DENK ER OH! SIGAPEN Het Vijf- en twintig jarig bestaan der Boerenleenbank te Oude-Wetering. RADIO-PROGRAMMA, f SPREEKCEL. aanvragen afwijzend moest worden be schikt, is het Fonds toch bezig zijn stam kapitaal in te teren. Spr. gewaagde van den steun van de Regeering en zeide, dienaan gaande goede verwachingen voor de toe komst te hebben. Spr. deelde nog mede, dat een dame, die onbekend wenscht te blijven, f 12.000 be schikbaar heeft gesteld om een afzonderlijk fonds, het D. v. W.-fonds, te stichten, waar uit eveneens f4 per week gedurende 3 jaar uitgekeerd zal worden. Den secretaris-penningmeester, den heer P. J. Jager, werd dank gebracht voor diens, reeds gepubliceerd, jaarverslag, dat werd goedgekeurd. De begrooting voor 1926 vertoont een eindcijfer van f 22.130. De voorzitter hoop te, dat op de memorieposten giften, conlri- buitën en bijdragen ruime bedragen zullen binnenkomen; spr. was van oordeel, dat het jaar niet onbemoedigend begint. De begroo- ting werd goedgekeurd. In de hokle vacatures in bet hoofdbestuur werden gekozen mevr. Dirkzwager én de heer Wilhlau, beiden te Rijswijk. Als leden in de firiancieele commissie, welke dó financieele aangelegenheden over 1925 en 1926 zal hebben te controleeren," werden gekozen de heeren Slamperius te Billhoven en Beeuwkes te Rijswijk; als plaatsvervangend lid de beer Yedder te Dor drecht. Het hoofdbestuur stelde voor dit jaar geen bedrag aan het stamkapitaal toe te voegen, tenzij er aan het einde van het jaar een ba tig saldo mocht zijn. Na eenige debat is dienovereenkomstig besloten. Aan liet hoofdbestuur is opgedragen, op de wijziging van statuten en huishoudelijk reglement' de Koninklijke goedkeuring aan ic vragen. Nederl. Aannemersbond, Gistermorgen werd de algemecne verga dering heropend. De voorzitter deelde mede, dat nog is ingekomen een voorstel van de afdecling Amsterdam, om te komen tot een uniforme arbitrage-clausule. Dit voorstel werd aan genomen. De afdeeling Alkmaar had het volgende Voorstel ingediend: „De vergadering stelt voor eens en altijd vast, dat artikelen, in gezonden namens een afdeeling en be hoorlijk door het dagelijksch bestuur van die afdeeling onderteekend, in „De Aan nemer" moeten worden opgenomen, tenzij op redelijke gronden kan worden aange toond, dat de inhoud in strijd is met de openbare orde of zedelijkheid". Dit voorstel werd met 220 tegen 13 stem men verworpen. Aan de orde is een voorstel van de af deeling Gouda, luidend als volgt: „De algemeene vergadering spreekt als haar oordeel uit, dat de Algemeene Voorschrif ten van Waterstaat, zooals deze thans nog zijn samengesteld in vele opzichten ver ouderd zijn en dat spoedige herziening j hiervan dringend gewcnscht is. Zij draagt aan het hoofdbestuur op, aan de regeering le verzoeken, dat in de eerste plaats de volgende wijzigingen ten spoedigste in de algemecne voorwaarden worden aange bracht: le. Arbitrage voor alle geschillen; 2e. Werkstaking en uitsluitinggeven recht op tijdsverlenging;' 3e. Afschaffing van borgstelling zonder vervanging van cautie-spelling, en er bij de regeering op alle mogelijke wijzen op aan te dringen, dat de aldus herziene A. V. ten spoedigste onder Rijksbestekken van toepassing wor den gebracht. Dit voorstel wordt aange- nomen. Bij de bespreking omtrent de toepassing der paragrafen 475 en 495a der A. V. van Waterstaat, vraagt de afdeeling Dordrecht, of het bestuur nog invloed op de toepassing zal kunnen uitoefenen. De voorzitter zegt, dat daartoe steeds stappen bij den Minister zijn gedaan, en dat bet hoofdbestuur was voortgegaan met le trachten invloed uit te oefenen. De afgevaardigde van Alkmaar gelooft, dat er van deze zijde weinig te verwachten is, en meent dat de leden zelf toepassing zullen moeten maken. Hierna volgt-^een bespreking van het rapport over: a. bindend-verklaring van collectieve arbeidsovereenkomsten; b. pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie, uitge bracht aan het hoofdbestuur door een com missie van den Bond. Do afgevaardigde van Gouda brengt hulde aan de commissie voor de samenslelilng vap dit zeer belang rijke rapport. De voorzitter zegt, dat het hoofdbestuur met deze hulde instemt, en stelt voor het oordeèl over het rapport op te schorten, daar de bespreking niet zoo urgent is. Aldus wordt besloten. De algemeene vergadering in 1927 zal op verzoek van de afdeelingen Hilversum. Bussum en Laren-Blaricum in het Gooi worden gehouden. Door mr. F. J. van Vliet wordt een causerie gehouden over de arbiters-clausule in de bestekken. Bevordering van Zondagsrust. Te Utrecht werd gisteren onder voorzitter schap van generaal H. Meyboom, uit Haar lem, de jaarvergadering gehouden van de Ned. Ver. tot Bevordering van Zondagsrust, Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni- ging snel in ledental achteruitgaat Namens de commissie, ingesteld door Het H.B. om te onderzoeken op welke wijze medezeggenschap aan de vakvereenigingen naast de afdeelingen zou kunnen worden verleend, deelde dr. P. H. Riller Jr. mede, dal zijn medeleden met hem van oordeal zijn, dat van de zijde der vakvereenigingen van weinig belangstelling voor het werk der vereeniging is blijk gegeven. De com missie kon dan ook nu nog geen definitieve voorstellen doen. Tot de commissie traden toe de heeren Van Oost en Ilagoort, zoodat deze thans uit vijf leden beslaat. De hecren Meyboom, Riller en Van Aaken maakten hiervan reeds deel uit. Bij de verkiezing lot leden van hel Hoofd bestuur werden de heeren H. Meyboom en G. B. van Aaken h^jkozen. Nadat neg eenige huishoudelijke bespre kingen waren gehouden, slbot de voorzitter de'vergadering. Volgens het „Vad." ontvangt H. M. de Koningin van de Grieksclic regeering als be wijs van hoogachting en bewondering een in Olank Pcndalisch marmer gehouwen weer gave van het Eleusinische relief. Zulks nog naar aanleiding van Haar 25-jarig huwe lijksfeest, Te Breda is overleden de heer Richard Smagghe. De overledene werd in 1913" ge kozen lot voorzitter der Kamer van Koop handel. In 1920 werd bij benoemd tot voor zitter der commissie tot inrichting van het handelsregister, en in 1922 tot voorzitter der georganiseerde Kamer #van Koophandel voor West-Noord-Brabant, welke functie hij lot voor enkele maanden waarnam, waarna hem eervol ontslag werd verleend. De leden der Nederlandsche Vereeni ging voor Ambaclits- en Nijverheidskimst (V. A. N. K.) mét hunne introdücé's, hebben een bezoek gebracht aan de Plateelbakkerij Zuid-Holland te Gouda en aan de Vakschool voor Goud- en Zilversmeden le Schoonho ven. In de week van 7 tot 12 Juni hiel-l de Nederlandsche Heidemaatschappij haar gewone jaarlijkscho buitenlandsche bosch- bcuwèxcursie, Ditmaal werden verschillende belangrijke bedrijven in de omgeving van Dresden en Berlijn bezichtigd. De gewone audiëntie van den Minister van Marine a.i. zal op Maandag 21 Juni 1926 niet plaats hebben. RECLAME. 7732 Ziekenverzorging. Dc ziekenfondswet-commissie uil den Bond van Rotlerdamsche Ziekenfondsen, den Bond van Amsterdamsche Ziekenfond- i sen en den Bond van Haagsche Ziekenfond sen heeft aan den -Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een nota gezonden, waarin zij achtereenvolgens uiteenzet de bezwaren tegen de verschenen wetsontwer pen tot regeling der ziekenverzorging; de regeling van het ziekenfondswezen te Rot terdam en hoe de commissie zich een een voudige wettelijke regeling denkt. Van de laatste meent de commissie le ffiogen verwachten, dat zij: lo. de uit de praktijk voortvloeiende bezwaren tegen de wetsontwerpen zou Ondervangen, zonder afbreuk te doen aan 6°^de ziekenverzorging; 2o. de ziekenverzorging óp de meest economische wijze tot ontwikkeling té bren-: Een; 3o. de premiën voor de verzekerden en ,e kosten voor Het Rijk lot het noodzake nde zou beperken; 4o- het platteland geleidelijk een Hetere verzorging zou geven, waarop het üers stellig nog Tang zou tnoeten wachten. Woensdagavond werd door de Coöp. Boe renleenbank le Oude-Wetering herdacht het 25-jarig bestaan van de Bank. Aan deze feestviering ging vooraf een algemeene le denvergadering. De voorzitter van den raad van toezicht, de heer N. L. Rodewijk, opende met een kort woord de vergadering. Spreker riep in het bijzonder een woord van wel kom toe tot de genoodigden en sprak den wensch uit, dat deze vergadering met bet oog op de feestelijke herdenking, welke hierna zou volgen een vlot verloop zou heb ben, waarna hij het woord gaf aan den kas sier tot lezing der notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Do heer Van Wieringen bracht namens de financieele commissie rapport uit over de rekening 1925 en verklaarde, dat de com missie de rekening heeft onderzocht en vol komen in orde heeft bevonden. Hierna werd de rekening, welke over het jaar 1925 een winst aangaf van f2378.78 z.h..s. door de vergadering vastgesteld. De voorzitter deelde mede. dat het bestuur voorstelt van de ge maakte winst ad f2378.78 uit te lóten 20 aandeelen ad f 100 en het restant te storten in het reserve-fonds. De vergaderingging met dit voorstel volkomen accoord.'Vervol gens had de verkiezing plaats van een be stuurslid en van een lid van den raad vaft toezicht, wegens periodieke aftreding van do heeren Th. van der >feer te Roelof- arendsveen en T. Roeloffs le Nieuwe-Wete ring. Na gehouden stemming werden ge-, noemde heeren bijna met algemeene stem men gekozen. Zij namen hun benoeming aan en dankten de vergadering voor het in hen gestelde vertrouwen. Tot lid van-de financieele commissie werd met 51 stem men gekozen de heer H. P. van der Poeh die zicli deze benoeming liet welgevallen. Nadat tot uitloting van 20 aandeelen was overgegaan, sloot de voorzitter de vergade ring en werd een korte pauze aangekondigd. m Na dc pauze kwam aan de orde de afwer* king van het programma der feestelijke her-> denking van het zilveren Jubileum de? Bank. De zaal van den heer Vesseur was lot-in haar uiterste hoeken bezet en op een daartoe aangebracht met palmen en bloe men versierd podium hadden het bestuur en de genoodigden plaats genomen.- We merkten o.m. op de heeren Vruink, inspec teur der Centrale Bank, burgemeester en secretaris der gemeente Alkemade, P. F. Veelenturf, Th. E. Copray en J. van Leeu wen, bestuursleden van den ring Rijnstreek, S. van Ruiten cn C. Huigsloot te Roelof- arendsveen. als afgevaardigden van de zus tervereniging, aldaar, alsmede de heeren N. P. Verkley en D. Los. als afgevaardigden van de zustervereniging te Rijpwelering. Gedurende het zingen van het Wilhelmus kwamen bestuur on leden van den raad van toezicht de feestzaal binnen, waarna de heer J. W. Bonda in zijn kwaliteit vari cere- moniemeester den avond met het uitspre ken van een feestrede opende. De heer Bonda sprak ongeveer als volgt:'Aan mij, als leider van deze feestvergadering is ook' de taak. met een enkel woord deze bijeen komst te openen. Deze taak is een zeer aangename, dm-dat de Bank steeds mijn volle sympathie heeft gehad en nog heeftr'-Allen roep ik u van harte welkom toe en het spreekt wel van zelf, dal ik een bijzonder woord heb le zeg gen tot enkelen. Dat woord zij dan in de allereerste plaats gericht tot U, Voorzitter van den Raad* van Toezicht en tot U, Di recteur van dc Bank. 6 ij beiden zijt van den aanvang af lid der Cooperalfe geweest, en gij, geachte heer Rodewijk. zelfs bijna 25 jadr voorzitter. Beiden hebt gij gedurende1 die lange reeks van jar^n me' 'onverflauwde liefde en onverdroten toewijding de belan gen der Bank behartigd op een wijze verre boven onzen lof verheven. In dc dagen van spanning waart gij en uwe mcde-besluur- defen steeds in de weer om den gederail- l.cerden wagen weer in het goede spoor te brengen. Daarvoor zeg ik u hartelijk dank uit naam van ons allen. Maar niet alleen gij, Klaas Rodewijk en Pieter Roeloffs, ook uw mede-besfuurderen, ledën van den Raad van Toezicht en het bestuur komt een woord van lof toe voor de wijze, waarop zij hun taak hebben opgevat en vervuld. Ook hen danken wij hartelijk voor alles wat zij gedaan hebben, tevens den wensch uitspre kende, dat bet hun gegeven moge zijn nog een lange reeks van jaren hun krachten le blijven besteden aan den bloei van den Boe renleenbank van Oudewetering en omstre ken. En nu een,woord aan U, geachte heer Penning de Vries, hooggewaardeerde kas sier. Wij allen" weten het wel, dat het wel slagen eener Boerenleenbank voor een groot deel afhangt van de werkkracht, de eerlijk heid, de soliditeit van haar kassier. Wij hebben de droeve ervaring opgedaan, hoe het gaat, wanneer deze eigenschappen niet bij dien functionnaris aanwezig zijn. Uit weiden hierover wil ik niet. Het consta* teeren van het feit is op dit feestelijke uur voldoende. Maar wel wil ik zeggen, dat de groote opbloei van onze Bank in de laatste drie, vier jaren te danken is aan u, omdat u de man zijt. dien wij noodig hebben. Gij zijt te eenvoudig van zin om veel loftuitin gen aan le hooren. Daarom wil ik u alleen zeggen, dat wij "allen uw ijver en uw werk op den hoogsten prijs stellen en gij er van verzekerd kunt zijn, dat, waar het noodig is, wij onze dankbaarheid ook. in daden zullen toonen. Een enkel woord1 tot U, mannen, die voor 25 jaar de acte van oprichting hebt onder teekend en onafgebroken lid zijj, gebleven. Ik weet, dat gij steeds met groote belang stelling den vooruitgang hebt gadegeslagen en dat gij den groei van het kind, bij wiens geboorte gij aanwezig waart, met blijde oogen hebt aanschouwd; den heeren Klaas Rodewijk, De Ren, Boot en Pieter Roeloffs ook daarvoor onzen welgemeenden %dank. In het bijzonder beet ik ook U welkom, de heeren Vxpink, afgevaardigde van de Centrale te Utrecht Aangenaam is het mij, dat ook het bestuur der gemeente Alkemade aan onze uitnoodiging gevolg heeft gegeven en hier op deze feestelijke bijeenkomst aan wezig is. Geachte burgemeesle en secretaris, ook U heet ik welkom en, geloof mij, ik ben zeker de tolk van alle aanwezigen, wanneer ik u verzeker, dat ik uw komst op hoogen prijs stel. Het is voor ons een bewijs, dat gij met uw gemeentenaren meeleeft en dat hun wel en wee u ter harte gaan. Ook op uw blijvende belangstelling hopen wij in het vervolg. Gij, afgevaardigden van zuster-ver- eenigingen, het spreekt van zelf, dat wij er ons over verheugen, dat gij in ons midden het willen zijn. Wanneer wifallen hetzelfde doel beoogen, dan kan het niet anders of het moet ons met blijdschap vervullen wanr neer een onzer zusters een blijden dag mag vieren. Weest ook gij dus welkom geheeten en viert ons feest opgewekt mede. Een enkel woord nog tot de heeren Adr„ Fangmann en Jansen, die zoo vriendelijk zijn geweest om zoo geheel belangloos aan ons verzoek gehoor te geven, om door spel en voordracht dezen avond nog gezelliger te doen worden, dan ze anders zou zijn. Gij allen genoodigden en leden, viert nu feest cn ik hoop, dat nog in lengte van da gen dezen dag een aangename herinnering moge zijn. (Applaus). Hierna kreeg de heer J. Penning de Vries, kassier der Bank het woord, die in een bloemrijke rede het ont staan der Bank te Oudewetering schetste. In Mei 1901 kwamen 15 vooruitstrevende mannen uit Oudewetering en omgeving te Oudewetering bijeen ten einde te beraad slagen of het mogelijk zoude zijn een Boe renleenbank op fe richten. Het resultaat der gehouden besprekingen was, dat op 14 Juni 1901 voor notaris F. de Wit te Oudewetering de acte van stichting der Bank werd gepas seerd. De vereeniging begon met 15 leden. De Boerenleenbank was dus gesticht en het zaadje in vruchtbaren bcxjlem gelegd, begon te ontkiemen en weldra zag men de eerste blaadjes te voorschijn komen, want de eer-, ste inleggers kwamen hunne spaarpennin gen bij de Bank deponeeren. Dat de Bank langzaam maar zeker vooruit ging bewees het eerste boekjaar, dat werd afgesloten met 66 dakdoekposten en met een omzet van f 10.837.70. 14 Spaarboekjes waren in om-i loop terwijl het ledental tot 21 was geste- gen. Toch werkte de Bank het eerste jaar met een verlies van f 174.87, doch de man nen van het bestuur gaven den moed niet op» doch zetten hun MPeid met onverdroten Het standbeeld voor Sarah Bernhardt op de Place Maleshcrbes te Parijs. De actrice in dc rol van Phèdre. ijver voort. Zoo ging de Bank de eerste jaren zachtjes vooruit. In 1906 zijn er voor liet eerst „tonnen" gaan rollen en in 1906 werd het eerste bedrag als reserve op de balans geplaatst. In 1913, den 21 Juni, trof de ver eeniging een zwaar verlies. De mede-oprich ter, dc heer W. G. P. Jansz. kwam ons door den dood te ontvallen. Veel heeft hij'gedaan voor de Bank en zijne nagedachtenis zal bij de Coöp. Boerenleenbank van Oudewetering steeds in cere blijven. Bij het einde van dat jaar. was het ledental tot 114 gestegen, de spaarders tot 280 cn dc omzet bijna 5 ton. Het oorlogsjaar 1914 kenmerkte zich door achteruitgang. Kort daarop kwam voor den land- en tuinbouw het gouden tijdperk der O.W., dat ook voor onze bank van invloed was. Het jaar 1922 was echter voor de Bank een ongeluksjaar, daar deze door een groote catastrophe werd getroffen. Spreker wil hier over niet verder uilweiden, want de ge schiedenis is u allen bekefid. In 1923 ging de Bank weder met rassche schreden voor uit. Het ledental was gestegen tot 156, en het aantal spaarders lot 472. Het 24e boek jaar zette de kroon op het werk, met 3566 dagboekposlen was de omzet tot bijna 2V2 millioen gestegen. In 1925 had de Bank met 4859 dagboekposten van ruim 4 millioen en ëen netto winst van f 2378.78. Spreker is dan ook met recht trotsch op het behaalde suc ces en het klein zaadje in 1901 gezaaid is thans tot een flinke boom opgewassen. Spre ker stelt zich de vraag, aan wien de eer, dat de Bank door storm cn. tegenspoed deze hoogte heeft mogen bereiken. Aan wien an ders dan aan Hem, die het zaad zijn was dom geeft, door den Zegen van den Almach- tigen God is onze Bank tot deze hoogte ge steeen. Naast dien onmisbaren Zegen is het wel slagen voor een groot deel te danken aan de hulp en bijstand, van de Centrale lo Utrecht. Van den beginne af heeft zij het kléine en nietige bankje bijgestaan en ge holpen. Hiervoor bij het passeeren der zil veren mijlpaal, zijn wij verplicht onzen dank te betuigen. Spreker dankt vervolgens be stuur en leden voor de krachten aan de Bank gegeven en hij bidt en vertrouwt, dat God de vereeniging zal bewaren voor bui tengewone rampen en den arbeid der Bank zal zegenen tot geluk en voorspoed van deze omgeving. (Applaus). De heer H. P. Jansen uit Leiden, ge accompagneerd door den heer A. Fang mann van Oudewetering vergastte de aan wezigen op verschillende ernstige en Hu moristische bedjes, welke zeer- in den smaak vielen. Hij mocht dan ook na ieder stukje een warm applaus als dank ontvan- ken. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Rodewijk in zijn kwaliteit van voorzitter van den Raad van Toezicht. Spre ker wenscht alle aanwezigen geluk met het jubileum en' constateert, dat er in die 25 jaren in de vereeniging veel bef en leed is geweest. Doch spreker wenscht voor dezen avond het leed maar te vergeten. Hij hoopt, dat de goede geest onder de leden vooral dezen avond tot uiting zal komen, want de leden mogen op dit oogenblik opgewekt feest vieren, want gezien de toestand der Bank is er alle reden tot dankbaarheid. Spreker spoort de leden aan goede propa gandisten te zijn voor de Bank en hij hoopt, dat de Bank met. Gods hulp steeds ten zegen zal mogen zijn voor de bewoners van deze omgeving. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Roeloffs, di recteur der Bank, die het ccn groot voor recht noemde om 25 jaren te hebben mogen medewerken aan een doel, de opbouwing van een instelling hetwelk beoogt het nut en welzijn van de leden. Spreker gaat de geschiedenis der oprichting nog eens na en deelt de vergadering op komische wijze mede, dat de eerste besprekingen in de koebocht bij hem werden gehouden. Ook spreker zegt. dat er alle reden is om blijde en opgewekt het 25-jarig bestaan der Bank te herdenken en spreekt de beste wen- schen uit voor de toekomst. Hierna kreeg de burgemeester van Alke made het' woord. Het is reods voor de tweede maal, dat spreker binnen betrekke lijk korten tijd wordt uitgenoodigd om het zilveren jubileum van een Boerenleenbank mede te vieren. Spreker heeft deze uitnoo diging gaarne aanvaard, temeer daar hij uit de verslagen heeft mogen constateeren, dat er alle reden tot feestvieren is. Spr. richt een hartelijk woord van felicitatie tot be stuur en leden der Bank. wekt de leden op om steeds vertrouwen te blijven stellen in de Bank en wenscht haar onder Gods on misbaren zegen alle goeds toe. Nadat het feestlied was gezongen, nam de inspecteur der Centrale Bank le Utrecht het woord, die op een zakelijke en prettige wijze uiteenzette hoe de toestand van het crediet- wezen in den lande was voor de oprichting der Boerenleenbanken. Spr. wekt de leden op tot vertrouwen en eendrachtige samen werking, want in de eendracht schuilt de niacht. Hierna werd door den ceremoniemeester onder een toepasselijk woord aan den voor-i zitter van den Raad van Toezicht en den kassier een stoffelijk bewijs van erkentelijk-* heid aangeboden, beslaande voor den voor* zitter uit een fraaie rooktafel cn- voor den kassier uit een gouden vulpenhouder. Beide' heeren dankten voor deze onverwachte er-i kentelijkheid. De heer \celenlurf als afgevaardigde van den ring .Rijnstreek" met zijn mede-be stuursleden de heeren Th. E. Copray en J-. van Leeuwen brachten onder keurige be-« woordingen hun gclukwenschen ter tafel* Ook de heeren Van. Ruiten en Verkley voer den het woord. Tot slot had nog een huldiging plaats van, de vier. thans nog in leven zijnde opricht ters, n.l. de hoeren N. L. Rodewijk. P. Roe-« loffs, G. Boot en J. F. de Ren. die vanaf dé oprichting der Bank steeds als lid de beian-r gen der Bank hebben behartigd cn nu met; een zilveren gedenkpenning werden vereerd.. Nadat door den burgemeester dank was gebracht voor de vorstelijke ontvangst wercf tot slot nog het woord gevoerd door den Ce-? remoniemeesler, die allen dankte voor het welslagen van deze feestviering, inzonder-i heid de heeren Jansen en" Fangmann. dié zoo belangloos den avond hadden opgeluis-i terd met muziek en zang. Het middernach telijk uur was reeds lang verstreken toen: allen voldaan huiswaarts keerden. Het be stuur kan met voldoening op dit jubileum terugzien. VOOR ZATERDAG, 19 JUNI. Hilversum, 1050 M. 12: Polilieber. 4.306.30: Vooravondconcert door hei) H.D.O.-orkest, o.l.v. Fr. Lupgens. Mej. An-< nie Licman, sopraan 6.307.30: Cursué in Handelskennis en Handelslechniêk, dooif den heer J. Pelser Jr. 7.45 en 10: Persber., 8.10V.A.RjY.-avond. Mevr. Frcdrikai KapperHond, piano. Hr. Albert Kapperr bariton. De Arbeiders-Mandoline-club „Ex-i cclsior", uit Velsen, Dir. Hr. J. W. Raadmani Rede door den heer J. H. Schaper, lid van' de 2e Kamer. la. De Internatioale. b. Woo-i lie Marche, Beka. (Mandolineclub). 3a. Aria' uit La Favorite, Donizetti, b. Mme Favarfi (Romance), Offenbach, c. Van een herder in' Rich. Hol (bariton). 3a. Gilly Flower, Joh* D. Kok. b. AngeExploré, Maciocchi (mani doline). 4. Rede door den heer J. H. Scha-i per. 5a. Mei-fantasie, J. B. Kok, b- Mandoli-i p.ata, Raadman (mandoline). 6a. Aan U al-i leen. Em. Hullebroeck. b. Le ramier, Haring c. Benvenuto (Arioso), Diaz (bariton). 7a- Fior de Ciclamo, Carena. b. Onze Dag, v, Bcrkum 10.3012: Uitzending van d* dansmuziek uit Theater Tuschinsky. Davent-y. 1600 M. 4.20—6.20: Paul Moulders theater-orkest. F. Maynard, soi praan. J. Yates, bariton 6.30: Kindcruur^ tje. De „National Union of School (orchesH tras, uit Crystal Palace 7.20: Tijdsein Big Ben, weerber., nieuws. Lezing: Glimpses of, jersey history and customs 7.45: Piano-i studes van Scriabin 8: Lezing: Photogra-i piling the goldén eagle 8.20: Populaifl orkcslprogramma. W. Michael, bariton, J4 Salisbury, viool, B, Leonard, humorist 9.50: Weerber., nieuws, causerie 10.20:! „Chcz-nouz", cabaret 30.50I2.20:j Dansmuziek van het-Savoy Hotel. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50: Concert Lucien Paris (piano, viool, cello), 5.05: Concert. Mme. Joly, viool, M. Lan-i deau, declamatie 8.20: Causerie 8.50: Galaconcert. Orkest en solisten. Königswusterhausen, 1300 M. 8.50f Populair concert. I. Eden. sopraan. C. Brons geest, bariton. Orkest. Daarna nieuws i 10.5012.20: Dansmuziek door de Kerra-i bachkapcl. Brussel, 486 M. en Antwerpen, 265 M". 5.20: Concert. M. Aksor, bariton 8.20: Orkeslconcert 9.05: Gramofoonmuziek 9.30: Dansmuziek tot 10.20. Antwerpen om 9 20 Vlaamsche lezing. Munster, 410 M. 1.352.50: Orkest- concert 4.05: Kinderver tellingen 4.20: Scènes uit Ibsen's „Nordische Heerfahrt"- 6.05 Esperanloles G.50: Radiopraatje 7.20: Engelsche les 8.20: Gedichten-* voorlezing 9.2011.20: Vroolijke avond. Dialecten, Orkest, Storing in de radio-ontvangsL Een radio-amateur schrij/t ons- Zouden de radio-amaleurs in het Kooi-? park-kwartier, in hoofdzaak omgeving Lom-i bokstraat-Atjehstraat-Parkstraat en Ring- kade, de lieflijke gewoonte om '3 avonds tijdens de radio-uilzendingen hun accu's met een triller-gelijkrichter te laden dit niet na willen laten, en dit op andere uren doen, daar dit zeer stoort en tevens bewijst dat de gelijkrichtet niet goed functioneert? s- 1 - 3SI J

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 11