mCEIMÏÏ THHBEH •C^V Het Ondergrondsche Syndicaat No* 20342. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 8 Juli Tweede blad Anno 1926, BINNENLAND. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. LAND- EN TUINBOUW. NIEUWE JASSCHORTEN Pompadour Fantasieschorten. FEUILLETON. De Koninklijke Familie. De Koningin. Prinses Juliana en Prins Hendrik zijn Dinsdagmiddag te Interlaken geweest, waar zij eenige inkoopen hebben gedaan. De Koningin en de ramp op Sumatra. „Het Oranjekrais" verzoekt te melden: H. M- de Koningin'stelde een som van •f3000 ter beschikking van het bestuur van „Het Oranjekrais" als gift voor de slacht offers van de Padangramp. De Koningin-Hoeder te Arnhem. De Koningin-Moeder is gistermiddag te uur 23 met den gewonen trein uit Utrecht. Waarin een salonrijtuig was geplaatst, te Arnhem aangekomen. Aan het station was ter begroefing aanwezig de burgemeester inr. De Moochy. Per auto begaf H. M. zich naar het openlucht-museum, waar de voor zitter van de vereeniging ..Het Ned. Open lucht-Museum". de heer F. A. Hoffer, en de directeur van het museum, de heer Van Er- yen Dorens, haar verwelkomde. De heer JTan Erven Dorens bood H. M. een ruiker paarse lathyrus aan. Bij den rondgang door het museum gebouw en het museumpark:, 'dat in zijn geheelen omvang werd bezich tigd, deed de hooge bezoekster zich door den Voorzitter der vereeniging en den directeur .voorlichten. Te half vier werd de tocht naar Doorwerth aangevangen, waar de Koningin- Moeder in het kasteel het Nederlandsche Leger-museum bezichtigde, waarvan de heer Hoffer directeur is. Hij lichtte de "hooge bezoekster omtrent de beteekenis ran de .Verzamelingen in. Nadat in een der zalen van de Johannifer-orde de thee was aange boden, begaf de Koningin-Moeder zich om streeks vijf uur por auto naar Soestdijk. Ofiicieele berichten. Dij Kon. besluit is benoemd tot burge meester van Susteren J. J Hermans: is bevorderd bij het Centraal Bureau yoor de Statistiek tot commies, mej. A. J. Goedbloed, thans adjunct-commies; is op verzoek eervol ontslagen als com mies bij de Rijksverzekeringsbajïk J. S. Huizin va: is benoemd tot ree tor-magnificus der "Technische HooveschooT te Delft voor het studiejaar 192G-1927 prof. ir. W. H. J. Jans sen van- Raay; is op verzoek eervol ontslagen als com- Snies bij de .Mg. Rekenkamer Cr. J. Tours. Het Nederlandsch-Belgisch Verdrag. Naar de „Tel." verneemt zal de Belgir- jjchc minister van Buiten!andschc Zaken, yandervelcle, nog deze week aa*i de Ka- ïfier voorstellen de zitting van Dinsdag a.s, fce bestemmen voor do beraadslagingen - Over het \vetsontwerp tot ratificatie vap Ket :Nedoi*larf]sch-.Belgi»ch Verdrag. Vciêcniging van Gasf abrikan ten. Gisteren is voortgegaan met de béhaüde- ïing van verschillende vraagstukken. Vervolgens kreeg ir. J. Rutten hét woord tot het geven van een korfe inleiding tot het bezoek, dat- des middags zou worden ge bracht aan de ITaagsehe gasfabriek, waar van de heer Ratten directeur is. Met het oog op het gevorderde uur moest van de behandeling van enkele nog op de agenda staande vraagpunten worden afge zien. Besloten werd de volgende vergadering te Rotterdam te houden. De aanwezigen vereénigden zich vervol gens aan een gemeenschappelijken lunch. In den qamiddag werd een bezoek ge bracht aan de Hangsche gasfabriek èn' aan het kasteel „Oud-Wassenaar". .Intrekking crisiswetten. In de .Memorie van Antwoord inzake in-, trekking der crisisweften deelt de Rcgeerjhg mede, dat de vraag, of tot intrekking der Huurwetten kan worden, overgegaan, nog in onderzoek is. Wat de wet van 26 Juli 19L8 tot instel ling eener bijzondere rechtspraak in distri butie- en andere crisiszaken belreft, deze heeft'mede betrekking op de wel van 3 Aug. 19houdende verbod tot uit- en vervoer, van sommige artikelen en op die van. den zelfden datum, tot aanvulling der Onteige ningswet, ter voorkoming van vasthouding en prijsopdrijving van waren. Waar van deze wetten niet de intrekking wordt voorgesteld en de wet betreffende de crisisrechtspraak trouwens ook geen bepa ling inhoudt, dat zij bij het ophouden der destijds bestaande omstandigheden zal ko men te vervallen, is de Regeering van mee ning, dat deze wet niet behoort te worden ingetrokken, doch alleen door feitelijke bui- teneffectstellrag der wetten van 3 Aug. 1914 haar praclische beteekenis zal verliezen, om echter, mochten deze wetten te- eenigertijd weder worden toegepast, automatisch we derom kracht te verkrijgen. Wijziging en verhoogmg Justitie- begrooting 1925. In het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over deze wijziging verklaarden sommige leden zich niet te kunnen verheu gen over de meerdere opbrengst van 1361.000 der grif lier och ten- De praktijk met de nieuwe regeling dezer rechten heeft volgens velen aangetoond, dat die rechten thans te hoog zijn en voor de rechtzoekenden zelf een ernstige belem mering kunnen vormen om het op een pro ces te laten aankomen. Zij vroegen, of de minister deze meening deelt en bereid is een verlaging van de thans geldende griffie rechten voor te stellen. Gevraagd werd of de verhooging van art. 41 ïriet f28.247 alleen voor de politietroe- pen en die van art. 4G met f 30.831, alleen voor het wapen der Kon. Maréchaussée wordt aangevraagd, en zoo ja. hoe het komt, dat de daarvoor op de begrooting uitgetrok ken bedragen met zoo groote sommen zijn overschreden.. Nederlandschfe steenkolen naar Engeland. De Alg. Ned. Mijnwerkersbond beeft een schrijven gezonden aan de samenwerkende mijnwerkeraorganisaties, waarin er op wordt gewezen, dM blijkens ingekomen bericht van den Int. Mijnwerkersbond, gedurende de Engelsche staking 61.000 ton kolen uit Nederland in Engeland werden ingevoerd Naar uit een ingesteld onderzoek gebleken zou zijn, waren deze 61.000 ton kolen voor een zeer belangrijk deel uit de Nederland- sohe mijnen afkomstig. De Nederlandsche Mijnwerkersbond ver zoekt den samenwerken den organisaties maatregelen te willen overwegen om in het vervolg den uitvoer van kolen van Neder land naar Engeland te beletten. Tevens herinnert de Nederlandsohe Bond er aan, dat reeds d.d. 6 Mei aan de orga nisaties is voorgesteld ora een gemeen schappelijke actie te voeren, voor weder invoering van den zee-urigen werkdag op Zaterdag. Hij dringt er op aan, dat al de hoofdbesturen hun standpunt zullen bepa len ten aanzien van dit voorstel. Naar wij vernemen, zegt ,,de Tel." zullen de beide punten in gemeld schrijven be doeld, besproken worden op de gecombi neerde vergadering van hoofdbesturen, op Vrijdagavond aanstaande te Heerlen. Directeuren van reiniging s- en ontsmettingzdiensten. De Vereeniging van directeuren van rei- nigings- en onlsmellingsdienslen in Neder land heeft gisteren te Middelburg haar jaar- lijksche vergadering gehouden. Nadat gis termorgen een vergadering met gesloten deuren was gehouden, gevolgd door een officieele ontvangst ten stadhui ze, werd gis termiddag een openbare vergadering gehou den, tot bijwoning waaraan ook eenige auto riteiten waren genoodigd, en waarin de heer J. F. Vermeulen, directeur van de rcini- gi'iigs- en ontsmetttngsdienst te Middelburg een voordracht hield over dien dienst. Vereeniging van handelaren in bouw materialen in Nederland. De Vereeniging van handelaren in bouw materialen in Nederland heeft gisteren te Middelburg haar jaarlijkscbe vergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer J. A. van Wijngaarden, uil Den Haag. De secretaris, de heer J. W. van Tuber- I gen Jr., uit Amsterdam, bracht het jaar- verslag over 1925 uit. daaraan vastknoo- pend een overzicht van den toestand in het bedrijf en in het bouwvak. Spr. wees daar bij ernstig op de noodzakelijkheid van sa menwerking met andere bij ret bouwvak betrokken groepen. Hij deelde verder mede, dat hel redental in 1925 geslegen is tot 248 en dat sinds dien "het cijfer van 258, hel hoogste ooit in de vercenigmg bereikt, was geboekt. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit over de geldmiddelen der Ver eeniging en de begrooting yoor 1926. De secretaris leidde vervolgens in de be sprekingen over de'dpor vele handelaren ontvangen nota's van het ministerie van financiën over kosten, welke nog verschul digd zouden zijn aan het Rijkskantoor voor Steen voor in 192G verleende veraoeraer- gunningen. Niemand had ooit eerder van deze vorderingen, die bovendien in strijd geacht worden met de destijds geldende re gelen, gehoord. Deze besprekingen leidden tot aanneming van de volgende motie: De vereeniging enz., gehoofd enz., spreekt haar verbazing en verontwaardiging uit over het feit, dat het rijk na zes jaar der gelijke vorderingen indient, zonder voor dien ooit van het bestaan dier vorderingen ken nis te hebben gegeven; adviseert de betrokken handelaren zich gezamenlijk met alle .wettelijke middelen te verzetten tegen deze wijze van doen; draagt het bestuur op de betrokken handelaren daarbij zooveel mogelijk te steu nen; en gaat over tot de orde van den dag. Hierop leidde de secretaris in de bespre kingen van maatregelen in verband met het dóór de aannemers genomen besluit tot af schaffing der bouwborgstelling. Algemeen verklaarde men zich bereid deze actie met kracht te steunen. Vervolgens begaf het gezelschap zich in touringcars naar Vlissingen, waar een feest maaltijd wérd gehouden. De Nederl. Reisvereeniging. De Nederlandsche Reisvereeniging. wel ker lodental de 50.000 begint te naderen, zal op 22 Juli a.s. hapi twintigjarig bestaan te Zwitserland .vieren. De twintigste jaar vergadering, welke een feestelijk karakter had, werd eenige weken geleden te Den Haag gehouden, maar ook in het buitenland zal een jubileumfeest plaats hebben, en wel op don 1800 M. hoogen Rigi. Verwacht wordt, dat verschillende aulo- .rileiten bij dep feestmaaltijd zullen aan zitten. De toestand dei water keeringen in Noord-Brabant onvoldoende. De hoofdingenieur van den prov. water staat in Noord-Brabant schrijft in. zijn ver slag over den toestand der waterkeringen in 1925 o.m.: De Maasdijken bleven in denzeltden onvoldoenden toestand verkeeren. Meer en meer wordt de behoefte gevoeld, het beheer Van de Maasdijken boven Crevecoeur te brengen in éen forsche en sterke liand, wélke voldoendè' middëlen ter beischikking heeft om de noodzakelijke verbeteringen aan te brengen. Ook is reeds méermaleü gebleken, dat de plaatselijke besturen niet voldoën^è op treden tegen het voor tuingrond in gebruik nemen van dijkglooiïngen en 't hetfbén van struikgewas en boomen op kruin en 'be- loopen. Over hiet algemeen wordt aan de z.g. binnenkaden niet voldoende zorg be steed en begint men daaraan eerst eenige aandacht te wijden in het late najaar. Als de nood aan den man komt. Dan wordt met veel arbeidskrachten niet verkregen, wat in het voorjaar door zorgvuldig afweken van de kaden, waardoor een goede beglooiïng in den zomer wordt mogelijk gemaakt, met minder geld bereikbaar is. Ook voor het Westen en Noord-Westen dezer provincie moet worden aangedrongen op verbetering van de waterkeeringen, welke op vele plaat sen onbetrouwbaar zijn. In October a.s. zal de Academie van Beeldende Kunsten en Wetenschappen le Rotterdam hgar 75-jarig bestaan herden ken. Tot de feestelijkheden behóórt ook een reünie van oud-leerlingen. oud-leeraren en Ieeraressen. I RECLAME. hebt U ree da na 1 ot 2 maai met de heerlyk verfrissckende CtllOfOdOllt Tandpasta gepoetst te hebben. Eracht verpakking mot rood-wrt-blanwen band gr. tube SO cent, kl. fobe 30 cent 7737 Ned.-Heiv. Keik. Beroepen: Te Uattum ds. A. Luleijn te Muiden. Aangenomen: Naar Ooslerhout (N. Br.) D. P. Brans te Soest. Bedankt: Voor Bergsckeohoek D. J. v. d. Graai, te Ridderkerk. Drietal: Te Maarssen: D. J. v. d. Graai le Ridderkerk, H. A. Leeumans le Delft en J. H. F. Remme. te Amsterdam. Evano. Lu tb. Gem. Beroepen: Te Hileetsum. P. Boen: dermaker, em.-pred., tot dusver Yoorganger der vroegere filiaal-gemeente te Hilversum. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: Te Rozenburg dB. J. Re- sink te Aalten. Bedankt: Voor De Krim ds. H. C. Binse te Murmerwoude. Gerei Kerken. Beroepen: Te Paesens I. K. Wes- sels te Veere. Bedankt: Voor Ede G. Laarman te Klondert. De schorsing van ds. Van Duin. Het oficieele perscommuniqué van de classis Haarlem der Geref. Keiken deelt mede, dat het protest van ds. Van Duin te gen zijn schorsing na breede discussie werd verworpen met 16 tegen 5 stemmen en 5 blanco. De prae-adviseerende leden 3temden allen voor. De afgevaardigden van Haarlem mermeer-Oostzijde en van Hoofddorp bleven buiten stemming, maar conformeerden zich op advies van de deputaten ingevolge arti kel 49 naar de classis daarop met 2 stem men tegen en 1 blanco. Het voorstel om ds. Van Duin te scliorsen in zijn dienst cp.zijq zaak te brengen naar de particuliere synode met het verzoek die door te zenden naar de Generale Synode, opdat die. daarover in haar geheel beslisse, werd aangenomen, met 18 tegen 8 stemmen en 3 blanco. Medegedeeld werd, dat de commissie door de vorige classisvergadering benoemd om een samenspreking te hebben met bezwaar de predikanten en ouderlingen in de classis, om te trachten gerezen misverstanden op te heffen, haar arbeid niet ten einde gebracht heeft. Besloten werd die samenspreking door de commissie niet le laten voortzetten, om dat daarvan geen heil meer verwacht werd. Bepaald werd dat bij T examïneeren van predikanten de vakken dogmatiek en sym boliek door één examinator zal geschieden. Daarvoor werd aangewezen ds. Groene we gen te Halfweg met 16 van de 30 stemmen. Dinsdag a.s. komf de classis weer bijeen. Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk. Van 1517 Juli houdt de Federatie van Diacon. in de Ned. Herv. Kerk haar zomer- conferenlie te Amersfoort, in het gebouw van de School voor Wijsbegeerte. Nieuwe Rijkskweekscholen. De heer Van Rappard heeft aan den mi* nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappén de volgende vragen gesteld: Is de minister bereid, mede te deel en, of het juist is, dat met ingang van t Septem ber a.s. de Rijksdagnorraaallesscn te Gorin- chem, Zierikzee, Doetinchem en Coevorden omgezet zullen worden in Rijkskweekscho len? Zoo ja, kan de minister mededeelen, of hij bereid is te bevorderen, dat ook de Rijks- rlagnormaalschool te Tiel met een centrale ligging en een groot aantat leerlingen als nog worde omgezet in een Rijkskweek school? - Commissie tot herziening der handelsverdragen. Het bestuur van den Algeui. Nederl. Zui- velbond heeft in een adres aan den minister van Binnenlandsche Zaken ea Landbouw verzocht, als een der vertegenwoordigers van den landbouw voor het lidmaatschap der commissie voor de herziening van de handelsverdragen den heer J J. C, Ament, te Roermond, voor te dragen, liet meent, dat een deel der leden van deze commissie een zuiveldeskuivdigc behoort te z;jn. Bestrijding van de tuberculose onder het rundvee. De Ned. Bond van Veehandelaren: beeft op haar gisteren voortgezette vergadering to Amsterdam bovengenoemd onderwerp be sproken na een inleiding van den directeur Van den Gezondheidsdienst voor Vee in Friesland, den heer A. H. Veenbaas. Deze beschouwde de overbrenging - van tuberculeus vee van besmette naar niet be smette streken door den handel in vee als voornaamste oorzaak van ziekteversprei- ding. De tuberculine heeft het mogelijk ge maakt de zieke dieren aan te wijzen en van de gezonde te scheiden,, maar niet opgelost hel vraagstuk wat ermede le beginnen. Opruiming is te kostbaar gebleken Ken oorzaak van de verspreiding der tuberculose onder het vee is ook gelegen in de zuivelfa brieken, waar melk v^n zieke en gezonde koeien gemengd wordt, en die weder aan de boeren veevoer leveren. De gezondheids dienst in Friesland heelt een aanvang ge-i maakt met de bestrijding van de versprei-, ding door de zuivelfabrieken; doch dit geldt nog slechts enkele van deze inrichtingen. Merken van zieke beesten achtte spr. on doeltreffend, omdat een koe den eenen. dag gezond, den volgenden dag besmet kan zijn. Een gezondheidscertificaat acht spr. beter, omdat vee met zulk een certificaat vanzelf hcogere handelswaarde zal hebben; want op tuberculine reageerend vee wordt nog al tijd evengoed verhandeld als het niet rea^ geerende. Bij de gedachten wisseling wees men' erop, i j 2 de gezonde koeien in Fries land blijven, maar de zieke naar andere pro vinciën verkocht worden Beter achtten sommigen het, gelijk in Noord-Holland ge schiedt. reageerend vee aan den handel te onttrekken. Naar dr. Berger, directeur van den Rijksveeartsenijkundigen dienst mede- deelde, zal dit stelsel ook. zij het voorloo- r>g in beperkte male. in Limburg en Bra bant toepassing vinden. Nooit zal de regeè- ring vereenrgingen steunen, die tuberculeus vee in het handelsverkeer laten. De heer Veenbaas achtte algemeene toe- passing van het N.-lIoIIandsche stelsel om mogelijk om zijn kostbaarheid. Het percen tage van reageerend vee is er te hoog voor. RECLAME. in Zepliir niet Zijden glans cn in Moderne Kadiostoltcn. 7755 Door Mrs. G. N. WILLIAMSON. Nederlandsche vertaling van Ada van Arkel. '44) „Neen, dank u," antwoordde Carringlon beleefd, maar beslist. „Mijn vriepi ziet er .vermoeid uit, en daar hij nog min ol meer invalide is, is alrohol mei goed voor hem. Rust zal beier voor hem zijn dan wki ook.' „Wat zal ik met Bruce doen, mijnheer?" vroeg de porlier,. die nu buiten de deur. stond en op bevelen wachtte. „Zal ik probeeren hem weer naar bene den te brengen, of „We zullen hem voorloopig maar hier houden, dank je," zei Carringlon. hel ant woord van zijn vriepd voorkomend. Derby was op het punt geweest den hond met den nachtportier mee te geven, maar nu hij be merkte, dal Carringlon hem in de kamer wilde houden, liet hij het zoo blijven. Fergus zei den hceren goeden nacht, sloot zacht de ueur en zij waren alleen. Carringlon besloot niets aan Derby te zeggen over hel briefje, van Sheila, totdat hijzelf met het meisje gesproken had, en gehoord, waarop zij haar vermoedens ge grond had. Ilij verzuimde echter niet da voorzorgen, die hij genomen zou hebben, ftls hij de waarschuwing geheel ha3 geloofd. Terwijl Derby den opgewonden collie ^liefkoosde, haalde hij uit de papiermand, hel glas in gegooid was, een paar van .Se grootste slukken en stak éie in zijn zak. Ook rolde hij een groolen leunstoel over de plek. waar de whiskey op het kleed was gevallen. ,,Ik laat je even alleen," zei Carringlon. „Ik moet even naar onzen vriend de nacht portier, maar ik zal gauw terugkomen, en zou het prettig vinden als je wakker kon blijven tot je me weer ziel." Wanneer Derby's nieuwsgierigheid was opgewekt, lóonde hij dit toch nieL AI zijn- aandacht was op den hond gevestigd. Het beest gedroeg zich heel vreemd. Hij bleti voortdurend kreunen, en beefde ever hel geheele lichaam en scheen op een onver klaarbare manier pijn le lijden. ,.Er is iels niet in den haak met Bruce," zei Derby. „Ik begrijp hem vannacht heele- maal niet." ,JLet goed op hem," antwoordde Carring lon, die er aan dacht, dat een deel van de whiskey op den neus van den hond gevallen was. Toch hield hij zijn meening voor zich, terwijl hij wegging om naar de zendster van de waarschuwing te zoeken. Er was niemand te zien in de flauw ver lichte gang. Schuldig of niet schuldig, Frankün had geen idee, dat hij verdacht werd. Carringlon ging zacht cn snel naar be neden met de bedoeling bij den porlier naar Sheila te vragen, maar zij wa3 het zelve en niet de portier, die haastig naar hem loe kwam. „Goddank," fluisterde zij. „Ik was bang, dat iets u zou beletten of dat u zou denken, dat ik gek was." „Ik zou dat van iedereen gedacht heb ben, die me zulk een brief schreef, maar van u niet," zei hij. „Vertel me ah es". Hoe Sheila door het verhaal hec-nkwam pist zij niet. Er was geen tijd om alles le J vertellen, want zij had een plan voor te slaan, maar zij begon met den braad cn wat er in de gang gebeurd wa9, toen zij getracht had alarm te maken. Zij vertelde, wat zii in de geheime kamer gehoord had en van het doode gezicht, dat zij mei haar tastende vingers had aangeraakt. Het was de stem van mr. Frankün, die ik hoorde; ik weet het zeker. Maar wie er bij hem was, kan ik niet zeggen, doch wie het ook was, die twee zijn samenzweerders, zij hadden de bedoeling kapitein Derby te dooden, en zij moeten het ook geweest zijn, die hem al eer probeerden te vermoorden. Teen ik hoorde, dat hij en u in de zitkamer van mr. Franklin zouden slapen, was ik bang, dat er nog een andere poging zou worden gedaan nu de brand mislukt was. Maar dat was slechts een deel van de reden waarom ik het briefje zond. Die twee man nen moeten in de geheime kamer verrast worden. Zij zullen daar om mij teruggaan en gauw ook^als zij al niet gegaan zijn, want zij hebben'niet véfel tijd te verliezen. Als zij merken, dat ik weg ben, zullen zij begrijpen, dat hun spel verloren is en al trachten zij misschien niet uit huis te komen, het zal dan toch vreeselijk lastig zijn om iets tegen hen te bewijzen. Dan is er niets dan mijn woord." „Zij zullen in de geheime kamer gesnapt worden, wees maar niet bang," zei Carring- ton kalm. „Bedoelt u, dal u er heen gaal?" „Ja, ik zal er heen gaan." „Niet alleen. Zij zouden u vermoorden." ,Jk heb een revolver bij me sinds gis teren. Maar ik zal niet alleen gaan. De man, die uw brief bracht, zal meegaan." „De nachtportier?" „Oe nachtportier, Hij is een detective en een knappe ook. Niemand weet het, behalve Derby, ik en mr. Mc. Kinnon en nu u. Derby moet ook meegaan. Hij is in zijn recht, want het komplot was tegen hem gesmeed. Hij zou hel me nooit vergeven, als ik hem er buiten hield." Terwijl hij sprak, ging hij naar het kleine kamertje van den nachtportier en gaf een eigenaardig klopje. Onmiddellijk verscheen de man, wien Sheila haar briefje gegeven had. „Zij weet alles," zei Carringlon. „Wij kunnen haar vertrouwen. Dank zij haar zullen wij hel heele komplot ontdekken en twee vliegen, misschien meer, in één klap slaan. Haalt u kapitein Derby, terwijl ik nog eenige bijzonderheden aan de dame vraag, en denk er om, u zult allebei uw revolvers noodig hebben. Laat hem geen seconde aarzelen. Dit kan een zaak van leven en dood beleekenen De man wachte nauwelijks op het laatste woord, maar snelde weg; zijn gestalte werd onmiddellijk door de duisternis opgeslorpt- „Nu moet u me zeggen hoe de weg naar de geheime kamer is," zei Carringlon. „Den weg zeggen?" riep Sheila. .Jk zal u er heen brengen. O, als 't u blieft, i ïaak geen tegenwerpingen. U zoudt er zonder mij nooit komen." „Is u niet bang?" vroeg hij. „Met u niet," antwoordde hel meisje im pulsief en bloosde toen diep, omdat zij haar woorden niet terug kon nemen. Zoo donker als het was, zag hij haar blos toch. „Lieveling," zei hij, „weel je wel, dal ik van je houd, ea je als mijn vrouwtje wil hebben?" Hij had lady Marsden vergelen en al zijn Vermeende verplichtingen tegenover baar, zooals Sheila de heele wereld buiten hem vergeten had. Het scheen onmogelijk, dat zij goed ge hoord had. Zoo'n geluk kon, dacht zij, met beslaan. Maar vóór zij weer kon spreken kwamen kapilein Derby en de na otportici haastig de hall in. HOOFDSTUK XIX. Wat het licht onthulde. Er waren twee manieren om de geheirm kamer te bereiken. Sheila Douglas had alk redenen om dit zeker 1e weten; maar d? eenige, die zij ontdekt had, was de ver borgen ingang naasl den schoorsken in haar oude kamer. Gelukkig was dil de gemakkelijkste weg en de mannen, die zij wilden betrappen zouden bijna zeker den anderen hebuen ge kozen. Als zij dat niet van plan waren ge weest, zouden zij de deur van de oren- kamer niet afgesloten hebben en Sbeila wist, dal zij dit gedaan hadden, aaar zi> haar had open gemaakt, toen zij ontsnapte De drie mannen bleven haar dicht op de hielen, gereed haar te beschermen, cJs het noodig was, terwijl zij vóór hen de ventei- trap opging en naar de deur van -e oren- kamer, die zij bewoond had. Zij -tend nog open zooals zij haar gelalen had, en zij slopen onhoorbaar als schaduwen tennen De kamer was donker, behalve het bleeke sterrenlicht, dat door de onbedekte vensten. binnenviel. Een oogenblik van wilden angst, toen zij vreesde, dat zij (och het geheim van de springveer, die het paneel deed wegglijden verloren had, maar eindelijk raakte zij di< aan en met een flauw geklik als eenig ge luid was de weg open. (Wordt vorvolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5