AGENDA. KERK- EN SCHQQLNIEUWS. Een" gemakkelijke stoel. Een goede dronk. Maar bovenal Chief Whip daarbij Wat kunt U meer verlangen VIRGINIA CIGARETTES Zondag. „Jeriu.l" (Middelstegracht 3): Samenkom sten des morgens en nam. te halfzeven. „Jeruël" (Greonesteeg 16): Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. ..L'Union" (Steenstraat): Concertavond Plaatselijk Arbeid9-Secrelariaat. Nam. 8 uur. II ij s w ij k (Wielerbaan)): Lustrumwéd- slrijden achter motoren. 8 uur nam. Dinsdag. „Jeruël" (Groenesteeg 16): Bijbelbespre king. 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de h.h. G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502; en D. J. van Driesum, Mare 76, tclef. 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond, 8 uur, tot Maandagmorgen, 8 uur, waargenomen door du doctoren: Bruining, tel. 605; Niemer, tel. 506. Sehreuder, tel. 301; Starck, tel. 2434 en Vcldhuyzen, tel. 617. Te Oegslgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Timmermans, lel. 390. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- slraat 4, Oegstgecst, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 levrii. Kortom een werk, dat een blijvende herinnering achterlaat. De directie van het City-theater biedt deze week zijn bezoekers een zeer uit gebreid programma aan. Aangevangen wordt met Geïllustreerd Wereldnieuws. Dan volgt de 1ste hoofdfilm, getiteld „De man die te rug kwam", met in de hoofdrollen George O'brien en Dorothy Mackail. Een zeer boeiend verhaal van een rijke jongeman, die door een bandeloos leven te lijden, aan lager wal geraakt, doch later door de liefde van een meisje lot inkeer wordt gebracht. Na de pauze de 2de hoofdfilm „Vrouwen en Laster", drama in 5 acten, met in de hoofd rol de schoone Amerikaansche filmster Do rothy Phillips. Het verhaal speelt zich af deels in de society-kringen van Amerika, deels in de onherbergzame sneeuwvelden van Oost-Canada. Beide films, benevens de goede muziek, vormen een welverzorgd ge heel en zijn een bezoek aan - dit Üieater ruimschoots waard. -Zooals gewoonlijk vangt ook deze week 't Casino-theater haar programma aan met een uitgebreid Hollands iNieuws. Hierna krijgen wij een leuke teekenfilm en dan wordt begonnen met de eerste hoofd film in 5 acten „De groote taxi-oorlog". Lief hebbers van autorijden en sensatie kunnen hier genieten. Na de pauze het eigenlijke hoofdnummer: „De betoovtring van Parijs", in 7 acten. De regie voor dit filmdrama had Charlie Chaplin in handen. Wij kunnen niet anders zeggen, of deze film verdient aller belangstelling, vooral door het fijne spel en de schitterende monleering, welke men in deze film te zien krijgt. De inhoud is onge veer als volgt: Een jong meisje, dat door haar stiefvader de deur is gewezen, komt terecht in Parijs, waar ze spoedig de aan dacht trekt door haar knap uiterlijk en een leven begint in de groote, uitgaande wereld. Na eenigen tijd komt ze een oud-vriend, die schilder is geworden, tegen en wil weer vriendschap sluiten zooal9 in haar jeugd. Doch in plaats daarvan wordt zij door den schilder afgewezen en zij keert weer terug in liet groote Parijsche nachtleven. En dan nadert voor beiden spoedig het einde, maar op zeer tragische wijze. Een heel goede film, waaruit ons blijkt, dat Charlie Chaplin ook nog iets anders kan dan met kromme beenen loopen en met zijn Tolling zwaaien. De zeemitieien-kustwa< hter der lichting 1923, sinds 28 Juni alhier gedetacheerd voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, vertrekken 15 dezer weer met groot verlof. De voorgeoefende dienstplichtigen der lichting 1926, o m. bestemd voor het 4de regiment infanterie alhier, komen 19 dezer voor eerste oefening onder de wapenen. Heden herdenkt onze stadgenoot, A. M. Sierat, den dag. waarop hij voor 25 jaar als knecht in dienst kwam bij de firma P. Fontein Zonen, handel in bouwmate rialen, alhier. In verband hiermede werd de jubilaris hedenmorgen in het kantoor der directie onlboden en toegesproken dcor den heer P. J. Fontein, die hem van harte gelufc- wcnschle met dezen dag en de hoop uit sprak. dat Sierat nog vele jaren aan de firma verbonden zou blijven. Als blijk van waardeering bood spr. hem een enveloppe mef inhoud aan. Op de lijn Den Haag—Wassenaar- Leiden van de Haagsche Tramweg-Maat schappij wordt met ingang van Zondag a.s. tusschen den Deyl en de remise-Wassenaar een nieuwe halte ingesteld: Deyleroord. De politie alhier heeft aangehouden de 57 jarige P. V., zonder# vaste woon- of ver blijfplaats, wegens het plegen van onzede lijke handelingen met minderjarigen. J. L. Q. heeft bij de politie aangifte ge daan van mishandeling door zekeren van O. Gisteravond omstreeks halfzeven is de 1-1-jarige II. L., wonende in de Molensteeg, op de Breestraat met zijn rijwiel geslipt, juist toen een luxe auto, bestuurd door G. A. D. uit Amsterdam, hem wilde passeeren. De jongen kon nog tijdig terzijde sprin gen; de fiets echter kwam onder de wielen van de auto terecht en werd gedeeltelijk ver nield. Voor het parkconcert op Dinsdag a.s., nam. te 8 uur, door het Sled. Muziekcorps in het Van der Werff-park te geven, luidt hel programma als volgt: 1. „Einzug der Gladiatoren", marsch, Fneick; 2. Ouverture „Fidelo", Beethoven; 3. .,Le9 Sirenen", wals, Waldteufel; 4. Rhap- sodia Hongroise, LisztGeyp;5. „Wir tan zen Ringelreih'n", Fall; 6. „Donau Wellen", wals, Ivanovici; 7. Amazone marsch, y. Blom, PREDIKBEURTEN. Voor Zondag 11 Juli. Leiden. Jeugddienst (Hooglandsche Kerk): Voorm. 10 uur, ds. Punselie. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. J Ph. Makkink. Doopsgez. Gem. Voorm. 10 uur, ds. L. Bonga. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf dr. Lente. Eglise Wallonne: Dimanche 21 dix heures et demi du matin, Mr. Ch. Ie Cornu, pasteur A Amsterdam. Vrije Katb. Kerk (Stille Rijn la): Voorm. halfelf. Mis. Alphen aan den Rijn. Ned. Herv. Kerk, Julianaslraat: voorm. 10 uur, ds. Veldhoen en nam. 7 uur, ds. De Bruin. Hulpgebouw Gouwsluis, nam. 7 uur, ds. Veldhoen. Ned.-Herv. Kerk, Oudshoornscheweg: v.m. 10 uur, ds. v. Linschoten. Evangelisatiegebouw Hooftstraat: voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Beekenkamp, van Leiden. Geref. Kerk Raadhuisstraat, y.m. 10 uur (H. A.) en nam. 6 uur (dankz. H. A.), ds. Schouten. Geref. Kerk Hooftstraat, voorm. 10 uur (H. A.) en nam 6.30 (dankz. II. A.) ds. Wientjes. Hazerswoude. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf CH. A.) en nam. halfacht (D. Z.) ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half acht ds. Gispen. Hillegom. Ncd. Hen*. Kerk: voorm. 10 uur ds. Grolle (voorbereiding H. A.), nam. halfvijf ds. Grolle (Bediening H. Doop). Geref. Kerk: voorm. 10 u. nam. 5 uur, ds. Siebesma uit Dedemsvaart. Chr. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 uur, ds. A. Zwiep. Ned. Prot. Bond: voorm. halfelf, ds. D. Drijver, uil Haarlem. Katwijk-aan-den-Rijn. Ned. Herv. KerkVoorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meyering. Koudekerk. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Israël. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. Leiderdorp. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. de Bruin van Alphen aan den Rijm; nam. half zeven ds. Israël van Koudekerk. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven ds. Woudslra. Lisse. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam.. 5 uur ds. G. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Th. Buys Jr. Chr. Geref. Kerk: Vooral. 10 en nam, 5 u. doc. J. J. v. d. Schuit uit Apeldoorn. Geref. Gem.: voorm. halltien en nam. 4 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: voorm. 10 1/4 uur, ds. B. P Plantinga uit Haarlem. Oegslgeest. Ned. Herv. Gem.: Groene Kerkje, voorm. 10 uur: ds. Jansen Schoonhoven. Gebouw „Irene" nam. 5 uur dezelfde. Sassenheim. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Krijkamp. Prol Bond: voorm. halfelf, ds. Beierman, em.-predikant le Amsterdam. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. 5 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Gem.: voorm. 10 uur de heer D. L. Aangeenbrug, nam .5 uur: leesdienst. Voorschoten Ned. Herv. Kerk- voorm. 10 uur, ds. H. P. Fortgens (Voorbereiding II. A.) Nam. 5 uur: dr. W. D. van Wijngaarden. I Waimond. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 en nam. 6 u., dr. J. J. Wol dendorp. Wonbrugge. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht. ds. Kijne. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht, de heer de Bruin, cand. te Purmerend. Zoeterwoude. Ned Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. J. H. Mulder. Zwammerdam. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Kloots, nam. 7^ uur preeklezen. Geref. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur, preeklezen. Ned. Heiv. Kerk. Beroepen: Te Nieuw-Beijerland ds. J. G. Wielderink te Randwijk. Bedankt: Voor Ouddorp (Z.-H.) S. Ron- npr te Doornspijk. Gerei. Keiken. Beroepen: Te Epe (G.) ds. G. de Ja ger le Doornspijk; te Kollumerpomp F. Dresselhu\s, cand. te Winschoten; te Aals meer A. DondoTp cand. te Utrecht. Bedankt: Voor Buram: S. Wesbonk te Jutrijp-Hommerts. Aangenomen: Naar Zaandam (vac. J. A. de Vries) C. J. Wielenga te Zierikzee. Tweetal: Te Delft (vac. K. Schilder) G. Laarman te Klundert en C. v. Woude le Gorredijk; Te Koog-Zaandijk: W. H. v. d. Vegt te DrachtsterCompagnie en B, G. de Bruyn, cand. te Purmerend. Geref. Gemeente. Beroepen: Te SÜedrecht M. Hofman i te Krabbendijke. Chief Whip, met kurk en goud mondstuk. 2' Unie van Baptisten-gemeenten in Nederland In de voortgezette 46e algemeene verga dering der Unie van Baptisten-Gemeen ten in Nederland heeft o.a. nog een levendige gedachtenwisseling plaats gehad over het door ds. Louw van 2e Exloêrmond uitge brachte rapport betreffende de mogelijke uitgave van een Kinderblad. Besloten werd een zoodanig blad voorloopig als proef voor den tijd van één jaar uit te geven. Tn aansluiting op bovengenoemde verga dering werd de le Jeugdconferentie gehou den van den Neder). Baptisten-Jeugdraad, onder leiding van ds. Barendregt van Har- lingen. Deze lichtte de voorgeschiedenis van deze conferentie toe en ging daarna over tot bespreking van het program van actie. Dit werd nader geformuleerd en uitgewerkt, waarna de conferentie het met bijna alge- meene stemmen aannam. De algeineenc strekking van dit program is in hoofdzaak hierop gebaseerd, dat van uit de conferentie zooveel mogelijk leiding zal worden gege ven aan de personen, die werkzaam zijn in met jeugdwerk der Baptistengemeenten in Nederland. Een Nederlandsch predikant naar Davo9. Het comité, dal gelden verzamelt voor een Nederlandsch predikant naar Davos, heeft haar actie met aanvankelijk succes be kroond gezien. Binnenkort zal het comité een predikant van gematigd-orthodoxe richting uitzenden, waartoe het sollicitanten oproept. De uit zending geschiedt voorloopig voor twee jaar. Het Pensioenfonds voor wednwen en weezen Op vragen van het lid in de Tweede Ka mer, den heer van Zadelhof! 1. Is het, den minister bekend, dat bij ar rest van den Hoogen Raad, d.d. 22 April 1926, is uitgemaakt, dat van onderwijzeres en onderwijzeressen, bedoeld in art. 156 der Pensioenwet die tijdig verklaard hebben bij hu vroegere verklaring, dat zij niet wenschen te worden opgenomen in het Pen sioenfonds voor weduwen en weezen te wil len blijven geen pensioenpremie voor woduwen- en weezenpensioen had mogen worden geheven van 1 Januari 1923 tot 1 Juli d.asv.? 2. Weet de minister, dat door een groot aantal gemeente- en schoolbesturen die pre mie wel is geheven, en de betrokkenen dus van 1 Juli 1923 recht hebben op terugbeta ling van het bedrag? 3. Zoo ja, is de minister dan bereid, ten spoedigste een aanschrijving te zenden aan de betrokken besturen, opdat op korten ter mijn de terugbetaling van het te veel gestor te aan de belanghebbenden geschiedde? heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen geantwoord: 1 en 2. Deze vragen beantwoordt onder- geteekende bevestigend. 3. Een aanschrijving, al9 in die vraag bedoeld is onder dagteekening van 25 Juni 1926 tot de gemeente- en de schoolbesturen gericht. Voor het zevende leerjaar. Het R.K. Werkliedenverbond heeft tolden minister van Onderwijs een schrijven ge richt, waarin wordt aangedrongen op weder invoering van het zevende leerjaar. In het vezoekschrift betoogt de bond, dat een leertijd van zeven jaar met het oog op de economische toekomst en Lndustrieele positie van ons land wel het uiterste mini mum geacht mag worden, gezien bijv. Duitschland dat een negenjarigen leertijd wettelijk voorschrijft. De Alg. Middelbare school in Ned.-Indie. Bij Kon. Besl. is bepaald, dat het einddi ploma der Oostersch-lelterkundige afdeeling (afdeeling A I) van de Alg. Middelbare School in Ned.-Indië wordt gelijkgesteld met het getuigschrift, vermeld in artikel 11 der hooger-onderwijswet, met dien verstande, dat de bezitters van dat einddiploma toege laten worden tot de examens in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, voorzooveel zij betreffen de studie van de Arische (Indo- Iraansche) en yan de Indonesische taal- §n letterkunde, tot die in de vereenigde facul teiten der rechtsgeleerdheid en der letteren en wijsbegeerte (studie van het Neder- landsch-Indisch recht en Indologische stu die) en, na het met goed gevolg afleggen van een aanvullingsexamen in het Latijn, tot die in de faculbeit der rechtsgeleerdheid. De minister van Onderwijs bepaalt de wijze, waarop het aanvullingsexamen in het Latijn, hierboven bedoeld, zal worden af genomen. DE ALGEMEENE TOESTAND. De praatlü&igè Fransche Kamer. Nog steeds geen beslissing. De schuldregeling. De Fraiisch- Spaansche besprekingen. De Fransche Kamer heeft gisteren weer zoo ongeveer den geheelen dag volgepraat en critiek uitgeoefend op de regeeringg- plannen. De afgevaardigden Bonnet en Bokanowski gingen daarbij zoo ver Caillaux er van te beschuldigen den toestand veel te zwart te hebben afgeschilderd en zij wisten bij die aanmerkingen waarlijk nog applaus te verwerven. U© koersdaling van den franc blijkt nog steeds niet in staat te zijn de luchthartigheid van velen te ver drijven en het gevolg is dat minister Cail laux nog weer wat langer op z'n machtiging moet blijven wachten, terwijl een onmid dellijk ingrijpen rtede lang noodzakelijk is geworden. Bokanowski vroeg aan het eind van zijn rede aan de regeering daden to verrichten. Briand antwoordde hierop: Gij vraagt geen daden, maar portefeuilles". Boka nowski verklaarde later in de wandelgan gen van de Kamer, dat hij van plan is ge weest zich te onthouden, maar nu als ge volg van dit incident tegen de regeer mg zal stemmen. Intusschen meldt een draadloos telegram uit Londen dat er daar in politieke en fi- nancieele klingen groote belangstelling voor de besprekingen dit thans tusschen Enge land en Frankrijk inzake het regelen der oorlogsselRildcn gaande zijn, bestaat. De Fransche financieel© attaché to Londen voert reeds voorloopige besprekingen met de Britsche schatkist. De normale annuïteiten blijven bepaalt^ zooals overeengekomen is tusschen Caillaux en Churchill, op 12V& millioen pond. Gemeld wordt dat de Britsche regeering bereid ia groote faciliteiten toe te staan voor de eerste vijf jaren. De jaarlijksche betalingen zouden traps gewijze stijgen en in 1930 de 12millioen- grens bereiken. Tevens verluidt, dat bevredigende rege lingen getroffen zullen worden met Enge land betreffend© de veiligheidsclauaule, welke Engeland wenscht voor het geval dat Duitsohland in gebreke mocht blijven. Tn sommige kringen acht men het niet onwaarschijnlijk, dat indien Frankrijk be langrijke concessies krijgt, spoedig een v^zoek gericht zal worden aan de Ver eenigde Staten om het Mellon-Berenger- acCAord te wijzigen. Volgens een verklaring van Primo de Rivèra zijn de Frapseh-Spaansche bespre kingen over Marótcko afgeloopen. Het accoord, dat ter ratificatie aan beide re geeringen zal worden voorgelegd, is opge steld. De kwestie betreffende het verban ningsoord van Krim zal het onderworp zijn eener afzonderlijke overeenkomst, daar de plaats der verbanning nog niet definitief vastgesteld is. BELGIE. Na de havenstaking te Ant werpen. Het uitzicht van de havc-n van Antwer pen is, nu de arbeiders het werk hervat hebben, weer nagenoeg normaal. Het vak verbond der transportrabeiders had telefo nisch al de gemeentebesturen in de Kem- i pen en het Oost-Vlaamsche, waar zeer vele 1 bootwerkers wonen, het einde der staking i gemeld en in den loop van den dag kwa men zich gisteren dan ook nog heele drom men arbeiders aanmelden. Er zal nu dag en nacht worden gewerkt, teneinde de schade in te halen. Gisteravond hebben de bootwerkers hun overwinning met een op tocht, waarin roode vaandels werden me degedragen, gevierd. DUITSCHLAND. De bestrijding der werkloosheid^ De raad van beheer der spoorwe gen. Moordenaar gevat. Nieuw© onweersrampen. Te Berlijn is onder voorzitterschap van dr. Reinhold, den minister van financiën, een bespreking gehouden over de bestrij ding der werkloosheid. Vertegenwoordigers van alle bondsstaten namen er aan deel. Men was van meening, dat o.as de spoor wegen en de posterijen door belangrijke opdrachten aan de industrie meer zouden kunnen bijdragen tot verbetering van den toestand. Besloten werd te beginnen met het graven van enkele kanalen. Het rijk is bereid 50 millioen mark ter beschikking te stellen van de spoorwegen voor het vol tooien van eDkele reeds begonnen werken. Ook wil het rijk 30 millioen uittrekken v^r het bouwen van woningen voor landarbei ders. Uit de statistiek blijkt, dat de werkloos heid het grootst is te Munehen-Gladbach waar 73 6 ondersteunde werkloozen op de 1000 inwoners zijna Dan volgen Plauen met 70.7, Nurnberg met 57.5, Kiel met 56.3, Dortmund met 53 6, Mainz met 51. Berlijn telt 46 ondersteunden op 10CO inwoners en de overige Duitse he steden gemiddeld 42.4 per duizend en in de steden van Rijnland en Westfalen steeg de werkloosheid tot 44.2. Het gunstigst is de toestand te Mun ster in Westfalen waar 15.8 werkloozen per 1000 inwoners zijn. Voor de Hansa steden zijn dc cijfers: Hamburg 3G.4, Bremen 25.7,- Lubeck 26 7. De raad van beheer der rijksspoorwegen heeft den eisc.h der regeering goedgekeurd, dat de keuze van den directeur-generaal en der afzonderlijke leden slechts in overleg met de rijksregeering mag geschieden. Men is er in geslaagd den moordenaar van den Beiersehen, soc.-dem. afgevaardig de Gareis, die op 9 Juni 1921 werd gedood,: te arresteeren. De dadei* ft een luitenant Schweighardt, die in October 1920 een dienstmeisje, dat de intergeall. controle commissie opmerkzaam had gemaakt op een wapendepot der rechtsche organisaties,; in opdracht van het veemgerecht, had ver moord. Het onderzoek tegen Schweighaj-dfc werd destijds niet erg serieus gevoerd, waartegen Gareis herhaaldelijk protesteer de. Uit wraak heeft Schweighardt den af* gevaardigde eveneens vermoord. De moor denaar had zdch jarenlang in het buiten land opgehouden en was dezer dagen naar München teruggekeerd. Een aantal steden van Duitschland is ook gisteren weer door onweders geteisterd. De steden Bebra en Göppingen staan gedeeb telijk onder watej. De spoorbaan nabij Gil- vershausen is weggespoeld. Nabij Kassei is het water van de Fulda reeds 90 centi meter boven normaal peil gestegen en stijgt nog onafgebroken, zoodat ook Kassei met overstrooming bedreigd wordt. Tusschen Augsburg en Ingolstadt is een trein ontspoord, daar de spoorbaan geheel onder water staat. Het verkeer op deze lijn is gestaakt. De toren van de kerk van Blankenheim in Thuringen is door den bliksem getroffen en zwaar beschadigd. FRANKRIJK. De middagziiüng der Kamer. Critiek van Bokanowski en Bon net. Een uitlating van Abd-El- Krim. De Kamer heeft opnieuw een opgewonden debat over de financieele kwestie beleefd* De afgevaardigden Bonnet en Bokanowski oefenden scherp kritiek uit. Laalstgtuoemde beschuldigde den minister Frantrijks ü- nancieelen toestand te zwart te hebben voor gesteld. De begroot ing behoeft geen zorg le wekken De moeilijkheden komen van de schatkist, wegens de vernieuwing van de bons der nationale verdediging. Bokanowski ziet de groote schuld in het gebrek aan ver-» trouwen bij de kapitalisten, die hun geld ïp het buitenland beleggen. Hij wil dit. wan neer het gerepatrieerd zal zijn, voor de sta bilisatie laten gebruiken. Hij roemde het werk, door Zimmerman in Oostenrijk ver-, richt en waarschuwde tegen gelijkstelling in. Frankrijks toestand met dien in Oostenrijk., In de huidige omstandigheden is nieuwe in flatie verkieselijk boven builenlanascbe hulp die toch op hetzelfde moet neerkomen. Ook Bonnet is legen het sluiten van* een buitenlandsehe leening. .Hij aanvaardt niet het alternatief- óf het plan der deskundigen het socialistische der kapitaalsheffing, want het eerste vervalt omdat de regeering niet spreekt over de regeling van de Gealli* eerde schulden. Het is onzin onder het motto, dat de Staat zijn verplichtingen moet komen, den franc le lafen kelderen; koml het larttsle dan is dit de s' hrilste tegenstel< ling \-.id het eerste. De „lntransigeant" publiceert een inleid vieuw van zijn correspondent le Fez met| Abd el Krim, waarin* deze den strijd in hei 2—1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2