UIT PE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. RADIO-PROGRAMMA, SPORT. van verschillende adhesiebetuigingen, om een sproeiwagen, aan (e schaffen. 8. Beslissing van Ged. Staten iDzake bet door W. J. Konink ingesteld beroep tegen het hem verleend ongevraagd ontslag als onderwijzer aan de O. L School-Sch'ool- slraat, met voorstel van B. en W. 9. Voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van subsidie over 1926 aan de Ver- eeniging lot bestrijding der Tuberculose. 10. Voorstel van B. en W. lot hei ver- leenen van subsidie aan de Vereeniging tol Slichting en Instandhouding van een Chr, Hoogere Burgerschool alhier, met 5 jarigen cursus. 11. Voorstel van B. en W. tol hel ver- leenen van een crediet tèn behoeve van de gasvoorzieining van de Lindenhovestraat._ 12. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van een crediet voor het vérglraten- van de Rijnkade. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de rooilijn van een gedeelte van den Gouwsluischen weg-Rijnzijde,. nabij Gouw- sluis. 14. Beroepschrift van den heer F. van Hofwegen tegen het besluit van B. en W. waarbij hem krachlens de Bouw- en Wo ningverordening vergunning werd geweigerd tot het verbouwen van zijn perceel aan de Prins Hendrikstraat, met voorstel van B. en W. om daarop afwijzend te beschikken. 15. Wijziging van de begrooting van het Algemeen Armbestuur, dienst 1926. 16. Wijziging van de gemeentebegrooting dienst 1926 en dienst 1925. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de lsle helft der maand Juni. Brieven Binnenland: 1. Palronendienst Mode v. d. Dag, Haarlem. 2. Mej. J. G. den Dooren de Jong, Haag. 3. Mej. J. Sijtsma, Amsterdam, 4. A. Slingerland, Zevenhoven. 5. Wed. v d. Waar, Coevorden, Brieven Buitenland: 6. K. Hulscher, Antwerpen. 3— Gistermorgen werd een melkwagen van P. aangereden door een paard en rij tuig, met het gevolg, dat de melkbussen over de straat rolden en de kostbare mhoud verloren ging. Het 10-jarig zoontje van B. had een slippertje gemaakt achter een auto, doch toen hij er achter vandaan liep, liep hij pardoes tegen een wielrijder aan. De bot sing was zoo hevig, dat hij bewusteloos bij een der omwonenden werd binnengedragen. Bij de Zaterdag te Den Haag gehouden examens Stenografie slaagden voor kantoor- stenograaf (80 lettergrepen), systeen Steno Speed, de hceren G. G. v. d. Kwaak, K. Schmal, J. J. Venne en W. v. Wilgen, en 130 lettergrepen per minuut de heeren A. Goedhart en P. v. d. Kwaak, allen alhier. Bodegzayen. Tegen Woensdag 30 Juni n.m. 2 uur is een vergadering van den ge meenteraad uitgeschreven. De agenda daar voor luidt als volgt: 1. Ingekomen Stukken; 2. Wijziging' gemeenschappelijke regeling vleeschkeuringsdienst; 3. Aanleg straat en verkoop van grond; 4. Comptabiliteitsbe- sluiten; 5. Adres inzake heffing van riool aansluiting met praeadvies van B. en W.; 6. Huurverlaging huizen woningbouw aan de Noordzijde; 7. Wijziging verordening op de veemarkten. Boskoop. Dinsdag reed de motorrijder P. alhier in de sloot aan de Rozenlaan. Door toegeschoten hulp, was hij spoedig op 't droge en kwam met den schrik en een nat pak vrij. Even later werd de motor opge- vischt. RECLAME. Vooj* ASBen die Sukfxeleet met Verstopping of moeilijken en onregel- matigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeer- tabletien onmisbaar. Zij werken vlug en ra dicaal en veroorzaken niet de minste kramp. Doos GO ct. Bij Apoth. en Drogisten. 7115 Aalsmeer. In verband met den bouw ecner nieuwe bloemenveiling in het cen trum der gemeente, moet thans definitief besloten zijn deze in den loop der volgende maand aan te besleden. Het plan heeft ver traging ondervonden door ziekte van archi tect Staal, die thans weder*zijn werkzaam heden heeft aangevangen. Haarlemmermeer. Een dochtertje van den heer V. had op den Aalsmeerderdijk al hier, terwijl het nog gauw- den weg wilde oversteken. Dinsdag het ongeluk onder een passeerende auto te geraken Door den groo- (cn zwenk, dien de bestuurder maakte om het ongeluk te voorkomen, bolste het motor rijtuig tegen een boom, waardoor veel ma- terieele schade werd veroorzaakt. De man was zeer verblijd toen hij bemerkte dat het kind er met een paar lichte kwetsuren was afgekomen. Naar wij vörnemen is de heer Ghr. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer en lid van den gemeenteraad thans verhuisd van Nieuw-Vennep alhier naar Heemslede. De heer S. van Wijk Lzn., uit Vijfhuizen zal den heer Van den Heuvel opvolgen als raadslid. De heer v. d. Heuvel blijft nog o.m. voorzitter der Clir. Schoolvereeniging te Nieuw-Vennep; eere-voorzitter der A.R. bondskicsvereeniging; voorzitter der Boaz- Bank te Nieuw-Vennep en voorzitter van den Chr. Boeren-# en Tuindersbond, afd. Zuidelijk N.-Hollana en van de Chr. Land- bcuwwintcrschool te Hoofddorp. Katwijk a. d. Rijn. Bij het eindexamen Gymnasium aan het St Willibrordus-Col- 'ege alhier slaagden van de eerste groep ▼oor A: G. v. Berckel, Den TIaag R. Grasso, 3 Hertogenbosch; J. v. d. Hagen, 's Herto- Kenbosch. Van de eerste groep voor B: B. .Bottenheim, Amsterdam; H. de Groot, Hel- IVoirt; J. Wachters, Groningen. Katwijk aan Zee. De St.-Crt. bevat de gewijzigde statuten van de „N.V. Meerburg's Noordzeevisscherij- en Haringexport", al hier. De afscheidsreceptie, gistermiddag door ds. Impeta en zijn echtgenoole in de con sistorie der Geref. Kerk gehouden, werd door verschillende personen bezocht, die deh leeraar en zijn vrouw een harlelijken hand druk gaven vergezeld van de beste wen- schen. Hoe gevaarlijk het is om door de Groote Steeg te rijden bleek hedenmorgen te ruim half tien weer, toen een paard en kar waar op een dame met 2 jongens, die steeg uit kwam rijden, juist toen de tram passeerde. Ware het paard een hal ven meter verder doorgeïoopen, dan was zeker een groot on geluk geschiedt. En het was dan toch weer eigen schuld geweest. Nocidwijk. Naar wij vernemen, is alhier in het St.-Jcroensgesicht aangekomen Zuster Eugenia, gediplomeerd verpleegster, die de plaats gaat innemen van Zuster Gu- dula, die reeds jaren de wijkverpleging ver zorgd heeft. Het zal velen ongetwijfeld spij^ ten, dat zuster Gudula, die zooveel jaren in de wijkverpleging werkzaam was, vervan gen wordt, maar wij mogen er aan toe voegen: bij vele werkzaamheden zal zij blijven assisteeren. Eervol ontslag is op zijn verzoek verleend aan den agent van politie den heer L. H. L. Camerijk, en wel tegen 1 Juli a.s. Aan den heer H. A. Koemans, alhier, opgedragen het schilderwerk aan de in aanbouw zijnde R.-K. Kerk en pastorie. Aan B. en W. en den raad dezer ge meente is namens 82 ingezetenen van Noordwijk-Binnen een request ingediend, om de torenklok in den toren der Ned.-Herv. Kerk aan te brengen vlak voor de nieuwe galmgaten, daar men de klok na de res tauratie van den toren, op eenigen afstand noch kan hooren slaan, noch hooren luiden, doordat de andere galmgaten thans zijn dicht gemetseld. Meermalen is hier reeds op gewezen, doch steeds tevergeefs. We hopen, dat de raad thans een beslissing ten goede zal nemen, daar bet een algemeen •belang mag worden genoemd en, gezien de restauratiekosten van f30.000, zou een be drag voor een nieuwen ijzeren klokkestoel niet overbodig genoemd1 kunnen worden. Door B. en W. dezer gemeente is het door hun op 21 Mei 1926 genomen besluit, zoodanig gewijzigd, dat het daarbij ver leende eervol ontslag van den in tijdelijken dienst zijnden arbeider bij de gemeente gasfabriek, H. Ie Mair, zal ingaan in plaats van op 1 Dec. 1926, op 1 Juli 1926. Noordwijk-Binnen. Heden zijn de Ge broeders G. en Q. Zandwijk, twee nog jonge werkkrachten, 12Va jaar in dienst bij den heer P. v. d. Plas, alhier. Van jonge man-- nen kan dit een unicum genoemd worden. Noordwijkeihont. Voor watermolenaar van den Hoogeveenschen polder, meldden zich zeven liefhebbers aan. Tijdelijk voor een jaar is benoemd de heer Cozijn, uit Hillegom. Woensdagavond werden aan Piet-Gij- zenbrug de eerste groentenveilingen gehou den. Er was veel belangstelling in 't modern ingerichte gebouw. De aanvoer was al tame lijk van peulen, aardappelen en aardbeien. Er werden flinke prijzen besteed. Zceterwoude. De in deze gemeente ge houden collecte voor het fonds van den ge- wapenden dienst heeft in totaal opgebracht f 27.05. Het vorig jaar was de opbrengst ruim 30 gulden, doch geconstateerd wordt dat telken jare de, opbrengst kleiner wordt. Aan den heer L. Schuman, tijdelijk eerste ambtenaar ter secretarie dezer ge meente is met ingang van 1 Augustus a.s. op de meest eervolle wijze als zoodanig ont slag verleend. Door het hoofd der plaatselijke politie is bepaald dat alle vuurwapenen, waarvoor geene machtiging tot voorhanden hebben, als bedoeld in de Vuurwapenwet is verleend, voor 15 Juli a.s. bij de gemeentepolitie of ten gemeentehuize moeten ingeleverd wor den. Gisteravond hi-eld in café ,,'t Witte Huis" het bestuur met do Ingelanden van den Room- of Meerburgerpolder de jaajv lijksche vergadering. De rekening 1925 werd vastgesteld met een batig saldo van f 439.88. De. begrooting 1926 werd vastge steld op een eindcijfer van f 1916.88. In deze begrooting is een extra post op genomen wegens buitengewone herstellin gen van den molen, waarvoor de kosten zijn geschat op f 1200. De helft van deze kosten ad f 625 is gebracht op deze begroo ting, de andere helft zal ten laste van de begrooting 1927 worden gebracht. De omslag voor dit jaar is bepaald op f 15 per H.A. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden Woensdag voor de strafzitting van het Kantongerecht 35 zaken op de rol, alle bestemd voor openbare behandeling. Het eerst werd weder opgeroepen Willem v. R., koopman te Leiden, die versch vet in zijn kraam in voorraad zou hebben gehad, wat volgens de plaatselijke verordening niet geoorloofd is. De Kantonrechter meende voorshands dat de verordening niet op dit geval toepasselijk was. De Ambtenaar, als hoedanig optrad mr. Briët, alhier, dacht er, na den getuige, den heer Stoelman, keurmeester aan het Open baar Slachthuis, te hebben gehoord, en na inlichtingen, verstrekt door dr. Stuurman, er anders over en eischte f 10 subs. 10 dg. G. v. St., te Leidschendam, moest reeds de vorige maal terechtstaan wegens het ver voeren van een ziek varken naar de Leid- sche markt. Mej. mr. Van Eijck vroeg toen uitstel om den verdachte te hooren. Deze was ook nu niet verschenen, maar wel de getuige dr. Stuurman, directeur van het Openbaar Slachthuis, die het verbaal verdedigde. De gemachtigde, mej. mr. Van Eijck be riep er zich op dat het vleesch later niet voor de consumptie was goedgekeurd wat' volgens den getuige niets tot deze overtre ding toe- of afdoet. De Ambt. vroeg nu f 10 subs. 10 dagen. A. C.. handelsreiziger te Amsterdam, stond terecht, terzake dat hij met een auto onder de gemeente Oegslgeest nabij het Witte Huis een motorvoertuig op twee wie len met zijspan heeft aangereden, doordat hij niet voldoende links -uitweek. Dit motor rijtuig werd bestuurd door den heer Weydt, te Amsterdam. f' Verdachte zeade dat hij zeer krachtig geremd heeft, zoodat het achterwiel leeg liep. Hij wilde het doen voorkomen dat de voorste motor zijn auto heeft voortgetrok ken, wat door den heer W. onmogelijk werd geacht. Mej. Trapman, uit Amsterdam, die inhei zijspan zat, verklaarde ook dat verdachte niet behoorlijk naar links uitweek. Het zelfde verklaarde getuige, de bakker Stik- voort-, uit Oegstgeest, dde het ongeval had gezien. De Ambtenaar vond het geval zeer ern stig en eischte f50 subs. 25 dagen. Getuige Weydt had bovendien f 80 schade aan zijn motorfiets gekregen waarvoor hij vergoeding vroeg. C. K., arbeider te Noordwijkerhoul, stond terecht wegens het laten loopen van een geit op een berm, toebehoorende aan den landbouwer Jan Ulkes. Verdachte meende, dat het zijn berm was. Hij heeft er al negen jaar lang een geit laten loopen en hij werd er nooit over lastig gevallen. De landbouwer Jan Ulkes, aldaar, ver klaarde. dat hij den berm gehuurd heeft van de Ned.-Herv. Diaconie voor f 50 en nu meende hij ook daarvan het volle bezit le moeten hebben. De Kantonrechter vond het anders wel wat een al te groote kleinigheid en zocht er een soort buren twist achter, wat het vol gens het zeggen van boer Ulkes toch niet was. De heer Reyneveld, boekhouder bij de Ned.-Herv. Diaconie te Noord w ijkerhout, verklaarde ook, dat de laan en den berm aan de Ned.-Herv. Kerk loebehooren, wal hij nader trachtte aan te toonen met een plattegrond van een deel der gemeente. Tot een andere conclusie kwam een getuige a décharge, Hoogervorst genaamd, die cok- aan de laan woont en aan wien de verplichting was opgelegd de sloot schoon te houden. Wanneer hij het onderhoud van de sloot heeft, komt ook zeker de berm hem toe. Hi] had verdachte dan ook permissie gegeven de geit te laten grazen op dit gedeelte berm. De Ambtenaar vond de kwestie ook van luttel belang, maar hel kwam hem toch voor, dat, waar vrij vaststaat, dat de laan met den berm aan, d,e Diaconie behoort, en dat deze hem heeft verhuurd aan Uïkes, verdachte geen recht heeft daarop een geit te doen loopen. Met het oog op de geringheid van de overtreding vroeg hij slechts een boete van f0.50 subs. 1 dag. G. J. J. M. de B„ student in de rechten te Leiden, had op de Haarlemmerstraat, vol gens het proces-verbaal, een handwagen aangereden, waarop een kistje met breek baar glaswerk stond. Het kistje zou door de aanrijding zijn gevallen en het glaswerk gebroken. Getuige Fr. van Dijk, alhier woonachtig, aan wien het kistje toebehoorde, had het kistje meegenomen om te laten .zien, dal het glaswerk gebroken was. De student zeide, niet hard le hebben ge reden en bij het passeeren behoorlijk le zijn uitgeweken. Hij vermoedde, dat het kistje gevallen is. Een 21-jarig koopman, Adrianus Schou ten, stond aan de zijde van verdachte. Een getuige, de student Bee^huisen, die allicht meer in den geest van zijn mede-student zou hebben getuigd, was door ongesteldheid verhinderd op te komen. De Kantonrechter wilde dezen toch gaarne hooren, zoodat de behandeling der zaak werd uitgesteld tot 14 Juli. Jan van M., loopjongen te Leiden, had achter een tram gereden op een rijwiel en zich, al rijdende, aan de tram vastgehou den, wat bij verordening is verboden, Eisch f 1 subs. 1 dag. W. J. G., 18 Jaar en A. C. E.. een knaap beneden 16 jaar, beiden te Sassenheim, hadden baldadig met steenen gegooid en een ruit gebroken. Als getuigen werden gehoord de heer Kortekaas, mej. A. M. Korlekaas en Hoppe, die het proces-verbaal bevestigden, waarna de Ambtenaar tegen den eersten verdachte f5 subs, dagen en tegen de laatste f5 subs, een week tuchtschool vroe^ Uitspraak over twee weken. VOOR VRIJDAG 25 JUNL Hilversum, 1050 M. 12 u.Politieber. 56,30: Vooravondconcert door het H. D.O.-orkest. 6,30—7.30: Fransche les voor beginners, door den heer Ch. Miche. 7 u.Politieber. 7.45 en 10 u.Pers bericht. 8.15: Symphonieconcert uit het Kurhaus to Schevendngen. Het residentic- orkesto.l.v. Prof. G. Schneevoigi;. Charles van Isterdael, cello. 1. Ouverture „Baron Hop". Voormolen (onder leiding van den componist). 2. „Leken", adagio voor strijk orkest. Voormolen. 3. Concert voor cello, Eugen d'Albert, door Ch. v. Isterdael met orkestbegel. Pauze. 4. Eerste symphonie in C-kl. t., Brahms. In de pauze van uit de StudioFrans Le Coultre, viool met piano- begel., van mevr. Le Coultre. Daventry, 16OO M. 11.20—12.50: Het ra diokwartet en solisten (sopraan, bariton, viool). 12.50: Orgelconcert door Stanley Blizard uit de St. Mary Le Bow. 1.20 2.20: Lunchmuziek. 3.40: Fransche causerie: Elementary French. 4.05: Wer ken van Handel en Grieg, door de People's concert- Soc. 5.05Concert. Helen Alstoü liedjes a. d. piano cd Ch. Massey, bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20: Muziek van het Prince of Wales Playhouse. 7.10; Uittreksel uit de radiobladen. 7.20: Tijd sein Big Ben, weerbcr., nieuws. 7.45: Sonate op 7. van Beethoveii, door E. Isaacs, piano. 8 uur: Causerie 8.20: Orkestprograiuma. K. Winter, sopraan. 8.50: „Yvonne", muziekcomedie van Green bank. Muziek van Gilbert en Duke. 9.25: Orkest en sopraanzang. 9.50: Wcerber., nieuws. 10 11.Zeeliedjes, door de leden van de Seven seas club. 10.15: Lezing: How an airmaai finds his way. 10.35: Derde achte van „Manon", uit de Royal Opera. 10.55: Variété. M. France, ka- rakterstudies. Layton en Johnstonesynco- patie duettisteD. S. Firman, viool. —11,20 12.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1750 M. 12.50: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello). 5.05: Concert. L. Malsang,viool. 8.50 Concert, gewijd aan een Fransch departe ment. Königwiisteihausen, 1300 M. 8.20: „Orpheus in der Unterwelt", operette in 2 acten van Offenbach. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M. 8.20: Kamermuziek. 8.50: Monologen. 9.05: Gramofoonmuziek. 9.50: „Les jurons de Cadillac", kom. 1-acter. Münster, 410 M. 1.362.50: Concert. 4.505.35: Oud-ltaliaansche muziek en liederen. 5.406.50: Walsen van Strauss. 77.20, 7309 u. Lezingen. 8.20: En- gelsche les. 9.05: Lering: Singen, Pfei- fen und Lachen. 10.05: Schaphorn-Jazz- baaid. SCHIETEN. Leidsche Scherpschuttersvereenirmg, De voorloopige eind-uitslag van den per- soneelen wedstrijd luidt: 1. H. P. Spoor, Haarlem, serie 60; 2. P. B. D. Wouters, Den Haag. serie 59, sleun- serie 56; 3. G. Klem, 15de Reg. Inf., s. 59, sf. 54; 4. A. van Ham, Rijswijk, s. 59, st. 51; 5. Lambrengtse, Rotterdam, s. 59, st. 51: 6. H..J. Hühren, Bergen op Zoom, s. 58, st. 59; 7. Van Dalen, Rotterdam, s. 58, st. 55;f8. Kortleven, Bergen op Zoom, s. 58, st.. 54; 9. J. Nieuwstraten, Leiden, s. 58, st. 54; 10. II. Th. Barthen, Leiden, s. 58, st. 52; 11. Vuurman, s. 58; 12. J. W. Bakker, Was senaar, s. 57, st. 58; 13. Dr. Timmermans, Oegstgeest, s. 57, st. 57; 14. Van Balen, 's-Gravenzande, s. 57, st. 56; 15. J. J. R. Schmall, Rijswijk, s. 57, st. 55; 16. Groenen dijk, Leiden, s. 57, st. 54; 17. A. C. Mijs, Alphen aan den Rijn, s. 57, st. 54; 18. J. K. Wagenveld, Rijswijk, s. 57, st. 54; 19. G. Vos, Rijnsburg, 9. 57, st. 53; 20. E. Schone- veld, Katwijk, s. 57, st. 53; 21. Langendonk, Bloemendaal, s. 57, st. 52; 22. G. Berghoef, s. 57, st. 52; 25. Bebelman, Kralingen, s. 57, st. 50; 24. J. D. Hevkoop, Velzen, s. 57, st. 50; 25. P. Boer, Berkcl, s. 57, st. 50; 26. J. Noort, Voorschoten, s. 57, st. 47; 27 H. van Vliet, 15e Reg Inf., s. 57, st. 45; 26. Ilerweyer, Den Haag, s. 56, st. 55; 29. Wens- veen, Leiden, s. 56. st. 55; 30. H. W. Mul der, Den Haag, st. 56. st. 53; 31. II. J. La- mers, Leiderdorp, s. 56, st. 53; 32. H. van Wesltrienen, Voorburg, s. 56, st. 51; 53 J. H. Geers, Voorburg, s. 56, st. 51; 34. G. J. Hóeks Sr Den Haag, s. 56, st. 50; 35- A. Tol, Velzen. s. 56, st. 47; 36. W. Alphenaar, Leiden, s. 56; 37. Lenck, Rotterdam, s. 56; 38. A. Saus, Kralingen, s. 56; 39. Jacobs, Haarlem, s. 56; 40. Kcereweer, Leiden. 9. 56; 41. H. W. Korten, Gorkum, s. 56; 42. TI. W. Collee, Oegstgeest. s. 56; 43. W. F. Fransoo, Amsterdam, s. 56; 44. Hannaart, Leiden, s. 56, 43. Van Wely, Rotterdam, 9. 56; 46. G. F. de Rooy. Bergen op Zoom. Eind-uilslag Jubileum-wedstrijd: 1. II. Schoneveld, Katwijk, 3. 59; 2. Langendonk» Bloemendaal, s. 58; 3. dr. Timmermans, Oegslgeest, s. 58; 4. Kortleven. Bergen op Zoom, s. 58; 5. Kroon, Alphen aan den Rijn, s. 58. ROEIEN. De Njord-ploegen. In verband met de deelneming van Njord aan de wedstrijden van Triton vernemen wij dat de Oude Acht in dezelfde samenstelling uitkomt als op de „Koninklijke" en om den Tc-legraafbeker. In het nummer Jonge Vier B en Sludenten-Vier roeit de A-vier van de ..Koninklijke". Voor de Oude Vier heeft Njord zich teruggetrokken. In het nummer Oude Sciff komt Fruin uit, terwijl de Jonge Acht B als volgt is samengesteld: Boden- hausen (bg.), Ten Gate, Tak Labrijn, Cleyn- dert, Zaayer, Goslings, Gerritsen en v. By- land (sl.). WATERPOLO. De Zijl I—G. Z. C. EG. Hedenavond te 8 uur speelt De Zijl I alhier een vriendschappelijken wedstrijd tegen een versterkte ploeg van G. Z. C. III (Gouda). LAWNTENNIS. Het tournooi te Wimbledon. Overwinningen van Bryan en mej. Bouman. In het dubbelspel hebben DudleyStra- lem een overwinning behaald op Van der FeenLeembruggen (Holl.) 4—6, 61, 61, 62. CochetBrugnon sloegen ScheurleerWelselaar (H.) 6—1, 62. 62 In het enkelspel leed Van Lennep (Holl.) een nederlaag tegen Austin 60, 4—6, 64 61. Bryan (Holl.) won van A. A. Fyzee 6—8, 6—4. 6—1, 6—1. Mej. Bouman (Holl.) won gemakkelijk van Lady Crosfield. hetgeen de cijfers wel uit wijzen. nl. 6—0, 60. Verdere belangrijke uilslagen zijn: Brugnon sl. Zemla 63, 60, 62; Ly- cett sl. Aitken 63, 61, 75; Kingsey sl. Flaquer 6—2, 6—2. 4—6. 3—6, 6—1; Greig sl. Turnbull 64, 36, 62, 60; Cochet sl. Bernard 61, 63, 62; Boro- tra sl. A. II. Fyzee 8—6, 6—4. 7—5, 6—4. De sensatie van den dag was de weige ring van Suzanne Lenglen om eerst het enkelspel vóór het belangrijke dubbel met mile Vlasto tegen mis9 Ryan en miss Mary Browne te spelen. Zij kwam een uur later dan zij komen moest, waaruit een conflict ontstond met het bestuur, dat zich ten slotte bij haar verlangen, om niet te spelen, neei^ legde, nadat mile Lenglen een /lauwte nabij was geweest. Bet 40-jarig bestaan der Leidsche L.T.C. Een invitalie-to u r n 0 0 i. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan der .Leidsche Lawnlennisclub organiseert deze vereeniging van 14 tot en met 18 Juli invitatie-wedstrijden, waartoe o.m. uilge- noodigd zijn de Leidsche Studentenclub, be nevens de verecnigingen, waarmede de Leidsche L.T.C. de competitie vormt. CRICKET. De Flamingo's in Engeland. De Flamingo's hebben te Colchester een groote nederlaag geleden. Het Colchesler- tcajn scoorde 431 runs, de Flamingo's brachten het-in hun perste innings tot 201 en in hun tweede tot 122 runs. VOETBAL. G. Visser weer naar Holland. Naar „Haarlem's Dagblad" verneemt zar de Stormvogels-speler G. Visser dezer dagen weer uit Amerika vertrekken. Begin 'Juli wordt hij per stoomschip „Nic-uw Amster dam" terug verwacht. Daar Visser tijdens zijn afwezigheid steeds lid van Stormvogels is gebleven, mag worden verwacht, dat hij' zijn oude plaats wel weer zal gaan innemen* BILJARTEN. Om den „Lisser"-beker. Bij de voortgezette wedstrijden werden de volgende uitslagen verkregen: car. brt. h.s. gem. B. Lunenburg 200 30 62 6.66 B. Duivenvoorden 125 29 13 4.31 J. Schrama 200 34 25 8.33 B. Lunenburg 172 24 43 7.58 B. Mastenbroek 200 21 35 9.52 B. Duivenvoorden 46 21 7 2.19 DAMMEN. Leidsche Dam vereeniging. Voor de competitie der „Leidsche Dam* vereeniging" zijn de volgende partijen ge speeld: lste klasse: J. Bernsen wint van M. Tl ui* mers; S. v. d. Reek wint van J. Bei], B. Slegtenliorst wint van J. Bernsen; J. Beij wint van C. Teunissen; P. v. d. Stel wint van B. Slegtenhorst; J. Bernsen wint van S. v. d. Reek; O. G. v. Veen wint van M, Sweris; P. v. d. Stel afgebroken met O. G, v. Veen in gelijke stelling. 2e klasse: I. Vogelzang wint van J. Ar* noldus. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven wegens gebrek aan actief* N.V. Exploitatie Mij. van Groenten eai Zan* ten te Lisse: SCHEEPSTIJDINGEN. ROTTERDAMSCHE LLOYD. JACATRA, uitr., 21 Juni te Singapore. RJNDJANI, thuisr., 26 Juni te Suez verw. HOLLAND—AMERïKA-LIJN. LEERDAM, R'dam n. New-Osleans, pass. 22 Juni Fayal. DINTELDIJK. Pacific Kust naar R'dam, pass. 22 Juni Wight. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. SOMMELSDIJK, thuisr., pass. 22 Juni Perim MEERKERK 22 Juni van R'dam te Hamb. JAVA—NEW-YORK-LIJN. CJTY OF AUCKLAND, Java n. New-York* 22 Juni te Boston. JAVA—CHINA—JAPAN-LIJN. TJ1KANDI 22 Juni van Japan te Batavia Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. OOSTKERK 22 Juni v. Ham. n. Antwerpen. OLDEKERK, uitr., 21 Juni te Vladiwostock. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. VAN GOENS, R'dam n. Batavia, pass. 22 Juni Perim. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN, uitr., 22 Juni te Las Palmaa BLOMMERSDIJK, uitr., 24 Juni te Kaap* stad verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERTKA-LIJN. POELDIJK, uitr., 22 Juni te Rio Grande. KON. WEST.-IND. MAILDIENST. ORANJE-NASSAU, uitr., 25 Juni te Barba* dos verw. COMMEW1JNE, thuisr., 24 Juni te Madeira verwacht. HAARLEM 23 Juni v. Gothenburg te Hamb. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND. Het bericht, dat het 9cbip van B.-Aire9 is vertrokken, blijkt abusief te zijn. ZAANLAND, thuisr., 22 Juni van Santos. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. ERATO 23 Juni van Bilbao n. Santander. AGEMEMNON arr. 22 Juni te Cadix. STRABO arr. 23 Juni le Bordeaux. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. IJSELHAVEN 23 Juni van N.-Orleans ta Newport. WINSUM 22 Juni van R'dam te Quebec. SLIEDRECHT 22 Juni van Beaumont naar Matadi. SCHOUWEN 21 Juni v. Geelong te Las Palmas. RIJNDIJK 21 Juni van R'dam te B.-Aires. MERAK 22 Juni van Santos n. B.-Aires. AMSTEL 22 Juni v. R'dam te Koningsbergen ARUNDO 22 Juni v. R'dam te B.-Aires. WAALHAVEN 21 Juni v. Norfolk n. Enge* land. WAAL 23 Juni van Koningsbergen naar Pitea. BELLATR1X 22 Juni v. Limeric n. R'dam. WOENSDRECHT, Thameshave naar Texas City, pass. 22 Juni Lands End. J. B. AUG. KESSLER 19 Juni v. Abadan n. Suez. BRUNSWIJK 22 Juni v. Hamb. n. Norden* hamn. NOORD WIJK 22 Juni van Bona n. tBougie. RIJSWIJK 22 Juni van Onton n. IJ muiden, 3-2

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7