UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. GEMENGD NIEUWS. A BEZOEK VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER AAN DE GOOISCHE HUISHOUDSCHOOL v. MEISJES TE HILVERSUM. Een foto van de meisjes van de Gooische Huishoudschool, die H. 11. de Koningin- Moeder hartelijk toejuichen. In den inzet: Een foto van de aankomst. H. M. wordt door mr. P. J. Rcymcr, burgemeester van Hilversum, oplvangen. t Boskoop. .Voor het Mulo-examen diplo- <|oa li is geslaagd onze plaatsgenoot A. J, y, d. Spek, terwijl voor .diploma A slaagde A, Schrijver, alhier. Tentoonstelling van boek- en plaatwer ken. i Gisteren heeft de officieele opening biaats gehad van de door de vereeniging van Boskoopsche Culturen georganiseerde Tentoonstelling van boek- dn plaatwerken. Nadat de heer Moerland, directeur der Rijkstuinbouwschool alhier, do aanwezigen met een enkel woord had verwelkomd, werd de tentoonstelling officieel geopend door den loco-burgemeester, de heer E. Guldemond {net het uitspreken van de volgende rede: Toen ik van den Voorzitter de uitnoodi- ng ontving om deze Tentoonstelling van Boek- en Plaatwerken bij u in te leiden en Je openen, heb ik deze uitnoodiging gaarne 'aanvaard, daarom, omdat deze tentoonstel ling volle recht heeft op aller medewerking en sympathie, ook van de zijde van het Ge meentebestuur. Op elk terrein des levens wordt verbree ding zonder verdieping oorzaak van opper vlakkige arbeid, even zeker als verdieping onder verbrceding lot versteening leidt. Dit elreft ook het vak, het bedrijf, dat men eoefent, hoeveel te meer, wanneer zulk den recde groep van beoefenaren in hetzelfde vak zijn bestaan vindt, en ook de zonen weer zullen voortzetten den arbeid der va deren. Het was een schoone gedachte, na de wel geslaagde Nationale Pioencntentoonstelling yr eene in het aanzijn te brengen, waar niet jn de eerste plaats het bewonderen van kleuren en tinten ons vereenigt, maar waar men geroepen wordt rustig kennis te nemen Jan wat ons voorgeslacht voor ons deed, yoor zoover dit voor ons bewaard bleef. Uit deze door u georganiseerde tentoon stelling spreekt een klacht. Ze is deze: wat ts er weinig bewaard gebleven van wat onze .vaderen voor ons deden en dat uit een vak fnet eeuwenhislorie, waar tienduizenden hun bestaan in vonden. Gelukkig dat de laatste halve eeuw ons, door het betere ver- eenigingsleven, in dit opzicht een belang rijke schrede in de goed richting bracht, ge tuige wat deze tentoonstelling ook te zien geeft over den nieuweren tijd. Naast deze klacht willen wij, met ernstige voornemens bezield," ons tot betering des levens zetten, opdat ons nageslacht niet hetzelfde verwijt doet wat wij onszelf doen. Daarom noemde ik het een schoone ge dachte dat het bestuur der Vereeniging voor Boskoopsche Culturen de hand naar den ploeg uitstrekte om te redden wat er was, en het voor ons te verzamelen. Gelukkig is uw Bestuur geweest in de samenstelling der Commissie, belast met de uitvoering. Wanneer mannen als onze Moer- lands, De Ruyter en Schaum, mannen die hun sporen verdiend hebben, bij wat wij zouden kunnen noemen „onze opgravingen" zich voor zulk een taak geven, is de ten toonstelling reeds daarom geslaagd. Ge steund door de heeren P. den Ouden, R. Pannebakker en J. Zwartendijk is dan ook gedaan wat menschelijkerwijzc gedaan kon worden om tot dit resultaat te komen. Deze tentoonstelling geeft u iets lo zien van wat het voorgeslacht deed, niet alleen Op het gebied der practijk, maar ook op dat der wetenschap. Niet alleen werd gegaard op het gebied van dendrologie en heester- kennis, ook op dat der Natuur- en Schei kunde wordt ons geboden wat er is, en dit alles streng in verband met het boomkwee- kersvak, wat betreft kweeken, forceeren en architectuur. Om deze wetenschappelijke opgravingen groepeeren zich de periodieken, ook van den lateren tijd, ook de curiositei ten. Veel is hier gedaan door de heeren iMaarten van Kleef en Notaris Houtzagers, die uit zijn archief bereids afstond wat voor uwo tentoonstelling van belang kon zijn. Spreekt uit deze tentoonstelling de klacht van geringschatting, van wat zoogenaamd afgedaan" heeft en waar veel, van wat ons van nut zou kunnen zijn, verloren ging, aan den anderen kant kunnen wij dank baar zij voor het vele goede, wat ons be waard bleef en ons voldoende doet zien den levensgang van een vak van eeuwen. Van Sroote waarde is uwe verzameling, getuige at verschillende boeken en plaatwerken yoor f 75 tot f 250 per stuk voor brand én andere rampen zijn verzekerd. Deze tentoonstelling legt nieuwe plichten op het bestuur der Vereeniging voor Bos koopsche Culturen en wel, om voort te varen met verzamelen en bijeenhouden van al, Wat belangrijk is, het vak betreffend. De geleden schade kan niet worden ingehaald, wel kan men zich voor verdere schade be- hoeden, maar dan moet deze tentoonstel ling zijn de eerste schrede op den weg naar een Archief over de geschiedenis en de ont wikkeling van het boomkweekersbedrijf in Boskoop. Dan zal het nageslacht niet lan ger hebben te speuren naar materiaal voor een geschied-beschrijving van Boskoop en do Boskoopsche culturen; dan zal men alle gegevens bezitten die noodig zijn voor den opbouw onzer historie. Het Gemeentebestuur van Boskoop roept u bij dezen toe: Mannen van Boskoop, „let op Uwo sack", opdat niet de vrucht van der vaderen en uwen arbeid door het nage slacht gevonden worden in Amerikaansehe tit andere Universiteits-Bibliotheken. Pluk zelve de vruchten Uwer arbeid en zaat de pillen voor Uw eigen nakomelingschap. Mijnheer de VoorzitterI Met een woord van erkentelijkheid voor de uitnoodiging aan het Gemeentebestuur, en met de beste wonschen, niet alleen voor het welslagen uwer tentoonstelling, maar meer nog voor de vervolmaking van wat door Uwe veree niging werd lot stand gebracht, verklaar ik uwe tentoonstelling voor geopend. Waddinxveen. Te Rotterdam slaagde voor het Mulo-examen, diploma B; J, A. .van .Wessem, alhier. Gevonden: een rijwielbelastingplaatje 'en een kinderschoentje. Inliohtiugen ter secretarie, Zwammerdam. De leerlingen der Jioogsle klassen van do Openbare lagere «chool no. 2, in den Tempel, alhier, hebben /hun jaarlijkscK uitstapje ditmaal naar Zandvoort «n omgeving gemaakt. Haarlemmermeer. In verband met het aan den heer W. W. Vallentgoed, hoofd van de openbare lagere school No. 8 te. Vijfhui zen om gezondheidsredenen verleend ver lof, is tot waarnemend hoofd benoemd mej. I, W. Sorgdrager, onderwijzeres aan ge noemde school, terwijl in haar plaats aan deze school werkzaam werd gesteld mej. A. van Campen te Haarlem. Bij den heer G., aan den Bcnnebroe- kcrweg alhier, heeft Maandagnacht een ongenoode gast zich toegang verschaft tot een achter de woning staande schuur en daaruit een heerenrijwiel ontvreemd. De politie werd met het gebeurde in kennis gesteld. Tot vaandrig bij hel 4de regiment in fanterie te Leiden is bevorderd de heer J. Hulsbos Pzn., alhier. Mej. A. J. Doorn, onderwijzeres aan de bijzondere school nabij Schiphol alhier is in gelijke betrekking benoemd tc Am sterdam. Naar 't schijnt is de Haarlemmermeer- polder na zijn droogmaking een ge zonde streek geworden. Herhaaldelijk komt het voor, dat aldaar wonende echtparen hun 5U-jarige echtveréeniging herdenken. Op Dinsdag j.l. waren Adrianus van Leeuwen en Wilhelmina van der Meeren zoo gelukkig hun gouden bruiloft te mogen vieren. Den gcheelen dag liep het in het kleine dorpje Abbcnes af en aan bij de beide oud jes; ook de burgemeester en mevrouw Slob kwamen hen complimenteeren. De dorpsbewoners hébben veel blijk ge geven van saamhoorigheid en onder elkaar een inzameling gehouden, als resultaat waarvan een flinke som bijeengebracht is om de geldelijke zorgen van dit echtpaar in den eerslkomenden tijd wat te verlichten, hetgeen hun levensavond moge verhelderen. Katwijk aan den Rijn Dezer dagen zullen een 200-tal militairen, behoorende tot hel regiment Grenadiers en Jagers, voor eenige dagen hier komen bivakeeren jn tenten bij de schietbanen aan den Tol. Hot R.-K. Zangkoor besloot definitief tol toetreding tot den Korenbond, welke vorige week te Voorschoten voor de omlig gende Parochies is opgericht. Tot afgevaar digden in het comité van Actie werd gekozen de heer Jac, Meijer, alhier, Katwijk-aan-Zee. Van de haringvis- scherij kwam te ljmuiden iii de haring- haven binnen de molorlogger KW 130 met 269 kantjes maatjes- en 8 kantjes volle haring, welke naar Katwijk verscheept worden. Heden kwam jn afslag 2 kantjes voile haring f 26.50 en ruim 100 kantjes maatjes haring. Deze werden meest opgehouden, en varieerden van 114.35f 17.95, alles per kantje gerekend. Het Nederlandsche Leger des Heils gaf gisteravond, zeer ten' genoego van de vele aanwezigen, een muziek- en zanguit voering in de muziektent op den Boulevard, daartoe welwillend door U. N. I. afgestaan. Bij de Buitensluis van Rijnlands uit- watoringskanaal zal een verandering plaats hebbeD. De aldaar staande woningen vol doen niet meer en nu zullen ten zuiden daarvan op do punt van het „Wantveld" twoe nieuwe gebouwd worden. We verna men dat eenige boulevard-bewoners daar nu niet zoo bijster mee ingenomen zijn, om- dal hun uitzicht over het nu nog vlakke ruime terrein vrij is en dan belemmerd wordt, doch de bouw zal toch eerstdaags worden aanbesteed. De heer H. Yooijs, voorheen Inspecteur van Politie alhier en thans Commissaris van Politie te Alphen aan den Rijn, word door het Hoofdbestuur van den Algem. Ne- derl. Politiebond uitgenoodigd, dit' jaar zit ting te willen nemen in de examencommis sie voor het Politie-diploma. Voor dat exa men hebben zich nu ruim 1200 candidaten aangemeld. Do examens worden gehouden op 9, 10, 11, 15, 16, 17 en 18 Sept. e.k. in een der zalen van Arlis te Amsterdam. Door den inspecteur van'politie alhier werd gearresteerd zekeren II. de R., zonder vaste woonplaats die herhaaldelijk veroor deeld was wegens bedelarij. De R. is ter be schikking van den Officier van Justitie ge steld en in het Huik Van Beswaring te 'sGra- venhage ingesloten. Noordwijk-Binnen. Gevonden voorwer pen; 1 zakmesje, 1 koperen kroonsleutel, 1 porlemonnaie met inhoud, 2 taschjes met Inhoud, 1 boekje met koperen omslag, 1 ro zenkrans in étui, 1 sleutel, 1 lederen riem, 1 houten schopje, 1 bankbiljet, 2 paar bre tels. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn te bekomen aan het politie-bureau te Noordwijk-Binnen uitsluitend Maandag, Woensdag en Zaterdag van 12 lot 1 uur. Toen hedenmorgen een zekere K. met zijn hondekar uit Leiden in deze gemeente aankwam, waren de twee honden door den ril zoo vermoeid, dat een der honden be wusteloos op de Schieslraat neerviel en het bloed uit den bek stroomde, terwijl de an dere hond, die bovendien drachtig was, eveneens niet in staat was nog verder te gaan. Tegen den dierenbeul, die de honden bovendien nog een eind over den weg mee sleepte is proces verbaal opgemaakt. Voorhout. Door C. Warmerdam alhier is heden aangifte gedaan, dat het mond- en klauwzeer is uilgebroken onder zijn var kens; 50 dieren zijn aangetast. Warmond. Zooals gisteren reeds in ons Blad per annonce is medegedeeld, is de zaak in koloniale waren van den heer B. M. van Stijn verplaatst naar het nieuwe door hem gebouwde pand aan den Heeren- weg, alhier, waarvan de opening heden plaats zal vinden. Het zou ons te ver voeien voor het ge hoede pand in bijzonderheden te treden, maar willen er even op wijzen, dat hel ons zeer aangenaam aandeed, dat in alle deelen de hygiëne betracht is, in oen dergelijke zaak een voorname factor, Wij twijfelen niet, of de Warmonders zullen een dergelijk zaken-initiatief welen te waardeeren door van zijn artikelen, legio in verscheidenheid en aantal, een ruim ge bruik te maken, daar thans voorzien is in een door Warmond reeds lang gevoelde be hoefte een eerste klas zaai op dit gebied te hebben, en de algemeen bekende zaken kennis van Van Stijn staat borg vcor een correcte en coulante behandeling. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaalste stukken wordt niet teruggegeven. Subsidie aan de Ghr. H. B. S. 1*; Mijnheer de Redacteur. Zoudt U mij eenige ruimte willen afstaan, in verband met betgeen èn in den Raad, én in do beschouwing ,,Uit de Raadzaal" in Uw blad, gezegd wordt over de houding der verschillende gemeenten ten opzichte van subsidie aan de Chr. H. B. S. alhier f Elke buitengemeente, waarvan een kind gaat in Leiden op de Gemeentelijke H.B.S. ie verplicht daarvoor een bijdrage te leveren aan de gemeente Leaden. Do Chr. H.B.S. alhier heeft nu de verschillende ge meenten, die kinderen hebben op haar in richting, gevraagd om 'n subsidie van 26.26 gulden per leerling per jaar, uit billijkheids overwegingen, daar het anders voor een buitengemeente vuórdeel zou zijn, indien die kinderen, niét de gemeentelijke, maar de Chr. H.B.S. bezochten. Van de 16 go- meenten hebben 13 dat gedaan, 1 voor 60 pOt. en slechte 2 hebben gemeend te moe ten weigeren. U ziet dus, dat de buiten gemeenten niet op Leiden wilden parasi- tceren. zooals uit de verschillende Btukken over deze zaak gepubliceerd, zou zijn af te leiden. Dat wij hetzelfde verzoek tot de gemeen te Leiden richtten, is toch wel vorklaar- baar, daar elk kind op de gemeentelijke H.B.S. aan de gemeente vrij wat meer kost Dat de Raad ons verzoek meende niet ten volle te moeten inwilligen, is voor haar verantwoording, dat de zaak echter rechts tegen links beslist werd, duidt op een men taliteit, die wij meenden te boven te zijn. Met vriende.Ujken dank voor de opname, namens het bestuur der Chr. ÏÏ.B.S. alhier, LOURENS BOSCH, Secretaris. Voor een leerling op de Gem. H.B.S. be taalt een buitengemeente f 180, op de Ghr. H.B.S. f2626. Spreken deze cijfers geen te duidelijke taal Hiermee is alles gezegd I Schrijver van uit de Raadzaal. Eere, wien eere toekomt. Zondagmorgen 7 uur kwam le Noord- wijk-aan-Zee uit „de Noord" een man aan sukkelen, die, na enkele meters geloopen tc hebben, telkens neerviel. Het badpersonecl van het Noorderbad zag hem komen, en dacht oorspronkelijk te doen tc hebben met iemand, die uit de St. Bavo te Noordwijker- hout ontvlucht was. Toen de man weer neerviel en bleef liggen, haastte onze oude, welbekende badman Thijs v. d. Linden (een heusche menschenredder) zich, zoo gauw zijn oude beenen hem dragen konden, er heen. Met hem liep mee een der badjuf frouwen. Toen ze bij hem kwamen, lag de man voorover in het mulle zand cn Thijs haastte zich hem om le draaien, daar hij anders zeker gestikt was. Denkende, dat hij lijdende was aan geeuwhonger, vroeg Thijs hem, of hij elen wilde, waarop de slakker niets antwoordde dan: water (Eng.). De aan wezige badjuffrouw haalde daarop gauw een nap water, maar daar de man geheel uitgeput was, slaagde men er nau welijks in herii te laten drinken. De juf frouw van de cassa was intusschen naar het hoofdbad geloopen om brandewijn en een deken. Onderwijl hebben de anderen hem gezamenlijk naar 'n badkoets gedragen, hem een kussen gemaakt van badhanddoeken en toegedekt met den inmiddels aangebrachten deken. Daarna zijn de chef van Zeebad, de heer P. Bedijn Jr., Arend Haasnoot en Jac. v. Duyn ruim een half uur met verschil lende middelen bezig geweest, den man, die inmiddels het bewustzijn verloren had, bij te brengen, wat niet staagde. Dr. Her- manides, die ook gewaarschuwd was, kwam zoo gauw mogelijk (er waren intusschen 3 kwartier verloopen) met den heer Jan v. Kan in een auto aan, en toen is de man, met behulp van eenige andere leden der Reddings-Brigade in de auto gedragen en naar het St. Jeroen-geslicht vervoerd. Dus toen deze heeren aankwamen, was aan den man reeds al het mogelijke gedaan, wat anders de R.-Brigade had kunnen doen, n.l. de eerste hulp verleend. (Aan Zeebad zijn ook menschen werkzaam met kennis E. H. B. O Had Thijs niet direct kracht dadig ingegrepen, dan was de man mis schien reeds overleden door verslikking in het mulle zand. Er bleef voor de R.-Brigade dus niets an ders over dan den man te vervoeren en aan de hulp over le laten van den dokter en de verpleegster van het St. Jeroen-gesticht. Nu vraag ik: waarom wordt ook weer in dit geval hulde gebracht aan Jan van Kan e.a. en niet aan Thijs v. d. Linden en de andere met name genoemde personen van het Noorderbad? Ik vind, dat als hier hulde gebracht moet worden, dit allereerst het personeel van het Noorderbad toekomt. Tevens wil ik even opmerken, dat de heer Schol, vuurtorenwachter, het personeel van het Noorderbad niet heelt gewaar- schuwd. Deze heer kwam ook eerst later aanloopen om te vragen wie of de bewuste persoon was. Een Opmerker, FAILLISSEMENTEN. Uit gesproken door Set GereeStsfiof te 's-Gravenhage: W. G. Terhoref, schilder êA koopman ld Woubrugge (Z,-H.) R.c, mr. I- A, f. van Asperen, Cur, mr, P. B. Gok, Korfé Voorhout 18, te Den Haatf. „Snelverkeer." De elecfcri- scho trein BotterdamSchcveningcn had gistermorgen alweer vertraging en kwam een halfuur te laat in Botterdam aan. Het bleek, dat er weer iets gehaperd had aan de eleefcrische apparaten. Evenals Dinsdagavond moest men bij^e halte Noot dorp, even buiten Pijnacker weer stoppen wegens blok-storing in de seinhuizen, zoo dat men met ruim een half uur vertraging te Botterdam arriveerde. Het duurde gc- ruimen tijd, alvorens het verkeer weer ge heel normaal was. Branden. Op het empla- cejment van de voormalige stoomtram naar Scheveningcn aan den Loosduinsche-Weg ia brand ontstaan in een' loods, waar kisten met glaswerk in geborgen waren. Er werd veel glaswerk vernield. De schade bedraagt ongeveer f 2000. De boerderij van de weduwe Groenhof le Koudum is, met alles wat er in was, ten gevolge van hooibroei afgebrand. Alles was verzekerd. Doodelijk ongeval tc Rotter dam. Gistermiddag te 3 uur is te Bot terdam op den Boezemsihgei een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. De 13rja- rige A. M. uit de Poolstraat, reed met zijn fiets op het rijwielpad op genoemden Sin gel. Terstond achter hem kwam een vracht auto van de Heinekcns Bierbrouwerij. Bij het passeeren geraakte het recht-erpc^ daal van het rijwiel den trottoirband. De knaap kwam te vallen, juist tussclicn het voor. en achterwiel van de auto. Het lin kerachterwiel., ging hem over het hoofd. Per auto van den G.G.D. is hij naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd, doch hij bleek bij aankomst helaas te zijn over leden Staking van nageljongens. Gistermiddag is aan de machinefabriek en scheepswerf Feijenoord te Botterdam een staking uitgebroken onder de nagel jongens. De jongens, 70 in getal, eischen loonsverhopging. Verduistering te Amster dam. Dinsdag is van eon luxe auto, die te Amsterdam op het Damrak onbeheerd stond, een koffer gestolen, waarin zich o.a. bevonden drie chèques ter waarde van 1700 dollars en een credietbrief ter waarde van 2500 dollars. De autobezitter en zijn familie, die met den auto een reis door Holland maakten, zaten, terwijl de diefstal gepleegd werd, in een café. Toen zij buiten kwamen en tot hun ontsteltenis bemerkten wat er gebeurd was, waren de daders er reeds met den buit vandooT. In verband met dezen diefstal deelt de commissaris van politie in dc le sectie nog het volgende mede: Ontvreemd zijn: a. twee chèques van 600 dollar en een van 700 dollar, uitgegeven door het filiaal van de Montreal Bank to Mexico-City en betaalbaar bij het filiaal dier bank te Parijs, ten name van Manuel Galindo; b. een credietbrief ten name van Velas quez de-Leon, groot 2500 dollar, uitgegeven door het filiaal van de Canadian Bank to Mexico-City; c. een triptiek voor Holland en een voor België vöor een automobiel ten name M. Velasquez de Leon. Voor de terugbezorging dezer papieren bij den commissaris van politie in de le sectie, bureau St. Pi etershal te Amsterdam wordt een 'belooning in uitzicht gesteld. Koperdiefstal. De militaire politie te Zaandam heeft de hand gelegd op drie personen, die verdacht worden van diefstal van een belangrijke partij koper. Deze partij, groot 1200 K.G., was door een handlanger in het Zijkanaal bij de meel-» fabriek „De Vrede" geworpen. De' aange houdenen, die per auto van Amsterdam kwamen om de partij op fe visechen, wer den door de militaire politie verrast; de partij zelf wa9 echter ié voren door de zor-< gen van de politie in veiligheid gebracht. Het koper bleek afkomstig te zijn van de Nederlandsche Dok-Maatschappij te Amster-i dam. Twee der aangehoudenen hebben reeds bekend, De cx-keizer naar Gouda Gistermorgen heeft de ex-keizer in gezel-t schap van graaf- Bentinck van AmeroDgen een bezoek gebracht aan de Sf. Janskcrk te Gouda. - j Onder meer werden de fraaie ramen be-« zichtigd, welke de ex-kcizcr ook gezien heeffc op 12:jarigcn leeftijd. Een vliegtuig gestolen. Bij de politie le Vlissingen is bericht ont-« vangen dat een vliegtuig welke aldaar ver-t leden Vrijdag een landing had gemaakt, to Ostehde was ontvreemd. „De Tel." meldt hierover het volgende: Vrijdag omstreeks één uur vervoegde zich' bij de politie te Vlissingen een drietal heeren een Amsterdammer en twee Duilschers die mededeelden, dat zij ten gevolge van' een defect aan den propellor met een parti-i culier Zweedsch watervliegtuig, in de haven hadden moeten landen. De letters, waarn machine gemerkt was, waren S.A.A.A.M. De politie stelde de heeren in verbinding met de Marine-autoriteiten, die, nadat ge^ bleken was, dat de benoodigdc onderdeelen vcor dc beschadigde schroef niet te Vlissin-» gen voorhanden waren, de hulp inriepen van den vliegdienst te Helder. Zaterdag was met de hulp van de Marine de schroef zoodanig hersteld, dat naar Hel der vertrokken kon worden, om aldaar het alsnog ontbrekende nader aan te vullen. Dat is ook inderdaad geschied. Nadat dien-i zelfden dag in Nieuwediep de noodige her-i stellingen verricht waren en benzine inge-t r.omen was, startte het vliegtuig vandaar naar Malmö, welke reis, daar de route wat groot was, in twee étappes zou worden ge-i maakt. Maandag evenwel kwam hij den commisn saris van politie te Vlissingen een telegram binnen, waarin de Belgische vliegclub „Aero Maritime" te Ostende bericht gaf, dat het lef Vlissingen gedaalde vliegtuig te Ostende was „weggenomen". Men vroeg de opspo^ ring en inbeslagneming er van. De commis^ saris deelde de bijzonderheden omtrent de noodlanding en het vertrek aan de vlieg-t club mede. Hem werd medegedeeld, dat hef toestel werkelijk toebehoorde aan de vlieg4 club en dat de inschrijvingsletters waren geweest O.B.A.F.T. De vliegers hadden de letters blijkbaar, gelijk gemeld, overgeverfd en voorzien van Zweedsche teekens. Te> „Vlissingen is tot nu toe niets naders om trent het vliegtuig vernomen. Wij stelden ons in verbinding met Ostein de, vanwaar ons gemeld werd, dat door de: vliegclub in Zweden maatregelen zijn get nomen, om de machine bij aankomst aldaar; aan te houden en in beslag te nemen. Het verdient echter wel de aandacht, dat do politie te Vlissingen geen enkele infor-t matie gevraagd is of verkregen heeft van do zijde der Belgische justitie, zoodat het niet uitgesloten moet worden geacht, dat het hier een civiele kwestie betreft. Examenvrees. Te Zetten id een der vrouwelijke examinandi voor d® akte L. O. in herige zenuwoverspanning van haar fiets gevallen en overleden. Verkoop van de schadepost^. De raad van Dussen heeft besloten het gemeentelijk electriciteitsbcdrijf, dat de ge meente f 110.000 heeft gekost cn waarop; jaarlijks groote verliezen worden geleden, aan de Prov. Noordbr. Elcctricitcits Mij. te yerkoopen voor f 22.500. Nederlander te Brussel be roofd. „Het Laatste Nieuws" meldt: In den nacht van Maandag op Dinsdag knoopte de 40-jarige Nederlander Jan Frank wonende in Den Haag, in een drankgelegen heid in de Brabantslraat le Brussel, kennis aan met drie mannfen. Na in hun gezelschap verscheidene drankhuizen te hebbtn be zocht, deelde hij aan zijn gezellen mede, dat hij graag een kamer zou vinden, om den nacht door le brengen. Een der mannen, een Franschman, stelde den Nederlander zijn kamer in de Linneus-. straat ter beschikking, tegen betaling van een som van 10 frank. Jan Frank nam hef aanbod aan en begaf zich met de drie go zeilen naar voornoemd adres. De Nederlander trad in de kamer, Op het zelfde oogenblik trok een der mannen een revolver, een andere een dolk, terwijl de derde Jan Frank met een boksijzer le hp ging. De drie booswichten beroofden den vreemdeling van zijn geldtascb, inhoudende 2-2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6