No. 20333. MAANDAG 28 JUNI Anno 1926, Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. KUNST EN LETTEREN. Het voornaamste nieuws van heden. LE1DSCH DAGBLAD PRIJS DRR AD VERTE NTEEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij». Kleine Advertenliên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 8.35, per week 5T0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week •••••T w0.18, Franco per post f 2.35 portokosten. Olt nummer bestaat uit TWEE Bladen EEftSTE BLAD. AFSLUITING PELIKAANSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van de Pelikaanstraat, gelegen tus- schen de Haarlemmerstraat en de Oude Vesfl* vanaf Dinsdag 29 Juni a.s. tot nadere aan kondiging in verband met het maken van een rubberbestrating, voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 28 Juni 192G. 7301 r Oostenrijksche Vacan tie-Kinder trein. Evenals vorige jaren zal~ook dit jaar we der een vacantietrein voor Oostenrijksche kinderen van Oostenrijk naar Nederland en terug loopen. De datum van vertrek uit Weenen is be paald op 12 Juli a.s. en de terugreis naar Weenen op 6 September a.s. Pleegouders, welke hunne vroegere pleeg kinderen alsnog met dezen trein wenschen te laten overkomen, gelieven nadere inlich tingen. ook omtrent de kosten, zoo spoedig mogelijk aan te vragen bij den heer D. M. van Nes te Leiden, Vreewijkstraat 8, telef. no. 2152. Studiefonds Pasteur. Namens het bestuur van het Studiefonds Pasteur, alhier, deel en prof. dr. J. J. van Loghem en dr. M. P. Schütte mede, dat is opgericht de vereeniging Studiefonds Pasteur welke vereeniging zich ten doel stelt beur zen Ier beschikking te stellen voor jonge Nederlandsche onderzoekers, die hun stu diën wenschen te voltooien in het Instituut Pasteur le Parijs of elders. Ook in dit najaar zal tot uitzending van twee gegadigden wor den overgegaan. Zij, die voor een Pasteur- studiebeurs in aanmerking wenschen te komen en het doctoraal- of ingenieurs- examen aan een der Nederlandsche univer siteiten of hoogeschoien hebben afgelegd, kunnen zich vóór 10 Juli a.s. onder overleg ging van hun stukken, schriftelijk aanmel den bij prof. dr. L. van Ilallie, Plantage 12, alhier. De Jan Steen-ten toonstelling is gisteren door 689 personen bezocht, waardoor het aantal bezoekers tot 5009 is geslegen. Aan den 5000slen bezoeker werd, evenals dit aan de 2500ste is geschied, het werk uit gereikt van prof. Martin over Jan Steen. De gelukkige was de heer E. A. Weber, te Rotterdam. Voor het examen Boekhouden, afge nomen vanwege de Vereeniging van Leera ren, zijn geslaagd de heeren I. J. M. Groffie, alhier, en G J. Guit. te Katwijk-aan-Zee. Heden heeft de nieuwbenoemde con cierge van hel Raadhuis, de heer H. Beij zijn functie aanvaard, na eerst korten tijd onder leiding van den aftredenden functio naris, de lieer W. Brakel dienst te hebben gedaan. Zaterdag na schooltijd heeft de heer Beij afscheid genomen van zijn vroegere betrek king als concierge aan de Chr. U.L.O. en Lagere school aan het Noordeinde. Door het bestuur der school, het onderwijzend perso neel en door de leerlingen van beide afdee- Iingen is de heer B. op hartelijke wijze ge huldigd. Meer dan 200 kinderen zongen den scheidenden concierge, die tevens van de leerlingen een vriend was en een raadsman liederen toe. Doch daarbij bleef het niet. Het hoofd der U.L.O.-school, de heer Reuver, wenschte den heer B. geluk met zijn benoe ming. doch zag den trouwen beambte met leedwezen heengaan. Ilij zal moeilijk zijn te vervangen. In denzelfden geest sprak de voorzitter van het bestuur der school, de heer A. Cou- vée P.Jzn., die namens het bestuur den scheidenden copcierge in zijn nieuwe be trekking Gods besten zegen tocwenschte. Men liet het echter niet enkel bij woor den en liederen. Namens de U.L.O.-afdeeling werd hem ter herinnering aangeboden een schemerlamp en een vestibulemat en namens de afdeeling L. O. een ganglamp en eeD kapstokkleed. De heer Beij dankte mede uit naam van zijn vrouw voor de hartelijke wijze waar mede zij altijd met het bestuur, het hoofd der school en verder personeel en vooral ook met de leerlingen hebben samengewerkt De geschenken heden ontvangen waar deerde hij zeer en de vriendelijke woorden tot hem gericht zal hij nimmer vergeten. Bij den inspecteur der directe belas tingen alhier, 1ste afdeeling, is binnen gekomen onder letters N. N. een bedrag van f2000, wegens te weinig betaalde Rijks belastingen. Op Donderdag 1 Juli a.s. hoopt onze s'adgenoot, de heer D. J. van Driesum, den dag te herdenken, waarop hij zich voor 25 jaar al? an-.fheker on de Mare vestigde. Morgenavond aanvang 8 uur zal het muziekgezelschap „Orpheus" het eerste con^ eert in dit seizoen geven in den tuin der sociëteit „Musis Sacrum", Plantsoen alhier. Gistermorgen was de 27-jarige mej. S. G. S. geb. P., wonende Leliestraat 7a alhier, zoo onvoorzichtig om een goed-gesloten en met koude thee gevulde emaille-flesch ter verwarming op een gastoestel te zetten. Toen zij den inhoud voldoende verwarmd veronderstelde, en zij den stop verwijderde, spoot de vloeistof, die reeds het kookpunt be reikt had, met een krachtigen straat tegen de zoldering, Mej. S., die over de flesch ge bogen stond, bekwam brandwonden aan den hals en ter rechterzijde van het gelaat. De Eerste Hulpdienst, die de wonden ver bond, achtte ze evenwel niet van ernsligen aard. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur wei gerde de koopman H. D., die met zijn rijwiel aan de hand over den Stationsweg liep, hals starrig uit te wijken voor een luxe-auto, be stuurd door M., niettegenstaande het feit, dat hij de signalen, die M. voortdurend gaf, heel goed hoorde. Ten slotte begon dit spelletje M. le ver drieten, hij gaf even gas en reed toen met een kalm gangetje op den koopman in, die toen niet anders wist te doen dan ijlings ter zijde springen evenwel met achterlating van zijn karretje, dat totaal werd vernield. Loon naar werken. Ten nadeele van mej. v. D. is Zaterdag avond omstreeks 11 uur op den Rijqsburger- weg een rijwiel ontvreemd. In de afgeloopen week zijn in de Stedelijke Werkinrichting opgenomen 186 volwassenen en 6 kinderen, in totaal 192 personen. Hedenmorgen geraakte de 16-jarige K. F. L. met zijn rijwiel op den hoek van Rapenburg en Noordeinde onder de auto bus Stadsverkeer. Het rijwiel werd zwaar beschadigd; de jongeling kwam met den schrik vrij. Maatschappij van Nijverheid en Handel. Den tweeden vergaderingsdag was aan de orde Bevordering van den exporthandel. Het hoofdbestuur zegt in zijn toelichting lot dit vraagstuk: le. dat voor de ontwikke ling van onzen export een eerste vereischte is, dat er geen misverstand bestaat omtrent de kwaliteit, verpakking en verdere voor waarden, waaraan het te exporteeren arti kel moet voldoen; 2e. dat ernstige moeilijk heden kunnen ondervonden worden van be lemmerende maatregelen en voorschriften van de overheid in ons eigen land, alsmede van onvoldoende medewerking van vervoer ders; 3e. dat geschillen en daardoor ont stane verliezen veelal het gevolg zijn van onvoldoende bepaling der verkoopsvoor- waarden en onvoldoende organisatie, en dat het daarom gewenscht is, dat die takken van bedrijf, waarbij de exporthandel nog niet afdoende i9 geregeld, zfcli organiseeren en algemeene verkoopsvoorwaarden vast stellen welke behooren te bevatten stan daard-contracten, kwaliteits-, controle- en arbitrage-clausule. Hierover had een uitvoerige discussie plaats. liet reeds van December 1925 daleerende rapport van de commissie-Posthuma over het vraagstuk doelmatige overheidsbe moeiing. komt tot de volgende conclusie: Een betere werking der organen voor wet geving en overheidsbeheer is te verwachten, wanneer aan het gebrek van onvoldoende deskundigheid nopens de te regelen aange legenheden, dat den bestaanden organen aankleeft, tegemoet gekomen zou worden: a. door de in de grondwet aan de Tweede Kamer de benoeming op te dragen van com missies, uit niet-Kamerleden bestaande, aan welke de Kamer het technisch onderzoek en zoo noodig het amendeeren van ingediende wetsontwerpen in overleg met de regeering overlaat en welke commissies de regeering ook bij de voorbereiding van in te dienen wetsontwerpen kan betrekken; b. door aan organisaties van maatschap pelijke groepen zooals werkgevers en loonarbeiders bij speciale wetten de be voegdheid toe te kennen, de in die wetten genoemde onderwerpen van groepsbelang, op de in de wet genoemde grondslagen en binnen de door de wet aangegeven grenzen, zelve bij verordening nader te regelen c. door bij de wet. resp. bij provinciale of gemeentelijke verordening, het beheer van daarvoor in aanmerking komende openbare diensten en bedrijven op te dragen aan een verantwoordelijke directie onder toezicht van een bedrijfsraad en de verantwoorde lijkheid van het gewone orgaan van uitvoe rend gezag te dezer zake dan te beperken tot de benoeming van de directie en de leden van den bedrijfsraad; een en ander voor zoo ver in de desbetreffende wet of verordening niet omtrent bepaalde punten van beheer anders is bepaald. Besloten werd na lange discussie, dat het hoofdbestuur het rapport weer tot zich neemt en zich beraden zal, hoe er verder mee te handelen. De heer Appel (Apeldoorn) vroeg of het hoofdbestuur niet kan meewerken om de eischen van bekende sprekers, die voor de departementen zouden kunnen optreden, te matigen. De heer Yan Ilardenbroek (Haarlem) ver zocht het hoofdbestuur in overweging te ne men het verzenden van een adres, waarin verzocht wordt weeldeverteringsbelasting niet te heffen bij de bron, maar daar waar belasting moet worden geheven, bij den verbruiker. Als hoofdbestuursleden waren door de de partementen aangewezen de heeren Guépin cn Rijk; de vergadering koos de heeren Jan Schil thuis en II. v. d. Masch Spakter. Devoorzitter bracht dank aan de aftre dende bestuursleden de heeren A. Goede- waagen Jr., A. J. M. Goudriaan, prof. dr. G. v. Iterson en mr. R. E. Kielslra, en heette de nieuwe leden welkom. Namens de aftredenden dankte prof. Van Iterson voor de vriendelijke woorden. De volgende vergadering zal te Haarlem worden gehouden. Het staat nu vast, aldus de voorzitter, dat de zetel van de Maatschappij het Paviljoen te Haarlem zal moeten worden verlaten. Het hoofdbestuur vraagt nu volledige vol macht om naar bewind van zaken te hande len. De afgevaardigde van Haarlem sprak de hoop uit, dat in Haarlem de zetel van de Maatschappij zal gevestigd blijven. Het de partement wil zijn dankbaarheid uiten door te trachten een fonds bijeen te brengen voor de nieuwe vestiging van de Maatschappij. Zaandam heeft reeds het goede voorbeeld gegeven door f 2500 ter beschikking te stel len. Spreker drong aan op steun aan dit fonds door de departementen. Leiden bracht dank aan Amersfoort voor de manier, waarop het de vergadering heeft ontvangen. De heer Haaxman (Den Haag) herinnerde er aan, dat zijn afdeeling een gedenkboek had willen uitgeven. Voor het plan-Haarlem trekt Den Haag het zijne in. Prof. Limperg bracht den heer Posthuma dank voor zijn leiding. Daarna werd de vergadering gesloten. Na het gezamenlijke noenmaal, evenals dat van den vorigen dag aangeboden door het departement Amersfoort, werd door het gezelschap een autotocht door en om Amers foort gemaakt. Melkbesluit van 23 Juni 1925. Op vragen van het lid der Provinciale Stalen van Zuid-Holland A. N. Vaandrager, hebben Gedeputeerde Staten geantwoord, dat zij overtuigd zijn van de wenschelijk- 'heid, dat het vooral in deze provincie komt tot spoedige cn bevredigende resultaten van •het Melkbesluit 1925. De noodzakelijkheid is echter niet aan wezig van provinciewege de instelling van een nieuw controle-instituut te bevorderen. Bij het melkbesluit zijn geen dwingende voorschriften gegeven, maar de algemeene maatregel als bedoeld in aTtikel 3 is in voor bereiding. Ged. Staten zijn van oordoeA, dat de kos ten van een volmaakte melkwinning gedra gen dienen te worden door de consumenten. Ged. Staten zijn voornemens, nader over leg te plegen, op welke wijze het houden van stalwedstrijden door de Provincie be vorderd, zoo noodig gesteund zou kunnen worden. Vaststelling pensioengrondslagen van burgemeesters. Bij Kon. besluit is bepaald, dat de vast stelling van pensioensgrondslagen van bur gemeesters geschiedt door de Ged. Stalen, Veldhonwitsers N. I. L. De Minister van Koloniën heeft een com missie benoemd ter voorbereiding van de aanschaffing van ÏO1/» cM. veldhouwitsers voor het O.-I. leger. Voorzitler dier commis sie is majoor der art. J. T. W. Boxman, met verlof hier le lande; als leden treden op de gep. luit.-kol. R. A. J. Savalle en kapitein der art. J. L. Gude, laatstgenoemde gedeta cheerd bij het Dep. van Koloniën. De heer G. T. van Dam, directeur van het staatsbedrijf der artillerie-inrichtingen, zal als adviseur dier commissie optreden, Inkoop van diensttijd voor pensioen. De Ned. R.-K. Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus" heeft aan den raad van Ministers een adres gezonden, waarm hij beleefd doch dringend verzocht maatregelen te nemen, -waardoor: le. de Pensioenraad in de gelegenheid wordt gesteld alle bij dien Raad ingekomen aanvragen om inkoop met spoed te behandelen en 2o. art 134: der Pensioenwet zoodanig wordt gewijzigd, dat te allen tijde een ingediend verzoek lot in- koop kan worden ingetrokken. De Nederl. Vereen, van Staatsburgeressen. Deze vereeniging is haar jaarlijksche al gemeene vergadering te Groningen begon nen. De presidente, mevrouw S. v. cL IIoeve- Bakker uit Utrecht, opende de druk bezochte vergadering met een welkomstwoord. Al9 plaats van de volgende algemeene vergadering in het volgende jaar werd Haar lem aangewezen. Hierna werden eenige verslagen uitge bracht. De presidente gal een uitvoerig overzicht van het verhandelde op het te Parijs gehouden congres van den Wereld bond voor Vrouwenkiesrecht. Mevrouw Mulder-Van de 'Graeff de Bruyn en mevr. mr. Bakker-Nort gaven verslag van den Nationalen Vrouwenraad; mej. Rosa Man us, secretaresse van liet Nat. comité voor internationale zaken, gaf ver slag van het werk van dit comité en deelde mee. dat hel bureau in September te Gcnèvc zal zijn. Het verslag van de secretaresse, mevr. S. M. Ninck Blok-Gruys werd voor kennis geving aangenomen. De pennrngmeesteresse deelde mee, dal de vereeniging het vorige jaar financieel f 1000 is achteruitgegaan, welk verlies door een koerswinst van f 680 gedeeltelijk is opge heven. Zij wekte de leden krachtig op, mee te werken tot het weer op peil brengen van het achteruitgaande ledental door ieder een lid le werven. Vervolgens werd voor zes afdeeiingen mondeling verslag uitgebracht; door mevr. Marcus Nijland van de afd. Apeidoorn, mevr. Mansfeld van Arnhem, mej. Varos- sieau van Deventer, mevr. Bijslerveld van Zwolle, mevr. Tilma-Schaaf van Winscho ten en mej. Sloos van Rotterdam. In al deze verstagen werd geklaagd over de ietwat ver flauwende belangstelling der vrouwen voor het streven der vereeniging, maar de woord voersters eindigden allen met de verzeke ring, dat zij zich niet zullen laten ontmoe digen. Daarna werd de vergadering geschorst, en begaven de dames zich naar den huize Maas. waar haar door mevr. Bakker-Nort een thee werd aangeboden. Daarop had in het Familiehotel le Paterswolde een maal tijd plaats. Het vuil in den oven ol op den akkei. De Rijkscommissie werkt, naar wij ver nemen, zegt het „Vad.", gestadig door. Zij heeft dc excursie naar Drente al achter den rug, zoodat niets meer hel opstellen van het rapport, dat tegen half Juli verwacht wordt, in den weg staat. De bevindingen in Drenthe worden uit den aard der zaak strikt geheim gehouden. Naar wij verder vernemen, hebben de lichamen, welke zich met de vuilverwijde- ring en de onlginning met stadsvuil gaan bemoeien, de c-ommissie verzocht, ook hun terreinen te willen bezoeken. Het is nog niet zeker, of men aan der gelijke rapporten nog vóór de opstelling van het rapport zal kunnen voldoen. Verbod van feestvieren. In verband met den toestand in de venen heeft aldus moldl de Emmer Grt. de burgemees Ier van Emmen besloten voort aan geen vergunning meer te geven voor •het houden van volksfeesten op Zaterdag, wanneer de arbeiders hun loon hebben ont vangen. Wanneer zulks gewenscht voor komt, zal ook verboden worden twee dagen feest te houden; in Zwarlemeer is dit ver bod al toegepast Het Engelsche invoerverbod van verBch vleesch. Te Wolvega zijn twee van de drie export slagerijen, van de firma Lezer en van de firma Mendels Slager, tengevolge van het invoerverbod van versch vleesch in Engeland stopgezet. Overleden is de heer A. Bouman Jzn., oud-burgemeester van Nieuw-Beyerland, 93 jaar oud. Gisteren herdacht de heer K. ter Laan den dag, dat hij voor 25 jaar tot Kamerlid werd gekozen. Het feest werd in huiselijken kring gevierd. De officieele hu'ldigmg zal in September te Den Haag plaats hebben. Naast een groot aantal telegrammen en feli- taties ontving de heer Ter Laan een bloemstuk van de Zaandamsche wethou ders, de Raadsfractie def S.DA..P. le Zaan dam en Wormerveer, en den Zaanschen Bestuurdersbond. Inzake het ontwerp-WeeAdeverterings belasting blijft het adressen aan de regeenng met bezwaren regenen. Het zijn er te veel om deze allen te vermelden. Ze komen uit de meest diverse brandies van industrie en handel en ook van arbeiderszijde, in die branches werkzaam. Te Roermond is de eerste Limburg- sche burgerwachtsdag gehouden. Aanwezig waren o.a. de ministers Lambooy en Waszink. Rijksmuseum van Oudheden. Tentoonstelling van repro ducties van Egyptische wandschilderingen. Deze expositie van copieën door de schil deres Marcelle Baud in opdracht van bet Institut Francais d'Archéol. du Caire ver vaardigd naar muurschilderingen in Egyp tische graven, is 21 Juni geopend en zal duren tot 30 Aug. In den afgeloopen winter werd dezelfde collectie tentoongesteld in het Louvre en in het voorjaar in het Musée du Cinquantenaire te Brussel. Het zijn deels waterverfteekeningen, deels teekeningen in O.-I. inkt op glad getint papier, dat op dun linnen werd geplakt, alle gemaakt naar wandschilderingen in graven van particu lieren der Thebaansche Necropolis (be graafplaats) en zooals in een voorwoord van den catalogus wordt opgemerkt, ze toonen ons den hoogen bloei der Thebaansche BINNENLAND. Aanvang van het 58e Lustrum van hel U. S. C. Slot van de vergadering der Nederl. Mif, voer Nijverheid en Handel. Het casBatie-beroep van Muylwijk is vej* worpen. r BUITENLAND. Komt er eenige beweging in het Engelscht mijne ontliet? Dictatnnr in Spanje. Hevige aardbeving in Europa's Z.O.-hoek, schilder- cn teekenkunst tijdens de regee nng der LSde, 19de en 20sle dynastie 14001000 v. Chr.). Deze wandschil* deringen zijn niet als die der koningsgraven in den officieelen, maar in een vrijen stijl gegeven, omdat de kunstenaars hier veel meer vrijheid van handelen hadden en meer naar eigen inzichten te werk konden gaan. Hierdoor ontstond vaak een levendig-: heid van voorstelling, die in de koningsi graven ten eenenmale ontbreekt. In het bij-, zonder wordt de aandacht gevraagd voor de wijze, waarop de vreemde volkstypen als Syriërs, Nubiërs enz. zijn weergegeven In dit verband vergelijke men eens met het in het Museum aanwezige reliëf uit het graf van Haremheb 1350 v. Chr.), voorstel lende Aziatische vluchtelingen, waar wc eenzelfde realisme vinden, hetgeen sterk verschilt van den veralgemeenden stijl, die dc reliëfs in de beroemde grafkapel van Achet-IIetep-Her vertoonen. Ook bij de af-» beeldingen van dieren, al3 runderen, geiten en ezels, treedt het „verbijzonderde" in te genstelling tot het „veralgemeende" op den voorgrond (vergelijk de teekeningen van een groep bruin en beige gekleurde runderen en kalveren, een landschap met dartelende geit jes en een troep ezels uit de zaal rechts van den ingang, met de rundor-, geiten- en ezel* kudden uit de grafkapel). Al blijft het monumentale, eigenst ken merk van alle Ooster3che Kunst, dus oofe hier, in den grond aanwezig, het vrijere, het spreekt vanzelf, ligt ons Westerlingen nader, en maakt ons het aanvoelen van deze kunst werken gemakkelijker. Deze tentoonstelling is dan ook voor het publick van belang, ook al heeft de nauwgezette schilderes slechts kunnen weergeven, dat, wat er van de oude schilderijen gespaard is gebleven (fragmenten dus) en moet het onderschrift den leek meest de voorstelling verklaren. Zij het ook dat we hier slechts een af-» glans vinden van wat de origineel e werken geven, dan moeten we toch de schilderes, die herhaaldelijk blijk geeft een zoo groot besef te hebben van den geestelijken inhoud van haar voorbeelden, dankbaar zijn voor hetgeen ze ons voorzet. We komen op deze tentoonsleling binnen-» kort nader terug. - A Vereenigd Rotterdamsch-Hofstad Tooneel. Van het gezelschap zal o.a. deel - uit maken: Dr. Willem Royaards gedurende zes maanden al3 regisseur en acteur. Voorts zijn tot dusverre geëngageerd- dames: Annie van der Lugt Melsertvan Ees, Fie Carelsen, Wilh. Schwab—Weiman, Liiy Bouwmeester, Juliette Roos, Jo de Boer van Walraven, Jo Feilen—Steenbergen, Wilh. Kley. Rie Gilhuys, Dora Haus, Kilty Posthumus, Mien LandheerTels, Joekie Broedelet, Gertie van Raalte. Heeren: Cor v. d. Lugt Melsert, Hermann Schwab, Louis Gimberg, Jan van Ees. Theo Frenkel Jr., Louis van Gasteren, Anton Itoemer, Piet BTon, Jacques Reule, Ed. Palmers. CL Dommelshuizen, Jan van der Linden. Joh, Haus, Ru Mulder, Cor Treslem, Joh. Steen* bergen Jr. Bij de Nieuwjaarsvooratcllingen zal Marie van EysdenVink weder als gast mede werken, Annie van der Lugt Melsertvan Ees zal in dit seizoen haar 121/*-jange too- neelloopbaan herdenken. Wat het repertoire betreft, begonnen wordt met het Engelsche sensaliestuk* De Spooktrein. Voort3 zullen in den loop van het seizoen onder moer ten tooneele worden gebracht: Het Apeneiland, blijspel van Dr Helmulh Unger; Zoo is 't, is 't zoo, van Luigi Pirandelloeen nieuw stuk van Ossip Üynow; Robert en Marianne, van Paul Géraldy; De Heer en Mevrouw Dinges, van Denys Amiel; Het Prinsesje van het groene eiland, van Aide Smeding; Riviera, van Franz MolnAr; Het Apostelspel, van Max Mell; De sprekende aap, van Réné Fau*- chois; De brief van den koning, van Tagore* Huldiging mi. J. van Schevichaven. Onze Nederlandsche Conan Doyle, mr. J* van Schevichaven. die onder den „nom de guerre" van „Ivan3" tal van boeiende ro mans en jongensboeken heeft geschreven,

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1