No. 20330. DONDERDAG 24 JUNI Anno1926, STADSNIEUWS KERK- EN SCH00LN1EUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSC DAGBLAD PRUS DER AD VERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs Kleine Advertentiën, uitsluitend bi) vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Ctsbij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Olrectie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week 10.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week .••••7 *0.18. Franco per post 2.35 -f- portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Sen huwelijksplechtigheid van het Heilsleger Gisteravond had in de „Graanbeurs" van wege het Heilsleger een eigenaardige plech tigheid plaats, waarvoor groote belangstel ling was. Een jong officier van h,et leger, sedert kort commandant te Leiden, de heer P. van Buitenen, was in het huwelijk ge treden met de kapte. Reinoud, en zulk een huwelijk wordt voor het Heilsleger eerst van kracht, wanneer het b<?vendien volgens de <vet van het Leger plaats heeft. Luitenant-kolonel Brouwer was voor het leiden van deze plechtigheid persoonlijk uit Amsterdam overgekomen. Allen, die in Leiden aan deze organisatie verbonden zijn, en die haar bijeenkomsten plegen bij te wonen, waren nu aanwezig, benevens vele andere belangstellenden, zoo dat de „Graanbeurs" geheel vol was. Velen moesten den geheelen avond zich met pen staanplaats vergenoegen, .terwijl er boven dien nog vele nieuwsgierigen op het Burcht plein zich hadden verzameld, toen het bruidspaar en die mede tot den stoet be hoorden, in rijtuigen aankwamen. Op het podium zaten de hoofden, het mu ziekkorps, het zangkoor, benevens een klein kinderzangkoortje, terwijl de banier, waar mede het Leger ten strijde trekt, mede aan wezig was. Nadat het bruidspaar, vergezeld van ko lonel Brouwer, was binnengeleid en tus- schen de van hun zitplaatsen opgerezen aanwezigen, voortschreed, speelde de mu ziek en werd het bruidspaar een geestelijk lied toegezongen. Met bloemen werd het bruidspaar op het podium verwelkomd. Na het houden van gebeden, het zingen van ITcilsliedercn, zoowel door het koor als door de vergadering zelve, hield de leider der plechtigheid een korte rede, waarin hij mededeelde, dat hij gaarne dit huwelijk had villen voltrekken, omdat deze jonge men- schen twee zijner beste pupillen van 4e Amsterdamsche kweekschool waren. Na ten slotte Psalm 23 te hebben gelezen en nadat het kinderkoor het bruidspaar een lied had toegezongen en twee meisjes de bruid een bouquet hadden aangeboden, knielde het bruidspaar, terwijl kölonel Brou wer de huwelijksartikelen van het Léger voorlas, waarin aan het paar den strengen eisch wordt gesteld hun leven gezamenlijk aan God en aan het Leger te wijden. Inmiddels werd de banier van het Leger over het paar uitgespreid en onder de kleuren van die vaan, spraken zij de ver- eischte geloften uit, waarna kolonel Brouwer plechtig verklaarde, dat zij door den echt verbonden waren. De korpssergeante-majoor, zuster E. Stalte, bood met een kort woord en een ge bed, door velen knielend meegebeden, den jonggehuwden eindelijk een Bijbel als aan denken aan dezen gewichtigen avond aan. De plechtigheid maakte op de aanwezigen blijkbaar diepen indruk, ook od de niet bij het Leger aangeslotenen. Men bleef vervolgens nog gehiimen tijd bijeen. Ouderavond. Gisteravond had in de Maresingelschool 'een ouderavond plaats, welke door 't hoofd der school, den heer P.~C. Schreuder, met een woord van welkom te kwart over 8 werd geopend. Spreker was verheugd, dat zoovele ouders (83) aan den oproep hadden gehoor gege ven, doch gaarne zou hij zien, dat de ouders Pp den dag van de gelegenheid' gebruik maakten om over hun kind te spreken, want dan zou de opkomst mogelijk nog groo- ter zijn. Waar het bij enkele scholen zelfs niet mogelijk is een Oudercommissie in 't leven fe roepen, terwijl de ouders van deze school steeds in grooten getale aanwezig zijn, stemt dit de commissie tot tevredenheid. Na dit woord stapten, opgewekt zingend, een 25-tal meisjes-leerlingen van de 5de en 6de klas het lokaal binnen, om onder lei ding van haar leerares, raej. Koeman, di verse gymnastiek-oefeningen te doen, en 't moet gezegd: ze zijn schitterend geslaagd: de leiding was in beste handen en 't Woord van lof, door den voorzitter de leerares en haar leerlingen toegezwaaid, was ruim ver diend. De heer J. P. A. Brand, tandarts hier tei stede, hield hierna een causerie over: ..Het dagelijksche onderhoud van den kinder mond," waarbij hij de volgende vragen stel de: Waarom is een goed gebit noodig? Ant woord: lo. om het voedsel te vermalen; 2o. voor het spreken en zingen; 3o. het-geeft ons gelaat een bepaald voorkomen.. Welke gevaren bedreigen het gebit? Iloe kunnen we die gevaren afwenden? Tusschen de besprekingen door circuleer den diverse gips-afgietsels van diverse knak en tandvergroeiingen. Het zou te veel ruimte eischen al het ge sprokene neer te schrijven, doch we konden jonstateeren, dat alles op zoo duidelijke en /evaltelijke wijze werd verteld en toege- 'Ij.cht, dat spr. aller volle aandacht had, het is dezer dagen bij het teren yan den Zoelerwoudsche Singel gebleken is leren uit den booze-, dan toch zijn de poriën met vocht gevuld, kan de teer niet daarin door dringen en vormt deze op den weg een korst die allengs afbladdert en dus niet aan het beoogde doel beantwoordt. Ten slotte zij vermeld, dat het onderhoud van Termac-wegen zeer gering is en zich bepaald tot het teren van het wegdek om de 2 tot -1 jaar. afhankelijk van de intensiteit van het verkeer. De lijd zal leeren of de praclijk beant woordt aan de hierboven uitgesproken ver wachting. Tegelijk zal dan kunnen blijken welke der twee proeven het meest voldoet. De ver gelijking kan nimmer op billijker wijze ge schieden omdat het verkeer op beide baan vakken gelijk is. De prijs loopt ook niet veel uiteen. Naar wij vernemen zijn de kosten van de „dam- man-asphalt"-bedekking f5 per M2. en die met lermac-materiaal bewerkt f 6. En nu zal de volgende, week in de Peli kaan straat de proef worden genomen met oen rubberblok-bedekking. In een gisteravond in café „Den Burcht" gehouden vergadering van houders van herdershonden is besloten tot oprichting van een Leidsche Herdershondenclub. De 24 ter vergadering aanwezigen traden allen direct als lid toe. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren: M. Bolderdijk, voorzit ter; Hóups, secretaris, Barthen, Lamens en Rijnswou. Doel der vereeniging is: veredelen van het ras, dressuur, enz., terwijl men gezamenlijk wandeltochten hoopt te maken en oefenin gen te houden. Op een tweede vergadering, welke tijdig zal worden aangekondigd, zal een en ander nader worden uiteengezel. In middels zijn reeds van verschillende kanten sympathiebetuigingen ontvangen, zoodat het ledental wel spoedig zal stijgen. Bovendien bestaat er gelegenliQid als donateur toe te^ treden. Behalve de tariefsverlaging van 25 pet. voor de eersle, 20 pet. voor de tweede, en 15 pet. voor de derde klasse, die met 1 Juli a.s bij de Ned. Spoorwegen ingaat, zal ook met dien datum hel buurtverkeer verlaagd en belangrijk uitgebreid worden. Wederom is aan den Rijnsbtirgerweg een verbetering aangebracht, welke wij uit het oogpunt van verkeersveiligheid niet an ders dan toe kunnen juichen. De korte paaltjes op de vluchtheuvels, waaraan des avonds een groene lamp was bevestigd ,zijn vervangen door groote ijze ren lantaarnpalen ter longle van circa 27« meter, waaraan flinke lampen zijn aange bracht, welke bij avond het geheele wegdek uitstekend verlichten. De groene lampjes nabij het straalopper- vlak zijn gehandhaafd, doch in deze lan taarnpalen ingebouwd. Gisteravond waren wij bij de firma Splinter, Beddenmagazijn aan de Hooge- woerd uitgenoodigd, tegenwoordig te wil len zijn bij de loting voor de gratis reizen naar Zwitserland. Met die reclame is de het eindexamen gymnasium firma Splinter verleden jaar begonnen en Diverse vragen werden spreker gesteld en door dezen beantwoord, waarna de voor zitter opmerkte, dat hij zeer zeker uit naam van alle aanwezigen sprak en nogmaals een woord van warmen dank bracht aan dr. Brand. Hierna werden de ouders in de gelegen heid gesteld omtrent de vorderingen hunner kinderen met het onderwijzend personeel van gedachten te wisselen. Bij de rondvraag, waarvan druk gebruik werd gemaakt, vond de voorzitter gelegen heid den heer A. H. K. Baars, installateur Julianastraat alhier, te bedanken voor den kosteloozen aanleg der lichlleiding enz. voor de lichtbeelden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter te elf uur met een woord van dank voor de opkomsj, dezen zeer goed ge slaagden Ouderavond. Een hoteirat aangehouden. Toen eergistermorgen de zoon- van een hotelhouder aan den Stationsweg alhier in de koffiekamer kwam, zag hij een der logeergasten voorovergebogen bij h*»t buffet en meende daarbij op te merken, dat deze ■iets in zijn zak verborg. Daar er echter niets werd vermist, werd aan het geval verder geen aandacht geschonken. Den volgenden morgen was het buffet inderdaad opengebroken. De hoteiier had echter veiligheidshalve de aanwezige specie er den vorigen avond uitgenomen, zoodat er niets van waarde uit viel mede te nemen. Aangezien geen sporen van inbraak vielen waar te nemen, slond het vrijwel vast, dat de inbreker dus niet van buiten was geko men. Onwillekeurig viel de aandacht op den man, die den vorigen morgen bij het buffet was gevonden en die in het register slond ingeschreven als W., uit Alkmaar. Na verhoor bij de politie bleek hij echter te zijn de 39-jarige II. M., van beroep schoenmaker, wiens reputatie niet zoo bij zonder gunstig is. Hij blijft echter ontkennen het buffet ge forceerd te hebben Er werden in zijn koffer evenwel verschillende inbrekerswerkluigen gevonden. Er blijft derhalve haas' geen twijfel over of de politie heelt in M. de hotelroit in. handen. De burgemeester is weder in zooverre heers beid dab hij hedenmorgen weder ten StacLkuize kon komen en van middag de vergadering van het Dag. Bestuur bij woonde. De eerstvolgende raadszitting zal waarschijnlijk 5 Julii a.s. plaats hebben. Naar wij vernemen heeft prof. mr. E. M. Meyers, hoogleeraar in het burgerlijk recht en het internationaal privaatrecht aan de universiteit alhier, die, zooals gemeld, eenige maanden geleden naar Chili vertrok in verband met arbitrale aangelegenheden, de terugreis aanvaard. Op -zijn terugreis zal de hoogleeraar eenige universiteiten in Amerika en Engeland bezoeken, om, naar vorwacht wordt, 26 Juli hier ter stede te arriveerén. Voor commissie de nieuwe belangen zal finan- I" eieren, worden goedgekeurd. Voor 't volgend jaar zal deze Commissie voor dit doel aan j de gemeenten f 4000 vragen. De voorzitter, na dr. P. Feenstra Jr. voor zijn arbeid tot uitbouw van de reorganisatie hartelijk dank te hebben gezegd, brengt in i behandeling hot rapport der Commissie tot de samenwerking van Emeritaat- en We- duwfondsen, der zoogenaamde Pensioen- Commissie, waarvan mr. D. A. Portielje rapporteur is. Besloten werd echter, daar velen zich niet competent gevoelden om reeds nu over de uitgebreide en ingewik kelde materie te oordeelen, de quaestie te démandoeren aan het Dagelijksch Bestuur, dat dan in overleg met de Pensioens-Com- missie en na zich geassumeerd te hebben degenen, die in deze quaestie geïnteresseerd zijn, het volgend jaar met voorstellen zal komen. Er zal dan levens gelegenheid zijn voor de Kerkeraden om de pensioens-quaes- tie nog eens rustig te bespreken. Nadat rekening en begrooting van Pen ningmeesters onder dankzegging zijn goed gekeurd, mr. C. B. Mcnalda te Leeuwarden in de vacature-Zondervan als curator is benoemd, sluit de voorzitter met dankgebed. Zuid-Afrikaansche studenten in Deventer. Gistermorgen heeft de Hooge Commissaris der Unie van Zuid-Afrika te Londen, de heer J. S. Smit, een krans gelegd aan den voel van liet standbeeld van Marlinus Theunis Steyn, welk standbeeld op het Stationsplein staat. Er was een groote menigte belang stellenden, o.w. tal van Afrikaners. De lauwerkrans was gesierd met witte lelies. Op de groen-oranje linten slond; ..Hulde aan do nagedachtenis van M. Theunis Sleyn. God regeert". Na de redevoering van den heer Smit, sprak nog de burgemeester van Deventer, jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga. Hierop begaf zich het gezelschap naar hel slation, voor liet voorgenomen bezoek aan Twente. Te Enschedé is het gezelschap officieel ontvangen in de hoogere textielschool, waarbij de burgemeester, de heer Edo Bergsma, de Zuid-Afrikaansche gasten toe sprak. In de Hoogere Textielschool begroette de heer C. F. Klaar, fcemeenle-secrelans, het gezelschap namens het gemeente-besluur. Verder was bij de ontvangst aanwezig de directeur der school, dr. H, B. Holsboer. Er werd een rondgang door de school gemaakt. Ia de leeraarskamer waren intusschen B. en W. van Enschedé gearriveerd. De burge meester sprak hier een rede uit, die door den hoogen commissaris, den heer J. S. Smit, namens zijn landgenooten beantwoord werd. Daarop volgde een autotocht naar Boekelo ter bezichtiging van de Kon. Ned. Zoutindustrie en vandaar ging het naar het tuindorp 't Lansink te Hengelo. werden geëxamineerd 9 candidaten voor diploma B. Geslaagd zijn: Hondrika A. Brands, Nettie E. Gorter, M. J. Heering, Johanna G. Herfst en J. F. Kok. Afgewezen werden 4 manlijke candi daten. Den lsten Juli a.s. zal het 127* jaar geleden zijn dat de Gemeentelijke Roini- gings- en Ontsmettingsdienst door de ge meente in eigen exploitatie werd genomen. Het is de bedoeling en B. en W. hebben daartoe hun toestemming verleend, om dien dag te beschouwen al9 een jubileum. Bij den bouw in een villa voor prof. van Eysinga aan den Rijnsburgerweg alhier is men pl.m. 150 meter achter het café Het Posthóf op een oud riool, waarin verschil lende potjes en scherven, vermoedelijk af komstig uit'de 14c eeuw, gestoolen. Bij het graven in een sloot aan de te bou wen villa is nog verder gestuit op een fun deering van 2 meter breed en zijn verschil lende menschenbeenderen en drie schedels gevonden. Vermoedelijk heeft men hier te doen met de plaats, waar vroeger het klooster Mariën- poel heeft geslaan. dat in de tweede helft der 16de eeuw verwoest word. Voorloopig zal met de opgravingen weinig voortgang kunnen worden gemaakt, daar de directie van het Stedelijk Museum „De La kenhal" haar geheele aandacht noodig heeft voor de Jan Steen-tentoonstelling, zoodat de adj.-direcleur, de heer A Coert niet dan slechts vluchtig een onderzoek (er plaatse kon instellen. Aangaande de beslemming der gevonden voorwerpen kon de heer Coert ons nog niets naders medédeelen. Uit oudheidkundig oog punt beschouwd hechtte hij in zooverre ook betcekenis aan deze vondsten, dat zij wel licht ons iets kunnen leeren omtrent de in deeling der kloosters uit die dagen. Gistermiddag zijn de werkzaamheden aan het asphalteeren van het Noordeinde beëindigd, zoodat thans alleen nog de na behandeling met leer moet plaats hebben. Deze tering, die du3 alleen ten doel heeft, 4e overgebleven poriën te vullen moet wor den uitgevoerd bij droog en warm weer; dan „trekt de weg goed aan". Bij vochtig wéér hedenavond worden de nummers, die uit geloot zijn, per advertentie in ons blad bekend gemaakt Do firaa Splinter kon, zooals reeds eerder door hom gepubliceerd was, een tiental personen gelukkig maken ,oip een reis naar het mooie Zwitserland te piaken. Het aanlal werkzoekenden ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op Woensdag j.l. bedroeg in totaal 397, tegen op 22 Juni 1925 in tolaal 568. Ned. Herv. Keek. Z e 3 t a 1: Te Maarssen: D. J. v. d. Graaf, te Ridderkerk; J. D. van Hof. te WiLnis; H. A. Leenmans, te Delft; W. J. v. Lokhorst, te Delfshaven; G. J. Koolhaas, te Oud-Beijerland, en J. H. F. Remme, te Am sterdam. Beroepen: Te Loenen o. d. Veluwe: W. C. Posthumu9 Meyjes, uit Nijmegen. Gerei. Kerken. Geroepen: Te Middelburg: G. Laar man, te Klunderl; Te Zaandam: G. J. Wie- lengi, te Zierikzee. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen: Naar Zeist: A. Zwiep, te Hillegom. Bedankt: Voor '3 Gravendeel: A. Zwiep, le Hillegom. Algemeene Doopsgezinde Sociëteit In de slotzitting, gedeeltelijk geleid door ds. P. Feenstra Jr., werden nog enkete ont- werp-reglementen en rapporten behandeld en goedgekeurd. De Zondagsbode" zal in ander formaat worden uitgegeven en de proef zal worden genomen om met mede werking van de Kerkeraden het aanlal abonné's le vermeerderen en den abonne mentsprijs te verlagen tot f 3 per jaar. Als redacteur voor den tijd van vijf jaar wordt benoemd de tegenwoordige redacteur ds. J. Waite te Bovenknijpe. De rapporten van de Commissiën tot de nieuwe belangen en tot versterking der SociGteils-kas. welke laatste De gestoorde huwelijks- vol trekking. Een „hij" en een ,,zij" die respectievelijk woonden op het Waterloo- plem en aan de Rochtboomsloot te Den Haag en al ruim 27* jaar verkecring had den, zouden in het huwc-lijksbootje stappen. Het meisje was evenwel trouwlustiger dan de jongeman, die om bepaalde redenen lie ver nog wat had willen wachten. De familie van zijn toekomstige jonge vrouw eischte evenwel dat zij de zaak zou den doorzetten en oefende blijkbaar een zoodanige pressie op den echtgenoot in spé uit, dat deze zijn toestemming gaf en aan- teekening van het a.s. huwelijk plaats had. Toen gisteren de trouwplechtigheid zou plaats hebben, kreeg hij evenwel spijt van zijn besluit en gaf te kennen, dat hij den tocht naar hel Stadhuis toch maar niet zou wagen.... Zijn besluit was onwrikbaar en ook de consternatie, die begrijpelijkerwijs onder de familieleden ontstond, vermocht hem niet ervan af te brengen. En om te toonen, dat het hem ernst was. begon de ex-adspirant-echtgenoot aanstonds de „boe delscheiding" te verwezenlijken, hierbij ge assisteerd door een 4-tal dienaren van den sterken arm, terwijl voor de deur van de woning, die bijna een echtelijke woning was geworden» zich vele nieuwsgierigen verdrongen. Tenslotte gingen hij en zij ieder met z'n eigen boeltje, huns weegsEn zoo is dit huwelijk te elfder ure nog afgesprongen. Inbraak te Delft T e Delft is in den afgeloopen nacht ingebroken in het kantoor der gebrs. Van der Heyden aan de Kromstraatsteeg. De brandkast werd opengehakt en eenige laden van kasten in hot kantoor werden opengebroken. De aan wezige gelden werden ontvreemd. De da ders hebben zich toegang verschaft met een valschen sleutel door de smederij, gelegen naast het kantoor, en vervolgens een dér kantoordeuren uit de scharnieren gehakt. Aan de gevolgen overleden De 61-jarige wachtsman D. de W.. gewoond hebbende aon dé West Vest te Schiedam, die Dinsdagavond op den Rotlerdamschen dijk onder die gemeente onder een motorwa gen van lijn 8 van de R.E.T.M. geraakt is, is gisteren in het Schiedamsche ziekenhuis, waar hij ter verpleging opgenomen was, aan de gevoleen overleden. BINNENLAND. De Memorie van Antwoord op het afdee* lingsverslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tof wijziging der Marinebe- grooting. Zitting der Eerste Kamer. Een reeks jaarvergaderingen en con gressen. BUITENLAND. Briand slaagt er in een nienw Fransch kabinet te vormen. Caillaux aan financiën. Het wetsvoorstel tof reorganisatie der En- gelsche mijnen. De schadevergoeding aan de vroegere Duif- sche vorsten. Een incident bij Mekka. Groote treinramp in Brazilië. Ongeval len. Gistermiddag is de 36-jarige Izaak van Wasbeek, uit d' Biersloolsteeg te Vlaardingen, toen hij op verzoek van den machinist van een dei laadbruggcn op het Vulkaan-terrein aldaar, dezen bij bet bedienen'van die brug as- sisleerde, van een hoogte van ongeveer 19 M. op het dek van het in de Vulkaanhaven liggende stoomschip Strinda gevallen. Da man was op slag dood; hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. Gistermiddag is hel 2-jarige zoontje van dc-n mijnwerker J. H. te Kaalheide door een electrische tram overreden. Zeer ernstig gekwetst werd het kindje naar het hospitaal te Kerkradc overgebracht. Men denkt dat het zal sterven. Op den rijksweg EltenHoeven is gister avond laat G. Kavelaars, van Moerdijk, div met zijn vrouw per rijtuig huiswaarts keer» de, door een autorijder aangereden. Het rij-« tuig werd omvergeworpen, en mej. K. ern stig gewond. Haar schouder en arm bleke® gebroken. De chauffeur reed snel door. De moord te Rotterdam. Omtrent don loop van dit drama, waarvan wij gisteren nog kort meldden, kunnen wij de volgendo bijzonderheden mededeelen: De vrouw, de 39-jarige D. S., was tegen negen uur met een buurvrouw W. naar het café Vane aan den Dijk gegaan, om daar té wachten op haar man, den 40-jarigen L. P. M., bijgenaamd „Louis de Paardendief", die sinds 's middags niet thuis was geweest. Tegen 10 uur kwam de man het café bin nen, rfiin of meer beschonken. Er ontstond een twist, waarbij Louis zijn vrouw eenige harde slagen toebracht. De caféhouder waarschuwde de politie, die den man meenam en aan het politie-» bureau aan de Groote Paauwensleeg in ar rest stelde. De vrouw werd door de buurvrouw naar huis en naar bed gebracht, daar zij vrij ernstig ongesteld was tengevolge van de mishandeling. Tegen middernacht meende men op het politiebureau den arrestant weer in vrijheid te kunnen stellen, daar hij voldoende ont nuchterd was. „Louis de Paardendief- spoedde zich na deze vrijlating weer naar het café Vane, waar hij eenige borrels dronk en vloekend schreeuwde zijn vrouw „aan riemen" te zuilen snijden. In opgewonden toestand verliet de man de kroeg. Wat daarna gebeurd is slaat nog niet vast. De buren in het pand 151 hoorden echter te ongeveer halftwee een hevigen slag. Zij snelden naar boven en vonden de vrouw dood en met teekenen. welke op zware mishandeling wezen in het bec liggen. De man bleef lot aan den morgen in dv woning. Om ongeveer negen uur verliet hij het huis. Na nog naar het werkloozen- bureau te zijn geweest om zijn kaart te la ten afstempelen, begaf hij zich naar eet café aan den Dijk. waar hij werd gear resteerd. De man beweert ziel) niet te kunnen her inneren, dot hij de vrouw dien nacht zou hebben geslagen. De oorzaak van dit drama moet gezocIP worden in de kwaadaardigheid van den be-, nchonkene. De buren verklaarden, dat het huwelijk niet ongelukkig was, slechts alc de man te veel dronk, werd hij onhandel baar. Men achtte hem in dien toestand tc/ elke misdaad in slaat. Jacht op een inbreker. Een bewoner van de Baan le Rotterdam hoorde in den afgeloopen nacht gerucht op het dak van zijn woning. Bij onderzoek zag hij een man vluchtein» Bij achtervolging kreeg hij hem te pakken. Een vechtpartij'

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1