HOLLANOSCHE WAFELEN REDUCTIE-BOM Banketbakkerij, Chocoladehuis Kousen-en Sokjeendag VROOM EN DREESMANN Oude Couranten Vanaf Zaterdag 24 Juli Bezoekt onzen meest modernen Heeren-Salon HET KOUSEN- EN SOKKENHUIS DAMES- I KANTOOR- ol HUISHOUDJASSEN PASÏEX IN EN OM DE HOOFDSTAD. Krabbels uit Zwitserland. H, v. TONGEREN v.h. G. APPELO l RUNBENDE - „Hst Kappershuis" - Ooezastraat 31 Leiden Speciale Goedkoope Prima Kinder-Kousen 19 ct. Keeren-Sokken29 ct. Dames-Kousen39 ct. Bekendmaking. „Kappershuis" - Ooezastraat 37 - Telefoon 1986 Cycloon en oversbooming in Australië. Het district van Geelong is door een cy cloon geteisterd, die groote schade aange- richl, vooral in de voorsteden, waar 2 kcr- len.'vele huizen en andere gebouwen ver- 'woest zijn, één persoon gedood en 30 gewond zijn." lien aantal andere districten hadden ook te lijden door den storm. De overstroo- l'roing bij Perth duurt voort De gevolgen nc- •men de afmetingen van een ramp .aan. De grooie spoorbrug over de Swan is ingestort juist nadat een stampvolle reizigerstrein deze gepasseerd was, Fremantle is door het Instorten van de brug ten deele geïsoleerd. Loonbepalingen. Eénmanswagens Beperking van gevaar, ik herinner mij jaren geleden, het was, gelooi ik, tijdens dén grooten politieken strijd in Engeland, die over protectie werd ge voerd, een plaat ïa hebben gezien, waarop de conservatieven, die de protectie tot het uiterste wenschten door te voeren, dus ook het graan, d.w.z. het dagelijkseh brood, be fasten, werden aangeduid als de „whole- hoggers", de „hogs"-varkens, die üllee en alles wilden hebben. Die plaat komt mrj telkens weer voer den geest, wanneer ik in onzen Amsterdamschen gemeenteraad het optreden der communisten zie voor de be langen van hen, die men in onze maat schappij tot de arbeiders rekent, en voor welker belangen de communisten alléén mee- hen le kunnen, opkomen-; „whole-hoggers" 'voor de gémeertte-werklieiden. met het doel natuurlijk bjj hen een wit vootje te .iajjgen, vooral in dazen tyd, nu de heropening der stembus voor den - gemeenteraad, naderende ja het volgend jaax gaan we -weder '„evenredig-vertegenwoordigen", i Een en ander is weder dezer dagen het het geval geweest, toen de herziening der gemcente-werklieden-loonen opnieuw aan de orde kwam. Die geschiedenis was eerst in de Commissie van Overleg geweest en daarin hadden de werklieden inderdaad niet over gebrek aan sympathie te klagen ge had, want van vermindering der loonen was er allerminst sprake geweest en ook B. enW. stelden den Raad voor, vooreerst aan die loooen niet te tornen later zal dan door hergroepeering der verschillende catego rieën getracht worden meer uniformiteit in de loonen te brengen en misschien te ko men tot bezuiniging. Want bezuiniging moet in deze stad nog steeds het wachtwoord blijven, aangezien we er nog altijd niet schitterend voorstaan en er zelfs gefluisterd wordt van een naderende verhooging der inkoir,stenbelasting, die niet malsch zal zijn. Leven we bier op tè grooton voet? Ik ge loof niet, dat die vraag zoomaar opeens bevestigend beantwoord moet worden. Er zijn stadgenoöten, die bewerou, dat We hl te royaal zijta met het verbeteren der verkeerswegen, Waarin wc millioenen ste ken, wel is waar verkregen uit leenings- geiden, doch van dergelijke kapitalen moe ten toch ook renten en aflossing worden opgebracht, en „dat het wel wat minder zou kunnen". Voor den niet-technicus is het natuurlijk onmogelijk met juistheid te be- oordeelen of al dit werk niet goedkoopor zou kunnen worden verricht, dan nu het geval is dat er echter te veel aan verbetering der stad gedaan wordt, zou ik niet gaarne onderschrijven. We zijn hief de laatste jaren inderdaad op den goeden weg de verbetering en verfraaiing van Amsterdam verhoogen de aantrekkelijkheid; geven ons in Linnen- en buitenland een eteods beteren naam en zulks komt teil slotte onze gehcele gemeenschap ton goede. Er wordt misschien zelfs nog Ihng niet genoeg gedaan; afschuwelijke reclames langs da openbare wegen worden nog steeds hier en daar geduld en reeds veel te lang aijïi mistoestanden, zooals het behoud van het Rokin, nog gehandhaafd. Het laatstgenoemde is een kwestie, waar de Amsterdammers het niet eens over zijn. Er z'rju er, die meenen, dat mem deze gracht zéker niet dempen moet, zulks op grond van schoonheidsoverwégfrigen;zij willen niet booren van dempen, omdat we ter plakt» dan een afschnwelijken verkee^weg zullenkrij gen, die, meenen zij en vele and'éren met hen, niet eens noodig is. Anderen echter zijh van oordeel, dat het Rokin in vroeger eeuwen werkelijk een aardige gracht ge weest khn zijn, doch nu 'al sedert jaren een vuile sloot is geworden, die niet het minste nut meer hoeft en niets artistieks bezit; ik ben zoo vr$ mij bij deze' categorie van st3d- genooten aan te sluiten, de verkeerskwestie geheel buiten beschouwing latende. Maar hierover zal ik later nog wel eens een en ander te zeggen hebben, aangezien de dem- pingekyieètief van heb Rokin eerlang! aast de orde kom# hier wilde ik slechte even doen uitkomen, dat wel steed'3 weder voor nieuwe groote uitgaven komen te staan. Wanneer Amsterdam er financieel niet sterk voor staat, dan is zulks zeker voc-r een goed deel te wijten aan allerlei ver plichtingen, die onze stad en alle andere gemeenten worden opgelegd door den Hykawotgeror, door de Onderwijswet wel in de eerste plaats, en bovendien, het is mogelijk, dat we hier in vele opzichten wel wat al te kwistig zijn geweest met liet toekennen van subsidies aan allerlei licha men en vereenigingen. Subsidies geven is steeds een gevaarlijk experiment voor een gemeentebestuur, omdat men, eenmaal een subsidie verleend hebbende, later moeilijk dergelij'ken steun aan nieuwe vereenigingen of instellingen van betzelfde doel als de reeds gesubsidieerde kan weigeren, zoodat steeds meer van de schatkist gevorderd wordt Hoe het zij, bezuiniging naast voorzichtig heid moet hier nog steeds het wachtwoord blijven en hoerwel die bezuiniging natuurlijk niét in de eerste plaats gevonden mag worden in vermindering van loonen van ambtenaren es gemeente-werklieden, zou het toch zeker dwaasheid zijn, wanneer men in den Raad maar in zou gaan op de daar aanwezig zijnde „whole-hoggers", die blijk baar van oordeel zijn, dat van eenige loons- verlaging, evenmin van eenige hergtoepee- ring der verschillende categorieën van werklieden, sprake mag zrjn en die. met groote woorden schetteren, als „saboteeron van het georganiseerd overleg", „arbeiders om den tuin leiden", „leugenachtige nota's, waarin de verslechtering, die er voor de arbeiders in zit, wordt veirzwegen," terwijl zij heel goed weten, dat daarvan niet de minste sprake is, maar bovendieD óók wee ten, dat de gemeente Amsterdam haan werk lieden, in verhouding tot die van dezelfde categorieën bij particuliere ondernemingen, lang niet slecht betaalt. De „whole-hoggers" hebben dan ook niet hun zin gekregen en voorloopig zijn we van moeilijkheden met betrekking tot gemeentelijke loonregelingen bevrijd. Een paar andere kwesties van den dag in dezen ingetreden „komkommertjjd" zijn de éénmans-tramwagcns en de aanvulling der Politieverordening, die bestuurders van velschillende voertuigen nog een weinig meer, dan reeds het geval is, aan banden legt. Wat de éénmans-tramwagens betreft, dien aangaande hoort men hoe langer hoe meer klachten van het publiek, dat geregeld van deze middelen van vervoer gebruik heelt te maken en ritten, die ik af en toe met deze wagens deed, hebben my de overtuiging geschonken, dat zy allicht het voordeel heb ben voor do exploitatie goedkooper te zijn, doordat er geen conducteur dienst op doet, 1 maar overigens ook geen énkel ander voor deel .kunnen aanwijzen en het is nog zéér de vraag of die bezuiniging van één man wel werkelijk een voordeel is, want ik kan het mij levendig voorstellen, dat zy, die niet van een éénmans-wagen gebruik moéten maken, zulk een voertuig mijden en dat degenen, die, langs een éénmans-tramweg wonende,- en kans zien het met een rijwiel te doen, zoo spoedig mogelyk voor goed van deze tram afscheid nemen. Het voertuig ia in tal van omzichten de ongerieflijkheid zelf. Ongerieflijk voor den bestuurder, wiens dubbele taak als bestuurder en geldontvan ger lang niet benijdenswaardig is; onge rieflijk voor den passagier, die gefopt is als hij toevallig geen gepast geld by zicli heeft en in deze gesloten wagens niet prettig is gehuisvest en bovendien, vooral als hij| niet geheel op de éénmans-lijta „thuis" is, altijd de „aangename" risico loopt verder to zullen rijden dan hij voornemens was te doen. Toevallig bevond ik mrj dezre dagen te Arnhem, welker bewoners ook met de „zege ningen" van éénmans-trams bevoorrecht, zijn. Ik heb eerbied gekregen voor het geduld der bewoners dier stad, want de dienst gaat buitengewoon langzaam, vooral in de oogen van een Amsterdammer, al rijden onze trams in de drukke straten ook niet bijster vlug. Gezeten in een tram naar Oos terbeek genoten wij van een „prettig", vrij langdurig oponthoud, omdat de bestuurder m onaangename conversatie raakte met een passagier, die met een ongeldig plaats biljet wilde reizen zonder hulp van een conduoteur zijnde, had hg heel wat moeite don lastigen passagier tot roden te brengen en Weef de tram öenigen tijd rustig stilstaan. Zóó ondervond ik ook hier weer het genot van éénmans-wagens en tevens eenige „Schadenfreude", toch kon ik op merken; dat niet alleen de Amsterdammer met deze soort passagiers-vervoermiddelen opgescheept zit edoch, voor de bezuini ging moet men wat over hebben en meüschen, die haast hebben, moeten in onzen' tijjd eigenlijk niet meer van een stadstram' ge bruik maken! Dit laatste beroerkcu we hier dagelijks in onze te nauwe, drukke straten, waar de tram zich wringt lusxhen allerlei an dere vervoermiddelen dcor, welke laatste hoe langer hoe meer een gevaar geworden zijn voor passagiers, die, een tram op een druk- punt verlatende, de kans loopcu aan gereden te worden door een voo: uitkomende auto of fiets. Om dit laatste te voorkomen is nu de politie-verotóening aangevuld met een bepaling, die bestuurders van motor rijtuigen en rijwielen, rijtuigen en hand karren verplicht, „bij het voorbijrijden van ten behoeve van het' in- en uitstappen van passagiers stilstaande tramwagens op ten minste twee meter afstand daarvan te bly- ven". Heel duidelijk is de redactie niet, mooi Nederlandsch is het nog minder, doch we zullen maar aannemen, dat de genoemde bestuurders er uit begrijpen zullen, dat zij een stilstaanden tramwagen juist niet moe ten voorbijrijden, ten einde den trampas- aagiers gelegenheid te geven zonder gevaar in- of uit te stappen en dat de be paling helpen zal; ouden van dagen vooral zullen er B. en W. dan zeker erkentei ijk voor zijn. Een andere nieuwe bepaling verbiedt den bestuurder van een rijwiel meer dan één persoon mede te voeren en gelast den wielrijder, die één persoon mede vervoe ren wil, te zorgen, dat voor deze zijn rij wiel zal zijn voorzi'cn van een doelmatige zitplaats met voldoenden steun voor rug, handen en voeten. Deze bepaling is1 gemaakt omdat men het niet radicaal hééft willen verbieden, dat iemaaid-op het Tij wiel een kind zou medenemen; in elk geval gebiedt de nieu we bepaling nu, dat voor zulk een kind een behoorlijke zitplaats op het rijwiel zal zijn aangebracht dat is althans een verbetering, al zou het vermoedelijk beteT geweest zijn, indien men h'et mede-ver voeren van een kind op een rijwiel in dc bebouwde kom der gemeente flink weg verboden had. Hoe h'et zij, de nieuwe be palingen zullen het gewaar van h'et ver keerswezen te Amsterdam al weder een beetje meer kunnen teeperken, tenminste indien het mogelijk zal blijken er flink de hand aan te houden en dat ztil nog moeten blijken. SINI SANA. Zoo gij den Vrede wilt, betracht dan de Rechtvaardigheid. Met deze woorden, variant op de overbe kende spreuk der Romeinen, werd voor vier jaren de eerste steen gelegd van het thans voltooide gebouw van hét Bureau Interna tional du Travail. Rechtvaardigheid, sociale rechtvaardig heid bescherming van den economisch zwakke, is inderdaad de leuzè gebleken van deze stichting, van de B.I.T., zoo als ze kort weg door den volksmond aangeduid wórdt. Langs de route dè Laüsanne onze stad binnenkomend, trekt dit paleis onmiddellijk do aandacht. Gevat in een kader van groen, oude boomgroepen en sappige grasperken, tegen den achtergrond van het blauwe meer en de bergen, ligt het daar als een blank monument, eenvoudig van lijn, onopge smukt, maar door afmeting inhooge mate imposant. Het uiterlijk van het gebouw strookt volkomen met de bestemming, pen paleis aan den arbeid gewijd. Het verwekt dadelijk den indruk van een plaats waar ge werkt wordt van een fabriek, een beurs, een administratie-gebouw of iets dergelijks. De rechte lijn domineert geheel, ook in den aanleg der met bloemen afgezette pelouses en voorterreinen. Geen gebogen vlakken, arabesken en overlading met lofwerk. Alle ornamentatie is effen van kleür, vlak ge houden. In drie etalages bijna onderbroken rijen van vensters, vierkant en laag, twee aan twee correspondeerende met één bureau. Alleen in de rez-de-chaussée, minder streng hooge en rondgebogen vensterdeuren. Het geheel bekroond door een koepelvormige uitbouw met een vierkanten toren bijna heelemaal van glas, waarin zich de biblio theek bevindt. Bij de hoofdingang twee groo te beeldgroepen, de Vrede en de Gerechtig heid en boven de facade een Genius met uitgespreide vleugels. Rondom tusschen de eerste en tweede étage een Teeks medail lon*, verpersoonlijking van den arbeid, van af den stoeren metaalbewerker tot aan de beminnelijke typiste. Bij de groote déur aan het bordes eveneens versieringen in den zelfden geest, reliefs van handel, nijverheid, landbouw, scheepvaart enz. Ook van bin nen, niettegenstaande de zeer weelderige inrichting hel' zelfde karakter vastgehou den, zoowel- in wandbeschildering ate in beelden en schilderijen. Buitengewoon mooi, bij de trap jn de groote hall, doen twee bronzen beelden, dc mijnwerker en de pud- dler, meesterstukken van Meunier. Boven echter krijgt -men een moment de gewaarwoordiag in een gevangenis le zijn. Overal, op elke étage,"enorm lange gangen met een ontelbaar aantal- genummerde en volkomen gelijke deuren, toegang tot de cel len verteenend, denkt men onwillekeurig. Maar als men zoo n deur opent, ziet men, dal het in die cellen, stemmig in teer grijs, een bloemcnvaasje hier en daar op werk tafel en bureau, ruimte biedend steeds voor twee personen, toch wel uit te houden is. De aanwezigheid van een groot flink ingericht restaurant, leeszalen, bibliotheek, alles ten dienste van het- personeel, helpen ons trou wens spoedig uit den waan. Voorwaar, het moet een voorrecht zijn te mogen werken in zulk een vorstelijke inrichting met zijn prachtige terrassen, uitzicht biedend op het Leman; met zijn eenig park, waarin overal banken lot rusten nooden. Laten we evenwel hope», dat de beschrij ving, door Paul Block in het „Berliner Ta- gcblatt" gegeven van het ambtenaarscorps der zusterinstelling, de Soc. des Nations, niet in alle opzichte» opgaat voor de colle ga's van de B I. T. Dat epistel is te typisch om er niet het een en ander uit to vertellen. „Het corps fonclionnairs van de' S. D. N. bestaat uit mooie mannen en aardige vrouwen, allen goed betaald, bewonderendswaardig gevoed, geplaatst in een magnifieke entourage en al len uitblinkend in kunst, wetenschap en wel sprekendheid. Drie wetten vormen de grond wet in dit koninkrijk: die der beleefdheid, die der nauwgezetheid, en die van het „je m'enfichisme" (Zal mij'n zorg zijn). Be leefdheid eischt voor alles nauwgezetheid, speciaal wat betreft de lunch. Al zou de wereld ook in «lukken springen, om één uur neemt men-de lunch. Ate builen het paleis het geheele menschdom zich het hoofd breekt over de moeilijke problemen van de j S. D. N., als de journalisten elkaar te lijf gaan, de beurzen kelderen, als de heele we- I reld een dolleh-uis dreigt te worden dan staren in hél paleis van de S. D. N. de fonc- tionairs naar 't meer en rooken onverstoor baar hun sigaretten. Onder de burgers van deze super-état, verdienen twee klassen een aparte vermel ding, de jonge vrouwen en de journalisten. De vrouwen zonder uitzondering zijn alle schoon en élégant'. Zij hebben bobbed haar dragen een bril, zijn intelligent en kennen geen vrees voor iels ter wereld. De machtig ste staatsman moet beleefd tegen ze zijn. Als het werkuur voorbij is, verdwijnen ze met de tennisraquel'te onder den arm, velen in een eigen Ford je. Zij zijn er in alle nuan ce's, donkere en blonde, roodcj.en bruine, maar alle zijn van één lijn en v^n éénzelf de officiécle gratie, etc.". Tot zoover Paul Block. Geen wonder, dat het thans de droom en hoogste wensch is van alte jopgclui; vooral van die van het zwakke geslacht, eèn haan tje te krijgen aan de' S. D. N., desnoods aan dc B. I. T., een likje burgerlijker echter, waarvoor bovendien lichte oriëntatie naar links niet ongewenscht schijnt. Dat we behalve de bovenvermelde schare, ook overigens hier dik in de schoone juffers zitten, was dezer dagen wederom op ons bloemcnfeest le constaleeren. Wat een verzameling aardige, leuke snuitjes onder de tienduizenden toeschou wers zoowel als onder de deelneemsters aan het cortège. Het schoonheidstype hier, de daaraan gestelde eischen zijn geheel ver schillend van die bij ons Noordelingen. Het over het algemeen in de Germaansche lan den zoo gewaardeerde blonde, stemmige model-Gretchen valt niet in den smaak. Hier zoeken ze het pikante, het levendige, het élégante bovenal, de brunette in diverse sehakeeringen. Vooral de kinderen zijn he melsbreed verschillend van die in het Noor den. Melkboeren-hondenhaar en de lievé" maar verlegen poppenkoppen met de schuwe oogen zie je hier niet. Opvallend élégant, met fijne trekken en intelligente oogen is fcet kleingoed. Vooral de jongens zijn bij zonder knap. Maar de knoppen worden niet de bloemen, die ?e. beloofden. Als ze wat onder zijn, verliezen ze al gauw het in. frissche, het onschuldige, dat zoolang iels aparts, iels aantrekkelijk geeft aan de blauwoogige, blonde jeugd van de stranden van Oost- en Noordzee. Hier in het Zuiden groeien ze niet uit, blijven,te klein van stuk, worden le zwaar. Maar dit wordt ruim schoots vergoed door aangeboren élégance, -door gracieuse beweging, door het spreken de, het leven dat van de zwartkopjes uit gaat. En dit is het juist wat men hier prefe reert. Onschuld doet er geen opgeld. Het Corso zelf was als steedg een success Van te voren vraagt men zich wel eens at of het niet te veel wordt, elk jaar dit feest, dat uit den aard der zaak altijd op zijn voorgangers lijkt. Maar de uitkomst be wijst, dat die vrees ongegrond is. Kleur, licht, beweging, lawaai oefenen steeds een groote aantrekking uit, en niet alleen op den man in the streel. Wanneer zooals dit jaar het weer een beetje meewerkt, dan moet in een decor 'van meer en bergen, zooals hier, elk openluchtfeest wel zonder veel moeite met welslagen bekroond worden. De optocht werd geopend door een groep te paard, ridders uit de 13de eeuw, in zil veren maliekolders en schoone jakken. Mooi, maar het valt niet te ontkennen, dat de ge zichten en gestallen van onze tegenwoor dige Lebemannen een beetje mal doen in die strenge omlijsting. Een paar jaar ge leden, als grands seigneurs uit het levens lustige tijdperk van Louis XIV, gehuld in zijde èn fluweel, voldeden ze beter dan in de wapenrusting der ernstige en krijgshaf tige kruisvaarders. Voorfafgegaan door de Ondines, ons popu lair jongensmuziekcorps, een 120 man sferk, trippelden een tachtigtal kindergroe pen, trottinettes en fietsen, voorbij. Schat-» tig", hoorde je van moeders en familieleden, maar toch kan je de gedachte niet onder drukken, dat het voor de meesten van die fraai uitgedoschle kleuters beter geweest was zc rustig in hun tuintjes te laten spelen, dan ze een paar uur lang te laten marcheeren in een atmospheer van stof, de ooren verdoofd door het gedreun van trommen, fluiten en andere muziekinstrumenten. Op het kleingoed volgden een twaalftal groepen te voet, waaronder meisjessport- vereenigingen, kganigc bakvischjes. 'n beeld van kracht, engezondheid. Vervolgens de clou van hét córtège, $tllélages en aut0'g En dan zie je ,weer, hoe oneindig voornamer en sierlijker zoo'n ouderwelsche calèche of ka ros, bespannen niet een viertal fiere klep pers, doet, dón de slerkö',, ma^r steeds eenigs- zins logge auto. Ook leenen ze zich beier voor versiering. Opvallend, dat blauw, vio let cn -paars de kleuren zijn. het meest ge schikt voor dit doel. De hoofdprijzen wer den meest weggedragen door vehikels en groepen, versierd in die kleuren. Van al die pracht, van de bloemenweelde, kunnen we slechte op enkele origineele nummers wij zen. Zoo op een hyper-élégance waaier met dito dametjes op een spinneweb met jonge meisjes gemetamorphoseerd in symbolische spinnen en op een opengeslagen juweelen- élui, waarin in Ooslersche kleedij gestoken schoonheden op eigenaardige wijze edelge steenten voorstelden. Luid toegejuicht wer den ook pijpers en tamboers-uit Bern, ferme jongens in middeleeuwsch costuum, en een muziekcorps uit Zurich in de uniform der landsknechten, herinnerend aan de schil derijen van Holbein. Toen na de eerste ronde, welke een uur duurde, het kanonn schot weerklonk, begon de waanzinnige Ba- taillo des Fleurs, Confetti en Serpentines. Dan kun je constateeren hoe weinig er noodig is om hel oerinstinct te wekken. Al is het ook glechls een schijngevecht, de vechtlust kómt weer boven. De oudste, def tigste pruiken wordën eensklaps weer kwa jongens. Alles neemt deel aan het bombar dement. Boorpen, balcons, de straat, paarden, wf^gpnS; mensphen zijn bestrooid met die kleprige vodden. Zelfs de plechtige gendar men, het allerheiligste wat we kennen, worden niet ontzien. En daarbij een gejuich en geschreeuw, een cacophonie, zooals je hier anders nimmer hoort. Een dolle troep, maar nergens een spoor van onhebbelijke baldadigheid. Niet minder dan 40.000 frc9. i3 er besleed aan confetti en serpentines! Dat zegt genoeg. Twee volle dagen duurde die vreugde roes. Vuurwerken, illuminatie, bal champêtre op de Rotonde, ongegeneerd vroolijk en los; gecostpmeerde bals in het Casino, een beetje kalmer, verzamelpunt van den midden stand. Dan het officieele bal in de op zeer artistieke wijze versierde salons van les Bcrguc9, „Tout Genève". Twee Jazz-bands zorgden voor het noodige lawaai en de Char leston vierde er triomfen. 's Maandagsmorgens om, drie uur honderd man van dei stadsreiniging bezig kaden en straten te ontdoen van de dikke laag papier enippers en andere rommel, die heel wat ritten van de groote vuilnisauto's noodig maakten. Daarmede hebben we de ergste zomer- drukte achter den rug. Wie zich respecteert gaat nu de bergen in en laat de stad aan de vreemdelingen. Genève Dr. KLAUS. -Eh Hooge woerd 45-47 -Breestraat 103 TELEFOON 125 AANBEVELEND, 8149 Grootste inrichting hier ter stede. 8420 alles beste qnaliteiten 8415 STATIONSWEG 4 Tan licht Beige, gestreept Mousseline, met Shawl-Kraag, waschecht, prima afwerking normale prijsi 3.75 Than9 op vertoon van dezen Q fSfl Reductie-Bon In aansluiting op vorige advertenties, bericht ik aan mijn geachte cliënteele dat alle abonnementen geldig zijn en alle ingrediënten verplaatst zijn naar het meest bekende en beveelt deze ten zeerste aan 8421 UI. A. SCHOUTEN, Leiden voorheen Nienwstecg. Pakken Oude Couranten verkrijgbaar f 0.30 per 5 K.G. Bureau leldsch Dagblad, Noordeindsplein. De Beste foudwatervert Katoen, Wol to Zijde EDgeHcö fabrtïaai 25 ets. p. pakjs 38 modekleuren Verkrijgb. bij alle Apothekers en Drogisten o. a. bij J. en J. SCHHAVENDIJK, Bree straat 58, Leiden. 8396 3—3 1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7