Het Ondergrondsche Syndicaat No. 20323. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 16 Juni Tweede Blad Anno 1926, 5 UIT DE RAADZAAL. BINNENLAND. FEUILLETON Veel gepraat Is het noodig terug le komen op de zitting yan Maandag, waarbij feitelijk slechts één punt van eenige importantie is behandeld, Q.l. het niet verder ingaan op plannen tot bouw van een gemeentelijk ziekenhuis en "ie verpleging van on- en minvermogende patiënten? We achten het bijkans over bodig. Terecht maakte de raad aanmerking op de belangrijke overschrijding der begrooling voor den verbouw der school aan de voor malige Brandewijnsteeg de naam Vrou- wenkerkkoorstraat wil er, wat wonder, niet inl 't Gansche meubilair was o.a. verge len. B. en W. hebben beterschap beloofd; anders viel niet te bereiken. Dan de kecrplaatsgcschiedenis aan de Rijn- en Schiekade, die nogmaals onder de oogen zal worden gezien, tengevolge van het aannemen van een motie van uitstel, 't Lijkt ons van heel weinig belang, en in geen geval mag hel o.i. gaan ten koste van een paar voortuintjes. En dan zijn we al aan het hoofdpunt. O.i. zeer terecht wil de raad niet aan een gemeentelijk ziekenhuis, waar de zieken huisinrichting hier voldoende is. Wanneer we in de duiten zwommen, ja Maar dit is helaas anders. Wat zou een goed uitge rust gemeente-ziekenhuis, want dat zou het moeten worden, kosten? Zeker oenige tonnen. Allerlei kwesties werden hierbij weer overhoop gehaald, onderling gedebatteerd enz., zoodat de gansche middag vol was mó\. deze agenda van niels met een topzwaar oinde. De belangrijke sluil-post der zitting, de tarieven voor de verpleging^van on- en min vermogenden kon zelfs niet meer in behan deling komen. Er was geen lijd meer voor 's middags. Want daarover zal wol het een en ander worden gezegd. Steekt daarin niet een belangrijk stuk propaganda? Bovendien wilde de raad in dezen liever uitstel, zoodat de jongsle zitting toch nog 's middags afliep. Tot slot natuurlijk de rondvraag, die nu eenmaal het karakter van een echt vraag- sx»elletje heeft cn dat wel zal behouden. Hofbericht. 'Gisteravond gebruikten het middagmaal bij de Koningin ten Paleize Het Loo, de oud-gouverneur-gODeraal van Ned.-Indië, Tan Limburg Stirum en gravin Van Lira- burg Stirumde Commissaris der Konin gin in Gelderland baron Van Heemstra en baronesse Ven Heemstra. Huldiging L. F. Duymaer van Twist. Maandagavond is te Meppel het feit her dacht, dat 't 25 jaar geleden was, dat de heer Duymaer van Twist door het vroegere district Stoenwijk voov het eerst afge vaardigd werd naar de Tweede Kamer. De vergadering stond onder leiding van den burgemeester van Zwartsluis; ds. Hofstede uit Blokzijl sprak de feestrede uit. Het provinciaal comité der A.-11. partij wa9 ver tegenwoordigd door oud-minister De Vries; verschillende sprekers voerden het woord. Den jubilaris werd een album aangeboden met foto's uit zijn oude district. Aan het oind van de feestelijke bijeenkomst dankte de heer Duymaer van Twist allen die dezen dag voor hem onvergetelijk hadden ge maakt. Wijziging inkomstenbelasting 1914. Verschenen is het Voorloopig Verslag be treffende het wetsontwerp tol wijziging van de wet op de Inkomstenbelasting 1914. De voorgestelde wijziging van de wel op de Inkomstenbelasting 1914. waarbij een einde wordt gemaakt aan de strijdvraag of de aanwas van hout lelkenjare al dan niet in de inkomstenbelasting dient le worden getroffen, vond instemming Onderscheiden leden zouden, len einde wellicht willekeurige toepassing van bel begrip „boschbedrijf" voorlaan te vermijden de voorkeur hebben gegeven aan een for muleering van art. 9a, als „voordeel ont staan door het bezit van bosschen". Dan was de mogelijkheid van het ontslaan van allerlei kwesties over het begrip „bosch bedrijf" weggenomen. Alleen de ruime opvalling van het begrip ./boschbedrijf", omvattend tevens elk bosch- bozit zal voortaan vrijwaren tegen ongelijke of onjuiste toepassing van hetgeen toch de bedoeling moet zijn, n.l. vrijstelling van den aanwas van opgaand hout. De leden, die deze opmerkingen maakten, zouden gaarne vernemen of die ruime op vatting in de bedoeling van de regeering ligt. Eenige leden spraken den wensch uit, dat meer maatregelen zouden worden ge troffen om groolc boschrijke bezittingen in haar geheel le kunnen behouden met hot oog op de schoonheid van hel Nederlandsch landschap. Om de successierechten te kun nen voldoen, moeien meermalen gedeelten van het landbezit worden gekocht of bos schen gekapt, welke niel meer worden aan geplant. Deze leden vroegen naar de moge lijkheid, dat bijv. vrijstelling of reductie der successiebelasting zoude worden toegestaan op voorwaarde, dat groole bezittingen of bcsschen in hun geheel ongeschonden ble ven behouden. Overschreden van in belastingwetten gestelde termijnen. Het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer betreffende het ontwerp van wet, houdende een regeling met betrekking tol het over schrijden van in belastingwetten gestelde termijnen, zegt, dat van verschillende zij den instemming is betuigd met de voor gestelde regeling Eenige leden meenen, dat de hier aan de aangeslagenen verleende bevoegdheid inderdaad beperkt moet blijven tot de bedoelde bijzondere omstandigheden. Er is verder aangedrongen op unificatie van de procedure in belastingzaken, waarin thans groole verscheidenheid beslaat. Verzoeningsverdrag met Zwitserland. Ingediend is een ontwerp van wet lot goedkeuring van het op 12 December 1925, te 's-Gravenhage tusschen Nederland en Zwitserland geslolen verzoeningsverdrag. Bhjkons de Memorie van Toelichting, beoogt dit verdrag het mogelijk te maken, dat geschillen, welke een zoo uitgesproken on juridisch karakter hebben, dat zij zouden vallen buiten de vèrreikende omschrijving van artikel 36 lid 2 van het Statuut van het Permanente Hof van Internationale Justitie, en daarom voor een behandeling in rechte niet in aanmerking komen, langs den weg van verzoening (conciliatie) kun nen worden opgelost. Ter bereiking van dit doel, had men de keus tusschen twee stelsels; het eene zou met zich brengen verplichtstel ling van con- ciliatie in alle internationale geschillen, in dier voege, dat conciliatie in rechtsgeschil len steeds beproefd zou moeten worden al vorens zij aan rechtspraak of arbitrage zou den worden onderworpen, terwijl niet- rechlsgeschillen uiteraard slechts voor een verzoeningsprocedure in aanmerking zou den komen. Volgens diet andere stelsel zouden rechts geschillen aan rechtsspraak of arbitrage worden onderworpen, terwijl nict-reclilsge- schillen voor conciliatie in aanmerking worden gebracht. In aansluiting aan het rapport der commissie van advies voor Vol kenrechtelijke vraagstukken heeft de regec- ring gemeend, aan dit laatste systeem de voorkeur le moeten geven, waarmede de Zwitsersche regeering zich heeft vereenigd. Van hel in 1913 met de Vereenigde Staten geslolen Bryan-verdrag verschilt het Neder- landsch-Zwitsersch verdrag in zooverre, dat het een eenigszins ander gebied bestrijkt en dal. de verzoeningscommissie niel uitdruk kelijk bevoegd is verklaard uil eigen bewe ging haar diensten aan le bioden Overigens is de inhoud van het Nederlandsch-Zwit- sersch verdrag zeer gelijkend aan het Bryan-yerdrag. Intrekking Crisiswetten. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eersle Kamer betreffende hel ontwerp van wet lot intrekking van verschillende crisis- wetten, is de hoop uitgesproken, dat de Regeering thans spoedig zou overgaan tot de intrekking van de Huurwetten. Gaarne zouden andere leden de voornemens in deze van de Begeering vernemen. Gevraagd is waarom geen intrekking van de wet van 26 Juli 1918 tot instelling van een bijzondere rechtspraak in distributie- en andere crisis zaken is voorgesteld. Het Nederlandsch-Belgisch Verdrag. Als rapporteurs der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot goedkeuring van het op 3 April 1925 te 's-Gravenhage tusschen Nederland en België gesloten verdrag tot herziening van eenige bepalingen van het 19 April 1839 te Londen tusschen beide Staten geslolen verdrag en tol het treffen van eenige regelingen ten behoeve van de woderzijdsche belangen, alsmede van de bij het verdrag gevoegde overeenkomst nopens de procedure met betrekking tot de daarin voorziene scheidsrechterlijke oplossing van geschillen enz., (nieuw onderzoek), treden op de heeren Deckers, Van Rijckevorssel, Van Vuuren Heemskerk en Alharda. Het Nederlandsch-Doitsch Verdrag. Tot rapporteurs over het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag tot aan vulling van hel Nederlandsch-Duilsche ver dra? van handel en scheepvaart van 31 December 1851 met daarbij behoorend protocol en van het Nederlandsch-Duilsche douane- en credielverdrag met bijlage en daarbij behoorend protocol, beide 26 Nov. 1925 te Berlijnx tusschen Nederland en Duifschland geslolen, hebben de afdeclingen der Tweede Kamer benoemd de heeren Kortenhorst, Van Vuuren, Van den Heuvel, Hiemslra en Aalbersc. Het boiienpellen en de Arbeid/wet. Door het hoofdbestuur der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is het volgende verzoek om een collectieve over- werkvergunning voor het boiienpellen ge richt tot den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid „Het Hoofdbestuur der Algemeene Veree niging voor Bloembollencultuur, omvattend ongeveer 3500 ledfen, alle als uiloefenaars van het bloembollenbedrijf bij onze Veree niging aangesloten, richt zich tot uwe Ex cellentie met het beleefd verzoek, om even als zulks in vorige jaren het laatst naar aanleiding van ons schrijven van 23 April 1925 is geschied, de noodige maatregelen te treffen, waarbij aan alle leden onzer Vereeniging als houders van bloembollen pellerijen, vergunning wordt verleend om gedurende het tijdvak 21 Juni tot 15 Aug. 1926, per dag 10 uur en per week 55 uur door manlijke, zoowel als door vrouwelijke arbeiders boven de 16 jaar, de gerooide bloembollen le doen pellen Dit verzoek is gegrond op Art. 28 al. 5 van de Arbeidswet 1919, zooals deze laat stelijk is gewijzigd en waarbij is bepaald, dat ingeval van opeenhooping van werk aan bepaalde groepen van ondernemingen verlenging van arbeidsduur kan worden verleend. Aangezien de leden der Vereeniging ver spreid zijn over meer dan één district der Arbeidsinspectie en het ondoenlijk is om de bedrijven in de verschillende inspecties te rangschikken (verschillende bedrijven wor den gelijktijdig in meer dan .één district uitgeoefend), wordt uwe Excellentie beleefd verzocht bedoelde maatregelen geldig te ver klaren voor alle leden der Vereeniging, af gezien van hun woonplaatsen cn dus ar- beidsdislricten. De inwilliging van dit verzoek moge aan uwe Excellentie, met het oog op de eisclien van de buitenlandsche afnemers van de bloembollen, die op een steeds vroegere af zending der zendingen bloembollen aan dringen, met den meesten aandrang worden aanbevolen en hieraan worden toegevoegd het verzoek om van uwe beschikking ken nis le geven aan alle Arbeidsinspecties in de provincies Noord- en Zuid-Holland. Zee land en Utrecht, omdat er steeds enkele Ar beidsinspecties blijken te zijn. die door de belanghebbenden met de afkondiging der regeling moeten worden in kennis gesleid." Uit de Bloembollenwereld. In het nieuw afgesloten collectieve con tract, in het bollenbedrijf in de bloembollen streek tusschen Haarlem en Leiden hebben de patroons zich verbonden tot het vormen van een fonds, ten bate van de gezinnen der arbeiders. De commissie van beheer van drie werkgevers- en drie werknemers leden heeft onder goedkeuring der patroons bonden voor dat kinderbijslagfonds een reglement samengesteld, waarin voor 1926 /1927 is bepaald, dat de bijslag zal bedra gen f 12 per jaar en per kind beneden 14 jaar, met dien verstande, dat dc bijslag eerst begint bij het derde kimd, terwijl voor elk valied kind inwonend boven 18 jaar, één kind beneden 14 jaar minder wordt gerekend. De bijdrage voor dt jaar hoeft de com missie vastgesteld op 2 cent per Rijnland- sche roede met bloembollen beteeld land. Nederl. Aaiwemersbond. Op uitnoodiging van de afdeeling Haar lem en omstreken lioudt de Ncderlandsche Aannemersbond heden en morgen zijn jaarvergadering te Zandvoort. Vooraf zijn de leden van het hoofdbestuur en een aantal afgevaardigden gisteren bij eengekomen le Haarlem, waar in hotel Funkier de ontvangst door het afdeelings- bestuur en de regeringscommissie plaats had. Om halfvijf werd hel gezelschap ont vangen door hel gemeentebestuur van Haar lem, in de fraai versierde hal van het stadhuis. Na een gemeenschappelijken maaltijd van 't hoofdbestuur, afdcetingsbesluur cn regeringscommissie in hotel Funckler, had later in den avond in het Kurhaus te Zandvoort een reünie met afgevaardigden plaats. Werkgevers Boekdrukkersbedrijf. Gistermiddag hield de Federatie der Werkge-versorganisatién in het Boekdruk- kesbedrijf liaar algomcenc huishoudelijke vergaderong te Maastricht. Te zes uur woi'den de ongeveer 140 deel nemers op het Stadhuis door den ombaten wethouder Grossier ontvangen. De voor zitter, de heer Korthuis daukte voor de ontvangst. Na bezichtiging van het stadhuis besloot oen feestmaaltijd met concert in de zaal van de Maastrechter Staar en reünie in Momus den eersten dog. Handelsonderwijs voor winkelbedienden. De Commissie ter bestudeering van het Handelsonderwijs voor Winkelbedienden, bestaande uit de heeren A. van Hamersveld voorzitter van den Nederl. R.-K. Bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden, mr. H. Weslermann, H. Schutjes, secretarie van den Algemeenen Nederl. bond van handels- en kantoorbedienden, J. Nauta, secretaris van de Nederl. Ver. van Christelijke kan toor- en handelsbedienden, A. van der Schaaf, secretaris van de Vereeniging Han delsonderwijs, F. Veerhoff, secretaris van de Algemeene Winkeliersvereeniging, W. K. D. Lustig, directeur van de Gemeentelijke middelb. School voor handel en administra tie, te Utrecht en mr. J. A. G. M. v. Hel- Icnberg Hubar. secretaris van den Ned. R.-K. Middenstandsbond op fed. grondslag, heeft een rapport uitgebracht, waarvan de conclusies zijn; 1. Het is noodzaketijk, dat aan winkel bedienden afzonderlijk onderwijs wordt verstrekt. 2. Dit onderwijs is handels- en geen nij verheidsonderwijs. 3. Het particulier initiatief neme, gesub sidieerd door de overheid, dit onderwijs ter hand; voor zoover dit te kort schiet, stcune de overheid 4. Dit onderwijs behoort als dagonderwijs gegeven te worden en dient door de over heid verplicht gesteld. Bij aldien de invoering van zoodanig ver plicht dagonderwijs vooralsnog op onover- komcli/kc bezwaren zou stuiten, worde avondonderwijs, en zulks verplicht, inge voerd. 5. Schriftelijke cursussen, die hetzelfde onderwijs bcoogen, zijn voor dit soort van onderwijs le verwerpen 6. Er worde rekening gehouden met de bijzondere bezwaren, die er ten aanzien van Git onderwijs voor kleinere sleden en het platteland beslaan. 7. Het aan winkelbedienden te verstrek ken dagonderwijs worde gegeven in een 3- jarigen cursus 2 jaren voortgezet L O. met eigen doel en 1 jaar vakkundige boven bouw. Wel worde bij het onderwijs in de eerste RECLAME. Odol dankt zijn wereldberoemdheid aan zij» in haar soort eenige aanhoudende werking. Terwijl andere mondwaters slechts gedu- rende de weinige seconden van het mond- sj^oelen him werking uitoefenen, zuigt zich Odol bij het mondspoelcn in de tanden en het slijmvlies van den mond vast cn werkt nog lang nadat men den mond heeft ge spoeld na. Door deze specifieke eigenschap van het Odol wordt de ontwikkeling dor tandenverwoestende gistingsprocessen in den mond verhinderd. 6742 2 jaren reeds rekening gehouden met het te kiezen beroep. 8. Van zuiver onderwijsstandpunt be schouwd. bestaat er geen aanleiding dit on derwijs aan jongens en meisjes afzonderlijk le verstrekken. In liet derde jaar van den geprojecteerden driejarigen dagcursus zal wellicht splitsing noodzakelijk zijn, zulks in verband met de verschillende branches. 9. Bij de invoering van verplicht dagoïM derwijs zal door de regeering óf een wij ziging en aanvulling van de Leerplichtwet voorgesteld moeten worden, óf zal een af zonderlijke wet, die dit onderwijs verplicht slelt, door haar ingediend moeten worden. 10. Zoo noodig ga aan den drie-jarigen dagcursus een voorbereidende klasse vooraf voor diegenen, wier lagere schoolkennis te gering geacht moet worden om direct den drie-jarigen cursus met succes te kunnen volgen. 11. Bij weder-invoering van het zevende leerjaar, worde de drie-jarige dagcursus opengesteld voor tien, die de zesde klasse van de lagere school hebben doorloopen en in staat geacht worden den drie-jarigen dag- eursus met vrucht te kunnen volgen. 12. Het is wensclielijk te achten, dat aan do winkclbediendenscholen, naast de school besturen, adviseerende schoolcommissies worden verbonden, saamgestcld uit verte genwoordigers van belanghebbende groepen en organisaties. 13. Hel is gewenscht, dat de aan de win kclbediendenscholen verbonden leerkrach ten een afzonderlijke opleiding ontvangen, terwijl het tevens aanbeveling verdient, dat zij het winkelbedrijf een tijdlang meemaken. 14. Een afzonderlijke opleiding tot rayon- chef verdient geen aanbeveling. 15. Het is gewenscht, dat de Federatie van Handels- en Kantoorbediendenvereeni- gingen in Nederland, de invoering van het handelsonderwijs voor winkelbedienden voorbereide, door zich hierover te verstaan met de regeering, de patroonsorganisaties, de bcdiendenbonden cn de Kamers van Koop handel. Werktijd Kalkzandste-en-industrie. De Werkgeversvereniging in de Kalk-, zandsleenindustrie heeft den Minister van Arbeid verzocht, den loegeslanen 10-urigen werkdag tot einde 1927 te handhaven en verder het aantal werkuren per week op 564/« uur le stellen bij vrijen Zaterdag raid-, dag na 1 uur. De werkgevers achten de verlenging noodzakelijk in verband met dc builenlandsche concurrentie.- De verbinding met Indië. Om voor haar uit Indiö komende passa giers, die ineens van Genua naar Nederland willen doorreizen, deze overlandreis gemak kelijker en vlotter te doen verloopen dan tot nu toe het geval was, is de Stoomvaart, Maatschappij Nederland met de Nederland- sche, Duitsche. Zwitsersche en Italiaansche spoorwegen overeengekomen, om speciaal en uitsluitend ten behoeve van de passa giers dezer maatschappij een trein te laten Door Mrs. C. N. WILLIAMSON. Nederlandse he vertaling van Ada van Arkel. 25) „Ik dacht, dal u ons zag aankomen in den electrischen auto van mevrouw Ething ton," zei de gravin met een eigenaardigen klemtoon. „Het leek zoo juist vóór u bewusteloos werd." /-.Nee. Ik heb u niet gezien, niel bewust ten minste," antwoordde Viota. „Ik riep u nog na, toen u langs mij he n reedt in de laan," herhaalde Franklin. Ik zag, dat een van de wielen tos zat en volgde zoo gauw als ik kon in den wagen van lady Ethington, waarin zij juist met de gravin zou uitgaan. Die dacht ,dat zij misschien zou kunnen helpen, maar gelukkig is u allen in slaat u zelf ie helpen. Zelfs uw auto is er schijnbaar zonder al le onherstelbare schade afgekomen, mr. Carrington. En als u ar zich toe in slaat voelt, zou ik u allen Daar het hotel kunnen terug brengen." Onwillekeurig gluurde Sheila naar de plek, waar de armband •''evallen was en waar de zware gouden band en de door bet pras schitterende parelen en turkooizen zichtbaar waren geweest. Zou hij hem daar laten liggen? vroeg zij zich af. Maar hij «.Was al verdwenen. Hijzelf kon hem niet opgeraapt hebben, Want hij was niet weg geweest of had zrih ®iet gebukt, sedert Carrington weer bijb'e- Wuslzijn was gekomen Maar Sheila had eenige oogenblikken de gravin Karovski uit het oog verloren en zij kwam lot de slot som, dat, terwijl zij niet keek. de gravin gauw den armband moest hebben opgeraapt. „Zou ze hem houden of zou ze hem aan hem teruggeven?" vroeg Sheila zichzelve nieuwsgierig af, toen zij wal ter zijde bleef slaan, terwijl Franklin lady Viola in den auto hielp. Toen was de beurt aan de gravin om haar plaats te nc-men en Franklin hielp haar ook, ondanks de bittere woorden cn de uitdagende blikken, die kort geleden tusschen hen gewisseld waren. „Nu, juffrouw Douglas," zei Franklin, toen de gravin naast lady Viola in de groole wagen zat. Maar hij kwam niel naar voren om haar le helpen. Hij liet Carrington haar een hand geven, toen zij op de treeplank stond, cn keerde voor eenige seconden hun den rug toe. Toen Carrington ook zal. sloot Franklin de deur en Sheila zag een glimp van goud cn turkoois onder zijn manchet, terwijl hij dit deed. .►Zij heeft hem aan hem ge-geven htel ongemerkt in het geheim," dacht hel meisje, „Dan moet zij ook aldoor geweten hebben, waarom hij hem draagt; het kan voot haar geen geheim geweest zijn, anders zou zij wel iels gezegd hebben. Nu ben ik er zeker van, dat er een verstandhouding tusschen hen bestaat. Zij is woedend op hem om lady Viola. Ilij weel dat wel, maar hij tart haar; cn om de een of andere reden durft zij hem, ondanks alles, niet in den steek laten als hij haar hulp noodig heeft." Sheila had hel gevoel of zij omringd was door een atmosfeer van geheimzinnigheid. Er gebeurde iels heel vreemds om haar heen, iets zóó ingewikkelds, zóó veelzijdig, dat zij tot nu toe nog geen enkele aanwij zing tot de puzzle gevonden had, hoewel zij vaag iels van een weg kon zien, dien zij volgen moest, nu zij half verward, half verschrikt in het duister naar hel licht tastte. liet gaf een heele beroering in liet Glen- torly-Hotel, toen bekend werd, dat er een ongeluk was gebeurd met den prachligen auto van mr. Carrington Gelukkig voor de slachtoffers, waren er weinig menschen in de buurt, toen zij in lady Elhinglons auto aankwamen. Stoffig en gehavend konden zij naar hun eigen kamers ontsnappen, zonder dat meer dan drie of vier personen hen hadden gezien; maar de geschiedenis van het ongeval ver spreidde zich als een loopend vuurtje door het geheele huis. Groepjes stonden te praten in de groote hall. Zij, die konden zeggen, dat zij den electrischen aulo hadden zien thuis komen, bemerkten, dat zij plotseling ontzet tend populair waren geworden bij al hun kennissen, en werden bestormd om inlich tingen. Hoe had lady Viola er uit gezien? Was het waar, dat mr. Carringtons hoofd zoo vreeselijk gewond was? En was het werkelijk dat aardige typislelje bij hen in den wagen geweest? Gravin Karovski bleef in haar kamer en mr. Franklin hield zich ook schuil en daar door werd lady Ethington in haar privé- zitkamer met bezoeken overstelpt. IIcl was haar wagen, die te hulp was gesneld, en daardoor dacht men ook. dat zij meer zou kunnen meedeelen dan iemand anders. Zij had daarentegen heel weinig to vertel len. Al wat zij zeker wist, wa9, dat zij op hel punt had gestaan gravin Karovski mee te nemen voor oen ritje in haar aulo, toen mr. Franklin in groote haast naar haar toe was komen hollen en gevraagd had of hij haar auto mocht leeenen. Hij had zoo iets gezegd, dat er iels niet in den haak was met den auto van mr. Carrington en dat hij dien wilde volgen. Daar hij den wagen kon besturen, had hij liever geen chauffeur wil len meenemen, maar de gravin had er op gestaan mee le gaan. Noch de gravin, noch mr. Franklin had den haar opgezocht nadat zij thuis waren gekomen, hoewel zij dat stelli-g verwacht had. cn zij had nu een boodschap gestuurd naar juffrouw Douglas om haar alles te ko men vertellen, precies zooals het gebeurd was. Het jonge meisje was schijnbaar licht geschokt en gekneusd door den val uit den aulo en was nu haar stoffige kleeren aan het verwisselen. Zij zou een paar dagen wel niet in staat zijn haar secretaresse-werk te doen, daar zij haar arm had bezeerd, maar zij zou wel naar de kamer van lady Elhinglon kunnen komen en alles vertellen van het ongeluk. De ervaringen, die de arme Sheila op deed, nadat zij thuis wa9 gekomen, waren zeker niet bevorderlijk om geschokte zenu wen weer op dreef te helpen. Vol medelij den met de zwakte van lady Viola was zij met het meisje mee gegaan naar haar kamer, daar lady Marsden en haar dochter dodr armoede genoodzaakt waren zonder kamenier te reizen en Viola, geheel gebro ken en op het punt een zenuwtoeval le krijgen, hulp noodig had. „Ik zal bij u blijven, lieve lady Viola tot de dokteT komt, tenzij lady Marsden al van haar wandeting terug is gekomen," zei Sheila. „Ik heb geen dokier noodig. Ik voel me volmaakt wél," antwoordde Viola. „Ik ben alleen wat geschokt. Ik kan er niels aan doen, dat ik zoo beef, maar ik zal wat gaan liggen en dan ben ik tegen etenstijd weer heelemaal in orde." „Laat ik u helpen met uitkleeden," z°i Sheila. „U heeft zelve hulp noodig," zei Viola. „U is zoo bleek als een doek." Maar Sheila lachte maar eens en be weerde. dat zij zelfs geen hoofdpijn hai. Zij liet lady Viola gaan zitten, nam kalm haar hoed af, die lot een vormlooze massa verknoeid was, en begon haar japon las le maken. Zij had verscheidene knoopen open gedaan, toen er iels, dat in een klein kanten zakdoekje wa3 gewikkeld, uil lady Viola's japonlijf op den grond viel. Sheila wilde vlug bukken om het cp le rapen, doch met een onderdrukten kreet .n een gloeienden blos gleed Viola van den stoel op haar knieën, taslle een paar se conden zoekend naar hetgeen zij verloren had, en toen zij hel had. kneep zij den .n elkaar gedraaiden zakdoek zeer stevig vast in haar hand, alsof zij vost besloten wan, dat Sheila geen kans zou krijgen le raden 'wal er in zal. Deze verlangde heelemaal niet om in lady Viola's geheimen le dringen en wjs niel nieuwsgierig, maar zij kon niel Le' mi, dat in den kanlen zakdoek gewikkeld was er uit had gezien als juweel of misschien meer dan een. Het batist was zoo fijn. dat hel goud er doorheen had geschenen, maar Sheila verlangde zelfs niet te weten, wat lady Viola verborgen wilde houden of waarom het noodig W39 het zoo te ver, sloppen. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5