ld O B. DE KONING BEGINT HEDEN Nergens vindt U zulke lage prijzen als thans bij ons B. DE KONING O m O 5 O 1 m O RECHTZAKEN. E E ONZE GROOTE DV* Ziet onze Etalages en U weet het onmiddellijk DE NATIONALE WIELER-WEGKAMPIOENSCHAPPEN. De eerste professionals passeeren de stempelcontrole aan het Station te Leiden. Op den voorgrond links de ex-secretaris-ponningmeester van den N. W. B., de heer P. T. de Jong; rechts de ex-voorzitter, de heer Viruly. de Kemphaan lag eerste heelemaal achter aan, profiteerde echter van een match tus- Bchen Juliana en Ciss en werd vijfde. De Juliana viel zelf in de kuil dien zij voor de Ciss groef enkwam heelemaal achter aan. Zoo kwam het af, dat de Tromp dezen strijd, won, met Hollands Hope als beste tweede' (10 seconden). Bravo „Piml" Saen- den was derde. De voornaamste uitslagen zijn: Regenboogklasse: 1. Schrijverke, 3.27.9 (alleen aan de boei). Zesmeterklasse: 1. Tromp, 3.5.15; 2. Hol lands Hope, 3.5.25; 3. Saenden, 3.G.20; voort Antigon, 3.6.48; Kemphaan, 3.8.15; Ciss 3.8.42; Prinses Juliana 3.8.46. 45 Kwadraatsmeterklasse: 1. Ariel 3.1.59; 2. Loes 3.2.13. WATERPOLO. De Zijl 1G. Z. C.-comb. 22, Onder vrij groote belangstelling speelde gisteravond in het zwembad ,,De Zijl" het eerste zevental der vereeniging van dien naam een vriendschappelijken wedstrijd le gen een met eenige spelers uit het tweede zevental versterkt G. Z. C. III. Zooals te doen gebruikelijk in de derde klasse N. Z. B. werd er tweemaal vijf mi nuten gespeeld. De Zijl, dat één invaller voor Arbouw in de gelederen had, verscheen in de volgende opstelling: W. Peters Cornelisse W. Snoeker C. W. Snoeker Arnoldus H. Kramp F. v.'.d. Mark Na den uitworp zijn onze sladgenoolen het.eerst bij den bal. Wanneer C. W. Snoe ker eehs fraai öpzwemf,'gaat zijn schot ra kelings langs het doel. Even later doet hij het beter en scoort uit een voorzet van v. d.'Mark (10). Nog'voor de rust weet dezelfde .met een. keurig schot den stand op 20 te brongen. Na de draaiing zijn de Gouwenaars het meest in den aanval, doch eerst wanneer Cor Snoeker wegens een overtreding zeer terecht door scheidsrechter Buis uit het wa ter gezonden wordt, ziet de mid-voor der gasten kans Peters met een schot van dichtbij te verschalken (21), nadat eerst ook nog de toegestane strafworp is gemist. Even voor tijd ziet de G. Z. C. nog kans met een schitterend schot van grooten afstand den gelijkmaker in het Leidsche net te de- poneeren (22). Einde breekt aan met de- zon stand, een resultaat, dat de verhouding zeer juist weergeeft. WIELRENNEN. t De atonale kampioenschappen. Van Nek winnaar van den wegwedstrijd. De' gistermiddag door ons gemelde eind uitslag der profs heeft alsnog een belang rijke wijziging ondergaan. Van fftk had namelijk geprotesteerd, omdat hij in de eindsprint door Van der Wiel zou zijn vast gehouden en hij is gisteravond door de jury in het gelijk gesteld, zelfs met algtmeene stemmen. Zij heeft Haar besluit gegrond, na ook de Beide renners te hebben gehoord, op de overweging, dat onomstootelijk vast is ko men te slaan, dat Van der Wiel Van Nek heeft aangegrepen, hetgeen allereerst ver boden is en in dit geval ook uit een oog punt van persoonlijke veiligheid overbodig was, aangezien naar' het oordeel van de jury er voor Van der Wiel nog voldoende ruimte was om te passeeren. Hiermede is de uitslag van den wedstrijd voor de beroepsrenners geworden: 1ste prijs (kampioen): K. van Nek, in 5 u. 58 min. 2/5 sec.; 2de J. van der Wiel; 3. F. v. Wijk (Bergen op Zoom. halve lengte; 4. P. Ikelaar (Amsterdam) driekwart lengte; 5. J. G, v. Dijk (Vinkeveen), handbreedte; 6. G. v. d. Berg (Amsterdam), enkele centimeters7. G. Bontekoe (Den Haag), enkele min..; 8. -Ch. Koppen; 9. A. Zonneveldt (Amsterdam); 10. P. Straat (Amsterdam). Amateurs: 1. (kampioen) L. Buis (Half weg) 5 u. 45 min. 1 sec.; 2. J. Kriller (Am sterdam; 3. J. Oudenaarde (Rotterdam) enkele minuten; 4. B. Duiker (Rotterdam) één lengte; 5. M. Wortel (Veur); 6. W. Han sen (Eindhoven)7. C. Vereest (Eindhoven); 8. M. van Ours (die langen tijd aan het hoofd ging, doch pl.m. 30 K.M. voor het eind pech kreeg-en zijn voorsprong verloor); 9. H. Backkom (Helmond); 10. J. van Rooy (Eindhoven). s Nieuwelingen: 1. (kampioen) A. v. Gom- pel (Amsterdam) in 5 uur 51 min. 50 sec.;' 2 K. Knol (Amsterdam); 3. H. Klopper (Am sterdam); 4. G. van Hengel (Amsterdam)) 5. F. Spierdijk (Scheveningen6. J. Nagel (Amsterdam); 7. A. v. Herpen (Rotterdam);' 8. A. Volger (Haarlemmermeer); 9. A. Moer man (Amsterdam). F. Janbroers, die als tweede binnen was gekomen, werd niet geplaatst wegens het niet volgens voorschrift afleggen van het traject. Veteranen: 1. J. Sybrands (Amsterdam); 2. M. van der List (Roosendaal), die zich halverwege van de rest afscheidde en ver der met Sybrands aan zijn wiel doorzette om in een eindspurt geklopt te worden; 3. F. B. van Huystee (Amsterdam); 4. P. Bijl (Amsterdam); 5. C. v. d. Wiel (Rotterdam), 6. A. van Nieuwkoop (IJmuiden)7. J. C. Lamcrs Sr. (Amsterdam). Op de Sladionbaan te Amsterdam werd gisteravond de tweede voorwedslrijd van het Nederlandsche kampioenschap voor stayers over 100 K.M. in het Stadion verreden. Blekemolen en Schlebaum wisten zich te plaatsen, zoodat deze twee renners met Snoek en Dickentman in de finale komen. De uilslag luidt: 1, Blekemolen (Slesker), in 1 uur 23 min. 16 2/5 sec.; 2. Schlebaum (Massicot), op twee ronden; 3. Bekkering (v. Feggelen), op 17 ronden; 4. Vreeswijk, op 24 ronden. Het was de spannendste rit, die sinds jaren op de Sladionbaan is gereden, totdat 15 K.M. voor het einde Schlebaum banden- pech kreeg, wat den ril ten gunste van Blekemolen deed eindigen. De Tonr de Fiance. De derde en langste étappe van dc Tour de France MetzDuinkerken (433 K.M.) is gewonnen door den Belg Van Slembroeck (Ostende) in 17 uur 11 min. 14 sec. Tweede werd zijn landgenoot Dejonghe (Middelkerk) in denzelfden tijd; 3. Benoit (België); 4. Cuvelier (Frankrijk)5. BeeckmSn (België) 6.Tailleu (België); 7. Aymo (Italië), allen in 17 uur 21 min. 59 sec.; 8. Van de Casteele (België); 9. Frantz (Luxemburg); 10, De- vos (België); 11. Gobilot (Frankrijk): 12. Lucien Buysse (België); 13. Beilcnger (Frankrijk), allen in 17 uur 23 min. 36 sec. Bottechia en Jules Buysse bezetten de 17e plaats in 17 uur 30 mtn. 37 sec. Jules Buysse heeft hierdoor de eerste plaats van het algemeen klassement verloren, welke nu is ingenomen door Van Slembroeck voor Dejonghe. De tijden voor de beide leiders, welke het totaal-klassement vormen, zijn thans resp. 45 uur 5 min. 40 sec. en 45 uur 6 min. 49 sec. VOETBAL. Nederlaacwedsbijden L. F. C. Evenals verleden jaar heeft ook dit jaar cn wel te beginnen met a.s. Zondag, het L. F. C.-bestuur gemeend bovengenoemde wed strijden te doen plaats vinden. Dat er veel animo voor bestaat blijkt wel uit het groote (zelfs te groote) aantal in schrijvingen. Hieronder een lijst van de deelnemende vereenigingen en prijzen: lste Afdeeling: C. V. V. I (Rotterdam); B. M. T. I (Den Haag); Gouda I; Schoten I; O. D. S. I; D. H.'C. I (Delft); Neptunus I; Edo II en U. V. S. I. Prijzen: lste prijs: plaquette; 2de prijs; zilveren krans; troostprijs: zilveren beeld. Deze prijzen werden L. F. C. aangeboden door de donateurs donatrices en supporters. 2de Afdeeling: Aurora I; Norvicus I; Gouda II; Alphia I; Quick-Boys I. Prijzen: lste pr.: zilveren beker; 2de pr.: bronzen beeld; troostprijs zilveren medaille. 3de Afdeeling: Gouda III; Alphia II: Nor vicus II; D. V. S. I; L. Boys I; Raceel I. Prijzen: lste prijs: zilveren lauwerkrans; 2de prijs: zilveren medaille. 4de Afdeeling- Aurora II; Raceel II; L. Boys n; Alphia IH; D. V. S. H; Q. Boys II; Edo VI. Prijzen: lste prijs: zilveren kruis; 2de prijs; zilveren medaille. De prijzen vanaf de 2de afdeeling zijn welwillend bijeengebracht- door enkele leden van L. F. C., terwijl voorts nog een prijs uitgeloofd is voor de vereeniging, die het mooiste spel vertoont. Prijzen worden achtereenvolgens geëta leerd bij den heer Schreuder, Vrouwen- steeg; Gebrs. Lanfers, Hoogewoerd; den heer Devilée, Nieuwe-Rijn; den heer Van Leeuwen, Janvossensteeg. KORFBAL. FluksHaarlem. Fluks speelt a.s. Zondag van 35 uur een oefenwedstrijd op het terrein aan den Zoe- terwoudsche Siqgel tegen Haarlem I (N.- Hollandsche Overgang). Van 13 uur speelt Fluks 2 tegen Haarlem 2. Het korfbal-seizoen moge officieel geslo ten zijn, in werkelijkheid heeft die sluiting maar weinig te beteekenen. Hier ter stede laat men het (gelukkig!) bij een enketen oefenwedstrijd elders worden formeele com- petitie's georganiseerd. Zoo spelen in Rot terdam een viertal vereenigingen om het stads-kampioenschap, terwijl in het Gooi door Excelsior en vereenigingen uit Bussum en Laren een zomeravond-competitie op touw is gezet. Dc deelnemende vereenigin gen krijgen blijkbaar niet spoedig teveel van goede en het gevaar van gebrek aan be langstelling voor het nieuwe seizoen na al dit vrijwillige zomerkorfbal schijnt yoor hen niet te bestaan. BILJARTEN. Om den Lisser-beler. De uitslagen van 24 Juni zijn: car. brt. h.s. genï. B. Mastenbroek 200 25 32 8.-* P. Duivenvoorde Sr. 139 24 40 5.78 J. Schrama 200 27 35 7,-jO B. Duivenvoorde 152 27 23 5.62 PAARDENSPORT. Een Hollandsch succes. Ritmeester Labouchère heeft met Astro nomie een tweeden prijs behaald in het springconcours ter Olympia Horse Show te Londen. Drie tegelijk in de cel. Voor de Almelosche rechtbank heeft te-t reoht gestaan Cr. L., opperman te Almelo, die te Tubbergen 5 April gepoogd heeft A; G. W. E. zwaar lichamelijk letsel toe te brengen door hem met een mes in den rug te steken. Verder wordt verdachte ten laste gelegd, dat hij zich in den op dien dag vol genden nacht verzet heeft tegen den rijksr veldwachter H. J. L. Tijdens de zitting werd een getuige we gens meineed in verzekerde bewaring ge steld. en vervolgens nog één. die verklaarde, dat niet E. maar hij de dader was. Uit de verklaringen dor andere getuigen bleek ech-t ter. dat dit onmogelijk het geval kon zijn. Tegen E. werd 4 maanden gevangenis^ straf geëischt. Hij is, op last der rechtbank, onmiddellijk gevangen genomen. Stille Willem. Voor de rechtbank te Utrecht is voortge zet de behandeling van de zaak tegen den 26-jarigen "koopman W. TI. v. D., bijge naamd Stille Willem, die op een avond met een revolver geschoten heeft op eenige agen-. ten van politie, waardoor een burger ern stig in het been verwond werd. Óp verzoek van den verdediger mr. Ger- lings besloot de rechtbank in eerste instan tie, dat een onderzoek naar beklaagde's geestvermogens zou worden ingesteld. Dit onderzoek werd opgedragen aan dr. H. v. d. Hoeven te Utrecht. Deze verklaarde voor de rechtbank, dat hij geen voldoende weten schappelijk materiaal heeft gevonden bij beklaagde, dat kan wijzen op den z.g. pa- thqlogischen roes. Het schieten zelf wijst daar alleen op. Beklaagde is gezond on ver toont geen verschijnselen van tremor en neuritis. Beklaagde is vroeger in de neuro logische kliniek verpleegd, doch is toen ge nezen. Mogelijk is het dat er, toen hij het feit pleegde, stoornis hij hem was, zij het dan onder den invloed van sterken drank. In dien toestand meent hij steeds dat hij achtervolgd wordt. Het O. M. persisteerde bij zijn eisch: vijf jaar gevangenisstraf. Het padvindersmes. De kantonrechter te Utrecht heeft beslist, dat een mes, hetwelk padvinders gewoon lijk dragen, een wapen is in den zin der wet. De padvinder, dio zich opzettelijk ter zake heeft laten verbaliseeren, is schuldig verklaard zonder oplegging van straf en met teruggave van het in beslag genomen wapen. <0 (SI a 0 0 tn lm O n c X) 0 ■LJ JS Q V JZ CL i_ O <0 lm (3 (3 X Haarlemmerstr. - opgericht 1875 - h. Donkersteeg 2-4-6 Zomer-Uitverkoop Haarlemmerstr. - opgericht 1875 - h. Donkersteeg 2-4-6 X j u i 9 3 3 CD t U> O O 3 7T 9 Ul O to 10 a O) m

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 15