De Warmte Banketbakkerij Sopiiiastraat 17 DE LAAT's VAN1LLE-RANJA en VBÜCHTEN I JS EERSTE KAMER. KERK- EN SCH00LNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA. Bonen, die een verpleging aan zee noodig hadden, gezonden. De loterij gaf een voor- deelig saldo, van f,10.448. Van de Nederland sche Spoorwegen werd over 1025 f 3596 aan subsidie ontvangen. In 1926 werden o.m. voor het Bouwfonds Ontvangen een gift van f 400 van het Neder landsche Roode Kruih en een gift van f 500 van de Nederlandschc Gist- en Spiritusfa briek le Delft (reeds de dorde groöte gift van die zijde). Vereen, van Nederlandsche gemeenten. Betreffende de Dinsdag le Middelburg gehouden jaarvergadering van de Ycreeni- ging van Nederlandsche gemeenten deelt men nog; mede, dat vertegenwoordigd waren een 180-tal gemeenten van alle categorieën, De vereeniging telt thans 742 gemeenten als lid met een totaal inwonerslal van ruim 6.500.000 d.i. ongeveer 88 pCt. van de totale bevolking van Nederland. De vier gemeen ten met meer dan 100.000 inwoners zijn alle lid, eveneens de 10 gemeenten met 60.0001CÖ.000 inwoners. Van de 31 ge meenten met 20.00050.000 inwoners zijn 30 lid; van de 73 gemeenten met 10.000 20.000 inwoners zijn 66 lid; van de 170 gemeenten mot 500010.000 inwoners z»j»> J40 lid en van de 794 gemeenten met min der dan 5000 inwoners zijn er 492 lid De eere-voorzitter, jhr. mr. dr. van Kar- nebeek, minister van Buitenlandsche Za ken, oud-burgemeester van 's-Gravenhage, was wegens ambtsbezigheden moeten terug komen van hel voornemen de vergadering bij te wonen. Bij monde van mr. Bruch, wethouder van Haarlem, werd verslag uitgebracht van de commissie tot nazien van de notulen van de vorige jaarvergadering en van de reke ning over 1925 van den penningmeester, den heer Klein. Het verslag strekte tot goedkeuring en gaf geen aanleiding tot be schouwingen. De voorzitter, mr. J. P. Fockema Andreae bracht dank aan de afgetreden bestuurs leden, de heerea F. Af. Wib&ut. wethouder van Amsterdam en H. F. M. E. graaf van Limburg Stirum, burgemeester van Brum- inen, voor de aan de vereeniging bewezen diensten. N Het reeds aan de leden gezonden jaar verslag werd voor kennisgeving aangeno men, nu de tijd niet toeliet dat mr. JoDkcr, directeur-secretaris, mondeling nadere uil- eenzeting daarvan gaf. Bij de rondvraag werden vragen van den heer van der Sluijs, burgemeeser van Landsmeer over het onlwerp-wegcnbelas- ting en over het Centraal Bureau voor Verificatie der Vereeniging, van den heer van Panhuijs, burgemeester van Vuren ever de Vereeniging voor Onderwijs- eD Ontwikkelingsfilins en van den heer de Vries Broekman, burgemeester van Oud- JBeijerland over de financieele verhouding tusschen het rijken de gemeenten, door mr. Jonker beantwoord. Verbetering van dc Maasbedding. Naar uit Grave wordt gemeld, is de mi nister vaai Waterstaat voornemens gevolg te geven aan het (plan van ingenieur Lely, die belast was met het plan tot verbreeding en verbetering van de Maasbedicning tus schen Grave, Balgoy en Nedcrasselt. Verder wordt te dezer zake nog verno men, dat bet in de bedoeling ligt de grooto bocht af te snijden bij Zunt en Balgoy, door het scheppen van een vechten water loop. Hierdoor sou een deel van Zunt en Balgoy op een „eiland" komen te liggen. Een commissie ad hoe heeft reeds een onderzoek ingesteld met betrekking tot eventueele onteigeningen van daarbij be trokken perceelcn. Tegenover Grave zou de rivierbedding der Maas eveneens verbreed worden door onteigening van het bekende Veerhuis te Nederasselt en de daarachter liggende gronden. Anti-communistische propaganda in Indië. Door den heer Mendcls zijn aan den mi nister van Koloniën de volgende vragen gesteld I. Aoht de minister terwijl, volgens de mededeelingen bij brief, d.d. 8 Juli 1926, vanwege Zijn Excellentie aan de Tweede Kamer verstrekt, „voor de Regee- ritog een strikt neutrale houding was ge- bodén"" ten aanzien van de plannen van d. Politiek-Economischcn Bond (dep. Oost- Java) om met steun van den Java Suiker Werkgcversbond Inlandsche vercenigingen op te richten'voor z.g. anti-communistische propaganda hiet met zulk een neutraio houding in overeenstemming te brengen, dat de Regeering niettemin blijkens dezelf. de mededeelingen aan de residenten van Besoeki, Pasoeroean, Soerabaja, Kediri en Madioen een Regeeringsschrijven heeft ge. richt, waarin hun werd medegedeeld, dat deze actie van particuliere zijde de volle belangstelling der Rcgeering had, en waar in als het doel dezer actie werd genoemd het stichten, in de regentschappen dier re sidenties, van Inlandsche vercenigingen met een economisch doel, dat zich zou aan passen aan de behoeften van de betrokken streek 1 2u Waarom is in deze aangelegenheid het advies gevraagd van den procureur-gene raal van hot Hooggerechtshof En hoe luidde dat advies 1 3. Ie de minister bereid, aan de Kamer den tekst mede te deelen van het bedoelde Regeeringsschrijven aan de vijf residen ten 1 De vaste brug over den IJsel. Naar het „O. D." verneemt, heeft, na af loop der te Zwolle gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel voor Noor delijk Overijsel, de voorzitter de mededeeling gedaan, dat de minister van Waterstaat ver klaard heeft, gezien de voorbereidingen, die goed gevorderd zijn, te verwachten, dat de vaste brug over den IJsel bij Zwolle (Kater- veer) op het einde van 1928 voor het ver keer zal geopend worden. De hoofdingenieur deelde verder nog mede, dat het in de bedoeling ligt, nog in dit najaar de aanbesteding van den betononder- homv te doen houden, zoodat deze in 1927 geheel gereed komt. In den nazomer van 1927 wordt de aanbesteding van den ijzeren bovenbouw gehouden. liet Koninklijk Paleis aan het Noord- einde te Den Haag zal van 16 dezer tot na der bericht, voor dc publieke bezichtiging zijn gesloten. De slaking aan de Lijmfabriek te Delft duurt nog altijd voort. De jongens wei geren toe le geven. Zij ontvangen van 10 tot 13 gulden steun. De directie beschikt échter thans over ongeveer 30 werkwilligen, meest van buiten de slad en beschouwt de kwestie als afgedaan. UIT NED. OOSff-INDIE. Mr. W. W. Brouwer. Benoemd is tot raadsheer in het Hoog gerechtshof van Ned.-<Indiö mr. W. W. Brouwer, thans president van den Raad van Justitie te Padang. RECLAME. veroorzaakt Slapeloosheid, maakt Benauwd en Onrustig. Mijnhardt's Zenuwtabletten maken Kalm en geven U een verkwikkenden slaap. Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten. 8026 Vergadering van Woensdag. Voorzitter: J. J. G. Baron VAN VOORST TOT VOORST. Verschillende wetsontwerpen. Aan de orde zijn de volgende wetsontwer pen 1. Wijziging der Midd. Onderwijswet. 2. Regeling van de luchtvaart -(Lucht vaartwet). 3. Wijziging van de wet van 23 April 1880 betreffende dc openbare middelen van ver voer, mei uitzondering van de spoorweg diensten. 4. Onteigening in dc gemeenten Maas tricht, Borgharen, Itteren, Bunde, Maas- bracht, Stcvcnsweert, Ohé en Laak en Echt, noodig voor den aanleg van scheepvaartwe gen e.a. in Zuid-Limburg ingevolge dl! wet van 28 Juli 1921 (Julianakanaal). 5. Onteigening van perceelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noo dig voor de verbetering van de Spoorstraat in de gemeente Oss. 6. Onteigening van perceelen, erfdienst baarheden en andere zakelijke rechten, noo dig voor de doortrekking van den weg van den Heuvel naar den Berghcmsclien weg in de gemeente Oss. 7. Goedkeuring van het op 8 Juni 1925 te 's Gravenhage tusschen Nederland en Siaro gesloten verdrag van vriendschap, handel en sclieepvaart, met bijbchoörende protocol len en nola's. 8. Intrekking van verschillende crisiswel- ten. 9 .Wijziging van art. 20 der Invaliditeits wet; uilvoering van art. -1, eerste lid, der Ouderdomswet 1919 en nadere vaststelling van de middelen voor de dekking van de uit te keeren renten, bedoeld bij dc artike len 28 en 37 der Ouderdomswet 1919 (2 ontwerpen). De wetsontwerpen sub 1 en 2 worden aan genomen z. h. s. Bij het wetsontwerp sub 3 zegt de heer VAN DEN BERGH (V.B.) dat dit wetsont werp niet in allen deele zijn instemming heeft. Het is gebaseerd op het verslag van de Staatscommissie voor het verkeerswezen die onder den indruk was van de groole te korten op onze spoorwegen en meende dat deze niet binnenkort door bezuiniging zou den zijn weg te werken. De commissie heeft leen naar andere middelen gezocht en een greep gedaan Daar het geheele verkeer te water en te land en speciaal het intercom munaal autobusverkecr gehandicapt. De Minister heelt dit ontwerp met spoed inge diend doch over het hoofd gezien dat de groote tekorten bij de spoorwegen verdwe nen zijn en plaats hebben gemaakt voor een batig saldo. Dit ontwerp wil ook voor zien in den strijd tusschen de autobussen en de trams, doch ook daarvoor was geen ur gentie. Spr. heelt er geen bezwaar tegen dat men maatregelen neemt tegen het af- rooinen van het tramverkeer in de z g. spits uren. Maar de hoofdzaak is het belang van het buurtverkeer. De moderne techniek heetl dit nieuwe gemakkelijke vervoermid del gecreëerd, dat een ernstige concurrent is geworden van de spoorwegen bij het buurtverkeer en van het centrum van de ecne plaats naar het centrum van de an dere rijdt, hetgeen het publiek buitengewoon apprecieert. Het verkeer is daardoor ontzaglijk toege nomen. En nu heeft het Spr. ontzaglijk te leurgesteld dat op dit groote belang zoo wei nig is gelet in de Tweede Kamer en dat men dc autobus wilde laten stoppen aan de pe ripheric. Men mag de autobus niet opoffe ren aan de spoorwegen en de gemeentelijke trams. Wat de intercommunale autobus reeds thans beteekent, ziet men in Rotter dam, waar twintig intercommunale autobus- lijnen zijn. De tarieven der spoorwegen zijn dientengevolge reeds verlaagd, b.v. naar Vlaardingen. Spr. keurt af, dal in dit ontwerp partij wordt gekozen voor de spoorwegen. Een langdurig uitstel van 't verleeuen van ver gunning kan leiden lot het laillissement van een kleinen autobusondernemer. Laat de Minister zorgen, dat bij 't verleenen van vergunningen een zeer ruim standpunt wordt ingenomen en dat het publiek niet wordt gedwongen aan de peripheric uit te slappen om de menschen le dpringen ge bruik te maken van dit gemeentelijk ver voermiddel. Die politiek is uit den tijd. De MINISTER VAN WATERSTAAT, de hoer VAN DER VEGTE, acht het niet juist, dat dit ontwerp strekt om de spoor te bevoor- deelen tegenover de autobus, Het aulobus- vraagsluk zelf moest gerepeld worden. Spr. zou beireuren als de kosleiijke autobus ging verdwijnen, mar juist onidal de aulobus zien reeds zoozeer heeft uitgebreid, moet deze kwestie geregeld worden en moet de aulobus vasten grond onder de voeten krijgen. Niet de spoorwegen, maar Gcd. Staten, die ken ners van slad en land. moeten dit verkeer regelen. En daarbij is er beroep op de Kroon. De spoorwegen kunnen echter inderdaad een moardende concurrentie ondergaan van de autobussen, wanpeer bet verkeerde niet wordt afgesneden. De toestand der spoorwe gen is inderdaad minder rooskleurig dan de beer van den Bergh heeft afgeschilderd. Dc.hecr VAN DEN BERGH repliceert. Na dupliek van den MINISTER wordt het wetsontwerp aangenomen z. h. s. evenals de overige wetsontwerpen. De VOORZITTER verdaagt <Te vergadering lol 27 Juli, des namiddags 2 uur. Rapporteurs. Tol rapporteurs der EerSlt Kamer over eenige wetsontwerpen, waaronder dat tol goedkeuring van het verdrag lot aanvulling van het Nederlandsch-Duitsche verdrag van handel en scheepvaart van 31 December 1851 met daarbij behoorend protocol.en van het Nederlandsehe-Duifsehe douane- en ere- dietverdrag met bijlage en daarbij behoo- rende protocollen, beide op 26 November 1925 te Berlijn lusschen Nederland en Duilschland geslolen, zijn benoemd de hoe ren van Embden, Blomjous, v. d. Bergh, Po lak en W. Fransen. Ned. Heiv. Kerk. Beroemen: Te Vlagtweddc (toez.), G. de Wijk (e Kamperland; le Nieuwveen (Z.- H.), ds. W. van Dooren te Blokker (N.-H.). Gcref. Kerken. Beroepen: Te Temaard: D. J. B. Al- laart, cand. te Oegstgeest; te Bolnes: A. Don- dorp, cand. le Utrecht. Clir. Gexef. Kerk. Tweetal: Te Harderwijk: A. Bikker, cand. te Noordeloos en B. Oosthoek, cand. le Ridderkerk. De schorsing van ds. Van den Brink. Na de beslissing van de Classis staat de Gereformeerde Kerk te Zandvoort voor een ernstige beslissing. In het communiqué over de classis wordt gezegd, dat de classis zoo noodig Dinsdag a.s. weer bijeenkomt. Dit is blijkbaar voor het geval ds. Van den Brink Zondag voor •de kerk te Zandvoort zou preeken. Dan zul len Damelijk nieuwe maatregelen tegen ds. Van den Brink en ook tegen de kerk van Zandvoort genomen worden, evenals ook de Generale Synode le Assen dit deed in het geval van dr. Geelkerken en den kerkeraad van Amsterdam-Zuid. Nederlandsch Leger des Heils. Naar ons wordt gemeld zullen gedurende, deze maand eenige belangrijke uitbreidin gen van den arbeid van het Nederlandsch Leger des Heils plaats vinden. Te Rotterdam zal een tweede nieuw ge bouw in gébruik worden genomen, n.l. aan de Vondelslraat. Tengevolge hiervan zal het aantal plaatsen in het Tehuis voor daklooze mannen, vrouwen en kinderen bijna kunnen worden verdubbeld. Te 's-Gravenhage zal eveneens weder eeii nieuw perceel worden in gebruik genomen aan het Groene wegje; dit is dan het vijfde gebouw te 's-Gravenhage. Eveneens is het niet van belang ontbloot, dat de afd. Delft van het Nederlandsch Leger des Heils is toegelaten tot de Federatie van ReeJasseeringsinstelling te dier plaatse. Het Nederlandsch Leger des Heils mag zich verheugen in toenemende belangstel ling en steun en heeft in den korten tijd van zijn bestaan rced9 een vrij omvangrijk ar beidsveld verkregen. Jaarvergadering Nederlandsch Zendelinggenootschap. In de morgenvergadering van gisteren wordt door den Thesaurier jhr. H. M. de Koek het financieel verslag uitgebracht De inkomsten over het jaar 1925 bedroegen f303.957; de uitgaven 1294.205,. zoodat er over dit jaar een batig .saldo van f 9752 is; dit zou verblijdend zijn als het jaar 1924 niet met een aanzienlijk tekort gesloten had van f 55.449. Dit tekort woTdt nu terugge bracht op f 45.697. De rekening is nagezien door de Financieele Commissie en tevens door een Commissie uit de afdeelingen. Ook kwam in een accountantsrapport van den heer Van Bodegraven. Na bespreking wordt de rekening goedgekeurd onder dankzegging aan den thesaurier, den boekhouder de heer A. Spruyt, den administrateur de heer J. H. van Weizen en allen, die hen hebben ter zijde gestaan. Verder geeft de thesaurier verslag om trent de inkomsten over 1926. De inkom sten over Mei en Juni waren beter dan over de voorafgaande maanden. Toch is er in het eerste halfjaar reeds een tekort van meer dan f 100.000 ontstaan. De verwachting be staat dat het tweede halfjaar deze achter stand zal inhalen. Als leden van het hoofdbestuur worden herbenoemd prof. dr. H. M. van Nes en prof. dr. G. J. Thierry te Leiden, ds. H: E. Vinke te Zundert, prof. dr. N. H. Swellengrebel te Aerdenhout. Verder worden benoemd prof. dr. P. Scholten te Amsterdam en de heer P. Oosterlee te Nijmegen. Ook de aftredende bestuurders worden herbenoemd: ds. C. J. van Paassen te Haarlem en dr. W. Leen- dertz te Rotterdam. De middagvergadering van gisteren werd te Rotterdam gehouden in het gebouw van de Deutsche Verein. De voorzitter, prof. van Nes, heet de aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid de afgevaardigden van andere Zendingscorporaties. Ook in dezen kring hcTdenkt hij de ontslapenen, prof. dr. F. Pijper en dr. N. Adriani. Afvaardiging heeft er op deze Jaarvergadering niet plaats. Zendeling J. Kruyt uit Pos9o, zoon van dr. Alb. C. Kruyt, deelt thans enkele herin neringen mee aan den persoon en het werk van dr. Adriani, dien hij van jongsaf gekend heeft. Spreker schetst dr. Adriani als iemand die steeds groote liefde en eerbied toonde voor de persoon van anderen, welke trek onder meer tot uiting kwam in zijn toege- wijden omgang met inlanders. Ook de waar de van de eigen ziel stond voor hem boven die van het edelste werk, dat iemand zou kunnen verrichten en tot stand brengen. Zoo was voor hem brengen van het Evan gelie in de eerste plaats een zelf ontvangen, een voortdurend arbeiden aan eigen geeste lijk leven. Hierdoor zag hij met groote scherpte de gevaren voor eigen groei, die het leven en werken in de volle praktijk met zich brengen. Zendeling H. G. van Eelcn deelt een en ander mee betreffende het melaatschendorp Laoe si Momo, op de Hoogvlakte van Deli. Ilij wijst op de 3 zuilen, waarop 't gezonde Bataksche dorpsleven van een 400 melaat sehen rust, n.l. op geregelden arbeid, 't hu welijk en de Evangelieprediking. Arbeid be hoedt voor lediggang, de poort der zonde, 't Huwelijk maakt de patiënten tot opgeze- tcnen. De Evangelieprediking leert hen be rusting. 't Evangelie van Gods reddende liefde in Christus is 't allerbeste, wat wij Westerlingen dezen uitgdstootenen kunnen brengen. In de Groote Kerk had ten besluite de Af- gemeene Vergadering plaats, waarbij het dameskoor „Capella" van de Vereen, tot bevordering der Zendingszaak (directeur de heer M. Guittart) ten gehqore bracht: De lieflijke woning, van B. Klein, Hymne van D. Borthiansky en Benedictus van Joh. Berghout. Prof. van Nes opende met gebed, en het lezen van Efeze 3 112. In zijn inleidend woord deelt hij mee dat er geen afvaardi ging dit jaar zijn zal. Toch hebben wij een gemeente, die het werk draagt door haar gebed en hare gaven. Als de gaven te wei nig zijn bewijst dit dat er een tekort aan gc-bed is. Het zendingsgebed js duur, het kan uw kind, het kan u zelf kosten. Paulua zegt dat de heidenen zijn mede-erfgenamen. Ze zijn dus ook erfgenamen. Het is nu de vraag of wij zelf kennen de erfenis, of wij iets hebben, om door te geven, Zoo noopt de Zending tot zelfonderzoek. De feestredenaar, ds. T. J. Jansen Schoon hoven van Oegstgeest bepaalde zijn gehoor bij 2 Kor. 9 15 „Doch Gode zij dank voor Zijn onuitsprekelijke gave". Het woord, waarmee Paulus zijn collecte-brief aan de Corinthiërs besluit; meer een spontane ont boezeming dan een weloverwogen''stelling of schakel van een betoog. Juist daardoor gunt het ons een blik in de ziel van den groolen zendeling, die Paulus was; Diep in zijn hart leeft de overtuiging dat hij eigen lijk niet kon wat hij bezig was te doen, om dat hel „onuitsprekelijk" was, wat hij trachtte uit te.spreken. Wij begrijpen dit. 't Is moeilijk werk om de dingen van Gods Koninkrijk le zeggen, zooals ze moeten Wor den gezegd. Reeds het instrument van de taal schiet te kort. Ook ontbreekt maar al le zeer de rechte ontvankelijkheid bij de hoorders, wat wij vooral gevoelen sinds wij beseffen dat het niet om onderwijzen en op nemen van een nieuwe leer, maar oin mee deden van een nieuw leven gaat. Te moei lijker omdat de oude levensvormen zich maar Diet als een omgehakte Wodanseik op zij laten werpen, waar ze immers meer en meer geworteld blijken in dc ziel der volken en dus wat hun levenskern betreft Mijven medespreken. Dat maakt het zen dingswerk tot zulk een moeilijk, haast on mogelijk werk: Het mededeelen van wat niet wordt aangenomen; het uitspreken van wat zich niet laat uitspreken. Het merkwaardige is nu echter, dat het hart, waarin dit „onuitsprekelijke" leefde, niet het hart van een ootmoedige is ge weest, die ter zfj staat of zelfs dempt en remt, doch bet hart van den gróotwten zendeling. Het ia een dubbele paradox. Paradoxaal dat wij het „onuitspreke lijke" toch wnfon uitspreken. Sterker pa radoxaal, dat het besef van het „onuitspre kelijke" pas waarlijk tot uitspreken dringt Iets kunnen wjj daarvan begrijpen. Immers dit beeef brengt ons in on.^ werk; le. do on misbare ootmoed. God slaat zrjm groote slagen door kleine, d.w.z. door Hem klein gemaakte menschen. 2e. de onmisbare in spanning. Hoe spant het kleine kind zich in als het wore telt roet de taal om te zeggen, wat het eigenlek niet zeggen kan. Zoo worden onder den indruk van het on uitsprekelijke de bezwaren overwonnen en nemen de hulpmiddelen toe; of eigenlijk, Jeeren wrj grijpen naar het eene hulpmiddel dat hier werkelijk kan helpen: de liefde. Zonder liefde met alle talen der Engelen en menschen een klinkend metaal of luiden de echel. Met liefde ook onze stumperige woorden werking der gedachten Gods. En 3e. waar dit beeef waarlijk leeft, daar s>taan wij onde» den levenden indruk der onmete lijkheid van Gods genadegave. En zoo wordt wat wrj doen en geven, tot wat het worden moet, zal God het kunnen gebruiken: Een dankoffer aan God! VOOR VRIJDAG 16 JULI. Hilversum (1050 M). 12 u.Politieber. 5.508.05: Vooravondconcert door het H. D. O -orkest. Mej. Elise de Haas,, sopraan. 7 uur: Politieber. 7.45 en 10 uur: Persber. 8.15: Uitzending van het sym- phonieconcert in het Kurhaus le Scheve- ningen. Het Residentie-orkest, o. 1. v. prof. G. Sehnéevoigt. Ilona Durigo, zang. Jacques Urlus, zang. 1. Suite D-dur, Bach (ouverture air gavolle, Bonrrée-Gigus). 2. „Das Lied von der Erde" (Symphonie voor tenor en altstem en orkest), naar Hans Bothges „Die Chinesische Flöte" (1. Das Trinklied vom Jammer der Erde, tenor; 2. Der Einsame im Herbs!, alt; 3. Von der Jugend, tenor; 4. Von der Schönheit, alt; 5. Der Trunkene in» Frühling, tenor; 6. Der Abschied, alt). Daventry (1600 M.). 1120—12 50- Het radiokwartet (contra-art, tenor, piano). 12.501.20: Orgelconcert. 1.202.20: Lunchmuziek. 3.104 uur: Lezing: Elementary French. 4.20: Concert. Hel radiokwarlet, piano en (enor. 5.35: Kin, deruurtje. 6.20: Licht orkestconcert. 7.10: Uit de radiobladen. 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws, causerie: Seen on llie screen. 7.45: riano-noclurnes var» Chopin. 8 uur: Muziek. 8.20: fhriété, o.a. Datas, de man met de-memorie.9.05} Licht symphomeconcerL G. Johnson, sol proan. A. CatteraH, viool. Orkcsl. 11.201 12.20; Dansmuziek. Parijs ..Radio-Paris" (1750. M.). 12.50; Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). i 5.05: Jazzband Araf. 8.50: Concert gewijd aan een Fransch departement. Künigswusterhauscn (1300 MJ. 8.50; Moderne Amerikaansehe werken. L. Lariia, inleiding. Tilla Durioux, declamatie, Ameri kaansehe muziek, door orkest. Daarna nieuwsber. Brussel (486 M.) en Antwerpen (265 M.). 8.20: Pianoconcert door M. Sous. 9.05: Gramofoonmuziek. 9.20: „II ne faut jurer de rien, comedie in 3 acten van Alfr. Musset. 10.20: Nieuwsber. Munster (410 M.). 1.35—2.50: Concert, 4.35: Orkestconcert. 5.35—6.20: Zang- duetten. 6.307 uur: Lezing: Reichs- bahn u. nationale Volkswirlschaft. 7 8 uur: Lozing: Die zweite Kaperfahrt der Aföwe. 8.20: Engelsche les. 805: Bal laden-avond. 10 50 1120 Lezing: Aerzt- liche Bemerkungcn zur Sportausübung. RECLAME. Eens geprobeerd wordt geen ander meer begeerd. 8017 SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". RADJA, 14 Juli van Amst. te Batavia. PRINSES JULIANA, ï-i Juli v. Batavia 31. Amsterdam. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., lf? Juli 'bij Pcrim verwacht. RIOUW, thuisr., 17 Juli te Marseille vcrw* ROTTERDAMSCHE LLOTD. KEDOE, thuisr., 17—18 Juli te Suez venft HOLLANDAMERIKA-LIJN. KINDERDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 12 Juli te Cristobal. VOLENDAM, R'dani d. New-York, pas3« 14 Juli Cape Race. BLIJDENDIJK, 12 Juli v. R'dam te Phi ladelphia. STOOMV.-MAATSCH. „OCEAAN". MEMNON, Java n. Amst., 16 Juli te Sue£ verwacht. CITY OF GLASGOW, 13 Juli v. Singapore Ti. R'dam. LAERTES, 14 Juli van Java te Amsterd* ROTTERDAM—ZUID-AMER1KA-LIJN. ALWAKI, 14 Juli v. Hamburg n. Antwer pen. WAALDIJK, 14 Juli v. Bremen te Hamb.i HALCYON-LIJN. VALKENBURG, 13 Juli v. Vlaardingen t« Malta. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. ALDEBARAN, thuisr., 12 Juli v. Sing** porc, JAVA—NEW-YORK-LIJN. SAMARINDA, Java n. New-York, 16-tf Juli te Suez verw. KON. WEST.-IND. MAILDIENST. VENEZUELA, 16 Juli vè Amst. te Baifafc» dos verwacht. PRINS ERED. HENDRIK, thuisr., 15 JuiS te Madeira verwacht. POSEIDON, 13 Juli van W.-Indië te New!- York. AMSTERDAM, 12 Juli v. Cristobal n. Oö- racao. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ORPHEUS, 13 Juli v. Villa Real n. Sé- tubal. CERES, arr. 13 Juli te Pirameus. HERMES; 13 Juli v. Algiers n. Amst. MINERVA, 13 Juli v. Piraeus n. Salinotffc ALPHA, arr. 14 Juli te Hamburg. NEPTUNUS, Middl. Zee n. Amst,, posfc 14 Juli Gibraltar. NEDEBL. EN VREEMDE SCHEPEN. ZWIJNDRECHT, 12 Juli v. R'dam te Cux- haven. IJSELMONDE, 13 Juli v. Sagua te Phila delphia. THUBAN, Montreal n. Antwerpen, pasüg 14 Juli Cape Race. SASSENHEIM, 13 Juli v. Norfolk m SÜ John. KlilLF.HAVEN, 13 Juli v. Norfolk n. U verpool. HILVERSUM, 11 Juli v. R'dam te Prow clence. JONGE JACOBUS, 13 Juli v. Genua n* Tunis. EARENDRECHT, 13* Juli v. Ncw-Orleanf te Gibraltar. - FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: J. Korstanje, verzekeringsagent le Haar* kmmermecr, Zwanenburg, Domineeslaan 99 R.-c. jhr. mr. M. R. de Marees van Swin^ deren. Cur.: mr. F. van der Goot, te Haarlem C. L. van Dijk, handelaar in aardappelen* le Haarlemmermeer, Zwanenburg, Esschen- laan 49. R.-c. alsvoren. Cur.: mr. F. va* der Goot te Haarlefa.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6