No. 20325. VRIJDAG 18 JUNI Anno 1926. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van hfirlen. DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE KTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiêm uitsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507 PGstchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.36. per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 -f* portokosten. ƒ0.18. 0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Vereeniging van den Chr. Handeldr ij venden en Indnstr. Middenstand in Nederland. Het Congres. Met betrekking lot dc kwestie van hot cadeaustelsel kwam men niet tot een be paalde conclusie. De drie beslaande Midden standsbonden hebben reeds een commissie te dezer zake benoemd en aan de afdeelin- gen werd geraden om deze commissie in hun propaganda te steunen. In de aan het eind van den eersten dag aangewezen commissie die de reorganisatie plannen heeft te ontwerpen en in de buiten gewone algemeene vergadering voor te leg gen werden met instemming der vergade-, ring door het hoofdbestuur benoemd de voor zitters der afdeelingen Amsterdam, Gronin gen, Haarlem, 's Gravenhage, Haarlemmer meer en Schiedam, welke laatste afdeeling het voorstel aanhangig had gemaakt. De voorzitter opende de middagvergade ring "met een welkom toe te roepen aan den heer Bückman, secretaris van den Midden- standsraad en aan mr. H. Bijleveld, lid der Tweede Kamer der Staten-Gcncraal. Vervolgens werd door den heer J. van der Steen het voorstel Leiden om te komen tot oprichting van een Ondersteuningsfonds ver dedigd. Wel heeft de plaatsvervangend voorzitter de heer A. Bos uil Rotterdam op het vorig jaarcongres verklaard dat het hoofdbestuur tegen een dusdanig voorstel gekant is, maar dit neemt niet weg, dat de afdeeling Leiden thans dit punt op de agenda heeft willen doen plaatsen. Hot ondersteuningsfonds bedoelt niet te zijn een verzekering maar een vrijwillige ondersteuning. Spr. hoopt, dat van uit de oude stad Lei den, die steeds haar poorten heeft geopend voor vrienden, de poorten zullen worden opengesteld voor dit zoo bii uitnemendheid Christelijk beginsel. Het voorstel vond veel bestrijding. De heer M. R. van Maare bestrijdt hel na mens de afdeeling Arnhem, niet bepaald uit principe maar om bezwaren terwille van de praclijk. 'Hij wenscht het voorstel nog eens nader onder de oogen te zien. Dc afgevaardigde uit Baarn de heer Van den Borg merkt op dat het hier niet een Christelijke daad geldt zooals Leiden het doet voorkomen. Het voorstel is niets meer o( minder dan een verzekering. Hier geldt het een zaak van wederkeerigheid. Men moet van de middenstandsvereeniging zulke za ken niet beginnen maar overlaten aan het groot-kapitaal Do heer Jansen bestreed het voorstel mede op de aangevoerde en nog andere bezwaren. Ook de laatste debater drong er op aan dc zaak commissoraal te maken. De heer Van der Steen die namens Lei den de opponenten beantwoordde zeide, dat men hel antwoord gemakkelijk had gemaakt. Men beschouwt de Leidsche afdcelijig als al te idealistisch. Dat is nog niet zoo kwaad, maar spr. kan zeggen dat het aangevochten artikel 2 is overgenomen uit eqn Kon. goed gekeurd reglement. Dat menschen die zelf aan verzekerings maatschappijen annex zijn, er niet voor voelen, kan spr. begrijpen. In de laatste plaats beveelt hij het nog aan als een uitnemend propagandamiddel voor de vereeniging. Men zal er het ledental slerk door zien vermeerderen. Spr. wil ech ter vandaag gehoord de oppositie slechts over het principe een uitspraak uitlokken en dan in handen stellen van een commissie Na eenige verdere discussie geeft het Hoofdbestuur in overweging het voorstel in handen van een commissie (e slellen door het Hoofdbestuur te benoemen. Een afge vaardigde van Amsterdam deelt mede dat zijn afdeeling een uitnemend kenner van het .Verzekeringswezen in haar midden heeft, n.l. de heer Van Haaf ten en hij geeft in overwe ging ook dezen in de Commissie te benoe men. De voorzitter zegt dit toe. Hierna verkreeg mr. H. Bijleveld het Woord voor het onderwerp: ,.Pal gestaan of lamgeslagen." Spr. ving aan met de verklaring van zijn titel, welke in ietwat vrije bewoordingen aanloont, den ontzaggelijken ernst van het crisispunt, waarop de Christelijke Organisa tie van den Middenstand zich bevindt. In dien het in ons leven om iets anders gaat dan om de eere Gods is iedere actie en is alle spreken veroordeeld, immers Godc ont berend en den mensch afschrikwekkend. r Spr. behandelde dan allereerst den mid denstand en zijn bestaansrecht en bestaan de noodzakelijkheid, een en ander alleenlijk .weder om Gods wil. Hij doet de historie spreken, welke getuigt hoe die stand het eerst politieke en sociale vrijheden veroverde en van zoo groolen invloed was op de ont wikkeling van West-Europa; hoe die stand Eog is de kern van ons leven en in zijn dra gers vertoont en ontwikkelt karakter-eigen- jehappen die voor het volksbestaan van het Vrootste gewicht zijn. Deze historie-sprake heeft een eigen klank jnr hem, voor wie zij is de taal van een der Gods-openbaringen. Zij doet den Christen te sterker teruggrijpen op de bijzondere openbaring Gods en Zijn Woord en plaatst ons dus midden in het principieele van het vraagstuk, hetgeen spr. nader uitwerkt. Tegenover het feit, dat de middenstand er was, er bleef, er is, komt de tegenwerping van sommige zijden, dat hij er nog is, maar verdwijnen zat. Principieel gaat spr. na hoe de centrale levensbeschouwing van den mensch hier allesbeheerschend is en stelt tegenover elk ander beginsel en consequen tie van liberalisme, socialisme en commu nisme om met de Christelijke levensbe schouwing te eindigen. Aldus aangetoond hebbend, hoe de Chr. Middenstand in dubbel opzicht een roeping heeft, behandelt spr. de gevaren, dien stand bedreigend, zoo van de zijde van derden, van de zijde der overheid en niet het nnnst van de zijde van dien stand zelf; zijn betoog culmineert in een met diverse citaten onder steund principieele oproep, dat een stand met zulk eén plaats in het ieyen en zulk eene economische en sociale roeping heeft te staan voor de vervulling daarvan in Gods kracht, slechts mag abdiceercn, indien zulks met een dankgebed kan geschieden, doch in den strijd des levens, onder erkenning van Gods Almacht heeft te gaan den "weg der middelen, waartoe behoort in de eerste plaats organisatie, om staande te blijven in de kracht van het geloof. Spr.'s vurige rede werd met stille aan dacht aangehoord en aan het slot luide toe gejuicht. Er volgde op de rede cenig debat. De afgevaardigde uit Rijswijk was zeer ingenomen met deze opwekking tot den mid denstand om zich uitsluitend Christelijk te organiseeren, doch ook zou hij gaarne tot dc patroons de waarschuwing gericht zien dat zij in hun vakorganisatie ook alleen zich vereenigigen met de menschen van hun geloof. De heer Bijleveld was het in principe vol komen eens met deze opmerking maar in de praktijk met name- in kleine gemeenten zal cht wel eens niet mogelijk zijn. De voorzitter dankte den spreker voor zijn schoone rede en gaf daarna het woord aan onzen stadgenoot ds. G. H. Beekenkamp. Een slotwoord wil een korte toepassing zijn van al het gehoorde; de vraag dringt .naar voren, of de wijdschc titel en de groot- soho opzet van dit Congres ook beantwoordt aan het werk, dat verricht is in deze dagen. Dat zal later moeien blijken. De vrucht moet rijpen en hot groote geld, hier ont vangen, moet in kleine munt worden om gezet. Spr. is blij, dat hij nu eens niet op eon kerkelijke vergadering moet spreken, niet omdat hij zou behooren tol het bekende oud- liberale sla-g- menschen, dat de leus nog steeds propageert: „de Kerk er buiten". Evenmin sympathiseert hij met degenen, die de Kerk „erlusschen" willen zetten, haar als wigge in 't gemeenschapsleven willen drijven. Wat ons hier saambindt is geen kerkolijk belang maar één groot belang van een groote groep Christenen, die zich aaneengesloten hebben in den strijd om het beslaan. Wat daarvoor noodig is? Allereerst dit: verdiept solidanteitsbcsef. Spr. heeft met veel instemming gelezen wat de „Standaard" j I. Zaterdag schreef over dc Chr. politieke gedachte in de laatste 25 ja ren. Maar kon al het schoone en goede daar genoemd niet veel beter en heerlijker zijn als hot gemeenschapsgevoel wat dieper en hechter was? De Middenstand, óók de Chris telijke, zit nog veel te veel in den indivi- dualislischcn hoek. Men voelt te weinig voor den gemeensc'happelijkon strijd. Spr. herin nert aan wat Slotemaker de Bruyne eens schreef over het proteslanlsche solidarisme, dat het kiest legen de liberté van do libe ralen. tegen de égalilé der socialisten on dc autorité der Roomsche kerk een solidarité die meer is dan de,fraternilé der Fransche revolutie en dc charité der kerken. Dus allereerst: solidariteitsbesef, maar daarnaaM ook verdieping van eigen geeste lijk leven. In Psalm 142 vinden we David in zijn bidcel. Terzijde ziet hij geen hulp, en vooruit is geen weg ter ontkoming en van binnen was 't ook donker: niemand zorgde voor zijn ziel. Maar door Gods genade komt Da vid uil de impasse; hij wordt een bidder, een getuige, een belijder. Hieruit is tweeërlei leering le trekken. De algemeene klacht is, dat er zoo wei nig belangstelling is voor de Chr. Midden standsvereeniging. Komt het misschien, doordat de menschen le veel vermateriali- secrd zijn? Eén recept is daarvoor: gemeen schappelijk gebed tot God. Waar gevoel van saamhoorigheid is, daar zal ook gebed voor de gemeenschap gevonden worden, en dan komen er levens getuigen voor en belijders van dc solidaritcilsgedachten. Ook een leering voor 't persoonlijk leven, 't Leven van den Chr. Middenstander heeft twee kanten. De buitenkant; dat is zijn eta lage, zijn reclame. De binnenkant, dat is zijn spelonk, zijn bidvertrek. Als dan de rechterzijde (z'n organisatie) hem in den steek laat, als vooruit alles donker is en er van binnen geen kracht en moed meer is, waagt het dan met uw God en bidt het Da vid na met de woorden van Psalm 142. Ten slotte herinnert spreker eraan, dat 't een zuiver-reformatorische gedachte is, dat het Christenleven tweeërlei doel heeft: Gods eer en onze geestelijke welstand. Dan is 't laatste woord aan Hem, in wiens hand alle dingen zijn. En ons gel>ed zal zijn: Houdt ons gemoed voor U bereid Opdat het blij uw komst verbeid'. Als het zóó is, dan is onze tweeledige leuze toch ook weer een eenheid: „Door de wereld èn uit de wereld." Hierna werd na een hartelijk woord van dank aan ds. B. de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten, waarna men zich voreenigde aan den gemccnschappelijken maaltijd in Zomerzorg, waarbij onder meer tegenwoordig waren de oud-minister van Ju stitie mr. Schokking, de waarnemenden bur gemeester de heer Aug. Reimeringer, de ge meentesecretaris mr. C. E. van Stnjen, de wethouders A. Mulder en J. B. Meijnen, de voorzitter van de afdeeling Kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel voor Rijnland, de heer G. Molkenboer, de secrctans mr. P. G. Knibbe, de voorzitter van den Neutralen Middenstandsbond, de heer E. Schuurman en den directeur van hel Middenslandsbu- reau Ingenool, secretaris van den Midden- standsraad Buckman en de heer Kruylhof, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vak verbond. Op voorstel van den voorzitter werd bij dén aanvang hulde gebracht aan de Konin gin. Vervolgens werd het \yoord gevoerd door den waarnemenden burgemeester van Lei den, waarna oud-minister Schokking de groote beteekenis van den Middenstand uit eenzette. Wij leven in een tijd, zoo zeide spreker, dat groote aanTiachl wordt geschon ken aan het massale en het. groote. Waren huizen in groote sleden worden bezocht, ter wijl aan de winkels in de kleinere plaatsen, die zeer zeker ook veel aantrekkelijks heb ben, niet voldoende aandacht wordt ge schonken. In deze kringen wil spr. echter als volksvertegenwoordiger er op wijzen, dat ten onrechte vaak in Middenstandskringen zich dc gedachte post vat dat door de regee ring aan de belangen van den middenstand niet voldoende aandacht zou worden ge schonken. Daarom wordt dikwijls in deze kringen gesproken over dc noodzakelijkheid van medezeggenschap. Ook zonder dit wordt den middenstand, waarmede terdege reke- Aan de orde was nu de bestuursverkie zing. Waar in de November-vergadering besloten was, de voorzitters-funclie voor- loopig onbezet te laten, moest allereerst in deze vacature worden voorzien. Met vrijwel algemeene stemmen werd als voorzitter ge kozen de heer P. v. d. Hoeven, die ver klaarde zijn benoeming te aanvaarden, daarbij de verzekering gevend, ook in deze functie zijn beste krachten aan de vereeni ging te zulten wijden. Als bestuurslid werd verder gekozen mej. Valk (aftr.), terwijl als tweede bestuurslid na een tweede vrije stemming en herstem ming tusschen mej De Haas en den heer De Jong, laatstgenoemde als zoodanig werd gekozen. - Beide nieuwbenoemde loden verklaarden hun verkiezing aan te nemen. Tot leden en waarnemende leden van dc kascommissie werden benoemd de heeren Meulenberg, Mennes en Van der Wilk (leden), en Wijnobel, Sloos en Jong (plaats vervangend). Op voorstel van "bet bestuur werd de con tributie voor het loopende jaar vastgesteld voor éénpersoons-leden op f 3 en voor echlpaar-ledcn op f 5 (beide verhoogd met rechten). Voor het jaar 1927'28 werd echter voorgesteld laatstgenoemd, lidmaat schap te laten vervallen, welk voorstel evenwel door cenige loden werd bestreden. De heer Spendcl lichtte het voorstel nader toe en betoogde, dat het herhaaldelijk voor kwam, dal van bovenbedoelde kaarten bruik werd gemaakt door andere personen dan de eohteli-eden, bijvoorbeeld door vader en dochter. Uit de vergadering gingen in verband biermede stemmen op, om zoowel de één-persoons- als dc echt paar-kaarten streng persoonlijk ie slellen. De heer Post Uitlerweert wilde de op lossing hierin zoeken, dal voor de echtpaar- leden slechts één kaart werd afgegeven en niet, zooals lot dusverre, een aparte dames- en een aparte hecrcnkaart. Besloten werd dit punt van de agenda af le voeren en dezo kwestie in een vol gende vergadering wederom aan de orde le sprekers voerden hierna ning wordt gehouden, de plaats gegeven die j stellen. Voor het loopende jaar blijft dus de toestand, zooals deze momenteel is, be stendigd. Hierna werd de begrooling voor hel vol gende jaar vastgespeld. Bij de rondvraag bepleitte de heer Men nes de wenschelijkhcid van. een andere regeling der stemmingen; o.a. wilde hij be stuursverkiezing Ook mogelijk maken bij acclamatie en niet; zooals het huishoudelijk reglement voorschrijft, uitsluitend bij schrif telijke slemmigg. Besloten werd aan dezen wcnsch door een soepeler toepassing tege moet le komen. Na nog eenige minder belangrijke dis cussies, waarbij de heer Mennes nog een woord van hulde richtte tot het bestuur voor hel vele werk, dat hel in het afgeloo- pen jaar verrichtte, sloot de voorzitter dc vergadering met een woord van dank tot ^e aanwezigen voor iiun tegenwoordigheid. het toekomt Verschillende nog het woord. Leidsche Kunstkring voor Allen. In de bovenzaal van café-restaurant „In den Vcfgutden Turk" kwamen gisteravond de leden van bovongenoemden kring in al gemeene jaarvergadering bijoen. De vergadering werd gepresideerd door den heer P. v. d. Hoeven, die te ongeveer kwart over achten de bijeenkomst opende met oen woord van welkom tot de weinig talrijke aanwezigen. Spr. memoreerde allereerst den locstand een jaar geleden, toen de vereenigang vrij wel zonder middelen de toekomst tegemoet ging. En met voel genoegen kan op dit eer3te vereenigingsjaar worden teruggezien. Nadat spr. den wensch uitgesproken had, dat deze vergadering een even prettig karakter mocht dragen als de voorgaande, gaf hij het woord aan mej. Oudshoorn tot hel voorlezen van de zeer uitvoerige notulen samengesteld door de 2de secretaresse, mej. Valk, die daarna onveranderd werden goed gekeurd. De secretaris, de heer II. W. Spendel, bracht daarna het jaarverslag uit, dat aanving met een woord van hulde aan hen, die het initiatief tot de oprichting van den kring hadden genomen en aan de talrijke sladgo- nooten, die door hun spontane medewerking dc kroon op het werk zetten. Dank zij hun groote modewerking voorai werd bereikt, dat reeds in liet eerste seizoen den leden een reeks van zes eersle-klassc concerten kon worden aangeboden, terwijl bovendien nog een extra-concert van het Paleslrina-koor kon worden gegeven. Iedere avond werd een volslagen succes en telkenmale was de zaal tot in alle hoe ken bezet. •Het ledental, dat mdhienleeJ 1358 be draagt, wees, volgens spr., ook wel voL doende uit, dat de Leidsche Kunstkring voor Allen in een dringende behoefte heeft voor-, zien. Het bestuur ondervond in hel afgcioopcn jaar geen verandering; alleen in de verdee- ling der functies kwam eenige wijziging. Het verslag, waarvan sommige gedeelten in versmaat gesteld waren, besloot met de mededeeling, dat het bestuur met vertrou wen en uiterst hoopvol het nieuwe vereeni- gingsjaar inging. De heer v. d. Hoeven dankte den heer Spendel voor het keurige jaarverslag, als mede voor de groote toewijding, door hem in het afgeloopen jaar betoond, waarna het verslag onder applaus werd goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording over het boekjaar 1925'26 bleek, dat deze in ontvangst en uitgaaf sloot met een bedrag van f3597.07. Aan contributies werd ontvangen de somma van f3564.70; de uitgaven bedroe gen, wat de concerten betrof, f2601.27; het batig saldo bedroeg f342.39, waarvan be sloten werd f150 te sforten in het reserve fonds. De kascommissie bad een schrijven ge zonden, inhoudende, dat door haar de boe ken en bescheiden in goede orde waron be vonden. De voorzitter stelde vervolgens voor den penningmeester, den heer Geverdink, le dechargoeren en dankte hem voor liet nauwgezet gevoerde beheer. (Applaus). Mathesis Scientarinm Genitiix. Hedenavond houdt het Genootschap M. S. G. in den Foyer der Stadsgehoorzaal haar jaarlijksche vergadering en wordt te gelijk de tentoonstelling van werkstukken en teekeningen, welke in het afgeloopen jaar door de leerlingen zijn vervaardigd, geopend. Wij hebben reeds ©en kijkje ge nomen in de zaal en kunnen al vast mee deden, dat deze tentoonstelling dit jaar bij zonder belangwekkend is. In de eerste plaats, omdat een vijf-jaar- lijksche prijsvraag voor bouwkunde, voor decoratief teékenen en boelseeren onder de oud-leerlingen werd uitgeschreven, en de ingekomen antwoorden mede tentoongesteld zijn. Voor de prijsvraag: Het ontwerpen van een hallegebouwtje op een modern stads plein, vindt men vijf antwoorden, waarvan er drie zijn bekroond. AI de ingekomen ant woorden getuigen van groote liefde voor hel vak en leveTcn het bewijs, dat deze oud- leerLingon hebben gewoekerd met de kennis en vaardigheid, in dc school opgedaan, die dan toch wel van goede kwaliteit moet ge weest zijn. De prijswinners zijn: 1. A. van Weeren, Leiden; 2. W. F. Broers, Voorschoten; 3. N. de Boer, Den Haag. Al deze inzendingen zijn het bezoek ten volle waard. Hetzelfde mag gezegd worden van de in zendingen op de prijsvraag voor decoratief teekenen: Hel ontwerpen van drie glas-in- iood-ramen voor de traphal van het nieuwe schoolgebouw van M.S.G. Vooral de teekc- ning van den reeds genoemden plaatsge noot, de heer A. van Weeren, die met den eersten prijs ging strijken, lijkt ons supe rieur werk, hoewel hel kleurige werk van P. J. van Weerlee, mede uit Leiden, aan wien een eervolle vermelding en f 50 werd toegekend, ook gezien mag worden. Te midden van de bovenstaande teek'e" ningen ziet men twee modellen van een kleine fontein, zooals zou kunnen worden geplaatst op een der plantsoenen te Leiden. Ook dit is aardig werk. net waren de heeren A Th. Vermeulen, te Zoeterwoude, en we derom onze stadgenoot Van Weeren, die ^werden bekroond. Voor deze prijsvragen zou men alleen kunnen komen. En dan zijn er nog de vdlc andere teekeningen en werkstukken van dc leerlingen zelf die een zeer gunsUgen indruk maken en de groote beteekenis van het vak onderwijs van M.S.G. demonslroeren. BINNENLAND. Het Engelsche invoerverbod van vleesch. Een reeks vergaderingen. Het 25-jarig bestaan der Boerenleenbank te Onde-Wetering. BUITENLAND. De pogingen van Briand een nienw Fransch kabinet te vormen. Het Engelsche mijnconflict en het Russi sche goud. Het Engelsche liberale congres spaart beide partijen. Groot rnmoer in het Oostenrijksche parle ment. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Op de gisteravond gehouden bestuursver gadering van de afdeeling Leiden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling werd j besproken wat gedurende de zomermaanden j zou kunnen worden gedaan. Als resultaat daarvan kunnen wij mededeelen, dat in j de eerste plaats gepoogd zal worden een j cursusavond te beleggen, waar een alles- zins bevoegde zal spreken over Jan Steen J en diens werk. Daarna zal dan een bezoek j aan de tentoonstelling worden gebracht Verder zullen de werkzaamheden bestaan in het organiseeren van zoo mogelijk een paar luinconcerten, een gezamenlijk uitstapje naar de duinen en de zee en één.of meer fietstochten. De eerste fietstocht is bepaald op Zondag 27 Juni a s Naar wij vernemen blijft de gezond heidstoestand van onzen burgemeester Jhr. De Gijselaar steeds vooruitgaande, maar is hem door zijn geneesheer geruimen tijd volstrekte rust voorgeschreven. Benoemd is tot adjunct-accountant der directe belastingen te 's-Gravenhage, lste. bureau, de heer J. F. v. d. Berg, alhier Ter gelegenheid van de herdenking van den slag bij Waterloo (18 Juni 1813) wap perde heden vanaf den Stadhuistoren de vader)andsche driekleur. Gisteravond kwamen, daartoe uitge-. noodigd door den directeur van den gemeen^ tel ijken dienst voor 9ociale zaken, den heer Wijkmans, in het gebouw van de Arbeids beurs de afgevaardigden van de verschil lende grafische bonden hier ter stede bij-, een, ten einde de mogelijkheid te bespreken v/erklooze handzelters op te leiden tot ma- chinezelters, door hen een cursus in het machinezetten te doen bezoeken op de Gra fische School te Utrecht. Jn verband hiermede is deze inrichting door genoemden directeur bezocht. Op Zondag 27 Juni a s. zal er wederom een goedkoope trein LeidenArnhem/Nij megen loopen. De prijs bedraagt voor de heen- en terugreis gezamenlijk voor de sta tions Den Haag, Voorburg, Zoetermeer Zegwaard, Zeven buizen, Moerkapelle. Lei den, Zoeterwoude, Hazerswoude-Koudekcrk en Alphen: 2de klasse f43de kl. f2.75 en van de stations Zwammerdam, Bodegra ven en W^arder: 2de kl. f 3.25 en 3de kl. f 2.25. De trein vertrekt van hier des mor gens le 6 u. 48 (aankomst Nijmegen 9 u. 50). Des avonds vertrek uil -Nijmegen te 8 u. 45, aankomst te Leiden 12 u. 4. De heer W. F. Tegelaar Jr. heeft zijn sedert meer dan 20 jaren in het perceel Oude-Singct 12 gevesbgde heerenkapsalon verplaatst naar hel perceel Oude-Singel 4, waarin voorheen de blikslagerij van den heer Doove gevestigd was. Niet altijd kan een verandering een verbetering beteekenen, doch hier is dit zeer zeker het geval, dank zij voorat de deskundige leiding van den aannemer W. Haak Jr., die de geheele ver bouwing regelde en van het eenigszins ver ouderde huis een zoowel in- al3 uitwendig modern geheel wist te maken, geenszins grootsch van opzet, doch smaakvol en dege lijk van uitvoering. De heer T. toont de zaken ook energiek aan te willen vatten door aan de zaak, naast de heerenkapsalon en den winkel voor toilet-artikelen, parfumerieën enz., ook een damessalon te verbinden De keurige gra nietvloeren van de &rrna Doeve en Groene- wegen en het nette behangwerk van den heer W. Kost droegen ook het hunne bij tot het propere en frisschc aanzien van deze kapperszaak. Hedenmorgen is het Noordeinde voor het gewone verkeer weer geopend. Zooals wij onlangs schreven, dat le verwachten was, lieten paardenhoeven en motorwielcn duidelijk sporen na in den nieuwen asphalt- vloer; maar, zooals wij eveneens toen reeds meldden, moet men alvorens een oordeel

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1