(Pijnlijke IToeten TELEGRAMMEN. r Woensdag. >,Jeruel" CGroenesteeg 16): Openlucht- samenkomst nabij molen „De Valk". Half- acht nam. „Jeruël" (Middelslegracht 8): Voorberei ding tent-campagne. Sportterrein Zoeterw. Singel: Openlucht- uitvoering Nieuw Brunhilde, nam. half acht. Zomerhisl: Tuinconcert Harmonie-orkest T. en D. Kwart over acht. Donderdag. Instituut voor Tropische Geneeskunde: Ledenvergadering der vereeniging, nam. 9 uur. Leidsche Schouwburg: Algemeene leden vergadering der „Leidsche Schouwburg-Ver eeniging", nam. 4 uur. N.V. „De Globe": Algemeene vergadering van aandeelhouders ten kantore der yen nootschap; nam. 8 uur. Pieterskerk: Kerkconcert. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 Juli tot en met Zondag 18 Juli waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyeter, Nieuwe Bijn 18. telefoon 523. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- slraat 4, Oegstgeest, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 toen door een achterdeur veixiween.. Hevig verschrikt riep het meisje om hulp. Eenige buren kwamen aanloopen, die, toen zij hot gebeurde vernamen, de potitie waarschuw den. Van den inbreker was echter geen spoor meer te ontdekken. Jn het huis was sd'tes overhoop gehaald. Blijkbaar is de dief door de thuiskomst van het meisje verrast, doch heeft hij nog kans gezien een bedrag van ruim f2000 mee te nemen. Auto over den kop geslagen. Gisteravond is op den Rijksstraatweg tus schen Naarden en lïakkelaarsbrug een auto, waarin vier hoeren gezeten waren, veronge lukt. De wagen reed in snelle vaart uit de richting Amsterdam—Naarden. DooMat een band sprong sloeg de auto over den kop. Een der inzittenden werd op den weg ge slingerd, twee anderen raakten onder den wagen bekneld; om een hunner uit zijn be narde positie te verlossen, moest de wagen in de vaart gekanteld worden. Deze drie Jieeren werden ernstig gewond aan hel hoofd en met talrijke kneuzingen per zieken auto naar de Majellastichling te Bussum ge bracht Er is geen direct levensgevaar. De vierde inzittende bleef ongedeerd. De namen van twee der gewonden 2ijn: J. van der P&aat én Richter, beiden uit Haarlem. Aan de gevolgen overleden. De 52-jarige D., die te Arnhem Donderdag avond van het ba-Icon zijner woning op straat viel, is aan de bekomen verwondin gen overleden. De melkboer II., uit Noorderhoogebrug (Gr.), die voor enkele dagen van een hooi wagen viel en naar het ziekenhuis te Gro ningen werd vervierd, is thans aan de gevolgen van den val overleden. Zaterdag geraakte le Beerta een 6-jarig kind van een aldaar verloevenden kermis reiziger onder een auto. Hel kmd is thans aan de gevolgen overleden. "Verdronken. Hedennachtis de 25-jarige J. Roks, uit Hoeven, werkzaam bij de Internationale Betonbouw aan de Stuwbrug te Grave, bij het loopen over een ijzeren buis uitgegleden, te water geraakt en verdronken. Eenige uren later is zijn lijk opgehaald. Te Naaldwijk is de 72-jarige los-werkman A. v. H. bij het kantsnijden in een duin- sloot geraakt en verdronken. Te Spanbroek is een 21/a-jarig meisje in een sloot geraakt en verdronken. Te Opperdoes i9 een 3-jarig jongetje achter het ouderlijk huis verdronken. Een knechtje van den tuinier H. v. Veen, uit Wateringen, dal met een groenteschuit naar de Delflsche Veiling voer, is onder weg le water geraakt en verdronken. Belasting op kienen endansen. B. en W. van Eindhoven doen den raad een voorstel tot heffen van een belasting op kienen en dansen. Jantje: (vier jaar): Vader, ik weet wat ik u voor uw verjaardag geven zal! Vader: Zoo? Wat dan? Jantje: Een mooie groote tabakspot met bloemen er opl v Vader: Maar die heb ik al! Jantje: Ja, maar die heb ik pae gebro ken RECLAME. Stukgcloopen, Geblaard of Branderig, ver zacht en geneest men met PUROL. 7985 DE ALGEMEENE TOESTAND. De tekst dei overeenkomst tusschen Frankrijk en En geland Fracsche winst? Het Fransch-Spaansche verdrag. Zoowel te Parijs als te Londen is gis teravond de overeenkomst gepubliceerd, welke tusschen de ministers Caillaux en Churchill is getroffen. De tekst luidt als volgt: De onderte eken aars, minister Churchill voor Engeland e*n minister Caillaux voor Frankrijk zijn overeengekomen, dat Frank rijk de volgende annuïteiten betalen zal, ter volledige regeling van de oorlogsschuld van Frankrijk aan Engeland, waarvoor En geland in het bezit is van Fransche schat kistwissels, tot een totale waarde van C53.127.900 pond sterling. In het financieele jaar 1926/1927 zal Frankrijk betalen: 4 mil, Hoen, in 1927/28 6 millioen, in 1928/29: 8 mdllioen, in 1929/30: 10 millioen, in 1930/31 tot en met 1906/5712*£ millioen cn ten slotte van 1957/58 tot en met 1987/1988 74 millioen. De betaling zal moeten plaats hebben in ponden sterling, bij <le Bank of England in gelijke halfjaarlijksdhe stortingen, op 15 September en 15 Maart van elk jaar. De eerste betaling moet dus plaats hebben op 15 September a.s. en de laatste op 15 Maart 1988. Frankrijk verkrijgt het recht, om de be talingen van een deel, ten hoogste de helft dor halfjaarlijkBche stortingen, drie jaar uit te stellen. Een dergelijk uitstel zal even wel niet toegestaan kunnen worden, tenzij reeda eerder opgeschorte betalingen volle dig afgelost zijn. Op deze uitgestelde be talingen zal vijf procent interest per jaar berekend worden. Als te eeniger tijd het totaal der aflos singen, ontvangen door de Engelsche schat kist, uit hoofde der geallieerde schulden- regeling of der herstelbetalingen, het be drag mocht overtreffen van de Engelsche schuldenbetalingen aan de Vereenigde Stap ten, zal Engeland op den daarna eerst- volgend'en termijn der Fransche aflossing een gedeelte van dit surplus in mindering brengen, in verhouding tot het Fransche aandeel in het totaal der door Engeland ontvangen bedragen uit die geallieerde oor* logsschulden. De rekeningen der oorlogsschulden tua- echen Frankrijk en Engeland zullen defi nitief afgesloten worden en de Engelsche schatkist zal alle bedragen mogen opeischcn die eventueel op het credit van deze Fran sche re-kening geboekt zijn of geboekt wor den. *- Engeland behoudt het tijdens den oorlog door de Fransche regeering krachtens de overeenkomst van Calais gedeponeerde goud, zijnde een bedrag van 53V6 millioen pond, dat als renteloos© schuld van Frank rijk geboekt blijft. De afbetaling daarvan zal bij nadere overeenkomst geregeld wor den. Na ontvangst van de Fransche schatkist- obligaties voor de bovengenoemde jaar- lijksche termijnen zal de Engelsche schat kist alle Fransche schatkistwissels, die zich in het bezit van de Engelsche regeering bevinden, annuleeren. In de brieven tusschen Caillaux en Chur chill gewisseld, betreffende den invloed van die Duitsche herstol/betalingen op de thans afgesloten regeling tusschen Frank rijk en Engeland, zegt Caillaux: Ik acht mij verplicht te verklaren, dat in de meening van de Fransche regeering de toekomstige mogelijkheid de betalingen uit te voeren, volgens de overeenkomsten met de Vereenigde Staten en Engeland, onver mijdelijk voor een groot deel afhangt van het voortduren der ontvangsten uit Duitsch land, ingevolge het Dawes-plan. Indien door oorzaken, vallende buiten de controle van Frankrijk, die betalingen volledig mochten worden stopgezet, of tot een 'bedrag grooter dan de helft mochten worden verminderd, zal een nieuwe situatie ontstaan. De Fransche regeering behoudt zach het recht voor, om, wanneer dit mocht gebeuren, aan de Britsche regeoring te vragen de kwestie opnieuw in overwe ging te nemen, bezien in het licht der als dan bestaande omstandigheden. Onder voorbehoud van deze nadrukkelijke reserve, aldus besluit Caillaux zijn brief, ben ik bereid de schuldovereenkomst te teekenen. In aDtwoord op den brief van Caillaux schrijft Churchill: Zooals ik reeds heb uiteengezet, moet de Engelsche regeering zioh houden aan het standpunt, dat de overeenkomst in zake <le Fransche schuld uitsluitend afhankelijk is, evenals die schuld zelve, van de crediet- waardigheid van Frankrijk. Gij zult u er rekenschap van geven, dat onder de hypothetische omstandigheden, in uw schrijven genoemd, Engeland al reeds te lijden zal hebben van de verminderde ontvangsten uit het Dawes-plan, met wel ker ontvangst is rekening gehouden bij het opstellen van de verschillende schuld regelingen met de geallieerden, een factor, waarmede rekening gehouden moet worden in geval de kwestie opnieuw in overweging genomen mocht worden, zooals de Fran sche regeering wenscht. Ondier deze voor waarden heb ik geen bezwaar tegen de door u afgelegde verklaring. In geval een wijziging zal worden aan gebracht zal ik eischen, ten einde een ge lijkgerechtigde behandeling van alle credi. diteuren van Frankrijk een overeenkom stige wijziging van de Fransche schuld aan die andere landen in overweging nemen. Zoowel Caillaux als Churchill hebben gisteravond een verklaring gegeven en daarbij hun tevredenheid geuit over het getroffen aocoord. Vooral Caillaux jubelt over de voordeelen, welke hij heeft weten te behalen en z'n gejuich is waarschijnlijk wel een weinig moedwillig overdreven in de hoop de Kamer te overtroeven. Overi gens blijkt toch wel dat hij lang niet heeft verkregen wat Frankrijk wensokte al is dan aan diverse bezwaren tegemoet gekomen, öhurchill heeft zich inschikkelijk betoond ten einde van de zijdö van Engeland de koersdaling van den franc niet te bevorde ren, maar de wiDst aan Fransche zijde is toch geenszins zoo groot dat zij felle critdek in de Kamer zal voorkomen. Zoo zal de betalingscapaciteit van Frankrijk wel opnieuw worden overwogen indien Duiteohland in gebreke mocht blijven de schulden aan Frankrijk te voldoen, doch er is geen sprake van eenig verband tus schen de Duitsche oorlogsvergoeding en de Fransche schuld aan Engeland. De waar borg teg-ca Duitechland's in gebreke blij ven is trouwens nog niet eens in het trac- taai opgenomen, maar in de briefwisseling tusschen beide ministers. Op andere wijze bleek hierover geen actoord mogelijk, wat de waarde van Caillaux winst al weer iets kleiner doet schijnen. In zijn verklaring in het Lagerhuis, welke overigens niets an ders bevatte dan een recaputilatie der hier voor al vermelde feiten, heeft Churchill er op gewezen dat ook ie opgenomen een clausule, welke binnen redelijke perken uitstel van betaling toestaat wegens moei lijkheden in den wisselkoers, in den zelfden geest als is bepaald in de Fransch-Ameri- kaansche regeling. Öhurchill bevestigde verder, dat Engeland geen bevoegdheid heeft geëischt voor de overdracht van de bo<ns, die het van Frankrijk ontvangen heeft. Een dergelijke overdracht zou niet makkelijk vallen en strookt ook niet met de Engelsche gebruiken dienaangaande, zoo dat de minister zoo'n bepaling, waarvan het land toch geen gebruik zou maken, overbodig achtte. De FranschSpaansohe overeenkomst over Marokko, blijkt de volgende punten te bevatten: 1. Grenzen der twee invloedzones. Een deskundige commissie zal deze zones ter plaatse afbakenen. Wat den invloed van bedde landen aangaat, zal het verdrag niet gewijzigd, dooh aangevuld worden, waar het nog onbepaald gebleven was; 2. het toezicht op zee: elke mogendheid krijgt haar vrijheid van handelen terug, behalve op de Atlantische kust tussohen" de Wed Boesedra en de Wed Draa, waar het toe zicht, om het smokkelen van wapens te be letten, gemeenschappelijk zijn zal; 3. grensregime; voor het gebied waar het Fransche aan het Spaansohe gebied raakt, i« alles voorzien en er zijn daar geen moei lijkheden meer te verwachten. Br zullen maatregelen getroffen worden om de pacificatie te voltooien. Beide par tijen staan elkaar toe boven eikaars gebied te 'vhegen en den vijand op eikaars gebied te achtervolgen. Beide regeeringen zullen aelfstandig doch in onderling overleg in hun zone optreden om hun doel te bereiken. Na de periode van militaire samenwerking komt een periode van politieke samenwer king, zonder dat de onafhankelijkheid van beide landen gevaar loopt. BELGIE. De regeering gaat handelen Heden stemming over de vol macht aan den Koning Uit- voervergnnningen. Gisteren heeft Jaspar in de Kamer het voorstel ingediend om aan den Koning vol macht te verleenen om den financieelen toestand te saneeren. Het wetsontwerp be vat slechts één artikel, volgens hetwelk de Koning in de male als hij zal beslissen, gedurende 6 maanden alle beschikkingen, die van kracht zijn betreffende de circu. latie, wijzigen of aanvullen, en alle maat regelen kan nemen om de inflatie stop te zetten of te beperken. Hij kan het behoud der kapitalen voor het land verzekeren, de liquidatie en den veTkoop van goederen onder sequester staan, regelen en alle maatregelen nemen, tot het onderdrukken van berichten of inlichtingen, die het staatscrediet kunnen schokken. Bovendien zal hij alle maatregelen kun nen treffen nopens de levensmiddelenvoor ziening. Jaspar verzocht de Kamer in de afdee- lingen te gaan om het voorstel onmiddellijk te bespreken. Vervolgens verklaarde hij, dat niets de opschudding rechtvaardigt, welke in het land heerscht Wij hebben geen werkloozen. Alle fabrieken werken. Het evenwicht der begrooting is verzekerd voor 1926, zelfs indien de wisselkoersen stijgen. In 1927 zal het evenwicht nog steviger zijn en zullen wij geen nieuwe belastingen be hoeven. De maatregelen, door de regeering getroffen, hebben nog hun gevolgen niet ontwikkeld. Het publiek geeft blijk van een mooi gevoel van samenhoorigheid door gif ten te storten in het amortisatiefond3. Het nationaal geloof leeft onder het publiek, zoodat wij kunnen zeggen, dat het land niet in gevaar verkeert. Het parlement, wanneer het om groote nationale kwesties ging,, heeft steeds blijk gegeven van wijsheid en zich buiten de politieke verdeeldheden ge houden. Wij hebben een reeks maatregelen getrof fen om de verdediging van den franc te verzekeren. Sedert dezen ochtend is een co mité aan het werk naast de nationale bank. Het is onmogelijk om den uitvoer van Bel gisch kapitaal verder te dulden. Wij hebben maatregelen getroffen om den uitvoer van levensmiddelen te beletten en tegen het ge bruik van weelde-artikelen. Om deze maatregelen stelmatiger tq maken, moet de regeering kunnen hande len, doch binnen het kader der grondwet. De minister dringt er op aan, dat de Kamer het voorstel zal aanvaarden zonder debat, want de toestand is ernstig. In den Senaat legde de minister van fi nanciën een dergelijke verklaring af en deed een beroep op het vertrouwen van allen. Hij maakte er opmerkzaam op, {lat de stemming in de Kamer over het verleenen van volmacht aan den Koning eerst heden zal kunnen plaat9 hebben. Er is namelijk een amendement ingediend, wegens een ge brek in den vorm der wet: de in-werking- treding der wet eischt een stemming in tweede lezing. De zitting werd geschorst en tot heden verdaagd. De reeds door on? gepubliceerde regee- ringsoproep stemt de bladen tot groote vol doening. De „Libre Belgique" noemt dezen kabinetsraad den belangwekkendste sedert den oorlog en juicht de vaderlandsliefde toe, waarvan de ministers van alle partijen blijk geven. De „Soir" drukt in vette letters: „De re geering schijnt tot handelen besloten. Geen redevoeringen meer, maar daden. Het pu bliek zal de maatregelen, die redding bren gen, hoe hard en streng zij ook mogen zijn, goedkeuren." m m 7" ■*-- De commissie voor de uilvoervorgunnin t gen heeft besloten het dagelijksche uiivoer- j kwantum van 350 ton varkensvleesch tot 200 ton terug le brengen. De uitvoervergun ningen voor erwten en vet blijven gehand haafd. De „Soir" zegt uit goede bron te ver nemen, dat er geen sprake van is om het index-cijfer op le geven. De ministers van nijverheid en landbouw hebben een onder houd gehad over de inlandscbe graansoor ten, waarvan de uitvoer vermoedelijk op het geschikte oogenblik verboden zal worden. DUITSCHLAND. De militaire organisatie Relletjes te Berlijn. De nota van den gezantenraad oyer de militaire organisatie van DuitscMand is gis teren overhandigd. In het algemeen wordt instemming betuigd met de door de Duitsche regeeTing getroffen maatregelen. Aanmer king wordt gemaakt op de positie van den rijksweerminister en een verkapten genera- len staf, die weer het opperbevel zouden voeTen. De bladen vernemen, dat de regeo ring aan den Raad zal antwoorden, dat de Rijkspresident inderdaad de eenige opper bevelhebber is. In de nota eischt de com missie van herstel de inzetting van 2 groepscommandanten met volkomen gelijke rechten. Gistermiddag is het te Berlijn in het ge bouw van de Arbeidsbeurs in de Göhrmann- strasse tot ernstige incidenten gekomen. Verscheidene personen, die iin de texticl- afdeeting stonden le wachten, zouden ver wijderd worden wegens onbehoorlijk gedrag. Zij gaven echter geen gehoor aan de orders der beambten. Ten slotte kwam het tot een handgemeen tusschen werkloozen en politie, die ver sterking moest laten aanrukken. In de naburige lokalen der eerste hulp voor on gelukken werden 10 gewonden binnen gedragen. Daarbij was ook een kapitein der Schupo, die door de menigte op den grond was geworpen en mishandeld. FRANKRIJK. Een uiteenzetting van Cail laux Primo de Rivera te Parijs De verbanning van Abd El Krim. Minister Caillaux is gistermiddag uil Londen te Parijs teruggekeerd, en reeds kort na zijn terugkomst is aan de pers een nota verstrekt, waarin de aandacht wordt ge vestigd op de voordeelen, die de Fransche schatkist door deze overeenkomst verkrijgt. In de eerste plaats wordt de nadruk ge legd op de be teekenis van de briefwisseling tusschen Öhurchill en Caillaux, die niet alleen erkent, dat Frankrijk het recht heeft op herziening van d? voorwaarden als de Duitsche herstel-betalingen minder mochten zijn dan de helft van de in het Dawes-plan vastgestelde sommen, doch tezelfdertijd de hoop uitdrukt, dat Frankrijks andere credi teuren het Engelsche voorbeeld zullen vol gen. - Daarna word( uiteengezet, dat de helft van de Duitsche schadeloosstellingsbetalin- gen aan Frankrijk ruim voldoende zal zijn om de annuïteiten le dekken, die Frankrijk aan Engeland en aan de V. S. zal hebben te betalen. Op deze wijze is Frankrijk gedekt, zoö zegt de nota, voorzoover het Engeland be treft, tegen de gevolgen van een opschor ting of aanzienlijke vermindering van de Duitsche betalingen en kan Frankrijk de hoop koesteren, dat het op deze wijze ver kregen resultaat ook zal worden uitgebreid tot Amerika. Voorts wordt er op gewezen, dat er geen sprake van is, dat de schulden gecommer cialiseerd worden. De aandacht wordt ge vestigd op de clausule, welke bepaalt, dat, indien het totaal der bédragen, welke Enge land ontvangt uit hoofde van de herstel betalingen en van de oorlogsschulden de betalingen overtreffen, die Engeland aan de V. S. heeft te doen, Engeland zich verplicht het surplus terug te geven aan de vroeger geallieerden naar verhouding van hun be talingen aan Engeland. Er wordt verder op gewezen, dathet Fransche goud, dat bij de Engelsche schaf^ kist is gedeponeerd, krachtens voorwaarden' van deze overeenkomst zal blijven behooren aan Frankrijk, dat in staat zal zijn het goud te allen tijde terug te koopen. De Fransche schuld van circa 653.600.000 millioen in eenjarige obligaties aan toonder, welke de schatkist het recht had op elk oogenblik ter betaling aan te bieden of op de geldmarkt te verkoopen, is door de overeenkomst thans gestabiliseerd en gewijzigd in een gecon solideerde schuld, welke gerekend naar de contante waarde, slechts een bedrag van circa 222 millioen pond vertegenwoordigt, zoodat de Fransche schuld met meer den 63 pet. is verminderd. -r Primo de Rivera is bij zijn aankomst te Parijs verwelkomd door den premier, Briand, den minister van oorlog, Guillau- maf, maarschalk Pêlain en generaal Simon. In het station werd Primo de Rivera luide toegejuicht, doch buiten het station weer klonken eenige vijandige kreten en gefluit, hetgeen aanleiding gaf tot een tiental arrestaties. i Briand en Rakofski hebben gisterochtend een langdurig onderhoud gehad, waarbij zij de kwesties bespraken, die beide landen betreffen. Officieel wordt medegedeeld, dat Abd-El- Krim op het eiland Réunion zal worden-ge- interneerd. PORTUGAU. Het land is rastig. De minister van Marine meldt, dat de kruiser, die Gomez da Costa wegbrengt, zijn reis op normale wijze voortzet. In het ge- heele land heerscht volkomen rust. CHINA. De troebelen. Terwijl in de omgeving van Nankow en Noord-Shansi de gevechten tusschen de ge allieerde krachten en de Kuominchun-partij of nationalisten onbeslist voortduren, wordt nader gemeld, dat de burgeroorlog ook is ontbrand in het Westelijk deel der provincie Shansj, waar Woe Pei Foe en de Kuomin. chun-partij strijden om hel bezit der hoofd, ^ad Sisufu, welke tot dusver door de laat. sten met -succes werd verdedigd. Voortj worden gevechten gemeld van Huwau, waan goed toegeruste roode troepen van Canton met Russische raadgevers de troepen van Tang Seng Chi hebben versterkt, die den' generaal van Woe Pei Foe, Yahkis Hin, uil de provinciale hoofdstad Ghangsha verdreef. Maatregelen zijn genomen om te verhinder ren, dat de roode troepen naax Hankowi oprukken. BUITENLANDSCH GEMENGD. Vliegongelukken. Maandag moest de 22-jarige sergeanti vliegenier, van het militair vtiegplein van Bvere bij Brussel, met een Brisiolmachinei enkele vliegoefeningen maken. Na gedurende een halfuur boven Brussel te hebben gevlogen, wilde hij op het vlieg, veld dalen, doch maakte op 50 A 60 meter hoogte een te plotselinge manoeuvre, met het gevolg dat de machine met den voor. steven in een aardappelveld terecht kwam en geheel werd verbrijzeld. De jonge vliegenier lag beklemd onder dq stukken en had o.a. zware hoofdwonden be komen. ,Men voerde hem onmiddellijk naar 'het hospitaal, waar hij bij aankomst den geest gaf. Te Fuerlh daalde gisteren tegen 6 uur op het vliegveld eecn Fransch vliegtuig mei 3 motoren, dat zijn eerste passagiersvluchf ParijsPraag ondernam. Tegen 6.30 uuz steeg het weer op, na benzine ingenomen te hebben, doch vloog op 100 M. hoogte doog een onverklaarbare oorzaak in brand. De bestuurder wilde een noodlanding onder, nemen. De twee passagiers konden zich red. den door uit het vliegtuig te springen. De bestuurder en de monteur verbrandden. Het vliegtuig werd ernstig beschadigd. De ge. redden zijn bij den sprong zoo ernstig ge wond, dat zij in bet ziekenhuis opgenomen moesten worden. Aanslag op een munitiedepot. Naar de „B. Z." uit Warschau verneemt, is een aanslag op het munitiedepot van Witkowice bij Krakau beproefd. De wacht, meester alarmeerde echter tijdig de wacht. Toen deze uitrukte, werd zij door de daders, die tot nu toe onbekend zijn. met revolver schoten ontvangen. Van de daders is er een doodgeschoten, een zwaar gewond, terwijl een derde ongec deerd in hechtenis kon worden genomen, Tot nu toe zijn geen mededeelingen ver- strekt, waaruit kan blijken met welk doeJ de aanslag is beproefd. Groote brand te Sedan. Een brand heeft den industrieelen kring en het syndicaat der textielvereeniging te Sedan verwoest. De schade bedraagt 1 mil. lien. Hittegolf in Spanje. Over heel Spanje gaat een hittegolf, zoek als sedert jaren niet is gekend. De tempo* ratuur in de schaduw is 34 graden Celsius. De huizon stralen een zoodanige hitte uit dat het op straat bijna niet is uit te houden, De wandaad van een Amerikaanachen missionaris in Korea. Groote verontwaardiging heerscht in K<h rea over het optreden van een Amerikaan, schen missionaris, die een jongetje, dat op heeterdaad betrapt werd bij het stelen van appels, in Koreaansche letterleekens hel woord „dief" op zijn wangen had gebrand. Deze wandaad is in September j.l. gepleegd. De missionaris zal voor een Koreaansche rechtbank verschijnen. De Japansche bladen eischen zijn uilwijzing. RECLAME. Helnrlch Mack Nacht. Ulm a. D, 4543 De Fransch-Engelsche overeenkomst. LONDEN, 14 Juli (Reuter). De tusschen Öhurchill en Caillaux gesloten overeenkomst inzake de schulden wordt door de ochtend* bladen beschouwd als een regeling zeer edelmoedig voor Frankrijk. De bladen ves* tigen ex de aandacht op dat Engeland bereid is toe te stemmen in de annule ring van at de geinterallieerde schulden, indien ook Engeland®/ voornaamste schuldeischer, Amej rika dit had willen doen. De „Times" zet in een artikel uiteen da$ door de gesloten overeenkomst ongeveer 3/6 van de Fransche schuld aan Engeland wordt geannuleerd. Het blad beschouwt dit als een daad van vriendschap geïnspireerd door de permanente belangen tusschen dfl| beide landen en Europa in het algemeen. De „Daily Telegraph" gelooft dat d$ openbare meening wel bereid zal zijn dQ voorwaarden der overeenkomst te aanvaaW; den, daar deze in de uiterst moeilijke om*j standigheden de beste zijn die verkregen] konden worden. De Westminster Gazette's wijst vooral op de schuldenovereenkomsl met Amerika en schrijft dat niemand ziel* zal voorstellen dat de thans gesloten qverty eenkomsten de laatste zullen zijn. J De stabilisatie-plannen in België. BRUSSEL, 14 Juli (Belg. Tel. Ag.) Tijdeifl de debatten in de Kamer verklaarde roU nister-president Jasper dat het recht van ihi terpellatie in het Parlement blijlt- bestaalj en dat de regeering er niet aan denkt ni*^ we belastingen te heffen Lot stabilisatie V.4*, het betalingsmiddel. i-r

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2