"VALET" terkoudheden en koorts UIT DE RIJNSTREEK. Bijna iedereen UIT DE OMSTREKEN. Baltimore, Washington en Nieuw York, heeft besloten met haar tijd mede te gaan en zich ook met luchttransport bezig te houden. Te dien einde maakte de president van genoemde maatschappij, mr. T. E. Mitten, in het begin van dit jaar een studiereis naar Europa, om er zich persoonlijk van te overtuigen, welk type vliegtuig voor zijn doel het best geschikt zou zijn. Mr. Mitten wilde alleen met het allerbeste en het al lerveiligste materiaal beginnen, omdat zijn maatschappij te groot is en een te grooto reputatie heeft te verliezen om zich met iels in te' laten, wat niet in alle opzichten eerste klas zou zijn. Nadat hij op ongeveer alle Europeesche luchtlijnen had gevlogen, was zijn keus snel gemaakt. De superioriteit der Fokker- vliegtuigen had zulk een grooten indruk op hem gemaakt, dat hij besloot deze machi nes voor zijn doel te bezigen. Hij koos het type F. VII-3m., het driemo- torige Fokker-toestel, dat in de Ford Trophy Tour groot opzien baarde en waar mede Commander Byrd zijn Noordpool- vhidht volbracht. Dit type wordt dus op de P.RT.-lijnen het standaard toestel. Om te beginnen wordt een lijn geopend tusschcn Washington en Philadelphia en wel op 1 Juli a.s. ter gelegenheid van de Philadelphia Sesquicentennial Tentoonstel ling. Vl«ak naast de terreinen van deze ten toonstelling is het vliegveld van de Navy Yard ter beschikking gesteld, terwijl men te Washington over een schitterend eigen veld beschikt, dat op 8 min. afstand van het Witte Huis ligt. Daar de P.R.T. zelf nog geen ervaring heeft in de exploitatie van luchtlijnen, hoeft ,zij ,de technische organisatie opge dragen aan de Fokker Aircraft Corporation, die moet borgen voor de inrichting der vliegvelden, het onderhoud der toestellen, piloten, hangars enz. De lijm WashingtonPhiladelphia zal naar het Zuiden ontwikkeld worden naar Florida en in Noordelijke richting via N.- York naar Buffalo en Chicago. De hotelbrand te Middel- buig. Omtrent den brand in het Grand Hotel kam nog het volgende worden ge meld: De brand is vermoedelijk ontstaan in de keuken, waar het waarschijnlijk den gehce- len nacht gesmeuld heeft, 's Morgens vijf uur roken de omwonenden een brandlucht. Ook de directeur van het hotel werd wak ker en wekte zooveel mogelijk de logeer gasten, die ten getale van 18 in het hotel overnachtten. Enkele hunner waren reeds zelf door den rook en het geknetter wak ker geworden em moesten ten deele met achterlating van alle klecdimgstukken, geld enz. een goed heenkomen zoeken. Een der heeren sprong uit het raam en verwondde zich aan de hand. Anderen wisten over de gang door den rook heen weg te komen. Een der heeren, die aan een jongedame den weg naar den uitgang had gewezen, kon. bij terugkeer naar zijn eigen kamer niets meer redden. In zijn nachtkleeren is hij op een plat gevlucht, waar zich reeds de familie van den directeur met de kin deren bevond. Van dit plat, zijn de meur schen door een buurman met een ladder gered en in veiligheid gebracht. Ongeveer negen uur was men den brand zoover meester, dat kon worden vastge steld, dat alleen het achterhuis, de keukeD, de eetzaal en de daarboven liggende ver trekken, een prooi der vlammen waren ge worden. In het overige deel van het hotel ie hier en daar belangrijke waterschade aangericht. Het mag een geluk worden genoemd, dat alles zonder persoonlijke ongevallen is afgeloopcn. Door een omvallend nacht- pitje. Zaterdagnacht ontstond door het omvallen van een nachlpitje brand ten huize van den varkenshandelaar W. t6 Doetinchem. Het bed, waarin het echtpaar W. sliep, vatte vlam en W. kreeg ernstige brandwonden aan borst en gezicht. Het vuur ,\y.erd mon tijdig meester. Alleen het. bed fjrqpdde totaal uit. P r o tl e n in een klomp—Te Dinxderlo kocht de vorige week de land bouwer G. J. C. een paar klompen en zette deze om te drogen onder een afdak. Toen hij ze dezer dagen wilde aantrekken, vond hij dat een vink in de klomp bezig was vier eitjes uit te broeden. Yoorloopig zal de man maar afwachtten tot de vogeltjes een betere woonplaats zullen kiezen. Een spoor wegongeval. On geveer halflien Zaterdagavond heeft op het Arnhemsche station een botsing plaats ge had, die gelukkig zonder persoonlijke onge lukken en zonder belangrijke materieele schade afliep. Te 9.2G reed de trein D 77 naar Emmerik het station binnen, die bij het eerste perron zijn gewone standplaats innam. Even later kwam de sneltrein van "Vlissingen naar Oldenzaal binnen, die eveneens aan het eerste perron behoort te stoppen en wel achter trein D 77. Waar schijnlijk heeft de machinist van trein Vlis- singen-Oldenzaal h<4 roode stopsignaal niet gezien. Ten minste de trein schoot door en bolste legen den achtersten wagen van den trein naar Emmerik. Hoewel de schok hevig was, bepaalde de schade zich tot verwrin ging van eenige buffers, zoodat een tweetal rijtuigen uit den trein moest worden geno men. De trein naar Zulfen en Zevenaar on dervond vertraging. De aangereden D-lrein vertrok 18 minuten te laat, terwijl de trein naar Oldenzaal, waarvan een rijtuig was warm geloopen, na 25 minuten vertraging vertrekken kon. Overstroom ingen aan den Usel. De waterstand in den IJsel bc« reikte den voor den zomer ongekend hoogen stand van 5,18 Meter plus N. A. P., waar door de uiterwaarden niet meer konden worden beveiligd tegen overslrooming. De graanoogst daar, die zeer belangrijk is, kon grootendeels niet meer worden binnenge haald, is nagenoeg verloren, omdat het rivierwater daarop slib achterlaat, ten ge volge waarvan het gras vrijwel onbruikbaar wordt voor veevoeder. Thans is de was der rivier tot staan gekomen. Er is een schade van duizenden, zoowel voor de pachters als voor de eigenaars der nog niet verpachte perceelen. Branden. Zaterdagmiddag is bij hetVoornsche kanaal een gToote hoeveelheid rijshout 15.000 a 16.000 bossen, van den aannemer A .Speen Gzn. en be stemd voor hot maken van zinkstukken verbrand. Er woxdt gedacht aan brand stichting door een landlooper. Doodel ij ke ongevallen. - Za terdagmorgen is het 9-jarige zoontje van Van Keesel te Empel, door een vrachtauto overreden. Het knaapje was terstond dood. Zaterdagavond heeft ©p den rijksweg Tilburg's-Hertogenbosch een ongeluk plaats gehad, waarbij een dame, H. Al ders, oud 50 jaar, uit -s-Hertogenbosch ge dood is. Zij is onder een wa^en met basaifc terecht gekomen. Naweeën van den waters nood. Ten gevolge van de overstroo ming in het begin van het jaar is onder een tweetal huizen in de Puteanusetraat te Venlo de grond weggezakt. De huizen zwe ven als 't ware in do lucht en worden slechts gesteund door de belendende ge bouwen. Daar merkwaardigerwijze de hui zen geen scheuren vertoonen, werd het ongeval eerst nu bemerkt. Den bewoners is aangezegd de huizen te ontruimen. Vergiftiging. De arbeider V. te Valthermond <Dr.), die een hoeveel heid rodent had ingenomen, is aan do ge volgen overleden. Een lijk van den loodsschoe- ner? Aan het strand te Koog, op Texel, i3 een lijk aangespoeld, zeer waarschijnlijk van een der opvarenden van den bij Ter schelling verganen loodsschoener. Weetgierig. Een jonge dame bracht een bezoek aan een sterren wacht. beschouwde met veel belangstelling de instrumenten en deed allerlei vragen. Onder meer vroeg zij aan haar geleider: „Zijn de sterren bewoond?" „Dat is nooit bewezen 1" was het ant woord. „Maar", vroeg.de bezoekster weer, ,,als het dan nooit bewezen is, dat er ihen^chen wonen, hoe weet u dan al de namen van die sterren?" RECLAME. gaan snel over door 7276 Alkemade. Burger I. Stand. Geboren: Cor nelia Clazina, D. van Cornelia van der Wert en Margarelha Rietveld Theodorus Polrus Aloysius, Z. van Adrianus van Velzen en Johanna Cornelia Pouw Anna Cornelia, D. van Comelis Petrus de Haas en Anna Cornelia Heemskerk. Overleden: Theodorus van der Heer 73 j. Klara Verkleij, weduwe van J. Vink. Alphen. Aan het christelijk lyceum (e Harderwijk is benoemd tot leerares in het Fransch mej. E. C. Grosheide alliier. Een in de Ned.-Herv. Gemeerde ge houden collecte voor de diaconie dier kerk heeft opgebracht 1168,65. Burger I. Stand. Bevallen: J. E. Oltvoort, geh. Pongers, d. D. den tterlog, geb. De Vries, d. M M. C. v. Leijden, geb. Kwant, d. M. A. Schaap, geb. Minné, 2 d- Hedenavond zal weder een aanvang gemaakt worden met de wekelijksche zomerconcerten. Thans is dp muziektent geplaatst aan de Zaalbergslraat. „Crescen do" zal ditmaal de reek9 openen met een concert, dat te 8 uur aanvangt en waarvan het programma luidt: 1. Le chef de corps, marsch, Bury; 2. Vcndange et Maisson, ouverture, A. Tack; 3. Therese, wals, C. Fanot; 4. Une Soirée d'Automne aux Ardennes (fantasieV Go- vaerl. Pauze. 5. Marche des Snobs, Rousseau; 6. Luslspiel, ouverture, Keler- Béla; 7. Weib und Gesang, wals, Strauss; 8. La Vie Cliampëlre, fantasie, Bajus; 9. Finale. Ingekomen cn verlrokkcn personen. Ingekomen; Ca. de Boer, Gnepshoek 9, uit Wassenaar. L. C, Romijn, Raadliuisstr. 10, uit Barwoulswaarder. A. H. Missler, Bloemhotstraat 23, uit Utrecht. C. M. Verboom, Gouwsluischcweg7, uit Ter Aar - A. van 't Wout, Wilhelminaslraat 7, uit Nieuwkoop. W. Qualm, wed. M. W. Dam, Wilhelminaslraat 3, uit Leiden. Th. de Wit, Olweg 20a, uit Boskoop. A. de Vries, Hoorn 448, uil Ter Aar. A. L. Ludlage, Hootlstraat 21, uit Drulen. M. Janssen, Kromme Aarweg 1, uit Amsler- dam. H, Hagen, Steekterweg 232, uit Boskoop. B. Godschalk en gezin, Oranje straat 39, uit Nijmegen. A. v d. Hulst, Noordcinde 50, uit Alkmaar. W. Bogerd, Raadhuisstraat 196, uit Schipluiden. M. A. Sylsma, Voorstraat 2, uit Leiden. T. Kraan, Torenslraat 8, uit Voorburg. T. Brouwer, Kortsleeklcrweg 21, uit Utrecht. M. Halewijn, Raadhuisstraat 279, uit Hazerswoude. .Vertrokken :,A, Kemper, naar Den Haag. Keizerstraat 33. L. de Boer, naar Hooge en Lage Zwaluwe. W. van Leeuwen en gezin, naar Delft, Corn. Trompstraat 47. G. J. v. d. Wassenberg, naar Lisse. J. Roos, naar Hazerswoude. N. de Geus, naar Bodegraven. J. van Klaveren, naar Zevenhoven. W. Ram, naar Amsterdam, Spiegelgracht 34. K. J. Blom en gezin, naar Rotterdam, Eben-Haëzerstraat 110. W. van der Hoven, naar Zwammerdam. C. C. Tuijn, haar Bussum. Leiderdorp. De gemeenteraad verga dert op Dinsdag 29 Juni a s., des avonds te kwart voor acht. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Aankoop grond noodslachlplaals. 3. Wijziging be grootingen 1925 en 1926. 4. Toelating as sistente tot de openbare lagere school in ver band met verleend verlof aan de onderwij zeres. 5. Politieverordening. 6. Vaststelling vergoeding lager onderwijs aan de bijzon dere school over 1922, 1923 en 1924. Waddinxveen. Op 1 Juli a.s. hoopt de heer J. Bruins Slot, arts alhier, het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden zijn praktijk aanvaardde. Waar dokter Bruins Slot bij zijn patiënten en ingezetenen zeer bemind is, zal het hem op 1 Juli wel niét aan groole belangstelling ontbreken. Op Woensdag 30 Juni a.s. le 7 uur nam. vergadert de gemeenteraad alhier. Burgert. Stand. Geboren: Trijntje, D. van C. Marchand en A. van Witgenburg Henri, Z. van M. J. Poot en P. v. Vuuren Arie, Z. van S. Marchand en M. Hertog Jenneke Maria, D. van L. J. Hogerbrugge en N. Droog Klaasje Lena, D. van A. Twigt en J. Burger. Overleden: J. Alblas 85 j. Zwammerdam. Burgert. Stand. Overleden: Grietje Jongens 58 j„ echlg. van Jan Aart Hoogendijk. Ondertrouwd: Johannes Koning, weduw naar van Catharina Mulder 37 j. en Cornelia Hoevers j.d. 31 j. te Waddinxveen. RECLAME. gebruikt thans Odol. Waar om hebt U het nog niet geprobeerd? Uw tanden >655^^2%^ j worden er wit van en houdt ze tevens gezond. ?27<V Aalsmeer. Het was Zondagmorgen in de Nod. Herv. Kerk alhier een aangrijpend moment .toen de predikant der gemeente, ds. v. Elderen, na een inleidende predika tie het woord richtte tot den scheidenden koster, den heer W. Wegman, die dezen dag voor het laatst in zijn tunclic met de ge meente samen was. Do predikant getuigde van de lietde en trouw, welke Wegman in de afgeloopcn 25 jaar hadden gekenmerkt in zijn loopbaan. Gods besten zegen riep hij in voor W. en de zijnen voor hun verder leven. De predikant verzocht de gemeente staande den koster toe te zingen: „Dat 's Heeren zegen op U daal". Wegman dankte, diep geroerd, predikant, kcrkcraad en gemeente, 't Was hem aan te zien. dat het oogenblik van scheiden uit zijn kerkelijke functie zeer moeilijk viel. Het kerkgebouw was geheel gevuld. De muziekwreeniging „Uiterwegs Fan farecorps" behaalde Zaterdag op het con cours te Almelo in den concertwedstrijd en marschwedslrijd een lsten prijs, resp.'met 50 en 38 punten. Haarlemmermeer. Twee woningen afgebrand. Hedennacht omstreeks halltwee zag .de kapitein van een passeereade veeboot dat een langs den cruqius-dijk nabij Heemstede in den Haarlemmermeer gebouwde dubbele arbcideTS-woning in brand stond terwijl blijkbaar niemand der bewoners daarvan iets gemerkt had. Hij liet onmiddellijk zijn boot sloppen cn door een van zijn knechts de bewoners van het brandende perceel wekken. Met groote moeite wisten do leden van de beide arbeiders gezinnen W. en W. zich te redden. Het gelukte hen echter niet om nog veel huisraad naar buiten te brengen omdat het huis van hout was gebouwd en spoedig in lichte laaie stond. De brandweer van Hoofddorp was met de autobrandspuit weldra ter plaatse, doch kon niets meer be houden omdat alles reeds tegen den grond lag. De burgemeester was op het terrein v. den brand aanwezig. De schade wordt gedeeltelijk door assu rantie gedekt. Omtrent de oorzaak is niets bekend. Hiltegom. Burgert. Stand. Ge trouwd: D. Dibhels en A. Vogelsang. Bevallen: J. Th. LubertVan Dragt, Z A. van der WeijdcnVan der Laan, Z E. Zwiep—Grilljpen, Z. In het begin van de Vosscvaarl, lus- schen de Mariastraat en de Vossedwars straat, wordt af en loe een beerwagen ge leegd. Er slaan daar verscheidene woningen en het waler uit de vaart wordt zelts voor huishoudelijk gebruik gebezigd; het is dus le begrijpen, dat de bewoners niet oepaald gesteld zijn op de verontreiniging van de vaart op groole schaal door de gemeente- reiniging. Het is te hopen.' dal hel niet meer gebeurd. Zondagavond bloeiden drie bloemen van de Nachtcactus der tirma Ludwig 4 Co. te gelijk Dat was nog niet voorgekomen; tot heden was er wel drie maal achter elkaar een bloem, maar ook niel meer den fén tegelijk. De vele bezoekers stonden verwonderd over he) zeldzame en mooie gezicht In dezelfde kas was een prachtige col lectie bloeiende bogonia's te zien. Katwijk. Burgert ij keStand. Geboren: Dirk, z. van L. C. de Jong en M. de Koning Agatha, d. van A. van der Plas en B. van Duijvenbode Jacob, z. van M. Mos en A. van Duijvenbode Neel- tje, d. van Huig Hazenool en N. 'Nijgh Rieler, z. van W. van Duijvenvoorde en A. van der Plas. Overlijden: Marijtje van DuijD, oud 72 jaren, echtgenoote van P. Harteveld Dirkje Hus, oud 86 jaren, weduwe van Ger- rit Ouwehand. Huwelijks-aangiften D, Stavleu en A. van Rkijn M. Vrolijk met C, E. van Duijn. Huwelijken: J. van den Oever en L. Guijt A. G. Haasbroek en M. de Wat N. van Duijvenvoorde en D. van Beelen L. van Duijn en C. M. de Jong. Katwijk aan Zee. Van de haringvis- scherij kwamen te IJmuiden binnen de log gers KW 160 met 19 last en KW 176 met 20 last pekelharing. Van de trawlvisscherij kwamen Zaterdag aan de markt de loggers KW 21 "tnet f212; KW 23 met f337; KW 39 met f222; KW 60 met f486; KW 70 met f377; KW 110 met f435 en KW 148 met f371 besomming. Nader meldt men ons: Van de haringvisscherij kwam te IJmui den in de hannghaven binnen de logger KW 50 met '15 last pekelharing, welko naar Vlaardingen werden verscheept. Hedenavond te 7 uur houdt ds. J. J. Impeta in de Gerëf. Kerk zijn afscheids- predikalie. Zaterdagavond, omstreeks elf uur, hebben een paar jongelui, die waarschijn lijk te veel gedronken hadden, bij de wed. O. in hel Oostpad, zoo hard legen de deur gedrukt, dat niel alleen de ruit, maar ook een paar raamhoutjes zijn bezryeken. Na deze heldendaad zetten ze het op een loo- pen. De politie- doet ijverig onderzoek. Katwijk aan den Hijn. Dinsdagavond denkt de „Harmonie Katwijk" haar tweede zomerconcert te geven in een hulptent op de Turfmarkt. Lisse Zaterdagmiddag geraakte een zwaargeladen vrachtauto van den heer V. alhier bij het passceren van een andere auto in den Kanaalstraat in den berm van den weg, tvaar nog niet zoo lang geleden de gasleiding is gelegd.' De grond is daar bij zonder los, zoodal de wielen tot de a's in deh grond zakten. Een (féoot gedeelte van deh bovenlast, zijnde meel, kruideniers- en grut terswaren schoof van den wagen af en kwam iri de sloot terecht. B ut g m Lij k e Stand. Geboren: Adriana Anna, (t.v. W. Straathof en Th. v. d, Putten. Theodora Johanna, d. v. N. Lagerwey en J. Jansen. Gerardus Petrus Joannes, z. v. J. S. Schilder en A. Dóes- wijk. Jacobus, z. v. W. P. de Jonge en P. Scheele. Gehuwd: Th. J. van Ooslen cn M. van Elk. Noordwijk. Ter gelegenheid van het 25-jarig lidmaatschap van den heer C. J. L. van der Meer van de Prov. Stalen van Zuid- Hotland, werd door den voorzitter der R.-K. Slatenclub in restaurant „Anjeura" te Den Haag een dier aangeboden. Toen Zaterdagavond le 8 uur publick en pers aanwezig waren lot bijwoning der spoedeischcnde openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, kondigde de bode aan, dat deze vergadering in den loop der middag was afgetast, de reden was hem ech ter onbekend. Onze politic-agenten hebben bij wijze van proet nieuwe uniformpetten gekregen. Het is de bedoeling deze voorloopig alleen des Zondags te dragen. Noordwijk aan Zee. Zaterdagmiddag is er een goed geslaagde oefening gehouden met de reddingsboot. Op het strand was de plaatselijke commissie van de N.- en Z -IL H.-M. aanwezig. Er waren natuurlijk veel belangstellenden, vooral badgasten. Nooidwijkerhont. Burg. Stand. Geboren: Adrianus Cornelis, Z. van A. v. d. Slot en S. M. Warmerdam. Johannes, Z. van J. van Elk ch M. Hoogkamer. Aaltje, D. van C. Leetlang en A. Schaap. Wil- helmina Gerarda, D. van If. G. Granneman en J. Wijnands. Overleden: Itendrikus Johannes de Groot 54 j. te Hilversum. Antonius Johannes Nicolaas Hillrop, 59 j„ te Amsterdam. Gerrit Koudijs, 60 j.. ongehuwd. Nicolaas Jacobus Ifasebos 56 j., te Amsterdam. Martinus Johannes van Dijk 25 j. le Rot terdam. Ondertrouwd: Hendrikus Philippus Mooije kind 24 jalhier en Adriana Spreeuw 19 j. te Vel sen. Oegitgeest. In verband mei ons bericht van Zaterdag, dat de nieuwe molorsproei- wagen was gearriveerd, kunnen wij thans nader mededeelcn dat Zaterdag nog een proef is genomen in het Wilhelininapark en in de Geversstraat. Deze proef is als uitne mend geslaagd te beschouwen, zoodat, als dozen zomer een niet al (e karig gebruik ge maakt wordt van dezen wagen, de zoo bij zonder groole slofplaag in onze gemeente wel terdege het hoofd kan worden geboden. Het uiterlijk van den wagen ziet er keurig afgewerkt uit. Het waterreservoir, inhouden de 2 kub. meter, is geplaatst op een Ford- chassis. Aan beide zijden van den wagen zijn de sproeiers aangebracht, waarmede een sprociwijdlc van 6 Meter wordt bereikt. Het geheel is samengesteld en geleverd door de finna A. Jordaans, fabriek van Rei nigingsmateriaal, le Schiedam. Vóór korten lijd is aan de Julianaslroat een Northonpomp geslagen, waarmede in circa 8 minuien het reservoir geheel kan worden gevuld, zoodat niet altijd het dik wijls kostbare duinwater behoeft gebruikt te worden. De geheete bediening kan, zoo noo- dig ,door één man geschieden. In den nacht van Zaterdag op Zandag omstreeks 2 uur werd door de politie glas gerinkel gehoord in den omtrek van „De ren". Op onderzoek uitgaande, ontdekte men dat er zich eenige personen bevonden in de nabijheid van de villa, bewoond door de fa milie D. aan den Leidsche Straatweg, al waar een groote ruit was verbrijzeld. Bij het naderen van de politie koos een der personen per rijwiel het hazenpad, doeft hij werd nabij „Posthof" ingehaald en aan gehouden. Uit een verder ingesteld onder zoek is gebleken dat zich op de bewuste plaals, tijdens het breken van de ruil niet minder dan 5 personen hadden opgehouden. De juisle dader is nog niet bekend, doch het onderzoek wordt voortgezet. De familie D. was doop dit geval niet wei nig in haar nachtrust gestoord. Zondagmorgen omstreeks kwart voor negen ontdekte A. B„ een knecht van de firma H„ bloembollenkweeker alhier, een tjegin van brand in de bollenschuur aan „de Grunerie". tn de nabijheid van de kachel van de centrale verwarming hadden eenige zakken vlam gevat en deze veroorzaakten een ontzettende rookmassa. B., dit bemer kende, trok onmiddellijk de brandende massa naar buiten alwaar door toegeschoten hulp met emmers water de zaak werd ge- bluscht. Door dit kordaat optreden is zeker een groot onheil voorkomen; doch de jonge man bekwam aan handen en armen groote brandwonden. Een 30-tal zakken, eenige manden en een hoeveelheid bloembollen zijn verbrand. De molorbrandspuit, die spoedig ter plaatse was. behoefde geen dienst te doen. Sassenheim. Uur jerl. Stand. Geboren: Jan Gerardus, Z. v. S. Vos en D. Kraal. Pelronella Johanna Maria, D. v, Th. C. v. Rijn en C A. v. d. Laan. Jo hanna Alida Maria, D. v. M. A. v. d. Meer en J. Konings Ondertrouwd: G. v. Dijk 23 j, en H. C. Batenburg 22 j. Loop der bevolking. Ingeschreven mej. P. M. Diederiks, van 's-Gravenhage;! mej. M. Buitenom, van Leiden. Vertrokken: C, G. v. d. Berg. naar Zoeter- woude; mej. S. Zuilhoff, naar Haart.meer. De raad komt in openbare zitting bijeen op Woensdag 30 Juni, des namiddags half acht. i De agenda luidt: 1. Plannen gasvoorziening. 2. Verhuring plaals voor een kantoortje op de Oosthaven, aan schipper De Boer. 3. Administratieve opmerking cp Je rekejiing van 1922. 4. Comptabiliteit begrooling 1925 5. Vaststelling uilghaf per lecvimg aan de openbare -school, dienst 1925 6. Reconstructie Teylingerlaan. 7. Gas- en walerieiding op Ter Leede. 8. Wegenplan park Ter Leede er. plan Parallelweg Ooslzijde dorp, in aansluiting daarop en op Beukenlaan. 9. Verkoop terrein Kazerne. Het houwen van een villa voor doni heer Ant. te Clercq i9 opgedragen aan dd firma Gebrs. van Breda 4 Co., alhier. Voorschoten. Met ingang van 4 Juli a.s. is de heer A. II. v. d. Mooren alhier geplaatst als stationsambtenaar aan het Maasstation le Rollerdam en in diens plaats aan hel sta tion alhier aangewezen de hcor J A. Magré te Wijster (Dr.). Zaterdagmiddag ofnstreeks 6 uur wei gerde het uurwerk van onzen toren zijn dagelijksche taak. Het bleef 6 uur, en plot seling was het kwart over zeven. Menigeen was hierdoor in de war gebracht. In een paar weken tijd is dit nu de tweede maal. Wassenaar. Burgert. Stand. On dertrouwd: G. A. J. Veen en W. J. v. WijE M. J. Meester en M. E. Looijeslein - W. C. Alblas cn J. Vermeulen U. Kooij- man en W. C. van Bohemen J D. van Winden en M. J. Ballering. Geboren: Lconardus Adrianus, Z. vap C, Schoort en S. M. van Dijk Petrus Adrian nus, Z. van A. van dep Barselaar en H. van Tilburg. Overleden: Fredc i.ka Alexgnprina ï)ulIo nian ongch. 72 j. Zoeteiwoude. Burgert. Sta n 4 Geboren: Antonius Jacobus, v. N. Tb. Romijn en C. J. Zoetemelk. Elisabeth An- tonia, D. van M. Bakker en W. J. van der Ploeg. Ondertrouwd: Johan Velzen 28 j., uit Lei den en Cornelia Margarctha Maria Hoog- zaad 23 j. Getrouwd: Gerardus Wilhelmus van detf Poel 33 j. en Catharina Cornelia van deï Voort 25 j. Overleden: Gerardus van Velzen 63 echlg. van Magdalena Zandbergen. Leo- nardus van der Hoeven. 35 j„ echlg. van Helena Maria Eldcrhorst. RECLAME. Een glad gezicht is Uw beste introductie. Scheer U daar- om eiken morgen. Wanneer U een mei gebruikt, dat altijd even leherp is, scheert U zich eiken morgen opnieuw met plezier. Koop vandaag nog een Valet-Veiligheidsschecr- mes, dat zijn eigen mesjes aanzet. V eiligheidsscheermes Importeur! I Tm i. MEIHOIMMA - OCH HAAS. 5006 a—a

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6