Tentoonstelling van JAN STEEN. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. A No. 20323. WOENSDAG 16 JUNI Anno 1926, IDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenlien, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTS Voor Leiden per 3 maanden 't. 2.35, per week TTHAMIA'ï: Z0-18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Tr.W.i Franco per post f 2.35 rH portokosten. 0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemecne kennis, dat door hen .vergunning is verleend aan A. J. Vosselman ;en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een wasch- en strijkinrichting in het per ceel Utrechtsche Jaagpad No. lila, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie O. No. 1079. 6792 AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, Leiden, 16 Juni 1926. 3-Octobervereenifling. Gisteravond waren Stedelijke vereenigin- gen en particuliere personen, bereid deel te nemen aan den op 4 October a.s. te organi- iseeren optocht, voorstellende: „Intocht van 'Jan van Beieren binnen Leiden in 1420 met 'daaraan verbonden openluchtspel", door het bestuur der 3 Octobervereeniging opgeroe pen ter vergadering in. de groole Nutszaal. De opkomst was zeer bevredigend. Tal ,van vereenigingen waren door een of meer •bestuursleden vertegenwoordigd, terwijl ook .'anderen, die slechts voor zich alleen wcnschten deel te nemen, aanwezig waren. Na een kort openingswoord van den voor zitter den heer W. v. d. Laan, deed de heer iB. de Koning nog eenige nadere mede- deelingen over den Optocht en het Open luchtspel en de personen, die er in optreden. Ook bij nadere bestudeering van het plan ïs het aan het bestuur gebleken dat bij vol doende deelneming deze optocht een van de mooiste zal worden, door de 3 Oclober-ver- 'eeniging ooit gehouden. Verschillende ver eenigingen hadden zich reeds schriftelijk lot deelneming bij hel bestuur opgegeven. Hij hoopte dat vanavond en later nog meer deren zouden volgen. Er werd nu gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen cn het maken van op merkingen enz. Ecn#der aanwezigen vroeg ;of de vrouwen van deelnemende personen ook een vrijkaart zouden ontvangen voor de verschillende feestelijkheden. Het bestuur kon deze toezegging niet doen, wel kon het verklaren dat aan haar faciliteiten zullen (worden verleend. Nadat bij den bestuurstafel nog verschil lende personen zich hadden opgegeven en Piet inleggeld afgedragen, werd de vergade ring onder dapkzegging tot de aanwezigen en met de verzekering dat het bestuur over 'de aanvankelijke deelneming zeer tevreden is, gesloten. Het beroep inzake de Geref. School in de Kooi. Het bericht, dat de afd. Leiden van den iB. v. N. O. beroep heeft aangeleekend tegen ihet besluit van den Raad der gemeente Lei- Idcn, waarbij gelden werden beschikbaar Besteld voor het stichten van een Geref. School in het Kooipark behoeft eenige rectificatie. Dit bericht is onjuist, en wel hierom: le. De afdeeling Leiden van den B. v. !N. O. kan geen beroep aanteckenen, want deze afdeeling is geen ingezeten waarvan gesproken wordt in art. 70, sub 2. der Lager Onderwijswet 1920, gewijzigd bij (Wet van 16 Febr. 1923 S. 38; 2e. Deze zaak is niet uitsluitend in han den van den B. v. N. O., maar van hel Comité voor Openb. Onderwijs, waarover in bet Zaterdagavondblad een bericht voor komt en dat bestaat 'uit de besturen van Centr. Ouderraad, N. O. G. en B. v. N. O. De zaak is zoo: De Voorzitter van de afd. Leiden van den 33. v. N. O., tevens voorzitter van voornoemd jcomité, de heer N, F. Kooistra, is, als "inge zetene van de gemeente Leiden q.q. voorz. van het comité voor O. O., bij Ged. Stalen van Zuid-Holland van dit^raadsbesluit in beroep gegaan. Betreurd wordt, dat de eerste daad van bet comité er een moest zijn van negatieve hoedanigheid voor de Openb. School. Het zal niet in de eerste plaats toch doc-1 sijn het bijzonder onderwijs te bestrijden. Erkend wordt ten volle het recht van de ouders indien deze dat wenscben juaalregelen le nemen, dat hun kinderen bet gewenschte confessioneele onderwijs .Ontvangen. Waar hier echter een geval was, waarbij mei al te groole vrijmoedigheid met de ge- meenle-financiën werd omgesprongen, en E. en W. verzekerden, dat ook op andere goedkooperc wijze in een zeer zeker be staande behoefte kon worden voorzien, meende men stelling te moeien nemen legen "C'Zo aanvrage. Amerikaansche artsen te Leiden. i ^an tol 23 dezer zullen ongeveer 80 Amerikaansche studenten in ons land ver toeven, waar zij een bezoek zullen brengen Jan de Universiteiten te Amsterdam, •utrecht ea Lei^en en aan 'a-Gra- ^hage. In de Universiteitssteden zullen ver schillende hoogleeraren voor deze artsen voordrachten houden en in Den Haag eenige lectoren hetzelfde doen. De bedoeling van het bezoek dezer Ame rikaansche artsen is, zich op de hoogte te slellen van den gang van het medisch onderwijs hier te lande, alsmede om con necties aan te knoopen met het oog op voortgezet medisch onderwijs voor artsen. Onder hen bevinden ziek, naar ons wordt meegedeeld, Mr. William Haggard, presi dent van de American Medical Association, een beroemd chirurg aan de Universiteit van Tennessy, en prof. Louis Wilson, presi dent van de Mays Foundation te Rochester. De algemeene leiding berust bij William Peak, uil Freeport. Te Leiden zullen de arlson Dinsdag 22 dezer des morgens 9 uur aankomen cn zich vervolgens begeven naar hol laboratorium van prof. Emthoven. Prof. dr. J. H. Zaaijer zal het gezelschap door een toespraak ver welkomen, waarna prof. Einlhoven een voordracht zal houden. Daarna zal een bezoek worden gebracht aan het Academisch Ziekenhuis, waar enkele hoogleeraren voordrachten zullen houden en demonstratie geven. Woensdag 23 dezer zullen voor een ge deelte dezer artsen in het Academisch Ziekenhuis demonstraties worden gegeven op het gebied d*er heelkunde en aanver wante vakken. De asphalteering van het Noordeinde. De asphallecring van het Noordeinde van de Wittepoortsbrug tot aan de Oude Varken markt, nadert haar voltooiing. Dit asphalt, systeem Dammann, wordt in tegenstelling met andere asphalleering, welke gewoonlijk warm en met een stoomwals bewerkt wordt, koud opgebracht, en met lichte liandwalsen ingewalst. Het Dammann-asbhalt is een procédé van gemalen hoogovenslakken en bitumen. De bewerking is zeer eenvoudig, en kan, mits onder deskundige leiding, door ongeschoolden, eventueel werkloozen, ge maakt worden, hetgeen in dit stadium van werkloosheid een groot voordeel is. Het asphallpoeder wordt ter dikte van 8 c.M. op den ondergrond, onverschillig of dit een oude weg, dan wel een speciaal daarvoor aangelegde betonvloer is. gestort, daarna met 'n hand wals lot pl.m. 6 c.M. in - gewalst, waarop het aan het verkeer wordt overgelaten om het tot zijn constante dikte dat is pl.m. 4 c.M. samen te persen, hetgeen eenigen lijd zal duren. De duur der volkomen samenpersing hangt geheel af van het verkeer. Naarmate dit drukker is zal ook het wegdek spoediger samengeperst zijn. Voorzoover nu le zien is, ziet de weg er mooi uit, maar het publiek zal heel wat anders te zien krijgen, wanneer de weg voor het verkeer opengesteld is. Dan zal men de sporen der wielen en de afdrukken van de hoefijzers der paarden er in zien, doch dit is echter van lijdelijken aard daar alles bij voortdurend verkeer weer vlak gereden wordt. Het zal vermoedelijk 8 A 10 dagen duren, eer het 'wegdek geheel vlak is gere den. Dus zal het publiek er goed aan doen een afwachtende houding aan te nemen, vooraleer er critiek op uit te oefenen. Een Danimann-dek kan aangelegd worden op kei-, klinker- of basaltwegen; zelfs op houten blokjes, zooals dit in Amersfoort ge daan is. In Zwolle en Appingedam is het op de oude klinkerbestrating aangelegd. Ook op Macadamwegon is in verschillende plaatsen in ons land dit asphalt toegepast. De kosten van zulk een asphalldek, zijn niet veel hoo- ger dan van klinkerbestraling. Het werk wordt uitgevoerd door de Am- sterdamsche cementfabriek Wittenburg. af deeling wegenbouw, die liet uitvoerings- recht voor Nederland en Koloniën van dit 6ysteem bezit onder deskundige leiding van een haror opzichters. De verdere voordeel cn van hot Dammann- asphalt zijn onder anderen, dat 't in tegen stelling met andere systemen, 's zomers niet zacht wordt of vloeit, stofvrij en geluiddem pend is, terwijl het onmiddellijk na hel af- walsen voor het verkeer opengesteld kan worden en een uiUcomst voor ziekenhuizen en scholen zal zijn wanneer het langs deze inrichtingen wordt aangelegd. De electrische bovenleiding op den Rijnsbnrgerweg weer gebroken. Hedenmiddag omstreeks hal ft wee is de bovenleiding der tram nabij 't Posthof aan den Rijnsburgerweg wederom gebroken en op straat gevallen, gelukkig zond-er iemand te treffen. De draad sloeg juist naast 3 werk lieden. die daar werkzaam waren, op den grond. Juist aan dit deel van de draad was in den afgeloopen" nacht nog gewerkt. Het tramverkeer ondervond vrij groole stagnatie. Mevr. C. J. W. WisseVerburgt al hier is benoemd tot lid van de commissie tot het afnemen van examens voor de akte van bekwaamheid voor huis- en-schoolonderwijs in de nuttige en fraaie handwerken voor meisjes te Rotterdam. De heer F. A. van Dop, dezer dagen alhier tot arts bevorderd, is bestemd lot re serve-officier van gezondheid 2e kl. bij 't leger hier te lande. Mej. L. van der Vlugt, alhier is in Den Haag geslaagd voor het examen voor co3- tumière. "Voor het apothekers-assistent-examen waren opgeroepen 4 candidatcn. Geslaagd zijn do dames A. G. A. M. Flcerkamp, A1-. melo; M. Gruttennk, Delft, L. H. Zwijns, Numansdorp. Geslaagd is voor het examen akte N. I. (Nijverheidsonderwijs), onze stadge noot, de heer J. van Hooidonk. In Den Haag slaagde voor hot examen van '3den stuurman voor de groote stoom vaart onze plaatsgenoot de heer W. H. Hendriks. Hedenmiddag werd door den common-, dant van het 6de Regiment Veld-Artillerie alhier in het openbaar aanbesteed: De leve ring van hooi, slroo cn turfstrooisel voor de paarden van genoemd regiment over het tijdvak van 1 Aug. tot cn met 31 October 1926. 1 Het aantal inschrijvers bedroeg 9, nl. W. Welle, Koudekerk, turfstrooisel f 18.49 per 1000 K.G.; P. Oort, Den Haag, turfstrooisel, f 17 per 1000 K.G.; W. van Maanen, Arn hem, turfstrooisel, f 16.90 per 1000 K G.: P. van Beveren, Den Haag, turfstrooisel, 116.80 per 1000 K.G.; A^ Schollen, Amersfoort, turfstrooisel, f 16.50 per 1000 K.G., en N.V. Vennootschap Verkoopbureau van Turf strooisel eveneens f 16 50 per 1000 K G.; P. van Beveren, Den Haag, stroo, 28 ct. per 10 K.G.; Huyeman en Lankhuyzen, Geer- fruidenberg, hooi, G8,9 cent per 10 K.G.; A. Oerleman, Vrijhoeve Kapelle, hooi, G6,9 cent per 10 K G.; A. P. Taselaar, Rotterdam, hooi, G5,3 cent per 10 K G. Voor de Vereeniging tot bevordering van het Levensverzekeringswezen te den Haag heeft prot. F. G. Schellema yan hier gistermiddag een rede gehouden over: Het wetsontwerp op de Naaml. Vennootschap pen, in verband met de Maatschappijen van Levensverzekering. Evenals vorige jaren organiseert de Christelijke Jongemannen-vereeniging ook dezen zomer weer een jongenskamp, dat ditmaal Noordwijkerhout als kampeerplaats heelt uitverkoren. In verband hiermede is door de kampcommissie een kampboekje ,,Ons Kampleven" uitgegeven ter versprei ding onder de Leideche jeugd. Dat er voor deze jongenskampen animo bestaat, bewijst wel 'het feit, dat ieder jaar meer liefhebbers hieraan deelnemen, zoodal' er thans reeds vijf kampen gehouden zulten worden. De heer J. Segaar, Hoogt. Kerkgracht 42, verstrekt aan belangstellenden gratis een kampboekje alsmede eventueel nadere ge wenschte inlichtingen. In den afgeloopen nacht is ten behoe ve van de verbreeding van den Rijnsburger weg op het trajeCt, gelegen lusschen den overweg nabij het station en 't Posthof, de trambaan van de lijn OegslgeestLeiden opgebroken en circa een meter naar dc huizenrij met de even huisnummers ver legd.' Met het oog op meerdere veiligheid zijn dezer dagen tevens de grijzen basal- tine-tegels van de vluchtheuvels op het ver derop gelegen gedeelte van den Rijneburger- weg vervangen door witte en zwart tegels, waardoor deze vluchtheuvels bij avond beter van den slraatweg zijn le onderschei den. De „Stscrt." no. 112, bevat de statu ten van de N.V. Autobus-onderneming „Dc Sleutelstad", alhier. -Gisteren maakten de leerlingen van de Vakschool voor meisjes aan het Rapenburg onder leiding van hun leeraressen een reisje naar Amersfoort. 's Morgens om 7.18 vetrokken, keerden zij om 7.27 's avonds voldaan huiswaarts. Heden is in hel perceel Oude Singel 11G „Het Goedkoope Meubel magazijn" van den lieer B. C. Paddenburg heropend. Drie jaar geleden werd deze zaak in dit pand opgericht en in dien tijd namen de zaken een dergelijken omvang aan, dat uitbrei ding van magazijn en toonkamer dringend gebiedend werd De lieer W. Vorsl, aannemer hier ter stede, zorgde hiervoor op keurige wijze en wist alles zóó te regelen, dat de beschik bare ruimte thans driemaal zoo groot is als voorheen, zoodat momenteel zoowel salon-,, en huiskamer-, alsook slaapkamer-ameu blementen in den winkel t?n toon zijn ge steld. Het gisteravond gehouden parkconcert heeft het nog at getroffen. Het weer was zeer goed en de belangstelling van het pu bliek in het park en in de omgeving was bijzonder groot. Er heerschte echter nog al een woelige geest wat den echten liefheb bers van muziek, die alleen om de muziek kwamen, zeker niet aangenaam was. De politie heeft een heerenrijwiel in bewaring genomen, dat gisteren onbeheerd op de Boommarkt werd aangetroffen. Gistermiddag omstreeks 2 uur werd mej. G. C. D., huisvrouw van H. A. B., op het trottoir nabij de Blauwpoortsbrug aan. gereden door een handwagen, welks be stuurder niet voldoende uitweek voor du Haag3che tram en daardoor met dit voer tuig in botsing kwam. De stoot kwam zóó hevig aan, dat mê$. D. met een beenfractuur per brancard naar hot Acad. Ziekenhuis moest worden overgebracht. Gistermiddag gingen met den trein van 4 uur 13 min., waarin een wagon was gereserveerd, 20 Hongaarsche kinderen via Utrecht naar Budapest terug. Uitgeleide ge daan door liun pleegouders, was het af scheid aandoenlijk en menige traan kwam te voorschijn, toen de trein zich in bewe ging zette en de kinderen hun pleegouders nog eens toewuifden. Ook van Amsterdam, Haarlem en Utrecht vertrokken Hongaar sche kinderen naar hun vaderland. Dit maal was de bagage van de kinderen voor uitgezonden, en waren zij alleen voorzien van leeftocht voor dc lange treinreis. Gisteravond te circa kwart over acht fietste op den Zoeterwoudsche-Singel een dame, H. J. II. geheeten, echtgenoote van C. W. v. d. B., toen achter haar een auto van de Rijkstelegraaf met aanhangwagen kwam aanrijden, bestuurd door Sj. D., uit Den Haag. Mej. H. wilde deze auto's laten passeeren, doch op onverklaarbare wijze viel zij tegen don aanhangwagen aan en kwam met tiaar hoofd op een van de paal tjes langs den grasberm terecht. Behalve dat zij eenige wonden in het gelaat opliep, klaagde zij over pijnen in den linkerarm. Per aulo van den Eersle-Hulpdienst werd zij naar baar woning vervoerd. Hedenmiddag geraakte een groente wagen toeibclioorende aan don lieer B., voortgeduwd door 2 jongens en getrokken door een hond aan de Heerengracht te water door het tekort nemen van een draai. De hond is verdronken, hoewel de hc.or Nieu: wenburg zich nog te water begaf om te trachten het dier te redden. BINNENLAND. Beden is te Leiden in het Mnsenm De La kenhal de Jan Steentenioonstelling officieel geopend. Rapport der commissie ter bestudeering van het Handelsonderwijs voor Winkelbe dienden. Algem. Vergadering ran den Alg. Ned. Znivelbond. De bekroningen te Boskoop. BUITENLAND. Het Fr arische kabinet Briand is afgetre den. In het Engelsche Lagerhuis houdt Bald win een rede over het mijnconilict. De re geering voor den 8 aren-dag. Lezing van prof. dr. W. Martin. Aan den vooravond der opening van de Jan Steen-tentoonstelling hield prof. dr. W. Martin, directeur van het Mauritshuis en lid der tentoonstellingscommissie gister avond in het Stedelijk Museum „De Laken hal" voor een zeer talrijk en belangstellend gehoor een voordracht over den schilder, die dezer dagen in Leidon vooral in het brandpunt der belangstelling staat. De vergadering die uitging van de Leid- sotie Kunslverceniging en van de vereeni ging „Oud Leiden" werd met een inleidend woord door prof. dr. L. Knappert geopend, die zijn voldoening over de talrijke opkomst uitsprak waaruit z.i. blijkt dat althans de naam van Jan Steen inponeert en levens dal men terecht vertrouwen heeft in den spreker die ongetwijFeld volkomen bevoegd is ons ook omtrent dezen Leidsclien schil der nauwkeurigin te lichten. Hierna dankte de heer van Overvóorde namene de tentoonstellingscommissie de twee vereenigingen die het initiatief over 't houden dezer vergadering hebben genomgn. Spr. begon met ons land gelukkig le prijzen dat het sinds de Rembrandt-tentoonstelling in Amsterdam, telkens weer de gelegenheid aangrijpt om naast de groote kunstenaars van heden, ook die van het verleden te eeren door 'n kunstschouw van hun oeuvre Hij prijst ook de- inwoners der stad Leiden die door financieeëlen steun liet mogelijk hebben gemaakt, dat de Sleutelstad, de stad van Lucas van Leyden, Rembrandt, Does, de Mierissen en Jan Steen, deze tentoon- sl'eling binnen hare wallen heeft kunnen houden. Een toelichting tot de tentoonstelling zel ve wilde prof. prof. M. niet geven, immers daarvoor blijft zij een verrassing lot aan de opening, maar wél Steen's beleekcnis uit eenzetten alsmede de ontwikkeling van zijn kunst. Allereerst schetste 3pr. Steen's leerjaren, waarin toch wel degelijk de Utreclilscbe his torie-schilder Knupfer veel invloed op den jongen meester uitoefende, dio tot in zijn laatste levensjaren in Bijbclsche en mytho logische tafereelen Knupfers lessen blijkt le hebben onthouden. Daarna kwam de Haag- sclie lijd, de tijd, waarin hij naar Grietje van Goyen vrijt, die verder haar leven lang zijn trouwe gade is, die Hef en leed met hem deelt en met haar kinderen en hem zelf zijn liefste model is.. De door zacht zonlicht door warmde stadsgezichten en landschappen met veleriiande geestige figuurtjes uit dien lijd, vormen, als 't ware den aanloop tot zijn sterker gekarakteriseerde, vaak groot- sche, vaak zeer gevoelige en oneindige af wisseling van techniek, groepeering en ko- leriet, gecomponeerde tafreelen uit hel bur gerlijk leven zijner omgeving, afgewisseld mot de vertolking van spreekwoorden, het schilderen van levenslessen (soo gewonnen, soo verteert, het verloopen huishouden, enz.) in het geven van vaak zeer omvang rijke en laboureuse Bijbclsche, methologi- sche en historische scliildferijen. Vooral over den Bijbelschilder Steen, nog te weinig be grepen en gekend, wijdde prof. M. in den breede uit De meest 'grandiose scheppingen van den meester daleeren uit zijn Haarlemschen tijd (1665'69), waartoe met stelligheid het Drie-Koningen-feest te Cassel en het groote schilderij van den heer Van Beuningen te Rotterdam behooren. Na den dood van zijn vrouw naar Leiden teruggekeerd, wordt Jan Steen's werk al lengs kleuriger, meer soepel, meer Fransch. Een schilder zei dezer dagen, voor eon 1677 gedateerd werk slaande: „het lijkt wel Watleau". Inderdaad in dit opzicht is Jan Steen nog in zijn lateren tijd een wegwijzer naar nieuwe vormen geworden, die eerst veel en veel later, elders rijpten en gemeen goed werden Spr. deed liiema in lichtbeelden dien groei van Steen's kunst uitkomen en ver meide zijn gehoor niet een uiteenzetting van de ongelooflijke voetzijdigheid van dezen rasschilder, daarbij telkens wijzend op den groolen ernst, do diepe studie, de onover troffen sctierjito van zijn opmerkingsver mogen. Aan het slot schetste prof. M. de waar- deering voor Steen's werk tijdens zijn leven en later en de verspreiding er van over de wereld. Reeds in 1665 werden zijn schilde rijen naar Pommeren verstuurd. Hij was toen vijf en twintig jaar en slond nog niet op de hoogte van zijn talent. De scliildcrs hebben hem altijd geëerd. De publieke opinie is'niet altijd op zijn hand goweest. Sinds de 2e helft der 19de eeuw aldüs besloot spr. groeit de ver- eering voor zijn werk echter met den dag en wordt hij door velen na Rembrandt onze grootste schilder geacht. De ofüciêele opening. Zoo was dan na maandenlange voorbe reiding, waartoe velen in en buiten Leiden op onderscheiden wijze medewerkten, en na harden arbeid van de tentoonstellings commissie en haar vele helpers eindelijk de tentoonstelling gereed gekomen, zoodat men het niet anders zou kunnen wenschen. De belangstelling der vrienden van de Oud-Hollandsche schilderkunst, op lange proef gesteld, kon nu eindetijk. worden be vredigd. Hedenmiddag is de tentoonstelling officieel geopend, liet publiek kan er nu van genieten Van het gebouw „De Lakenhal" wapper den vandaag de vlaggen, de toegangen tot de tentoonstellingszalen waren met groen en bloemen getooid en ook de zalen zelf waren recht feestelijk aangekleed. Mot de tentoonstellingscommissie waren aanwezig het College van B. cn W., waarbij echter niet de burgemeester jhr. de Gijse- laar, die door ongesteldheid daartoe wat verhinderd en de Commissie van het Ste delijk Museum „De Lakenhal". Van di? genoodigden noemen we allereerst Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, die zich bereid had verklaard do tentoon stelling te openen, mei Zijn gevolg, den ver- tegenwóordiger van het Departement van Onderwijs, Kunsten en Weienschappen, den chef der afd. Kunsten en Wetenschappen den heer P. Visser, den vertegenwoordiger van de. Senaat der Leidsche Universiteit prof. dr. W. de Sitter, dr. A. Brcdius en ver schillende directeuren van Musea, de uit nemende Engelsche Jan Stecp-kenner de heer Agnen, een aantal kunstschilders van naam, een aantal personen die voor deze tentoonstelling van hun bezit afstonden en verscheidene garanten, die het mogelijk maakten dat de Commissie deze expositii1 zoo breed op kon zetten en nog andere da mes en heeren. De voorzitter der tentoonstellinzscommis, sie mr. dr. J. C. van Overvoorde, hield hier-r na de volgende openingsrede. Koninklijke Hoogheid, wiens tegenwoor* digheid door ons bijzonder wordt op prijr gesteld, en hoogwaardigheidsbekleeders van stad en land, geachte aanwezigen, van hart», heet ik U welkom namens de tentoonstel-! lingscommiasie op dezen dag, die gewijd is aan de. nagedachtenis yan «aan der grootst»

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1