Ctukloopen tóP van huid en Voeten m WETENSCHAPPEN. In en om de Hoofdstad. ivacti 2 Persoons Lakens f 1.49 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Het hoofdje door de lus ge- stoken. Te Enkhuizen is gisteren een kindje, oud aoht maanden van den heer Swierstra, in de wieg om het leven geko men, doordat het 't hoofdje had gestoken in een lus van een koord, waaraan een popje, dat boven 't kind in do -wieg hing, was bevestigd. Verdronken. Aan het Par tcrswoldennecr heeft gistermiddag een droevig ongeluk plaats gehad De 60-jarige Ijeer Brands Vogel te Hirsoh- feld aan de Ruhr, die gelogeerd was bij zijn schoonzoon, is in het Paterswoldermeer in de omgeving van de bad- en aweminrioii, ting bij het baden door kramp bevangen en verdronken. Onmiddellijk 4 werd hulp geboden doch alle pogingen om de levensgeesten op te wekken, bleven tevergeefs. Anders bedoeld. „Is dat ,alweer een nieuwe japon, die je daar slaat te passen? Dat moei toch heusoh andere worden, vrouwI" „Dat heb ik al legen de naaister gezegd, man. Ze valt slecht." RECLAME. ffiV geneest men met PUROLR Bij Apoth.en Proglsteir 7857 '!ir Institut International du Froid. Men meldt aan de Maasbode uit Parijs: Donderdag vergaderde hier het uitvoerend Comité van het Institut du Froid. Na opening der vergadering door den Voorzitter, M. Ie Bon, en nadat hij alle aan wezigen welkom geheeten had, wijdde M. Ie Bon eenige woorden aan de nagedachtenis van prof. Kamerlingh Onnes en heetle daarop in 'l bijzonder welkom dieng opvol ger als gedelegeerde van de Nederlandsche en de Ned.-Indische Regeering in de Confé rence Générale en het Comité Executif, prof. Keesom, er bij voegende, dat door prof. Keesom vóór eenige dagen het helium wa9 [Vast gemaakt. Verschillende voorstellen, door het Comité d'Administration ingediend, met betrekking tot de rekeningen over 1924 en 1925 en het budget voor 1926 werden aangenomen. In de plaats, opengevallen door het over lijden van prof. Kamerlingh 0nne9, werd prof. Keesom benoemd tot vice-president van het Institut International du Froid. Nog niet genoeg werk Groote plannen. Zoo oppervlakkig bekeken heeft het er alles van, dat het er met betrekking tot eden stand der werkloosheid te Amsterdam op clit oogenblik niet zoo slecht uitziet; dat er genoeg werk aan den winkel is. Gaat men de stad door in verschillende richtingen, dan kan men opmerken, dat er gearbeid wordt aan tal van groote gebou wen in- en uitwendig. Het reusachtig ge bouw der Handcl-Maatschappij, uitwendig afgewerkt, geeft nu natuurlijk daar binnen Hoe tal van werkLieden op allerlei gebied Arbeid tot voltooiing. In de Vijzelstraat is men druk doende aan het optrekken van het nieuwe hotel, dat vóór 1028 gereed moet zijn om den stroom Olympiade-gan- gers te helpen bergen" en aan het andore einde dier straat is het sloepen der percce- 'len, om ook dit laatste gedeelte van den nieuwen verkeersweg te helpen verbreeden, in vollen, gang. Op den Voorburgwal en in de Paleisstraat gaat het optrekken van het betonnen gevaarte, hetwelk het geraamte zal zijn voor het geweldige rijks-giro-ge bouw, dagelijks zijïi gang. In de Indische buurt is verrezen de nieuwe Katholieke kerk, waarvan het grootsche pyramide-vor- mig dak reeds hoog boven de omgeving uit steekt en in vele nieuwe buitenwijken Wordt het aanleggen en bouwen van nieu we straten en pleinen steeds voortgezet [Ik noem maar een en ander om te doen zien, dat oppervlakkig bekeken gezegd zou kunnen worden't is met die werk loosheid te Amsterdam niet zoo erg ge steld. Toeih is het maar schijn er is nog steeds een leger van werklieden, die geen arbeid kunnen vinden, omdat over het ge heel de industrieën *iog niet tot grooten bloei zijn gekomen en bovendien moet niet vergeten worden, dat in de laatste jaren hel aantal dergenen, die vroeger bij bank- instellingen e. d. werkzaam, dooT bezuini ging of andere redenen buiten emplooi ge komen, lang niet onbeduidend is. Degenen, die dit lot van werkloosheid trof, kunnen we.l is waar niet tot hen gerekend wor den, die wij gewoon zijn als ,,do werklie den" te betitelen, doch het spreekt van zelf, dat er ook onder hen velen zijn, dio noodgedwongen ook handenarbeid zijn gaan verrichten en de statistiek der werk loosheid beïnvloeden. Rooskleurig is het nog niet. Gelukkig, er zijn lichtpunten, in zoo verre, dat er groote werken in voorberei ding zijn. Men zal hoe langer hoe meer nij\ere handen noodig bobben voor den bouw van het Olympiade-Stadionstraks zal er weer werk komen als de bouw van het tehuis voor jonge mannen aan de Stadhouderskade bij het Leidsche Plein 'n vollen gang zal wezen. Ik heb u reeds ge meld, dat er plannen zijn om spoedig met den bouw der nieuwe Amstelbraè voor de 'Amstellaan te beginnendat er andere plannen zijn om ingrijpende veranderingen te brengen in het Jordaan-kwartier, doch dat alles is voorloopig nog Diet aan gere- gelden arbeid. Dat men zioh dus in den gemeenteraad met dit workloozen-vraagstuk bezig houdt is niet meer dan natuurlijk en dat men bij openbare werken alles doet om de uit voering van noodzakelijke werken te be spoedigen is lofwaardig, maar daar kan men ook niet alles doen zonder behoorlijke voorbereiding en berekening, want bet is daar plidht rekening te houden met de fi nanciën der gemeente. Natuurlijk, de communisten im den Raad zouden wel wil len, dat B. en W. er maar op los uitgaven ten bate der werkloozen; dat er maar werk „gemaakt" werd zonder eerst te wikken en te wegen- en dat men met uitkeering aan werkloozen er maar op loe zou geven, vergetende dat men door overdreven steun de zaken niet beteT zou maken" en den prikkel arbeid te zoeken veeleer bij velen do oden zou dan aanmoedigen. Doch, we weten nu genoeg, dat die groep van „volks vertegenwoordigers" alleen rekening hou den met hetgeon men gewoon is te noe men „arbeiders", zonder er bij in het oog te houden, dat andere burgers toch óók arbeid verrichten, die de gemeen^c^P ten goede komt, al zijn dat dan in huJn oogen geen „arbeiders" en dat men diè arbei dende massa niet overdreven, zonder de gemeenschap schade te doen, maar al door den befastimgschroef kan aanleggen. Nu en dan hebben die communisten roe ping om naar buiten te getuigen van hun „liefde" voor de werklieden en zij komen dan in den Raad met mooie firasen, die niets zeggen en onmogelijke voorstellen, doch de tribune-bezoekers prikkelen en aamleidSng geven tot demonstraties daar ter plaatse, die ontoelaatbaar zijn. We hebben df! vorige week in de Raad'sver"- gade'rihg weder zoo'n „Aardigheidje." be leefd. Op dit oogenblik is de Centrale Commis sie weder bèzig om nieuwe regelingen te overwegen in het reglement betreifende werktijden, en loonen der gemeen.te-werk- hedenbovendien hadden B. en W. voor gesteld om nogmaals een enquête in te stellen omtrent den huidégen stand der werkloosheid, welk voorstel is aangenomen, en nu staande de genoemde besprekingen, wenaehten de communisten te imterpcllee- ren over de plannen, die B. en W. met de loonem zouden hebben,' e.n hun vrouwe lijke collega was dienaangaande de woord voerster. De Raad wees het houden dier interpellatie niet af, maar was tevens van oordeel, dat deze. niet dadelijk, doch op nader te bepalen tijdstip zou plaats heb- ben. Terecht, want het zou toch wat dwaas zijn geweest het Pagelijksch Bestuur le dwingen in te gaan op een kwestie, die juist im de Centrale Commissie, welke over deze materie overleg pleegt, eèrst móet worden beslist. De dame-communist kreeg dus haar zin niet, maar bereikte in zoo verre haar doel, dat ze de geestverwan ten op de publieke tribune geprikkeld had en de«e tot uitroepen kwamen, welke moesten leiden tot ontruiming der .tri bune de „reclame" naar buiten was weer geslaagd of de goede zaak daar mede gediend is, zal ieder voor zich kun nen beoordeel en. Ondertusschen komen eerlang nog een paar belangrijke zaken aan de orde, die eenerzijds weder werk' verschaffen kun nen, anderzijds d'e stad een aardig bedrag zulOen kosten. Beiden betreffen zij voor de zooveelste maal de verkeerseischen. Een dier aangelegenheden gaat over den Singel en den hoek van het Spui. Het is daar al sedert jaren een zonderlinge toe stand. Degenen, die onze stad kennen, weten, dat daar ter plaatse bestaat een groote, veel te smalle bocht, die een deel is van den hoofdverkeérsweg voor trams en andere voertuigen tusschen Centraal station en Leidsche Plein Indien men jaren geleden het zou hebben aangedrufd den Heiligenweg te verwijden en een door braak te maken door de perceelen daarte genover in de Kalvcrst.raat, dan zou men een goede verbinding met het Rolcin heb ben gekregen. Dat is nooit gebeurd en eai zeker ook niet meer gebeuren, want zoo iets zou geweldig veel geld kosten aan onteigening, maar het geyolg is geweest, dat nu ai heil "drukke verkeer over het stuk Singel tuttehen Koningsplein en Spui moet, om zöo-den brefeden Voorburgwal te bereikeiu YcrbreetlSijg van den Singel daar ter pjaatsc, cemgó jaren geleden, ia niet afdóénde geweest en de toestand is van dien aard gewordeb, dat eenige per ceelen aan den Singel |en aan het Spui, welke mi m dien bocht liggen, gesloopt zullen moeten wordenis dat gebeurd en dan tevens nog een stukje van den Sin gel aaj,geplempt, dan zal men daar een beteren toestand krijgen. De gemeente heeft de nocdige perceelen reeds in han den en in het. volgend jaar zal met het sloopen begonnen kunnen worden alles en alles zal met deze verwijdering van den drukken verkce-rswreg alweer een ton of drie gemoeid zijn. Een flink bedrag, maar toch eigenlijk maar een nietigheidje met hetgeen noodig zal wezen om een betere verbinding te krijgen tusschen het Amster dam dezerzijds en het zicb steeds uitbrei dend Amsterdam, anderzijds van het IJ. Hief is het al jaren en jaren hangende vraagstuk dat steeds millioenen kosten zal. Telkens als ddar iets gebeurt, moét men wel terugdenken aan de eigenaardig heid der vaderen, die zoo dom zijn ge weest het Centraal Station te plaatsen waar het thans staat, in stede het toen flink weg gebracht te hebben in 't Weste lijke deel der'stad achter het Vondelpark, en die de havenwerken brachten naar den Oostkant itn plaats van ze aan den West kant te ontwerpen. Die fouten zijn nooit meer te herstellen, doch ze hebben al wat schatten gekost en zullen nog meer schat ten kosten. Wat heeft men al niet moeten besteden ook al is dit niet alles door de gemeente bekostigd aan vergrootin- gen van het Centraal-Station naar den IJ-kant en aan het leggen van nieuwe spoorbanen en wat is er en wordt er nog steeds getobd en gedaan om een behoor lijke verbinding tusschen beide IJ-oevers te krijgen. Waren de havenwerken steeds aan den westkant der stad geweest, er zou vermoedelijk reeds sedert jaren een brug over het IJ bestaan hebbeD, thans is de bouw daarvan, zéér begrijpelijk, steeds af gekeurd door iedereen die met de scheep vaart te maken heeft we hebben waarem pel aan één „Hemhrug" daar ginder, al ruim genoeg en kunnen een tweede vóór de stad, die, hoe góed ook gebouwd, toch eiken dag een belemmering voor onze Oceaan-booten zou wezen, best missen. Dies hebben we tot heden toe het pont« verkeer, dat ook al heel wat kosten met zich bracht, omdat telkens weer hun aan tal vergroot moest worden en nieuwe stei gers óaa^v°or gebouwd, en dat op dit oogenblik alweer totaal onvoldoende is. Zoo ligt er dan nu wederom een nieuwe voordracht voor zes nieuwe gxootere veer ponten en vier nieuwe steigers, wat alles een uitgaaf van meer dan eén paar millioen met zich zal brengen. En als al die nieu wigheid er is dan zal men maar dienen at' te wachten of dat alles voldoende zal blij ken tot tijd en wijle dat de verkeerstunnel onder het IJ een voldongen feit zal zijn geworden. Want het blijkt dat die tunnel- plannen nog volstrekt niet van de baan zijn, integendeel, dat Publieke Werken en B. en W. eveneens de zaak hoogst ernstig meenen. Daarover gepubliceerde teekenin- gen toonen echter aan, dat niet de bedoe ling is een tunnel van het Spui af reeds, naar het IJ te maken, doch dien onder- grondweg te doen beginnen achter het Centraal Station, waar men dan spiraals gewijze, den grond zal ingaan om aan den anderen kant „geleidelijk hellend" weder te voorschijn te komen. De geheele bouw wordt op 15 pulMoen gulden geschat, een „knap" bedrag, dat men maar niet zoo eenvoudigweg gaat voteereD, zonder vol komen zekerheid te hebben, dat het plan Uitvoerbaar en na verwezenlijking rentege. vend zal wezen, weshalve B. en W. thans aan den Raad een orediet van een halve ton vTagen om de plannen nader te kun nen bestudeeren en uit te werken. Geen twijfel of dat orediet zal worden toege staan, want op den duur zal het tot een tutnnel moeten komen, bijaldien die uit technisch oogpunt inderdaad mogelijk blijkt; ponten, hoe groot ook en hoe nieu- werwetsch ook ,znllen steeds een „lap middel" blijven. Ge ziet, we staan in de hoofdstad vóór heel wat groote en moei lijke vraagstukken ze zuilen vroeg of laat moeten worden opgelost ,al gaat het dan ook niet, op z'n Amerikaansch, in ,,'n oogenblikje!" SLN1 SANA. RECLAME. EEN PARTIJ ONGEBLEEKTE Alphen. Door de Ver van den Handel- drijvenden- en Industriëelen Middenstand en de R.-K. Middenslandsvereeniging „De Hanze", alhier wordt van 1 tot en met 7 September a s. een winkelweek met daar aan verbonden etalagewedstrijd georgani seerd. Voor het volksconcert te geven door de Zangvereeniging „Zatnglust" alhier opWoens dag lk Juli 8 uur n.m in de Muziektent aan de Zaalbergstraat luidt het programma: l. Zangermarsch. A. Strube. 2. Woudruischen P. H. Zijderlacn; 3. Aan den Vliet, Olievier Coop; 4. Het Kerkklokje, P. H. Zydcrlaen; 5. Ons lied van de Zee, P. Hartog; 6. Mole- naargdóchtcrtje, P. H. Zydcrlaen; 7. Ver trouwen, F. Geerling9: 3 Madeliefje, Jac. Bonset; 9- Sprékewoorden. Quodibet A. Claesseiis;' 10. Finato. Alkemade. Burgerlijke Stand. Geborep: Adrianus petrus- Maria, z. van Petrus Nicolaas Dobbe en Alida Margarelha de Prie Petronella Alida. d. van Martinus Dongclman9 ert en Martha Maria Schoon- derwoerd Nicolaas Maria, z. van Huber- tus Bouwmeester en Apolonia Spring in 't Veld IïubcTlus Franciscus Gerardus, z. van Petrus Cornells Buschman en Christina Maria van Amsterdam Cornelia Johanna d. van Willem Mijndert van Staveren en Johanna Kop Antonia Johanna Maria, d. van Wilhelmus Jaco^ug Straathof en Adri- ana Geerlruida Rielbrock. Overleden: Clementina Bernhardina Her mos, echtgcn. van B. II. Stockmann, oud 58 jaar Gerarda Petronella van der Geest, oud 3 jaar. In den loop der maand Juni zijn ter Secretarie aangegeven de volgende slach tingen. Bedrijf ss lach tin gen: 17 koeien, 16 varkens en 1 schaap. Noodslachtingen: 1 koe, 9 kalveren, 6 varkens, 2 biggen, 2 scha pen en 2 geiten. Ingevoeld werd 739 K.G. vleesch. Het netto-ontvangen bedrag aan keurloon is f 227.50. Boskoop. Gisteren had J. v. d. B. al hier, terwijl hij mot zijn handwagen voor een passerende autobus wilde uitwijken, het ongeluk in een sloot terecht te komen. Pen chauffeur van de autobus mocht het gelukken den reeds bejaarden v. B. weder op het drogei te brengen. Hazeiswoude. De arbeider Joh. Fase, alhier, had het ongeluk van een voer hooi te vallen, waardoor zijn pols brak. Een ongewone drukke werkzaamheid is in ons dorp waar te nemen door den bouw van nieuwe gemeentewerken. Allereerst trekt onze aandacht de bouw van het nieuwe Raadhuis met conciërge woning en woning voor het hoofd der openb. school, welke werkzaamheden in vollen gang zijn. Het heiwerk is alreeds afgeloopen en de overige grondwerken vorderen goed. De oude Oostbrug heeft het moeien ont gelden en ligt reeds tegen den grond. Een nieuwe noodbrug is geslagen, zoodat het verkeer niet onderbroken is. Ten einde deze te kunnen leggen, moest een huis gedeelte lijk worden afgebroken, en aan de andere zijde van het water een groot ijzeren hek worden verwijderd. Ook daar verricht de heistelling weer haar werk, en werden zware waterkeeringen geslagen, zoodat met de grondwerken reeds kon worden aange vangen. De collecte voor den Gewapepden Dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 22,27. Koudekerk. Het zoontje van den ar beider V. kwam nabij de Koudekerksche brug onder een aldaar passcerende auto. In deerniswekkenden toestand werd het knaap je opgenomen en door dokter T. behandeld, de auto reed door. Burgerlijke S t a *n d. Geboren nihil. Overlijden: Nihil. Huwelijken: Abraham Willem Verver 29 j. en Margje van der "Voorst 26 j. Oude-Wetering. Naast het schoolge bouw van de V.ereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs zal een nieuwe woning voor liethoofd der school worden gebouwd. Met de stooping. van de bestaande oude woningen is Bereids een aanvAng ge maakt. Als de woning gereed zal zijn, zal het aanzien van .het,.geheel aanmerkelijk verbeterd zijn. Roelofarendsveen. Door den heer P. de Jong Cz. alhier is' heden Vrijdag de eerste wagon Veensche augurken naar Duitsch- land verzonden. De kwaliteit der augurken was uitstekend Waddingsveen. Gisteren maakten de leerlingen der twee hoogste klassen der Chr. M.U.L.O -school met het hoofd dier school, den heer Van Dam., en eep der onderwijzers een reisje naar 't Gooi. Met een der auto bussen van de G.ebrs. Buitelaar werd de reis gemaakt. Dat er genoten is op dezen dag van alles, was wel le bemerken, toen de auto hier weer arriveerde en door vele belangstellenden werd .opgewacht. Hel twee-jarig dochtertje van B. alhier is Donderdag in een onbewaakt oogenblik j teN water geraakt en verdronken. Vanwege het provinciaal bestuur is aanbesteed het verbreeden, verhoogen en verzwaren van het Oostelijk Jaagpad onder deze gemeente en Reeuw ijk. Laagste inschrijver was de heer W Bak ker, (e Bergambacht, voor f 148.644. Woubrugge. Het is deze week gebleken dal' onder zeer vele kinderen in de buurt schap Hoogmade de besmettelijke ziekte roodvonk heerscht, zonder dat de ouders er zich om bekommeren en de gevaren der ziekte inzien, denkende dat het mazelen is. Meer dan de helft der schoolkinderen is ziek. Eerst nu het eerste slachtoffer geval len is^ gaat men aangifte doen en zijn de geneeskundigen gewaarschuwd. Uitgebreide maatregelen zijn door het gemeentebestuur in overleg met den gemeen (^-geneesheer en de Inspectie der Volksgzondheid getroffen, ten einde de ziekte, die epidemisch heerscht, zooveel mogelijk te beperken en tegen te gaan. Aan den dienstplichtige v. de lichting 1921, Jan Bochove, is door den Minister van Oorlog algeheele vrijstelling verleend van den dienstplicht, wegens persoonlijke onmis baarheid. Door een hengelaar alhier werd deze week een edelkarper opgehaald, die het re spectabele gewicht van 13 pond woog. Iels wat zeer zelden voorkomt. Blijkens verschenen verslag van den keuringsdienst van vee en vleesch alhier zijn over de afgeloopen drie maanden ge keurd 24 koeien, .18 graskalveren^ 8 nuch tere kalveren, 12-slapen,, l geit, 25 varkens en 3 paarden. Hiervan zijn vooiWAardelijk goedgekeurd, voor vérkoop in het klein, 7 .koeien, R gras- kalveren, 6 nuchtere kalveren, 2 schapen, 1 varken en 2 paarden en afgekeurd J0 koei en, 9 graskalveren, 1 nuchter kalf, 8 scha pen, 1 geit, 6 varkens en 1 paard. De. overi ge slachtdieren zijn zonder beperking goed gekeurd. Totaalbedrag van het- keurloon f 324 50. De netto-opbrengst van de CoMecte voor den gewapenden dienst heeft f 14.41 bedragen. B u r.g e r 1 ij k e Stand. Geboren. Teuntje. d. ran J. D. Zandslra en B Hoog- tfiijling Cornelia Maria, d. van L, Dissel dorp en J. Th Borst Hendrikus Petrus, z. van N. J. Ilogenboom en C. Janssen. Overleden: Anna van Leeuwen, cchtge- noote van J. M. van der Voorn, 65 jaar. Zwammeidam. Burgerl. Stand. Overleden: Theodorus Petrug Johanna Krolt 4 jaren (overleden te Utrecht). Ondertrouwd: Johannes van Hoon, j m. 27 jaar te Reeuwijk en Evertje van Beek, j.d. 23 jaar alhier. .Getrouwd: Johannes Koning 37 jaren, we duwnaar van Catharina Mulder en Neeltie Hoevers j.d. 31 jaar. De bewoncre van den Tempelpolder alhier hebben deze week een avondje feest gevierd ter herdenking van de drooglegging van genoemden polder van voor 50 jaar. Een officieel feest was er niet, er waren geen autoriteiten en er is ook niet gesproken. En kele bewoners hadden er een soort kennisje van gemaakt, waarmede men zich tot laat in den nacht zoo goed en kwaad als het ging heeft vermaakt, De heer D. de Liefde alhier heeft met gunstig gevolg het propadeutiseh examen in de geneeskunde afgelegd. Aalsmeer. De bevolking dezer gemeente was op 1 Juli: 3650 mannen en 3535 vrou* wen, totaal 7185. Een totale vermeerdering over 'l afgeloopen halfjaar van 35 personen, Haarlemmermeer. Door B. en W. van Amsterdam is aan het gemeentebestuur van Haarlemmermeer vergunning gevraagd ooï een gedeelte van de boerderij welke achter het café-restaurant slaat iangs den afrit van den ringdijk naar het eigenlijke viiegi terrein, hetwelk tijdens het gebruik door dea landbouwer P. Roos als koestal dienst deed> ie verbouwen en in ie richten tot carrline voor het personeel van het vliegveld en tof slaapgelegenheid voor de piloten. De canüne zal gelijkvloers een groot en een kiein vertrek bevatten met keuken en woonkamer, terwijl op de verdieping zullen worden gebouwd 3 slaapkamers voor den cant-inehouder en 10 logeerkamertjes vooil verblijvende piloten. De waterstand in den Haarlemmers meerpolder was nog zoo hoog. dal Don-, derdag het stoomgemaal „de Lijnden" in werking werd gesteld om het overtollige water le verwijderen. In aanmerking genomen, dat deze kolos-, sale watermachine meer dan 300 M 3. water per minuut kan verplaatsen, zal in dezen pokier wel weer spoedig hel normale peil bereikt zijn. De bestuurder van een auto moesÊ Donderdag op den Aaispieerderiveg alhier een andere aulo passeeren en week daarbij zóó ver uit, dat het motorrijtuig 'een zwenk maakte en iusscben de boomen door in voile vaart over den wég* heenvlbo;», zoodat 't precies boven het water tusschen de twee .walkanten bleef hangen. De besluurótér' kwam met den schrik vrij én de twee in zittenden, een paar kinderen, konden on gedeerd in veiligheid worden gebracht. Katwijk. Burgerl. Stand. Geboren: Adriana Aleide, d. v. D. Blok- en H. Pluim- graaff. Pieler Cornelis, z v. C. Zuijder^ duin en A. van der Plas. Overleden: Hermanus- van Rijn, cud 62 jaar, wednr. v. A. Remraelswaal. Leunlje v. d. Bent, oud 79 jaar, wed .v. J. Plug. Huwelijks-aangiften: A. v. Boelen met P. de Jong. D. Yarkevisser, met A. Haas noot. Gehuwd: D Slavleu en A. v. Rhijn. M. Vrolijk en C. E. v Duijn. C. Guïjl en J. Q. de Jong. Katwijk-aan-Zee. Het groote vervoer van me9t door deze gemeente naar de nieuwe landerijen in de Noordduinen staat een einde le nemen, daar er aan hel groolo Kanaal in de omgeving dier landerijen een groote stelling wordt geplaatst, die .dienen kan om de schepen van hun vrachten le ontlasten, en levens schepen te bevrachten; Aan hel Gemeentelijk Arbeidsbureau stonden 5 personen als werkloozen inge schreven, n.l. 4 visschers en 1 oppermajï. -Van de hanngvisseherij kwam in de haringhaven te IJ muiden binnen de logger KW 124 met 244 kantjes maatjesharing, 7 kantjes volle haring, en 120 kantjes steur- haring, welke naar Katwijk verscheept worden. Door de rcedersvereeniging „Vuur-, baak" alhier, is als lid van het hoofdbestuur der Reedersvereeniging voor de Nederlands sche Haringvisscherij herkozen de heer Th. Haasnoot. De heeren D Taat en L. Parle- vliet Nzn. werden tot afgevaardigden naar de algemeene jaarlijksehe vergadering der Reedersvereeniging voor de Ned. Haring visscherij benoemd, welke vergadering zal worden gehouden je 's-Gravenhage op 28 dezer. De heer W. Wouda, drukker alhier, fungeerde dezer dagen, evenals vorig jaar, als voorzitter van de examencommissie voor het drukkersdiploma in het rayon Leiden en omstreken. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een nog bijna nieuwé' biezenmat, welke als gevonden voorwerp aldaar gedeponeerd is. Katwijk-aan-den-Rijn. Met de vroege aardappelen gaat het niet al te best. De prijzen zijn voor de tuinders werkelijk te laag om het bedrijf nog eenigszins winst gevend te doen zijn. De beschotten' zijn gelukkig nogal goed. De vroege bospeen wordt beter, betaald. Hiermede blijft heb tot heden goed loopeD. De vroege bloem- koolgewassej^staan zeer góed. Het zaJ éch ter nog eenige dagen duren eer men tot hakken zal kunnen overgaan. Naar we vernemen zaï omstreeks half Augustus worden begonnen met algeheel© afzetting van het terrein der schietbanen en het plaatsen der betonnen pa ~n Van militaire zijde wordt er nogmaals uê aan dacht. op gevestigd dat het terrein der schietbanen voor het publiek absoluut niet toegankelijk is, ook niet voor hen die in bet bezit zijn van duinkaarten. Men zij dus gewaarschuwd. Lisse. Burgerl. Stand. Christiaan, Z. v. G. Balkenende en M. A. Boogaard. Leendert, Z. v. J. Vermey en J. M. Schouten. Catharina, D. v. W. F., Braem en J. Meyers. Anna Anneke Hen-i rdika, D. v J. Veldhuyzen van Zanten en E, J. Elfring. Gehuwd: W. P. Kerkvliet en M. M. An^ naert. Overleden: Wilhelmus Adrianus Jacobus Bruyncn 23 j. Noordwijk. Gisteren bracht het Haar- lesbische Harmonie-Muziekgezelschap aan onze beide dorpen een bezoek. Zeer keurige stukken werden ten beste gegeven. Op het "ierras van Pension Noordzee werd geruimen tijd gespeeld voor de aldaar aanwezige bad gasten. Bij hel alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als weikzoekenden ingeschreven 7 personen, t.w.: 2 kantoorbedienden, 1 ban ketbakker. 1 timmerman, 1 opperman, 1 vi^ scher en 1 losse arbeider. 22

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6