No. 20349. Anno 1926, Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van lieden. VRIJDAG 16 JULI LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENXIEN SO Ct3. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum-aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: .Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten, gevestigd zijn, per week „0.18, Franco per post 2.35 portokosten. DU nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, trengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning i9 verleend aan A. L. Deege naars Jr. en rechtverkrijgenden, tot het uit breiden van de brood- en koekbakkerij in liel perceel Oude-Iieerengracht No. 20, ka dastraal bekend Gemeente Lemen, Sectie C. No. 43. 8136 AUG. L. BEIMERINGER, Weth lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Juli 1926. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat de be slissing op het verzoek van Ansar Harford en Co. Limited, om vergunning tot het op richten van een bottelarij voor levertraan in het perceel Zoeterwoudsche-weg No. 7. kadastraal bekende Gemeente Leiden, Sectie O. No. 159, is verdaagd. 8137 AUG. L. REIMERINGER, Welh lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Juli 1926 De toestand van handel, scheepvaart en nijverheid in 1925. Zooeven is liet verslag over den toestand ven handel, scheepvaart en nijverheid in liet afgcloopcn jaar in Rijnland, van de Kamer van Koophandel en Fabrieken al hier verschenen. Het is een vrij omvang rijk boekdeel clat uitmunt door een keurige uilvoering, waarvoor de firma Eduard IJdo weder gezorgd heeft. Aan het 183 bladzij den tellende eigenlijk verslag vindt men toegevoegd een veertiental' bijlagen bene vens eeh duidelijke Economisch Geographi- sche kaart waarop in kleuren aangegeven zijn de centra van de voornaamste lakken van bestaan in het omvangrijke district van Rijnland berïbvens Grafische voorstellingen van de Kaasaanvoer en de Kaasprijzen op de Kaasmarkt in Leiden in 1925, van den boleraanvoor op de Botermarkt te Leiden gedurende de jaren 19101925, van de kaasaanvoer aan de kaasmarkt te Alphen a. d. Rijn (mede vergeleken met den aan voer fe Leiden), een grafische voorstelling van de positie van Leiden onder de 16 voor naamste vee(week)markten in Nederland, dewclk op zichzelf voor belangstellenden een studie-object van beteekenis zijn. Het eigenlijke verslag is_ verdeeld in vijf hoofdstukken: n.l. 1. De Kamer van K. en F. (gebied, samenstelling commissies enz.), II. werkzaamheden der Kamer; III. werk - zaamheden van het Handelsregister; IV. Overzicht van Handel en Nijverheid in het district(een zeer belangrijk hoofdstuk waarin uittreksels van verslagen over de verschillende, bedrijven) V. Verslagen van gemeentelijke en andere instellingen. Er werden in 1925 tal van uiteenloopende zaken de belangen van handel en nijverheid rakende behandeld, waarvan wij aanstippen ,veilingsvereenigingen. reorganisatie van de posterijen, buurtvaartcondities, belasting op watergebruik der industrie, vaartverbetering van den Oude Rijn, verlaging telefoontarief hij dringende gesprekken, havengeld, niet bestellen op Zondag door de posterijen, za kelijke bedrijfsbelasting in Noordwijkerhout, bescherming van den buitenlandschen koo- per enz. enz. Omtrent de werkzaamheden van liet han delsregister vermelden wij dat in 1925 wer- len ingeschreven 359 handelszaken legen 390 in 1924. In het geheel werden 1496 opgaven in het Handelsregister ingeschreven, waaronder dus 1137 wijzigingen in handelszaken. In 1923 en 1924 bedroeg het getal wijzigingen respectievelijk 900 en 1121. Ook tegen het einde vaii dit jaar werden de circulaires, genoemd m ons Jaarverslag 1924 (zie blz. 3637) wederom aan alle in hel Handelsregister ingeschreven handels zaken toegezonden. Voor deze algemeene jaarlijksche con trole werden 3342 kaarten verzonden. Hier van werden er 2874 terug ontvangen, waar onder 297 met vermelding van diverse wij zigingen Ia 1925 werden 311 schriftelijke en 2410 mondelinge inlichtingen verstrekt over in geschreven handelszaken, totaal dus 2721 inlichtingen. Ook voor den Postchèque- en Girodienst werden tal van afschriften uit het Handels register gevraagd. Het lijdt dan ook geen twijfel, dat het Handelsregister zich steeds moer als een instelling openbaart, waar mede Handel en Nijverheid gebaat is. Hat aantal faillissementen bedroeg 25 te- *924. Het aantal opgeheven za- *en bearoez in het afgeloopen jaar 97 Met betrekking tot handel en nijverheid vinden we vermeld dat de in het vorig ver slag uitgesproken meening dat de mogelijk heid van opbloei in een beter stadium was gekomen door de feiten van dit jaar niet is bevestigd geworden. Weliswaar kan gewezen worden op een aanwas van uitvoercijfers van sommige tariefposten, waarmede een zekere bloei ge paard is gegaan. Aan den anderen kant zijn er echter posten, waarvan een teruggang moet worden geconstateerd. Bij verschillende takken van nijverheid binnen ons district moet oók op verminde ring van uitvoer worden gewezen Zij» heb ben nog ten volle den economischen druk der lijden te verduren. Allereerst moeten dit ongetwijfeld malaiseverschijnselen worden genoemd, le* wijten aan gemis van econo mische kracht van het maatschappelijk le ven. Daarnaast wordt echter steeds meer de aandacht gevestigd op de positie, die Neder land op handels-politiek gebied inneemt. Uit meerdere kringen gingen dan ook reeds stemmen op, om de noodzakelijkheid te betoogen, dat, uit welbegrepen eigenbe lang de Nederlandsche Overheid ter zelf handhaving over de middelen moet kunnen beschikken om een meer actieve handels politiek te voeren. In een volgende beschouwing zullen wij een en ander mcdedeelen over de resulta ten in de verschillende bedrijven. Instituut voor Tropische Geneeskunde. Gisteravond wend In hel gebouw aan het Rapenburg de jaarlijksche algemeene verga dering van genoemd Instiluut gehouden. Aan het jaarverslag uitgebracht door den secretaris prof. dr. P. C, Flu is het volgende ontleend: In den toestand der gebouwen te Leiden kwam gedurende het verslagjaar geen ver andering. Prof. G. J. F. Koolemans. hoofd van de afdeeling inwendige Geneeskunde, bracht over de kliniek het volgende ver slag uit: De kliniek werd op 3 Febr. 1925 geopend. Het aantal bedden bedroeg vier. Dit aantal bleek echter te gering. In Mei 1926 werd het aantal bedden opgevoerd lot zes. De verpleging en vooding der patiënten geschiedt van uit het Academisch Zieken huis. In liet jaar 1925 werden opgenomen 14 patiënten met tezamen 580 verpleegdagen. In 1926 tot einde Mei 16 patiënten met te zamen 314 verpleegdagen. Van de in 1925 opgenomen patiënten wa ren lijdende aan Indische spruw, 2, Malaria tropica 2, Malaria terliana 1, Amoeben dysenterie 2, chronische digestie stoornissen I 2, Amoebiasis v. d. lever 1, CaTcin, vfentri- j cule 1, scorbuut 1, algem. tubercul. 1. De patiënten, die niet aan Óen tropische ziekte bleken te lijden, werden zoo spoedig mogelijk weder ontslagen. Bovendien werden in 1925 vijf, en tot Juni 1926 eveneens vijf patiënten polikli nisch behandeld. Onder Het personeel kwamen geen muta ties voor. Dr. I. Kayser, lector in Tropische huid ziekten bericht over de afdeeling voor tro- I pische huidziekten in het Instituut als volgt: Gedurende het afgeiooj>en cursusjaar wer den de verschillende in het programma gc- noemcFe onderwerpen behandeld. Op verzoek der cursisten werden eenige uren gewijd aan behandeling in prophylaxis der geslachtsziekten vooral met het oog op het voorkomen daarvan in de Tropen. Op het practicum werden verschillende daarbij behoorende pathologische oraepara- ten gedemonstreerd. Veel tijd werd besteed aan het cultiveeren en determineeren van verschillende pathologische schimmels, waarvan de beteekenis voor de lroj>en van groot belang is, omdat zij er zoo veelvuldig voorkomen en nog zeer onvolledig bestu deerd zijn. De collectie scli-immel-cultuees is belang rijk uitgebreid en bevat thans 48 soorten, waaronder veel tropische schimmels. De polikliniek aan het Instituut werd zoo veel mogelijk dienstbaar gemaakt aan het onderwijs. Het bezoek bleef echter zeer be perkt. Er werden 63 nieuwe patiënten be handeld met 352 consulten. De vermelding dat de polikliniek alleen "bestemd is voor tropische ziekten is de reden, dat zij zich niet behoorlijk uitbreidt. Dit wordt betreurd, omdat den a.s. tropenartsen de methode van onderzoek van huidziekten ook aan niet tropische patiënten kan worden gedemon streerd waarbij zich dan telkens de gelegen heid voordoet om te wijzen op het verschil lend beeld hier en in de tropen. Ook gedurende het verslagjaar werd hel onderwijsmateriaal door schenkingen of an derszins belangrijk uitgebreid en aangevuid. In Dec. 1925 kon de vere enig Log in sa menwerking met den hoogleeraar in de Tro pische Hygiëne te Leiden en dank zij de medewerking van de Haagsche Volksuniver siteit een Tentoonstelling op Tropisch- Hygiënisch en Tropisch-geneeskundig gebied organiseeren. De boekenschat werd ook gedurende Het verslagjaar vermeerderd, wat ook het gevai is met het aantal tijdschriften en periodie ken. Nadat dat verslag onder dankzegging van den secretaris was goedgekeurd bracht de penningmeester dr. M. D. Horst het finan cieel verslag uit dat eveneens werd goedge keurd. Hieruit bleek, dat aan honoraria is be taald f 10.500. Aan contributie werd ont vangen f4476, aan rijkssubsidies f 11.000. Hel eindcijfer der exploitatierekening is f 18.729 De balans wijst een eindcijfer aan van f473.558. Vervolgens werden als bestuursleden uit dubbeltallen herbenoemd de heeren prof. dr. J Boeke, hoogleeraar te Utrecht, D. G. van Beuningen, W. Weslerman en W. Wilton, allen te Rotterdam. Hierna werd de vergadering na rondvraag gesloten. Leidsche Schouwburgvereening. In de gisterenmiddag gehouden jaarlijk sche algemeene vergadering van de Leid sche Schouwburgvereeniging, onder voor zitterschap van den heer A. D. Vijgh gehou den, werd door den secretaris, den heer A. Goekoop het verslag uitgebracht over het seizoen 19251926, waaraan wij het vol gende ontleenen: Hoewel het aantal voor stellingen, vergeleken bij dat van het vorig seizoen iels achteruitging, is het jaar tame lijk gunstig te noemen Het aantal voorstel lingen bedroeg 85 46 Hollandsche, 1 Vlaam- schë, 1 Duitsche en 17 dilettanten-looneci- voorslellingen-, 5 concerten; 1 Hollandsche en 2 Ilaliaansche opera-opvoeringen en 12 diverse voorstellingen. Van de Holl. too neel voorstellingen werden er 21 gegeven door hel Roti Hofstadlooneel, 5 door hol Schouwtooneel, 5 door het Nieuwe Nederl. Tooneel (dir. Verkade en Verbeek). De vijf concerten werden gegeven in abonnement door het concertbureau Ernst Krauss. Van de dilettanten-voorstellingen werden er 5 gegeven als oen tooneelwedstrijd, uilge schreven door de Leidsche Tooneeivereen. „Litteris Sacrum"; onder de vereengingen die daaraan deelnamen bevonden zich hvee uil Belgic, die de eerste en tweede prijs be haalden. Voor dezen wedstrijd slelde het be stuur een gouden medaille beschikbaar. Als bijzondere voorstellingen wijst het verslag op het 40-jarig jubileum van mevr. De VosPoolman, die hierbij levens af scheid nam van het tooneel, op het 50-jarig jubileum van den heer Bart Kreeft. Voorts kan nog gewezen worden op twee voorstellingen van het Russische cabaret: Dor blaue Vogel. Bij vele voorstellingen verleende het strijkje: Het Groene Zoodje wederom zijn gewaardeerde medewerking. De samenSteMing van het bestuur bleef onveranderd De heer A. de Koster gaf aan het einde van het jaar te kennen dat hij wegens drukke bezigheden als commissaris wenschlo af te treden. De secretaris her dacht den datum waarop hij voor 25 jaren j tot bestuurslid van de vereeniging werd ge kozen. Van zijn medebestuurders en van vele anderen mocht hij op dien dag blijken van waardeering en sympathie ontvangen. De toestand van de kas was niet van dien aard om groote verbeteringen in het gebouw aan te brengen. Voor het tooneel werd eon nieuw salondecor aangeschaft be nevens een schijnwerper, welke zoowel op het tooneel als in de zaal kan worden ge plaatst. In het bestuur is nog overwogen de exploitatie van het gebouw meer rendabel 1e maken door het gebouw ook zoo in te rich ten dal er bioscoop-voorstellingen kunnen gegeven worden. De eischen van de brand weer zijn echter van dien aard, dat hier aan nauwelijks kan worden gedacht o.a. zou een centrale verwarming worden aange bracht waarvoor plannen zijn ontworpen. De kosten zullen f 10.000 bedragen. Het bestuur heeft daaromtrent nog geen defini tief besluit genomen De belangstelling voor het tooneel is ook in Leiden nog onvoldoende. Dal er echter nog een aantal personen zijn dat het tooneel -een goed hart-toedraagt bleek uit de oprich ting van een afdeeling van hel Ned. Too- neelverbond te Leiden, welke afdeeling waarschijnlijk er toe zal medewerken om den Schouwburg tot hoogeren bloei te doen geraken. Ten slotte werd de rekening en verant woording over het afgeloopen jaar goedge keurd. Beg ralenis van mr. J. P. Braijnzeel. Onder talrijke blijken van deelnemende belangstelling is lieden op de begraafplaats van da Ned "Hervormde gemeente alhier „RhijnhoC aan hot Haagsche Schouw ter aaide besteld het stoffelijk overschot van mr. J. P. Bruynzeel, in leven advocaat en procureur te Rotterdam, dezer dagen op 50-jarigen leeftijd te Veur overleden. Van 1906 af was de heer Bruynzeel lid van het bestuur en secretaris van de Ver eeniging ,,De Ambachtsschool" te Rotter dam, oprichter en tot aan de reorganisatie van dit instituut in 1925 bestuurslid van de Rolt. Huurcomtnissic. In deze verschillende -functiën wend de heer BTuynzceJ" heden aan de groeve her dacht. Eindexamen Gem. Kweekschool voor onderwijzersfessen). Voor de 2de groep van bovengenoemd examen werden 7 candidaten geëxamineerd Geslaagd zijn de dames: C. M. Teljeur; M. M. J. G. van Uiden en J. E. P. Veltekoop en de heeren: R. L. Snijders en J. W. F Ver- wer. Afgewezen wenden i mannelijke en 1 vrouwelijke candidaat Toelatings-examens H.B.S. voor Meisjes. Toogelaten zijn lot de lste klasse: W. C. van Eyken, H. Teller, Ch. Roest, M. A. Pee reboom Vollers, R. E. van der Hoeven, A. A. M. Bijleveld, M. C. Hamming, Th. Hulst kamp, M. M. van Eecke, J. H. van Eecke (op verklaring v. h. hoofd der L. S.) Teruggetrokken 3; geëxamineerd 2, afg. 1. Toelatings-examens Gymnasium. Tot de eerste klasse zijn toegelaten: C. K. Adolfs, L. A. Baas, S. A. van Biemen, S. van Blijswijck Riss, H. P. R. Borgerhoff Mulder, R. L.- G. Borgerhoff Mulder, Anna Brenigartner, Tine Cornelia Brouwer, Mark Bruining, Margaretha Dorrepaal, L. van Duuren, Th. A. J. van Eijsinga, C. Fokkema, Maria Fontein, J. Gijsmap, A. N. Heering, Anna G. G. Heringa, Alida W. Hermans, II. E. Stenfert Kroese, C. G. N. Krom, J H. Kroon, L. F. M. Langezaal, W. Langhout, Anna C. H. van Leeuwen, Machteld Lotli, D. van der Mey, J. F. A. Modderman, Helene BI Mulholland, C. M. Nauta, ft. J. Th P. Niemer, Marg. L. E. Nieuwenhuis, J. van Nieuwkoop, M. Plooy, D. van Riessen, A. Roos, Sophia W. A. Schouten, J. Soripada, A. Stoeke, J. Svvaan, Joh. D. Thierry. A van Unen, J. II. Vergragt, W. Vcrra, Wilh. Ch. A. Vink, H. D. Vricsema. F. Wensinck, J. Zandee Tot de zesde: Marg. de Graaff. Toelatings-examens fchr. H. B. S. met 5-jarigen cnrsns. Toegelaten zijn tot klasse I: (zonder examen); J. van Arkel, Nieuw-Vennep; Annie C Bakker, Ocgstgccst; Hendrika C. E. Blom, alhier; Ani Bol, Valkenburg; G. Deip- hout, Benthuizen; P. Fontein, alhier; A. van Gessol, alhier; D. Gussone, Noordwijk-aan- Zee; D. de Jong, Voorscholen; D. de Jonge, Noordwijk-aan-Zee; A. J. Kromhout, Rijns burg; R Kuipers, alhier; Annie Ouwehand, Kalwijk-aan-Zee-, W. Ouwehand, Oegst- geest; Leentje Parlevliet, Katwijk-aan-Zee; Loiena G. de Reede, alhier; B. J. van de Rhee, alhier; J. W. Siddré Oude-Wetering; D. Taal, Katwijk-aan-Zee; Anna II Voor- stcegh, Kalwijk-aan-Zee; J. Zorab, Wasse naar. Met examen: E. B. Bosschieter, Rijns burg; J. B. Hcenrard, Ocgslgeest; B. J. v. d. Meene, Oegstgcest; A. Spruyt, Ocgstgee9t; A. A. v. Tienhoven, Leiden; T. Veldhuyzen, Leiden; E. H. J. van Wijhe, Leiden, P Waltez, Leiden. Toegelaten tot Klasse II: metpxamen: W. F. Eggink, Oegslgeest; J. Pluimgraaff. Kat wijk-aan-Zee; zonder examen: Hendrika A. Koning (toehoorster). Toegelaten lot Klasse III: zonder examen: J Kuperus; met examen; J. P. F. van der Horst. Toegelaten tot Klasse V: D. Spanjaard. Het Leidsch Politie Muziekgezelschap. Bovengenoemd muziekgezelschap gaf gisteravond onder de beproefde leiding van zijn directeur den heer M. Bolderdijk en onder begunstiging van prachtig weer een concert in den tuin van „Zomerlust" aan den Stationsweg alhier. De tuin was geheel bezet. Wie van de politie een vrijen avond had, was aanwezig en had zijn familieleden meegenomen Do nateurs en begunstigers hadden met hunne dames deze goede gelegenheid om", behalve een aardig zitje te hebben nog van mooie muziek te genieten, natuurlijk ook niet la ten voorbijgaan. En dan waren er nog de echte muziekliefhebbers aan wie door het bestuur gaarne toegang was verleend. Hét programma vermeldde vóór eii na de pauze vijf nummers, waaronder oude be kenden, maar ook eenige pas ingestudeerde nummers. Daarmede was de avond geheel gevuld. Het was al weer geruimen tijd ge leden, dat wij dit muziekgezelschap hadden hóoren spelen, en het doet ons genoegen te kunnen constateeren dat voor ons gevoel dit concert het beste is geweest dat we ooit van dit gezelschap hoorden. Daartoe heeft de samenstelling van het programma zeker bijgedragen, maar ook het keurig sa menspel en de correctheid, waarmede elke partij op zich zelf werd uitgevoerd. De orde en tucht, die liet optreden der politie bij haar gewoon werk moet kenmer ken vindt men in de muziek bij dit korps terug^ In 'den aangrenzenden tuin van „Zomer- zorg" werd tegelijk een „dancing" gehou den, waarbij natuurlijk ook muziek was. Als bij onderlinge afspraak speelde men hier, als de instrumenten daar zwegen. En zoo hoort het ook. Een enkele maal liep het in elkaar waardoor de wederzijdsche harmonie werd verstoord. Als dit meer zou geschie den, dan zou de harmonie tusschen de ge- fluren in figuurlijken zin er ook onder lij den, hebben we wel gemerkt. Uit een onderhoud dal wij met beide eigenaars hadden kregen we echter wel den indruk dat daarvoor in het vervolg zorg vuldig zal worden gewaakt. BINNENLAND. Ingediend is een wetsontwerp tot afschaf* ting van de speelkaartenbelasting. Een credietaanbod van Nederlandsche fi* nanciers aan België? De jaarvergadering van den Leidschen Voetbalbond. Te Rotterdam is een werkplaats voor het vervaaardinen van valsche rijwielplaatjes ontdekt. BUITENLAND. Het standpunt der Vereenigde Staten te* genover het Fransch-Engelsche accoord. De wet op de volmachten in België is dool Kamer en Senaat aangenomen. Eet Engelsche mijnconlict in een nienw stadium. Als nog toegelaten tot de lste klasse der H.B.S. met 5-jarigen cursus alhier: Da. v. Harreveid; L. Kohier en D. Oostenbrock; tot de 2e klasse: J. C. Jonker en C. Luglharl tel de 3de klaaae: J, J. J. Meijer en Ma. Ja. de Nijs en lot de 4e klasse Ca. van Harre veid. Gisteravond werd de algemeene ver gadering gehouden van de Boaz-bank alhier in het Nulsgebouw aan de Steen9chuur. De balans- en de verlies- en winstrekening wer den goedgekeurd. Besloten werd 5 pCt. divi dend uit te keeren met algemeene stemmen lot statutenwijziging op enkele punten, over gegaan. i Als nieuw bestuurslid werd gekozen Mr. i E. II. van derTag alhier. Bij de alhier gehouden examens, wel- ke omvaClen godsdienstleer lste deel en Bijbekche geschiedenis werd het diploma B verleend aan de heeren J. van Bcrkcl, S. j Redeker te Ilillegom, C. van Schagk te Noord 1 wijkerhout en A. Sieringh te Rijpweteringa Voor Bijbelsche geschiedenis slaagde deg heer F. Grimbergen te Ocgslgeest. Het kiescollege van de Ned.-Herv. Gem. te Den Haag heeft gisteren ter vervulling van de 17de predikanlsplaalg aldaar beroe pen ds. Ferguson uit Dubbeldam met 144 stemmen. Dr. Ekering uit Amsterdam verkreeg 37 cn ds. Groot Enzerink van hier 30 stemmen. In do gietermiddag gehouden algo- meeno vergadering van aandeelhouders der N. V. Wijnhandel „De Globe", voorheen Leo Oudshoorn Zn„ alhier, werd na goed keuring der balans e*n winst- en verlies rekening en na ruime afschrijving, het dividend vastgesteld op 5 pet. (v. j. nihil). Tot commissaris werd herbenoemd mr. A. J. Fokker, alhier. Do heer D. ICoelemans, alhier, is benoemd tot onderwijzer brij het Christelijk lager onderwijs te Luntereu. In het Sted. Museum „De Lakenhal" is vanaf heden tijdelijk geëxposeerd een schilderijtje, door Gabriel Metau, (geboren to Leiden, omstreeks 1630), afkomstig uit de ^ollectie van Warnick, en door een Ne- derlandsch verzamelaar aangekocht, die het I voor ©enigen tijd in bruikleen aan het Leidsch Museum afstond. Hot voor tref fel ijk bewaarde stuk stelt voor een dame van middelbaren leeftijd, in de rehterhand een penseel, in de linker een j palet, gezeten voor een schildersezel. Het schilderij is in fijnen, grijzen toon gehouden om het diepe zwart der figuur, waai*vnn het exposieve gelaat en de prachtig geschilderde handen de aandacht trekken. Het portret zal gedurende de Jan Steen tentoonstelling in het Museum blijven. Bij de gisteren gehouden aanbesteding bij uitnoodiging van het bouwen eener fa briek voor den aanmaak van Rijkskaas- merken met een directeurswoning, op een terrein aan den Roomburgerweg nabij de Wilhelmiuabrug, voor rekening van de Ver eeniging „Het Kaasmek" alhier en onder ar chitectuur van den heer G. Slapqnsea te Heemstede, was ingeschreven door: Gébrs. A. M. D. T. D. P. Joustra, Haar lem f 119.536; W. Oudshoorn Zn., alhier f 120.730, NV. Aannemer-.-Mij. v.h. B. W. Lindeboom, Amsterdam f 121.250. N V. tot aanneming van werken, v.h. H. J. Ncder- horst, Gouda f 126.093; F. H. Ringers Zn. en R. K. Koppen Zn Alkmaar f 126.730 en-Th. L. J. Zitman, alhier f 134.000. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Naar wij vernemen, zal in de gods dienstoefening in de Marekerk op Zondag avond zeu uur, welke geleid zal worden door dr. J. RiemenS, een der oud-leerlin gen V3n dezen predikant, v/elke oud-leerling thans een verdienstelijk musicus is, eenige ccllo-nummei'3 ten gekoore brengen, die ge heel zullen passen in bét kader van den avond en daaraan meerdere wijding kunnen geven.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1