Lederwaren-Opruiming KERK- EN SCHGOLNiEUWS. KOORDEINDE 11 - S. G. J, DE GROOT UIT DE OMSTREKEN. H. P. H. KEERE WEER RECHTZAKEN. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Wieden (toez.) J. H. Bruin ink te Meppel; te Tilburg J. C. A. Nyenhuie Ockhuysen te Oterleek. Bedankt: Vooor Feyenoord J. H. Bui- aiök te Meppel. GeieL Kerken. Beroepen: Te Baard c.a. cand. A. H. Antuma te Emumatal; te Beevum de. J. H. Donner te Molenaarsgraaf; te Ben Bosch, D. de Wit, te BeaEkuinu Tweetal: Te Utrecht (vac. dx. J. O. de Moor), A. M. Boeyinga, te Sassenheim; en J. R. Goris, te Apeldoorn; te Franeker, mr. W. 'S. de Vries, te Tzum en J. Wijmen- ga, te Charlois. Bedankt: Voor "Warffum H. tW. v. d. Vegt, te Drachtster Compagnie; voor Sleeuwijk, dr. D. J. van Katwijk te Schip luiden. Chi. Gerei. Kerk. Beroepen: Te Franeker. W. Kremer cand. te Zwolle. Tweetal: Te DelftA. Bikker te Noordeloos en Joh. Jansen te Leiden. Ds- Van den Brink geschorst. Gisteren is de classis Haarlem der Geref. Kerken weer in vergadering bijeengeko men. Beelote» werd de behandeling, der zaak-Van Duin uit te etellen tot de verga dering van September a.s. Een ecmmissi,e, benoemd om den toestand in Haarlemmer meer, Oostzijde te onderzoeken, zal dan de classis van advies dienen. Ds. Van Duin 2al worden verzocht zich van alle actie te onthouden en zijn verblijf zooveel mogelijk eklers te kiezen. In de middagzitting werd een voorstel de. Boel, om de zaak-Van den Brink naar de Generale Synode te verwijzen, vei-worpen met 19 tegen 8 stemmen en een blanco. Met hetzelfde stemmenaantal werd daarna aangenomen een voorsteJ-ds. Groe- newegen om, gezien de weigering van ds. Van den Brink zich te conformeeren, dezen predikant te sdhorsen in zijn ambt. Du. Bruesaard uit Bloemendaal heeft zijn stem tegen de schorsing gemotiveerd met de verklaring, dat hij uitgaat van het stand punt, dat de Synode een confessioneele uitspraak heeft gedaan. Ds. Brussaard zal zijn bezwaar nader langs kerkdijken weg indienen. Zoo noodig komt de classis aanstaande week weder bijeewi. Nedexlandsch Zendelinggenootschap. De 129slè jaarvergadering van het Neder- landsch Zendelinggenootschap wordt ge deeltelijk te Oe&stgeest en gedeellélijk te Rotterdam gehouden. Voorzitter dezer jaar vergadering is prof. dr. H. M. van Nes, hoog- lceraar te Leiden. Dinsdagmorgen jj.3 Juli werd de vérga de ring db'or den voorzitter met gebed geopend. In zijn openingswoord herdacht hij prof. ór F. Pijper, lid van het Hoofdbestuur, die in hel begin dezes jaars is ontslapen. Verder dr. N. Adriani, den taalgeleerde van het Ne- derlandsch Bijbel-Genootschap, die in Posso, een der arbeidsvelden van het Ned. Zend - Gen., zijn levenstaak volbracht. Door prof. Van Nes wordt verslag uitge bracht over de Ned. Zend.-School. Hij ves tigt er de aandacht op, dat de gebeurtenis sen van het tweede en laatste tiental jaren zijn vastgelegd in een door hem onlangs uitgegeven brochure. Bij het begin van den loopenden cursus ving de eerste klas aan met slechts twee leerlingen; sedert zijn er echter nog zes bij gekomen, van wie er een wegens ongesteld heid afviel. Mcdedeeling wordt gedaan van de wisseling van docenten. De taalgeleerde dr. H. van der Veen geeft thans enkele taal lessen. Dr. Pijper werd vervangen door dr. van Arendonck. In 't bestuur kwam eenige wisseling. Ds. Van Schouwenburg, die overleed, werd vervangen door den heer G. J. Staal; ds. Tfarger van Utrecht, die be dankte, door dr. Beerens. De directeur van het internaat, de heer Forlgens, herdacht zijn 25-jarigen arbeid als zendeling, maar de feestvreugde werd overschaduwd door zijn ziekte. Door de Zendingsdirecloren wordt het jaarverslag uitgebracht en toegelicht, üs. Rauws bespreekt allereerst het werk van het Zendingsconsul^at en de wisseling van personen, wélke daarin heeft plaats gehad. De heer Crommelin. aan wien de Zending veel te danken heeft voor zijn veelomvat- tenden arbeid, werd vervangen door dr. N. A C. Slotemaker de Bruine. Het Consulaat heeft zich in den laatslen tijd inzonderheid bozig gehouden, met het Seminarie van Depok, welke onderwijsopleiding gesloten zal worden, daar zij niet meer zoo noodig was als vroeger en te kostbaar drejgde te worden. Het ligt in de bedoeling, dat het Spminarie terugkeert tot ziin aanvankelijken opzet: de opleiding van inlandse he zende lingen. Dit zal misschien mogelijk zijn door de stichting van een hoogereren theologi sch en cursus. Verder bespreekt hij liet Zendingswerk op Oost-Java. waar het zendingswerk thans in pen nieuwe phase van ontwikkeling is ge komen. Nieuwe perspectieven openen zich en naar nieuwe banen wordt gezocht. Het is noodig meer aandacht te wijden aan de meer intellectueele Javanen, en vooral ook aan de Javaansche jeugd, die na opleiding op de scholen naar de groote steden uit zwermt. Tot nu toe heeft de Zending op Oost-Java zich inzonderheid bepaald tot de dessa-bevolking. Thans is echter de tijd ge komen om meer zorg te besteden aan de be volking der groote stede. In herinnering wordt gebracht dat het in Juli 75 jaar ge leden is, dat de bekende zendeling J. E. Jellesma zich in de dessa Modjowarno ves tigde. De keus vah die standplaats was een geniale greep. Ilij zag welk een frisch leven zich in de jon^e ontginningen openbaarde en hoe daar een Christelijke gemeenschap kon worden gesticht. Van den aanvang af heeft hij daardoor het zwaartepunt gelegd in de Javaansche gemeente, die vrijheid had om zichzelf le ontwikkelen. De zendelingen Kruyt zijn later in zijn voetspoor getreden. De tegenwoordige tijd stelt nieuwb "eischen, daaronder inzonderheid aan een meer syste matische opleiding van de voorgangers. De Javaansche gemeenten, die zelfstandig wor den, moeten hun eigen predikant kunnen beroepen. Ook zijn zij noodig voor evange lisatie en colportage-arbeid. De plaats der definitieve vestiging van de opleidingsschool is Malang. Voorloopig zullen de zendelingen niet de opleiding belast, ook een ressort voor hun rekening nemen. De heer Van Engelen, tot nu toe, theolo gisch docent aan het Seminarie te Depok, werd benoemd to^ zendeling-leeraar op Oost- Java, waarbij hem Madioen als standplaats werd aangewezen. Ds. J. M. S. Baljon, die met de waarneming belast was, kan zich nu geheel wijden aan zijn eigen ressort, waar van Modjokerto het middelpunt is. De heer Van Keken werd met Kediri belast. Plannen bestaan er tot stichting van een nieuw zie kenhuis te Malang, waarbij uitgegaan wordt van de onderstelling, dat het Gouvernement het stadsverband aldaar aan de Medische Zending wil overlaten. De Holl.-Inl. school te Modjowarno verheugt zich in een grooten loeloop van leerlingen. Ook te Malang en Kediri zijn than9 Holl.-Inl. scholen geopend; deze scholen gaan niet uit van het Genoot schap, maar van een plaatselijke schoolver eniging. Ds. Brouwer bespreekt den arbeid in de Minahassa. Het Genootschap onderhoudt daar nog 172 gesubsidieerde en 24- nie I-ge subsidieerde scholen. Deze scholen tellen 16277 leerlingen, terwijl het onderwijzend personeel uit 450 personen beslaat. De heer Tiekstra, die als schoolopziener werkzaam is, heeft met de leiding dezeT scholen de handen meer den vol In vier jaren tijds is het aantal leerlingen met 44 pet. en het aantal scholen met 7 pet. geslegen. De kweekschool te Koeranga lelt 52 leerlingen. Ds. J. E. Stap, die de leiding van het internaat had, heeft eervol ontslag aangevraagd en verkregen. De meisjesschool ie Tomobon kreeg een nieuwe leerkracht in deri heer N. van der fcost. De ambachts school h^Kakas lelt 82 leerlingen^.waar van er W' intern zijn. Van deze leerlingen zijn er 57 uit de Minahassa, 17 van de San- gir-eil ander», 7 uit Bolaang-Mongondou en 1 uit Posso. De directeur, de heer Notien, moet herstel van gezondheid in het Vaderland zoeken. In het hulpziekenhuis te Sondcr kon de watervoorziening afdoende verbeterd worden. Drie leerlingen .zijn er geslaagd voor het diploma ziekenverpleging. Het verslag over Bolaang Mongondou wordt uitgebracht door ds. Rijnders. In de gemeentearbeid gevoelt men op dit terrein vooral de moeilijkheid, die gelegen is in het gemengd karakter der bevolking. Er zijn vele emigranten uit de Minahassa en de Sangir-eilanden. terwijl vele jonge mannen uit de streek zelf 'uitzwermen naar de Mina hassa, waar de belasting lager is en het leven vrijer is. De gemeenten zijn dit jaar in getalsterkte vooruitgegaan. Voor dit zendingsvold wordt dringend een derden zendeling gevraagd, in welke behoefte ech ter nog niet kan worden voorzien. Ten ge volge van de invoering der Algemeens Subsidie-regeling werden de meeste scholen drie-klassig en daardoor moesten vele leer lingen de scholen verlatenook moesten een paar scholen gesloten worden. Het Zendingswerk in Posso wordt bespro ken door ds. Brouwer, die uit den aard der zaak aanvangt met een aanduiding van de beteekenis van dr. Adriani, en het verlies, dat in zijn heengaan geleden werd. Ook wijdt hij enkele woorden van waardeering aan mevr. VeldhuisLodder, die onver wacht ontslapen is. De heer H. J. Wessel- dijk kon naar het Zcndingsveld terugkeeren terwijl de heer Kooislra om gezondheids redenen zijner echlgcnoote naar het Vader land moest gaan. De uitbreiding van het werk in het Zuiden heeft dit jaar haar be slag gekregen, toen de heer Ritsema zich in Malili definitief kon vestigen. Dorp na dorp toonde toenadering en groote getaJlen doop- candidaten meldden zich aan. Ook de heer Riedel in Mori kon de overgangen bij hon derden tellen. In het ressort Pendolo onder leiding van dr. A. C. Kruyt is de helft der bevolking reeds Christen gewonden en is een langzame vooruitgang waar te nemen. Voor het eindexamen van de kweekschool slaag den alle 25 leerlingen, waaronder de 3 eer sten uit Napoe. Uit de 88 candidaten weiden 36 nieuwe leerlingen aangenomen. In Napoe een der berglandschappen meldde zich een tot dusver vijandig hoofd met 60 anderen aan voor dooponderricht. Het Zendingswerk in Deli wordt ter be spreking ingeleid door ds. Rauws. Het werk daar onder Karo Bataks maakt nog steeds een ernstige crisis döor. Men heeft echter den indruk, dat de crisis haar hoogtepunt bereikt heeft, en aan ,het afnemen is. Het aantal gedoopten bedraagt thans 2000, van wie 11Ö0 na belijdenis tot lidmaten zijn aangenomen. Het aantal gemeenten be draagt 25; zij worden bediend door 27 goe roes. De heer Neumann wijdt zich thans ge heel aan de opleiding van evangelisten. Hoe langer hoe meer komt de vraag weer dat de Zending de leiding van het onderwijs in handen neemt. Door de Zending wordt ech-* ter als voorwaarde gesteld, dat de scholen moeten uitgaan van de gemeenten. Verblij dend is, dat de Bataksche vrouwelijke jeugd veel meer om opleiding gaat vragen. De lei ding van het melaatschen-dorp berust ge durende het verlof van den heer van Eelen bij den heer Vuurmans. Merkwaardig is hoe dit melaatschen-asyl, waarin zooveel el lende is samengebracht al9 het ware een oase in de woestijn is. Het ziekenhuis te Si- bolangit, waaraan Zr. Wijnekes verbonden is, vierde het tienjarig bestaan. Enkele Ba taksche meisjes worden hier tot verpleegster opgeleid. Over het algemeen luidt de toon van het verslag over het werk in Deli niet zóo somber als gedurende de laatste jaren. Er openen zich nieuwe mogelijkheden. In de middagvergadering doet ds. Rauws enkele mededeelingen van het bezoek van dr. Mott aan Java. De gegevens ontleent hij aan de verslagen van dr. Rutgers en dr. Slotemaker de Bruine. De reis had een tweeledig doel. Eenerzijds wilde dr. Mott zich op de hoogte steUen van de tegenwoor- dieg situatie der Zending in Ned.-lndië, an- dQrerzijds gold zijn bezoek een onderzoek naar de wijze waarop in Ned.-lndië het jeugdwerk wordt gedreven en naar de mo gelijkheid om in de groote plaatsen Batavia, Semarang en Soerabaja aan dit jeugdwerk meer organisatie te geven. Algemeen wordt dit bezoek door de zendelingen van groote beteekenis geacht voor den arbeid. In een van de samenkomsten le Soerabaja gaf dr. Mott zijn indruk weer van Ned.-lndië en het zendingswerk aldaar. Als gunstige fac toren voor de tegenwoordige ontwikkeling van liet werk noemde hij o.a. A. de uitste kende administratie en de nauwkeurige zorg voor het land vanwege de Regeerjpg en haar ambtenaren; B. de goede verkeersmid delen, automobielwegen en spoorwegen, e.d. C. de wijze waarop de Regeering krachtig tegen het communisme is opgetreden t). het groote aantal werkers dat Ned. Indië bezit als zendelingen, oud-leden der N. C. S. V. e.a.; E. de eenige positie van het Zendings consulaat; F. de ongekend gunstige gelegen heid om het Evangelie te brengen juist in deze jaren, nu alles in het Oosten in bewe ging komt. Als zwakke punten van den arbeid ves tigde dr. Mott, zij het dan ook vragender wijs, de aandacht op het volgende: A. de Regeering schijnt een onjuiste neutraliteit aan den dag te leggen tegenover het zen dingswerk en vaak den indruk te geven, dat zij liever ziet dat de bevolking Mohamme daan blijft; B. het bioscoopgevaar is ontzet tend groot, wa^r in het Oosten allerlei schurkenstreken en immoraliteiten uit het Westen worden vertoond. Op dit gebied zou meer controle gewen9cht zijn; C. de zorg voor de jeugd en in het bizonder voor de rijpere jeugd is nog zeer onvoldoende, m. a. w. het systematisch aanvaarden van Y. M. C. A. werk is dringend noodig; D. in de Zending staat het inlandsche element nog 'niet genoeg op den voorgrond, b.v. als sprekers in vergaderingen, als lodenvan besturen, enz. Ned. Indië is z.i. ten deze in het stadium waarin 30 jaar geleden Japan, China, Korea en Engelsch-Indië waren. Dr. Mott stond er verbaasd van wat op Oost-Java in menig opzicht bereikt werd. Hij zag er Christengemeenten zooals hij die elders in de Mohammedaansche wereld niet heeft gevonden. Dit deed hem vragen naar den aard van het Mohammedanisme, dat zich hier vertoont. De zendelingen hebben er hem toen op gewezen, dat de Islamisee- ring van Java niet diepgaand is geweest en dat grondige kennis van den Islam veelal ontbreekt. De intensiviteit van de Islami- seering is het grootst geweest op West-Java en neemt af naar mate men het Oosten na dert. Onder deze omstandigheden hebben onze zendelingen zich dan ook nimmer tot taak gesteld indirecte bestrijding van den Islam als zoodanig. Hierbij komt de groote invloed die is uitgegaan van de Medische Zending, van de scholen en sinds korten tijd van de colportage. Het blijkt, dat de aan trekkingskracht van het Christendom gele gen is iri de betooning van barmhartigheid, in de heiligheid van het huwelijk, in de orde en netheid van de Christengezinnen. Naar aanleiding v^n het meegedeelde worden enkele vragen gesteld en beant woord. RECLAME. Goedehcn buiten dé'opruiming W KORTING -m> 7987 Katwijk. Gisteren hield de kring Rijn land-Zuid met Rijnsburg uit Rijnland Noord als gast haar jaarlij ksehen Krfiog- wedstrijd o,p de RijkasoKietbanen bij de Tol. Voor dezen wedstrijd waren II vijf tallen ingeschreven. Tevens was er een vrije baan wedstrijd waaraan alle ko-rps- echutters, rèserven en belangstellenden leden konden deelnemen. De Burgerwacht Katwijk behaalde met haar vijftal in B den eersten prijs. De korpsschutters van dit vijftal behaalden de navolgende prijzen in dit korps: No. 1 wae H. P. Bloot met 52, puntei, 2 J.Raalbev- gen 51 p., 3 C. v. Leeuwen 51 p., 4 E. Schoneveld 46 p. Totaal 244 p. 2de prijs Rijnsburg met 242 p. No. l was G. Vos 54 p., 2 G. v. Vliet 51 p., 3 H. J. Grimber gen 48 p., 4 C. v. Klaveren 47 p., 5 L v. Egmond 42 p., No. 3 was Rijnsburg 2de vijftal met 232 p. No. 1 was C. v. Delft Kz. met 53 p., 2 H. Ravensbergen 52 p., 3 Jac. Zwaan 43 p., 4 T. Heemskerk 43 p., 5 A. Pouw 41 p. No. 3 Voorschoten met 222 p. No. 1 was G. P. Yperiaan 52 p., 2 C. v. Egmond 47 p., 3 J. Noort 45 p., 4 Jac. v. d. Lubbe 41 p., 5 R. v. Mulligen 37 p. No. 5 was Valkenburg met 215 p. No. 1 was C. Impthorn Az. met 56 p.. 2 H. Impthorn Jz. 48 p., 3. C. Impthorn Jz. met 44 p., 4 P. Kort 37 p., 5 A. de Vries 30 p. De uitslag in C was No. 1 Rijnsburg met 237. p., No. 1 was L. Driebergen met 61 p., 2 J. Oudwater 48 p., 3 P. v. Egmond 45 p., 4 Joh. Oudwater 45 p., 5 Joh. v. d. Gugten 45 p. No. 2 was Katwijk met 235 punten. No. 1 was Nid. Oudshoorn 53 p-, 2 J. v. d. Gugten 53 p., 3. dir. Minnee 47 p., 4 Jer. Varkevisser 42 p., J. de Kreek met -10 p. No. 3 Rijnsburg met 288 p. 2de vijftal. 1 was J. Kromhout met 55 p., 2. J. Rootselaar 45 p., 3. D. Cederhout 45 p., 4. C. Haasnoot 42 p., 5. J. v. d. Weijden 41 p., No. 4 was Voorschoten met 189 p. No. 1 was P. y. Klaveren 46 p., 2 'A'. J. Turion met 41 p., 3 L'. Luynenburg 39 p., 4 K.. v. Turnhout 36 p., 5 G. Verrips 27 p. No. 5 was Rijnsblirg, 3de vijftal, met 175 p. No. 1 was C. v. VMet Wz 38 p., 2 'A. Monney 36 p., 3 H. Hoge woning 34 p., 4 'Adr. den Heijer 34 p., 6. J.- v4 Dijk '40 p., 2 Joh". Zandbergen 25 p.3 3.: G. Rustenburg 25 p., 4 R. v. <L Zwart 23 p., 5 Joh. Impt horn Jz. 15 p. De uitslag van de vrijebaan-wedstrijd was No. 1 Jer. Varkevisser te Katwijk, met 30 p. (niojc 30 p.) en steunserie van 26 p. No. 2 C. v. Klaveren, Rijnsbrug 29 29 p., 3. G. J. Yperlaatf 29—27 p., 4 A. J. Turion, Voorschoten 29—27 p., 5 C. Haas noot 29—25 p. Hoogste schutter in de B- klasse was C Impthorn Az., Valkenburg. Hoogste schutter in C klafese J. Kromhout te Rijnsburg, die hiermede ook een prijs behaalde. Na afloop kwr.m men voor dé uitreiking der prijzen in de Cantine bijeen. Katwijk-aan-Zee. Van de haringvis- scherij kwamen te IJmuiden binnen de loggers KW 37 met 20 last en KW 143 met 18 last pekelharing. Van de trawlvisscherij kwam Dins dag le IJmuiden aan de markt de logger KW 140 met 1 654 besomming. De Katwijksehe Geitenfokvereeniging zal op 7 Aug. a.s. de gewone jaarlijksche keuring houden van geiten, lammeren en bokken. Deze woitlt ook nu weer in de Tiemeentezaal gehouden. Van de 4 leerlingen der Chr. M.U.L.O. school alhier slaagde voor het M.U.L.O.-exa- men mej. A. Ph. Huisken. Aan de Herv. school II, hoofd de heer P. Siderius is benoemd tot onderwijzer de heer II. v. Maanen van den Bosch. De heer J. Haasnoot, die deze week voor liet onderwijzersexamen slaagde, is tot tijdelijk onderwijzer benoemd aan de Iste Herv. School, hoofd de heer C. v. d. Rhee. Lissc. .Loop der bevolking. Ingekomen: G. Nigten, van Woubrugge. AI. van Leeuwen, van Zevenhoven. P. H. van Zeist, van Beverwijk. J. Th. Westgeest, van Noordwijk. P. J. van Nobelen, van Haarlem. S. A. Sybranda, van Leiden. J. W. de Jonge, van Haarlemmermeer. K. van Borstelen, van Leiden. J. Brus- see, van Amsterdam. G. J.. v. d. Tang, van Sassenheim. M. L. van Rijn, van NIeuwveen. A. Noordermeer, van Was senaar. Thv Noordermeer, van Wasse naar. J. O. Noordermeer, van Wasse-# naar. C. Noördermeer, van Wassenaar. A. W. in 't Veld, van Heemstede. S. Mcerleveld en echtg., van Nieuwer Arnslel. G. J. G. Wassenberg, van Alphen a. d. Rijn. W. Floor en gezin, van Mierlo. H. Rutten, van Mierlo. G. Bolerman, van Zwollekerspel. N. P. Breuring, van Sas senheim. G. AI. Schaap, van Sassenheim. E. M. StrijBosch, van Noordwijk. L. de Vogel, van Warmond. G. C. Vree burg, van Noordwijkerhout. A. v. d. Ma den, van Haarlemmermeer. Af. I. v. T. "Vlugt, van Rotterdam. J. W. Quartel, van Amsterdam. H. G. v. d. Zwet, van Leiden. H. Oosthoek, van Rotterdam. H. J. v. d. Poel, van Hazerswoude. G. Berkhout, van Voorhout. Vertrokken: S. v. d. Mey en gez., naar Noordwijkerhout. L. Boogeïd, naar Vcl- seii. J. AI. Steinme.yer, naar Leiden. A. AI. v. d. Tang, naar Hillegóm. A. M. v. Zeist, naar Heemstede. C. P. Brood- man, geb. v. Eek, naar Haarlemmermeer. A. Mathijssen, naar Arnhem. M. E. Mathijssen, naar Arnhem. J. A. J. de Vries, naar Hililegom. H. J. Raaphorst, naar Voorbout. A. v. d. Meer, naar Gel drop. J. v. Geraeren, naar Gouda. N. W. Spierdijk, naar Schagen. G. J. van Tol, naar Zeist. G. Th. Ligtvoet, naar LeideD. G. H. C.. W. Kaufmann en cchtg., naar Leerdam. J, P., Hageman, naar Leiden. C, A. Baars, Haaxlemmernfeer. J. Hot, te Del It.: G. H. Eng.ek), naar Prinsenhage. A. v. Schie en gez., naar Hillegom. W. P. v. Schevikhaven, naar Vuchk M. v. Elk, haar Anpa,Pauwl«wna. N. Algua, naar Sassenheim. t— L. J. A. Beirgelsdijk, naar 'a-Gravenhage. C. J. Deutz, naar 's-Gravenhage. G. de GtooI, naar Oegstgeest. J. v. d. Wal, naar Hil legom. W. v. Biest, naar Amsterdam. M. Oosterom, naar Leimuidem K. Baartse en. echtg., naar Haarlemmermeer.^ Noordwijkerhout. Alaandagnacht had een brutale inbraak plaats in de "villa van dr. De Wit, Genèeshëér-Dïrecteur van het St.-Bavo-GesticM, alhier. Toen'de dienst- »bode 's morgens beneden kwam vond ze alle deuren en ramen wijd open. Alle kas ten waren onderzocht. Niets werd' echter Vermist. Blijkbaar was het alleen- om geld te doen, dat niet werd gevonden. De politie hoopt spoedig den dader te vinden. _I Mej. C. de Klerk, alhier, is geslaagd voor het examen van onderwijzeres. Onder leiding van het hoofd der school den heer J. Remmerswaal, maakten de leerlingen der R.-K. Parochiale School (Zilk) -een reisje naar IJmuiden en Wijk-aan-Zee. Noordwijk-aan-Kee- Van de haring- visscherij kwam te IJmuiden binnen de logger NW1 met 18 last pekelharing. Voorhout. -Burgerlijke Sta n d. Geboren: Johanna Helena, d. van C. J. G. L. Plijsmeyer en J. C. van der Meij Pieter Lucae, zoon van J. Bakker en T. Oderderk Wilhelmus Comelis,_zoon yan H. J. Ho- gervorsfc en A. M. Heemskerk Adriana Maria, dochter van H. J. Oosldam en E. Ruigrok vander Werve Josef, van J. A.. Verhaegen en M. F. van der Meer. Overleden: J. Th. Lampe oud 59 jaren. Ondertrouwd: A. de Groot 37 jaar en J. Augustinus 35 jaar. Ter gelegenheid van het '7-jarig be slaan der vereeniging, vergaderden gisteren avond de leden der Voorhouter muziekver- eeniging St. Caecilia in café Boerhave. De Voorzitter, de G. Witteman, heette alle aanwezigen waaronder de weleerwaarde heer pastoor Schravemade en de heer Bol- derdijk, directeur, hartelijk welkom. De notulen der vorige vergadering weiden door den secretaris, den heer P. v. d. Hulst joïfc. voogelezen en onveranderd goedge keurd. De heer C. J. v. d. Post, penningmeester bracht daarna verslag uit over het gehouden beheer. De onl^nfsten over het afgeloopen 1?-^ hebben bedragen f 1312.10, terwijl de gaven f 1204.91 bedroegen, zoodat na a/trek van bet nadeelig saldo van het vorig iaai* 581/2 bedroeg, een batig slot van' i»i.bUl/2 kon worden vaslgesleld. De hceren A. v. <i. Geer Lz. en W. van Kempen werden verzocht de rekening na te zien en daarover rapport uit te brengen. Alles in orde bevonden hebbende, werd den penningmeester dank gebracht over diens gehouden hehec-r. De secretaris bracht daarna het jaarver^ slag ten gehoore, waaruit bleek dat er in het afgeloopen 3aar 4 vergaderingen werden ge houden, 3 concerten werden gegeven en 2 serenades werden gebracht. Ook liet de muziek zich hooren bij het feest van den pastoor, bij de oranje-feesten, bij de encycliekmeeting te Sassenheim en bij de voetbalwedstrijden aldaar. De Voorzitter bedankte den secretarial voor zijn humoristisch verslag. Aan de orde kwam toen de bestuursver-; J8»ezing, wegens periodieke aftreding van de beeren Witteman als voorzitter en v. d. Post als penningmeester. Beide heeren werden met groote meeri derheid van «temmen herkozen. Daarna had de verloting plaalg van 20 aandeelen der vereeniging, ieder groot f3 welke aandeelen door de bezitters aan dei Vereeniging ten geschenke werden aangebo-j den, en dankbaar werden aanvaard. Het bestuur stelde daarop voor aan de gff-t meente Voorhout eene subsidie te vragen voor het bouwen van een muziektent, het terrein alsmede een bedrag van f 100 wafl daarvoor disponibel. Onder zeer veel bijval werd dat voorste^ aangenomen. Na een woord vdn dank vóór de trouwo opkomst, sloot de Voorzitter daarop de verH gadering. RECLAME. Meubelmaker-Stoffeerder AALMARKT 16 - TELEF. 861 3845 SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KAR 1MATA. uilr., 13 Juli te Port Said, RADJA, uitr., 11 Juli van Belawan. BOETON, uitr., 10 Juli van. Belawan. KONINGIN DER NEDERLANDEN. uih% 13 Juli te Genua verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA, thuisr., 15 Juli bij Colombo verwacht. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LOGH KATRINE, R'dam n. Pacific Kns^ 10 Juli van Colon. STOOMV-MAAT3CH. „OCEAAN". MEMNON. Java n.^mst. pass. 12 Juli Perim GLAUCUS, Japan n. R'dam, pass. 13 Julj Sagres. JAVA—NEW-YORK-LUN. SOEMBA, Java n. New York, 10 IUTi te Belawan. SAMAR1NDA, Java n. New York, pass. 12[ Juli Perim. HALCYON-LIJN. STAD HAARLEM, Hamburg n. B. Aires, 12 Juli van Las Palmas. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. ALDEBARAN, thuisr., 12 Juli te Singapore, HOLLAND—AUSTRALIE-LUN. GARGET, thuisr., 12 Juli van Sydney. AAGTEKEJRK, 13 Juli v. R'dam n. AustraHÏ ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. AL60RAB, thuisr., 12 Juli van Bahia. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, thuisr., 13 Juli v. Rio Janeiro, GELRIA, thuisr., 13 Juli van Lissabon. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. VAN GOENS, 13 Juli van R'dam te Batavift, KON. WEST.-IND. MAILDIENST. RHEA, 13 Juli van Bremen te Amst KON. NED. STOOMBOOT-MU. CALYPSO, 12 Juli van Livorno n. Napels. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. JONGE ANTHONY, 12 Juli van Valencia tel Cartagena. i WOENSDRECHT, 11 Juli van Galveston a. ^hameshaven. KEILEHAVEN, 12 Juli van Galveston fé Norfolk. HAGNO, 12 Juli van B. Aires te Rosario. BELLATRIX, RJdam n. Hampton Roads, was 12 Juli 200 mijlen O. van Cape Race SEMIRAMIS, 10 Juli van Wellington te Lo# Angelos. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE s-GRAVENHAGE. Gistermorgen stond voor de Arrondisse- ments Rechtbank te 's-Gravenhage terecht} de zwerver D. van K. wien ten laste waö gelegd dat hij in den nacht van 18 op 19 Juni j.l. te Leiderdorp bij den landbouwer Ramp den hooiberg had in brand gcstokcn.i Verdachte bekende het feit te hebben pleegd. Als getuigen werden gehoord dlo Rijksveldwachters de Waard en Pikart, di© door hun onmiddellijk ingrijpen erger ha<L den voorkomen. Het O. M. waargenomen] door den Off. van Just. mr. Polman, eisch- te gezien het feit, dat verdachte reeds der tien maal was veroordeeld, de stukken m handen te stellen van den Recht. Comm.; om een onderzoek in te stellen naar ver dacht es geestvermogens. Dc Rechtbank ging daarop in raadkamer en sloot zicE aan bij het requisitoir van den Off. v. Justb Verder is geëischt tegen: De 40-jarige Duitsche keukenmeid A\ Rj. gedetineerd, wegens diefstal van. 15 flea- schen wijn, een koffer cn een valies teh nadeele van een Leidsche familie, waar ai| in betrekking was, 6 maanden gevangenis straf. .Uitspraak 20 Juli a.s.: 2-^2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6