Ho. 20331. Juni Tweede Blad Anno 1926, KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT HE RUNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. v PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 27 JUNI. Bodegraven. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. fcaUzcven, ds. G. A. Poll. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. hall- geven, ds. Joh. Dam. Geref. Gem voorm. 10 uur, preeklezen, %n nam. halfzeven, ds. van Reencn. Boakoop. Salvntori: voorm. halflien en nam. C uur |e heer de Jonge. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. dr. Glas. Ned. Herv. Geref. Evangelisatie: voorm. halftien, en nam. 6 uur, ds. Dekker, uit Op- 1 flensden. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. C uur &3. Fernhout. De Kaag. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. van gaaien. Koudekerk. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. fcalfzeven, ds. Israël. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 7 u, (Sa Haspers. Noordwijk-Binnen. Ned. Herv. Kerk: voorna. 10 uur en nam. ,fealfdrie (Bed. H Doop), ds van Haatten, Noordwijk aan Zee. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 uur, ds. F. G. Hospers. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 5 u. Bs. Koers. Onde-Wetering. Remon. Gem.: voorm. halfelf, ds. Groene- J Kregen, legerpre'dikant te Arnhem. Valkenburg. Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam. t uur ds. Hcrmanides. Voorhout. Ned. Herv Kelk: voorm. 10 uur ds. F, G. i £L Nicolaï. Voorschoten Ned. Herv. Kerk: voorm. 10 uur en nam uur, ds. H P. Fortgens. Waddinsveen. Ned. Herv. Kerk: voorin. 10 um leesdienst; fen nam. halfzeven ds. H. A. de Geus. Geref. Kerk: voorm. 10 uur en nam. 6 u. Bs. W. Veder. Zwammerdam. Remon. Geref. Gem.: voorm. halfelf, fis. Aappold (afscheid). -0 Ned.-Herv. Kerk. Beroepen: Te Ritthem: H. van Oyen, ïiulpprediker te Heemstede. Js Bedankt: Voor Huizen: J. E. Klomp, te Mdebroek. Geref. Kerken. Beroepen: Te Oud-dorp (Z.-H): S. ltonner, te Doornspijk. Geschenk aan dr. Geelkerken, Begin Juli zal dr. J. G. Geelkerken een Öoor Louis Cardinaals vervaardigd schilderij ten geschenke worden aangeboden. Het j toont den predikant zittende in zijn werk kamer in de weken, voorafgaande aan de Generale Synode le Assen. Het zal worden JEiangebcden door drie Amsterdammers, be- [hoorende lot verschillende kerkgenoolschap- ben en is bestemd voor de kerkcraadskamer *jan de historische Parkkerk. De Zuid-Afrikaansche studenten. Gistermorgen hebben de Zuid-Afrikaan- fcche studenten Deventer vaarwel gezegd. Tegelijkertijd werd afscheid genomen van Öen hoogen commissaris te Londen, die een bezoek aan Zwolle ging brengen, waar bij Wen geleden het gymnasium bezocht. Om nalfacht vertrok men in particuliere uuto's en autobussen naar Tcrwo'de. waar de coöperatieve stoomzuivelfabriek en melk inrichting „Dj Boerenstand" werd bezich tigd. Daarop begaf het gezelschap zich naar het café „De Klok", waar een prachlcollectie zoeien en slieren van het rood-bonle TJsel- vee was samengebracht. Hierna reed men over Oenen, Epe en ,Vaassin maar Apeldoorn. In hel nladhuis «Maar w.rd het gezelschap verwrlk-.md door den heer J. Th Wegener, voorzitter *an de VeTeenigiiig voor Vreemde!ingenver- keer te Apeldoorn. In de raadszaal hield de loco-burgemees ter. de In-er M. vanvWyhe, een rede lat het gezelschap. Daarna vereenigde het gezelschap zich aan een noenma il in het hotel „Keizers kroon". Alphen. Gisternacht had een botsing hlaafs op de Prins Hendrikstraat tusschen een motorrijder en een auto. Eerstgenoemde kwam in de langs den weg gelegen sloot lerecht. De auto, die volgens den motorrij der de bocht, die daar in den weg is. te groot nam, reed, zonder meer, door. Met behulp van een paar omwonenden, die in middels waren gewekt, heeft men den mo tor in 't holletje van den nacht uil de sloot gehaald. - De heer M. H. J. de Rhoon heeft bij de te Arr.s'erdam gehouden foto-tentoonstelling, uitgeschreven door de Ned. Vereen, van Fotografenpatroons een diploma ontvangen, ter waardecring van zijn ingezonden serie foto's. Bodegraven. Er i-: gisteren weer eens .fcen nauwkeurige controle gehouden over de rijwielbelasting-plaaljes. Den geheelen dag ^aren de belastingcommiezen op post. Het is verwonderlijk hoeveel bekeuringen nog werden uitgebracht. Men weel nu tooh bij na wel dat een plaatje noodig is. Opmerking verdient het dat tot nu toe liier ter plaatse wc! genoegen genomen werd met 'n plaatje dat in den zak werd gedragen, doch dat thans in dergelijke geyallen een boete van f 1 werd opgelegd. Dat het echter toch gevaarlijk is om het merk aan de fiets te be vestigen bleek anders gistermorgen heel duidelijk. De heer de B. begaf zich per fiets waarop een plaatje bevestigd was naar hel kerkhof. Daar liet hij deze aan den ingang achter om een begrafenis bij le wonen. Te ruggekomen liep hij letterlijk in de arnien der ambtenaren, die hem verbaliseerden, omdat hij geen plaatje bezat. Dat bleek in middels gestolen te zijn. Men zoekt nu de daders. Worden die niet gevonden, dan zal de rijwielbelasting dit jaar den gedupeerde maar eventjes f 9 kosten. De heer W. v. d. Giesen, alhier i3 le Utrecht geslaagd voor het candidaals-e^- amen in de Medicijnen. Door den kantonrechter ia de land bouwer C. die weigerde zijn perceel le doen aansluiten aan de Waterleiding, volgens de daarvoor beslaande voorschriften, veroor deeld tot een boete van f 10. Een overwin ning dus van de Waterleiding-Mij. op de onwillige huiseigenaars. Of de Mij. echter met een dergelijke kleine boete bijzonder gebaat zal zijn? In ieder geval is weer een mijlpaal bereikt in den strijd tusschen de gemeente en de waterleiding eenerzijds en enkele onwilligen voornamelijk landbou wers anderzijds. De kantonrechter heeft hiermede uitgesproken, dat aansluiting aan de buizen moet geschieden volgens de door de Maatschappij vastgestelde regelen. Een boer kin dus niet volslaan met alleen een huisleiding, maar moet ook voor zijn stal, volgens de geldende tarieven betalen. Zei fa een betaling voor het verbruikte aantal ku bieke meiers is niet toegestaan. Nu maar af wachten of men met deze uitspraak tevre den is. Burgerlijke Sta n d. Geboren: Cornelia, d. van C. Plomp en N. Gelder- blom Maria Hendrika, d. van N. van Schaik cn J. A. v. d. Wielen. Overleden: Arie Molenaar 66 jaar. In den loop dezer week vestigden zich in onze gemeente de volgende personen: J. Bolander, zonder beroep van Alphen a. d. Rijn; P. W. M. Niekerk, kassier Boerenleen bank van Zwammerdam; G. Kroes, dienst bode van Zwammerdam; H. Peeibolte, dienstbode van SchoonhovenK. v. d. Vis en echtgcnoote, zonder beroep van Zwammer dam; N. de Geus, dienstbode van Alphen aan den Rijn; P. J. S. H. van Dijck en gezin apothekers ass. van 's-Gravenhage. Inmiddels vertrokken: A. P. Nolst, zon der1 beroep naar 's-Gravenhage; W. Blonk, machinist naar Curacau; G. A. Roor, dienst bode naar Gouda en A. de Jong, dienstbode naar Nieuwkoop. Boskoop. Gevonden voorwerpen; een p>ar badschoentjee, een R.-K. kerkboekje, een kinderschoentje, 2 porteraonnaies, een rozenkrans in étui, een riem, een broche, 'n ceintuur van een dameejapon, een sponze- doos, een griffelkoker, een jongenspet. In lichtingen bij de politie. Koudekerk. De collecte gehouden in deze gemeente voor den gewapenden dienst heeft opgebracht f 27.45. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas, z. van Teunis Dorre- paal en van Marie Landwaart. Iemand, afkomstig uit het weeshuis te Bodegraven, zakte Woensdagavond alhier aan het station in elkaar, de geneesheer dr. VI., welke ontboden werd, kon slechts den dood conslateeren. Het lijk weid nog den- zelfden avond naar Bodegraven vervoerd. Leiderdorp. In den kringwedstrijd van de federatie van burgerwachten Rijnland- Oost, gehouden te Katwijk op 23 dezer, be haalde de burgerwacht alhier voor den der den achlereenvolgenden keer den wisselbe ker, zoodat deze in het bezit van de burger wacht alhier blijft. Verder behaalden op de personeel baan de navolgende schutters zeer fraaie prijzen: J. J. G. Teijn, J. J. Wolff, G. Gröenedijk, K. Spaargaren, G. de Braver, J. Nagtegaal, G. de Koning J.Mz., J. Appel, P. Zadclaar, Th. de Boer, W. Jansen, Th. Nagtegaal, en S. Nagtegaal. Op de vrije baan de schuters G. de Koning J.Mz., J. J. Wolff, G. Groenendijk, S. Nagtegaal, G. den Braver, Th. de Boer en J. Nagtegaal. De comman dant, de lieer J. M. de Koning verwierf den lsten prijs met revolverschielen. De wedstrijd werd bijgewoond door den Baljuw, den heer G. van der Valk Bouman, burgemeester alhier, alsmede door den bur gemeester van Benthuizen cn kapitein Bak huis, toegevoegd aan den gcncraal-inspec.- teur der burgerwachten. Roelofarendsveen. Dezer dagen had in het café v. d. Geest alhier een bespreking plaats tusschen de afdeelingen Leimuiden en Alkemade yan den Ned. Clir. Bouwvak arbeidersbond en den R.-K. Bond. De bijeen komst, die geleid werd door den heer J. A. Gortzak, werd bezocht door een 40-tal geor- ganiseerden en enkele anderen. Mede waren tegenwoordig het hoofdbestuurslid, de beer Terweij van den N. C. B. en de heer Gom- mers van den R. K. B. B Hoofddoel dezer bijeenkomst was. bespre king van den stand van zaken, aangaande het alhier af te sluiten gew. contract, het geen noodig js, daar bijna geen enkele pa troon georganiseerd is en al zoo het L. C. geen waarde heeft. Na eenige discussie werd besloten, mede in verband mei den snellen groei dezer af deelingen, spoedig aan het Hoofdbestuur on- dracht le geven, meer krachtdadig op afslui ting van het contract aan te dringen Hierna gaven weder een aantal nieuwe leden zich op en werd de vergadering gesloten. Woubrngge. Een interessante vondst deden de wctI;lieden* J. Schrcuder de Jong en W. van Yegte van Koudekerk bij graaf werk nabij Nieuwerhrug. Op een diepte van 1 80 meter .ontdekten zij een pot en een kan netje, zijnde volgens den directeur van het oudheidkundig museum te Leiden, dr. J. H. Holwcrda, aardewerk uit de 14e eeuw. In de pottenbakkerij te Brunssum werd, volgens de atlas van genoemden directeur, „Nederland's vroegste geschiedenis in bcekl" dergelijk eigenaardig gekleurd aardewerk gebakken, dat, nog in zijn bolvormige en hoekige randen de oude typen van Franken en Saksers bewaart. De pot met geknepen voet en het kannetje van bruin aardewerk van glazuur voorzien, zijn nog gaaf en zul len bij de oudheidverzameting ten raadhuize alhier een plaats vinden Zwammerdam. Gemeenteraad. Voorz. de heer P. Hoogenboom, burge meester. Aanwezig 6 leden. De Voorz. opent de vergadering en deelt mede dat do wethouder de heer J. A. Hoo- gendijk en de secretaris de heer E. B. ter; ïtaa, beiden door droeve familieomstan digheden verhinderd zijn dc vergadering bij te wonen. De heer J. Th. Hoogteyling, ambtenaar ter secretarie, vervult nu de functie van secretaris. De notulen der vorige vergadering wor den hierna voorgelezen en onveranderd vastgesteld. I. Ingekomen stukken: Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingekomen sbukken a. Schrijven van P. de Jong Jr., alhier, waarin hij mededeelt dat hij sinds eenige jaren in deze gemeente het beroep van metselaar en aannemer uitoefent en daarom verzoekt om bij eventueele aanbestedingen van gemeentewege te mogen mededingen of voor het uitvoeren van gemeentewerk in aanmerking te mogen komen. B. en W. zullen dit verzoek in nadere overweging nemen. b. Kennisgeving van den heer J. J. Regt- voort, dat hij zijn benoeming tot lid der commissie bat. wering van schoolverzuim aanneemt. c. Missive van ,,De Hollandschc Molen", vereeniging tot behoud van molens in Ne derland waarin de aandacht wordt geves tigd op de houtzaagmolen van den heer J. A. Hoogendijk, die ais eigenaar het voor nemen heeft deze molen te amovecren, doordat sinds eenige jaren de wind niet meer door hem als drijfkracht wordt gebe zigd. Waar gebleken is dat de inwoners van Zwammerdam prijs stellen c-p behoud van dien molen, vraagt genoemde vereeni ging of het Gemeentebestuur niet bereid zou zijn, eventueel in samenwerking met belangstellende gemeentenaren een bedrag jaarlijks disponibel te stellen ter tegemoet koming in de onderhoudskosten, welke het intact laten van den molen voor den eige naar zouden medebrengen. De Voorz. zegt dat B. en W. hieromtrent geen voorstel hebben. Wethouder van Muiswinkel wil even op merken dat in het voorgelezen schrijven geen poging van den eigenaar moet worden gezien, daar deze persoonlijk niet veel voor het voortbestaan van den molen gevoelt. Aangezien het verzoek der vereeniging bij geen der leden bijval vindt, wordt het 'schrijven voor kennisgeving aangenomen. II. Voorstel tot overname der straatlan taarns van de firma de Liefde. Voorgelezen wordt een brief van de directie der Bode graaf sche Gasfabriek, waarin een regeling wordt voorgesteld betreffende de overname van de in deze gemeente bcotaandc straat lantaarns nu weldra de straatverlichting electrisch zal worden. Volgens art. 8 der destijds door het Gemeentebestuur cn de firma De Liefde gesloten overeenkomst moeten de meerdere lantaarns dan bij den aanvang der gasconeesrie in deze gemeen te bestonden, door de gemeente worden betaald. Aan de hand van een berekening van dat meerdere gedeelte stelt de firma voor dat de gemeente 2/3 Van de berekende waarde daarvan of f 680 voor deze over name zal betalen. De heer Van Vliet vraagt öf de bestaan de gaslantaarns wel geschikt zijn om voor de electrische' vcrlichtirfg te worden ge bruikt. Spr. meent dat met het oog op de in Oud-Bodegraven aangebrachte electri- Bcihe lantaarns met veel eenvoudiger ma teriaal kan worden volstaan. De Voorz. is het met liet idee van den heer Van Vliet wel eens en zou ook liever een modellantaarn hebben, doch door hct> contract zijn we gebonden om de gaslan taarns over te nemen en. deze kunnen vol gens den directeur van bet Electriciteits- bedrijf ook voor het elecirtsdh. licht worden gebezigd. De heer Hoeks vindt de prijs van f 680 wel wat duur, want welke waarde hebben die lantaarns nu eigenlijk. De Voorz. vindt den prijs billijk want de meerdere lantaarns zijn nu oDgeveer 10 jaaT in gebruik en 1/3 van de prijs is afgeschreven. De heer Van Vliet zegt dat dc conces sievoorwaarden ons wel verplichten maar anders zou spr. er ook niets voor voelen. Bodegraven heeft ook gpen lantaarns over genomen. De heer Linschoten wijst cr op dat voor Bodegraven deze verplichting niet bestond. Indertijd had volgens contract de totale waarde van het materieel voor de straat verlichting moeten worden vastgesteld, doch dit is destijds verzuimd. De bij den aan vang van het contract bestaande 31 lan taarns worden nu ook eigendom van de ge meente. Men moet dub niet uit het oog verliezen dat de gemeente daardoor meeT eigendom krijgt. De heer Van Wijngaarden vraagt of ook de 23 lantaarns bij den' prijs zijn inbegre pen, die later op last van de gemeente zijn bijgeplaatst, waaTop de Voorz. bevestigend antwoordt. Op verzoek van wethouder Van Muiswin kel wordt de desbetreffende bepaling van het contract voorgelezen. De heer Edelman merkt op dat voor de meerdere bijplaatsing nooit iets is berekend en vindt het gevraagde bedrag dan ook billijk. Met algemecne stemmen wordt hierna besloten op het aanbod der Gasfabriek in te gaan. De Voorz. zegt dat nu dit besluit is ge nomen ook voortgang kan worden gemaakt met het in orde brengen der electrische straatverlichting. De directeur van de Al- phensche Lichlbedrijven heeft opgegeven dat de installatiekosten per lantaarn circa f 10 zullen bedragen. Aangezien er in totaal 54 lantaarns zijn is hiermede dus een be drag van pl.ra. f540 gemoeid benevens f 680 voor overname der gaslantaarns, is in totaal f 1220. Met hel oog op enkele meerdere kos ten vraagt spr. derhalve een crediet van f1300 aan voor het in orde brengen der straatverlichting hetwelk zonder hoofdelijks stemming wordt toegestaan. III. Voorstel tot liet verleénen van con cessie tot levering van gas iTi de gemeente aan de firma de Liefde. De Voorz. deelt mede dal naar aanleiding van door Ged. Staten gemaakte opmerkin gen omtrent het ten vorige male besproken concept-contract voor gaslevering, door de firma de Liefde in hoofdzaak aan alle be swaren is tegemoet gekomen en thans een gewijzigd concept-contract ter goedkeuring is ingezonden. Alleen wat betreft de over name van de fabriek kon deze firma geen verdere bepaling opnemen, omdat dil recht reeds aan de gemeente Bodegraven is toe gekend. Met den inhoud gaan B. en W. ove rigens geheel accoord, zoodal zij Üians voor stellen daaraan volledige goedkeuring te hechten. De Voorz. stelt voor het contract thans artikelsgewijze te behandelen. Wethouder van Muiswinkel wijst er op dat dit een zeer tijdroovend werk zal zijn en vindt het bovendien ook overbodig om dat Ged. Stalen het Zoowel technisch als juridisch nauwkeurig hebben onderzocht. De overige leden stellen ook op voorlezing geen prijs omdat zij toch destijds bet vorig contract ter inzage hebben ontvangen. Met algemeene stemmen wordt dan be sloten het aangeboden contract aan Ged. Staten ter verdere goedkeuring aan te bieden. De Voorz. zegt dal hel hem genoegen doet dat aldus betreffende de gaslevering een overeenstemming is bereikt, waarvan hij hoopt, dat wij nog jaren pleizier zullen hebben. De heer Linschoten vraagt of dc elec trische verlichting ook automatisch wordt ingericht wal door den Voorz. bevestigend wordt beantwoord. Het onderhoud en dc bediening zal aan bet Electriciteitsbedrijf te Alphen worden opgedragen. IV. Vaststelling vennenigvuldigingsgelal voor de plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1926/1927. De Voorz. zegt dat voor de vaststelling, npg niet alle gegevens bekend zijn, omdat alle aanslagen over 1925/1926 nog niet zijn vastgesteld. Aan dc hand van de reeds be kende cijfers, kan evenwel worden börekcnd dat voor het komende belastingjaar met een vermenigvuldigingsgetal van 1.60 kan wor den volslaan. Het vorige jaar was dit 1.75 zoodat de belasting dus kan worden ver laagd. Mot algemeene stemmen wordt be sloten het vermenigvuldigingsgelat op 1.60 vast ie stellen. V. Verzoek van H. Slinger om ontheffing van een door B. en W. opgelegde verplich ting tot het leggen van een straal, alvorens vergunning wordt verleend tot hot bouwen eener woning voor P. van Wensveen. De Voorz. zegt dat hel hier betreft een bouwvergunning voor een te bouwen wo ning aan een op het in bewerking zijnde uitbreidingsplan dezer gemeente geprojec teerde straat. Op advies van den gemeente- opzichter is aan de bouwvergunning ver bonden het aanleggen van een slraat daar tor plaatse. Dil adres is nog niet behandeld in de vergadering van B. en W., zoodat geen voorstel kan worden gedaan doch de Voorz. meent dat alvorens een beslissing wordt ge nomen het idee van den Raad eens moet worden gehoord. De Voorz. schorst hiervoor enkele oogenblikken de openbare verga dering. Na heropening wordt als resultaat der ge houden besprekingen besloten dat B. en W. dit adres nog eens nader in onderzoek zul len nemen en te zijner tijd met een ander voorstel zullen komen. In verband met de ramp te Borculo heeft de Vereeniging van Nederlandsche gemeen ten getracht eene voor de gemeente zoo vooideelig mogelijke overeenkomst tot col lectieve verzekering met assuradeuren te sluiten tegen eventueele gevolgen van der gelijke rampen. De premie waarvoor de ge meente-gebouwen en inboedels zouden kun nen verzekerd worden bedraagt voor deze gemeente 123.05 per jaar. De Voorz. heeft reeds van enkele gemeenten gelezen die daartoe zijn overgegaan en gezien de lage premie gevoelt spr. er ook wel iels voor, hoewel B. W. daartoe geen bepaald voor stel willen doen. De heer Linscbolen voelt voor ccn derge lijke verzekering niet veel. Al is de premie ook laag na 10 jaar is daarvoor reeds weer f230 uitgegeven en gelukkig komen zulke rampen in ons land sporadisch voor. Tegen naluursverscliijnselen valt nu eenmaal niet te vechten. De heer Edelman kan zich met den heer Linschoten vereenigen; ook de andere leden voelen er niet' voor, zoodat het schrijven voor kennisgeving wordt aangenompn. VII. Bespreking wegverbrecding en trot toir Molenbuurt. De Voorz., zegt dat de technisch ambte naar van den Rijkswaterstaat hem heeft medegedeeld dat het Rijk de rijksweg in deze gemeente gaat verbroeden en met het oog daarop gevraagd heeft of daaruit voor de gemeente geen aanleiding zou kunnen bestaan een trottoir aan te leggen van de brug bij den heer J. A. Hoogendijk tol aan de woning van den heer Wientjdi. De gemeente-opzichter heeft geadviseerd hij het Rijk er op aan le dringen dc weg 6 inplaals van 5 M. brepd le maken, daar dit voor de gemeente voordceliger uitkomt voor een te leggen trottoir. Wanneer langs be doeld gedeelte van den weg een trottoir ter breedte van twee M. aan beide zijden wordt aangelegd dan worden de kosten door den gemeente-opzichter daarvan op ongeveer i 7000 begroot. Wethouder van Muiswinkel juicht ver bloeding van den Rijksweg zeer toe, doch gezien den financicclen toestand der ge meente is spr. absoluut tegen hel aanbren gen van een zoo kostbaar trottoir. Dc lieer van Wijngaarden vraagt als aan beide karden een trottoir wordt gemaakt waar men dan met het fietspad moet blijven, De voorz. zegt dat dit vervalt doch daar tegenover slaat dat de middenweg belang rijk breeder wordt. De voorz. vindt het idee wel een ideaal verbetering doch is geschrok ken van de groote kosten. De heer Linschoten zegt dat tegenwoor dig algemeen gestreefd wordt naar brecdcre wegen, doch daardoor blijft er voor de voet gangers hoe langer hoe minder ruimte over, daarmede wordt blijkbaar heel geen reke ning gehouden. De voorz. zegt dal ook de mogelijkheid be slaat aan een zijde een trottoir te maken dan zouden de kosten ongeveer f 4000 be dragen. Besloten wordt nog nader te conferecren cn het plan in studie te nemen, aangezien het nog niet in B. cn W. is behandeld. VIII. Wijziging begrooting dienst 1925 en 1926. Voor enkele posten die overschreden zijn op genoemde begroojing wordt een wijziging goedgekeurd. Tevens wordt besloten om de nog aan te gane lecning voor de kosten van het trottoir aan den Overtocht te verhoogen met f 1300 voor de electrische straatverlich ting. Bij de rondvraag informeert de heer van Vliet hoe liet slaat met de aansluitingen aan de waterleiding in Oud-Bodegraven. De voorz. zegt dat met de laatst? maat regelen een goed resultaat is bereikt. Wan neer nog twee boerderijen aansluilcp zullen de kosten zijn gedekt. Sluiten deze niet vrij willig aan dan zullen dwangmaatregelen worden genomen. De heer Edelman zegt dat hij op weg naar de raadsvergadering heeft opgemerkt dat twee woonwagens niet op het daarvoor be stemde terrein konden komen omdat zij daar 1 do niodder wegzakten. Spr. vindt hetgeen goede verhouding dal aldaar een bord aan geeft standplaats voor woonwagens terwijl het terrein er in werkelijkheid ongeschikt voor is. De voorz. zegt dal dit al cenigen lijd de aandacht van B. en W. heeft gehad doch de hooge prijzen voor dc verharding gevraagd nog van hel in orde maken van liet terrein hebben teruggehouden. Dc heer Edelman zegt, dat als men eens begon mei de helft van liet terrein (e ver harden, dat al voldoende zou zijn. Er moet toch wat gedaan worden om de zaak in orde te krijgen. Besloten wordt B. en W. een blanco cre diet te verlecnen om de helft van hel ter rein voor liet doel geschikt te maken. De heer Van Wijngaarden vraagt of da Brugstraat niet eens kan worden nagezien. Bij veel regen blijven daar op verschillende plaatsen groole plassen staan. Ook vraagt spr. of op de begrooling geen post voorkomt voor hel verven van hel Gemeentehuis, wal zeer noodig is, terwijl spr. voorts nog wijst op enkele noodige kleine herstellingen aan gomeenlegebouwen, die, wanneer zij tijdig worden verricht, grooter onderhoud zullen voorkomen. De voorzitter zegt toe, dat rnei een en ander rekening zal worden gehouden. De heer Hoeks vraagt of het trottoir aan den Overtocht nog niet wordt gelegd. Spr. dringt op spoedige afdoening aan, opdat hel werk nog gereed komt voor hel najaar. De voorzitter zegt, dat de noódige stukken voor vergunning naar het Departement van Waterstaat zijn verzonden. Daar niemand verder het woord verlangt, sluit de voorzitter hierna de vergadering. Aalsmeer. De lieer W. Wegman, kostei der Ned. Herv. Gemeente alhier, zal Zon dag as. voor de laatste maal zijn functie waarnemen in den openbaren dienst. Tegen den lsten Juli a.s., den datum, waarop hij voor 25 jaar als zoodanig in dienst trad, heeft hij den kerkeraad dit voorjaar zijn ontslag verzocht, wat hem op de meest eer volle wijze werd verleend. Het kerkbestuur toch zag dezen trouwen, altijd iedereen ter wille zijnden functionaris slechts noode ver trekken, doch wist ook, dat de koster, door drukke werkzaamheden aan den anderen kant genoodzaakt was zijn kerkelijke func tie los te laten. Wegman heeft onder drie predikanten gediend, n.l. ds. Gijsman. ds de Bruijn en ds. v Elden. De dag van Zondag dan, wanneer hij voor de laatste maal met de gemeente als koster in haar midden zal zijn, zal ongetwijfeld voor hem een zeer moeilijke zijn. Het is 't moment van schei den; dan worden de banden losgemaakt, welke in den loop der jaren zoo hecht ge knoopt waren. Wegman kan echter daar naast mei voldoening terugzien op alles wal hij als koster voor de gemeente heeft mogen zijn: een navolgenswaardig voorbeeld van trouwe plichtsbetrachting. Moge hel den be minden koster met de zijnen in zijn verder leven welgaan. Haarlemmer meer. Burg Stand Qeboren: Jacoba, D. v. A. J. Speijker c-n A. Iloman. Pielernella Hendrika Aritoi- netla. D. v. R. A. van Darn en A van Leeu wen. Johannes, Z v. J J. Benschop cn B. van Allreer. Arie. Z. v. D. Middelkoop cn T. N. Clement. Johanna Theodora Ma ria. D. v. J. S. P. Braak en A van der Touw Kraan. Maartje, D. v. J. tloogencs en J Kos. Gerardus Simon, Z. v. G. Duiven voorden en P. M. Vertegaal. Neellje, D. v. E. Versteeg en A. Tolenaars. Agnes. D. v W. van Gelderen en W. Jngt. Jacobus Nicolaas, Z. v. T. C. Los en M. Iloutkoopcr. Gerardus Maria, Z. v. G. Alders en C. A. Tromp. Jacob Tcupis. Z. v. J. A. Slooten en A. M. Kooij. Jan, Z. v. E. van Aas elf en J. Kranenburg.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5