No. 20341. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 7 Juli Derde Blad Anno 1926, UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. Aalsmeer. De heer J. J. van Kestéïen alhier slaagde te Amsterdam voor het exil - pien acte L. 0. Onze plaatsgenoot, de heer J, Hulsbos Pm., aan den Aalsmeerderdijk, werd be- yorderd tot vaandrig bij het 4de reg. Inf. fe Leiden. Haarlemmermeer. De ambtenaar bij de Ned. Spoorwegen de hoer H. W. Janzen, is van Amsterdam overgeplaatst naar Hoofd dorp. Maandag bevond de voerman J. alhier zich op een met booi beladen wagen. Plot seling gleed hij uit, met het gevolg dat hij op den grond terecht kwam. Met een ont wrichten arm moest hij zich onder genèes- kundige behandeling stellen. Bij gelegenheid van de Zondag op Schiphol gehouden rondvluchten verloor een dame haar armband met edelgesteen ten, die een groote waarde vertegenwoor digde. De eerlijke vinder) een man, die het niet te broed heeft in de wereld, bracht den armband direct aan de dame terug en zag z'n eerlijkheid beloond met een bankbiljet yan f 100. HiUegom. De gemeenteraad vergadert Dinsdagmiddag a.s. ter behandeling van de Volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vorige twee vergaderingen. 2. Ingekomen stukken. B. Beêediging van mr. J, B. Sens als gemeen te-secrelaris. 4. Aanbieding Verslag Volkshuisvesting 1925. 6. Aanbieding Gemeenteverslag over 1925. 6. Opheffing zekerheidstelling Gomeenle- ntvanger door het stellen van nieuwe 7. Vaslslelling vergoeding ex. art. 101 der L. O.-Wet 1920 over 1922. 8: Vaststelling vergoeding ex. art. 101 der L. O.-Wet 1920 over 1923. 9. Beschikbaarstelling gelden voorspeel- piaals, aanleg waterleiding enz. R.-K. Scho len van St.-Marlinus aan de MariasLraat. 10. Wijziging Verordening Noodslacht- gebouw. 11. Verzoek overbrenging woonwagen kamp van de Frederikslaan naar een andere plaats. 12. Benoeming van een lid der com missie tot wering van schoolverzuim we gens het verleerd eervol ontslag als zoo danig aan den heer A. M. van der Jagt. 18. Wijziging der salarisregeling voor de ambtenaren, ln dienst der gemeente Hille- gom. 14. Jaarwedden ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 15. Benoeming ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, vacature A. M. r. d. Jagt. 16. Begrooling Gezondheids-commissie 1927. 17. Opmerkingen van de Gedeputeerde Slatan over de gemeente-begrooting dienst 1926. 18. Benoeming van een fitter aan het waterleidingbedrijf, 19. Reclame's schoolgeld le kwartaal 1926. 20. Afschrijvingen hondenbelasting 1926. De poslduivenhoudersvereeniging „De PoBtdif" hield een wedvlucht van Lier (België), afstand 132 K M. De duiven zijn vermoedelijk 8 uur in vrijheid gesteld en kwamen als volgt aan: de eerste J. Reeu- wljk, 10 uur 48 min. 41 sec., pe laalgle, J. Reeuwijk, 11 uur 29 min. 50 sec. Aan de eerste en aan de achttiende duif werd een eereprijs toegekend. Zondag a.s. zal er ge vlogen worden van Schaerbeek bij Brussel, afstand 161 K M. Bij goed weer worden de duiven om 8 uur in vrijheid gesteid. Voor de eersle duif Is wederom een eereprijs be schikbaar gesleld. Katwijk •aan-den-Rijn. Voor de a.s. Za terdag le houden bloembollenveiling zijn intijds bijna 700 nummers opgegeven zoo dat dit reeds een belangrijke veiling belooft te worden. Steeds verplaatst de handel zich naar vroegere data. Slechts enkele jaren geleden dacht men er niet aan eerder daxf in do laatste week van Juli te gaan veilen. Nu zijn de bollen dit jaar later gerooid dan gewoonlijk en de eerste veiling wordt zelfs nog vroeger gehouden dan vorig jaar. Het gewas was over het algemeen zeer goed. Katwijk-aan-Zee. Van Donderdag tot Vrijdag a.s. zal door een afdeeling van het regiment Jagers gekampeerd worden op de schietlerreinen in de „Koestal". De afdee ling bestaan uit 300 man en slaat onder bevel van kapitein J. W. H. Hamilton of Silvertonhill. Liase. De Coöp. Veilingvereniging voor Bloerabollenkweekers hield in haar ge bouwen een ledenvergadering. De voorzit ter, do heer G. Warmerdam, opende deze bijeenkomst, heette de aanwezigen welkom en deelde mede, dat dezen avond opnieuw een besluit zal worden genomen voor aan koop van bouwgrond en dat de Haarlemsche Bankverecniging voor de financiën wil zorg dragen. Nadat de notulen waren gelezen en vast gesteld komt het voorstel, dat een leening zal worden aangegaan, groot f 15.000; voor den aankoop van een perceel bouwgrond yan de firma G. van Parijs en Zonen. Notaris A. van Pelt, in de vergadering aanwezig, leest daarop de koopacle, welke door de betrokken personen wordt getee- kend. De aankoop is dus thans een feit ge- Worden. De exploitatie-rekening over 1923 sloot ttet een post, groot f78.700,32 aan inkom sten en uitgaven. De rekening zal door een accountant worden nagezien, waarvan rapport zal .worden overgelegd. Uit het overzicht over 1025, slipten wij het volgende aan: Het aantal leden der Coöperatieve Veree* ttiging bedraagt 228. Gehouden werden 41 droge veilingeili waarvan één met een aan voer van ruim 6000 manden. De groene veilingen hadden opgebracht f 175.070, het plantgoed f 194.774,67, het leverbaar f 935.280,18, alzoo te zamen f 1,205.297,86. Vervogens deed de voorzitter mededee- ling: a, dat het bestuur besloten heeft met den bouw van een nieuwe loods te wachten tot een volgend jaar; b. dat alle geschillen waren beslecht zonder het scheidsgerecht; c. dat aan obligatiën was geteekend voor 127000; d. dat het aandeelenkapitaal bedraagt f8780; e. dat aan entreegelden was ontvangen f2230. Periodiek moesten aftreden de heeren L. v. d. Burg en Schoneveld, resp. als lid van het bestuur en lid van den Raad van Commissarissen. Beide heeren werden met algemeene stemmen herkozen. De heer Schoneveld, niet aanwezig zijnde, zal hier van in kennis worden gesteld. De heer v. d. Burg nam zijn herbenoeming aan. Vervolgens deelt de voorzitter mede: a. dat a.s. Vrijdag de eerste droge veiling zal worden gehouden en dat alsdan 120 plaatsen zullen worden verkocht. De andere zullen worten gereserveerd. b. Den houders van obligatiën boven de f500 wordt gratis een plaats beschikbaar gesleld. c. Dat de inleggelden dezelfde zullen zijn 'als vorig jaar. Ter tafel komt: „Belooning veilingmees ters". De commissarissen doen een voorstel hetzelfde percentage te behouden als vor'g jaar, hetgeen met algemeene stemmen wordt aangenomen. De heer v. d. Ploeg, uit Rijnsburg, vraagt of men de veilingmanden als zijn eigendom kan beschouwen alg deze op de rekening zijn gebracht. De Voorz. antwoord hierop bevestigend, maar roept de medewerking in van alle leden, om als er misbruik wordt gemaakt van goederen van de Veilingvereeniging, dit ter kennis te brengen van het bestuur. De heer Van der Laan raadt den kwee kers aan om op de eerste veilingen beste kwaliteit te brengen, daar 2de en 3de kwa- lietit toch niet vroeg wordt gekocht dan voor lage prijzen. Door de zakkende markt beleven we thans een abnormalen toestand. De zaadhuizen koopeö. pas laat in, en gebruiken hoofdza kelijk 2de en 3de kwaliteit. Gewenscht is het dus eerst ter veiling te brengen, die fulpen, welke voor vroegbroei geschikt zijn. De heer Van Dijk vraagt of het overeen komstig de waarheid is, dat dit veilingbe- stuur heeft geweigerd om voor de erven Noordermeer te Sassenheim een groene vei ling te houden. De Voorzitter antwoordt daarop, dat dit niet geheel juist is. Waar het hier een kleine partij gold, welke stond te Sassenheim en Haarlemmermeer en het niet mogelijk bleek dat gecombineerd kon worden geveild, heeft hat bcoluur in hot belang van de principaal geadviseerd, daar geen redelijk succes was te verwachten, andere veilingmeesters te laten veilen, welke wel een gecombineerde veiling konden houden. Door een der leden werd gevraagd hoe het stond met de kwade posten en of het niet mogelijk of gewenscht was de hulp van het Scheidsgerecht in te roepen. Hierop werd geantwoord, dat men hier zeker toe over zou gaan als dit noodig bleek. De meeste achter stallige posten zijn echter 6f gedekt door borgen óf door goederen. Vervolgens werd vanuit de vergadering dank gebracht aan die bestuursleden, welke hun medewerking hebben verleend tot het doen opsporen def dieven van de in de na burige gemeenten plaats gehad hebbende bloerabollendiefstallen. Ten slotte spreekt de voorz. den wensch uit, dat bij aanvoer van goederen zooveel mogelijk aandacht zal worden geschonken aan goede sorteering en juiste getallen, op dat de veiling steeds hoog zal staan aange schreven. waarop de vergadering onder dankzegging voor de opkomst wordt ge sloten. Noordwijk-Binnen, De bejaarde S. v. d. Z. van Noordwijkerhout kwam op den ontredderden Gooweg zoodanig te vallen, dat hij een bloedende wond aan het ach terhoofd bekwam. Nadat hij door dr. Visser tvas verbonden kon de oude zich weder huiswaarts begeven. -r Naar wij vernemen zal a.s. Donder dag de Commissaris der Koningin onze ge meente met een bezoek vereeren. Hij zal dan ook voor de ingezetenen ten Raadhuize te spreken zijn. Nooidwijk-aan-Zee. Onder leiding van eenige loidere waren Dinsdagmiddag heel wat patiënten van de stichtingen voor lij ders en lijderessen aan vallende ziekten te Haarlem en Heemstede, een uitstapje per autobussen komen maken naar ons dorp en vooral het strand. We hopen inzonderheid voor deze menschen dat ze van de zee en het strand "hebben genoten. Oegstgeest. De heer H. J. W. van Meurs alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het Mercurius-diploma Engelsche Handels correspondentie. Rijnsburg. Naar de oorzaak van den brand aan den Oegstgeesterweg, die nog niet geheel is opgehelderd, wordt een on derzoek ingesteld. De ruïnes van het ge bouwtje en zijn inhoud trokken ook giste ren nogal belangstelling. Het mocht nog gelukken een belendende bloembollenkas te behouden. Voorschoten. Geslaagd voor het Fede ratie-examen Eneglsche Handelscorrespon dentie (Mercurius-diploma) de heer L. W. N. Steur, alhier. Warmond. Het Vreemdelingenverkeer. Op initiatief van de heeren J. Langeloaf eri H. Schölvinck was een vergadering ba- legd met doel besprekingen te houden op welke wijze het yreemdelingen.be zoek fo deze gemeente bevorderd kon worden. Hier toe waren de grootste belanghebbenden, afgevaardigden van de Middenstandsver* eeniging „De Hanze", eenige belangsteL lenden en een drietal bestuursleden, van de vereeniging „Warmond Vooruit" (die mei het doel van deze vergadering sympathi seerden) uitgenoodigd. Aan dezen oproep was door een vijftiental personen gehoor gegeven, terwijl van vijf genoodigden de schriftelijke of mondelinge mededeeling was ontvangen, dat zij tot hun spijt verhinderd waren, de vergadering, waarvan het doel hun zeer sympathiek was, bij te wonen. De heer Langelaar heette de aanwezigen wol kom en sprak mede namens den heer Schol vinck de meening uit, dat terwille van vruchtdragende besprekingen het in de eerste plaats noodig was ,dat door de ver gaderden voor dien avond een voorzitter bij stemming aangewezen werd. Op voor stel van den heer Molhuijzen werd notaris Romeijn bij acclamatie benoemd, die na eenige tegenwerpingen van zijn kant de leiding aanvaardde. Op verzoek van den voorzitter werd door de heeren Langelaar en Schölvinck bet doel van deze vergadering nader uiteenge zet, waaruit bleek dat in de laatste jaren weinig of niets voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer werd gedaan, wat, gezien de gunstige plaatselijke om' etandigheden voor een druk vreemdelingen- bezoek, ten zeerste werd betreurd, niet al ken door hen als belangstellenden in den vooruitgang van Warmond, maar ook door velen meer of minder belanghebbenden en dat zij in verband met besprekingen met laatstgenoemden, daarom het initiatief ge nomen hebben, belanghebbenden bij elkan der te brengen om zoo mogelijk plannen te beramen om het vreemdelingenverkeer te helpen bevorderen. De heer Van Stijn; hoewel zcqr sympa thiek hier tegenover staande, meent toch te moeten zeggen, dat hij in dezen opzet een scheeve verhouding zdet, er bestaat reedfl een vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer, waarom dan niet door het Bestuur van deze Vereeniging deze vergadering laten uitschrijven, of nog beter ware het wanneer deze Vereeniging haar algemeene ledenvergadering hield, waarop reeds zoo lang gewacht wordt. De heer Langelaar het woord verkrijgen de, antwoord hierop dat hij ais secretaris van bedoelde vereeniging, gaarne de schuld op zich wil nemen, dat tot dusver de algemeene vergadering steeds werd uitge steld, steeds heeft hij en andere bestuurs leden de bevordering van het vreemdelin genverkeer als een der grootste gemeente belangen beschouwd en hebben zij, hoewel gehandicapt door onvoldoende kasmiddelen zooveel mogelijk getracht dit groote belang te bevorderen. Door propaganda in bet dorp hebben zij' de contributie-ontvangsten kun nen opvoeren van f 60 op f 300, wat eohter voor aanschaffing van loonend reclame materiaal nog veel te weinig bleek te zijn, waardoor zij zich moesten bepalen tot liet aTrangeeren van feestelijkheden tijdens de Kaagweek en het schenken van prijzen voor de zeilwedstrijden, hetwelk: door de vreem delingen i>n het algemeen cn door vereeni- gding „De Kaag" in het bijzonder ten zeer ste werd gewaardeerd. Bovendien beston den de plannen, om door aansluiting bij de Algemeene Vereeniging van Vreemde lingenverkeer, ook op andere wijze War mond meer en meer bekend to maken, maar hiervan ls helaas door een oppositie van enkelen niets gekomen. Eon stroo ming ontstond om de bevordering van het vreemdelingenverkeer op den ochtergTond te schuiven en in de eerste plaats zich be zig te gaan houden met directe plaatselijke belangen, waaronder, ten onrechte, het vreemdelingenverkeer niet gerekend werdl In verband hienmede werd op de algemeene ledenvergadering van 20 Mei 1924, met meerderheid van stemmen besloten den naam van de vereeniging te veranderen in „Warmond Vooruit" Vereeniging tot be hartiging van plaatselijke belangen en bet Vreemdelingen verkeer, terwijl het bestuur de toezegging deed zoo spoedig mógelijk een vergadering te beleggen om de Statu ten en reglement te herzien. Daar spreker en andere bestuursleden weinig voor deze veranderingen voelden en ook van de zijde der opposanten geen pressie op hen uit geoefend werd, werd bedoelde vergadering met uitgeschreven en geen verdere verga deringen gehouden. Een en ander is dan ook oorzaak dat de bij een roeping tot deze besprekingen buiten de bestaande vereeni ging omging. De beer Molhuijzen erkent gaarne ook in deze in gebreke gebleven te zijn en hij zal dan ook adviseeren aan zijn medebestuurderen, dat zij en bloc him man daat in handen stellen van de algemeene ledenvergadering; hij juicht eohter toe, dat deze vergadering ie belegd, waardoor de mogelijkheid is ontstaan, dat weer nieuw leven het Vreemdelingenverkeer wordt in geblazen. Hij ontraadt echter ten sterkste de oprichting van een nieuwe vereeniging. De statuten en huishoudelijk reglement van de oude Vereeniging zijn goed en hierop i de Koninklijke goedkeuring verkregen, wat een f 60 uitspaart. Uit het gesprokene releveert de voor zitter, dat de vergadering de wenschelijk- heid erkent, dat de oude vereeniging, on der den naam van Vereeniging tot bevor dering van het Vreemdelingenverkeer blijft bestaan en zich zal aansluiten bij Alge meen Vreemdelingenverkeer en dat ge tracht zal worden op het besluit van de algemeene vergadering van 20 Mei 1924 terug te komen. Ne inzage van de Statuten genomen te hebben, verklaart de heer Kie ken zich hiermede niet te kunnen vereeni* gen. De bepaling, dat alleen niet belang hebbenden als bestuurslid verkiesbaar zijn, acht hij niet in het belang van belangheb benden. Het verkrijgen van een neutraal en objeotief beetuur uit niet-belanghebben- den acht hij niet uitvoerbaar. Hij ie tegen elke vereeniging op dit gebied, waarom hij voorstelt dat eèn combinatie gevormd Kal Maandag werd athier de Amerikaansche Week, welke op initia tief van de Nederl.-Amerikaansche Stichting tot 10 dezer wordt gehouden, officieel geopend Een foto van Burgemeester Jhr. de Gijselaar, die den Amerikaanschen Studenten den steen aan wijst, die ter herinnering aan de Pilgrimvaders in de Sint Pieterskerk 13 aangebracht. worden uit 8 of 10 groote belanghebben den, die gezamenlijk een bedrag bijeen moeten brem gen, waaruit de kosten, welke noodig zullen zijn om de vreemdelingen te trekken, zullen worden betaald. Alleen op deze wijze acht hij een zakelijke regeling mogelijk. De heer Th. R. de Vroomen is het met den heer Kieken niet eens. Ten eerste mag hij veronderstellen, dat door het gemeen tebestuur aan een goed georganiseerdo Vereeniging van Vreemdelingenverkeer sub sidie zal worden verleend, bovendien zijn contributies van belangstellenden ook niet te versmaden, welk© inkomsten, bij een combinatie als door den heer Kieken be doeld, gemist zullen worden. De heer Lan gelaar voegt hieraan toe, dat tot dusver de subsidie der gemeente plus het bedrag dat door belangstellenden weid gecontri bueerd, verre het bedrag overtrof dat door belanghebbenden werd opgebracht. Tot nu toe zijn vele der neringdoenden nog te wei nig doordrongen van het nut, hetwelk een goed geleide vereeniging tot behartiging van het vreemdelingenverkeer!, voor nen ban afwerpen en gaan- van het standpunt uit, dat de vreemdeling t-och wel komt en hebben daarom weinig of niets voor de vereeniging over. Hij acht heb daarom ge wenscht een propaganda-vergadering te beleggen, waarin b.v. door den directeur van Algemeen Vreemdelingenverkeer in een lezing het nut van dergelijke Veree- nigingen wordt uiteengezet. Na eenige diooussio wordt een commissie benoemd, bestaande uit de heeren: Kieken, Schölvinck, Slager, Van Stijn en Zwetsloot, met de opdracht er voor te zullen zorg dra gen, dat door het bestuur van „Warmond Vooruit" voor het eind van Augustus de be doelde propaganda-vergadering uilgeschre ven zal worden, terwijl na die vergadering een algemeene ledenvergadering gehouden zal worden, waarin bedoelde commissie naderuitgewerkte plannen zal kunnen over legden. In een bestuursvergadering, in begin Augustus te hóuden, zal met de benoemde Commissie nog nader overleg gepleegd worden. Niets meer aan de orde zijnde, dankte ae heer Langelaar den heer Romeijn voor zijn tactvolle leiding, terwijl deze, namens de aanwezigen, den heeren Langelaar en Schölvinck hulde brengt voor het door hen genomen initiatief, terwijl hij tevens den wensch uitspreekt, dat deze vergadering resultaten voor het algemeen belang zal op leveren. Door de R.-K. muziekvereniging „St. Matthias" alhier wordt Woensdagavond a.s. des namiddags kwart over acht een uit voering gegeven in de muziektent op de Baan alhier, welke uitvoering tevens be schouwd kan worden als een generale re petitie voor het concours op Donderdag 8 Juli a.s. te Woerden, waar deze vereeniging uit zal komen in de afdeeling uitmuntend- heid. Wij vertrouwen dat het mooie van de muziek niet te loor zal gaan door kabaal, leven of onnoodig heen en weer geloop, en de ouderen de jongeren hierop zullen wijzen Verder wenschen wij de vereeniging veel succes en hopen haar wederom gelauwerd in Warmond terug te zien. Wassenaar. De heer L. D. Remmers waal is geslaagd voor het examen-acte L.O. Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. C. W. B. M. H.^Iüller, Heerenstr. 138. N. J. Lakkerwa, stuurman, Aloëlaan 45a. A de Bruin en fam., concierge, Boisotkade 2b. S. P. Serdijn, naaister. Seringenstr. 39a. A. N. Riebeek, koekbakker, Volmo- lengra. 29. G. J. Le Mair—Vrij, v. Speijk- straat 22. C. J. J. G. Vosmaer, Rapenburg 83. A. J. van Hoeken en fam., houthan delaar, Rijn9b.weg 19. E. Singer—van Limbeek, Groenesteeg 67. C. Rosemann, fabr.-opz., Zuidsingel 42. W. A. Koek koek, huish., P. Wilhelmina3tr. 18. D. Hendriks, dienstbode, P. K. Koorsteeg 2. M. G. Bitterberg, huishoudster, Rijnsb.weg 178. S. H. Busscher en fam., expeditie- knecht, Vrouwensteeg 18. H. J. van Leeuwen, winkelbed., L. Agnietenstr. 2. J« Rijnsburger en fam., mach.-bankw., Nip- ponstr. 28. E. Pago, dienstbode, Zoeterw. Singel 91. G. P. J. Barnhoorn, ambt. dep. van Justitie, Pelikaan9tr. 19. Wed. C. Fransenv. d. Geer, Oegstg.-laan 11. L. van Grol, bankwerker, v. Speijkstr. 24, G Hecscher, handelsbed.. Zuidsingel 42. S. Meijer en fam., stoker, P. Frederikstr. 18. O. Bolz, werkmeester, Hoogewoerd 93. H. Keek, werkmeester, Hoogewoerd 142. J. M. Mohxen, dienstbode, Breestr. 143. A. E. Schrijver, Hooigr. 38. E. W. \r. Eijk, H. Rijndijk 11. L. J. Hendriks, Heerenstr. 123. A. H. v. cL Weide, verpleegster, AcacL Ziekenhuis. C. F. W. Bontev. d. Meij, Haarl.weg 63a. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. C. M. Haksel, Den Iiaag, W. v. Ou-U- hoornslraal 31. A. v. Woerden, Haarlem, Jordensstraat 52. A. Siraa, Hillegom, Stations-Koffiehuis. G. Zoet (rr.), Den Haag, Vermeerstraat 124. J. E. W. Zwart <vr.), Den Haag, Lcerstraat 5. C. J. v. d. Wal, HiUegom, Wilhelminalaan. 40. L, K. Huhenek, NijmegenIlees, Kerkpad 51. A. Ivuipéri (vr:). Oudenbosch, Venkelslr, 20. M. Schoonderwoerd, gcb. Stroo, Vlis- singen, Noordstraat R. Inthorn (vr.) Valkenburg (Z.-H), Langesleeg 78. Johs. v. Kampen, Oegstgeest, Duinzichtstraat 21. D. 6. Meyer, Haarlem, Wouvermanstr. 99. P. M. Iloek (vr.), Den Haag, Rem- brandtstraal 468. M. A. Fr. Zwager, Be verwijk, Zeeweg 124. A. Sloos, Bruns- sumRumpen, Hengeslraat 10. S. M. Bosnia (vr.), Amsterdam, Boerhavckliniek. J. W. de Ren, Leimuiden, No. 111, bij mej. J .Kooy. G. v. Polanen, Amsterdam, P. Nicuwlandstraat 68. M. C. de Kier (vr.), Zotten, GesL Steenheek. A. de Wolfde Mey, Haarlem, Harmen Janszstr. 72. J. J. de Wolf (vr.), Haarlem, Harmen Janszstr. 72. J. H. v. d. Sloolea (vr.), Den Haag, v. Boetzelaerlaan47. IT. E. de Vries, Den Haag, J. Catalaan 14. Th. W. Twaalfhoven, Den Haag, Bezuidenhout 135. Fl. v. d. Bijl, Breda, Vischraarktslr. 17. Elisab. v. Dam (vt.), Den Haag. Ar- chimedesslraat 39. Chr. H. L. M. Ousters (vr.), Eindhoven, Gedropscheweg 20. G. L. Godkhalk (vr.), Bergen-op-Zoom, Hoog straat 18. H. S. Bachy (vr.), Groningen, N. Ebbingeslraat 20. M. G. C. Carbiére (vr.), Rijsenburg, Diederichslaan 7. H. Das, Groningen, Ged. Zuiderdiep 8. P. A, M. Terpstra (vr.) Voorschoten, Veurscheweff 27. B. Smit, Den Haag, Huygenspark 53. J. J. M. Langendijk, Beverwijk, Peper straat 12. M. A. Rohrey (vr.), AJphen a. d. Rijn, Vijverstraal 1. G. v. Itallie, Tiel, de Scheering. C. Fr. W. v. Staaden, Den Haag, Bakhuizen straat 87. W. Bodry, (vr), Leiderdorp, Dorpstraat 110. KI. v, d. Kar (vr.), Santpoort, Vinkenbuurt 13. A. J. Verheul (vr.), Benthuizen, Dorpstraat 2G. Chr. G. Uhlenbeck, Nijmegen, Berg en Dalscheweg 251. E. de Meij (vr.), Nij megen, Berg en Dalscheweg 251. G« Plantinga (vr.), Den Haag, Laan van Ned, 0. I. 7. J. v. Ruiten, Haarlem, KI. Hout straat 13a. Wed. ReylkPaters, Den Haag, Buys Ballotsraat 47. Neem voorzorgsmaatregelenI Een jaarlijks terugkeerende werkzaam heid in het landbouwbedrijf is het uit* strooien van Norge Salpeter. Norge Salpeter is onschuldig als men zich maar streng houdt aan de voorschrif ten, die voor het uitzaaien door de fabri kanten van deze meststof zeiven worden gegeven. Doet men dit echter niet, en de practijk leert, dat de arbeiders het dikwijls te veel moeite vinden om de gegeven voor schriften op te volgen, dan zijn verwondin gen en ontstekingen, die gewoonlijk meer dere weken duren, vrijwel niet te vermij den. De werkgevers dionen te zorgen dat hun arbeiders bij bet uitstrooien zich hou den aan de voorschriften, die wij hier la ten volgen: Zaai kalksalpeter a 11 ij d met tot bo ven den elleboog ontblooten arm. Hierdoor blijft de huid droog cn vry van de mouw, en kan dus niet stuk schuren.- Alleen wanneer lang achtereen gezaaid moet worden en in het bijzonder bij warm weder moeten handen en armen bovendien mot vaseline ingesmeerd worden, nadat men zweet cn stof eerst heeft weggewas- schen. Bescherm bij zulk weer ook de voeteo, b.v. door een stuk jute boven het schoei sel te binden. Gebruik een oud pak oö een voorschoot van zakkengoed. Wa&oh handen, armen eh voeten onmid dellijk nadat het saaien is afgeloopen*

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9