ZOMERSTOFFEN AGENDA. fvaoi Groote Prijsvermindering van Mousselines - Crêpes - Zephyrs TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN, Vrijdag. KatwijkaandenRijn (De Roskam) Vergadering bloembollenkweekers. 8 uur. Dinsdag. „Jeruèl" (.Middelstegracht 3): Spr. ds. C. J. Hoekendijk. 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Htfe^ewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater", Haarlemmerstraat: Bios- roop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdag en 'a Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- on Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag): „Duizend en één lach". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 Juni tot en met Zondag 27 Juni waargenomen door de apotheken der H.H. G. F. Reyst, Steen- 6lraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31. telef. 1313. RECLAME. Apotheek „De Vijzel", De Kempenaer- straat 4, Oegslgccst, Telef. 274, dag en nacht geopend. 7085 naar Britlannië gezonden, om de indus trieele staking te steunen. Er is tijd voor debat toegestaan op verzoek van eenige leden van het parlement, die ook vroegen, of de documenten, door de overheden in beslag genomen, toen eenige communistische opruiers in Oct. j.l. werden gearresteerd, gepubliceerd zouden worden. Een bloemlezing van deze stukken werd uitgegeven in een boekdeel, hetwelk 135 bladzijden beslaat. Uit vele mcdedeelingen blijkt, dal er betrekkingen bestonden lus- schen de communistische partij van Groot- Britanniê, de communistische Jeugdbond en de nationale minderheidsbeweging, de 3de communistische internationale der arbei ders en de roode internationale der arbei- dersvereenigingen te Moskou. Een brief, in facsimile, gereproduceerd, is gericht tot Inkpin, secretaris-generaal der communis tische partij van Grool-Britannië, en gelee- kend door Duttewko, die verbonden is ge weest aan de propaganda der communisti sche partij in Indië. Hij wordt aangehaald als een voorbeeld, hoe de Russische han delsdelegatie cn de Al-Russische coöpera tieve vereenigingen, Arcos geheeten, te Londen betrokken zijn bij de zaken der communistische partij in Grool-Bntannië. De brief is gedateerd 15 Juni 1925 en de schrijver heeft den volgenden zin gebruikt. „Ik heb mijn instructies ontvangen, om lij delijk mijn bezigheden te veranderen, zoo wel van do leiders van Arcos, als van delegatie." Andere brieven maken gewag van de overdracht van fondsen of van klachten, dat beloofde gelden niet zijn ontvangen. Ver achtelijke opmerkingen over de Bntsche arbeidersleiders en „de z.g. Brilsche socia listen" komen veelvuldig voor. Naar Mc. Neill in het Engelsche Lager huis mededeeide, bedragen de schulden van Rusland aan de Engelsche regeering 801 millioen pond, en die aan Engelsche onder danen bovendien nog 257 millioen. In het mijncoiiHict totaal geen verande ring. Het bestuur der Internationale Mijn- wcrkersfederalie hefelt o.a. besloten zooveel mogelijk financieelen steun aan de Engel sche mijnwerkers te verleen en en de po gingen te versterken in elk land om den invoer van kolen in Engeland tc beletten. Praclisch verwacht men van dit stelsel nicls. In een verklaring zei-de Cramp, de secre taris van den Nalionalen Bond van Spoor wegarbeiders, dat het mogelijk is, dat er een ernstige agitatie ontstaat bij de spoor wegen, tenzij de maatschappijen bereid zijn, niet slechts naar de letter, doch iok naar den geest, de overéénkomst na te leven, die gesloten was als voorwaarde voor de stop zetting der jongste algemeene stakiEg. De maatschappijen hebben geweigerd het ver- zo. k in te willigen om een conferentie bij een te roepen om de onrechtvaardigheden te bespreken, die begaan zijn en de i estu- ren der drie vakbonden zijn bijeengekomen om de maatregelen vast te stellen, welke zij willen treffen om de schending der over eenkomst le voorkomen. Ten antwoord op deze beweringen van Cramp verklaarde een vertegenwoordiger der spoorwegmaatschappijen, dat deze stipt de overeenkomst met de spoorwegarneiders naar letter en geest hebben uilgevoejrd. Alle gevallen, waar Cramp op zinspeelt. 2ijn na onderzoek tot tevredenheid der arbeiders geregeld. Lloyd George is op 't oorlogspad. In een rede zeide hij o.a., dat hij zich door nie mand uit de partij wil laten dringep, tot welke hij 36 jaar lang heeft behoord als vertegenwoordiger van één en heizelfde district. Ilij was trotsch op de diensten, die hij als liberaal politicus aan het land be wezen heeft. Zinspelend op de 12 afgevaar digden. die hem een votum van vertrouwen geweigerd hebben, zeide hij. dat er een dozijn menschen zijn. die niet met hem kunnen samenwerken, doch 3 millioen kie zers, die het wel kunnen. Hij werpt zich niet op als leider, doch wil slechts goed werk verrichten in dienst der partij. Hij zal verder samenwerken met allen, die naast hem willen staan en het niet tragisch op vatten, dat een soort krijgsraad hém uit de partij gestoolen heeft, zonder hem eerst te hoorei. PORTUGAL. Naar de monarchie? Ondanks de verzekering der regeering, dat de republikeinsche staatsvorm gehand haafd zal blijven, gaan er geruchten, dat de monarchie spoedig hersteld zal worden. Als afgezant van den vroegeren Koning Ma nuel zou Norton Mattos te Lissabon aange komen zijn. Primo de Rivera heeft een overste naar Lissabon gezonden om Da Costa zijn gelukwen9chen over te brengen. Bevestiging is wel gewenschti ITALIË. Communisten-arrestatie. De „Temp9" verneemt uit Rome, dat de politie van Florence tal van communisten gearresteerd heelt na de ontdekking van een uitgebreide goheime organisatie die door het buitenland gesubsidieerd werd. BULGARIJE Een moratorium gevraagd. Uit Sofia wordt gemeld dat de Bulgaar- sehe regeering officieel te Genève een mo ratorium heeft aangevraagd wegens den kri tieken financieelen toestand als gevolg van de economische crisis in het land. POLEN. Onrust en onzekerheid. De begrootingscommissie van den Pool- edhen Landdag heeft twee amendementen aangenomen, die een geheele wijziging van het regeeringsontwerp voor de vooxloopige begrooling beteokenen. Het eerste amen dement, dat ingediend was door Domsfii van de boerenpaj-tij, betreft de beperking der uitgaven voor het derde kwartaal tot 400 miliioen zloty, terwijl het regeerings ontwerp 457 millioen voorziet. Voort© wér den de amendementen van enkele leden der rechterzijde aangenomen, waarbij de door de regeering voorgestelde 10 pCt. verhooging van alle belastingen van de hand werd gewezen. Na het aannemen van deze amendemen ten verliet minister president Bartels op demonstratieve wijze de zaal. Gaat het aan op dictatuur 1 Verder wordt gemeld, dat als gevolg van de steeds toe nemende duurte in bijna alle Pooleche in dustriecentra stakingen dreigen. Tot dus ver is het in Graudenz, Thorn, Bromberg en Krakau alleen tot partieele stakingen gekomen. In het kolenbekken van Drom- browa eischcn de arbeiders loonsverhoogin- gen van 20 tot 25 pCt. Bijzonder kritiek is de toestand te Lodz en in de overige tex- tielgebieden, waar meD tegen 1 Juli een algemeene staking voorbereidt. Tot dusver hebben de arbeiders nog nergens politieke eischen gesteld, Pilsudski heeft een algehccie verande ring in de hoogste militaire bevelvoering aangebracht. Vele hoofdofficieren zijn ge pensioneerd, terwijl omtrent 100 officieren van den generalen staf naar de linictroe- pen zijn overgeplaatst. VEREENIGDE STATEN. De immigratie-quota. Zooals bekend is, zal van 1 Juli 1927 af de rasoorsprong van de tegenwoordige be volking der Verecnigde Staten van Ame rika den grondslag vormen voor de quota der immigratie. Welke wijzigingen in de aandeelen der verschillende Euroj.eesche laiiden zouden intreden blijkt uit onderstaande tabel. Van 1/7 '26—30/6 '27 Van 1 Juli '27 af. Engeland 34007 85135 Duitschland 51227 20028 Ierland 28567 8330 Italië 3845 6716 Polen 5982 4536 Rusland 2248 4002 Zweden 9561 3027 Nederland 1648 2762 Oostenrijk 785 2171 Frankrijk 3954 1772 Hongarije 473 1521 Tsjecho-Slow.. 3073 1359 CHINA. Onrust te Shanghai In industrieele kringen te Sjanghai heerscht groote onrust, doordat zeshon derd arbeiders in een Japansche katoenfa- briek plotseling den arbeid neerlegden als protest tegen de arrestatie van den fa- brieksrecheröheur. De stakers staken den katoen voorraad in brand en toen de brand weer verscheen, vielen zij deze met een regen van steencn en andere projectielen aan. De politie kwam tusschenbeide» en arresteerde twaalf personen. De toestand wcwdt ernstig geacht. BUITENLANDSCH GEMENGD. Een monument bij Quatie-Bras. Een gedenkteeken ter nagedachtenis van de in den slag van Quatre-Bras gesneuvelde Nederlanders en Belgen is door generaal De Selliers de Moranville onder groote belang stelling onthuld. Een kleinzoon van den hertog van Wel lington, wiens landgoed zich bij Baissy-Thy bevindt, heeft een stuk grond voor he<t mo nument beschikbaar gesteld. Op het monu ment bevindt zich een in het Fransch ge stelde inscriptie, hetgeen de Vlaamsche bla den doet opmerken dat men wel een Vlaam se hen tekst er aan had kunnen toevoegen met het oog op de Nederlanders aan wier zijde de Belgen streden. Door den bliksem gedood. Bij Neusalz aan den Oder zijn 7 Rijks- weersoldalen der ordonnans-afdeeling door den bliksem gedood. Nieuwe botsing in Engelsch-Indië. Te Delhi hebben weer onlusten plaats gehad tusschen Mohammedanen en Hin does. Bij deze onlusten is een Hindoe vóór de Moskee door een dolksteek gedood en zijn 48 personen gewond, o.a. een politie- brigadicr, 14 Hindoes en 28 Muzelmannen. De overheid heeft alle samenscholingen van meer dan 5 personen verboden. De militaire maatregelen blijven gehandhaafd. RECLAME. 0 19, 0.23, 0.25, 0.26, 0.29, 0 39 7183 De marine-ontwapening. WASHINGTON, 25 Juni {Reuter). In of- ficieele kringen uit men zijn verwondering over het feit dat de marine-deskundigen te Genéve het Amerikaanse he voorstel lot be perking der tonnage verworpen hebben. Dit is een ensenliecl punt van het verdrag van Washington, waarvan Frankrijk en Italië mede-onderleekenaars zijn. Oorzaak van dit' optreden der deskundigen moet naar men meent gezocht worden in de kwestie der onderzeeërs. Complot in Spanje ontdekt PARIJS, 25 Juni. (Belg. Tel. Ag.). Volgens een telegram uit Madrid aan het „Journal" ontdekte de staatspolitie gisteren een uitge breid politiek complot met vertakkingen over het geheele land. De beweging, die in den avond moest uitbreken, was tegen het regiem gericht en werd voorbereid door geavanceerde liberalen en republikeinen. Verscheidene arrestaties hadden plaats, waaronder vele iniellectueelen en de vroe gere republikeinsche afgevaardigden Macu- lino en Parissebero. Verscheidene geziene legerhoofden hadden zich bij de beweging aangesloten. Een manifest dat tot het volk zou worden gericht droeg de onderteekening van kapitein generaal Weylcr die zich te Palma op Mejeroa bevindt en thans nauw keurig wordt bewaakt. Ook een voormalig minister van oorlog zou zijn gecompromi- leerd. Men gelooft niet dat de reis des ko- nings, die Vrijdagavond naar Parijs en Lon den zou vertrekken, door het complot zal worden vertraagd. De regeering is den toe stand meester. Overal heerscht rust. Vooi Benesj. PRAAG, 25 Juni (Belg. Tel. Ag.). De exe cutieve der Nationaal Socialistische Partij nam een nieuwe motie aan, waarin ver trouwen wordt uitgesproken in Benesj en zijn politiek volkomen wordt goedgekeurd. Drie twaalfden toegestaan. WARSCHAU." 25 Juni. (Belg. Tel. Ag.). De begrootingscommissie uit den landdag heeft in derde lezing drie twaalfden voor Juli. Augustus en September toegestaan overeenkomstig het verlangen der regeering dio de kwestie van vertrouwen stelde. Weer een wetsvoorstel ingediend. WARSCHAU, 25 Juni (V. D.). De boeren partij Piast heeft een wetsvoorstel inge diend, waarbij de President der Republiek het recht krijgt de bestaande kieswet te hervormen door een wetsafkondiging. Hef voorstel houdt levens in een vermindering van het. aantal afgevaardigden van 444 tot 3C0. alsmede eeD maximum aantal senato ren van 73 a 75. De Laden merken op, dat de door do partijen in?rd:end.-. wetsontwer pen inzake de grondwetsherziening verder gaan dan de regeeringsvoorstellen. Amerika en het Internationaal Recht. WASHINGTON, 24 Juni (Reuter). Staats secretaris Kellogg heeft een schrijven ge zonden aan de commissie voor buitenland- sche aangelegenheden van de Kamer van Afgevaardigden, waarbij hij Amerika's deel neming aan de derde Haagsche conferentie aanbeveelt, met het eenige doel om de codi ficatie van internationaal recht le bevorde ren, op voorwaarde, dat alle belanghebben de landen, onverschillig of zij lid zijn van den Volkenbond of niet, aan de conferentie kunnen deelnemen, en voorts mits volledig rekening wordt gehouden met het voorbe reidende werk van rechtsgeleerden zoowel op het westelijk halfrond als die in Europa, de conferentie wordt bijeengeroepen op een tijdstip dat de ontwerpen voldoende voorbe reid zijn kunnen worden, en het voorberei dende werk der Amerikaansche rechtsge leerden gereed is voor bespreking. Kellogg zegt in dat schrijven verder, dat Nederland zich op informeele wijze tot hem heeft ge richt en de Nederlandsche regeering met zijn voorstellen instemt. Hij voegt daaraan toe dat hij voor het oogenblik niet kan zeggen welke tijd de geschikte is voor de conferen tie, doch van meening is dat het congres de noodige gelden moet toestaan, ten einde de regeering in staat te stellen vertegenwoor digers daarheen te zenden wanneer de uit- noodiging tot deelneming ontvangen wordt. ëyrië. BEYROET, 24 Juni (Belg. Tel. Ag). De Kamer van Afgevaardigden van den Liba non beeft met algemeene stemmen een motie van vertrouwen in den eersten minis ter der republiek aangenomen. Het votum wTerd voorafgegaan door een ernstig debat, dat den stempel droeg van verstandigheid, gematigdheid en loyauleit jegens Frankrijk, hetgeen vooral ook het geval was bij de hou ding der Droesen-afgevaardigden. waarbij die der Mahommedanen zich aansloot. Uit China. HONGKONG, 25 Juni (Reuter). Volgens Chineesche berichten uit Canton dringen degenen die de staking en den boycott heb ben op touw gezet aan op vergoeding als een conditie sine qua non voor de regeling der geschillen, Groote brand. PARIJS, 25 Juni. (Belg. Tel. Ag.). De .Petit Parisien" ontving een telegram uit Genéve, dat vannacht een reusachtige brand is uitgebroken in een zijdcfabriek te Belle- garde, die door gebrek aan water zich met groote snelheid ui (breide, zoodat de aange- rrichte schade in de industrieele wijk zeer groot is. 4 bommen geworpen. SOFIA, 25 Juni (Belg. Tel. Ag.). In den afgeloopen nacht zijn vier hommen gewor pen in de stad Petrich door onbekenden, die in de richling der grens vluchtten. Er zijn vijf gewonden. Stad verwoest. NEW YORK. 25 Juni. (V. D.). De Mexi- caansche stad Leon is tengevolge van een dijkdoorbraak geheel door het water over stroomd. De doorbraak was zóó onverwacht, dat duizenden personen den dood in de gol ven vonden. Een groote oplichterszaak te Rotterdam. Duitse li e firm a's voor 40 mille benadeeld. De Rotterdamsche recherche heeft een uitgebreid complot van flcsschentrekkers ontdekt Sedert Januari van dit jaar was in een winkelhuis in de Oppert een aantal Duitsehers gevestigd, die een zaak dreven onder den naam van Kuhne Co. Als di recteur daarvan trad op zekere G. K. R. Kuhne en als zijn gevolmachtigd vertegen woordiger de heer P. Klieman. Kuhne was voor de zaak steeds op reis cn Klieman dreef de zaken. Er werden steeds groote inkoopen gedaan en geregeld geschiedde dit op cre- diet. De kleine bestellingen werden betaald doch als de groote daarna volgden moesten de leveranties op crediet gegeven worden. Vroeg een firma naar inlichtingen dan wer den steeds opgegeven voor referenties een firma in Berlijn en een groothandelaar in meubelen te Rotterdam, Beide gaven dan steeds goede inlichtingen. Het is echter ge bleken dat de firma in Berlijn een gewone werkman was en de groothandelaar te Rot terdam een depothouder van een broodbak kerij le Rotterdam. Alles was van hun ga ding. Wanneer de goederen geleverd waren dan werden ze als buit beschouwd. De goe deren werden steeds voor de helft van de waarde verkócht, meerendcels aan een zeke ren J. M. W. te Rotterdam. Deze verklaarde dat hij de firma Kuhne aan geld had gehol pen en dus op deze wijze een gedeelte te rugkreeg. Het meest is gedupeerd een meu belfabriek in Johstad in Saksen. Eerst wer den vier schrijfburcaux voor f 330 gekocht cn dadelijk verkocht aan een meubelhande laar voor f 52.50 per stuk. Daarna werden er 12 besteld en vervolgens 60. Deze werden verkocht voor f 60 en kostten bij inkoop veel meer. De fabriek in Johstadt heeft nooit geldt gekregen. Behalve schrijfbureaux werden ook „geflesclit" koffiemolens, handkoffers, gramofoons, handborslels, kinderspeclgoedc- ren, stofzuigers,- kinderwagens, waterketels, etc. Er werd een winkel voor al deze goede ren ingericht die beheerd werd door zeke ren J. M. W. Er zijn weinig Nederlandsche firma's gedupeerd. Het leeuwenaandeel wordt door Duitsche zaken gedragen. Het totaal bedraagt ongeveer f 40.000. Donder dagavond stonden aan de Pakketpost te Rot terdam 33 pakketten voor de heeren gereed. Deze zijn echter geretourneerd. In verband met deze oplichting zijn Kuhne en Klieman in bewaripg gesteld. De medeplichtigen zul len vermoedelijk later worden aangehouden. Diefstallen te Veenendaal. Reeds geruimen tijd miste men aan het slation U.Y.S.M. te Veenendaal verschillen de goederen. Ongemerkt werd al eens op gelet. doch steeds zonder resultaat. Nadat sinds kort weer verschillende dingen waren verdwenen, stelde men de politie van het ge val in kenni9. Toen dan ook verleden week een mandje kersen zoek was, werd het toe zicht nog verscherpt. Men ontdekte evenwel niets. Maandag veidween een doos met over hemden. De eigenaar werd er bij gehaald, de politie onderzocht alles nog eens goed, met het resultaat dat het spoor leidde naar een der rangeerders. De man werd naar het politiebureau overgebracht en viel al spoe dig door de mand. Het bleek een zekere de B. te zijn, die daar te stede woonachtig is. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is ter beschikking van de justitie te Arn hem gesteld. De B. stond bekend als een net en op passend man. Hij heeft reeds 33 dienstjaren achter den rug. Op audiëntie. ,,De Nederlandsche Werkgever", orgaan van het „Verbond van Nederlandsche Werkgevers", meldt, dat op Donderdag 1? Juni een delegatie uit het bestuur van het Verbond op audiëntie is geweest bij jlir. mr. D. J. de Geer, voorzitter van den Raad van Ministers, minister van financiën. De délegatie vestigde de aandacht van den minister op den zeer zwaren belasting druk, waaronder het economische leven van Nederland op dit oogenblik zucht. Met klem drong het Verbond er bij den Minister op aan, dat hij met krachtige hand een verlaging van den totalen belasting druk van ons land zou doorzetten. Het feit, dat de begrooting van inkomsten en uitgaven op dit oogenblik sluitend is, mag het oog niet doen sluiten voor de groote moeite, die onze industrie ondervindt om den concurrentiestrijd vol te houden. Ver laging van den totalen belastingdruk mag dus urgent worden geacht. In dit verband wees de delegatie op de groote bezwareD, welke voor onze nijver heid zullen voortvloeien uit een eventueel© aanneming van het ontwerp weeldevertc- rïngsbelaeting en de daarmede samenhan gende ontwerpen tot verschuiving van den belas tingrduk. De ervaring in Duiteahland opgedaan met den Luxussteuer aldus werd den Minister gezegd kan ons met groots mate van zekerheid doen voorspellen, wafi het gevolg zal zijn van de invoering van' een Weeldeverteringsbelasting. De Luxus> «teuer die, evenals het ontvcrp-Wcelde- verteringsbelasting, de reuringen met een weeldekarakter trachtte tc treffen door het heffen van een belasting bij de bron, moest in Duitschland worden inge trokken door de groote vermindering v<i.Qi afzet en vermeerdering van werkloosheid, die daarvan een gevolg waren. De delegatie meende den Minister in overweging te mogen geven van het in voeren va nhet ontwerp-Wccldevcrtcrings- tjelasting af te zien. De Minister zegde toe, de bezwaren door het Verbond naar voren gebracht, ernstig te zullen overwegen. De delegatie vestigde vervolgens de aan dacht van den Minister op het feit, dat de voorgenomen wijziging van dc Successie- wetsohenkingen aan pensioenfondsen niet 10 pCt. to belasten, een anti-sociaal karak ter da-aagt. Hetzelfde kan gezegd worden' van de belasting, die drukt op de pen sionen, die de ondernemer geheel vrijwil* lig aan zijn arbeiders of hun weduwcu toe* kent. Met genoegen vernam de delegatie, dafc te naanzien van de.:e materie een nota van wijziging gereed is Voorts vestigde de delegatie de aandacht van den Minister op de onbillijkheid, dat do sigarettenfabrikanteD, welke 43 pCt. van de opbrengst der tabaksbelasting aan den fiscus afdragen, met in dc Tabaks commissie zijn vertegenwoordigd De Minister zegde toe, dat hij zou ovciv wegen of ook aan de sigarettenfabrikanfceii een behoorlijke vertegenwoordiging in de Tabakscomanissïe kon worden verleend. Aam het slot van de audiëntie deelde de Minister nog mede, dat de Regeering met zeer veel genoegen kennis had genomen van de samensmelting van de Vereenigmg van Nederlandsche Fabnkantenvereeoigia- gen en het Centraal Industrieel Verbond tot één Verbond van Nederlandsche Werk-* gevers, omdat het daardoor voor de Rn* -gcering gemakkelijker wordt zich op d© hoogte te stellen van de belangen van de Nederlandsche nijverheid. Van den steigei gevallen. Hedenmorgen was de 55-jarige Van B uil de le Schansstraat te Rotterdam als op perman werkzaam op den steiger van een bouwwerk aan de Groote Visscherijslraat. De man struikelde verloor het evenwicht en viel van de stelling. Hij brak een halswer vel en was op slag dood. In hel ruim gevallen. Aan boord van het s.s. „Ala", liggend©, in <\e Lekhaven te Rotterdam gleed heden morgen de 42-jarige havenarbeider K M ui k de Vliedplraat uit en viel in het 9 meter diepe ruim van het schip. In bewustHoo* zen toestand vervoerde de G.G.D. hem naar het ziekenhuis, alwaar bleek, dat hij een! schedelbreuk bekomen had en verschillende» wervels gobroken waren. In levensgevaar-» lijken toestand werd de man opgenomen.- Branden. Gistermiddag brandde tusschen Oss ent Hees gelegen boerderij van P. Buils geheel af. Slechts de levende have kon gered wor* den. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. Gistermiddag omstreeks 2 uur is brand uitgebroken in de garage van den heer Sie-» ben te Beek. De houten garage brandde in' een minimum van tijd uit. Hoewel de brand spuiten van Geleen- en Maastricht het blusschingswerk met kracht aanvatten, kon niet verhinderd worden dat ook 2 naast ge-», legen huizen gedeeltelijk afbrandden Be* halve de geheele inventaris van de garag© verbrandde nog 3 luxe-auto's en 3 auto-» bussen. Door den Hoogen Raad zijn heden als advocaat en procureur beëedigd mr J M. J. Baak le Leiden en nrr. P. H Lampwrs De vermaarde revue-artist, de heen Joh. Buziau, heeft zich weder voor de eerst* volgende drie jaen bij het Revue-gezelschap van den hee Ilenri Ter Hall verbondpn. De heer J. Bos, le Leiderdorp, is aan de( Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd! voor het candidaatscxamen in de theologie* Men meldt ons uit IJmuiden: Gistermorgen is alhier plotseling de om-» manteling van den nieuwen hoogoven ia elkaar gestort. In een oogenblik stond do geheele bovenbouw vuurrood, daar de man- lel in aanraking kwam met de ovens. De bedrijfsschade is zeer «aanzienlijk, doo». de geweldige hitte zal het cenigen lijd duv ren alvorens met het herstellingswerk kan worden aangevangen Daar het bedrijf than* niet op volle kracht kan werken, zijn ecp groot aantal arbeiders on Mi "en Men meldt ons uit Noordwijk: Tegen morgenavond 8 uur is de raad dc* zer gemeente in buitengewone spoedeische» de vergadering bijeengeroepen. Punt van be-» handeling: Wijziging van het raadsbesluit d.d. 21 Mei '26 lot het aangaan van cell geldlcening groot f230.000. Gemeld wordt: Den 28sten Juni a s. zal op het eiland Billiton e>en groot feest gevierd worden. Daa zal het 75 jaar geleden zijn. dat V. G. Baron van Tuyll van Serooskerken en John F» Loudon op dat, toen vrijwel onN kendA eiland aan wal gingen, om te onderzoeken, f' daar, evenals op het naburige eiland Banka, tin in exploiteerbare ho-.veelheit zou te vinden zijn. Het eiland Billiton was vóór het begin= der tin-exploitatie een waar rooversnest^ thans is het de welvarende zetel van eenl op voorbeeldige wijze gedreven onderne* ming, waar de meest moderne machine^ worden toegepast, die er getuigenis aflegge* wat de Nederlandsche ingenieurswetenschap op dit gebied presteert. Op bovengenoemden datum zal de vicA president van den Raad van Indië zich naa^ Billiton begeven, teneinde aldus te doeij 2f

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2