UIT DE OMSTREKEN. vlucht op de bedoelde waterwegen genomen Onze binnenvaart en daarmede vele tak-, ben van handel, nijverheid en landbouw ^llen OT3 eveneens krachtig van de betere scheepvaartverbindingen profiteered, Zeeuwsch-Vlaanderen zal bovendien nau wer aan Nederland worden gehecht. Spr. herhaalt, dat de voordeelen, die Ant- perpen voor zijn Rijnvaart uit het verdrag zul trekken, een prikkel moet zijn voor Rot terdam en Amsterdam, om eveneens hun onlwikkelingsvoorwaarden in dit opzicht te verbeteren, waartoe tijd genoeg zal be staan. Rede prol. Colenbiander. Daarna sprak prof. dr. H. T. Colenbran- dor. hoogleeraar aan de universiteit te Leiden. Wij tegenstanders van het tractaat, zeide spr. o.a., zijn van meening, dat berusting in hel tractaat de waardigheid aantast van don Nederlandschen patriot, dat zij zijn verantwoordelijkheid ongedekt laat, dat het er niet op aan komt wie iets zegt en hoe hij het zegt, maar wat hij zegt, dat dit het is Wal alleen den doorslag mag geven; dat j een brok zoo gruwelijke realitéit als wij verzocht worden onze naneven te slikken te geven, niet door ons mAg wórden aanvaard dan op gebleken grond van volstrekte nood zaak, die zal moeten worden aangetoond met den dwingenden eerbied van een sluitend betoog, niet maar gesuggereerd door den klank van officieele hooghartig heid. Na de memorie van den minister van Karnebeek te hebben besproken, zeide prof. Colenbrander: In 1830—'39 hebben de mogendheden niet gedoogd, dat het spel van overmacht op le leggen en opgelegd onrecht te over troeven, zich tusschen Nederland en België zou herhalen. Zij hebben- naar een even wicht der Schelde-belangen gestreefd en het bereikt. Onder vigeur der van Neder landsche zijde getrouwelijk nagestreefde bepalingen van 1839 heeft Antwerpen zich kunnen ontwikkelen tot een der voornaam ste havens van het West-Europeesche con tinent, en wel slaat met de waarheid op gespannen voet wie als de heer Van Cau- welaert, een Nederland, dat de bepalingen van 1839 boven de thans voorgestelde ver kiest, in de schoenen schuift, dat het in den geest naar de bepalingen van Munster terugwil. In een burgemeester van Ant werpen is dat een moedwillig en misdadig valsche voorstelling. Ik zeg niet, dat het Schelde-regiem van 1839 de volmaaktheid had bereikt; ik zeg dat het in zijn geboorte niet het kenmerk droeg van overwicht van den een boven den ander. Wie die dit van het thans voorgesteld Schelde-regiem zou durven getuigen? Getuigen bij het licht van de critiek op richtsnoer en bevoegd heid der beheerscommissie, op verbod van aanhouding van zich in doorvaart bevin dende schepen, op een loodsregcüng, die de grens van het paradoxale overschrijdt? Laten wij, ging spr. voort, voor de be schamende waarheid uitkomen. Het Ne- derl.-Belg. verdrag is geen overeenkomst tusschen twee zich gelijk gevoelende en gedragende partijen, maar van twee, waar van één zich onderdrukt waande! De som van politieke krachten, in 1919 door het woord Versailles uitgedrukt, leek Neder land te sterk om er tegen op te kunnen. De stemming was toen: gelukkig zoo wij er af komen zonder verlies van gebied en van souvereine rechten. Het bleek, dat de imponeerende vijfschaal elementen be vatte, aan de bevestiging van Nederland's gebied en souvereine rechten niet ongunstig gezind. In het kader der voor de afschaf fing der Belgische neutraliteit noodzake lijke herziening der tractaten van 1839 had den wij ons te voegen, maar binnen dat kader lieten de mogendheden het ontwer pen van redelijke bepalingen betreffende de waterverbindingen aan ons en België zei ven over. Het groot en gerechtigd ver wijt aan minister Van Karnebeek is, dat hij de lijn van geringsten weerstand ge zocht heeft, waar die niet liggen mocht: bjj de staalkundige onervarenheid van het Nederlandsche volk. Dit is nu wakker gemaakt en zal zich op het langgerekt wiegelied der M. van A. niet weder te slapen leggen. En als het dit doen mocht, zullen onze kinderen ons ver wijten Daarvoor behoede ons die toewij ding aan eigen belang en eigen oordeels plicht, zonder welke een volk de achting voor zich zelve niot behoudt en die van an: deren terecht verliest. De opgewonden Bel gische opinie van 1919 heeft menig droom beeld in rook moeten zien verdwijnen Onze regeering had den Nederlandschen Staten- Gcneraal den onaangenamen plicht moe ten besparen* aan dat tal er nog een toe te voegen, maar nu zij dit onderden dwang van welken waan dan toch? niet heeft gevoeld of niet heeft vermocht, vervalt van haar de verwerpingsphchl onherroepelijk op het Nederlandsche volk. Zoo het dien plicht siraks volbrengt, de wereld zal oordeelen, maar staat oordoelen gelijk aan veroordce- IpnIn 1919 hebben wij dit geenszins ondervonden. De achting, welke men ons toedraagt, kan verkeeren in onverschillig heid, het ergste lot, dat een ingeslapen natie over haar hcofd kan halen. Wat weegt, bij zulk vooruitzicht, het bruleus fulfoen van het vloekgraag gedeelte der Belgische peis? Wat weegt het zacht of onzacht neerkomen van een Nederlandsch minister? Zijn ver leden verdiensten zullen le beter herinne ring blijven, wanneer zij niet zullen zijn opgevolgd door het onherroepelijk worden van een tractaat, dat eerlang niet Rotterdam °f Amsterdam maar Nederland verwenschen zal. De minister heeft zich in een 9lop laten dringen, maar wij betalen zijn losgeld niet; «et is het geld van onze kinderen. Rede prof. Van Eysinga* Prof. jhr. dr. W. J. van Eysinga, hoog leraar te Leiden, wees er op, dat bij de beoordeeling der Belgische regeling niet altijd voldoende aandacht wordt geschonken aan de naast het Belgisch tractaat zelf slaande, maar daarmee zeer nauw verbon- ea regeling met de groote mogendheden? van 3 April 1925 en het Iraclaai 30 -2 Mei 1926. En toch zijn deze Staats stukken, waarbij de collectieve tractaten die Nederland eenerzifds en België ander zijds in 1839 met de groote mogendheden sloten, worden afgeschaft, van het grootste belang en verdienen zij meer aandacht, dan hun gewoonlijk ten deel valt. Zij herinneren ons er aan, dat nog altijd de internationale positie van .Nederland, goeddeels door de twee tractaten van 1839 met de groote mo gendheden beheers ebt wordt, waardoor die mogendheden een recht tot medezeggen schap hebben. Welnu, het is m.i. als een groot voordeel der nieuwe regeling te beschouwen, daLdoor het uitdrukkelijk vervallen verklaren der collectieve tractaten van 1839, het mede zeggenschap der groote mogendheden ver dwijnt, de Nederlandsch-Belgische zaken zijn voortaan zuiver aangelegenheid dier twee landen alleen en bij de beoordeeling van het nieuwe Belgische tractaat mag dus vooral het parallelle tractaat met de groote mogendheden en België van 22 Mei van dit jaar niet uit het oog worden verloren. Er is in het Belgische tractaat naast hel vele ce qu'on voit ook veel ce pu'on ne voit pas en toch is dit laatste ook van veel belang. Sedert Het begin van deze eeuw, meer nauwkeurig sedert het begin der Entente Cordiale, valt een zeer duidelijk streven le bespeuren om Nederland le betrekken in de militaire politiek der Entente. Was het wonder, dat dit streven zich na 11 Nov. 1918 wederom zeer voelbaar maak te? Welnu, tegenóver dit streven heeft ons land ook loenv absoluut zijn zelfstandigheid bewaard, zoowel, waar de entente-politiek zeer ver gaande vormen aannam, zooals toen Belgisch-militair zeggenschap over de Schelde en Limburg werd geëischt, als ten opzichte der zachlsfe uïtloopers van dit stre ven, bijv. bij de Locamo-Onderhandelingen. Binnen 'het kadeT van den Volkenbond bleef Nederland militair ongebonden in elk opzicht. Ook dit gevolg van Karnebeeks diplomatiek beleid zou spr. onvoorwaarde lijk willen toejuichen. Maar is het ce q^i'on voit dan misschien van dien aard, dat het onaannemelijk zou ziin? veel van hetgeen in dat tractaat als te vèr gaande tegemoetkoming onzerzijds ge voeld is zou dit stellig niet gedaan heb ben, zoo van den beginne onzerzijds de eisch dier wederkeerigheid met kracht ge steld en gehandhaafd ware. België heeft dit zelf blijkbaar ingezien en na 1 April is het ons op menig punt tegemoetgekomen maar het verhindert niet, dat de recipro- teit ook na het aanvullend protocol van 18 Mei 1926 nog wat kreupel loopt. Na een bespreking van het tractaat, ging spreker voort, dat men zich in ge dachten slechts te verplaatsen heeft in de positie der Belgen om het zeer onzekere en onaangename van die positie te gevoe len en spr. gelooft, dat onzo Regeering zeer juist heeft gezien door de toenemen de bron van onbehagelijke gevoelens weg te nemen, door er toe mede te werken, dat het beheer niet alleen van de Nederland sche Schelde, maar -ook van de' Belgische gebracht werd onder een gemeenschappe lijk lichaam, met, voor het geval de beide partijen het daarin niet zouden eens wor den, arbi trage. Het zou zeker beteekenen het dragen van uilen naai Athene, zoo spr. in deze vergadering zou willen gaan betoogen het heilzame van het Instituut der Internatio nale Arbitrage. Maar toch wil hij even her inneren aan het groote nut dier Arbitrage in de Dawesregeling, waarin de Arbitrage sluitstuk is in den vollen zin des woords en aan de goede werking dier arbitrage in de praktijk. Men heeft gezegd, dat de arbiters in de Schelderegeling geroepen zijn om even tueel zeer belangrijke beslissingen te geven; maar dat komt in de internationale betrek kingen zoo vaak voor en reeds onze zeven- tiende-eeuwsche voervaderen zagen er niet tegen op om heel wat belangrijkere be slissingen aan abritrage over te laten, toen ze, b.v. bij den tweeden vrede van West Minster niet meer of minder dan de rege ling van een scheepvaart ver drag met En geland en van de Britsch-Nederlandsche betrekkingen in Indië aan scheidsrechte- lijke regeling onderwierpen. Nog één punt. Is de samenstelling van de scheidsrechterlijke commissie, die het tractaat voorzit, de gelukkigste 1 Zij zal bestaan uit vijf leden, elk der twee regeeringen zal daarvan twee aan wijzen, van wie slechts één onderdaan zal mogen zijn. De voorzitter zal gemeenschap pelijk worden aangewezen en zoo dat niet lukt, beurtelings door den koning van De nemarken en den koning van Spanje. Er is bepleit, dat het beter zou zijn het Hof van mutandis voor het scheidsgerecht voor spoed eischende zaken. Er bestaat te meer aanleiding om het Hof van Justitie en den Volkenbond hier bevoegd te verklaren, wegens de aanvaar ding th'ans^ook door België, van de rechts macht van dat Hof, dat bevoegd is om schier elk denkbaar geschil tusschen de twee landen te beslechtendaar komt nog bij, dat het Haagsche Hof van Justitie beschikt over een bijzondere kamer voor transit- en communicatie-zakeD, die ook bevoegd is in waterwegenkwesties en kan worden bijgestaan door technische bijzit ters. Ziehier, besloot spr., een paar critiscLe opmerkingen over internationalia, die spr. aan de aandacht der vergadering heeft willen onderwerpen in zake het cequ'on v o i i in het Belgische tractaat. Spr. herhaalt, dat het ce qu'on ne voit pas, alsmede het tractaat met de groote mogendheden van 22 Mei 1926, zon der eenig voorbehoud zijn volle instem ming heeft. Rede prof. Moresco. Aan het woord kwam nu prof. dr. E. Moresco. Spr. zal allereerst de. bezwaren legen het traktaat uiteenzetten, vervolgens zal hij nagaan of er mogelijk nog "voordeelen aan verbonden rijn en ten slotte spreken over de openbaarmaking van het traktaat. Wanneer men vraagt, wat is juridisch ge sproken de leiddraad, die tot richtsnoer van het regime heeft gediend? dan is het ant woord dat dit het Barcelona-staluut is. In de eerste plaats is het tractaat, volgens spr., onaannemelijk omdat het onopzegbaar i9. Alleen bij het vaststellen van grens- en vre destraktaten wordt steeds zorg gedragen dat deze onopzegbaar zijn. Maar bij rivierlrak- taten mag dit niet het geval zijn. Ook vol gens het Barcelona-statuut is opzegging mo gelijk. Do onopzegbaarheid van het trakiaat raakt ook de bevoegdheid van onze beide Kamers, te zamen met de regeering. Mag een land zich zoozeer voor het nageslacht vastleggen als Nederland zou dóen bij de aanvaarding van dit traktaat? Volgens spr. gaat dit builen de bevoegdheid van de tijde-, lijke regeerders eener natie, In de tweede plaats is het trakiaat onaan nemelijk. omdat het Sëhelde-regime de sou- vereinileit van Nederland op zij zet Niet alleen met het aanhouden van schepen op de Schelde worden de Nederlandsche belan gen schade gedaan, maar ook de belangen van buitenlandsche mogendheden bena deeld, die zich terecht hierover bij Neder land zouden kunnen "beklagen. In de derde plaats gaan de scheepvaartbelangen op de Schelde ondanks het protocol nog altijd boven alle andere. Vervolgens moet aldus spr. het traktaat ons in tijd van oorlog of gevaar onvermijde lijk in conflicten brengen, alleen al omdat de rechten der beheers-commissie dan ge handhaafd blijven. Bij eiken oorlog van België met onverschillig welk land ook, zal deze natie ons meeslepen. Voorts is het traktaat onaannemelijk om dat niet blijkt (en in verband met uitlatin gen van Belgische schrijvers ook zeer valt te betwijfelen), dat de Belgische regeering instemt ipet het betoog, in de memorie van antwoord omtrent ons recht om de door vaart van Belgische oorlogsschepen te rege len. Vervolgens omdat het Nederland ontij dig en voorbarig vastlegt aan een stelsel van kanalen, dat tegen onze levensbelangen ge richt is. zonder dat dit eerst op openlijke en eerlijke wijze met medewerking van aljiè belanghebbenden is onderzocht. Bij het graven van internationale kanalen moet een wederzijdsche commissie worden ingesteld, die de verschillende kwesties van kostenverdeeling e. d. regelt. Maar wanneer van een zijde kanalen-plannen worden ont worden en opgedrongen, dan is dit onaan vaardbaar. Dergelijke kanalen behooren door een gemeenschappelijke studie-com missie te worden onderzocht en daarna door de regeeringen van beide landen behandeld te worden. Maar een eenzijdige oplegging moet met de meeste beslistheid worden af gewezen. Door de voorstanders van het trakiaat wordt al9 voordeel genoemd dat wij in in goede verstandhouding met België moe ten leven. Maar door het traktaat zal deze toestand er niet door worden verbeterd. De overwinning der afdrijving-politiek zal de tegenstanders dier politiek in België ver»-* zwakken en de voorstanders tot nieuwe en steeds verregaande eischen aanzetten, waar aan wij dan geen weerstand zullen kunnen bieden. Tusschen latere geslachten, die niet meer door herinnering aan 1919 beheerscht worden, zal weer een verhouding van vriendschap kunnen ontstaan, op voor waarde dat Nederland zijn zelfstandigheid behoudt. De eerste eisch daartoe is de ver werping van dit traktaat. Ten slotte iets over de openbaarmakingen der bespreking. Spr. is van meening, dat de orginen van het openbare leven in. ons land hierin ernstig tekort zijn geschoten. Waar deze openbare organen: parlement, pers en organisatie. Sedert 1920 in verzuim zijn gebleven, is allerwegen een aandrang onlstaan, actie tegen dit traktaat le voeren. Genoemde organen hadden dé sluiting van het traktaat, wlarvan de hoofdinhoud bekend was, moeten voorkomen, doch deden niets. Vandaar verie&en jaar de oprichting van het nationale com it an actie, dat de publieke opinie heeft wSker geschud. In de onlangs verschenen brochure is aangetoond waarom het traktaat ook n& de bij protocol aangebrachte wijzigingen on aannemelijk'blijft. Het geldt een bij uitstek nationale zaak: alle Nederlanders, elke groep en elke kring lebben er belang bij dat aan ons aanzien in de wereld niet nog sterker afbreuk wordt gedaan dan reods ge schied is, en dat de regeering voorlaan de levensbelangen van het land verdedigt, met den steun van een goed ingelichte, waak zame openbare meening achter zich. De Mij. van Nijverheid en Handel is de organisatie van. een paar allergrootste dier levensbelangen; nu ze zich eenmaal de oogën uitgewreven heeft en wakker gewor den is, loone ze zich dan ook helder wakker en geve een duidelijk en ondubbelzinnig geluid. Het debat Gedurende do-hierop volgende gedachten- wisseling merkte het oud-Kamerlid Nier- strasz op, dat het niet aanging den minister te verwijlen, dat het land door-dit tractaat verrast is. Overigens zag deze spreker in de Memorie van Antwoord een kentering der publieke opinie in België, een aanduiding, dat daar de oriënteering naar Frankrijk aan het minderen is. Ook spr. achtte echter hel tractaat onaannemelijk. Hij ziet in de poli tieke constellatie in Me toekomst Frankrijk naasten buur en acht dit minder gewenscht. De heer Fokker (Den Haag) betoogde, dat de Kamerleden volkonien vrij slaan dit tractaat te verwerpen, daar België's houding volstrekt onveranderd is. De heer Schillhuis (Rotterdam) ont wikkeld bezwaren tegen het Rijn-Scheldje- kanaal dat Antwerpen zal bevoordeelen ten koste van onze havens. De heer v. Voorst Vader (Den Haag) wees nog op het gevaarlijke in het teekerien van het tractaat, alvorehs de Wielingen-kwestie is geregeld. Hierop dienden de heeren Bongaerts en Moresco nog van repliek; de eerste hoopte, dat in het Nederlandsch belang de Kamer het verdrag zal aannemen en drong er op aan vertrouwen te stellen in de Regeering; de laatste, uit de Action Nationale citeeren- de, concludeerde daaruit, dat de wenschen der Belgische annexionisten nog altijd niet zijn opgenomen en hoopt, dat de Kamers van haar vrijheid een behoorlijk nationaal gebruik zullen maken. Na deze gedachlenwisseling deelde de voorzitter, de heer Poslhuma, mede, dat de Ministers van Buitenl. Zaken en van Water- staat verhinderd waren de vergadering bij te wonen. Het Departement-Amsterdam stelde daar op een motie voor, welke beoogde de Regee ring te adviseeren het verdrag niet goed te keuren. Het Departement-Deventer stelde voor den Minister van Buitenlandsche Zaken te adviseeren zich in 'verbinding te stellen met zijn Belgischen collega om het verdrag aan een andere bespreking te onderwerpen. De Voorzitter deelde daarop mede, dat het Hoofdbestuur-besloten heeft geen enkele motie letterlijk over le nemen, doch saam te vatten wat gedurende de vergadering ge hoord is, waarna het hoofdbestuur daaruit een motie zal samenvatten. Overigens advi seerde spr. allen die niet zeker woten, welke de gevolgen van het tractaat zullen zijn, zich van stemming te onthouden. er Motie. Na nadere bespreking diende Amsterdam een gewijzigde motie in, luidende: „De NederllJfij. van Nijverheid en Han del in buitengewone algemeene vergade ring bijeen te Utrecht; gehoord de beschouwingen over de voor gestelde wijzigingen van het verdrag met België van 1839; erkennende, dat een afdoende regeling met België tot behartiging van wederzijd sche belangen gewenscht is; doch overwegende, dat de Nederland sche belangen door aanneming van de aan hangige wijzigingen onherstelbaar zullen worden geschaad; draagt het H B. op zich tot de Regeering te wenden met het verzoek om de onder handelingen met de Belgische Regeering te heropenen." De Voorzitter deelde mede, dat het Hoofd bestuur zich in dien zin reeds tot de Regee ring heeft gewend. Daarop nam de vergadering de motie on der applaus aan. Hierop volgde sluiting der bijeenkomst RECLAME. Alphen. Op de Zondag te Moordrecht gehouden serie wedstrijden behaalde onze plaatselijke voetbalvereen. „Alphia" met haar eerste elftal in de eerste afdeèling den eersten prijs (zilveren beker), terwijl het tweede in de 2de afdeeling den tweeden prijs wist te behalen. Zondagnacht is een poging lot inbraak gedaan ten huize Van v. d. N. Door het kel derraam wilde men zich toegang vetschaf- fen, doch het forceeren daarvan werd be merkt door de wed. V., waarop de inbrekers die niet bekend zijn geworden, het hazen pad kozen. Burger 1. Stand. Bevallen: J. H. Wolmerstelt geb. de Groot, D» M. C. de Jong geb. v. Veen, Z. IC. v. d. Lee geb. Breedveld, Z. J. W. Munsterman geb. Boer, Z. J. v. Rijn geb. le Clercq, Z. A. P. Mijnders geb. Voorsluijs, M. v, Berkum geb. Blommeslein, D. B. Ver heul geb. Verboom, Z. L. v. Oostslroom geb. de Best, D. Y. L. Samson geb. Golaz D. L. P. Los geb. v. Tol, Z. M. Ouds hoorn geb. Dekker, D. Gehuwd: P. v. Leeuwen jm. 25 j. en S. Smit jd. 21 j. Overleden: A. F. Vreulink jm. 22 m. J v. Rijswijk jm. 9 j. M. de Wit wed. van A. v. d. Wouden 87 j. A. Th. Bouman ongeh. vr. 77 j. - G. Verhaar ongeh. vr. 87 j. A. Angenent wedn. van T. Spijker 63 j. C. Wolters wedn. 65 j. K. Bruné jm. 7 mnd. Waddinxveen. De collecte in de Geref. Kerk, gehouden voor de nieuwe Kerk heeft opgebracht f 138.46. Gevonden voorwerpen: 3 rijwielbelas- tingplaatjes, 1 fietspomp met combinatie slang, 2 vischnetten, een gewicht en een kinderschoenlje. Inlichtingen ter secretarie. Op Dinsdag 3 Augustus a.s. nam. te 2 uren zal er op het raadhuis gelegenheid zijn tot kostelooze inenting of herinenting. Zondag 11 Juli 1.1. is de aulobusdienst van Boskoop over Waddinxveen opgeheven wegens te weinig vervoer. De muziekverecniging „Concordia" heeft bij de rondgang in onze gemeente f 183 opgehaald voor nieuwe instrumenten. RECLAME. Mljnhardt's Laxeépfabletten regelen zonder Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 et Bij Apotli. en Drogisten. 7946 Haarlemmermeer. Naar wij vernemen' zal aan de suikerfabriek „Holland" te Half* weg, in verband met het besluit van de Di* reclie om het aantal arbeidskrachten aan* merkelijk te verminderen, met ingang van Donderdag, 15 Juli a.9. weder ongeveer 30; man ontslagen worden. Vanwege den keuringsdienst van wa-t ren werden in het afgeloopen kwartaal in Haarlemmermeer 210 winkels- en 37 bakke rijen geïnspecteerd. Het aantal genomen melk-monsters bedroeg meer dan 300. Niet minder dan 14 partijen levensmidde* Icn werden afgekeurd, in hoofd zaak betrek', king hebbende op gedroogde groenten, vruchten en zaden en graanproducten. De bestuurder van een uit Amsterdam afkomstige luxe-auto, die Zaterdagmiddag een bezoek had gebracht bij familieleden aan den Lijnderdijk alhier, wilde bij zijn ver trek op den weg omdraaien, doch reed zoo ver achteruit, dat de auto in de Ringvaart terecht kwam. De man slaagde er in zich zelf uit zijn benarde positie te bevrijden en kwam er ongedeerd af. De bcsciiadigdo auto die biji^a geheel onder water lag, werd mr.t takels weder op den kant getrokken. Zaterdag 24 Juli a.s. zal het 65 jaren geleden zijn, dat het echtpaar M. Verhage— N. Steinrath, wonende te Hoofddorp, in het huwelijksbootje slapte. Beiden zijn hun 90slen levensjaar inge- treden en hebben alzoo een gezegenden leef tijd bereikt Mevrouw Verhage 19 in den laatste tijd sukkelend en heeft reeds ccnigq dagen het bed moeten houden. De heer Verhage,, die eerst 9 jaren onder* wijzer is geweest in dienst van deze ge meente, werd met ingang van 25 April 1872 tot gemeente-ontvanger van Haarlem-, mermeer benoemd en met ingang van 1 No vember 1921 als zoodanig ontslagen. Bijna een halve eeuw heeft hij alzoo deze betrek king waargenomen. Over de voorbeeldige wijze, waarop hij de financiën der gemeente steeds heeft beheerd, behoeft thans niet ver der le worden uitgeweid en volstaan kan worden met de modedeeling, dat zijn voor zichtigheid en accuratesse boven allen lof waren verheven. Moge het hem en zijno echtgenoote gegeven zijn nog eenige jaren van de welverdiende rust te genieten. Hillegom. De afdeeling Hillegom e.o van den Ncd. R.-IC. Bond van P T.T.-perso- neel heeft een vergadering gehouden. De voorz. de heer J. Heemskerk hield een korte beschouwing over het Bondsorgaan. Besloten werd f 10 uit de .kas te trekken voor steun aan 2 in nood verkeerende Bonds vrienden. De heeren Floris en van Bemmel brachten het verslag uit over het Congres. Namens de Commissie van verificateurs bracht de heer v. d. Loo verslag uit, mede- deelende dat de boeken en bescheiden In or de waren. Tot candidaat voor den Bondsraad werd met algemeene stemmen aangenomen de F. C. v. Lierop Jzn. Een circulaire ter aanbeveling van dezen candidaat zal aan do Zusier afdeelingen worden gezonden. Voor den beschrijfingsbrief zullen een 3-tal agendapunten warden ingezonden nl. over uniform, bestellampjes en examens. Bij de rondvraag sprak de heer van Lierop over verlof voor Retraite: spr. zou gaarno willen dat hiervoor zoo ruim mogelijk gelegenheid werd gegeven. Katwijk. Naar wij vernemen moet het bij de hooge militaire autoriteiten in de be doeling liggen om den weg, loopende vanaf de Cantine langs het Zeehospitium, tijdern» de militairen aangelegd, voor hel puhLiek af te sluiten in de nabijheid der Canl'ine. Dit zou voor de vele personen die dozen weg bij zonder prefereeren als wandelweg een groote teleurstelling zijn. Van deze mooie wandeling door de duinen wordt door zeer velen gebruik gemaakt. Mogelijk dat de Ver*, eenling voor Vreemdelingenverkeer dit ge vaar nog weet te keeren. Men zou de Ver eniging hiervoor zeer dankbaar zijn. Niet alleen de inwoners doch niet minder do bad* gasten. Katwijk-aan-den-Rijn. Gistermiddag ongeveer 12 uur wilde op den Valkenburg* sche weg de vrachtauto van Zandbergen uit Rijnsburg, waarop verschillende arbei, dors gezeten waren, een met hooi gc-laden wagen passeeren, doch kwam met dezen wagen in aanraking, zoodat de arbeider C. v. Egmond er af geslingerd werd en met de slraalsleenen in aanraking kwam. Hij werd in een daar passeerende auto naar dr. Hue- ling vervoerd alwaar bleek, dat hij zijn knio had gekneusd. Al zijn op den Wassenaarschc-weg ook borden geplaatst met het opschrift „Snel verkeer Noordwijk" met de bedoeling dit verkeer over den nieuwen weg over den Molentuin te leiden, en zoodoende de an dere wegen eenigszins te ontlasten, zijn er toch nog velen die zich daar niets van aan trekken en maar steeds door rijden. Katwijk asn Zee. De heer G. v. d. llliee alhier is met ingang van 16 Augustus be noemd lot onderwijzeres aan de Creulzbcrg- school, te Arnhem, hoofd de heer II. den Breejen. De heer J. Haasnoot van hier deed le Nijmegen met goed gevolg examen voor onderwijzer. Lijst van brieven enz., die wegens on voldoende adres of anderszins net konden besteld worden en ten poslkantore alhier terug zijn te bekomen: Directeur Gemeente* bedrijven, Den Haag; Arie Breedijk, Vlaar-. dingen. Briefkaarten: II. Woensdrecht? Hans Schouten, Leiden J. J. Crusifix Mientje Wijkslra, Rotterdam; A. F. Mullec Amsterdam K. v. d. Brink, Leiden. Buitenland: Emma Hamburg Kar- sol Door de politie werd een valsche gulden in beslag genomen. Noordwijk. De melkprijs is in deze ge* meente verhoogd met ingang van Maandag 12 Juli, en gebracht op 14 cent per Liter, Loop der ticyolking. Id|ö* komen personen: H. A- de Jong, banket* bakkejsÖed., y, Joure, Zwanensteeg 3. 3I

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7