Het Ondergrondsche Syndicaat No. 20324. LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 17 Juni Tweede Blad Anno 1926. BINNENLAND. FEUILLETON. ivooi Tricot Dameshemden ^Onf t In de plaats van wijlen den heer Van Coehoorn, die zitting had voor de afd. Bui tenland en Koloniën, werd, op grond van het reglement, door het Algemeen Bestuur bij acclamatie benoemd de heer A. G. H. Opscholtens, afd.consul voor Zuid-Holland te 's-Gravenhage. Het Dagélijbsch Bestuur werd op voorstel van den heer Kraake gemachtigd een bij drage te verleenen in de kosten voor het plaatsen van een zerk op hel graf van Jaap Eden. De heer Van Houtum vroeg, wat de Bond gedaan heeft inzake het ingediende ont werp-Wegenbelasting. De voorzitter zeide, dat de A. N. W. B. met de K. N. A. C. en de K. N. M. V. een request had gezonden, hetwelk hij aan de vergadering voorlas. De vergadering toonde haar instemming met dit adres, dat ook aan alle Kamerleden is gezonden. De vergadering werd hierna gesloten. Nederlandsche AannemersbontL De algemeene vergadering werd gisteren in het Kurhaus te Zandvoort geopend met een rede van den voorzitter, den heer W. M. Th. Thijssen te Hilversum, nadat het hoofdbestuur en de afgevaardigden door het bestuur van de afdeeling Haarlem en omstreken bij monde van den heer S. P. Rijnierse vtareh verwelkomd. Bij de verkiezing van 10 leden van het hoofdbestuur zeide de voorzitter, dat de lieer Wijnand van Leeuwen Jr., te Rotter dam wegens' gezondheidsredenen zich niet herkiesbaar stelt. Daar de heer van Leeu wen zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor den Bond, waarvan vele jaren als be stuurslid, stélde het hoofdbestuur voor hem te benoemen tot lid van verdienste. Onder instemming der vergadering werd daartoe besloten. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren* G. Schreurs te De Bilt, S. P. Rijnierse te Overveen, A. Meijer te Kimrade, H. Ibelings te Groningen, B. v. Eesteren te 's-Gravenhage, W. Anker, te Vlissingen, en A. J. de Haan Jr., te Amsterdam. Gekozen werd in de vacature- Wijnand van Leeuwen Jr., te Rotterdam do heer B. Groenewogen te Haarlem, in de vacature W. P. de Vries Hzn., te Utrecht de heer H. A. Looyen te Gorcum en in d$ vacature J. van der Wal to 's-Gravenhage ne heer W. A. van Zuijlen te Groningen. Behandeld werd een voorstel van het hoofdbestuur tot het aanbrengen van eeni^ ge wijzigingen in het uniform compromis voor de leden van den Nederlandschen Aannemersbond, bedoelende dat bij ge schillen door de belrokken leden aan het dagelijksch bestuur een schrijven wordt gezonden,waarin het geschil in het kort wordt omschreven en waarbij de elschen- de partij verplicht wordt gesteld in han den der scheidslieden een door doze te be palen som te storten als waarborg yoor de •kosten, van arbitrage. Dit Voorstel is aangenomen'. Eveneens is aangenomen een voorstel van het hoofdbestuur tot wijziging van het reglement, ihfiouderide, dat bij het in -ge breke blijven van een lid van'het betalen van verschuldigde bedragen het hoofdbe stuur de bevoegdheid heeft om het onder zoek aan een commissie op te dragen. In de middagvergadering is aan d© orde gekomen de verkiezing van een secretaris en een penningmeester van het hoofdbe stuur. Bij acclainatie werd de aftredende secre taris, de heer G. Elferich te Overschie tot algemeen secretaris benoemd en de aftre dende penningmeester, de heer A. J. de Haan Jr., te Amsterdam, als zoodanig be noemd. Verder is in behandeling gekomen het voorstel van het hoofdbestuur tot het ne men van een bindend besluit omtrent af schaffing der borgstelling, waarbij de le den van den Bond met 1 Januari 1927 ver plicht zullen zijn zich te onthouden van inschrijving naar of zich als borg te ver binden voor werken. Dit voorstel wordt aan de aJgemeene ver gadering voorgelegd ingevolge de, motie daartoe aangenomen in de huishoudelijke vergadering, op 10 Maart j.l. te Amsterdam. Met den Ned. R.-K. Bond van Bouwpa- troons is ten opzichte van dit punt samen werking verkregen. De voorzitter gaf een uitvoerige toelich ting op het voorstel. Na uitvoerige discussie is het voorstel van het hoofdbestuur met 244 tegen 27 Stemmen aangenomeni Tot leden van de commissie van redactie van het bondsorgaan werden herkozen do heeren J. 3. Cos te Warmond, B. Groene wogen te Haarlem A. J. de Haan Jr. te Amsterdam en W. M. T. Thijssen te Hil versum en in de vacature-Wijnand van Leeuwen Jr. te Rotterdam gekozen de heer G. Elferick te Overschie. Nederlandsche Slagershond. Nadat te Utrecht de Nederlandsche Sla gershond ter gelegenheid van zijn 35-jarig bestaan een druk bezochte receptie onder veel belangstelling'had gehouden, is aldaar de 35ste algemeene vergadering van ge noemden bond begonnen. Voorzitter was de heer W. Schaab. Hij bracht dank aan deu heer Joh. Hey- nen, den bondssecretaris, die van de op richting af die functie heeft vervuld, dank voor al zijn ten bate van de organisatie verrichten arbeid, en bood hem ais herin nering aan een enveloppe met inhoud. Ook de Utrechtsohe Slagersvereeniging en de Ahnsterdamsche Huidenclub boden den heer Heynen een dergelijk geschenk aan. Met enkele vriendelijke woorden dankte de heer Heynen voor deze bewijzen van waardeering. Volgens het daarna uitgebracht jaarver slag is het aantal, leden van den bond ge klommen van 2136 tot 2250. De begrooting voor 1926 werd in ont vangsten en uitgayen vastgesteld op resp. f 15.720 en f 13.903-29, sluitende met een nadeelig saldo op 31 December 1926 van f 1811.71. De rekening en verantwoording over 1925 sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f 16.221.15. De heer Willem Schaab werd bij enkele candidaatstelling als bondsvoorzitter her kozen, ook de heer Weima als ondervoor zitter en de heer A. van der Heijden als bond-spenningmeester. In de vacature van commissaris, tevens lid van het Dag. Bondsbestuur, werden gekozen de heeren H. S. Poppe en O. Vega. Voorts werden de heeren EL G. Landme ter, L. J. Murkens, H. S. Pope, R. Swijg- man en Joh. P. van der Veer als provin ciale commissaris gekozen. Een voorstel der Ver. de Friesche Sla gershond om de vergadering in 1927 te Leeuwarden te doen houden, werd aan genomen. Hot bondsbestuur wil geen contributie- verhooging, maargeeft den raad af te wachten tot de bondsmiddelen zullen toe staan verruiming der wijze, van redactie en. uitgifte van de slagerscourant. Enkele afdeelingen deden toezeggingen in deze richting. In de middagvergadering stelde do Rot- terdamsohe Slagersvereeniging voor. het Bondsbestuur op tedragen een volleclig rapport in te dienen aangaande de voor stellen inzake de Arbeidswet, in de vorige bondsvergadering .aangenomen, Op voorstel van het bestuur werd beslo ten aan de afdeelingen een afschrift te doen toezenden van het arbeidscontract om dat dan in de afdeelingen te behande len en do bevindingen, dienaangaande toe te zenden aan het bondssecretariaat. Collectie! Contract Boekdrnkkersbedrijf. In de te Maastricht gehouden algemeene vergadering van de federatie der werk geversorganisaties in het boekdrnkkersbe drijf is besloten, het tegenwoordige collec tieve arbeidscontract voor een jaar te verlengen. De Algemeene Nederl. ^Typografenbond heeft op zijn in deze maand gehouden congres een gelijk besluit genomen. Vereen, der secretarissen van Voogdijraden. De jaarlijksche vergadering dezer ver- ec-niging is te Den Haag onder leiding van ir.r. B. Grootenboer, secretaris van den Voogdijraad 's-Gravënhage I, gehouden.' In de morgenvérgadering. overigens aan huishoudelijke zaken gewijd,' besprak mri Nyland de „Onder toezichtstelling". In de middagvergadering leidde mr. Briöt het punt in: Opmerkingen betreffende' de Kinderwetgeving, naar aanleiding van de justitiebegrooling over 1926. De derde inleider, mr. Overwater, lichtte eenige stellingen toe over de voogdijvoor ziening voor ziekelijke en achterlijke kin deren, door hem reeds in de vergadering van den Bond voor Kinderbescherming ver dedigd. Alcoholbestrijding bij het snelverkeer. Op aanstichting van de nationale commis sie tegen het alcoholisme is te Utrecht een congres gehouden voor alcoholbestrijding bij het snelverkeer. Als lid zijn tot dit congres o.a. toegetreden de provinciale besturen van Utrecht, Noord en Zuid-Holland en Limburg, eenige ge meentebesturen, tal van organisaties, waar onder naast drankbestrijdingsvereenigingen de Kon. Nederl. Automobielclub, de A. N. W. B., de Kon. NcderL Motorwielrijdersver- ecniging, de Tucht-Unie, de Nederl. Unie van arbeiders in het automobielbedrijf, de Nederl. Federatie van transportarbeiders.de Ned. R.K. Bond van transportarbeiders, St. Bonifacius, de Protesl.-chr. Bond van spoor- en tramwegpersoneel, de Nederl. Verceniging van spoorwegartsen, de aldee- ling Den Haag van den Bond van hoogere politie-ambtenaren, lal van particulieren, onder wie Eerste en Tweede Kamerleden. De ministers van Arbeid, Handel en Nij verheid en van Waterstaat deden zich ten congresse vertegenwoordigen. De voorzitter van het congres, jhr. hir. Ch. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van de Tweede Kamer en oud-ininister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw, opende liet congres met een korte rede. Dr. J. P. Fockema Andrcae, burgemeester van Utrecht, sprak vervolgens over: „Het belang der gemeenschap bij veilig verkeer". De heer J. E. de Quay te Utrecht, assistent van prof. dr. F. Roels prof. Roels zelf was verhinderd en de heer Joh. v. d. Spek, arts in den Doldcr, hielden een in leiding over: De bedrijfszekerheid van den chauffeur onder den invloed van alcohol. In de middag-bijeenkomst werd allereerst het woord gevoerd door den heer C. Sorma- ni te Rotterdam, voorzitter van de Ned. Unie van Arbeiders in het Automobielbe drijf, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders over de taak der werknemers. Over de laak der werkgevers sprak ver volgens de heer II. H. P. van Emmerik, Voorzitter van den Bond van Autobusdienst- Ondernemers. Mr. H. van Zulphen, advocaat en procu reur te Amsterdam, behandelde hierop het onderwerp: De wettelijke bepalingen in verband met de quaeriie alcoholgebruik en snelverkeer, en, wenschelijke aanvulling daarvan. Als laatste inleider kroeg de lieer ir. F. A. Brandt, te Utrecht, liet woord tot het houden van een referaat over het onder werp: Vorm en sland der drankbestrijding bij de Spoor- cn Trambedrijven; wat hiervan te leeren. De volgende resoluties werden ten,slotte aangenomen, waarna jhr.. Ruys.de Beeren brouck het congres met enkele woorden van dank voor de groole opkomst sloot. Het congres enz., lettende op de geweldige uitbreiding van het verkeer met' door motorische kracht beT wogen voertuigen, het steeds ingewikkelder mechanisme en het steeds toenemende aan tal passagiers; zich bewust dat in breede kringen onge rustheid beslaat in verband met het groote aantal ongevallen met auto's, waarbij niet zelden alcoholgebruik in het spel bleek te zijn wijst met nadruk op de groole risico's voor lijf en leven voor velen, welke voort spruiten uit het gebr.uijc van alcoholhouden de dranken door hen, .die deze vervoermid delen bedienen, hetzij als chauffeur, hetzij als eigenaar. Kennelijke dronkenschap van bestuurders1 van auto's, enz. vormt niet het eenige en niet het grootste gevaar voor de verkeers veiligheid. De werking van naar verhou ding kleine hoeveelheden alcohol op de li chamelijke en geestelijke,geschiktheid en de langere duur van de schadelijke nawerking Rijksmiddelen, De Rijksmiddelen hebben in Mei bedragen f £4.927.743,88, tegen f43.642.065,99 vorig jaar en over de eerste vijf maanden 1926 f205.505.012,98, tegen f 189.597.356,14 vorig jaar. De Eerste Kamerverkiezingen. Bij de Eerste Kamer-verkiezingen in 1923 heeft overleg plaats gehad tusschen de So ciaal- en de Vrijzinnig-democraten, het geen o.a. tot resultaat had, dat de sociaal democratische Statenleden in Zuid-Holland 'de Vrijzinnig-democraten steunden, zoodat déze laatsten daardoor mr. Slingenberg in de Eerste Kamer konden brengen, terwijl ju de groep Gelderland, Overijsel, Drente en Groningen de Vrijzinnig-democraten de goeialistcn steuriden tot het verkrijgen van een extra-zetel. Naar mien weet, hebben dit jaar Eersté Kamerverkiezingen plaats in de groep Zuid- Holland en in de groep Gelderland, Over ijsel, Drente en Groningen. En ook thang heeft, naar de „Tel." ^verneemt, overleg plaats gevonden tusschen de Vrijzinnig democraten en de S.D.A.P., hetgeen er toe geleid heeft, dat dit jaar dezelfde afspraak zal gelden als in 1923, ten aanzien' van de bovengenoemde provinciegroepen heeft ge golden, om aldus het behoud van de zetels te verzekeren van de heeren Slingenberg ép Hermans. Algemeen Bestuur A. N. W. B. Zondag 13 dezer vergaderde het Algemeen Bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond yoor Nederland, in het Atoerjcan-Hotsl te Amsterdam. Voorzitter-was de lieer Edo Bergstna. Het totaal aantal leden van den A.N.W.B. gedroeg op 11 Juni j.l. 68.753 tegen 65.951 vorig jaar op dezen tijd. In het afgeloopen jaar bedankten 3689 personen voor het lid maatschap, terwijl 2406 leden werden af gevoerd wegens wanbetaling. Vanaf 11 Nov. 1925 tol 11 Juni j.l. traden 5616 leden tot den bond toe. Overeenkomstig het voorstel werd tot royeering der wanbetalers besloten. Aan de orde werd thans gesteld de ont slagaanvrage van den heer L. C. Stcffelaar als lid van het Dagelijksch Bestuur en als secretaris-penningmeester en de voorziening in de daardoor ontstaande vacature De Vóorzitter betuigde zijn leedwezen met het besluit van den heer Steffclaar om af te treden. Hij verklaarde, dat het Dagelijksch Bestuur alle pogingen had aangewend om flen heer Sleffelaar op dit besluit te doen terugkomen, doch daarin niet was geslaagd.. •Spr. was dus wel verplicht ajin de verga dering: voor te stellen het ontslag op de toeest eervolle wijze te verleenen. onder Jankbeluiging voor de zeer langdurige en fliei onverdroten toewijding aan den Bond yerleende 1 diensten. De heer Steffelaar nam hierop 't woord pm zijn besluit te motiveeren; hij verklaar de, dat in de gegeven omstandigheden zijn besluit niet was te veranderen, al kost liet hem ontzettend veel, heen te gaan. De heer Steffclaar zal tot 1 September in functie blijven. Daarna stelde de voorzitter aan de orde öe voorziening in de vacature van secretaris- penningmeester, waarvoor hij "den héér mr. A. Meyjes, adjunct-secretaris van den A. N. ;W. B. voordroeg. Spr. deelde mede, daf het de bedoeling van het Dagelijksch Bestuur is. den lieer Meyjes tevens te doen benoemen to.t lid van dit college. Bij de besprekingen bleek, dat eenige leden van oordeel waren, dat thans de gele genheid bestond om gevolg te geven aan een vroeger geopperd denkbeeld om den secr.-penningmcester geen lid van het Da gelijksch Bestuur'te doen zijn De uitslag der na discussie gehoudc-n stemming was, dal het voorstel van bet Da gelijksch Bestuur werd aangenomen met 43 legen 3 stemmen, zoódat de heer Meyjes is benoemd tol secretaris-penningmeester, lid vap. het Dagelijksch Be.stuur. Zijn salaris zal in de December-vergadering nader wor den vastgesteld. Daarna werd de propaganda besproken. Door Mrs. C. N. WILLIAMSON. Nederlandsche vertaling van Ada van Arkel. 26) Geen der beide meisjes repte een woord over het kleine voorval en Sheila ging voort met Viola te helpen. Zij had de japon, die gescheurd en vuil was, uitgetrokken en haar mooie vriendin een ochtendjapon aange daan, toen lady Marsden haasfig de kamer binnen kwam. Shejia was juist naar een kast gegaan, die .in een alkoof stond, en ofschoon zij de deur hoorde opengooien, kon de binnen komende haar niet zien. „Viola!" riep Marsden, die met een open brief in de hand binnen trad, .,nu is het eind gekomen, tenzij je er in wilt toestem men dien man te trouwen. Morgen komt er een of ander verschrikkelijk mensch beslag loggen en „St, moeder, we zijn niet alleen," zei liet meisje, pijnlijk getroffen. „Er is een ongeluk Eebeutd. Ik ben niet gekwetst, maar alleen "^at in de war, en juffrouw Douglas, die met mr. Carringlon en mij een ritje in zijn auto ging maken, is zoo vriendelijk ge- Wees! me te helpen met het uitdoen van mijn vuile kleeren." Nu kwam Sheila naar voren, zette de Pantoffeltjes, die zij voor lady Viola ge baald had, neer en ging naar de deur. „Ik *aat u nu alleen," zei ze. „Ik geloof, dat ik bu niets moor voor^u kan doen Met een lichte buiging naar lady Marsden wilde zij bedaagd weggaan, maar de oudere vrouw hield haar legen. „Het is een brutaliteit van u om hier in deze kamer te komen. Het is maar een voorwendsel, dat u mijn dochter moest helpen. U heeft op mijnheer Carringlons goedhartigheid gespeculeerd tot hij u allerlei bespottelijke vrijheden heeft veroorloofd; maar ik raad u aan u geen oogenblik te verbeelden, dat hij u meer respecteert, om dat u misbruik heeft gemaakt van zijn goed heid. Als ik hem vertel wal ik van plan ben te doen dat u zich door kapitein Derby laat omkoopen om te bewerkstelligen dat die man met mijn dochter in verbinding koffit, zal hij even diep verontwaardigd zijn als ik geweest ben. En als ik me over uw gedrag beklaag bij den directeur van het hotel, zult u waarschijnlijk ontslagen wor-# den. Nu kunt u gaan." Een oogenblik keek Shcila haar strak' aan. „U weet heel goed, dat ik me niet heb laten omkoopen, dat ik niets achterbaks heb gedaan. Maar als u me wenscht te beleedï- gen, zult u dat ongetwijfeld wel kunnen." Viola sprong op met een smeekenden -uit roep, maar Sheila voelde, dat zij niet meir kon verdragen en ging weg. Op weg naar haar eigen kamér ontmoette zij een bediende met twee boodschappen vodr haar. De eene was van lady Ethington, de andere van mr. Carringlon. en van bei den kwam het verzoek of juffrouw Douglas zoo spoedig mogelijk even wilde komen. Sheila was ervan overtuigd, dat het ver-, langen van lady Ethington om haar te zien niets dan een gril was, terwijl mr. Carring- ton niet om haar gestuurd zou hebben, a's het niet een gewichtige reden had; zij zei daarom, dat zij over Iwiniig minuien bij hem zou zijn, zoodra zij zich verkleed had, cn dat zij over eén goed halfuur bij lady Ethington zou komen. 'Zij begon nu stijf te worden en haar hoofd deed hevige pijn, maar zij zei zich- zelve, dat het brandend kloppen van haar zenuwen meer kwam door verontwaardi ging over lady Marsden dan door haar val. Zij was bleek tot de lippen, toen zij in een frissche witte japon voor de deur van Carringtons zitkamer stond. Hij was alleen en stond op om haar te begroeten. Ofschoon hij ook van kleeren verwisseld had, waren er sporen van het ongeval te zien in één of twee kleine sneden over zijn gezicht en fPen groolere over zijn voorhoofd, die de dokter van het lyitel.nu met een pleister dicht gekleefd had. „Neem u me niét kwalijk, dat ik u' ver zocht hier te kortten; maar er was geen ander manier om te spreken. Arm kind, u is zoo wit als een lelie en ziet er bijna even teer uit. Hoe zal ik liet mezelf ooit kunnen vergeven daf ik u heb doen lijden?" ,,U heeft mij niet doen lijden," antwoordde Sheila zacht, want zij vertrouwde haar eigen stem niet. ,,U is heel goed voor me en daarom wilde ik, dat ik iets voor u ken doen. Heeft u me laten komen om me te zeggen, dat er iets is, daf ik doen kan? Ik hoop het." „Ga hier op de sofa' zifen tusschen de kussens," zei hij, een plaatsje voor haar makende op den divan, waar zij het eerst kapitein Derby had zien liggen, „Ik wil u iels vertellen, en dan wil ik u een vraag doen. Herinnert u zich den blauwen dia mant en de zwarte parel, die ik u laatst heb laten zien, toen lady Marsden en lady Viola hier waren? Die zijn allebei van middag geslolcn." „Wat? Heeft u ze dan hier in de kamer gelaten, toen u uit ging?" vroeg Sheila ontsteld. „Neen. Ik had ze bij me, ik draag ze altijd bij me. Heeft u niet gezien, waar ik ze bewaarde?" Sheila schudde het hoofd. „Ik wiide niet kijken. Ik wou het liever niet weten. Ik hoorde lady Marsden roepen: „Wie zou dat gedacht hebben, dal u ze daar bewaarde," en ik dacht, dat u ze in een safe ergens in den muur hadt." „Neen, ik draag ze in een gordel; van daag ook, toen ik ging rijden. Toen ik terug kwam, waren ze verdwenen. De ceintuur was met een scherp mes doorgesneden. Nu wilde ik u vragen: „Heeft u soms zwervers of verdacht uitziende menschen om ons heen zien dwalen, toen u na het ougeluk weer tot uzelf kwam?" HOOFDSTUK X. Het begin van den zondvloed Al Sheila's bloed scheen naar haar hart terug te vloeien en haar keel werd zóó samengeknepen, dat zij niet kon anlwoor-, den. Zij zag weer lady Viola over Mark Car ringtons onbeweeglijke gedaante heen ge bogen, toen hij bewusteloos op den grond lag. Weer hoorde zij het meisje zeggen, dal het eenige, wat het leven draaglijk kon maken, geld zou zijn. Weer zag zij den in- eengedraaiden zakdoek uit Viola's japon vallen met een geglinster van goud door het dunne baüsL Kon het mogelijk zijn, dat zij half waanzinnig van ellende maar neei), Sheila wilde zoo iels niet denken en voelde zich een verraadster, omdat het in haar hoofd was opgekomen. RECLAME. alle moderne kleuren. lU Ula 6824 van een grooler drankgebruik voor één-» maal, zijn als de eigenlijke gevaren te bén schouwen. Het congres juicht de houding toe van die bestuurders, die zich in het belang van de publieke veiligheid, onthouden van alcohol gebruik, wekt de overige bestuurders op tot het algemeen in praktijk brengen van zoo- danigen leefregel en doet 'n ernstig beroep op allen, die in de gelegenheid zijn invloed te oefenen om te dezen aanzien opvoedend werkzaam te zijn. liet Congres enz., van meening dal het drankgebruik van motorbestuurders voor-, komen en bestreden kan worden, door: lo. invoering en handhaving van opvoe dende verbodsbepalingen; 2o. verspreiding van juiste denkbeelden omtrent wezen en werking van den alco hol lioudcndcp drank; 3o. invoering en toepassing van maatre gelen en inrichtingen van socialen aard, overwegende de wettelijke aansprakelijk heid van werkgevers en eigenaars in het auto-bedrijf voor aan derde toegebrachte schade, voortvloeiende uit ongevallen; wekt de beheerders van auto-onderne mingen cn particuliere auto-eigenaars krachtig op lot het steunen van dc pogin gen welke aangewend worden om hel al coholgebruik als ongevallen-factor bij het verkeer uit te schakelen. Hel congres enz., overwegende dat de Regeering en het begluur van provincie cn gemeente belangrijk kunnen bijdragen tot het beperken van de uit alcohol voortko mende ongevallenkansen met door motori sche kracht voortbewogen voertuigen; van oordeel dat zoowel de steeds toene mende snelheid als de uitbreiding van het verkeer met genoemde voertuigen, invoe ring en strenge toepassing van bepalingen van prevenlieven en repressicven aard dringend noodig maken-, verzoekt de Regeering en dc provinciale cn gemeentelijke besturen met allen aan drang ter zake de noodige voorzieningen le treffen en krachtig mogelijk te doen nale ven. Nederlandsche Bond lot Kinderbescherming De Nederl. Bond tol Kinderbescherming heeft dezer dagen zjjn jaarlijksche verga dering gehouden. Bij den ontstentenis van den voorzitter, mr. L. Basch, stond de bijeenkomst onder leiding van den heer J. R. Snooc-k Ilenke^ mans. De qftredende bestuursleden, de heeren. mr'. H. de Bie, mr. A. de Graaf en ir. M. A. C. Houtman, werden herkozen. Met betrekking lot de in 1925 ingestelde commissie voor de gezinsverpleging werd meegedeeld, dat aan deze commissie zijn toegevoegd de dames jonkvr. mr. J. A. ba ronesse Van Verschuer en mevr. E. Meesi Havelaar. Dr. J. J. P. Valelon heeft zich bereid verklaard, de "leiding van de commissie op zich te nemen. Over de opbrengst van de weldadigheids- postzegels werden eenige mededeelingen gedaan: de posterijen hebben aan den Bond ruim 77.000 gulden overgedragen, welk be drag zal worden verdeeld onder de 246 ver- ecnigingen c. d, Ier verzorging van het hulp- en bescherming-behoevende kind, welke zich voor een aandeel hebben aan gemeld. Het onderworp, dat ter bespreking was gekozen, betrof de voogd ij voorziening voor zieke, zwakke, gebrekkige en zwakzinnige kinderen Het werd ingeleid door de heeren mr. J. OvcrWater, dr. J. Lammcrts van Bue- ren en dr. F. S. Meyers. „Toen ik weer bij kwam," zei ze, toen zij weer in slaat wa9 te spreken, „was er niemand te zien behalve u en lady Viola. Zij viel flauw kort daarop, bijna dadelijk nadat de gravin eiT mr. Franklin waren aan gekomen." „Dank u, antwoordde Carringlon naden kend. „Het is natuurlijk mogelijk dat u langen tijd bewusteloos gelegen heeft." „Neen, lady Viola bezwijmde eerst wet en zij zei, dal maar een paar minuten na het ongeluk de anderen in lady Elhingtons wagen aankwamen," antwoordde Sheila im pulsief, want zij wilde bijna, dat zij niet gesproken had, want zij zou liever gestor ven zijn, dan argwaan jegens lady Viola in Carringlon opwekken. „Dan begrijp ik er niets van," antwoord-, de Carringlon. „Weet u zeker, dal u de juwcelen in uw ceintuur hadt, toen u uitging?" „Zeker," antwoordde Carringlon. „Ik ben er daarom zoo zeker van, omdat ik gister nacht een eigenaardig en droom over don diamant had. Ik droomde, dal hij gestolen - werd door een gemaskerde vrouw, die in mijn kamer sloop 's nachts en de droom was zoo werkelijk, dat ik 's morgens mijn gordel openmaakte om me te overtuigen, dat hét niet waar was.. Daarna is er geen ge-> legenheid geweest voor een dief om me le berooven. behalve toen ik bewusteloos was vanmiddag." •„Wat jammer, dat u - zulke ontzettend kostbare dingen mee naar Schotland hebt genomen," kan Sheila niet nalaten uit (e roepen. „Iladt ze maar veilig in de Bank! gebracht." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5