No. 20323. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 16 Juni Derde Blad Anno (926. freest geen examen BRIJKHARDT's ZENUWTABLETTEN UIT DE RIJNSTREEK. H. P H. KEEREWEER UIT DE OMSTRFKEN. Nationale Pioenententoonstelling te Boskoop. (Van onzen eigen verslaggever.) Onmiddellijk na hel uitspreken van de rede van den burgemeester, den heer P. A. Colijn, welke rede wij reeds gisteren in haar geheel weergaven, stroomden de bezoekers, die reeds in grooten getale in den tuin ston den te wachten, het tentoonstellingsgebouw binnen, waar het den geheelen verderen dag een voortdurend komen en gaan van jiieuwe belangstellenden bleef. Onder de aanwezigen merkten wij o m. op jhr. \Y. Tets, voorzitter van den Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde en den heer P. J. Voors, algemeen secretaris van de Alg Ver. voor Bloembollencultuur. Ook het restaurant maakte, dank zij het schitterende weer in den namiddag, goede zaken en een heirleger van kellners had volop werk om al die dorstige kelen tijdig te laven. Zooals reeds gisteren uit een ad vertentie in dit Blad bleek, heeft het ten toonstellingscomité gemeend voor heden* avond nog een bijzondere attractie aan dezen „flower-show" te moeten verbinden door in het restaurant het welbekende en beschaafde düo-Tholen en Van Lier te laten optreden. Wanneer hot weer eenigszins mede wil werken, vreezen wij, dal de beschikbare ruimte te klein zal blijken te zijn. En afgezien nog van deze attractie, kun nen wij ook overigens een bezoek aan deze tentoonstelling een ieder warm aanbevelen en wanneer wij dan daarbij nog in aanmer king nemen, dat deze expositie voor de Néd. ■Ver. van Pioenenkweekers en -handelaren de eerste schrede be teekent op den moei lijken weg, die tenloonstellings-organisatie heet, dan kunnen wij aan het slot van onze beschouwingen niet anders doen dan als onzen wel geineenden wenscli uit te spreken, dat de nationale pioenen-tentoonstelling 1926 nog door vele andere gevolgd moge worden in hel belang van Hollands „bloei ende" bloemencultuur in het algemeen en van de pioenen teelt in^het bijzonder. Last but nol least: de Jury. Zij toch heeft zich onder leiding van den nestor in haar midden, den heer G. F. Hemerik uit Leiden, op buitengewone en uiterst consciëntieuze wijze van haar zware taak gekweten. Dub bel moeilijk was haar arbeid, doordat het tentoonstellingscomité er meer aandacht aan had geschonken om een decoratief zoo harmonieus mogelijk geheel te scheppen waarin het overigens niet beter had kunnen slagen dan wel om een behoorlijke over zichtelijke indeeling te verkrijgen. Het ge volg hiervan was, dat verscheidene inzen dingen over de zaal verspreid waren, waar door de juryleden meermalen moesten zoe ken om de bekroningen te kunnen vast stellen. Een fout was ook, dat de lang gewacht werd met het plaatsen van de certificaten van bekroning, nadat de uitslag bekend was. Gaarne geven wij het tentoonstellings- comité in welwillende overweging voor een en ander bij volgende voorkomende gelegen heden een andere, betere regeling te treffen. Al doende leert men Als jury-leden fungeerden de heeren G. F. Hemerik. Leiden (voorzitter); J. van Leeu wen Jr. en A. Warnaar Jr., Sassenheim: J. F. Gh. Dix, Heemstede; J. Kortenoever, Naarden; C. Thim. Amsterdam; Th Hoog Jr. en Bekker, Haarlem Van der Lubbe. Den Haag; T. Boekee, Zoelerwoude. en M Brand, G. Kooy, J. P. dc Borst en J. Verboom, Bos koop. Na rijp beraad werden de bekroningen als volgt toegekend: Eere-prijzenGroote zilv. med. H. M. de Koningin II. den Ouden Zn., Boskoop. Zilv med. H. M. de Koning'm Moeder: L. van Leeuwen ér Zn.. Sassenheim. Zilv. med. Z. K. H. Prins der Nederlan den A. Blom, Boskoop. Verg. zilv. med. van P. A. Colijn, Burg. van Boskoop: A. Brand, Boskoop. Rubriek B Dubbelbloemi ge Pioenen: Klasse I. Voor een nieuwe variëteit van Nederlandsehen oorsprong, aog niet in den handel Groote gouden medaille, beschikbaar ge steld door de Gemeente Boskoop: A. Blom, Boskoop. Klasse II: De grootste collectie nieuwe variëteiten, na 1 Januari 1915 in den han del gekomen, 13 goede bloemen van elke variëteit: Groote gouden medaille, beschikbaar ge steld door de Vereen. ,,Boom- en Plan.ten- beurs" tc BoskoopL. van Leeuwen A Zn., Sassenheim. 50 Variëteiten, 6—8 bloemen van één variëteit Kleine gouden medailleH. den Ouden Zc., Boskoop. IdemL. van Leeuwen Zn., Sassen heim. Klasse IIIMinstens 25 variëteiten van de symposium-lijst van» de Amerikaansche Pioenenvereenigmg, die daarin onder min stens 8 punten voorkomen, van elke varië teit 13 bloemen Verg. zilveren medaille: L. v. Leeuwen Zn., Sassenheim. Zi'veren medaille: Brand Zn., Boskoop. 50 variëteiten. 35 bloemen van één variëteit. Zilveren medaille: Adr. Blom, Boskoop. Klasse IV: Tien der beste variëteiten van Franschen oorsprong, 1—3 bloemen: Zilveren medaille: Warnaar Co.. Sas senheim. Tien der beste variëteiten van Engelschen oorsprong. 13 bloemen: Zilveren medaille: H. den Ouden Zn., Boskoop. Klasse V: 12 variëteiten, 25 bloemen van één variëteit: Verguld zilveren medaille: Warnaar Co., Sassenheim. Klasse VI: 25 variëteiten, 35 b'oemen van één variëteit: Verguld zilveren medaille: Brand Zn., Boskoon 6 variëteiten, 25 bloemen van één var.'. Zilveren medaille: G. F. Hemerik, Leiden. Klasse VII: 6 bloemen van de beste witte variëteit: Zilveren medaille: J. Mossel, Boskoop. 6 bloemen van de beste licht rose var.. Zilveren medaille: Kweekerij „Rijn stroom", Alphen a. d. Rijn. 6 bloemen van de beste rose variëteit: Zilveren medaille: C. Captain, Zoeler woude. 6 bloemen van de beste donker rose var.: Zilveren medaille: Kweekerij „Rijn stroom", Alphen a. d. Rijn. C bloemen van de beste roode variëteit: Zilveren medaille: C. Captain, Zoeler woude. C bloemen van de beste donker roode variëteit: Zilveren medaille: Warnaar Co.. Sas senheim. 6 bloemen van de beste gele variëteit: Zilveren medaille: J. Mossel, Boskoop. Rubriek C. Enkelbloemige en Japanse lie Pioenen. Klasse L Voor een nieuwe enkelbloemige variëteit van Nederlandschen oorsprong, nog niet in den handel: Verguld zilveren medaille: L. v. Leeu wen Zn., Sassenheim. Klasse H. De grootste collectie enkelbloe mige en Japansclie variëteiten, 35 bloe men van elke variëteit: Kleine gouden medaille: L. v. Leeuwen Zn., Sassenheim. Verguld zilveren medaille: II. den Ouden Zn., Boskoop. Klasse HL 20 Enkelbloemige en Japan sclie variëteiten, 36 bloemen van elke va riëteit: Verguld zilveren medaille: L. v. Leeu wen Zn., Sassenheim. Klasse IV. 16 Enkelbloemige en Japan- Pioenen, 36 bloemen van elke variëteit: Verguld zilveren medaille: J. Korten oever, Gravenland. Rubriek D. Collectieve inzen ding. Collectieve inzendinge voor decora tie, waarvoor reeds een belangrijk aantal bloemen in^uitzicht zijn gesteld: Groote gouden medaille: Ned. Vereen, van Pioenenkweekers en handelaren, Lei den. Extra p r ij s. A. Spaargaren, Boskoop en N.V. Beer- horst Zn., Sassenheim, ieder Verguld zrlv. med. (buiten programma). RECLAME. want er is een middel dat U kalm maakt en kalm houdt, terwyl Ow geest helder blglt behoeden U voor zenuwachtigheid Buisje 75 ct. By Apoth. en Drogisten Bodegraven. Onbestelbare brieven van welke de afzenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de le helft van Juni: 1. Ka tholieke Weekblad (zonder adres); 2. Th. de Wit, Hoenkoop. Boskoop. Gemeenteraad* Tegenwoordig alle leden, met uilzonde ring van de heeren J. J. Groolendorst en A. Nijhof, welke laatste halverwege de verga dering alsnog ter zitting verschijnt. Voorzitter de heer P. A Colijn, burge meester. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden behoudens een enkele wijziging onveranderd vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken. Alle stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Ingekomen is nog een schrijven van het bestuur der Vereeniging van Achterkadebe- woners, houdende verzoek om den naam Achterkade te wijzigen in Westerkade B. en W. stellen voor om dit schrijven in hun handen te stellen ter fine van advies. Overeenkomstig wordt besloten. B. en W. deelen mede. a. dat naar aan leiding van het schrijven van Ged. Staten, waarbij deze hun goedkeuring hebben ge hecht aan de slroomlevering door Leiden aan Boskoop van electriciteit, en waarbij zij verschillende opmerkingen hebben ge maakt over de wijze, waarop de onderhan delingen zijn gevoerd met Gouda en Leiden, door hun College alsnog een schrijven is gezonden naar Ged. Staten, waarbij zij een nadere uiteenzetting hebben gegeven over de wijze, waarop de onderhandelingen zijn gevoerd; b dat de burgemeester gedurende de maand Juli a.s. met verlof afwezig zal zijn; c. dat 2 Augustus a.s. het electriciteits- bedrijf in werking zal worden gesteld; d. dat de afbraak van de twee huizen, staande op den grond, welke ontruimd moet worden in verband met den doorbraak naar do Zuidkadc, is opgedragen aan de Gebrs. Van Slooten. Naar aanleiding van de mededeeling, vermeid onder a.. deelt de heer Noest wede, dat vele opmerkingen indertijd door zijn partijgenoot, den heer Van Staal, gemaakt in den Goudschen Gemeenteraad, overeen stemmen me', die. welke door Ged. Stalen zijn gemaakt Spreker vraagt of het niet gewenscht is, het stuk. hetwelk alsnog door B. en W. aan Ged. Staten is gezonden in de couranten te publiceeren. De voorzitter antwoordt voor dit laatje niet veel te gevoelen. Er is ten slotte een oogenblik, waarop men een kwestie als ai- gedaan beschouwt. Spr. zal het verzoek van den heer Noest alsnog in vergadering van B. en W. ter sprake brengen. B. en W.Rieden aan het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1925; het verslag van het Burgerlijk Armbestuur, en de rekening van ontvangsten en uitga van van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1925. Besloten wordt om een en ander le stel len in handen van de Commissie tot nazien van de rekeningen. B. en W. bieden Ier vaststelling aan een concept-wijziging der gemeente-begrooiing voor den dienst 1926. Conform wordt besloten. B. en W. stellen voor tot ond.erhandsche verhuring van boomkweékerijland aan de heeren D. Spek en E. Worst. De heer Van der Wolf merkt op, dat het I terrein zeer laag is. Wanneer de huurders I het terrein goed in orde maken zijn zij bang, dat zij naderhand niet het land zullen inhuren. Spr. vraagt of er in het contract niet een bepaling kan worden opgenomen, dat zij bij e.v. nieuwe huur het recht van voorkeur zullen hebben. De voorz. antwoordt, dal er wel een heel bijzondere reden moet komen om het land niet meer te verhuren. Zeker is het de be doeling om de menschen in de eerste plaats het recht van voorkeur te geven. Doch zaken zijn zaken, en wanneer er liefheb bers zijn, die meer willen geven, dan de be staande huurders, dan gaan de eersten voor zeker voor. De heer Noest vraagt of het wel noodig is, om tot verhooging van de huur over te gaan nu blijkt, dat de menschen hel land moeten verbeteren. De voorz. antwoordt, dat bij de bepaling van den huurprijs met het vorenstaande re kening is gehouden. Het voorstel vaij, B. en W. wordt vervol gens aangenomen. B. en W. stellen voor lot onderhandsche verhuring van een stukje weiland aan den lieer S. E. Dortland. Na eenige discussie wordt hiertoe beslo ten. B. cn W. stellen voor om hen machtiging te verleenen tot publieke verhuring van een gedeelte van het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade voor boomkweekerijland. De heer Noest heeft legen het productief maken van het weiland geen bezwaar. Een andere vraag is echter of er nu niet gedacht moet worden aan het maken van een sport terrein en een speeltuin met zand voor de jeugd. Ter illustratie verwijst hij naar de Achterkade, waar de jeugd thans volop ge niet door in het zand, hetwelk daar voor verbetering van do straat is aangevoerd, te spelen. De heer Houdijk meent, dat het voordeel, waarvan bij dit voorstel sprake is, slechts een schijnvoordeel zal blijken te zijn. Het aanwezig zijn van boomkweekerijland zal de menschen weerhouden om grond voor woningbouw te koopen. Spreker vraagt of er een recht gewaarborgd wordt om den ge- projecteerden weg door' het terrein te kun nen doortrekken. De heer Van def- Wolf zegt, dat cr aan vrage naar dit land genoeg is. De Voorzitter antwoordt, dat ér inder daad vroeger over een sportterrein is go- sproken. De zaak is echter eenigszins an ders komen te staan Indertijd is 2 H.A. land aangekocht vost e.v. uitbreiding van het te stichten stalionsemplacement. Dit zal echter nog wel een 50 jaren duren, eer het zoover is, dat "de grond hier voor gebezigd moet worden. Wellicht, dat dit terrein uitmun tend geschikt zal blijken te zijn voor Sportterrein. Spreker kan begrijpen, dat hem zal worden toegevoegd, dat het nog wet jaren zal duren eer het zoover is, dat de Gemeente er de beschikking ovei kan krij gen. In verband hiermede meenen B. en W. een voorioopige oplossing te hebben ge vonden door met den eigenaar van het bouwterrein in Reijerskoop tc onderhande ion, om de beschikking over dat terrein te verkrijgen voor Sportterrein. Nu zijn beide partijen tot een volgende schikking geko men. Eenerzijds verplicht de gemeente zich de sloot te dempen, terwijl anderzijds de eigenaar zich verplicht om in elke verkoop akte van een stukje bouwterrein de bepa ling op te nemen, dat de kooper verplicht i3 voor het te bouwen perceel een trottoir te laten maken, en voorts heeft de eigenaar van het ge heel e bouwterrein goedgekeurd, dat het terrein voor speelplaat? wordt ge bezigd. Een soort noodoplossing is gevon den nabij het gemeentelijk bouwterrein aan de Zuidkade, waar de lieer Van Bergen, die aldaar een groot stuk bouwterrein heeft aan gekocht er in heeft toegestemd, dat op dat land zand zal worden gebracht, teneinde de kinderen de gelegenheid te geven om al daar te spelen. Na nog eenige discussie wordt' ten slotte bestoten de gevraagde machtiging le ver leenen. B. enW. stellen voor om lot aanschaffing van een vrachtauto voor den gemeentelij ken ophaaldienst van asch en vuilnis over te gaan. Uit de besprekingen over dit voorstel blijkt, (J^t misverstand bestaat over een ingediende prijsopgave. Enkele leden zijn de meening toegedaan, dat aan dengene, die de prijsopgave half verstrekt de opdracht tot aankoop van ,een auto zal worden ge geven. De bedoeling van B. en W. is om iederen aulomobiethandelaar te dezer plaat se in de gelegenheid te stellen prijsopgave te doen. Tevens zal een wijziging in het bedie nend personeel plaats grijpen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. B. en W. stellen voor tot wijziging van de Bouwverordening. Het is de bedoeling een z.g. welstands bepaling in de verordening op te nemen. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt hiertoe besloten. B. en W. stellen voor om te besluiten tot afwerking van het doorbraakplan Zuidkade, voor zooveel betreft de demping van het nog resleeronde gedeelte. De heer Loef heeft dit voorstel met ver bazing gelezen. Wanneer liierloe eerder was besloten had z.i. wel f 500 bezuinigd kun nen worden. Nu is er immers een kostbare dam door de sloot gemaakt moeten worden. Enkele leden sluiten zich bij het gespro kene van den heer Loef aan, terwijl daaren tegen de heer Van der Wolf zijn dank voor het voorstel uitspreekt. De Voorzitter antwoordt en zegt. dal er zich omstandigheden kunnen voordoen, die het wenschelijk maken om een zaak sneller af te doen. Dit was hier ook het geval. Het eene huis is eerder ontruimd dan verwacht had kunnen worden, zoodat nu het puin voor de demping kan worden aangewend. Na nog eenige discussie wordt tenslotte tot demping besloten. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot intrekking van de onbewoonbaarverkla ring van het perceel Ridderbuurt 49. Hierover ontstaat een breede discussie en wel over de vraag waarom de Gezondheids commissie niet is gehoord. Tenslotte wordt besloten de onbewoonbaar-verklaring op te heffen, mits de Gezondheidscommissie als nog zal worden gehoord. Voorstel van B. en W. betreffende wij ziging van de verordening op de heffing van schoolgeld voor lager en uitgebreid lager onderwijs, j De heer Mesman zou desnoods kunnen I voorstellen het schoolgeld af te schaffen, i Thans heeft 40 pCt der kinderen gratis on- j derwijs. Spr. stelt voor de bestaande tabel voor schoolgeldheffing met 50 pOt. te ver- minderen. Dit zal 'een vermindering van f 6000 gé Ven. De heer Noest liad een geheel nieuwe tabel verwacht. Nu wordt een degressie voorgesteld, welke in de L. O.-Wet 1920 voorkwam en naderhand is ingetrokken. Nu vraagt spr. zich af hoe B. en W. met een dergelijk voorstel kunnen komen. Spreker had gehoopt op een nieuwe tabel, gaande tot een hooger maximum. In verband hiermede zou hij gaarne zien, dat het college zijn voorstel terugnam en met een nieuwe tabel kwam. Spr. gelooft zelfs, dat het niet goed gekeurd zal worden; mocht het voorstel, zooals hel ter tafel ligt, worden aangenomen. De Voorzitter heeft zich verwonderd over het standpunt van den heer Mesman, t w., dal deze voor algeheele afschaffing van schoolgeld zou kunnen zijn. Dit is in strijd met de wet. Verder wijst hij naar 't Unie- rapport van 1900, waarbij o.m. deze con clusie is aangenomen. Het schoolgeld wordt geheven naar bij de wet te stellen regelen; het laat alleen de onvermogenden vrij. doch alleen deze. Vrijstelling van schoolgeld is niet alleen een groot nadeel voor de gemeente-finan- ciën, doch het ondèrmijnt tevens het ver antwoordelijkheidsgevoel van de ouders. Spr. zegt verder, dat er een schema is op gezet van de financieele perspectieven dezer gemeente. Hieruit is gebleken, dat in 1931 de uilgaven ineens' zullen gaan vermeer deren met f 19000 per jaar. wegens rente en aflossing van nieuw te sluiten geldlee- ningen. Dit gaat door tot 1937. Het tijdvak 19311936 zal dus een zware periode wor den. B. cn W. zijn echter reeds bezig om voorstellen te ontwerpen, die een volledige oplossing zullen geven. Dit is echter niet mogelijk, wanneer op een wijze als nu wordt voorgesteld met de gemeenle-finan- ciën wordt omgesprongen. Door den heer Noest is gesproken over een nieuwe tabel. Indien de raad meent, dat deze de voorkeur verdient boven de voor gestelde degressie, dan zullen B. en W. aan dat verlangen gaarne tegemoet komen, mits rekening met de gemeenie-financiën wordt gehouden. Een langdurig debat ontstaat. De heer van Kleef wijst er nog op, dat in 1921 een wijziging van de schoolgeldveror - dening heeft plaats gevonden, vervolgens in 1923 en thans wordt er weer een aan de orde gesteld. Het onderwijs kost aan de gemeente f 31000 of een derde van dc opbrengst van den Hoofdelijken Omslag; dit is een aardig bedrag, al rekent hij het ook tot de renda bele schulden, toch wil hij niet medewer ken om dit bedrag te verhoogen door een voorstel te steunen, dat wordt het aangeno men deze financieele consequentie met zich zal brengen. Wanneer er inderdaad een 40 pet. schoolkinderen zijn, die gratis onder wijs ontvangen, is dit voor hem een reden genoeg om niet verder te gaan. Wethouder Guldemond zegt, dat de Raad zich zal hebben uit te spreken over de vraag wat hij wenscht een degressie of een nieuwe schaal. Ten slotte doet de heer Noest het voorstel om B. en W. te verzoeken hurt voorstel in te trekken en een nieuwe tabel te ontwer pen. De heer Mesman stelt voor een degressie toe le passen van 25 pet. per leerling, in tegenstelling met het voorstel van B. en W., hetwelk een degressie beoogt van 20 pet. Het voorstel van den heer Noest wordt niet ondersteund. Het voorstel van den heer Mesman wordt ondersteund In stemming gebracht blijkt over dit on derwerp de stemmen te staken. Bij de rondvraag worden enkele onbelang rijke vragen gesteld over straten, verslagen, en bruggen en over de wijze waarop de elcc- trische kabel is gelegd. De voorzitter geeft allen een zooveel mo gelijk bevredigend antwoord. Te middernacht sluit de voorzitter de ver gadering. Hazerswoude. Juist op een oogenblik dat een motorfiets den hoek van den Ge- meeneweg omreed, kwam een dame van de tegenovergestelde richting dien weg afrijden met het gevolg, dat zij werd aangereden, en van haar rijwiel viel. Binnengebracht zijnde in hel café Sport, bleek gelukkig dat zij geen letsel had bekomen, en ook haar rij wiel onbeschadigd was gebleven, wat maar goed was. want de motorrijder was inmid dels verdwenen, zonder zich ora het geval te bekommeren. Na wat van den schrik be komen tc- zijn. zette de dame haar reis voort. RECLAME. Meubelmaker-Stoffeerder AALMARKT 16 - TELEF. 861 3845 Een paard, dal met een halster aan een der pooten van een voederbak was vast gebonden. ging er zonder geleider van door. In zijn gang, en onder vrecselijk lawaai, sloeg de kribbe overal tegenaan, wal in den. weg kwam, waardoor ook een tweetal ijze ren palen van het hek voor de woning van den heer C. de B. liet moesten ontgelden en finaal afknapten. Eenige huizen verderop kwam het dier le vallen en werd het gegre pen zonder verdere onheilen veroorzaakt te hebben. Ook het paard had blijkbaar geen letsel bekomen. Aangezien de voerman den naam van den eigenaar van het paard niot wilde noemen, heeft de politic zich mot het geval bemoeicL De Kaag. Het telegraaf-lelefoonslation alhier is tijdelijk gesloten. De bezorging der telegrammen geschiedt voor rekening dor be-< langhebbenden van Sassenheim uit. Leiderdorp. Op Woensdag 23 dezer, des namiddags van 1 lot 2 uur wordt in hel ge-, bouw ..Irene", gelegenheid gegeven lol kos-» telooze inenting. Burger 1. Stand Geboren: Margaretha Johanna Maria, D. van J. van Winkel en M J. M. Diezeraad. Overleden: Wilhelmina Jacob a Veenc-< man, ecblg. van J. van Poelgeest 75 j Reeds goruimeji tijd was het de familie v. d. R. bekend dat zij haar woning moosb ontruimen, voor nieuwe bewoners. Veel lust hadden zij niet. Van hoogerhand wer den toen maatregelen genomen en thans vertoeft het gezin (5 personen) in een ach ter dit perceel gelegen schuur, ter grootte van 5 bij 5 meter in het vierkant. Binnen eenige dagen (een ingezetene hoeft zich over heb gezin ontfermd), gaat men z'n in trek nemen in een anderen stal, welke vroeger als woning was gebezigd Wonbrugge. De heer Hi Kanuneraat alhier 6laagdc to Den Haag voor het exnraen gemeen te-administ atic In de maand Mei zijn voor de keuring aangegeven; 7 koeien, 8 graskalvercn, 1 nuchter kalf, 6 varkens, 1 schaap en 1 geit. Aan keurloon is f86 ontvangen Afgekeurd 2 graskalveren en 1 koe Haarlemmermeer. Ibestuurder van een motorrijwiel wilde Maandagavond al hier uitwijken voor een passeerenden. met een paard bespannen, boerenwagen. Hij scheen daarbij ruimte te kor! te komen, met het gevolg dat het motorrijwiel door een der wielen van den wagen gegrepen werd en met den berijder eenige meters ver over den weg werd geslingerd Aan het hoofd verwond, werd de man bij een dokter ge bracht en verbonden liet motorrijwiel werd deerlijk gehavend Hillegom. Dc li oer S P. Visser heeft bij de orgelbespeling in de Ned.-IIerv. Kerk werken van Bach, Boclmann, Guilmant en Mailly ten gehoore gebracht Het was een mooi programma, waarvan de nummers van Bach uitblonken en waarvan „Priêre" van Boëlmann bijzondere eischen stelde aan den organist. De toehoorders hebben veel geno ten; dc voordracht van het spel was voor treffelijk; het orgel is een kostbaar bezit der kerk. Onbegrijpelijk is het. dat deze orgel bespelingen niet veel en veel drukker wor den bezocht. Het ware gevoel voor goede muziek schijnt hier niet groot tc zijn. Katwijk aan den Rijn. Vanuil de rich ting Kalwijk-aan-Zee kwam een auto aan rijden van iemand uit Noordwijk, toen bij den hoek Wassonaarscheweg-Commandeurs- laan een kind van den heer Boczaard een bat, waarmede de kinderen aan 't spelen waren, naliep. Het kind kwam juist voor de auto. De bestuurder probeerde uit alle macht te remmen, wat niet verhinderen kon dat het kind onder een der wielen kwam. Wonder boven wonder werd het er later ongedeerd van onder uitgehaald. De auto mobilist had voldoende seinen gegeven, zoo dat deze in het geheel geen schuld treft De plannen voor den kringwedslrijd van „Rijnland-Zuid", waarhij op heden be- hooren de burgerwachten Voorschoten. Val kenburg, Katwijk, terwijl Rijnsburg als gast hierbij behoort, zijn in voorbereiding. Het secretariaat, voorheen alhier, is thans ge vestigd bij den heer Schrasser-Bm-t. terwijl Baljuw is de burgemeester van Katwijk. De kringwedslrijd zat vermoedelijk in Juli plaats hebben. De heer Al Ion alhier is geslaagd voor het examen voor gemeente-secretaris. Ons vorige bericht was gedeeltelijk onjuist. Katwijk'aan-Zee. Van de trawlvis- schenj kwam Dinsdag te IJmuiden aan de markt de logger KW 140 met f583 besom ming. Half Juni 1926. Weken achtereen regen-, wind, een strand met hier en daar een badstoel, gedeeltelijk ondergestoven. Badkoetsen? Hu! hoe rillerig! Wil men op het strand wandelen, dan is allereerst een stofbril noodig om het fijne, scherpe, op stuivende zand uit de oogen te houden, of gaat men voor den wind, dan dient een hooge kraag voor habbescherming opgezet te worden. En hoe velen snakken naar een lekker, verfrisschend zeebad We hoorden het nog dezer dagen van een aantal pensiongasten, hoe jammer ze het vonden, dat het wee»- het niet toeliet, in elk geval veel te ongunstig was om zeebaden te nemen

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9