NO. 20349. LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 28 Juni Tweede Blad Anno 1926, Prov. Staten v. Zuid-Holland. FEUILLETON. Het Onderyrondscfie Syndicaat KERK- EN SCH00LNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Ged. Staten van Zuid-Holland stellen fcan de vergadering van Prov. Staten voor om de verordeningen op de heffing van rechten: a. voor den overtocht van de brug over de Oude Maas; b. voor het gebruik van het Scheepvaartkanaal tusschen Rijn en Schie; c. voor het ophalen van brug over den Rijn bij Alphen aan den Rijn en d. voor het bevaren van de Gouwe, welke verorde ningen voor 1 Januari 1927 moeten worden herzien, voor 2 jaar te verlengen. Verschenen is liet rapport der commis sie welke op voorstel van het Statenlid, den heer van Staveren benoemd is in de Sla tenvergadering van 5 Februari 1925 om na te gaan of en in hoeverre de verordening, Tegelende de pensionncering der leden van Ged Stalen wijziging behoc-It, ten aanzien yan de cumulatie van pensioenen of pensi oenen en salarissen. De commissie stelt in haar rapport voor op dat aan haar een beperkte opdracht is gegeven. De vraag of handhaving van pen- sionneering der leden van Ged. Staten ge- wenscht is, werd niet aan de commissie ten onderzoek gegeven, en de regeling der pen- sionneering alleen in zooverre als zij op cu mulatie van pensioenen of van pensioenen salarissen betrekking heeft. Uit liet stil- rwijgen der commissie over die verdere re geling mag dan ook niets ander worden af geleid dan dat de commissie van oordeel is. dat onderzoek daaromtrent, niet tot hare be- yoegdheid behoort. t Blijkens het rapport wenschle een der le den der commissie genot vaü pensioen uifge sloten te zien 'indien dc gepensionneerde een andere bron van inkomen had, waaruit hij f 5000 of méér genoot, terwijl indien dat an dere inkomen minder dan f5000 bedroeg, pensioen en ander inkomen samen het be- itÏTag van f5000 niet mochten overtreffen. Met deze regeling kan de grootst moge lijke meerderheid der Commissie zich niet vereenigen, omdat het volkomen ongerecht vaardigd werd geacht, om bij de bepalingen jwntrent cumulatie, rekening te houden met inkomen uit vermogen, of uit zuiver par ticulieren arbeid. De grootst mogelijke meerderheid der commissie, hoewel onderling over de aan cumulatie verbonden bezwaren allerminst eenstemmig denkende, is lot de conclusie ge komen aan de Statenvergadering een rege- daaromtrent'aan te bevelen, die wel is .waar niet aan alle wenschen tegemoet ikomt, doch die zij in de bestaande om standigheden, als de meest gewen9chte .meent te moeten aanbevelen. Deze regeling komt hierop neer: a. dat cumulatie van salaris en pensioen eerst wordt tegengegaan wanneer en voor zoover het gezamenlijk bedrag van salarfc' fcn pensioen f 10.000 overschrijdt, en cumu latie van pensioenen, wanneer en voor zoo ver het gezamenlijk bedrag der pensioenen meer dan f 6000 bedraagt; b; dat alleen rekening wordt gehouden -toet salaris of pensioen, voortspruitende uit publiekrechterlijke of semi-publiekrechtelij ke ambten of functiën of uit publiekrechte lijke besluursfunctiën, waaronder schade loosstelling van Tweede Kamerleden is be grepen; c. dat ook inkomsten in aanmerking ge bracht worden, verband houdende met functies, door den gepensionneerde reeds yervuld, vóórdat hij pensioengerechtigd werd d. dat de bepaling der cumulatie ophoudt indien de pensioengerechtigde den leeftijd voor ouderdomspensioen heeft bereikt; e. dat de bepalingen inzake cumulatie niet toepasselijk zullen zijn op hen, die reeds vóór de vaststelling der regeling lid van Ged. Staten waren. Met betrekking tot deze regeling, waarbij het maximum, dat voor salaris en pensioen gezamenlijk niet mag worden overschreden, op f 10.000 is gesteld, wordt in het rapport gezegd dat in den boezem der commissie weliswaar ook andere bedragen als maxi mum werden verdedigd een minderheid Zou aan heizelfde bedrag dat ais maximum bij cumulatie van pensioenen wordt voor gesteld, ook bij cumulatie van salaris en pensioen de voorkeur hebben gegeven, doch dat ten slotte met het voorgesteld maximum '3e grootst mogelijke meerderheid zich ver- Door Mrs. C. N. WILLIAMSON. Nederlandsche vertaling van Ada van Arkel. 35) Een regen van sterren scheen voor haar pijnlijke en tranende oogen te dansen Zij Worstelde opnieuw, maar tevergeefs, en in den benauwden strijd, de worsteling van lichaam en geest legen de onzichtbare dwin gende macht verloor zij haar adem en het bewustzijn. Toen zij weer bijkwam, scheen het of zij1 bp een bed lag -- een bed. dat tegelijk ge makkelijk en bekend was. Wat was er gebeurd? Had zij een vreese- lijken droom gehad? Er was dezelfde aangename gemengde geur van gedroogde lavendel en oud hout, die zij iederen nacht als zij wakker in het Wonderlijke bed in den toren lag, geroken had. Zij had zich dikwijls gezegd, dat die geuren haar altijd aan deze kamer zouden doen denken, waar zij ook zijn mocht, en hoeveel jaren er ook verloopcn mochten zijn. Gisternacht had zij dit nog gedacht, niet •Wetende, dat zij nooit meer in dal bed zou ïlapen. Maar, zei zij in zichz^lve, misschien was dit ook maar een deel van liaar droom, dat £ij verhuisd was naar een andere kamer Zij kon zi'ch niet vergissen. Er kon geen tweede bed beslaan als dit. En dan, als zij niet daar Was, waarom zou zij dan in bed zijn? Wat Was er dan waar van den brand, dien zij ecnigen kon, o.m. omdat daardoor althans de ernstigste aan cumulatie verbonden be zwaren werden weggenomen. Bij cumulatie van pensioen wordt door de commissie het bedrag van f 6000 als maxi mum, dat niet mag worden overschreden aangenomen, in navolging van het in de artikelen 68 en 69 der Pensioenwet bij cu mulatie van pensioen, waaronder minis terspensioen, als maximum gesteld bedrag. Bij de vraag, met welke salarissen en pensioenen rekening moet worden gehouden heeft dc Pensioenwet als voorbeeld gestrekt. Het werd alleen gewenscht geacht ook dc schadeloosstellingen van Tweede Kamerle den verleende pensioenen in aanmerking te nemen-, hierdoor verminderden ook de legen het maximum van f 10.000 bij enkelen be staande bezwaren. Anders dan in de Pensioenwet wordt in het voorstel der commissie ook in aanmer king genomen salaris en pensioen ter zakë van reeds vóór het ophouden van het lid maatschap der Ged. Staten vervulde func tiën. Redenen om de cumulaliebeperking alleen toe te passen bij eerst na het ophou den van liet lidmaatschap van Ged. Stalen ter hand genomen functies, werden niet aanwezig geacht. Waar de bedoeling der commissie alleen is, excessen tegen l'e gaan, bestond er naar hare meening geen reden de cumulatie nog te beperken bij het bereiken van den voor (oekenniftg van ouderdomspensioen gestel den leeftijd. De door de commissie voorgestelde rege ling zal naar haar oordeel alleen voor de toekomst moéten werken, en dus niet toe passelijk moeien zijn, ten aanzien van hen, die bij de invoering der wijzigingsverorde ning reeds leden van God. Stalen waren. Al zou niet van verkregen rechten worden ge sproken, zoo wordt deze beperking toch door de billijkheid gevorderd. Op vorenstaande gronden geeft de commis sie aan de Statenvergadering in overwe ging aan de beslaande verordening een ar tikel toe te voegen waarin boven weerge geven regeling is vervaL Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Uitwijk en Waardhui zen (toez.): R. Beerekamp, te Leiderdorp. Aangenomen: Naar BarneveldG. Moritfrans, te Sommelsdijk. Bedankt: Voor Uhorst en de Wijk: J. II. Klein Wassink, te Roitevalle; Voor Mij drecht: J. D. van Hof, te Wilnis. GexeL Kerken. Bedankt: Voot Fmeker: K. J. Kremer, te Gees. Evang. Lath. Gem. Drietal: Te Wildervank-VeendamJ. P. v. Heest, te Deventer; W. J .Manger, te Tid, en W. Spliethof, te Gorcum. Doopsgez. Gemeente. Aangenomen: Naar Drachten: M. A. Hijlkema, te Ve-endam. Een nienwe Generale Synode. Wij lezen in de Reformatie: „De classis Zaandam heeft bijeenroeping van de Generale Synode verzocht binnen drie maanden. Het lijdt wel geen twijfel of aan dit ver zoek zal worden voldaan. Dan zal in één of eenige zittingen het gravamen van dr. Koppen aal worden behandeld. Waarschijnlijk zal er nog wel meer aan de orde zijn. Want wie eenigszins op de hoogte is van den gang van zaken, weet, dal er meer dingen zijn, waarover beraad slaging eener Generale Synode wenschelijk is. Bezinning en liefde vragen erom. Liefde tot personen en gelegenheid om hen bij de bezinning de helpende hand te bieden ook, zeer zeker. Maar bezinning over den toe stand in onze kerken en liefde lol die ker ken, tot de waarheid God3 toch vooral." Onderwijscommissie. Naar wij vernemen, zegt de „Tel.", is de benoeming te verwachten van de Staats commissie tot herziening der Lager Onder wijswet 1920. Reeds moeten verschillende achter de gesloten deur in de gang had zien schijnen, haar woest bonzen op de deuren, haar gil en de hand, die haar den adem ontnomen had? Had zij werkelijk dat vree- selijke tooneel beleefd? O, zij kon er niet aan twijfelen. Misschien waren nu op dit oogenblik Carrington en kapitein Derby al verbrand. Hoe ook, zij moest ook trachten hen te redden. Zij probeerde overeind te gaan zitten, maar iels hield haar terug. Haar armen waren achter op haar rug gekruisd en aan de polsen samen gebonden, zij kon voelen waar. En haar voeten waren ook vastgebon den. Zij kon zich niet bewegen, maar kon ten minste schreeuwen. Plotseling bedacht zij zich, hoe dicht de gang met de brandende kamer bij den toren was. Als de brand zich uilbreidde zou hij den toren bereiken en als zij werkelijk op haar oude bed in de torenkamer lag, was het slechts een kwestie van korten lijd of het vuur zou haar bereiken en zij zou in de vlammen omkomen. Sheila Douglas was jong en sterk en het leven klopte vurig in haar aderen. De phy- sieke afkeer voor den dood was sterk in haar en de kreet, die haar naar de lippen drong, was nog doordringender door de vreeselijke verschrikking van die gedachte. Zij gilde lang en schril, maar een slem in haar scheen te zeggen, met de echo van haar eigen gil in haar ooren: „Als je in den toren bent, zal niemand je hooren. Je kunt duizend dooden sterven vóór er iemand zou komen." Het meisje rilde van het hoofd tot de voeten en terwijl zij daar zoo hulploos lag, wachtende op het vreeselijke, dat komen ging, voelde zij, dat haar bed begon te be personen door den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn uitgenoo- digd, het lidmaatschap te aanvaarden. In afwijking van de samenstelling der zg. Bevrcdigings2ommissie onder hel mi nisterie-Gort van der Linden, die uitslui tend uit leden der Tweede Kamer bestond, zouden voor deze commissie ook anderen uitgenoodigd zijn. Hoogleeraar uitgetreden. Naar de „Stand." verneemt, heeft prof. dr. F. J. J. Buytendijk, hoogleeraar aan de universiteit te Groningen, zich onttrokken aan de gemeenschap der Gercf. Kerken. Opening nienwe Gereformeerde Kerk te Noordwijk-Binnen. As. Donderdag, den lslcn Juli, des avonds te halfacht, zal het nieuwe Geref. Kerkgebouw te Noordwijk-Binnen, olficieel in gebruik genomen worden. Ds. N. H. Koers, predikant te Noordwijk aan Zee, zal dozen eersten dienst leiden. Neutrale Bond van Hooger-Onderwijs- Personeel. Vrijdag 25 en Zaterdag 27 Juni hield bovengenoemde Bond haar jaarlijksche alg. vergadering te Delft. Vertegenwoordigd wa ren c|e afdeelingen Leiden. Delft, Utrecht, Groningen cn Wageningen, alsook ae hee- ren F. Perdak en H. P. Baak, als vertegen woordigers der Centrale van Vereenigmgen van Personeel in 's Rijksdienst. De voorziller, de heer Jezeer van Utrecht, opende deze vergadering met een hartelijk woord van welkom aan allen. Hij hoopte, dat de werkzaamheden gedurende deze beide dagen echt vruchtbaar zouden zijn. Hij meent, dat in menig opzicht nog heel veel te verbeteren is voor deze catagorie van ambtenaren. Onze Bond, die steeds voor de belangen van het Personeel optrad, zal ook in het komende vereenigingsjaar niet achterblijven, zeide: hij. Gesteund door de leden, heeft het Hoofdbestuur in het af- geloopen vereenigingsjaar alles gedaan wat in haar vermogen was. om. waar het de be langen van hel H.O.-personeel gelden, deze krachtig te steunen om de gewenschte ver betering te verkrijgen. Hij hoopte dan ook, dat het H.B. in hel nu begonnen vereeni gingsjaar op den steun der afdeelingen kan rekenen. Hij wekte allen op om de geest van saamhoorigheid niet te doen verslappen. Hierna werd overgegaan tot het behande len van de punten van de agenda. Toen een deel hiervan was afgehandeld, werd den heer F. Perdak de gelegenheid gegeven om zijn aangekondigde rede, „Het nut van de, samenstelling van een program van actie", te houden. De afdeeling Delft bood liet congres op den avond van den eersten dag een concert aan, gegeven door het personeel der Techn. Hoogeschool. De werkzaamheden van den tweeden dag werden des morgens te tien uur hervat. Zij bestonden in hoofdzaak in liet verder af handelen van de agenda. Des namiddags drie uur sloot de voorzitter de vergadering met eon woord van dank aan alle afgevaar digden. In het bijzonder richtte hij zich nog tot de afgevaardigden der afd. Delft, die hij namens allen dankte voor de aangename en vriendschappelijke ontvangst. Electrische trein ontspoord bij Rotterdam. De electrische spoor, die te halféén gistermiddag van het Hofplein, naar Den Haag vertrok is even buiten het station nabij de Zomerhofstraat op het viaduct door onbekende oor zaak ontspoord. De trein bestond uit 5 wagons: 3 wagons derde klasse en 2 wa gons 2e klasse. Toen de trein over den eersten wissel ging, zijn op het afsluitstuk de aolitertruck van den 2en wagon en de vóórtruck van den 3en wagon uit de rails geloopen. Beide wagons hadden uitsluitend compartimenten 2e klasse, doe hoewel niet overvuld, toch tamelijk veel passagiers be vatten. Door het wissclstroomsystccm heeft de Electrische tegenwoordig onmiddellijk na het vertrek al een vrij groote vaart. De ontspoorde wagons liepen met groote wegen. Er had een geklik geklonken, als het geluid van een strak gespannen veer, die los wordt gelaten, en toen begon het bed lang zaam en geluidloos te glijden alsof het in rails liep. HOOFDSTUK XIII. Het geheim van den toren. Sheila's oogen waren wijd geopend, maar de duisternis was als een zwarte doek, die op haar lag. Zij kon niets zien, maar toen het bed langzaam centimeter voor centi meter bewoog, voelde zij een intensen kou don luchtstroom als de wind, die veroor zaakt wordt door een paar reusachtige vleu gels, om zich heen waaien. Toen bleef het bed stilstaan, nog steeds in het donker en zij hoorde een geluid van haastige voet slappen en van lichte ademhaling. Toen klonk er een ander eigenaardig klikkend ge luid en terwijl het meisje zich in doodsangst afvroeg, wat er nu zou gebeuren, werd het bed, waar zij op lag, zoo plotseling en in zob'n scherpen hoek opgelicht, dat zij er af rolde. En kort oogenblik van ontzeltenden angst volgde, waarin zij tevergeefs trachtte zich- zelve te redden en zij een1 vreeselijken val verwachtte, misschien in' de diepten van een afschuwelijken onderaardschen kerker; maar zij viel van het bed op een stevigen vloer, bedekt met iels zachts, als een dik tapijt. En de val was zoo kort, dat zij niet eens een schok kreeg. Eenige seconden was het volkomen stil; toen streek iets, dat bewoog, langs haar wang. Zij geloofde, dat dit het bed was, dat weer weg gerold werd. „Nu word ik misschien vermoord", was de gedachte, die Sheila koud deed worden; kracht tegen een der electrische masten, die geheel ontworteld Werd en bovenop den 3en wagon kantelde. De verbindings slangen tusschen de wagons braken, zoodat automatisch de remmen werden aangezet en de trein onmiddellijk stopte. Het ijzeren, hek aan de rechterzijde van den weg knap te als een draadje af. En juist aan den rand van het viaduct kwam de trein tot staan. De botsing met den electrischen mastpaal is de gelukkige oorzaak, dat de wagons niet van het viaduct zijn geloopen. Zoodra de trein tot staan kwam heeft een seinhuiswachter de tegenwoordigheid van geest gehad den verschrikten reizigers luidkeels toe te roepen: ,,dat zij in de wa gons moesten blijven." Daaraan werd voldaan. Het gevaar was groot, dat er draden afknapten en deze met de reizigers in aanraking zouden ko men. Ordelijk zijn de passagiers even later uitgestapt en naaT het station-Hofplein te. ruggewandeld. Van daar begaven zij zich naar het station D. P., vanwaar zij met den gewonen Amsterdamschen trein van uur 10 naar Den Haag vertrokken. Het station-Hofplein word tijdelijk ge sloten en alle reizigers verwees men naar het station D .P. De inkomende treinen stopten aan het station Bergweg, vanwaar later op den middag een stoptrein-dienst georganiseerd werd. Het drukke Zondagsverkeer met Den Haag en Scheveningen was door het onge val danig gedesorganiseerd. Uit Leidschendam werd onmiddellijk een reparatie-trein ontbonden. Bij onderzoek bleek, dat de wissel volkomen in orde was geweest. Het sein stond veilig, Men staat hier voor een raadsel. Want het komt slechts zeer zelden voor, dat een uitgaande trein bij een wissel ontspoort. Voor 'n in- komenden trein is dat eerder te verklaren. De ontsporing geschiedde op bet sluitstuk van den wissel, dat als een draad is afge knapt. De treeplanken der wagens zijn ge broken en de verbindingen in elkaar ge- echoven. Het dradenmet is ter plaatse ge heel verward en verwoest, terwijl zooals gemeld do mast voor de electrische draden omver geworpen is. De electrische trein is na de omvorming van gelijkstroom in wisselstroom niet ge lukkig geweest. Talrijk waren de klachten over de bekrompen inrichting der wagons en het meer dan normale Bchudden der wagens. Kort na de omvorming heeft te Leidschedam een ontsporing plaats gehad, waarbij eveneens door stooten op het sluit stuk van een wissel een trein ontspoorde. En eigenaardig: ook daar zijn de achtet- truck van de tweede en de vóórtruck van den derden wagèn uit de rails geloopen. Deze overeenstemming geeft zeker te den ken. Gisteravond te 8 uur is voor enkelspoor heb verkeer RotterdamDen Haag. per electrischen trein weder hervat. In den loop van den nacht zou de baan geheel vrij worden gemaakt, zoodat he den een geregelde treinenloop weder ver zekerd is. (»>Ee Crt.") De oplichting te Rotterdam In verband met het Duitsche flesschenlrek- kerscomplol is behalve de directeur Kühne en zijn gevolmachtigde P. Kliemann, thana nog gearresteerd de filiaalhouder van den Goudscheweg J. M. Wiechers, die de goe deren legen de helft van den facluurprijs opkocht. In totaal zijn dus drie personen voor deze zaak in bewaring gesteld. Nog zijn bij een expeditiefirma opgespoord groote partijen vioolsnaren, porcelein, metaalwa ren en alluminium, die aan de firma Kühne geadresseerd waren. De goederen zijn naar de afzenders retour gezonden. Heden is hot drietal overgebracht naar het Huis van Bewaring. Been gebroken. Een motor rijder, de heer F. Hubert, uit Rotterdam, is Zaterdagmorgen togen de brug gereden over hel Lichtmiskanaal bij de Bergumersluis, even buiten Zwolle. Zijn duorijder, de heer Horvalh uit Amsterdam, die wegens den regen zijn plaats in een auto verwisseld had met een dame, de duo-rijdster van den lieer Hubert, werd met een gebroken been naar het ziekenhuis te Zwolle overgebracht. De heer H. liep een gekneusd been op. maar zij kon niets doen om te vermijden wat misschien voor haar was weggelegd, be halve gillen, en als zij dat deed, zou het misschien haar dood verhaasten. Het was eer door instinct dan uit bereke ning, dat zij stil bleef liggen en rauwelijks ademhaalde. Er klonken fluisterende stemmen in het donker. Zij kon de stemmen niet herkennen noch de woorden verstaanmaat zij voelde, dat haar lot besloten werd, dat haar leven misschien in de waagschaal lag. Geloofden zij maar, dal ik bewusteloos ben en gingen zij maar weg," dacht zij. „Ze zullen verbaasd zijn. dat ik geen geluid geef, en ze zullen dadelijk licht maken om mijn gezicht te zien. Ik moet rnijri oogen dichthouden en mijn adem zoo lang moge lijk inhouden". Nauwelijks had ze dit plan gemaakt of een stroom wit licht viel op haar gesloten oogen. Met al haar wilskracht hield zij ze onbeweeglijk en bleven de lange wimpers op de wangen rusten „Flauw gevallen," fluisterde iemand lui der dan eerst. „Weet je dat wel zeker?" zei een andere slem. „Zij doet misschien maar zoo." Een oogenblik later voelde Sheiia den druk van een hand op haar borst. „Zij schijnt niet adem te halen, was hel gefluisterde antwoord. „Laten we haar dan voorloopig maar laten liggen. Zij kan niet ontsnappen." „Zij kan schreeuwen." „Al zou zij dat doen, dan wordt zij toch niet gehoord."' „En toch fluisteren wij." „Luide stemmen zouden het meisje mis schien bij brengen. Het i9 gemakkelijker, dal zii is zooals zij nu is. Wü hebben ba RECLAME. 7732 Verdacht van schaking. De politie te Haarlem heeft op verzoek van de Alkmaarsclie recherche aangehouden M B. en J. K. te Utrecht, verdacht van inbraak en schaking van een 20-jarig meisje ie Alk maar. De aangehoudenen zijn overgebracht r.oar Alkmaar. Een motor en fiets totaal ver nield. Gistermiddag omstreeks twee uur reed een motorrijder met zoo'n snelheid op den Middenweg onder Diemen, dat hij zijn motor op den hobbeügcn weg niet meer in bedwang kon houden. Hij kwam te vallen en werd ongeveer 50 M. over den grond ge sleurd, in zijn val een jongen op c)e fiets, tegen den grond gooiende. Fiets en, motpr waren totaal vernield. De jongen Jiep eenige schrammen op, de motorrijder moest bij dr. Timmermans aan beide handen verbonden worden. Hij kon verder de reis naar Am sterdam te voet voortzetten. Woonschuit gekapseisd. Een oude woonschuit, liggende in de Jacob van Lennepkadc te Amsterdam, is plotseling ge kapseisd. Het vaartuig, dat bewoond wordt door een weduwe met een vrij talrijk gezin, begon bedenkelijk naar de zijde van het vaarwater over te hellen en bleef ten slollo onder een hoek van 45 graden liggen. De woonschuit werd onder leiding van de po litie ontruimd en al het huisraad werd zoo lang aan den walkant opgetast. Aangehouden. Door de Haarlemsche politie is een inbreker aange houden, zekere S., die verdacht wordt ver. schillende inbraken te Haarlem, Bloemon- daal en Schoten op zijn geweten te hebben. Aut o-o ngeval. Bij het uit- wijken voor een melkwagen geraakte Za terdagmorgen een luxe auto komende van Amsterdam en rijdende in de richting Zwolle, te Oldebroek tusschen de tramrails in het mulle zand. De chauffeur raakte daardoor het stuur kwijl met het gevolg, dat de auto tcgeD een boom terecht kwam en zwaar beschadigd werd. Een der voor wielen brak af, de motorkast werd groo- tendeels vernield en de ruiten sloegen Btuk. dc vijf inzittenden kwamen met den schrik vrij. De onbewaakte overwegen. Dc autobestuurder H. de R. te Vinke- veen werd bijna het slachtoffer van de onbewaakte overwegen. Juist terwijl de trein .komende van de richting Nicuwer- sluis den overweg passeerde, kwam de auto aanrijden. De bestuurder, die den trein niet zag naderen, passeerde den overweg. De auto werd door de locomotief van ach teren gegrepen, waardoor deze werd ver splinterd. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Een nieuw succes van Fok ker in Amerika. Men meldt aan het Haagsche An et a-kantoer De Philadelphia Rapid Transit Company, een van de grootste Amerikaanschc ver- vocrondememingeii, die o.a. te Philadel phia het monopolie heeft van alle tram wegen, ondergrondsche sporen, autobussen en taxi's terwijl zij verder met moderne parlour-cars autobuslijnen onderhoudt naar geen lijd om aan haar te verspillen. Last post; als zij ons spel niet bedorven had met haaT gegil, zou het vuur on9 alle moeite bespaard hebben. Onze tvree vlieden zouden in één klap gedood zijn." 'I Is te iaat om daar nu over le zaniken. Ze mogen geen argwaan tegen ons krijgen. We doen beier met nu weg te gaan. Maar ik zou het sekuurder vinden, als wij zeker wislcn, dat zij geen lawaai zal maken." ,,'t Is gemakkelijk genoeg haar den mond le snoeren." „Je bedoelt „Niet wat jij denkt, dat ik bedoel. We mogen hel er niet op wagen, dat er ook maar het minste gepraat kan wordc-ai, als wij ons onder de menschen vertoonen, diö door den brand zijn wakker geworden, en ik heb bovendien een ander plan. Het moet vóór den morgen gebeuren en op zoon manier, dat zij naar bed kan worden terug gedragen en daar kalm neergelegd, zonder dat iemand zou vermoeden, dat zij door geweld aan haar eind is gekomen. Een dosis laudanum, dat is je ware en het fleschje naast haar. Dan zullen ze denken, dat rij er zelve een eind aan heeft gemaakt, omdat zij ontslagen is." „Jij denkt ook aan alles." „Ik heb de noodige ondervinding; anders zou ik niet zijn wal ik ben." •„Kun jij aan laudanum komen?" „Ja. Ik heb altijd overvloed van mate riaal. Ziezoo, ik heb een 90ort prop van mijn zakdoek gemaakt. We zullen hem er even instoppen, en zij kan bijkomen wan neer hel haar belieft, zonder dal wij er last van hebben." (Wordt vervolgd),

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5