RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA. Hoofdpijn SPORT. KUNST EN LETTEREN. LAND- EN TUINBOUW. VRAGENRURRIEK. Ding zeulden zijn, in do ge": effenheid le heb ben gesteld, zich met ▼'•Uxlige kenoia van zaken een oordeel over deze kwestie te .vormen. Het Verbond zou daarom een par ticuliere audiëntie tot bespreking van deze *aak op hoogen prijs stellen. De vleeschnitvcei naar Engeland. Op een desbetreffende vraag in nel En- jgelsche Lagerhuis heelt Guinness, naar Beuier meldt, gezegd, dal een onderzoek in Holland als redelijkerwijze zeker heeft uit gewezen, dat het vlees.'h van dieren, die geslacht werden terwijl zij zich in den hoogsten graa<l van besmetting met mond en klauwzeer bevonden, Engeland moet hebben bereikt, in zooverre dal ;s toege staan, dal varkens van boerderijen, waar de ziekle heerschle. werden vervoerd- naar een slachthuis, dat varkens naar Grool- -Britannië uitvoert. Guinness hoopte in slaat te zijn het embargo op Hollandsche varkens te wijzigen of op le heffen zoodra het ge vaar voor overbrenging der ziekte is ge weken. Salzrisverbetering. LJij toepassing van de gewijzigde salaris- rtgeling is gebleken, dat het voorkomt, dat de onderlinge verhouding van de traktemen ten wan ambtenaren van dezelfde categorie ie wenschen overlaat. Zoo blijkt, dat in sommige gevallen een bevorderde vóór 1 Januari 1925 thans minder salaris geniet, don een ambtgenoot, die, onder overigens gelijke omstandigheden, eerst na 1 Januari 1225, dus later, is bevorderd. Ter zake zou een voorziening worden gelroffen, doch dit kon niet geschieden vóór de nieuwe traclementen op 1 Januari 1926 individueel waren vastgesteld, omdat eerst dan onderlinge vergelijking mogelijk wa9. De nadere regeling is thans tot stand ge komen. Voor de herziening van den dienst tijd is nagegaan of voor de ambtenaren, die vóór 1 Januari 1925 zijn bevorderd tol hoo- geren rang, in dien rang ^en meerdere diensttijd zou worden verkregen, indien do bevordering op 1 Januari 1925 had plaats gehad onder de thans geldende salarisrege ling. Indien zulks het geval bleek te zijn, is de diensttijd dienovereenkomstig herzien. Op grond van deze herziening heeft bij P. T. en T. voor ongeveer 300 ambtenaren een salarïsverbetcring plaats gevonden. Een persdelict. Dr. M. van Blankenstein heeft een civiele aclie ingesteld legen prof. dr. C. Gerretson, naar aanleiding van diens ariikelen in „De Tel." van 6 Juni en de N.R.Ct. van 18 Juni, door welke dr. Van B. zich belcedigt ge voelt. Prof. Gerretson is gedagvaard legen 16 dezer voor de rechtbank te Rotterdam. De ingestelde verordening is gegrond op art. 1408 B.W., volgens hetwelk de bur gerlijke rechlsvordering ter zake van be- leediging strekt tot vergoeding der schade, en tot verbetering van het nadeel, in eer en goeden naam geleden. De rechter zal zoo luidt het artikel verder bij de waardeering daarvan letten «jp het meer grove van de beleediging, be nevens op, de hoedanigheid, den stand en de fortuin der wederzijdsche partijen, en op de omstandigheden. Uil de Schoenindustrie. In de verleden week te Tilburg gehouden vergadering van den Bond van Schoenfabri kanten is, naar de „Echo van het Zuiden" meldt, een voorstel ingediend door de afdee- ling Kaatsheuvel, om den bond met 31 Juli te ontbinden en het dagelijksch bestuur daarna als liquidatiecommissie te doen op treden. Dit voorste! is aangenomen, maar daar er geen voldoende slemmenaantal aan wezig was, zal de eindstemming hierover plaats hebben op 29 Juli. De wcrklicdenbonden eischen een scha devergoeding van f 5000 wegens de eenzij dige afwijking van het contract inzake de regeling van het kinderbijslagfonds, n.l. be taling rechtstreeks aan de arbeiders in plaats van de regeling, neergelegd in art. 12 van collectief contract. Het betreft h. i. een afwijking niet uit dwaling of andere ver zachtende omstandigheden, doch een opzet telijke handeling waartoe geheel buiten 4e medc-conlractanlen is besloten. Te dezer zake zal volgens „De Schoenindustrie*' een bespreking plaats hebben tusschen de be sturen der conlracleerende bonden en het scheidsgerecht, dat de werklieden princi pieel in het gelijk heelt gesteld. Uit het drnkkersbedrijf. In de gisteren gehouden jaarlijksche alge- mecnc vergadering van den Neder!. Grafi- schen Bond werd een voorstel van 't hoofd- heshmr aangenomen, om van het recht van opzegging van het contract in het boek- drukkersbedrijf geen gebruik te maken. Waar zoowel de patroons- als de overige aibciders-organisalies in de typografie reeds een dergelijk besluit hebben genomen, is hierdoor de huidige collectieve arbeidsover eenkomst, welke zou- eindigen 26 Maart 1927, met één jaar verlengd. Ned. R.-K. Ondeccfficierenbontl „St. Martinus". Het hoofdbestuur van bovengenoemden bond had dezer dagen een audiëntie bij den Minister van Oorlog, waarbij verschillende wenschen der onderofficieren werden be sproken. Wat betreft de opleiding tot sergeant- majoor, deelde de minister mede. dat het opnieuw geven van gelegenheid tot oplei ding voor S. M. 1. verband houdt met een voorgenomen wijziging in de oorlogscrgani- sa^ie ieder onder-officier die nog niet de geschiktheid voor de hoogsren rang bezit, *an zich voor het volgen van de opleiding Pgevcn, zoodra voor zijn jaarklasse de op leiding wordt opengesteld. Het openstellen van gelegenheid tot S. M. ooa\l hff ,n hel voornemen. Ie. met het MJ* «root aantal candidaten dat op fa vjÖ vT S'.M A' 8e r.cpïrir.- r t fa be' woniwifi; liggende 1!.% infanterie, i n hoofdtaak adro. panoneel over- M*no«eet zal komen. 7,1bevordering.tot sergeant-majoor (opperwachtmeester) en adjudanl-oudcrofli- cicr overweegt de minister een bevoidc- ringsreecling, die is gericht op de ooriogs- organisalie, waarbij aan de oudsten, niet den boogeren rang, de daaraan verbonden jaarwedde ra! worden toegekend, terwijl den jongeren. d:e voor bevordering in aanmer king komen, de hoogere rang zonder verhoo- giDg van jaarwedde zal worden toegekend. In verband niet dit laatste heeft het hoofd bestuur don minister in overweging gege ven, ter tegemoetkoming in te maken on kosten, de toekenning van: a. een bedrag van 1 25 bij benoeming tot serg.-majoor en b. een bedrag van f 100 bij benoeming lot adj. onderofficier. Z.Exc. zegde overweging van dit denkbeeld toe, zonder een bepaalde toezegging le kunnen doen. Voorts deelde de minister mede, dat een herziening van het Kazerneeringsreglemenl in bewerking is .waarbij met de door hot bestuur geopperde bezwaren rekening zal worden gehouden. Jn een onderhoud dat het dagelijksch be stuur later had met het hoofd der 5e a!d. werd de wenschelijkheid van wijziging na der bepleit. Het kreeg de toezegging, dat de ter zake van de opneming van familieleden in het gezin zal worden geredigeerd, met dien verstande echter dat gewensch! toe zicht zal blijven gehandhaafd. liet H. B. verzocht Z.Exc. verder de toe kenning van de onderscheidingsteekenen voor 0, 18 en 30-jarigen trouwen dienst af te schaffen. Toekenning van onderschei dingsteekenen voor 12, 24 en 36-jarigen dienst wordt voldoende geacht; door af schaffing van eerstgenoemde zullen laatst genoemde in betcekenis stijgen, terwijl mede vereenvoudiging en versobering zal worden verkregen. De minister zeide het voorstel nader te zullen overwegen en in geval van inslem- ming om advies zenden aan de commissie voor G. O. Bij de bespreking over reorganisatie en dicnstverlating deelde de minister desge vraagd mede, dat er inderdaad door den ministerraad een besluit is genomen, gel dende voor alle departementen, dat bij e.v. overcompleet in de eerste plaats voor ge dwongen dienslverlating in aanmerking ko men zij, die den leeftijd van 50 jaren heb ben bereikt of overschreden en 30 of meer voor pensioen geldige dienstjaren tellen en vervolgens zij. die behooren lot de jongsten. Afwijking hiervan kan om praclische re denen noodig zijn, in welk geval den toe stemming van den Ministerraad noodig is Bij opheffing van de hosp. Harderwijk en Venlo is gehandeld overeenkomstig het be- sluit van de regeering. Teneinde hieromtrent een juist overzicht le krijgen heeft de Mi nister opdracht gegeven aan de hand van een grafisch overzicht van leeftijden en dienstijden der onderofficieren na te gaan of uitvoering van het regeeringsbesluit al dan niest mogelijk is. Evenluecle afwijking van het regeerings- besluit zal om advies aan de commissie G. .0. worden gezonden. Verder deelde Z. E. nog mede dat reorganisatie van de bereden art. voorshands niet in de bedoeling ligt, terwijl die van de onbereden art. nog in overweging is. Omtrent de af te voeren aantallen kon Z. E. nog geen mededeeling doen. daar dit nog van verschillende omstandigheden af hangt. Het ligt in de bedoeling de z g se- denlairen. aan de hand van het regeerings besluit, in de afvloeiing te betrekken. Aangaande de salarieering gaf de Minis ter absoluut geen hoop op eenige verruiming of verbetering. De regeering denkt niet aan wijziging der salarissen of wijziging van bepalingen die- hoogere uitgaven tot gevolg hpM>en. - (Msbdc). Ned. H.-K. Politiebond „St. Michagl." De Ned. R.-K. Politiebond „St. Michaël" houdt in hel gebouw „Veritas" te den Haag zijn congres. Nadat de geestelijk adviseur van de Haag- sche aldeeling, pater G. A. Haenracts O.F.M. de afgevaardigden had welkom geheeten, sprak de voorzitter, de heer E. van Duin 'i openingswoord. De statuten van den Bond hebben thans de kerkelijke goedkeuring gekregen. Het vraagstuk van de opleiding lol inspec teur en brigadier is nog niet lol oplossing gebracht. Van den Minister van Justitie is mededee ling ontvangen, dal het subsidie voor de vakopleiding dit jaar weer geheel 2a! wor- den toegekend. De jaarverslagen van «cielaris en pen ningmeester werden onveranderd goedge keurd. Wat de diploma's en de opleiding betreft deelde de voorzitter mede, dal de dip4oina- kweslie spoedig weer onder de oogen zal worden gezien. Op de school is thans slechts Wn leerling benoden den 20-jarigen leeftijd- toegezicn zal worden, dat dit niet moer voorkomt. De voorzitter deelde mede, dat het leden tal van den bond gesladdg toeneemt; het aantal leden bedraagt thans 1640. georga niseerd in 55 afdeelingen, terwijl er 46 per- soneele leden zijn. Op dit congrea zijn aan- SZ.ie, .7 aWeelingen, vertegenwoordigend 1431 leden waaronder 1 personeel-lid. De begrooling voor 1927 weid in inkom- M0" e" eaven va9'(testeld op f 191.170 Tol leden van het Bondsbestuur werden herkozen do heeren P. J. A. Stoop, B. J Kemperman en M. Lemmen. ierna werd d^ vergadering geschorst. ~.D? «ewone audiëntie van den minister hebben.9 niet plaals RECLAME. Het beste geneesmidd;! voor een trage lever, schele hoofdpijn, verstopping en slechte spijsvertering een dosis Foster's Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de Ingewanden. Nu en dan een dosis Foster's Maa-nillén verzekert goede werking van lever en inge wanden, en is hel beste voorbehoedmiddel tegen een slechle gezondheid. Prijs per fla con van vijftig versuikerde piflen f 0 65; in apotheken en drogistzaken. 7638 Het aanbrengen van zaken bij den politierechte'. Minister Donner heeft dd. 20 Juni de volgende circulaire gericht lot de procu reurs generaal bij de gerechtshoven Bij art. 369 van hel Wetb. v. Str.v. is als voorwaarde voor het aanbrengen van zaken hij den politierechter gesteld de eisch van hare eenvoudigheid, zoowel uit feitelijk als uit juridisch oogpunt. Naar het schijnt, laat de naleving van dezen wellelijken >eiech niet zelden ernstig te wenschen over en wordt dikwijls alleen gelet op de vraag of de hoofdstraf al of niet vermoedelijk zes maanden gevangenisstraf zal Ie boven gaan. Dil nu is niet alleen in strijd met de wet, maar bovendien materieel onjuist. Voor niet-eenvuudige zaken is het instituut van den politierechter noch be stemd, nog geschikt Worden zij toch voor den politierechter behandeld, dan geschiedt dit ten koste eener deugdelijke rechtspraak. Het nieuwe instituut moet dan onvermijde lijk in miskrediet komen. Het is mijn zeer bepaalde wenSch, dat aan den weltelijken eisch van eenvoudigheid slrcng de band wordt gehouden. Bij de be- oordecling van. dezen eisch moet worden bedacht, dat, wil een zaak eenvoudig zijn, over bewijs, schuld en strafmaat meenings- verschil van eenige beteekenis redelijker wijs uitgeslolen moet zijn- te achten. Is dat niet het geval, dan is collegiaal overleg, be handeling dus door de meervoudige kamer, geboden. Het is dus niet de vraag of aan den funclianeerenden Officier de beslissing aan vankelijk niet moeilijk voorkomt, maar wèl of redelijkerwijs mceningsverscbil van eeni ge beteekenis redelijkerwijs uilgesloten moet zijn le achten. Is dat niet het geval, dan is collegiaal overleg, behandeling dus door de meervoudige kamer, geboden. Het is dus niet de vraag of aan den functionee- renden officier de beslissing aanvankelijk niet moeilijk voorkomt, maar wèl of redelij kerwijs meeningsverschil van eenige betee kenis over voormelde punlen uitgesloten moet worden geacht. Ten einde aan de gerezen bezwaren te gemoet te komen, verzoek ik UEdelGroot- Achlbare aan de Officieren van Justitie bin nen het ressort van uw gerechtshof het vol gende te willen opdragen: le. om, indien zij bij den politierechter aanbrengen een der hierna te noemen za ken, schriftelijk en onverwijld aan UEdcl- GrootAchlbare een gedetailleerde opgave te doen toekomen der bijzondere redenen, wel ke daartoe hebben geleid. UEdelGroot-Aeht- bare zal dan nauwlettend willen nagaan of in casu voor de gedragslijn van den Offi cier voldoende aanleiding heeft bestaan. De hiervoren bedoelde zaken zijn: a. zaken, waarin schending van verschil lende normen alternalief is ten laste gelegd; b. schuldmisdrijven; c. drukpersmisdrijveft; d. valschheid; e. misdrijven tegen den burgerlijken staat; i. schending van geheimen; g. misdrijven tegen de persoonlijke vrij heid; h. misdrijven legen hel leven; j. afpersing en afdreiging; j. benadeeling van schuldeis jicrs en rechthebbenden; k. souteneurschap. Uit deze opsojuming mag natuurlijk niet worden afgeleid, dat wat daaronder niet valt, sleeds zou moeien woidcn beschouwd als van zóó ecnvoudigen aard, dat vervol ging voor den politierechter behoort te ge schieden Bij wijze van proef ineen ik, op hel oor dcel der Officieren vertrouwend, voorloopig met deze opsomming le kunnen volstaan; 2e. om, als de zaak op de terechtzitting van den politierechter van niet- (of minder-J eenvoudigen aard blijkt te zijn, verwijzing naar de meervoudige kamer te vorderen. Dit zal onder moer behooren te geschie den a. wqjpneer golui-cn Ier ontlasting op komen Ai wat zij verklaren eenigszins (er zake dienende is; b. indien een beroep op noodweer, over macht enz. wordt gedaan met afthans eeni- gen sqhiin van grond; c. wanneer een onderzoek naar de geest vermogens van den verdachte wordt bevo len, of de ar». 316 of 318 Welboek van Strafvordering worden toegepast, of de Of ficier van Just i f ie zoodanig onderzoek of zoodanige tcpassing noodig acht; 3e om, indien er zich op de terechtzitting complicaties voordoen, welke, al leiden zij niet tot verwijzing naar de meervoudige ka mer, toch een behoorlijke omkleeding met redenen van hel mondelinge vonnis zouden bemoeilijken, schriftelijk vonnis le vorde ren. Dit zal steeds behooren te geschieden, indien de Officier van Justitie verwijzing naar de meervoudige kamer had gevorderd. Het antobos-ongetnk aan het Tholensche Veer. Het gerechtshof in Den Bosch heeft L. van V., chauffeur te Slavenisse, die terecht heeft gestaan in verband met het bekende auto bus-ongeluk aan het Tholensche Veer vrij gesproken. De rechtbank te Breda had hem tot vier maanden gevangenisstraf veroor deeld. VOOR WOENSDAG 7 JULI. Hilversum, 1050 M. 12 en 7.30: Politie- ber. 68: Vooravondconcert dooi; het H.D.O.-orkest 7.45 en 10: Per&ber. 8.10: Christel. Omroep. Zangwedslrijd in het Gebouw van Kunst en wetenschappen te Rotterdam, door de Ver. tot het houden van Christ Zangwedstrijden in Zuid-Hol land. 1. Inleiding van den voorzitter. Hr. K< Mulder, IJ es el monde. 2. Gemeenschappelijk ke zang: Soli Deo Gloria. Harmonie Leo» Mene. 8. De Lofstem, Alhlasserdam, dir. H. Brouwer. Verplicht koor: Kerstzang Koopman. Serenade van een Landsknecht, O Lasso 4. Polyhymnia, Rotterdam, Dir. F. A. M. Leencman, Herfstlied, Mendelssohn 5. Euphonia, Rotterdam. Dir. M. Egfccrls Jz. Verplicht koor: Voorjaarwcelde, Spaander man. Recht door zee. Spaanderman. Ver plicht koor: Vooruitgang, de Vries. 6. De Lofstem. Hillegersberg. Dir. G. Kruys. Psalm 145. Möhring. 7. De Garde, Rotterdam, Dir. G. Kruys, Meizang, v d. Linden. Verplicht koor: De Rots der Ecuwen, Zorgman. 7. (9.10) Rede door Hr. J. J. Pieterson Moens, over: Een in lied en leven. 8. Hosanna, Klundert, Dir. P. D. Vissers, Kerstzang, Koopman. 9. Excelsior, Hcerjansdam. Dir. T. W. Sprey, Sneeuwklokjes, Zijderlaan. 10. A. M. D. G., Den Haag, Dir. S. P. Blom, Oogstlied, Wauer. 11. Excelsior. Baren- drecht. Dir. K. Mulder, Sanctus, Palestrina. 12. Ridderkerks zangkoor, Ridderkerk. Dir. W. v. Leeuwen, De lijdende Heiland, Mo zart. 13. Crescendo, Maassluis, Dir. G. C. Kouwenhoven. Exaudi Deus, Florence. 14. Uitslag door de Jury. Daventry, 1600 M 11.20—1.20: Het radiokwartet, en solisten (sopraan, bariton, piano) 1.202.20: Muziek van restau rant Frascati 3.35: Schoollezing 4.20: Causerie: Out of doore 4.35: Orkestcon cert 5.30: Orgelmuziek 5.35: Kinder- uurlje 6.20: Orkestmuziek 7.10: Tuin- praatje 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: The trade of the miner 7.45: Piano-nocturnes van Chopin 8: Spaansche lezing 8.20: Humor van Wil lie Rouse 8.50: le en 2e acte van Rigo- letto. Vcrdi 9.50: Weerber., nieuws. Le zing: How the ancient animate were saved 10.25: 3e en 4e acte van Rigolello 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50: Orkeslconcert Gayina 5.05: Concert. Pia- nosoli 8.50: Galaconcert. Königswusterhausen, 1300 M. 8.50: „In den Bergen", gedichten uit de bergen- wereld, Zitherlrio, Jodeln, zang. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.20: Operafragmenlen 10.20: Nieuw9. Antwerpen 9.20: Vlaamsche lezing. MQmster, 410 M. 1.35—2.50: Jazzband 4.20: Kinderuurtje 5.50 en 6.20: Le zing 78: Werken van Mozart 8.20: „De vroolijke vrouwtjes van Windsor", opera v. Nieolai. RECLAME. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardfs Hoofdpijntabletten. Glazen buisje 60 ct. Bij Apolh. en Drogisten 7677 dam); 2. Holland ia (Den Ilaag); 3. Apollo (Rotterdam), 4 1). O. S. (Den Haag); 5. De Kampioen (Scheveningen); G. Excelsior (Den llnag). Vervulgens kwamen binnen de Leidscho vereeniging Swift en daarna de Veteranen-vcre"niging Eelix (Den Haag). DUIVENSPORT. „De Zwaluw" (Voorschoten). Nu de vluchten met oude duiven ten eiu. de zijn heelt hel bestuur de navolgende: prijzen uitgedeeld: le zilveren medaille (kampioen) R. I, Waasdorp. 2. verg. bronzen medaille, M. Gi, van Adrichem; 3. bronzen medaille, A. de Graaf. Bij de gehouden wedvlucht vanal Dor. doaux kwam als winnaar aan, een duif vaa A. de Graaf in 5 uor, 26 min. en 10 sec. Kerkconcert Pieterskerk. Mevrouw NoordewierReddingius. Vrijdag 17 September geeft mevrouw NoordewierReddingius, alvorens voofl circa drie maanden naar Amerika te vertrek ken een afscheidsconcert in de Pieterskerk met medewerking van den organist Anton van der Horst, terwijl de heer M. Noorden wier Junior, lid van het concertgebouw-or* kest le Amsterdam als fluitist medewerkt. ZEILEN. De Kaagweek. De samenstelling vau het programma. Het programma voor de van 23 Juli tot en met 27 Juli te houden Kaagweek vermeldt voor den eersten dag een regelmatigheids- wedstrijd voor raotorbooten en verder onder linge motorbootwedstrijden, al9 vossenjacht, ringsteken en vaardigheidswedstrijden voor motorbooten. Vrijdags worden er daarenboven ook on derlinge zeil wedstrijden gehouden voor open sloepen, open scherpe jachten en twaalf- voels-jollen-juniores. Verder een regenboog- wedstrijd en een estafettewedstrijd met twaalfvoelsjollen. De internationale ^n nationale zeilwed strijden beginnen Zaterdag en duren tot en met Dinsdag. De inschrijving is geopend voor de volgende klassen: handicapklasse D 76 M2.. 60 M2 46 M2^ 35 M2. en 16 M2.- kruiserklasse, zesmeterklasse, regenboog klasse, vrijbuiterklasse, scheldejollenklasse, twaalfvoetsjollenklasse A en B. twaalfvoets- jollenklasse dames, O. C.-klasse, schouwen O. D O. E. en O. F.-klasse en tjotters O. D., O E. en O. F.-klasse. De twaalfvoelsjollen-klasse is gesplitst in A. en B. De inschrijving voor A. is voor iedereen opengesteld, voor B. zijn uitgeslo ten de deelnemers aan de nationale kam pioenschappen 1924, 1925 en 1926 in de twaalfvoetsjollenklasse en zij. die in 1924, 1925 en 1926 een eersten of tweeden prijs in die klasse behaalden in internationale of nationale wedstrijden. De klassen A. en B. zullen kort na elkaar starten, zoodat niet voor beide klassen tegelijk kan worden in geschreven. Voor de zesmeterklasse zullen ook dit jaar weer iederen dag twee wedstrijden wor den gezeild Als afzonderlijk nummer in de klasse der Scheldejollen zijn dit jaar voor het eeret de z.g. „Wildzang-wedstrijden" uitgeschreven. De scheldejol „Wildzang" is n.l. door den eigenaar ter beschikking gesteld van de ver eeniging „De Kaag" om te verzeilen in de Kaagweek 1926 en 1927, ten einde den wedstrijden in de Scheldejollen-klasse nieuw leven in te blazen. Het Kaagbestuur heeft gemeend hiervoor extra wedstrijden te moeten uitschrijven en wel vier extra wed strijden in 1926 en vier in 1927. Degeen, die in deze acht wedstrijden het grootste aantal punten behaald is winnaar. De stuurman mag geen eigenaar van een Scheldejol zijn. De prijzen zullen ook thans weer o.a. be staan uit de bekende Kaagmonumentjes, Kaagbekers, Kaaglepels. Kaagbordjes etc. Om den Gold Cup. Spannende eindwedstrijden. In den eindstrijd om den Gold Cup eindig den De Ruyter (Ned.) en.Lanai (Amerika) beiden in 2 u. 18 min. 30 sec. De Noor Varg werd derde in 2 u. 18 min. 30 sec. Tusschen Nederland en Amerika moest nu weer ge zeild worden worden om uit te maken wie als nummer één in de eerste race in aan* merking zou komen. Het Amerikaansche jacht-won in 2 uur 15 min. De tijd van de „De Ruyter" was 2 uur 15 min. 56 sec. WIELRENNEN. Federatie van wielerverenigingen in Zuid-Holland. Zondag zijn de wedstrijden gehouden om het kampioenschap der federatie. De uitslag was als volgt: 1. De Pedaalridders (Rplter- Een uur van onbedachtzaamheid.. 1 Eén uur van onbedachtzaamheid Kan maken, dat men jaren schreit. Dat dit een zeer waar woord is, weet ook een ieder, die van nabij met de behande ling van bedrijfsongevallen in aanraking komt. Al zijn uwe machines van alle denkbare beveilingen voorzien, al verkeeren uw wa gens en uw tuigen in den besten staat, al is ook verder in uw bedrijf al het mogelijke gedaan om de kans op ongevallen zoo gering mogelijk te maken, vóór alles blijft noodig, dat uw werk met bedachtzaamheid worül gedaan. Bedachtzaamheid. In sommiger ooren heeft dat woord een onaangenamen klank. Het doet hun denken aan bedaard overleg, aan voetje voor voetje, aan „haast je vooral niet", aan „kom ik er vandaag niet, dan kom ik er morgen." Voor bedachtzaam handelen is evenwel geen vereischte, dat men J^lkens zou stil slaan, de hand aan het hoofd brengen en langen tijd nadenken. Bedachtzaam te zijn wil niet anders zeg gen, dan zich op ieder oogenblik rekenschap te geven van de mogelijke gevolgen van zijn handelmge.n Ook de man, die van aanpakken weet, kan zijn werk met be dachtzaamheid doen. Zelf9 gelooven we, dat de meeste bedachtzaamheid, het beste over* leg worden gevonden bij de harde werkers. Wie bedachtzaam handelt in zijn werk, schept zich geen onnoodige kansen op on* gevallen. Hoeveel leed en zorg, gevolg van ongevallen, zouden niet voorkomen zijn, indien men op het juiste oogenblik maar heel even zijn gezond verstand had gebruikt, Mej. V., te L. Als indertijd een dergelijke! vacanticregeline i» gemaakt en de dienstte. trekking reeds i 11 jaar heeft geduurd, heeft zij ook recht op kostgeld. P. P., le L. U kunt ter zake een klacht indienen bij de politie. Of de zaak vervolgd wordt, ie aan de beslissing van hel openbaar ministerie overgelaten. Abonné O., te L. Hij is gerechtigd de aflossingen te ontvangen en daarvoor een qnitantie te geven. Wel lette u er op. dat duidelijk omschreven is, waarvoor kwijting wordl gegeven, vooral bij do laatste aflos, sing. Bepaald noodig is hel niet, dot u de schuldbekentenis wordt overhandigd. Be. waar de quitanties zorgvuldig. Mevr. B. S. Een kleine vergoeding dient u haar voor die vier weken wel te ge. ven. P. de W., Ic L. Men heeft u goed ing». licht, u behoeft geen testament meer te la. ten opmaken. Eenige abonné's, te L. Uw opmerking h zeer juist. Door het overlijden van een der echtgenooten is het huwelijk ontbonden ent moeten, zoo er gemeenschap van goederen bestond, een scheiding van goederen, die dal echtelieden samen bezaten, plaals hebben. De helft van de goederen vormt de nalaten schap. Zooals reeds werd geantwoord, erlt de langst levende echtgenoot, als bij testa ment niet het tegendeel re bepaald en er geen kindoren zijn, de gehcele nalatenschap te weten de helft der tevoren gemeen» goederen. Losse nummers van ons Blad zifil behalve aan ons bureau ooit verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154 Firma A. HILLEN, Stationsweg, T. J. RIJSBERGEN, Sigarenhandel, Heerenstraat 3, Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 2\ Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 3, A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en bij JOH. HOGERVORST, Haai-stf. en des Zaterdags bij A. GERRITSEN, 'Atoben a. d. Rijft - - - - 39 I

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7