tvocbi \Ji AGENDA. Bijzondere Aanbieding! TELEGRAMMEN. SPORT. LAATSTE BERICHTEN^ Woensdag. Zomerlu8fc: Tuinconcert mandoline-club ^Kreebustlipo". 8 uur. Vrijdag. Wijkgebouw „Phebe"; Spreker broeder de Jong. Nam. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop". Hoogewoerd: Voor- elellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variétê-vooritellingen te 8 uur. 's Woensdag en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag): „Duizend en één lach". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de h.h. G. II. Blanken, Hooge woerd 171, tel. 502; en D. J. van Driesum, Mare 76. Iclef. 406. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- •Iraat 4, Oegstgcest, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 DUITSCHLAND. Een nieuw conflict aan de Spoorwegen Dr. Janicke. Nog is het conflict tussehen de rijksregec- ring en den raad van beheer der Duitsche spoorwegmaatschappij over de benoeming van dr. Dorpmöller lot directeur-generaal van de spoorwegen niet definitief btgelegd, af de rijksregcering is opnieuw in een con- ilict verwikkeld, ditmaal mei de Pruisische regeering. Hel rijkskabinet heeft n.l. bestalen den oud-kanselier dr. Luther te benoemen tol lid van den raad van beheer der rijksspoor- wegmaalsehappij en hiermee is er hel con flict met de Pruisische regcering. Tot goed begrip diene, dal de rijksregec- rir.g het recht heeft 14 van de 18 leden van den raad van beheer te benoemen. Ze js echter met die landen, die vroeger eigen spoorwegen hadden (Pruisen, Beieren, Sak sen, enz.) overeengekomen, dat ieder dezer landen zelf een vertegenwoordiger in den raad van beheer zal hebben. Deze vertegen woordigers worden dan op voorstel der be trokken regeeringen door het rijkskabmet benoemd. Eenigen tijd geleden nu is de vertegen woordiger van Pruisen, de bekende industri eel Geheimrat dr. Bornholt, overleden en de Pruisische regeering had als zijn opvol- dep den Ministerialdirektor Schulze van het Pruisische ministerie van handel voorge steld. Zonder zich evenwel hierom te be kommeren, heeft de rijksregeering door de benoeming van dr. Luther in de vacature voorzien. De Pruisische regeeringspartijen (centrum, üemoeraten en sociaal-democraten) hebben 'ceds in den Landdag een interpellatie in gediend. waarin gevraagd wordt, of de be- loeming van dr. Luther in overleg met Pruisen heeft plaats gehad en zoo niet, wat de regeering dan zal doen, om de rechlcn van Pruisen te handhaven. Hel Hof van Discipline te Leipzig heeft in hooger beroep het bekende geval van den attaché aan buitenlandsche zaken dr. Janicke. den schoonzoon van den overleden rijkspresident Ebert, behandeld. Alen herinnert zich, dat Janicke op een vacantiereis in een hotel te Capri eenige smalende opmerkingen nopens de verkie zing van Hindenburg tot rijkspresident had geschreven en deswege door de kamer van discipline werd gestraft niet een waarschu wing en inhouding van een maand salaris. Tegen dit vonnis handen zoowel Jftnicke als hel O M. beroep aangeteekend. btat Hof velde hel volgende vonnis: dr. Janicke wordt overgeplaatst en veroordeeld lot een boete ten bodrage van een derde deel eener maand salaris en mcei boven dien de proceskosten betalen. FRANKRIJK. Caillaux in de Kamer. Caillaux heeft gisteren in dc Kamer zijn groote rode gehouden. Hij verklaarde, dat het rapport der deskundigen overeenstemt net zijn ideëen; dat boteekont echter niet rlat de regeering slaafs de adviezen der deskundigen zal opvolgen. Hij wees er op, dat het tekort der begroo ting, dat 42 milliard bedroog jn 1919, terug gebracht was fot 51/» milliard in 1925, om I plaats (e maken voor een evenwichtig budget voor den dienst 19261927 In over eenstemming echter met de inzichten der deskundigen zal men moeten beginneD met de bank-voorsc hotten terug te betalen, de nationale verdodigingsbons in te lossen en de bons op korten termijn, en de salarissen der ambtenaren te herzien. Caillaux zette zijn drie leidende gedach ten uiteen: lo 3 milliard aan nieuwe inkomsten scheppen, om deze uitgaven evenals de on kosten der stabilisatie te dekken; 2e. tegenover de vermeerdering der uit gaven groeiende inkomsten stellen door uniformiseering van de omzetbelasting; 3e. de belastingen op redelijke wijze be perken, beletten, dat zij elkaar verslinden .m fiscale verwikkelingen vermijden. De regeering. zeide Caillaux verder, zal Tiachtiging vragen om dit werk lol stand 'e brengen, evenals om zekere overdreven tarieven te verlagen, evenals de algemeene belasting op het inkomen, om de bestaande belastingen productiever to maken, om in- directe belastingen in te voeren en de suoor- .Wogtarieven te vcrboogcn. Caillaux schat de binncnlandsche schuld op 300 milliard, hij wees op het gevaar dat gelegen is in de massa bons op korten ter mijn; verzette zich legen consolidatie, sloot zich aan bij de door de deskundigen voor gestelde oplossing n.l. oprichting eener kassa tot beheer der bons. Hij zeide, dat de schatkist op dit oogenblik over een crediet van slechts 500 millioen beschikt bij de Banque de France. Wat de buitenlandsche handelsschuld betreft, voor welke Frankrijk op dit oogen blik jaarlijks 4 milliard aan rente betaalt, verklaarde Caillaux dat het onmogelijk zou worden verder te betalen, indien het pond verder steeg en indien Frankrijk er niet in slaagde buitenlandsche credieten te krijgen, die het slechts kan krijgen door de schul den te regelen. Het parlement zal zich in volkomen onafhankelijkheid uitspreken over de regeling der buitenlandsche schulden in haar geheelen omvang. Evenals de deskundigen verklaarde Cail laux zich ten slotte voor ratificatie der over eenkomst van Washington, met verbete ringen. Caillaux meent dat de stabilisatie van het geld mogelijk is op voorwaarde, dat het land en de staat zich een strenge tucht op leggen De Tegeering zal spoedig alle nulte- looze diensten uitroeien; deze maatregelen vercischen een snelheid, die het parlemen taire mechanisme niet toeslaat. De regee ring zal de noodige volmacht vragen in den tekst der wet, die zij indienen zal. Caillaux is van meening, dat er zal moe ten worden overgegaan tot een regime van „salut public". Hij noemt een reeks van Europeesche landen op, waar zelfs socialis tische regeeringen den eisch gesteld hebben eener snelle en doelmatige procedure tot herstel van de munt. Geheer de wereld en Europa hebben be lang bij onze stabilisatie en zijn ons hun hulp verschuldigd. Caillaux besluit met de Kamer te be zweren om te willen, ten einde te kunnen. Gij zult kunnen en gij-zult willen, zeide hij. De regeering zal willen en kunnen, indien zij uw vertrouwen heeft. Caillaux werd geestdriftig toegejuicht door de linkerzijde en het centrum. Na dc rede van Caillaux werd de zitting geschorst. Bij de heropening betuigde Emile Borel, vroeger minister van marine, zijn instemming met hel plan der deskundigen, doch verklaarde zich tegen de verbinding der stabilisatie met de regeling der interge- allieerde schulden. Hij zette zijn theorie van den terugkeer tot den gouden standaard uiteen. Gachery (communist) besprak het rap port der deskundigen en de verklaring van Caillaux van communistisch standpunt en eischte voor het proletariaat waarborgen, dat het niet9 te lijden zal hebben onder de stabilisatie en haar gevolgen. Het debat is verdaagd tot hedenmiddag. ENGELAND. Een nieuw phase in het mijnconilict In de kolencrisis een nieuwe wending. In het Hoogerhuis heelt Lord Cecil n.U aangekondigd, dat de regeering afgezien heeft van haar voornemen om de aanvaar ding van heLS-uurs-ontwerp voor de mijnen ie bespoedigen, omdat de loonen, welke in een gedeelte van het land aangeboden wor den, volstrekt niet bevredigend zijn. Lord Salisbury zeide, dat de eerste-minister het het wetsvoorstel niet goedgekeurd zou heb ben, zonder de zekerheid, dat de mijnwer kers rechtvaardig behandeld zouden wor den. Daarom moet alle misverstand verdre ven worden, vóór de aanneming van het wetsontwerp bespoedigd wordt. Het werd vervolgens niet 176 tegen 17 stemmen in 2e lezing aangenomen. Er verluidt, dat onvoldoende loonen aan geboden zijn in Yorkshire. Infal van distric ten zouden de nieuwe loonen nog niet aangeplakt zijn. De regeering zou zich willen overtuigen, dat alle nieuwe mini mum-salarissen, die aangeboden worden, redelijk zijn, vóór zij hel wetsontwerp laat aannemen. De assizen van Staffordshire hebben twee jonge stakers, die in de stakingsdagen ver rast waren, toen zij bij het dorp Bishton rails hadden opgebroken om een express op de lijn LondenBirminghamManches ter te laten ontsporen, ieder lot 5 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Op dc conferentie der spoorwegarbeiders is een motie van wantrouwen tegen Thomas met overweldigende meerderheid verworpen. ITALIË. Hu weli j kspl ann en De ,,Neue Freie Presse" meldt uit Bel grado, dat Mussolini de twee ongehuwde dochters van den koning van Italië wii uithuwelijken aan koning Boris van Bul garije en den Albaneesohen staatspresident Achmed Zogoe. In Albanië rijst tegen dat plan verzet omdat men degradatie tot een Italaansche kolonie vreest en in Bulgarije, omdat daar een sterke stroomong is ten gunste van een huwelijk des konings met de jongste dochter van den koning van Roemenië. VEREENIGDE STATEN. Stakingen. De geëmployeerden en arbeiders der on- dergrondsche spoorwegen in New-York zijn in staking gegaan, nadat hun eisch tot ver hooging van het uurloon van 75 ct. tot 1' dollar was verworpen. In Indianapolis staken de trambeambten wegens looneischeD. Te New-York verliep de eerste dag zon der incidenten. De dienst had veel vertra ging, doch werd gehandhaafd. BÜITENLANDSCH GEMENGD. Auto-ongelukken. Bij een tocht in het Ahrdal zijn door 't omslaan van den auto de koopman uit EL berfeld Ernst Paas en een dame gedood en twee andere inzittenden zwaar gewond. Bij Eikernhegel zijn de fabrikant Bock- bochcr en zijn chauffeur tengevolge yan eei auto-ongeluk gedood. Bij Mara Oticina aan het Lago Maggiore is een gfoole auto door een sneltrein uit Vcrona overreden;, van de inzittenden wer den 6 op slag gedood en 4 zwaar gekwetst. Een noodlottige boottocht. Zondagavond beeft op den vijver van het „Veerhuis", gelegen aan liet Vlaamsche Hoofd te Antwerpen een tragisch ongeval plaats gehad. Een gezelschap van zes personen ging in den vijver roeien. Het boutje was nauwelijks van wal, toen het door de beweging van een der inzittenden kantelde. Allen raakten te water, en hoewel dit ter plaatse nauwelijks eei» nieter diep was, kwamen vier hunner niet meer boven. Het gelukte vrij spoedig twee der drenkelingen op ie halen, de beide anderen werden slechts na geruimen tijd gevonden. Bij beiden, de 20-jarige Alouis Streumer en den 11-jarigen L. de Poolen kon slechts de dood worden geconstateerd. De moeder van dezen laatste zag van den oever af haar zoon voor haar oogen verdrinken. Onweer. Gisteren hebben er in verscheidene stre ken van België zware onweders gewoed. Te Virion (Luxemburg) ging een huis in de vlammen op. Qok te Hamaide (Henegouwen) is een hoeve door het hemelvuur geheel ver nield. Op vele plaatsen zijn vee en paarden in de wélde door den bliksem getroffen. Aardbeving op den Semmering. Gisteren om 8.10 u. had op den Semme ring een vrij hevige aardbeving plaats die tot in Weenen gevoeld werd. De seismograaf noteerde de sterkste aardbeving die sedert 20 jaar is gevoeld. Onmatig wijngenot. Op den Rijn bij Keulen verongelukte gis teren een motorschip, geladen met wijn. Het schip zonk spoedig. De bemanning kon gered worden. Honderden mensehen waren op de oevers bezag, de ronddrijvende vaten wijn aan den kant te halen. Nadat een groot aantal vaten aan land gebracht wa-s, werd er een woeste drink partij gehouden. Daarbij liepen meer dan twintig personen een alcohol vergiftiging op. Zij moesten in de velschillende zieken huizen der stad worden opgenomen. Tot nu toe zijn er niet minder dan 5 sterfgevallen onder hen te betreuren. RECLAME. Zijden Onderjurk1.90 Zijden Directoire, aile kleuren 1.20 Katoenen Directoires 69, 59, 0.52 7716 Het Engelsche mijnconilict. "LONDEN, 7 Juli (Reuter) Ten aanzien van de verandering in de politiek der regeering ten aanzien van de acht-urenwet in de mij nen is het ctuidelijk dat de regeering zich de vrijheid voorbehoud den toestand op nieuw te onderzoeken. Vast staat dat de door de mijneigenaars in welk district ook aangeboden loonen niet de hoogste zijn die de mijnindustrie kan be talen. De regeering heeft stappen ten gun ste der mijnwerkers gedaan en zet die stap pen nog voort. Caillaux' reden. PARIJS, 7 Juli (Havas). Alle bladen prij zen de oprechtheid en de moed die Caillaux getoond heeft in de financieele toestand. Zij constateeren dal hij groolen indruk gewekt heeft in de Kamer, die een groote oplettend heid toonde. Einde van de havenstaking te Antwerpen. ANTWERPEN, 7 Juli (V. D.). Dinsdag namiddag werd na langdurige onderhande lingen de slaking in de haven alhier be ëindigd. Steun aan de ambtenaren. ROME, 7 Juli. (V. D.). Groote voldoening is gewekt door het feit, dat het groote leger van een half millioen Italiaansche staats ambtenaren door de regeering geholpen zal worden door het openen van speciale wa renhuizen waar de eerste levensbehoeften van de Italiaansche families, n.l. macaroni, rijst, koffie, suiker, olie, tomaten, olijven en zeep verkocht zullen worden tegen de kost prijzen, waardoor minstens 50 pCt. bespaard zal worden. Negen van dergelijke waren huizen zullen te Aome vanaf Zaterdag a.s. geopend worden, terwijl andere steden zoo spoedig mogelijk zullen volgen. De Paus heeft reeds lang geleden een dergelijk wa renhuis voor zijn ambtenaren binnen de Apostolische paleizen geopend, doch volgens het coöperatief systeem De Portugeesche dictatuus. LISSABON, 6 Juli. (Belg. Tel. Ag). In een communiqué van het bureau van den president wordt medegedeeld, dat aangezien generaal Gomez Costa van oordeel is dat de toestand van het oogenblik geen voldoening geeft aan de revolutionnaire aspiraties, hij de leiding der ministeries van koloniën, binnenlandsche en buitenlandsche zaken respectievelijk heeft opgedragen aan com mandant Ochoa, den heer Antonio Claro en generaal Carmona. Uit Polen. WARSCHAU, 6 Juli. (Wolff). De Sejm heeft het wetsontwerp inzake de grondwets herziening naar d§ commissie verwezen.. Deze zal reeds heden rapporteurs benoemen cn tot 12 Juli over het ontwerp beraadsla gen, zooals de Sejm waarschijnlijk on 12 of 15 dezer weer bijeenkomt. Aanneming schijnt zeker. Rede van Coolidge. PHILADELPHIA, 7 N.T.A. (draadloos). President Coolidge heeft officieele de ten toonstelling geopend ter eere van de .150e verjaardag van dc republiek. Hij wekte op tot een gezindheid als de voorvaders beza ten en noemde de onafhankelijkheidsver klaring een document van groote geestelijke waarde. De prchibitiewet. NEW-YORK, 7 Juli (V.D.) De assieiont- eecretaris van de Schatkist Andrews die verantwoordelijk is voor de uitvoering der prohibitiewet vertrekt hedon naar Enge land om te confereeren mot de Britsche autoriteiten, betreffende een engere samen werking inzake de uitvoering der anti- smokkelverdiragen. Vernomen wordt dat de Britsche regeering het initiatief hiertoe genomen heeft. Luchtlijn PhiladelphiaWashington. NEW YORK, 6 Juli. (Anela). Gisteren, 05 Independance Day, is onder groote belang stelling de nieuwe luchtlijn Philadelphia Washington vice verca officieel geopend met het eerste Fokker-vliegtuig F VII 3 m van de Philadelphia Rapid Transit Company dat de vorige*week door de Amerikaansche Fokkerfabriek werd afgeleverd. Tal van autoriteiten waren bij de ope ningsplechtigheid aanwezig. Nadat verschil lende officieele personen rondvluchten had den gemaakt, vertrok de groote Fokker voor zijn eerste lijnvlucht. De startblokken wer den weggetrokken door mevr. Coolidge, de echlgenoote van den President der Repu bliek en door mevr. Kendrick. echlgenoote van den burgemeester van Philadelphia. Een wetenschappelijke vondst. NEW YORK. 7 Juli (Reuter). Uit Spokane in den staat Washington wordt gemeld dat de Nooreche geleerde Opsjon in de nabijheid van de stad op een rotsblok opschriften heeft ontdekt jn Ruencnschrift. Bij ontcijfering bleken zij de beschrijving te bevatten v. d. aankomst van een Scandinavische expedi tie omstreeks het jaar 1010, bestaande uit 24 maimen, zeven vrouwen en een zuigeling Ook wordt in de opschriften vermeld, dat de ledfcri der expeditie bijna allen door de Indianen zijn vermoord. Elliott overleden. BAGDAD, 7 Juli. (Reuter). Elliott dc mechanieien van den Engelschen vlieger Cobham is gisteravond overleden aan de verwondingen die hij bekomen had gedu rende den vlucht BagdadBasra. Onweer. PARIJS, 7 Juli Bel. Tel. Ag.) Volgens de Parijsche editie van de „New York Herald" hebben hevige onwedeTs in een groot aan tal sleden van Chili ernstige schade aan gericht. Ook zouden eenige personen om het leven gekomen zijn. PARIJS, 7 Juli (Bel. Tel. Ag.) Naar de „New York Herald' uit Columbus verneemt, is in verscheidene streken van Ohio zeer groote .schade aangericht, tengevolge van de zware onweders. Men vreest dat er eenige slachtoffers zijn. De stad Doyton zou ge heel onder water staan, evenals verschei dene kleinere plaatsen. Bijzonderheden ont breken echter nog. BELGRADO, 7 Juli (Bel. Tel. Ag.) De Donau, de Save, de* Tisza en de Drave blij ven nog voortdurend stijgen. De drinkpartij aan den Rijn. KEULEN, 7 Juli. (V.D.) Behalve de vijl personen, die bij de drinkpartij aan den Rijn, tengevolge van het bovenmatig ge bruik van den wijn overleden, zijn nog drie personen omgekomen. Twee personen, die zich bedronken hadden, vielen uit een bootje te water en verdronken en een derde weid bij de op de drinkpartij volgende vechtpartijen zoodanig gewond, dat hij eveneens overleed. Door koolzuur gedood. BERLIJN, 7 Juii. (V.D.) Gistermiddag heeft in een koelinriohting van een slach terij in de Lindenstrasse een ernstig onge luk plaats gehad. De machinist werd door ontsnapte koolzuur gedood. Vijf personen, die hem wilden redden, werden eveneens bedwelmd. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. New York zender ondergiondsche. NEW-YORK. 7 Juli. (V. D). Twee mil lioen vacantiegangers, die tijdens weekend New-York verlaten hadden om deel te ne men aan de feestelijkheden ter eere van Onafhankelijkheidsdag zijn gisteren terug gekeerd in auto's, op stoombooten en iir de treinen om de ondergrondse he spoorwegen gedesorganiseerd te vinden door de slaking van de machinisten en beambten. De sta kers eischen 4 dollars in plaats van 3.7 dol lar voor 8 uren arbeid. 50 pCt. van het ondergrondsch verkeer tussehen Brooklyn en Manhattan is intact gebleven door sta kingsbrekers die 4 dollar verdienen. De bewoners van New-York gingen alleen naar hun werk. De autobussen en omnibus sen waren stampvol. Het getoeter van alle particuliere wagens was niet aan te hooren. LAWNTENNIS. De wedstrijden der Leidsche L.T.C. Bij de voortgezette wedstrijden zijn de volgende uitslagen verkregen: lleeren-Enkelspel, Juniores, 1ste ronde: II. K. Tjong sl. A. de Sitter 6—2, 6—0; mr. J. Pel si. S. P. Uri 6—3, 6—4; J. B. Agerbeek si. J. D. Kogh 60, 61: C. B. Duyster sl. C. Bosman Sr. 6—i, 60; H. J. G. H. von Metsch sl. J. Huizinga. 63, 63; K. Bosman Jr. sl. J. Dingemaift 63, 63; Th I,. Ven loet sl. L. van Dort C 6—2. Tweede rondo:.II. K. Tjong sl. O. v Ewiik 6—0, 6—0. Heeren-Enkelspel Seniores, 1ste ronde: C. B. Duyster wint van F. Pels Rijcken w n.o.; K. J. J. Lolsy s!. J Kroeze 62, 119; J. Klusman sl. J. H. Zaayer 6—0, 0—1. Gemengd Dubbelspel, lsle ronde: mej. G. Zwikker en mr. J. Eskens s! mevr. f! Driesscn en J Wamsteker 62, 60; mej T. Hirechig en J. B. Agerbeek sl. mej. A. van Breda Kolft en P. J. Maureau 6—1, 6—2. De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Naar men ons Dader mededeelt, zullen in de buitengewone algemeene vergadering der Nedorlaudsche Maatschappij voor Nij verheid en Handel, op 12 dezer te Utrecht te houden, behalve de reeds genoemde heeren prof. jhr. dr. W. J. M. van Eysinga cn oud minister ir. M .C. E. Bongaerts, ook nog als inleiders optreden de heeren prof. dr. E. Moresco te 's-Gravenhage, bui tengewoon hoogleeraar aan 'de Nederlajid- sche Handelshoogeschool te Rotterdam en prof. dr. H. T. Coienbrander, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Deze heeren zijn alsnog uitgenoodigd op dringend verzoek van een paar departe menten der Maatschappij. Een Nederlandech kerkhof ie Lerwick. Men schrijft ons: Dezer dagen heeft een indrukwekkende dienst plaats gehad op het nieuwe kerkhof te Lerwick in tegenwoor digheid van autoriteiten cn de opvarenden van het hospilaalkerkschip „De Hoop", ter gelegenheid van de overdracht van het stuk grond, dat aangekocht is door de Ne- derlandsche regeering, voor een laalste rust plaats van Neder!andsche visschers, die in Lerwick of in de.JShetland-wateren komen te sterven. Dc grond, welke aangekocht is door Nederland, ligt in hel midden van het kerkhof van Lerwick. Vroeger werden Hol- landsche visschers, die te Lerwick stierven, begraven aan den voet van het kerkhof, doch in de toekomst zullen zij ter aarde be steld worden in het stuk aangekochten grond. De dienst werd bijgewoond door as. K. Engelsma van De Hoop", ds. Tollenaar en ds. Bon ma. de Nederlandsche predikanten te Lerwick; dr. F. G. van Asperen van „De Hóóp"; mr. Job. Gouda, haringhandelaar, kapt. J. Smit en de bemanning van „De Hoop", alsmede verschillende Engelsche geestelijken. Alle Nederlandsche visschers, die in de haven lagen waren eveneens aan wezig. Na een inleidingswoord door dr. Van As- peren werden Hollandsche redevoeringen uitgesproken doof ds. Engelsma er ds. Tol lenaar. De dienst werd daarna i::d door dr. Van Asperen. die de hoop ui!.-; ;ak, dat Lerwick in de toekomst groeien zal. Hollandsche nationale liederen werden ge zongen cn nog verscheidene redevoeringen uilgesproken. Dr. Van Asperen dankte ten slotte voor de bewezen hulde en de dienst werd be ëindigd met het zingen van 't „Wilhelmus*3, Een leerplan vcor de Rijnvaartschool. In overleg met het Middenbehecr van het Zeewezen te Brussel en de Belgische binjaenscheepvaartorganisaties heeft het bestuur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart besloten dit jaar voor de di recteuren en leeraren der binnenvaartscho- len een vacantiecursus te organiseeren naar België. Deze vacantiecursus, die ge houden wordt aan boord van het Instruc tievaartuig „Prins Hendrik33, zal gehc^i gewijd zijn aan het leerplan voor de Rijn- vaartscholen. Deze oefentocht voor de di- recteuren en leeraren der binnenvaartscho- len, die van 2 tot 7 Augustus zal duren en te Dordrecht zal aanvaDgen, zal zacih uitstrekken tot Antwerpen en Gent. Te Antwerpen zullen de leeraren der Rijn vaartschool aldaar zdch bij het gezelschap aansluiten. Hedennamiddag maakt het congres der Ncd. Mij. tot bevordering der Pharma- cie een uilstapje door de omstreken van 's-Gravenhage naar LeideD, besloten met een gemeenschappclijken maaltijd in bet hotel „Kasteel Oud-Wassenaar". De Nederlandsche gezant te Parijs, jhr. dr. J. Loudon, is te Wassenaar aange^ komen, tot het doorbrengen van ziin jaar lijkse h verlof. %i UIT NED. OOST-INDIE. De ramp op Sumatra. PADANG, 7 Juli (Aneta). Het aanzie*, van de ramp wordt steeds ernstiger. Te Scempoer zijn 27 dooden, in Goegoek 15, waaronder 14 kinderen, die door het opge-> stuwde water in het Singkarak-meer werden gesleurd. In Soenpoer zijn 674 huizen in-i gestort; de schade bedraagt ongeveer 21/» mjllioon gulden. Aardschokken cp Java. BATAVIA, 7 Juli (Anela). Op Midden- Java werden wederom lichte aardschokken gevoeld. De Meiapi werkt nog. PADANG, 7 Juli (Anela). Steeds worden trillingen gevoeld en wordt onderaardsch gerommel gehoord, vooral op de helling van den Merapi. De top van den Merapi is aan de westzijde afgeplat. Roodgele rookwolken stijgen eruit op.. Het water van de Ombillinrivier en van do zijrivieren, die ontspringen op den Mer» pi is troebel. Een aschregen wordt óp de hel ling van den Merapi waargenomen. 2—1

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2