De beide nieuwe flottielje-vaartuigen „Flores" en „Soemba", die uit Helder naar IndiS vertrokken zijn. De beido schepen zijn van een nieuw, tot nog toe niet gebruikt typo. Op den voorgrond de „Flores". Achter; de „Soemba". Wij, Nederlanders, kennen do Ardennnen en de Alpen, den Rijn en de Riviera maar hoe weinigen van ons weten de schoonheid van het eigen land? Hier toonen wij weer eens een stukje Hollandsch landschap, bijna onder den rook der hoofdstad gelegen; een blik op het nieuwe fietspad, dat Bussum en Hilversum met den straatweg naar Baarn verbindt. De „Vereenlglng voor aanleg en onderhoud van rijwielpaden In Gooi- en Eemland" haar naam zij geprezen! stelde deze week het pad ópen voor het publiek. Men zendt ons uit Italië dit vredelievende beeld, gemaakt vóór de San Marco te Venetië. Links: Louis de Vries, de acteur, het hoofd getooid met de vredesduif. Daarnaast zijn zoon, Sam. de Vries, ook al In teeder contact met een blauw-getinte duivel De employós In het kantoorgebouw van de expeditie-afdeeling der N. V. Blaauwhoedenveem—Vrlesseveem, aan de Heerengracht te Amsterdam, maken enkele onrustige weken doorl Tijdens de kantooruren gaat men nl. geregeld door met het helen van palen; en als het zonnetje schijnt, werken de dames en heeren er zelfs tijdelijk onder den blooten hemel. Het Is wel voortvarend I P. J. ALTA, met 18.000 voortvluchtige kantoorbediende, wiens aanhouding door de politie verzocht wordL De tentoonstelling in de Lakenhal to Leiden, gewijd aan het werk van onzen subliemen schilder Jan Steen, Is Woensdagmiddag door Prins Hendrik geopend. Op onze foto de vorstelijke eeregast temidden van de heeren mr. dr. J. C. Overvoorde (links) en prof. Martin (rechts). De tentoonstelling verdient een bezoek Van tienduizenden. Michiel de Ruyter's nagedachtenis is In een eenvoudige, treffende plechtigheid gehuldigd door vice-admiraal Roger Welles. Namens de Amerikaansche marine legde de com mandant van de „Pittsburgh" een krans op het graf van den yjootvoogd, In de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Men ziet den Amerikaanschen Vice-admiraal links naast burgs meester De Vlugt, In het midden van de afbeelding.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10