sport! 17 Dinsdag deed de waarn. K'jüjAgnrechter te Hoofddorp uitspraak in de zaak vdn A. E. (onjuiste invulling van loonlijsten). Beklaag de werd veroordeeld tot f500 boete sub. 2 maanden hechtenis. Het 3-jarig zoontje van den arbeider W. aan den IJweg alhier, geraakte in een onbewaakt oogenblik in een bij de woning slaanden welput. Toen het ongeval werd op gemerkt en het jongetje werd opgehaald, ver^ keerde het reeds in bewusteloozen toestand. De onmiddellijk onboden geneesheer slaagde er met veel moeite in de levensgeesten weder op te wekken. Katwijk aan den Rijn. De slagersver- eeniging Katwijk en O." hield gisteren haar jaarvergadering in hotel „De Roskam". De voorzitter de heer A. v. Klaveren opende de vergadering. Bij afwezigheid van den eer sten secr. las de 2de secr. de notulen die werden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester wa9 gunstig. Uit het jaar- verslag van den secretaris hoorden we dat de verecniging vooruitgaande is. Het onder linge fonds voor keuringen gaf ook een saldo aan. De heeren Boskamp en K. Hoek hadden de bescheiden van den penningm. nagezien en in orde bevonden. Den pen ningmeester werd dank gezegd. In de com missie voor 1926 werden benoemd de hee ren B. de Jong en B. v. d. Plas. Tot be stuursleden werden herkozen de aftredende heeren A. v. Klaveren, C. Timmers en J. Vooys. Na rondvraag die nogal geanimeerd was volgde verloting, waarna de voorzitter de vergadering met een woord van dank voor de belangslelilng en de aangename dis cussies, sloot. Katwijk a. Zee. Van de trawlvisscherij kwamen Woensdag, te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 15 met f 518, KW 16 met f314, KW 36 met f384, KW 74 met f 278 en KW 96 met f 373 besomming. Gisteravond gaf de muziekvereeniging „Uitspanning na Inspanning" (U. N. 1.) wederom een uilvoering in de tent op den boulevard. Er was veel belangstelling, ter wijl de orde uitstekend gehandhaafd bleef. Bij de weduwe J. van D., in de Paul Krugerslraat alhier, kwam men hedenmor gen tot de onaangename ontdekking, dat poeslief 50 jonge kuikens onthalsd had Een ieelijke schadepost! Proces-verbaal is opgemaakt legen G. K. uit Den Haag, die alhier zwervende werd aangetroffen en een valsehen naam had opgegeven. K. is op transport naar Den Haag gesteld. De politie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een militair uil Leiden, die gistermiddag op het strand in razende vaart op zijn fiets rondom eenige badstoelen reed orn aan zijn meisje zijn vaardigheid op het stalen ros te bewijzen, doch daardoor tevens een kleine paniek onder de badgasten teweeg bracht Noordwrjk. 1 Den 2öen Juni zal ons po litiecorps weder tijdelijk uitgebreid worden; i op dien datum zullen 2 zomeragenten in functie treden. Noordwijk-Bmnen. In dé schuur van den heer G. J. G. van Parijs alhier wordt een bazaar gehouden door de Geref. Meisjea- vereeniging „Martha". Eje baten zijn be stemd voor do meubileering der nieuwe Ge ref. Kerk. Gistermiddag te twee uur had de offi- cieele opening plaats door den heer J. Jiieh, voorzitter van den raad der nieuwe Geref. Kerk. Na het. gemeenschappelijk zingen van Ps. 138:1 ging spreker voor in gebed en las daarna eenige verzen voor van Pre diker 3. In zijn openingswoord 9cheiste hij de krachtige actie der jonge gemeente. Naast de. groote offervaardigheid der gemeente reeds betoond, komt nu de meisjesvereeni- ging het resultaat van haar werken foonen en voorwaar, het is een schitterend resul taat van slechts 5 maanden werken. Spreker hoopt, dat deze bazaar zonder wanklank zal vcrloopen. Hij bracht dank aan allen, die iets hadden -gegeven en in het bijzonder aan de leden der meisjesvereeniging. die veel tijd hadden opgeofferd, alsmede aan den heer G. J. G. van Parijs voor het .gratis gebruik vaït zijn-, schuur en de firma Van Nel Ie voor de geplaatste theetent en haar gewaardeerde medewerking door het schen ken van koffie cn thee. waarna spreker den bazaar'.voor geopend verklaarde^ Nu, de bazaar -mag er -zijn; sjoelbakken,, grabbelton, spijkersteden; roosjes k/iippen pakjes knippen, Faden, epz.* enz., tc veel om op te noemen-, doch alles., wal op een .goeden bjiz^ar thuis behoort, is aanwezig. Kr zullen oju ,velë bezoekers komen. 'Moge dit blijken uit dé gróole opbrengst. Noordwijb-aan-Zee. Aan een der pen sions alhier vervoegde zich een persoon, die galanterieën te koop aanbood. Toen de pensionhoudster niets van hem wilde koo- pen, daar zij niets noodig bad. beweerde de koopman ook juwcelen te kunnen leveren. v*e!ke hij evenwel niet te voorschijn bracht Men zij op zijn hoede. Op Woensdag 23 Juni a.s. des namid dags te halfvier zal er gelegenheid" zijn voor koslelooze vaccinatie in de openbare school, alhier. Oegstgeest. Woensdagavond had op 't terrein achter de'R.-K. school, de voor jaarskeuring plaats, uitgeschreven door de R.-K. Gei ten fok-Vereeniging alhier. De keuringscommissie, bestaande uit.de heeren Zuidema, Assistent Rijksveeleelt Consulent den Haag, Marbus, Sassenheim en J. van gloort; Lisse, had ditmaal geen gemakke lijke taak. Een groot aantal dieren werd ter keuring aangeboden. De uitslag is als volgt: Afdeeling lammeren: le prijs W. Zand vliet, 2e pr. C. van Dijk Afd. wit, ongehoornd, geboren in 1925 en in 1926 voor 't e.erst gelamd hebbend: Me daille, met No 3209. W. Zandvlie), le pr. F. v- d. Hoeven. Oudere geiten wit en ongehoornd. Me daille met No. 2276. P. Beyersbergenle Dj" met No. 4025. J. van Tol; 2e pr. met No. *024. L. Maat. Afdeeling geiten welke vorige jaren een ®cdaille verwierven: le prijs H. v. d. Hoe- v<?n met „Bertha", No. 1497. Open klasse: le pr. K. Wilbrink met No. 1854; 2a.pr. J. van To] met No. -1028; 3e pr. J. van ïoï met No. 4029; 3e pr. L. van Abswoude met No. 3202. De sedert eenige jaren bestaande kap perszaak van den heer Ed. H. de Bruyn, aan de Geversslraat alhier, heeft dezer da gen een aanzienlijke uitbreiding ondergaan door vesliging van twee, naar de eischen des tijds ingerichte dames-kapsalons. Van den winkel (afdeeling parfumeriën) en van de heeren kapsalon ie beide een gedeelte af genomen, waar twee z.g. boxen zijn aange bracht. De inrichting ziet er keurig uit. De uitvoerders, de heeren de Rooy, tim merwerk,Caspari, stoffeering en meubili- leering, Jongeneelen, schilderwerk en Gebr. Koelman, electr. installatie, hebben door samenwerking een keurig geheel verkregen. Voorscholen. Door de jury van het ge nootschap M.$.G. te Leiden is, voor de in zending van een ontwerp van een haltege bouwtje op een modern stadsplein, een tweede prijs toegekend aan den heer W. F. Broers Tzn., alhier.^ Wassenaar. In café „den Nieuwen Deijl" vergaderde Dinsdagavond de afdee ling Wassenaar van de Z.H. Vereeniging „Het Groene Kruis". De voorzitter, jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's Gravesande opende de vergadering, waar na de notulen werden gelezen en goedge keurd. De voorzitter deelde daarna mede, dat de vereeniging in het afgeloopen jaar op fi nancieel gebied gunstige resultaten had ge had, al sloot de rekening met een nadeelig saldo in f 113.91'. Dit was een gevolg van de groote uitgaven, door de afd. T.B.C. be steed voor aanschaffing van een ligtent en voor aankoop van versterkende middeleD. De afdeeling had getracht door het geven van een concert eenige baten te verwerven, maar door omstandigheden kon dit concert niet in 1925 worden gegeven. Door de commissie van controle werd ge rapporteerd, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Dezelfde commissie werd voor het nazien der hóeken in 1927 aangewezen. Uit het verslag vernamen wij, dat hel le dental is gestegen van 976 tot 1082 en de contributie van f 4358.25 tot f 4427. Vervolgens bracht dr. van Praag verslag uit van het verhandelde op de algemeene vergadering té Rotterdam. Naar aanleiding daarvan werd medege deeld, dat de afd. een filmavond zal organi- s'eeren ten bale van het fonds „Voor het kind". Hierna kwam de begrooling voor 1927 aan de orde. Deze werdvastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 6450. Op voorstel van een der leden werd de voorzitter daarop bij acclamatie herbe noemd. Medegedeeld werd nog, dat getracht zal worden in deze gemeente een consultatie bureau voor T.B.C. op te richten. Nadat door een der leden van het be stuur was dank gebracht voor in het afgeloo pen. .jaar verstrekte hulp aan zieken, werd de vergadering gesloten. Zoeterwonde. Voor het examen ge- 'méèhtë-administratie is geslaagd de heer L. Schumann, alhier. Gemeenteraad. Afwezig de heer G. van Leeuwen. Voor zitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering en doet mededeeling van n schrijven van den voorzitter van het cen traal stembureau, waarbij wordt medege deeld, dat onder dagteekening van 27 Mei j.l. van den heer L. Onderwater een ken nisgeving is ingekomen, dat hij zijne benoe ming tot lid van den gemeenteraad aan neemt. Volgens het reglement vart orde be noemd hij daarop een commissie van 3 leden, bestaande uit de heeren Stadhouder, de Graaf én van der Krogt om den geloofs brief te onderzoeken, terwijl de vergadering inmiddels wordt ge^chors^ Bij monde van den heer Stadhouder wordt bij voortzetting der vergadering hierna gerapporteerd dat aangaande den geloofsbrief geen bezwaren zijn gerezen, weshalve de commissie ad viseert om den benoemde als raadslid toe te latend Door den raad wordt dan tot toelating beslotenwaarna'de heer J-van Leeuw en Azn. deh nieuw benoemde binnen leidt.. De heer Onderwater legt dan de vereischte 'eeden af, waarna de voorzitter hem woor- 1 den van welkom toespreekt, waarop de heer Onderwater antwoordt cn vervolgens op de voor hem bestemde zetel plaats neemt. Door den secretaris wórden dan de notulen ge lezen welke na een opmerking van den heer Starrenburg met 1 stem (en 1 blanco) worden goedgekeurd. Hierna wordt overgegaan tot behande ling der agenda. Mededeeling wordt ge daan van het proces-verbaal van kasop name 4»ij den gemeenteontvanger op 10 Juni j.l.. er was toen in kas 5879 49 1/2. Veider van het proce9-verbaal van kasop name bij den administrateur van het wa terleidingbedrijf op 26 Mei j.l.-. waar toen in kas was (3380.11. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen.Van den heer H. M. Starrenburg is een verzoek ingekomen om art. 94 der Alg. Pol. Verord. te wijzigen en wel in dier voege dat het voortaan in de gemeente verboden is in het openbaar te zwemmen of te baden, zoo mede om zich geheel ongekleed in "het openbaar te bevinden. In de bij het verzoek behoo- rende toelichting merkt adressant op, dat het zwemmen ongekleed in het openbaar in strijd is. met de Zwemwet,. zoomede het aanstoot geven aan de zedelijkheid of kies heid van anderen. Verder dat het grasge was wordt vernield en dat er ongelukken uit kunnen voortvloeien. Tenslotte verwijst adressant naar de gemeente Leiden waar twee zweminrichtingen zijn. Naar aanlei ding van dit adres zegt de voorzitter dat het zich in het openbaar ongekleed bevin den is veboden bij de wet en dat hij eene verbodsbepaling om in de geheele gemeente niet te mogen zwemmen of baden van der- gelijken ingrijpenden aard vindt; dat een voorstel daartoe zoo maar niet aanstonds kan behandeld worden. Derhalve 9telt hij voor het verzoek te zenden naar B. en W. om prae-advies. Met 9 tegen 1 slem (de heer Starrenburg) wordt aldus besloten. Besloten wordt vervolgens lot wijziging der begrooting 1925 en 1926, alsmede van de begrooling van het waterleidingbedrijf 1925. Aangeboden wordt dan de balans en winst- en verliesrekening van het waterlei dingbedrijf over 1925. Hieruit blijkt o.m. dat er een winst is gemaakt van f 1461.97. Hierna gaat de Raad over tot vergaderen met gesloten deuren ter behandeling van het agendapunt betreffende wijziging aanbeste dingsvoorwaarden. Na ongeveer een kwartier wordt de open bare vergadering voortgezet en besloten het bestek alsnog met een bepaling aan te vul len, overeenkomstig het door B. en W. ge dane voorstel. Aan de orde is dan de behandeling van een verzoek der Oudercommissie in deze gemeente om aan de O. L. School alhier een assistente te benoemen. Als redenen geeft de commissie op, dat het onderwijs aan die school staat beneden het peil dat aan lager onderwijs gesteld mag worden, hetgeen" vooral uitkomt wanneer kinderen de school verlaten, of overgeplaatst worden naar een grootere school, terwijl ook het handwerkonderwijs niet goed tot zijn recht kan komen, omdat er te weinig uren aan besleed kunnen worden. Dit verzoek wordt gesteund door den Inspecteur van het L. O., die in overweging geeft, om, indien de fi- nancieele toestand van de gemeente het toe laat, tot aanstelling van een assistente over te gaan. B .en W. hebben te dezer zake mede gevraagd het advies van de .plaatse lijke commissie van toezicht op het L. O., welke eveneens adviseert om tot aanstel ling te besluiten, daar zij zulks in het be lang van bet onderwijs zeer noodzakelijk acht. B. en W. stellen nu, gelet op het reeds medegedeelde, voor om tot benoeming van een assistente over te gaan. Zij merken op, dat de financieele kosten zullen zijn als volgt: jaarwedde van een assistente (levens handwerk onderwijzeres) 1500; jaarwedde van een assistente eventueel aan den Hooge Rijndijk (alleen voor deze school kan met het oog op het leerUngengétal een assistente gevraagd worden) f500; wachtgeld van de tegenwoordige handwerkonderwijzeres f 300 totaal f 1300. Dit bedrag wordt verminderd met f 300, die dan niet meer betaald behoe ven te worden voor de jaarwedde van een vakonderwijzeres, alsmede met f 300 voor een gelijke onderwijzeres aan de R.-K. Meis jesschool in de Zuidbuurt, die dan geen aan spraak meer op de vergoeding kan maken, zoodat de meerdere kosten voor de gemeente zullen bedragen f700. Waar B. en W. dit geldelijk offer niet te groot achten om daar door tegemoet te komen aan de groote be hoefte, die door de ouders der schoolgaande kinderen wordt gevoeld en zij ten volle on derschrijven heigeen de Inspecteur en de Commissie van Toezicht aanvoeren, staan zij gunstig voor het verzoek en verzoeken derhalve beschikbaarstelling van een be drag van f500 voor aanstelling eener as sistente. De heer Stadhouder zegt dat hij niet kan begrijpen dat de oudeycommissie met een dergelijk verzoek koinb. Het tegenwoordige hoofd der 9chool wist voor zijn benoeming, dat het een eenmansschool is. Van de vorige1 hoofden heeft men nooit klachten gehoord en het onderwijs was er;toch ook goed. Hij vindt het absoluut niet erg dat het hoofd met zoo'n groot salaris zich wat meer moet inspannen. De heer J. van Leeuwen Azn zegt dat men met de genoemde kosten nog niet aan het eind is. In 1930 moeten de assistenten verdwijnen en dan zullen die verkapte leerkrachten (assistenten) wel voor vast benoemd moeten worden, omdat men er dan eenmaal aan gewend is. Spr. weet niet of alle heeren genoeg omtrent de kwes tie ingelicht zijn en hij zou het daarom be ter vinden indien er nu geen beslissing ge nomen werd, doch dat deze werd aange houden tot een volgende vergadering. De heer De Graaf is er van overtuigd dat geen goed onderwijs gegeven kan worden door een onderwijzer aan zooveel leerlingen, verdeeld over 6 klassen. De gemeente moet zich een offer getroosten. De heer De Boer, wethouder, wijst er op dat in de vergade ring van bet' college van B. en W. het on derhavige puilt in den, breede is besproken. Als er 48 leerlingen zijn dan moeter een onderwijzer bjjkomen en diè betaalt dan het Rijk. De kwectie, Is echter dat Óen on derwijzer niet datv'onderwijs kan geven, hetgeen hij met medehulp van een ander kan geven en dat is dan ook de doorslag geweest die er tóe beóft geleid het voorstel te doen. De'voorzittfer merkt op dat bij ziekte aan de kinderen steeds vrijaf gege ven móet worden, omdat er geen plaatsver- vanger )6, zooals ook nu weer het geval is. Heeft men een assistente dan kan die waarpemen. De heer Stadhouder voelt er veel voor om het voorstel van Leeuwen aan de nemen. De heer Starrenburg is er van overtuigd dat het de gemeente geld zal kosten, doch ook dat. zooals thans ge schiedt, niet zoo gemakkelijk goed onder- wijs gegeven kan worden. Hij is daarom niet te.cren aanstelling eener assistente. De heer Van Bennekom zegt moeilijk te kun nen besluiten, omdat hij onverwachts voor het feit wordt geplaatst, derhalve voelt hij er voor om de beslissing aan te houden. Het voorstel van den heer Van Leeuwen, om de beslissing aan te houden, gesteund door de heeren Stadhouder en Van Benne kom, wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de héér De Graaf en beide wethouders. Vervolgens is aan de orde een verzoek van het R.-K.. Schoolbestuur in de Zuid- buurt om een bedrag van f 1046 beschik baar te stellen voor den aankoop van nieu we schóólbanken. B en W. merken op, dat aan de bij art. 73 dér Wet gestelde ver-- eischten is" voldaan en adviseoren derhalve voor inwilliging. De heer De Graaf vraagt of de banken zijn afgekeurd De voorzitter antwoordt hierop dat dit pas later beoor deeld wordt. De Raad heeft thans te beslis sen of hij de gelden toestaat of niet. Aan d.e eischen der wet is voldaan en nu zullen B. en W. later wel beoordeelen of de baDken nog goed zijn of niet. De heer J. van Leeuwen gelooft niet, dat de banken zijn afgekeurd, doch goed zijn ze niet meer, want ze zijn al ongeveer 50 jaar in gebruik, voldoen niet meer aan de eischen en passen niet meer in de lokalen. De heer Stadhouder wil een commissie uit den raad benoemd zien, die aan den opzichter wordt toege voegd om een en ander te beoordeelen. Hij wil daarom de beslissing maar aanhouden. De voorzitter wijst er op, dat hier slechts de medewerking wordt gevraagd van den raad; de uitvoering van de wet ligt verder bij het college van B. en W. De heer Star renburg vindt het moeilijk om t_e oordeelen als men niets gezien heeft. De heer De Boer merkt op, dat als men geen vertrou wen stelt in B. en W., men ook met even veel recht het vertrouwen kan onthouden aan een commissie, zoodat het dus dan ge- wenscht ware, dat de heele raad zelf een onderzoek instelde. De secretaris geeft hier na een toelichting van den loop van het proces te dezer zake. De heer J. van Leeu wen beaamt hetgeen wethouder Do Boer opmerkte, nml., dat men verlrouyen moet stellen in B. en W. De heer De Graaf roept ecnigszins opgewonden uit: „Dan hadt ge zooeven ook vertrouwen moeten stellen in B. en W., toen die assistente gevraagd werd." De heer De Graaf spreekt dan van partijpolitiek, die hier gebruikt wordt en noemt het treurig, dat dit in den Raad is binnengedrongen. Toen zooeven de kwestie dc-r openbare school behandeld werd, schonk men B. en W. geen vertrouwen en nu het de Zusterschool betreft is het blaadje om gehangen. Het is geen rechte weg bewan delen. De heer Noordman vraagt waarom wordt die aanvrage ingediend als wij toch maar alleen ja of neen te zeggen hebben: hel is een paskwil. De Voorzitter beaamt dit. De heer Van Bennekom zegt, dat wan neer de raad de aanvrage afwijst, ze in hooger beroep toch wordt toegestaan. De heer Onderwater vindt het verdacht, dat nu er nieuwe lokalen zijn er ook nieuwe, ban ken gevraagd worden. De heer De Boer ant woordt hierop, dat hij er indertijd voor was, dat er een geheele school zou komen en dan zouden er teven9 nieuwe meubels ge komen zijn ook. Nu heeft men de lokalen opgeknapt en inderdaad netjes, doch het is een leelijk gezicht, die oude banken er in. Doch dit niet alleen, want de banken zijn onbruikbaar. Destijds toen de parochie de school bekostigde, heeft men zoo zuinig mogelijk geleefd en de banken zijn nu zeer slecht. Gaat men tot reparatie over, dan kosten ze ook geld en dat blijft het kosten. De voorzitter sluit dan de discussies en brengt het voorstel van B. en W. (inwilli ging van het verzoek) in stemming, hetgeen wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Tegen de heeren Van der Krogt, Stadhouder, Starrenburg en De Graaf. Tot plaatsvervangend lid van stembureau- no. 3 wordt vervolgens benoemd in de plaats van G. Dorrepaal, die wegen9 ziekte de be noeming niet heeft aangenomen, de heer M. van Leeuwen, Hooge Rijndijk. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede, dat het hout bij de Lagerbergbrug is gekapt, ioodat het" gèzicht daar niet meer belem merd wordt en~B. cn W. derhalve verbete ring ter plaatse niet meer noqdzakelijk ach ten. Mocht het hput weer opgegroeid zijn, dan zal aan Hoogeveen worden verzocht het andermaal te kappen. Betreffende de bocht bij do Lammebrug merkt de voorzitter op, dat B. en W. van oordeel zijn, dat de eerste 4 hoornen moeten verdwijnen. Aan den Raad kan evenwel geen voorstel daartoe nog worden gedaan, alvorens van de Pro vincie vergunning is verkregen, om den eersten, aan haar toebehoorenden boom, te mogen rooien. Verder zegt de voorz. dat de rollagen aan het Watertje zijn gemaakt. Be treffende de inning der schoolgelden doet de voorzitter mededeeling van de ingekomen brieven der schoolbesturen, waaruit blijkt dat zij unaniem niet lot zelfinvordering wenschen over te gaan. De behandeling van de vraag van den heer G. van Leeuwen, betreffende eene aulobrandspuit wordt uit gesteld tot een volgende vergadering. De heer van der Krogt wijst erop dat het paar- depad in den Vlietweg en Jaagpad verzakt en verzoekt den 'aannemer tijdig erop te wijzen. De voorzitter zegt zulks toe. Verder zegt de heer van der Krogt dat de menscben aan den Vliet klagen over den sléchten smaak van het water. De voorz. antwoordt dat hij hetzelf heeft geproefd pri het nog zoo/ slecht niet vond. De heer Stadhouder vraagt of het geen aanbeveling verdient om den prijs van den bouwgrond aan den IIooge-Rijndijk te verlagen. Het land is aaiigekocbi voor de stichting van arbeiderswoningen, doch de grondprijs is voor dergelijke wonin gen te duur. De voórz. geeft in overweging om aan gegadigden mede te deelen dat zij terzake een verzoek moeten richten tót den raad, dan kan er over beslist worden. De heer Starrenburg vindt het wenschelijk dat alvorens de oplevering van het leggen der waterleidingbuizen wordt aanvaardt den meter le laten controleeren, aangezien hij meent dat deze niet juist aanwijst. De voor zitter zegt zulks toe. Verder vraagt de heer Starrenburg vermindering van de meterhuur. Thans wordt te veel betaald in verhouding van den duur der meters, terwijl rnen ook nooit eigenaar kan worden. De voorzitter zal hieromtrent 't advies inwinnen van de com missie van beheer. Verder wijst de heer Starrenburg erop dat het grint uit de 3 grint- bakken bij de school aan den Schenkel weg geheel is verdwenen. De kinderen gooien het over de straat Hij vindt het vreemd dat de opzichter dergelijke dingen niet ziet. Het zou volgens hem gewenscht zijn die 3 bak ken te verplaatsen. De voorzitter zegt over weging toe. Nog zegt de heer Starrenburg dat de opzichter aan Teske heeft toegestaan om puin van de gemeente le gebruiken voor het verharden van een bocht. Bedoeld puin kost f 3 per kub. meter en "het bevreemd hem dat de opzichter zich aanmatigt om zoo n aar over gemeente-eigendommen te be schikken. De voorz. zegt onderzoek toe. Tenslotte zpgt de heer Starrenburg, dat in hel bestek niet stond, dat er ballast moest gebruikt worden voor de Vlietbrug. Dit is de 9ehuld van den opzichter en het heeft de gemeente f 100 gekost. Wanneer nu inderdaad zulk9 de schuld van den opzich ter is, wil hij genoemd bedrag op hem ver halen. want liet gaat niet. op om h i li ast (f* vergeten en puin weg le geven. Ook hieromtrent zal de voorzillcr inlich* tigen vragen. De heer Stadhouder antwoordt, dal d* heer Starrenburg het altijd over den op* ziehier heeft. Spr. weet niet of de heer Starrenburg ooit gehoord heeft van de Kam- per Ui, en waar zulks vandaan komt EK wordt overal wel eens iets vergeten cn dan rijst verder de vraag of het wel allemaal betrouwbare menschen zijn, die een '.tï ander aanbrengen. Spr. herinnert aan palen van de Vrouwenbrug, die le korf waren. Overigens wil spr hier opmerken, dal hij den opzichter wil verdedigen. Het toezicht op het grint is, volgens spr., bijv, ook geen werk van den opzichter, doch van de politie, terwijl de hoofden van scho-, len de jeugd toch ook wel op een en ander konden altent maken. Aangaande het bestak, van de Vlietbrug antwoordt de voorzitter nog, dat het door den raad zelf is vastgc-t sleld. JDe heer Slarrenberg beweer!, dal hef juist is wat hij zegt. De heer De Boer be* twijfelt dit eenigszins, want in het bestekj wordt wel van ballast gesproken. Pe heel Van Bennekom weet, dal de verandering in dc liereons truc lie heeft plaats gehad, len* gevolge waarvan de voorgeschreven ballast niet groot genoeg was. Is die verandering van lierconslructie voor de gemeen le voor deliger, dan heft het een het ander op. De heer Onderwater vraagt een ondec zoek (e laten instellen naar den 'oestand der bruggen, aangezien gisteravond een auto door de brug bij v. d. Salrn is gezakt, Hel is nu wel goed afgeloopen, doch er kunnen ook soms menschenlevens le be treuren vallen. Verder vraagt dc hoer On derwater verbetering van den Zuidbuurt* schcn weg. De toestand is onhoudbaar, wanter zijn plassen waar men in kan zwemmen en die gaten vorderen wel 3 a 4 wagens grint. Spoedig ingrijpen is nood zakelijk. De voorzitter zegt een en ander in overweging te zullen nemen. De heer De Graaf vraagt of we geen centrale slachtplaats moeten hebben iD 1927. en wanneer zulks in de vergadering komt. De voorzitter zegt, dal overleg zal plaats hebben met het hoofd van den Keurings dienst. De vergadering wordt hierna gesloten ROEIEN. De jubileum-wedstrijden van Laga. Op 3 en 4 Juli worden te Delft de jubi leumwedstrijden van Laga gehouden. Er isf ingeschreven als volgt: Vierriemsgicken (Juniores) klasse B? Deutsche Turn- und Ruder Verein., AmsteJ, Njord. Maas, Laga. Vierriemsgieken zonder stuurman: Laga, Nereus. Single sculling outrigged (juniores): Am-* 9tel, De Maas, De Hoop, D. Lotsy, Nereus* Achiriemsgieken (juniores) klasse A: Wil lem III, De Hoop, Laga. Tweeriemsgieken (seniores): Nautilus, De Hoop; Nereus. Vierriemsgieken (juniores) klasse A: Wil* lem III, Triton, Laga. Vierriemsgieken (dames) (juniores): Dj» Laak, Viking, De Vliet. .Vierriemsgieken, overnaadsch (beginne lingen): De Amstel, Poseidon, Laga. Vierriemsgieken (seniores): Laga. Tweeriemsgieken (juniores): Willem III (met 2 ploegen). De Maas, Nautilus, Delft-, se he Sport, Laga, Nereus. Vierriemsgieken, dames (seniores): De Laak, De Hoop, Nereus. Aehtriemsgieken (juniores) klasse B: Njord, De Maas, De Hoop, Laga. Tweeriemsgieken (zonder stuurman); Nautilus. Laga, Nereus. Single-sculling outrigged (seniores): Wil lem III, Poseidon, Njord, De Hoop, De Deut sche Sport. Achiriemsgieken (seniores): Njord, Laga. Om den Telegraal-beker. Njord wint in recordtijd. Begunstigd door fraai weer is gisteravond te Amsterdam de wedstrijd om den Tele- graaf-bekcr gehouden door de Achten van Njord en Laga. Onze stadgenooten roeiden zeer. goed en wonnen welverdiepd, Boven dien slaagden zij er in het record over deze baan yai)4500 Meter (in 1922 gevestigd), staande op. naam, van Laga, mei A3, sec. le verbeteren, Om halfacht werd bij het Kalfje gestart; Njord was dadelijk voor en bleef voor. Bi) Rozenoord was het verschil een lengte, bij Zorgvlied anderhalf, bij Nereus twee, onder de Amstelbrug 21/* en aan de finish ruim drie, zoo regelmatig mogelijk. De winnende ploeg: E. J. Roelfsema, J. Knottebelt, F. H. C. Quymans; R. E. J. ten Seldam. A. B. Blussé, Van Oud Alblas,. K. A. de Weerd^ J. C. Abendanon, J. A. Kok (slag> en K. L. U. van Schaik (stuurman). De Telegraafbckcr werd lot nu toe gewon- nen door: min. sec. 1898 Amstel 17 19'/. 1899 Laga 17 02'/» 1900 Njord 16 05*/. 1901 Niet verroerd. 1902 Dc Hoop 15 42'/.- 1903 De Hoop 190-1 Niet verroeid. 1905 Nereus 15 201/.*- 1906, 1907 1908 en 1909 niet verroeid 1910 Amstel 16 i4'/; 1911 Amstel 16 28 1912 Amstel 17 07 1913 Laga 16 23'/* 1914 Laga 17 24 1915 Laga 19 25 1916 Nereus 05 1917 Nereus 18 32 1918 Maas 16 29'/* 1919 Maas 16 36 1920 Laga 17 22 1921 laga 17 12 1922 Laga 16 02 1923 Thames R. C. 16 42'/. 1924 De Hoop 16 04'/. 1925 Laga 16 37 1926 Njord (record) 15 49 Baanlengte 4200 M.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7