No. 20345. Maandag 12 juli anno 1926, Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSC DAGBLAD PRIJS DER AD VERTEN TIEN: 30 ets. per regel. Bi) regelabonoement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordaindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 L PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden ƒ2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 -f" portokosten. ■K 0.18,1 0.18, BH nummer bestaat uit TWEE Bladen eerste blad. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aana. J. C. van der Wiel en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een ondergrondsehe bewaarplaats voor 4000 Liter benzine in het perceel Haarlemmerweg No. 7, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 105, met aftapinrichting op den Haarlemmerweg vóór diat perceel; b. P. P- de Bruin Pz. en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een bewaarplaats voor 3000 Liter petroleum op het perceel Lage- Rijndijk No. 140, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie N. No. 736. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 12 Juli 1926. 7936 Nieuwe plannen van de H. T. M. te Leiden. Naar wij vernemen overweegt de Haag- sche Tramweg-Maatschappij een wijziging van haar tramnet in onze gemeente, welke wijziging tevens een uitbreiding beteekent nu reeds en in de toekomst waarschijnlijk nog in meerdere mate. Buigt thans de tram als zij via Wasse naar, het Haagsche Schouw deze gemeente binnenkomt zich op den Rijnsburgerweg on middellijk om in de richting van den Sta tionsweg en verder evenwijdig aan de lijnen van de Noord-Zuid-Hollandsche, de Maat schappij wil haar dwars over den Rijnsbur gerweg door de Kagerstraat naar den Mare- dijk leiden, vervolgens over het Schutters- veld langs de Aoëlaan, met een brug over den Rijnsburgersingel nabij den korenmolen naar de Beestenmarkt, om over een nieuwe Turfmarktsbrug en de Turfmarkt de Haar lemmerstraat te bereiken, waar zij zich we der aansluit aan de beslaande lijn aan de Haarlemmerstraat. Aan de Haarlemmer trekvaart bij de spoor brug zal, naar onze zegsman meende te weten, een viaduct naar den spoorweg wor den gemaakt, waar de tram door zal rijden. Dit ptan zou reeds naar het gemeentebe stuur ter goedkeuring gezonden zijn. Afgezien van de in de toekomst liggende plannen, zal op deze wijze hel traject reeds aanmerkelijk worden uitgebreid en wel door zich nog vormende of groeiende stadswijken er in te betrekken. Er worden nog andere plannen voorbe reid, doch deze zijn nog niet in zulk een vergevorderd stadium, dat zij de Kamer van B en W. hebben bereikt. Eindexamen Gem. H.B.S. B. met 5~j* c. 1926. Voor bovengenoemd examen zijn geslaagd: -F. Abels, G. J. M. Blietz, H. van de Boom, Anna Ensink, Constance Goedbloed, M. van Ham, K. van der Heyden, N. \tah den Brand- hof, S. H, Joustra, W. F. van der Kaaden, ,W. F. Krijnen, D. Noleboom, W. B. A.' Pcr- quin, O. A. A. ICesselring, N. van der Laan, Nelly J. Noteboom, J. H. T. du Pon, F, L. Postel, Alida Sanders, J. W. C Verhage en C P. Tuk. Afgewezen 6 cahdidaten. Ontwikkelin03avond Plaatselijk Arbeideissecretariaat. Vanwege de ontwikkelingsraad van het Plaatselijk Arbeidssecretariaat alhier werd 'gisteravond, in de concertzaal v. „L'Union" aan de Steenslraat een bijeenkomst gehou den met medewerking van het Rev. Socia listisch Zangkoor „Morgenrood" en van pia niste en violist, waarin als spreekster was aangekondigd mevrouw Henriette Roland- Holst. De avond was belegd om eenige gelden te verzamelen tot steun van de stakende mijn werkers in Engeland. Hoewel het weer allerminst lot een bij- oenkomst binnenskamers uitlokte viel het bezoek nog al mee. De vergadering werd geleid door dr. J. Knuttel, die, nadat het zangkoor vooraf eeni ge nummers niet onverdienstelijk had ge zongen, meedeelde dat mevrouw Roland Holst bericht van verhindering had gezon den. Dit bericht was zoo laat gekomen dat hij zelf weinig gelegenheid had gehad zich lot een spreekbeurt voor te bereiden. Hij schetste nu van zijn standputit het ontslaan en het verloop der Engelsche mijnwerkers- staking die een algemeene staking weid en na dat het geschil was bijgelegd weer op nieuw is uitgebroken, doordat de mijneige naren hun woord niet hebben gehouden. Het is er hem om te doen de werktijden le verlengen wat volgens spr. nog erger is dnn loonsverlaging omdat wanneer de werk- 'Jd verlengd is, men niet gemakkelijk tot verkorting van den arbeidsdag overgaat. Het is hier niet louter een quaestie van ®**ve hier moet daadwerkelijk gesteund •warden ook in dien zin dat buiten Engeland 'hnJ™*?** 671 en geen ko len voTden gehunkerd. Venter moet lijk worden gesteund. Rusland gaat daarin met zijn millioenen voor. Ook spr. wekte daartoe tenslotte op. Op de toegejuichte rede volgden voor de pauze eenige muzieknummers, terwijl ook na de pauze zang en muziek elkaar nog eens afwisselden waarna de bijeenkomst werd gesloten. Studiereis van Mathesis-leerlingen naar België. Zondagmorgen 11 Juli om ongeveer half- acht zijn een 25-tal leerlingen, resp. oud leerlingen van de eleclrotechnische afdeling van M. S. G. van hier naar België vertrok ken tot het houden van een zesdaagsche studiereis naar het industriegebied van Charleroi cn in de omgeving van Brussel. Bezocht zullen worden o.a. een kolenmijn, de A. C. F. C. en bij Brussel de accumulato- renfabriek Tudor en nog- andere bedrijven. Deze studiereis staat onder leiding van ir Blom, leeraar aan Mathesis, terwijl ook een der oud-leeraren den tocht meemaakt. Waar de tocht onder beproefde leiding gaat, belooft deze alleszins een succes te worden. Bij het zwemmen verdronken. Hoe gevaarlijk het is om zonder toezicht zeebaden te nemen, bleek ook gisteren helaas weer. Een ruim 15-jarige jongeling. W. Z., wo nende aan de Langeslraat alhier, ging te ongeveer 5 uur in den namiddag ter hoogte van het paviljoen van het Zeehospitium te Katwijk-aan-Zee op het stille strand in zee zwemmen. Het was, zooals men dat noemt „half water", dat beteekent, dat de vloed voor de helft opgekomen was en volgens deskun digen is de zee dan voor badenden het ge vaarlijkst en veelal daari Toen de jongeling, die forsch en groot ge bouwd was, dan ook nog niet in diep water was, (want het ongeluk had plaats in het eerste gat) schijnt hij plotseling in een kuil gekomen te zijn, die door het kruien van het water dan ontslaat, verloor het even wicht, kwam te vallen en stond niet meer op. Aldus verklaart men het tragische geval. Toen eenigen lijd later Z. gemist- werd, was het reeds te laat om hulp te bieden, te meer daar men niet juist meer wist waar Z. 'gebleven was. Te ongeveer 7 uur, toen het water „wat gevallen" was, kwam het lijk boven, waarna het door C. Meivogel en anderen op het droge gebracht werd, waar dr. H. W. van Batenburg, van Delft, die toevallig daar aan wezig was, Let niet noodig oordeelde om pogingen te doen om de levensgeesten we derom op te wekken, wijl do dood reeds in getreden was. Per brancard werd het lijk onder politie- geleide naar het lijkenhuisje op de alge meene begraafplaats vervoerd, alwaar het door een oom van den overledene herkend werd. Het slachtoffer dor zee was eenige zoon en eenigst kind zijner ouders, wier versla genheid bij het vernemen der droeve lijding groot was. RijkaposUpaark ank. Opgave uitsluitend betreffende het post kantoor alhier en zijn wijk-, bij- en hulp postkantoren, maand Juni. Aan deze kantoren werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 133.515,14 (hieronder 134 formulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 5 cents en 224 formulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 1 cent (schoolsparen) en terugbetaald f 139.552,82; derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 6037,68. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 133. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter directie op Staatsschuldboekjes inge schreven nominaal f 3150 en afgeschreven f950; derhalve meer in- dan afgeschreven f 2200. Het aantal nieuw uitgegeven Staats schuldboekjes bedroeg 2". „Weck"-demonstratie. Nu de tijd voor het steriliseeren weer aan gebroken is, geeft de firma J. Weck, (Oeflen- gen Baden), in Leidton vertegenwoordigd door de N. V. Leidsche Ijzerhandel v.h. J. C. Bernard, Ijzerhandel, Vischmarkt 2226 en Koornburgsteeg 48 weder op verschil lende plaatsen demonstraties met deze toe stellen. Voor een vrij talrijk publiek, meest dames, had hedenmiddag die demonstratie •plaats en daarbij bleek hoevele verschil lende toestellen nu reed3 in den handel zijn. Allereerst werd uitgelegd de werking van de nieuwste vinding op dit gebied, een toe stel ter bereiding van vruchtensappen door stoom, waarbij aromatische, alcoholvrije sappen verkregen worden door het stoomen der vruchten. Vervolgens werden gedemonstreerd de eigenlijke steriliseertoestellen, de bekende glazen. waarmede vruchten, groenten, vleesch enz. kunnen gesteriliseerd worden. Hoewel de bereiding nogal verschilt, is deze heel gemakkelijk aan te leeren. De eene be werking i9 nog eenvoudiger dan de andere. Et worden bovendien nog andere toestellen vertoond, die den arbeid der huisvrouw zeer vergemakkelijken kunnen. Ons dunkt, dat deze demonstratie er veel toe zal bijdragen om de Week's toestellen nog meer populair te doen worden dan ze zijn. .Wij wenschen de firma Bernard, die bereid is aan de belangstellenden ook verder nog alle inlichtingen te geven, met deze vertegenwoordiging veel succes toe. Morgen van Iwee tot vter wordt de de- j monstrafie herhaald. j Bij besluit van den Minister van Justitie d.d. 3 Juli 1926 is benoemd tot Rijksklerk 2de klas, len parkette van het Kantongerecht alhier, de heer L. A. W. Rigart van Gelder, thans tijdelijk hulp schrijver ten voormelden paTkelte, sedert 1 April 1920. Geslaagd zijn aan de Middelbare Tech nische School te Haarlem voor het practisch jaar onze stadgenooten A. Crama en G. Koet. Mej. A. H. Bosman, vroeger leerlinge der H. B. S. voor Meisjes alhier, slaagde voor het eindexamen jongens-H. B. S. met 5-jarigen cursus te Apeldoorn. Voor het exameB Engelsche Handels correspondentie vanwege de Vereeniging van Leeraren en Talen en Handelscorres pondentie te 's-Gravenhagc slaagde o.a. onze stadgenooten mej. L. A. P. Eskens en de heeren W. v. d. Kraan en H. J. W. v. Meurs. De heer J. F. Bogaars alhier i6 ge slaagd voor het examen Fransche Handels correspondentie. Bij ministcrieele beschikking is met ingang van 10 Juli de sergeant-majoor schoenmaker A. van Iterson teruggesteld lot sergeant-schoenmaker en in diens plaats benoemd de sergeant-schoenmaker W. Zoe- teriks, terwijl met ingang van dienzelfden datum de heer C. Spaanderman officieel tot meester is bevorderd. Gisteren in den loop van den dag is de Jan Steen-tentoonstelling door den 10.000en bezoeker bezocht. Deze was de heer D Leeuwin uit 's-Gravenhage, aan wien het werk van prof. Martin over Jan Steen werd aangeboden. Zaterdagnamiddag heeft zich het geval dat een kind uit het raam van een aanzien lijke- hoogte viel, zonder dat hel letsel van eenigo beteekenis. bekwam, zooals wij on langs mededeelden, zich aan de Oudevest herhaald. Het gold nu de vierjarige Lize F., die van de tweede verdieping uit een ge opend raam viel en op het afdak van ver hard glas terecht kwam. Een buurman vond er het kind en kon het zonder noemens waardig letsel weder aan de ouders terug geven. Paulus P. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan dat hij Zaterdagavond door de gobroeders A. en G. de la R. is mishan deld geworden. Zij zouden hem met een nijptang op het hoofd hebben geslagen. Van deze mishandeling is proces-veibaal opge maakt. If. D., bloemist alhier deed Zondag bij de politie aangifte, dat te zijnen nadeele van een schuit, liggende aan de Heerengracht, zes potten met bloemen er in, ont vreemd zijn, Eveneens deed J. M. H. in de Kodde- steeg aangifte van een diefstal, 't Bolrof in dit geval twee konijnen, in den nacht van Zaterdag op Zondag uit een hok gestolen zijn. Zijn de boutjes misschien op Zondag al verorberd? In beslag genomen zijn ze althans niet Ten nadeele van don kellner U. A. is Zondagavond uit den gang van het café restaurant „Zomerlust" een heerenrijwiel ontvreemd. Gistermiddag had P. I., een jong- mensch uit Gouda het ongeluk bij het voet ballen op een terrein aan den Rijnsburger weg alhier, een been ernstig te bozeeren. I. wend in het ziekenhuis veihondon en kon des avonds met zijn kameraden weder naar Gouda vertrekken. In den afgeloopen nacht, circa halféén is een 62-jarigo los werkman op de Haar lemmerstraat terwijl hij voor een tram wilde uitwijken op liet trottoir gevallen met het gevolg dat de man twee ribben brak. Nadat de Eerste Hulp bij Ongelukken den man voorloopig had behandeld, werd de patiënt naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de week van 4 Juli tot en met 10 Juli opgenomen 172 volwassen personen en 6 kinderen, totaal dus 178 personen. Door de zee meegesleurd. Giifceren was een groep jongelui van de afdeeling Rotterdam der A. J. O. naar het strand bij Kijkduin getrokken oifi daar den dag door te brengen.- Moe van een lange wandeling wilden de jongens en meisjes zich eerst wat verfrisschen door een bad. Ongeveer op de grens van Monster en Den Haag, bij landhuis 21, begaven ze 'zich té water. Allen keerden" terug, op één na, het 18- jarige meisje G. O., *Sj zworn in de om geving vata 3e pier, waar de zuiging van het water zeer groot was. Plotseling zagen haar kameraden, dat ze werd weggezogen en in zee verdween. Dc 18-jarige J. B., die gekleed op de pier stond, sprong direct te water om te trachten zijn vriendinnetje te redden. Ook hij echter werd door den stroom meegesleurd. De op het strand 6taanden konden uit den aard der zaak weinig hulp bicden. Natuurlijk hecrschte onder hen groote verslagenheid. De licha men der verongelukten zijn tot nu toe niet aangespoeld. Als vrouwen twisten. Gister middag heeft te Rotterdam in de Nieuwe Vogelenzang een vechtpartij plaats gehad tusschcn twee vrouwen, de 49-jarige M. L. en de 42-jarige J. W. A. G., beiden wonend in hetzelfde pand aan dc Nw. Marklstceg. Laatstgenoemde heeft haai buurvrouw, naar „De Grt." meldt, met eon aardappel mesje een groot aantal stéken in hoofd en armen toegebracht. Het gebeurde heeft zich als volgt toege dragen: Op genoemd tijdstip kregen de vrouwen een hevige woordenwisseling op straat. De twist liep zoo hoog, dal vrouw G. naar haar woning toeliep en uit de keuken een mesje haalde, waarmee zij als een razende haar tegenstandster te lijf ging. Een omstander slaagde er eindelijk met groole moeite in. haar het wapen te ont rukken. Onmiddellijk werd de Geneeskundige dienst gewaarschuwd, welke de hevig bloe dende vrouw naar hel ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerde, waar zij verbonden werd. De daderes werd door een inmiddcis gewaarscfauwden politieagent gearresteerd en naar het politiebureau Lange Torenstraal overgebracht, wTaar zij in bewaring is ge steld. Nadat de wonden van vrouw L. verbon den waren, is ook zij naaT hel politiebureau gebracht. De toovenarij te Slied recht. Omtrent het betooveringsgcval te Slie- drecht kunnen wij thans nog hot volgende mededeelen zegt de „Tel." De geheele be weging" schijnt op touw te zijn gëzet door een in de buurt wonende baker, die zoo'n soort geval voor korten tijd ook bij de hand heeft gehad. Een kleindochter van haar, was ook n.l. betooverd en toen den „dok ter" geraadpleegd werd, was het ant woord: „Neem een id») met zware vperen en duw deze levend in een' pot kokend wa ter." Dit is dan ook geschied. Inmiddels b'ëgidt Het 'in 'de'buurt van het geval rustig te wörden. De z.g. toovcrkoi. is met het gezin verhuisd, terwijl de fami lie V., waar het „betooverd meisje was, de gemeente gaat verlaten. Bankdirecteur gearresteerd De heer D. Schreuder, directeur van de Hollandschc Handelsbank te Haarlem, is op last van de Justitie gearresteerd. Wij herinneren er aan, dat de Haarleinsche Rechtbank aan de Ilotlandsche Handels bank surséance van betaling had toegestaan en in de vergadering van crediteuren en ook in hel enkele weken geleden gepubli ceerde 'rapport van de bewindvoerders is medegedeeld, dal uit het onderzoek s ge bleken, dat de heer Schreuder de bank be nadeeld heeft, doordat hij e>en gefingeerde rekening opende en met het geld, aldus op genomen, speculeerde. In het geheel heeft hij op deze en op eigen rekening samen f 1.000*000 opgenomen. Dit geld is, omdat ér gèen dekking is, geheel verloren. Onweersrampen Een zeer zwaar onweder heeft Zaterdagvoormiddag boven een deel van ons land gewoed. Zoo wel uit de provincie Groningen als uit het Oosten en het Zuiden komen daaromtrent berichten. Hoe het in Groningen geweest is heeft men Zaterdagavond nog in ons blad kunnen lezen. Verder valt het volgende te melden; Te Doetincliem viel tevens zeer voel hagel. Er sloeg een gal in het dak van de woning van Tiecken ?ian den Rozen gaard- schenweg te Doelinchem. Eenige balkan werden versplinterd en twee varkens ge dood. Te Arnhem sloeg de bliksem in een schuur aan den Van Dedemweg. De brand weer bluschle het vuur; het vee is gered. Voorts is de bliksem geslagen in den water toren. Te Terborg werd vrouw B. op den Varsse- veldschen weg onmiddellijk gedood door den bliksem. In de Gravenallée te Almelo werden twee pereonen, die onder een boom schuilden, door den bliksem getroffen. De 19-jarige Van deT Worp, uit Tubbergen, werd aan het hoofd getroffen," waarna zich de biik- sera langs de wervelkolom een uitweg zocht. In zeer ernsligen toestand werd hij naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd, waar men hem de Sacramenten der Stervenden toediende. De andere persoon kon na eenige oogen- biikken zijn weg vervolgen. Te Venlo stortregende het zoodanig, dat riolen en putten overliepen, terwijl de marktbezoekers haastig een goed heenkomen moesten zoeken. De bliksem .sloeg in het Seinhuis E. der Spoorwegen, dat juist buiten dienst gesteld was en doorkliefde den schoorsteen, die viel. Op verschillende plaatsen raakte de electrifiche verlichting en telefoon onklaar en sloegen zekeringen ethk. Ook de electrische wisselb'edlening op BINNENLAND. Onweersrampen in verschillende rieelet van ons land. Zoowel te Katwijk als te Kijkduin heeft dé zee gisteren haar slachtoffers geëischt. De jaarvergadering der onderofficiarsvert eeniging „Ons Belang". Nederland won den lawntenniswedstrijd tegen België. BUITENLAND. De Fransch-Spaansche overeenkomst in* zake Marokko is geteekend. Italië is bereid onder bepaalde voorwaar den het tractaat van Tanger goed te kenren. In Amerika is een munitiedepot in de lacht gevlogen. Ex zijn vele dooden. het station werd getroffen, doch spoedig hersteld. De bliksem sloeg ook in de woning van M. S., te Blerik. In een oogwenk stond alles in vlam, terwijl de belendende woning van F. T. mede werd getroffen. Beide huizen brandden af. Veel hooi en huisraad ging verloren. Te Blerick sloeg de bliksem in een liuis aan de Leeuwerikkenslraat, bewoond door de familie Thcunissen. Hel vuur sloeg over naar het huis, bewoond door den heer Scherion, brandstoffen handelaar. Beide hui zen brandden grootendeels uit. De brand weer van Blerick verleende de eerste hulp, die van Venlo, welke gealarmeerd was, d>e- hoefde niet uit te nikken. Verzekering dekt de schade. Te Eemnes werd dc 60-jarige H. v. d. Broek, uil Soest, die in den Eemnesserpolder hooi laadde, door den bliksem getroflen en gedood. Hel lijk was geheel verkoold. De ongelukkige laat een gezin van 14 kinderen achter. Vaartuig gezonken op de Zui derzee. Het te Enkhuizen gestation-» ncerde Rijksbetonningsvaartuig heeft gister* morgen in de lijn Schokland-Oranjesluizen het wrak gevonden van een houten met kunstmest geladen schip, waarvan de mast boven water uitsteekt. De sloep, die Dog aan het vaartuig vast zal, is naar Eukhuizen medegenomen. Van de opvarenden is niets bekend. Nadere bijzonderheden ontbreken. Kind gestikt. Zaterdag nudf- dag zou vrouw Kippersluis in de Visscher- straat te Bussum een emmer water leeg- gooien in het gootsteenputje bij haar wo ning, toen zij tot haar ontzetting zag, dal haar anderhalfjarig kind met 't hoofd naar beneden daarin lag. Hoogstens vier minu ten was heft zonder toezicht geweest. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constatecrcn. Zonderlinge ,,b ij ,v e r d i e n s lé". De politie te Velp heeft ontdekt, dat door sommige lieden in den laatsten lijd een zon derlinge methode wordt toegepast om aan geld te komen. Telkens toch komen bij de politie aan giften in, dat dienstboden eenigen lijd om gang hebben met hun onbekende personen, terwijl later blijkt, dat deze een valschen naam hebben opgegeven. Gewoonlijk zijn de meisjes cr door allerlei leugens toe gebracht hun spaarduitjes of fiets aan deze individuen af te slaan Hebben zij die eenmaal in hun bezit, dan verdwijnen zij, om met anderen hetzelfde spelletje Ie beginnen. De meeste van deze lieden zijn gehuwd cn beschouwen dit „werk" als een bijver dienste. Eenigen van hen zijn reeds aan gehouden. Met de spaarduiten vau man en zoon verdwenen. De zoon vau den volkslogementhoudcr Sp.. te Doesburg, verkocht onlangs een huis. De opbrengst daarvan (f 0000) dacht hij niet beter be waard dau bij zijn moeder. Thans is Mama daarmee op slap gegaan en heeft ter verdere vulling van haar porlemonriaie en voor de gelijkheid van manlief ook nog f 6000 meegenomen. Gelijk met de vrouw is een der gasten verdwenen. Sp. heeft oen een groole belooning uitgeloofd voor het terugbrengen van de centjes; de vrouw kan hem minder schelen. Een typhusbacillendraag- ster. De ontsmettingsdienst te Deven ter heeft ©en gevaarlijken typhushaaid ontdekt, welke men thans tracht onscha delijk tc maken. De dienst werd in het n»« burige Twcllo ontboden voor een ontsmet ting wegens het voorkomen van typhus.- Daar was, in Maart 1926, eeu man ziek* werkzaam in een der fabrieken. Wegens typhusgevallen in zijn familie dacht men, eerst aan familie-infectie, totdat men, door het voorkomen van gevallen te Apeldoorn en Deventer, bij metLscben, die wel een*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1