deurne om het verdwaalde schaap terug te bezorgen. De ouders woonden nog al achteraf en zoodoende werd eerst even aangeklopt bij de onder wijzeres," juffrouw Truce. Deze was reeds in bed) doch kwam direct maar... ze her kende het ventje niet. Hij toog dus naar de ouders. Hier waren alle kinderen reeds lang in bed en werd niemand vermist. Met dit al was het ongeveer elf uur ge worden en toog de veldwachter naar een hoteL Hier werd heit kind Liefderijk ver zorgd, doch men kon niets naders omtrent zijn afkomst te weten komen. De hulp ingeroepen van den veldwachter, die tot de conclusie kwam dat het kind wellicht in Liessel of Neerkant zou thuis behoo- ren. Iemand stelde zich en zijn auto ter beschikking en men toog naar Liessel. aan een tafeltje nederzette, „dat is eigen lijk een droevig geval. Zijn naam is Mallory, Denis Mallory, en hij komt uit een deftige familie ergens in Ulster. Een echte Ier dus. Hij was luitenant bij een huzarenregiment, en maakte meer schulden dan zijn voogd voor hem kon of wilde betalen. Zoo werd hij genoodzaakt den dienst te verlaten. Sinds dien heeft hij een zwaar leven gehad. Hi) heeft nu een jaar of zes lang gezworven door de heele wereld, en overal, waar maar een oorlogje was, meegevochten: in Zuid- Amerika, in Afrika, in China. Hij is het type van een avonturier, zoo een als waar van men anders alleen in de boeken pleegt te lezen. Hij is daarbij een uitstekend sol daat, maar van al zijn avonturen en zijn dapperheid heeft hij al bitter weinig voor deel getrokken. De helden in de boeken wor den altijd overladen met onderscheidingen en verzamelen groote rijkdommen. Die arme Mallory heeft het een noch het ander. Er is waarschijnlijk in heel Parijs geen man, die in meer gevechten heeft meegestre den, meer gevaren heeft getrotseerd, meer vrouwen het hof heeft gemaakt dan hij en toch is er niet meer van hem geworden dan wat ge hier ziel: een lichtzinnige losbol met de ziel van een dichter, de tong van een engel, en die zelden een franc over heeft. Hij rekt zijn leven, zooals ik gehoord heb, met het schrijven van schetsen voor een Londensche krant; ja, het is een droevig geval, een ongewoon droevig gevalI Ieder een kent hem hier, en ieder* heeft wat op hem te zeggen, maar toch, eigenaardig ge noeg, er zijn er weinigen, die hem niet gaarne mogen lijden. Hij ia een drinker en een losbol, dat valt niet te ontkennen. Maar niemand zal kunnen zeggen, dat hij een schurk is. Op zijn manier is hij altijd nog een gentleman gebleven. Niemand zal ooit van hem kunnen zeggen, dat hij bedrog pleegde of zich op een ongeoorloofde wijze verrijkte." Mac Kensie schudde het zware hoofd. „Een verwoest leven^ zeide hij. „En een, die zichzelf lichamelijk en geestelijk te gron de richt door zijn drankzucht. Een droevig geval." Kolonel Von Altdorf leunde voorover met beide ellebogen op de tafel en slreek met zijn vingers door de lange punten van zijn knevel. Er lag een eigenaardige uitdrukking op zijn gezicht een zeer eigenaardige uit drukking .Zijn half toegeknepen oogen waren op Denis Mallory gericht. Opeens begreep ik wat hij dacht. Hel was me zoo duidelijk, alsof hij het mij verleid had. Zijn blik ontmoette de mijne; ik zag, dat zijn besluit genomen was. „Dat is onze man," zei hij bedaard. „Weineen, welneenl" riep ik uit. .Hij zal het nooit willen doen. Het is ten slotte een soort bedriegerij, een ellendige comedie, die tegen een hulpelooze vrouw'moet gespeeld worden. Ik heb u gezegd, dat hij tot op zekere hoogte altijd een gentleman 13 geble ven. Hij zal nooit een vrouw bedriegen. Neen, neen, er is geen kwestie van. Ik wa9 dwaas zoo'n plan voor te slaan't kan een voudig niet gebeuren Mallory doet het in geen geval."' „En toch zal het gebeuren," sprak kolonel Von Altdorf vastberaden, met op elkaar ge klemde tanden. „Ik zeg u, dat (Je toestand wanhopig is. Het is een vtouw bedriegen om haar voot de vreeselijkste krankzinnigheid le behoeden. Gij hebt niet gezien hoe ver schrikkelijk ze er nu reeds aan toe is. Hel i§ een wanhopig spel, maar het is het eenige, dat gespeeld kan worden, en onze jonge avonturier is de eenige, die het speten kan. Ten slotte gebeurt het niet om haar le be driegen, maar om haaT te genezen, en do verantwoordelijkheid voor het geval dragen wij te zamen En de lady zullen we do waardigheid vertellen, zoodra zij genoeg is opgesterkt, om die te kunnen hooTen." Ik haalde diep adem. „Hel is niet erg naar mijn zin," zei ik, maar ik keek naar Mallory tol hij me zag en wenkte hem toen. Hij kwam nog altijd wat onzeker en wag gelend op ons tafeltje af en stond, met een Land aan den rug van een 9toel, tegen on9 le glimlachen, de gelukkige en tegelijk iet wat wezenlooze dronkemansglimlach. „Mallory," zei ik, „ik wil je voorstellen aan Sir Gavin Mac Kensie en aan kolonel Von Alldorf van den diplomalieken dienst van Novodina. Mallory maakte een buiging voor Sir Gavin en groette Von Alldorf stijl en vormelijk een onwillekeurige herinne ring aan zijn militaire loopbaan. Daarop licl hij zich in een stoel neervallen en glimlachte opnieuw. „Een in - inter - nationale conferentie, heeren," zei hij. „Een con - congres v - van de mogendheden. Vier rassen ver - tcgen- woordigd in de vier heeren aan dit la feitje. Schotland hij grinnikte tegen Sir Gavin w - wil je ons niet eens een echte Sch Scholschen dans voordoen, ouwe heer?" Mac Kensie was op het punt kwaad In worden, maar ik gaf hem onder de tafel een schop tegen de schenen en hij bedaard* weer- (Worcfct vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5