AGENDA. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdag. - Wijkgebouw „Phebe"; Spreker broeder de Jong. Nam. 8 uur. Zaterdag. N.V. Leidech 'Assurantie- en Admmwtra- tiekantoor: Verg. van aandeelhouders ten kantore der Middenetand»bank, Turfmarkt 8. Halfeen nam. Zondag. „L'Umon" (SteenslraatJ: Concertavond Plaatselijk Arbeids-Secrelariaat. Nam. 6 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voonJellingen te 8 uur. 's Woensdag en 'a Zaterdags matinée te 3 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 'a Zaterdag9 matinée te 2 uur. Scala (Den Haag): ,v,Duizend en één lach". uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de h.b. G. II. Blanken. Hooge woerd 171, tel. 502; en D. J. van Driesum, Mare 76, telef. 406. RECLAME. De jeuk en ontsteking van alle jeukende huidaandoeningen als gordelroos, dauw worm, eczeem enz. moeten spoedig zwichten voor de antiseptische en genezende eigen schappen van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.7731 16.75, f 5.23 en f 3.50 (d. i. voor heen- en terugreis met inbegrip van boottocht). Vertrek van Leiden 8,03 v.m., aankomst te Leiden 10,53 nam. Alhier ie uit Voorhout het verzegeld tijk aangevoerd van den aldaar overreden spoorwegarbeider, ten einde dit lijk gerech telijk te doen schouwen. Bij de politie werd aangifte gedaan door mej. T. alhier dat zij op straat wan delend van een mannelijk persoon, C. H., die haar passeerde, een klap ontving op het linkeroog. De politie stelt een nader onderzoek in door ook H. te hooren. Gisteren had op den Stationsweg een aanrijding plaats tussehen een luxe-auto, bestuurd door H. van H. alhier en een handwagen, gereden door den 14-jarigon Joh. van M., eveneens alhier wonende. De handwagen kreeg een weinig schade cn Vim M. bekwam eenige ontvellingen aan knip en enkel. O. v. L., alhier, heeft bij de politio aangifte gedaan dat te zijnen nadeelo aan den Maresingel een handwagen is ont vreemd. Door de belastingambtenaren zijn he den opnieuw vier rijwielen in beslag geno men wegens het ontbreken van het belas- iingplaatje. Hoe lang zal men nog moeten controleeren Hot aantal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 7 Juli, bedraagt in totaal 476. Tegen 6 Juli 1925 in tofcaai 865. PE ALGEMEENE TOESTAND. De geest van verantwoorde lijkheid in de Frantche Kamer 1 verdwenen Een overwin. ning der Engelsche regeering 1 De Fransch-Spaansche onder handelingen worden voortge zet. De uiteenzetting van Caillaux, den Fran- echen minister van Financiën, in zake den algemeenen toestand heeft bij het grootste deel der bladen een gunstig onthaal gevon den. Wel is waar is lang niet iedereen het eens met zijn plannen tot oplossing der crisis, doch bijkans de gehcele pers roemt overigens den minister omtrent de wijze waarop hij de waarheid onder de oogen heeft durven zien. In de Kamer blijkt het oordeel echter heel wat minder gunstig te zijn. De afgevaardigden toonen nog onvoldoende den ernst der situatie in te zien en weten zich bijgevolg nog altijd niet vrij te maken van persoonlijke kwesties en partijbelan gen. Het werd gisteren veelal een onbelee- kend gevocht, een opgewonden krakeel, waardoor echter weinig meer is overgeble ven van den ernstigen geest van verant woordelijkheid, welke door do waarschu wingen van Caillaux in het leven was ge roepen. In Engeland heelt de regeering een over winning behaald op de mijneigenaars. Zoo als men weet was de rcgcering van plan de aanneming van hel mijnonlwerp, hetwelk den mijnwerkers tijdelijk veroorlooft 8 uur- te werken, inplaats van zeven, op te schor ten, omdat de eigenaars in Yorkshire, één der rijkste districten, hoewel niet onmiddel lijk loonsvermindering voorstellende voor de ■Je mijnwerkers, die acht uur per dag wer ken, een wijziging voorstelden van de ver houding der verdceling van de opbrengst der industrie tussehen loon en winsten, welke in het nadeel der mijnwerkers was, terwijl de regeering meende dat hiervoor geenerlei aanleiding bestond, gezien de aanbiedingen der eigenaren in minder welvarende dis tricten. Het gevolg is nu dat de mijneigenaren in Yorkshire onmiddellijk een brief hebben ge zonden, waarin zij zich bereid verklaren eenzelfde aanbod te doen als in andere dis- tricton, waardoor dus aan den wensch der rcgecring is voldaan en de behandeling van het wetsontwerp kan -worden voortgezet wat dan ook heden zal geschieden. Het Spa.insche blad „El-Sol" zegt Uit be trouwbare bron te vernemen, dal de Fransch Spaansche besprekingen te Parijs deze week nog niet zullen afloopen, doch wellicht -tot het' laatst van de volgende week zullen wor den voortgezet. De reden is niet gelegen in verschil van meening, doch in den wensch om zekere vraagstukken wat nauwlettender onder het oog te zien. LUXEMBURG. De miniiterieele crisis. De s&eialisüscbo partij heeft verklaard, Loutsch haar medewerking te onthouden. Het radicale partijorgaan publiceert een uittreksel uit het programma, dat Loutsch bij de jongste verkiezingen verdedigd heeft en zegt, dak de adspirant-minister I/iutsch geen ander programma kan hebben dan de candidaat Loutsch. Het blad van fruëm's partij is de combinatie Loutsch welgezind. De katholieke partij wacht het programma af, dat Loutsch haar vanavond zou mede deel en. BELGIE. De havenstaking dnnrt voort SatarisTerhooging in de metaalindustrie. Het bericht over het einde der havensta king te Antwerpen blijkt op een misverstand te berusten. De slaking duurt nog steeds voort. Hot bemiddelingsvoorstel der werk gevers is door de stakende havenarbeiders verworpen met 589 tegen 72 stemmen en 2 onthoudingen.Ook de metaalarbeiders van de haven zijn een srtaking begonnen om loonsverhooging. De toestand in de ha ven is ongewijzigd. In de gemengde nationale commissie voor de metaalindustrie hebben de werkgevers het beginsel aanvaard ecner Iponsverhoo- ging, die 1 Aug. ingaan zal. DUITSCHLAND. De benoeming van dr. Lnther Heftige briefwisseling tav schen Pruisen en het Rijk De bespreking in den Prui- sischcn Landdag Uitbrei ding van het Rijkskabinet? Hel conflict tussehen Pruisen en het Rijk in zake de benoeming van dr. Luther tot lid van den raad van beheer der Rijksspoor wegen heelt, zooals wij al aankondigden, geleid tot een interpellatie in den Pruisi- schen Landdag. Gevraagd werd door de regeeringspartijen of de benoeming van dr. I.uther met toestemming van de Pruisische regeering is geschied. Minister-president Braun beantwoordde de interpellatie onmiddellijk en zeide: „In een persoonlijk onderhoud met Rijkskanselier Marx heb ik de aanspraken van Pruisen voor de bezetting van dezen post blootge legd, en ik heb, na uiteenzetting van het rechtstandpunl gezegd, dat de Pruisische regeering haar aanspraken op dezen post moest handhaven." De Rijkskanselier be loofde, dat hij de zaak met den Rijksver keersminister zou bespreken en ook in den kabinetsraad nader onder de oogen zou zien. Den Oden Juli kreeg de regeering van Pruisen een brief van Marx, waarin deze vrij kort meedeelde, dat na een verdere be spreking der aangelegenheid de rijksregee- ring tot het besluit gekomen was, dat bij zondere aanspraken van Pruisen niet be stonden en dus niet in aanmerking genomen konden worden. De benoeming van dr. Luther werd aan het slot meegedeeld". („Schiebung" bij de communisten). De Pruisische Staatsregeering heeft zich Dinsdag met deze zaak bezig gehouden en den volgenden briet aan Marx gezonden- „De Pruisische regeering constateert met leedwezen, dat de rijksregeering ter een krenking van de rechten van Pruisen besloten heeft. De rijksregeering heeft zelfs geen poging gedaan om het ontwik keld rechlsstandpunt te ontzenuwen, en is eenvoudig tot benoeming van een opvolger van dr. Arnhold die indertijd op vopr- slel van Pruisen benoemd was overge gaan zonder het minste overleg gehouden te hebben met de regeering van Pruisen en haar belangen. De Pruisische regeering is derhalve genoodzaakt deze aangelegen heid aan het rijksgerechtshof ter beslis sing voor le leggen, waarbij zij evenwel wenscht op te merken, dat de persoon van dr Lulher volkomen buiten geding blijft. De door de rijksregeering gekozen vorm van behandeling dezer zaak is een slag in het aangezicht van de Pruisische regeering, die door ons zoo minder verwacht werd wegens de groote tegemoetkoming, die Pruisen betoond heeft. De Pruisische regee ring wenscht er de rijksregeering verder nog op attent te maken, dat deze behan deling niet kan leiden tot een vruchtdra gende samenwerking tussehen de rijksre geering en de regeering van den Staat, die meer dan de helft van het Duitsche rijk uitmaakt. Deze zoo noodige en gewenschte samenwerking is nu door de schuld der rijksregeering verstoord. Met de verzekering enzBraun." Het Huis besloot tot onmiddellijke be handeling van de interpellatie. De afgevaardigde Roth (Duilsch natio naal) uitte de erkentelijkheid van zijn partij voor de krachtige verdediging van de be langen van Pruisen. De behandeling, die liet rijk meent Pruisen te kunnen aandoen, toont echter duidelijk, hoezeer het aan zien van den groolslen bondsstaat in de laatste zeven jaar gedaald is. De communist Müller-Essen zeide, dat de benoeming van den „vloekbeladen" ex- rijkskanselier Luther, arbeiders en perso neel weer voor onafzienbaren tijd aan de root- en hebzucht van het groote kapitaal zal uitleveren. Op kosten der arbeiders heeft men den gehaten dr. Luther een lucratief en gemakkelijk baantje gegeven. Blank van het centrum waardeert het energieke protest, waarmee Braun de uit schakeling van Pruisen heeft afgewezen. Zelfs al mochten de bepalingen van het hcaoétningsrecht voor tweeërlei uitleg vat- bcar zijn, dan eisehte de billijkheid nog dat Pruisen, dat 75 j.Ct. van de rijksspoorwe- gen bezit, een vertegenwoordiger in den bestuursraad kreeg, waar Beieren met slechts 12 pCt. en Hamburg zonder eigen spoorwegen er beide wel een hebben. De eentrumsgroep hoopt, dat Pruisens rcchlcn met kracht verder door de Pruisi sche regeering zullen verdedigd worden. Riedel (dem.) sloot zich hierbij aan. Gemeld wordt, dat de rijkspresident dezer dagen de benoeming van den afgevaardigde van het Centrum, dr. Bell, onder-voorzitter van den Rijksdag, tot minister van justitie zal onderleekenen. FRANKRIjk. Het Kamerdebat. Critiek op de regeeringspolitiek. - De meenwg der pers, In de Kamer is gisteren de algemeene po litiek der regeering besproken. Franklin Bouillon oefende kritiek, uit op de onderhandelaars van het verdrag van Versailles, die de kwestie der schulden niet geregeld hebben. Hij betreurde, dat de reke ning, die de Ver. St. ingediend hebben, niet nader besproken is. Hij verklaarde het arti kel over de commercialiseering der schuld onaannemelijk en liet zich scherp uit over den gezant Bérertger. Briand deed opmerken, dat spr. het woord voert zonder al de stukken van het proces in handen te hebben, welke de regeering binnenkort aan de commissie van buiten- landsóhe zaken ter inzage geven zal. Toen Louis Martin er op aandrong om le weten, of de overeenkomst Mellon-Bérenger het uit gangspunt van het debat vormde, verklaar de Briand, dat de regeering de hoofdzaak van het plan der deskundigen aanvaard heeft en dat zonder regeling der schulden het financieel herstel onmogelijk is. Het accoord is één der elementen van het vraag stuk. Briand zeide nog dat de besprekingen met Engeland op het punt zijn om te slagen. Blum verzet zich tegen elke verhooging van de waarde der biljetten, met of zónder onderpand. Hij oefende kritiek Pit op de stabilisatie zooals deze door de deskundigen ontworpen is, omdat zij een stijging der tegenwoordige prijzen met 50 pet. zou mee brengen. Om deze ramp te voorkomen stelt Blum voor den franc weer op peil te bren gen door een massale deflatie volgens het percentage van den prijs-index. Blum betoogde verder dat het verslag der deskundigen gegrond is op een buitenland- sche leening, d. i. op de ratificatie der Bchuldovercenkomsten. Hij verwijt aan de regeering dat zij niet openhartig hare mee ning gezegd heeft over het accoord van Washington. Frankrijk kan zich niet meer slel'len op het terrein van de annuleering der schulden. Wij moeten uitgaan van de verplichting om te betalen. Spr. vreest ech ter, dat de annuïteiten die we aan Amerika en Engeland betalen nooit Frankrijk zullen dwingen om buitenlandsche deviezen aan tc koopen, hetgeen de stabilisatie zou ver ijdelen. Blum besloot, dat de socialisten bereid zijn om den fraïic le verdedigen, doch dat hij, om het geld te stabiliseeren en een einde te maken aan de crisis van dep wisselkoers slechts één middel ziet: een heffing op het kapitaal. Briand mengde zich in het debat om te zeggen dat één soort kapitaal slechts aan dezen nationalcn maatregel ontsnappen zou n.l. het naar het buitenland gevluchte ka pitaal. En wat zal men daar tegen onder nemen? Blum antwoordde dat men daarom op het internationaal geweten zou moeten rekenen. De uiterste linkerzijde juichte den spr. toe. Heden vervolg van het defeat. De bladen zijn algemeen van oordeel, dat, indien geen bijzondere gebeurtenissen plaats hebben, de Kamer haar vertrouwen in de regeering zal uitspreken. De „Oeuvre" kan het program van Cail laux billijken. Er kan, zegt het blad, critiek geoefend worden, doch de groote lijnen van het program moet men goedkeuren. Het „Petit Journal" meent, dat de moei lijkheden zich eerst zullen voordoen wan neer de buitenlandsche credieten ter sprake komen. De „Quotidien" meent, dat de onrust nog. niet is weggenomen. Dc „Figaro" wenscht Caillaux er geluk mee, dat hij de waarheid heefi gezegd. ENGELAND. Het conflict met de mijneigenaars van de baan. Wat de staking kostte! Het congres van het spoorwegpersoneel. De toestand in de mijnindustrie heeft zich gisteren verder ontwikkeld, doordat de eerste minister oen schrijven heeft ontvan gen van de mijneigenaren fn Yorkshire, waarin verklaard wordt, dat zij bereid zijnj dezelfde aanbiedingen ten aanzien der loon- tarieven te doen als in de andere districten, ofschoon zij de meening zijn toegedaan, dat verandering der tarieven, zooals door hen was voorgesteld, ruimschoots gerecht vaardigd was door de omstandigheden der mijn-industrie in hun district. Lord Cecil gaf in het Hoogêrhuis zijn voldoening le kennen over den toon en de gematigdheid van "den brief. De regeering zag in, dat de eigenaars in Yorkshire ver standig hadden gehandeld, door dezelfde voorstellen te willen doen als de andere eigenaars. Het wetsontwerp zal heden in derde lezing worden behandeld. 4 Het Lagerhuis heeft de aanvullende be grooting van 433.000 pond voor uitgaven in verband met de algemeene staking met 269 legen 106 stemmen aangenomen, nadat eerst een motie van de arbeiderspartij tot verlaging van Het bedrag was' verworpen. Het congres van het spoorwegpersoneel beeft met algemeene stemmen een motie an genomen, waarin met den meesten na druk geprotesteerd wordt tegen de handel wijze van de directies der vier groote maat schappijen, die. ondanks de toezeggingen van Baldwin, lal van slachtoffers onder de leden der vakvereenigingen hebben ge- inaalrt. RUSLAND. Ywee gezanten teruggeroepen. De Sovjef-gezanlen' te Tokio en Peking zijn naar Moskou teruggeroepen. Men meent een herziening der huidige Aziatische pok- lick der Sovjet- (e mogen verwachten. VEREENIGDE. STATEN. „Feestviering" in New-Yoik. Te New-York werden tijdehs de feesten ter viering van den Onafhankelijkheidsdag tien personen door aulo's overreden niet doodelijk gevolg; twinlig anderen werden zwaar gewond. Meer den honderd kinderen moesten in de zïekcnhul2en worden opgeno men met verwondingen,on (staan door hel afsteken van vuurwerk. BUITENLANDSCH GEMENGD. De spoorwegramp bij Achères. liet aantal slachtoffers, dat het leven heeft verloren bij de spoorwegramp, welke Zaterdagavond bij Achères in Frankrijk heeft plaats gehad, is thans tot twintig ge stegen, Een geheel jong.gezin, uit vader en moeder die nog geen dertig jaar oud waren, en twee kleine kinderen bestaande, is bfl deze ramp omgekomen. Nieuwe onweersrampen in Duitschland. In de omgeving van Bischofswerder (Oost- Saksen) heeft opnieuw een zwaar onweder gewoed met wolkbreuk en hevigen hagel. Te Kamens slingerde een cycloon de daken van de hoevenontwortelde 9tevige boomen en sleurde beladen hooiwagens 50 meter ver. Ook in Pommeren heeft het onweer, door het inslaan van den bliksem veel schade aangericht. In Silezië zijn door den bliksem de hoogspanningsleidingen in het district Schweidnilz vernietigd, zoodat dit gebied urenlang zonder stroom bleef. Op verscheidene plaatsen stonden de spoorweg- lijnen onder water, zoodat het verkeer stop gezet werd. Amundsen. Uit Oslo wordt bericht dat Amundsen zich geheel in het particuliere leven heeft teruggetrokken. Hij heeft alle uitnoodigingen om lezingenover zijn reis naar de Pool, van de hand gewezen. De ncodlottige roode auto. De tegenstanders van bijgeloovigheid door dik en dun zullen vermoedelijk met de vol gende auto-historie geen raad weten. Het betreft den auto, waarin, in Juni 1914, aartshertog Frans Ferdinand en zijn gemalin te Serajewo werden vermoord. Op dezen auto schijnt een bitter noodlot te rusten. Men zou zoo zeggen: dat is geen wonder, maar velen hebben het niet wilden gelooven en moesten het eerst ondervinden. Tot hun eigen schade. De bloedrood gelakte auto, werd na den moord op Frans Ferdinand het eigendom van een Oostenrijksch generaal, die (ten wagen echter tijdens den g-eheelen duur dor vijandelijkheden zorgvuldig in een garage te Serajewo stalde. Zonder ongelukken. Na afloop van den oorlog kreeg de auto een anderen eigenaar. Een dok-ter kocht hem van den generaal, maar hij beleelde er weinig plezier aan. De dokter kreeg ongeluk op ongeluk en haastte zich van den wagen af te komen, ten einde hel noodlot te ont gaan. „Er is iets met dien auto niet in den haak," had hij geconcludeerd. De volgende eigenaar was een rijk koop man, die er prat op ging, niet aan noodlot of iels van dien aard te gelooven. Op on verklaarbare wijze sloeg de au(o om en de koopman werd onder het gewicht ver brijzeld. Toen de roode auto was opgeknapt, ging hij weer in andere handen over en zoo is hel nog verscheidene malen gegaan. Nooit bleef hij langer dan zes maanden bij den zelfden baas. En ieder, die, hetzij uit onwe tendheid, hetzij uit overmoed, zich aan het bezit en een tochtje mei den falalen car waagde, bekwam het slecht. Thans is hij weer in hel bezit van een dokter, die er evenwel nooit mee ui (ga ai, maar de auto wiMaten gebruiken als ver bindingsmiddel tussehen twee plaatsjes in het gebied, waar hij woont. De bewoners van dc streek, die van de ongelukken, welke de aulo steeds bezorgt, gehoord hebben, willen van dit verkeers middel echter niets weten. En zij zijn voor een ritje dan ook niet té vinden. Zij geven verreweg de voorkeur aan hun sjokkende ezeltjes en komen l-iever wat later thuis dan zich te wagen aan een machine met zulk een noodlottige reputatie. En telkens als de roode auto hen passeert, slaan zij angstig een kruisje: die auto brengt onheil. RECLAME. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zcnelcr Kramp of Pijn uw Stoelgang. Doos 60 et. Bij Apoth. en Drogisten. 7767 De handel in vrouwen en kinderen. GENEVE, 7 Juli (Belg. Tel. Ag.). De des kundigen, belast met een onderzoek naar den omvang'van den handel in vrouwen en kinderen en de middelen om dien te beteu gelen, kwam heden te Genève bijeen. De kosten zullen worden gedragen door het Amerik. Bureau voor Sociale Hygiëne. De Havenstaking in Antwerpen. ANTWERPEN, 7. Juli (Belg. Tel. Ag.). De gouverneur der provincie Antwerpen ont ving hedenavond afgevaardigden der werk lieden, die eenige wijzigingen wenschlen aangebracht te zien in de 's middags gedane voorstellen. De patroons keurden deze wij zigingen goed. Hierop verklaarden de afge vaardigden, dat zij Donderdag op de verga dering der stakers een -referendum zullen verdedigen onder de stakers om te beslissen over de voorstellen. Men hoopt, dat dit Vrij* dag zal plaais hebben en dat er dan een meerderheid voor zal worden gcvooden4 zoodal de arbeid dan zal kunnen wordeD hervat Dé schadeloosstelling dei Duitsche vorsten. BERLJN, 8 Juli (V. D.), De Pruisische regeering heeft op het verzoek van den ge* voJmachtiRde van hel voormalige Konings* huis v. Berg, om in onderhandeling tg treden, len einde tot een vergelijk te komen, nog geen besluit genomen. De berichten in de pers verschenen, als zou de Pruisische; regeering in dezen een afwijzende houding hebben aangenomen, zijn onjuist. 1 Corruptie in hét Noorsche Kabinet. O-BLO, 8 Juli. (V.D.) De ra-dicaal-socia^ listen en de communistische leden van het kabinet zijn voornemens om een aantal mi nisters van het vroegere conservatieve ka binet-Berge voor de rechtbank te dagen wegens slechts ambtsbediening. In de aan klacht staat-, dat het kabinet Berge een paar jaar geleden de later failliet-gegane Han delsbank 25 milk oen klonen ter beschik, king, heelt gesteld, hetgeén eerst later,; toen het kabinet Mo wine ke de geheime ac ted heeft geopend, aan het licht is gekomen. Deze 25 mHlioeh kronen zijn verloren ge gaan. Een commissie van het Storting houdt zich sedert het voorjaar 1926 met deze aan gelegenheid bezig. Van de tegenwoordige ministers worden de minister van Oorlog, Wefring, en de minister van Arbeid, Venber, door dezé aanklacht getroffen. De rechtsche partijen hebben gedreigd, dat ingeval door het Stor ting een besluit mocht nemen om een aan klacht in te dienen, ook het kabinet Mo- winëke te zullen aanklagen. De Minister van Onderwijs in Polen. WARSCHAU. 8 Juli (V.D.) Anton SuL kowsky k tot Minister van onderwijs be-* noemd. De staking bij de subways in New-York. NEW-YORK, 7 Juli (Reuter). De tweede' dag der staking bij de ondergrondse he spoorwegen is zonder incidenten voorbij'-» gegaan. Enorme menigten werden opgehou* den, maar ofschoon de treinen overvol wa-» ren, slaagde iedereen eT in zijn werk te be-, reiken. Er hadden slechts een zestal arres-i talies ptoats wegens ordeverstoring. De slakers vertegenwoordigen slechts een klein deel van he^ personeel. Spoorwegverbindingen verbroken. BERLIJN, 8 Juli. (V.D.) Volgens de bla den Ls het spoorwegverkeer tussehen Mexico en de Vereenigde Staten tengevoh ge van de groote overstroomiogen verbro ken. De strijd in China weer ontbrand. PEKING, 7 Juli (V.D.) De gezamenlijke aanval v^n Chang Tso Lin en Woe Pei Foe op de Kuominchum-troepen is gisteren be gonnen. De Kuommcnun-troepen verloren 7000 man. De geallieerde troepen rukken tegelijker tijd op naar ICalean, honderd mijl ten Noord Westen van Peking. Luchtaanvallen wor den gedaan op Nankov, dertig mijl ten Noorden van Peking. Chineesche plaats beschoten. SHANGHAI, 8 Juli. (Reuter). Een be richt uit Canton meldt dat aan het eind van Mei drie Engelsche kanonneerbooben n.1. de „Tarantula", de „Moorhen" en de „Robin" werden uitgestuurd tot onderzoek va.n de moord door Chineesche roovers ge pleegd op Philips, een employé van de Asiatic Petroleum Company. Bij bun aan komst te Woochow weigerden de plaatse lijke autoriteiten hun loodseD te verschaf fen. Na bijna twee weken gewacht te heb ben, gingen de oorlogsschepen er toe over Woochow te blokkeeren op den 24en Juni. In den loop vaD den volgenden ochtend gaven toen de autoriteiten loodsen. De blokkade werd opgeheven en de kanonneer- booten zetten hun reis voort. Het gevolg hiervan is dat .de regeering van Canton protest heeft aangeteekend bij den Brit sehen Consul-Generaal, waarbij excuses en schadeloosstelling geeischt worden, alsmede ontslag van den commandant der schepen. D© delfstoffen-opbrengst in Australië. SYDNEY, 8 Juli (Reüter). Volgens de offL cieele cijfers wordt de opbrengst van delf stoffen in Amerika over het afgeloopen jaar op 28 mil li oen pond-sterling geschat. STADSNIEUWS. Overgangsexamens Chr. H. B. S. met 5-jarigen cnrsus te Leiden. Bevorderd zijn van klasse I naar klasse II R. Alt, J. Ph Boot, P. Borgerding, C. v. 4. Brink, H. T. J. Buys, Oegstgeest, C. v. Cui- lenburg, Voorschoten, W. Dubbeldam, Kaït- wijk-aan-Zee, J. L. Hamel, Oegslgeest, S. M. I. Hemieman, A. J. Huurman, J. H. Kasten, W. A. W. v. Limburg Stirum, Noordwijk- BLnnen, P. G, ManhaYe. Wassenaar, G. v. d. Mark, A. C. Miog en C. Miog, Koudekerk, M Verkammen, Oegstgeest. Van klasse II naar klasse III zijn bevor^ <£>rd: J. W, 'Bakker, Voorschoten. S. L. Bechcrcr, F. W. Buurman, B Corts, A. Cos, Warmond, G. T. Cremers, Noordwijk-a.-Zee, C. D. van Es, C, W. Fontein, G. P F v. d. Heide, J. v. Ilatten, Wassenaar, P. Hoge- doorn, J. P. de Jong, Katwijk-ai-Zee; W. F. Karstens, J. IJ. Kuyper, E. Muntinp, D. Rol- lema, Koudekerk, W. Taal. Katwijk-a -Zee; E. J. Veldhuyzen, H. F. Hunnink, G Smelt, Oegstgeest. Van klasse III naar klasse IVS, Anes, H. J. B. Arenlhorst, Sassenheim, H. J. Boorsma. Oegstgeest, C. Boot, Zoetcrwoude, H. Bos, Loidcrdorp, J, H. Burger, A. Buur man, A. Donkers, H. J. Grotenhuis, G. Hen. neman, P, W. Jansen Schoonhoven, Oegst- 2—1 J

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2