He! Ondergrondsche Syndicaat No. 20322. LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 15 Juni Tweede Blad Anno f926. Gemeenteraad van Leiden. FEUILLETON. Burgerlijke Stand v. Leiden. (Vervolg van gisteren). 12o. Voorstel tot beschikbaarstelling van lelden ten behoeve van de meerdere kosten van verbouwing van het schoolgebouw aan de Vrouwenkerksteeg cn van de herstelling en vernieuwing van den inventaris van dat gebouw. Q}® De heer EERDMANS heeft het getroffen, dat de post met f 5000 is overschreden door dat de ambtenaren van Gemeentewerken niet dipsonibcl waren, terwijl de begrooting toch van dien Uk van dienst afkomstig is. De heer ZUIDEMA sluit zich aan hij den deer Eerdmans en wijst er voorts nog op, dat 17000 voor meubilair etc. niet in den raad is geweekt, zoódat de raad niet voldoende wordt ingelicht. De heer DUBBELDEMAN meent, dat blijk baar de ambtenaren van Gemeentewerken vergeten zijn, die toch telkens voor rekening van betroffen tak van dienst komen. De heer HUURMANNeen, onderwijs res sorteert onder Gemeentewerken. Alleen is vorgeten meubilair-geld aan te vragen. Het maken van een begrooting voor een nieuw gebouw is heel wat gemakkelijker dan voor yerbouw. De heer WILBRINK is van oordeel, dat voor nieuwbouw of zoo'n verbouwing als hier een speciaal opzichter noodig i3. Dat kan Gemeentewerken niet allemaal afioo - pen. Maar waarom dan de begrooting zoo 'gunstig gehouden? De heer SPLINTER wijst er op, dat de aanbesteding lager was dan de raming, die dus wol juist was. Meen dacht, dat een ambtenaar disponibel was, doch dit bleek niet mogelijk. Vandaar de verhooging van 15000. Wethouder MULDER erkent, dat het niet heelemaal in orde is, doch er zijn zeer ver zachtende omstandigheden, gelijk de heer Splinter reeds uiteenzette en hij nog kan aanvullen. De begrooting moest heel vlug in elkaar worden gezet. Dat er meubilair noodig zou zijn, was toch duidelijk. In den vervolge zal echter hierv^pr een post op de begrootin" worden uitgetrokken, om alle «onduidelijkheid te voorkomen. De heer EERDMANS wijst er den heer Splinter op, dat de aanbesteding f 1000 hoo- ger was. De heer SPLINTER: Dat zegt toch niets. De heer EERDMANS is erg beniewd, wan neer de verbetering in begrootingen, door Óen wethouder toegezegd, in de practijk zal geschieden. Telkens is dat beloofd, doch hij merkt er niets van. Hij is tegen deze post. De heer ZUIDEMA zal niet zoo ver gaan, doch bevredigd is hij niet. Hij steunt den aandrang op meer duidelijkheid bij het aan vragen van gelden. Wethouder MEYNEN onderschrijft zijn collega, dat de raming door omstandigheden Slechts een globale was. Verder stuitte men onverwachts op graven etc., hetgeen meei kostte dan gedacht was. Nieuwe ei9chen weiden daarnevens gesteld. En ten slotte de legenvaller van het meu bilair. Ook van zijn kant zegt hij toe zeer tegen herhaling te zullen waken. Toch is, achteraf bezien, voor f78.000 een vrijwel nieuwe school verkregen, goed ingericht over de geheele linie. De heer ELKERBOUT: behalve aankoop van grond. De Wethouder zet ten slotte de noo- digheid van aanvulling vair meubilair uit een, terwijl een gymnastiekzaal moet wor den ingericht. liet voorstel wordt dan z. h. st. aange nomen. 13o Praeadvies op het verzoek van het Bestuur der R.K. Par. Jongensscholen onder R.K. Par. Kerkbestuur, om beschikbaarstel ling van gelden, benoodigd voor het inrich ten van een terrein voor het onderwijs in lichtmelnke opvoeding, tevens speelplaats, ten behoeve van de scholen aan de Haar lemmerstraat no. 240 en de Pelikaanstraat no -20. (115) Conform besloten. lio. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Koetsiersvereeniging „Verbetering zij ons streven", in zake het aanbrengen van keerplaatsen op de Rij- en Schiekade. (116) De heer COSTER geeft B. cn W. nog in overweging de eerste boomen daar le rooien. De heer GRDFNEVELD acht het voorstel Door Mrs. C N WILLIAMSON. Nederiandsche ver:a ling van Ada van Arkel. 24 iVa-nklin snelde nr.ar lady Viola en toen zij met. mobile opstond, ving hij haar in zijn armen op. Met oen kreun liet zij haar hoofd slap tegen zijn borst vallen en Sheila zag, dal zij bezwijmd was. Onmiddellijk dacht zij. dat, als Viola dit wist, zij het idee niet zou kunnen verdragen dat zij in de armen van dezen man had &trus:. Hij boog zich over haar heen en fluisterde haar wat in, maar Sheila riep iels juist intijds om hem ie beletten het mooie verwarde haar van het meisje met zijn lip- Pen aan te raken. „Geef haar aan mij," beval zij scherp. Franklin en de gravin zagen haar nu voor bet e^rst en zonder iets te zeggen gehoor zaamde de man. Hij legde Viola op de ge knakte varens langs den weg neer en Tlfeila knielde dicht naast het witte, stille figuurtje. „Is mr. Carrington dood?" stamelde zij. Franklin gaf geen antwoord, doch boog zich over het onbeweeglijke lichaam van den man heen. Ook de gravin bukte zich, kalf knielend naast hem en daar beiden tusschen Sheila en Carrington stonden, kon 2,J h»m niet langer naast zijn gebroken wa- Sen zien liggen. Het scheen heel lang vóór Franklin sprak, hoewel er misschien geen twee minuten Verliepen; ,;,Neen' hij i3 niet dood," klonk eindelijk cl antwoord; ik voel zijn hart kloppen. Als jj.roe maar had verstaan in de laan, toen u itreedt, dan zou dit niet gebeurd zijn. Ik van B. en W. van weinig belang. Liever zag hij een keerpunt in. 't midden, al erkent hij het moeilijke. Dwaas is het geweest, het gansche kanaal aan één zijde te bebouwen, 1 K.M. lang. Kan een sloot, die in 't midden ligt, parti culier bezit, niet worden aangekocht, of een paar voortuintjes aangekocht? Hij stelt een motie voor, waarin B. en W. worden ver zocht alsnog keerplaatsen aan te brengen. Wethouder MULDER meent, dat het geld weggooien is en in strijd met natuurschoon te handelen in den geest der voorgestelde motie. Wat beteekent voor een auto die af stand en wanneer komt er een rijtuig? B. en W.'s voorstel geeft z. i. voldoende verbe tering. Misschien kunnen aangeduide boo men nog verwijderd worden. De heer HUURMAN meent, dat de Rijn en Schiekade bij B. en W. weinig goed aan geschreven staat. Zonder meer te zeggen, dat het geld weggooien is, lijkt hem erg gemak kelijk. Kan dit punt niet worden aangehou den lot een volgende vergadering om de kwestie nog eens te bezien. De heer SPLINTER raadt aan, dit voor stel aan te nemen cn de motie van den heer Groeneveld in handen te stellen van B. en W. voor praeadvies. De heer HUURMAN blijft aandringen op uitstel, om de zaak in eens te kunnen af doen, hetgeen hem beter lijkt. De heer SYTSMA steunt den heer Huur man. Het uitstel-voorstel wordt aan genomen met 1814 stemmen. Tegen de hceren Zuidema, Splinter, Heems kerk, Coster, Eerdmans, v. Tol, Mulder, Meij- nen, Sanders, Spendel, Wilmer, v. d. Heij den, Wilbrink, en Reimeringer. 15o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem.-blad no. 18), op het Rijden. (117) Goedgekeurd. 16o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 5 Juni 1879 (Gem.-blad No. 3), betreffende de inrichting cn het be stuur van het Gymnasium der gemeente Lei den. (118) Goedgekeurd. 17o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 18 December 1922 (Ge meenteblad No. 67), op de Hoogere Burger school met vijfjarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Leiden. (118) Goedgekeurd. 18o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 September 1924 (Ge meenteblad No. 23), voor de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Leiden en voor de aan die Kweekschool ver bonden cursussen. (118) Goedgekeurd. 19o. Voorstel in zake de intrekking van de aan den Directeur van den Geneeskun digen Dienst verstrekte opdracht, betreffen de het ontwerpen van plannen voor den bouw van een gemeentelijk aanvullingszie kenhuis en in zake de verpleging van on- en minvermogende lijders in ziekeninrich- Ungen. (109) B. en W. stellen nader voor sub 4o. van het voorstel in zake de verpleging in zie ken inrichtingen te lezen als volgt: 4o. goed te keuren dat, in afwijking van het bepaalde bij furt. 10 der verordening van 20 December 1910 (Gem.blad No. 4), o®- en minvermogende patiënten, die we gens plaategebrek niet in het Academisch Ziekenhuis kunnen worden opgenomen, wox den verpleegd in de particuliere ziekenin- richtingen, met dien verstande, dat de ge wone patiënten worden behandeld door hun stads- of fondsgeneeaheer en de te ope- reeren patiënten, zoo noodig door speoia- liaten, tegen een nader door ons College vast te stellen tarief; hot plaatsgebrek in het Academisch Ziekenhuis moet blijken uit een schriftelijke verklaring van het hoofd der betrokken afdeeling. De heer KNUTTEL blijft er bij, dat een gemeentelijk ziekenhuis nog alle reden van bestaan heeft .opdat men niet gedwongen kan worden in een inrichting van zekei© kleur te worden opgenomen of in het Acad. Ziekenhuis, terwijl de gemeente bo vendien geheel baas is in een eigen in richting en nu niets heeft te zeggen. Verder vindt hij de wijze, waarop B. en W. met zenuwpatiënten willen handelen, al zeer vreemd en onpractïsch. zag, dat het eene wiel los zal, toen de wa gen me voorbij ging, en ik riep u na, maar ik kon me niet verstaanbaar maken, en ik nam een korteren weg door het park en holde u achterna tot ik zag, dat er geen kans was u op te vangen. Toen ging ik zoo gauw mogelijk terug om een van de hotel-auto's te halen om u le volgen, maar gelukkig stond lady Elhinglons eleclrische wagen voor de deur om haar met de gravin rond te toeren. Ik heb juist zoo'n wagen ge had en zij vond goed, dat ik hem gebruikte, hoewel zij niet mee wilde gaan en zij, t loof ik, maar half begreep, wal ik bedoelde. De chauffeur, een domme uil van een kerel, stond er als een zoutpilaar bij en staarde me na of ik gek was, toen ik met zijn auto er vandoor ging. Ik hoopte u in te halen vóór er iels gebeurde, maar het was net te laat. Het wiel lijkt wel luciferhout en de wagen is vreeselijk beschadigd. liet is een wonder, dat u niet allemaal gedood werd." „Het hoofd van mr. Garringlon bloedt,' zei de gravin. „U doet beter om te probe?- ren hem naar huis le brengen, dan kan de dokter hem dadelijk behandelen. Juffrouw Douglas kan zijn hoofd in haar schoot hou den, want hij mag niet alleen blijven ge durende den ril; en ik zal hier bij lady Viola blijven tot u haar komt halen. Zij schijnt in hel geheel niet gewond te zijn." Tot Sheila's verwondering lachte Franklin op een eigenaardige, hatelijke manier. „O, u is wel vriendelijk,zei hij, „heel onzelf zuchtig, maar ik wil u geen moeite geven, dank u. Juffrouw Douglas zal lady Viola niet alleen laten.'' Terwijl hij sprak zag Sheila, dat zijn oogen en die van de grayin elkaar ont moetten met een uitdagenden en veelbetee- kenenden blik. De heer EERDMANS acht de vorpleeg- ip rich ting hier ter stede voldoende en is dus tegen een gemeentelijk ziekenhuiB, waarvan de kosten niet zijn te overzien. Hij vraagt of het tarief van sub 4 slaat op de chirurgische kosten dan wel op de verpleging in de ziekenhuizen. De lieer WITMANS is het geheel eens met den heer Knuttel. Waar zijn voorstel echter een jaar geleden werd verworpen, wil hij daarop nu niet uitvoerig terugko men. Hij wijst er echter op, hoe in 1920 algemeen men zich uitsprak voor de wen- schelijkheid van een gemeente-ziekenhuis, ook de burgemeester, mr. v d. Lip c.a. De aanstelling van een directeur van den Geneoek. dienst wees toch ook in de richting van een Gem. Ziekenhuis, waar deze aan het hoofd zou komen to staan. Mag men nog langer parasiteeren op het part. initiatief Het Acad. Ziekenhuis wordt eenvoudig toevlucht, waar men zich aan handelingen moet onderwerpen, tegen wil en dank, die men liever niet begeert. Ook nu blijft een kostenberekening weer geheel achterwege in de stukken van B. en W. Mevr. v. ITALLIE acht ook de gelegen heid op ziekenhuis-gebied hier voldoende. Dat een chef van dienst die uitteraard voor uitbreiding van zijn werk is, ook daartoe concludeert, zegt h.i. veel in dit geval. De zenuwlijders-behandeling in huis lijkt haar echter verkeerd, vooral voor de ge zonden. De heer GROENEVELD is voor een ge meentelijk ziekenhuis op de gronde® van de heeren Knuttel en Witmane. De heer DUBBELDEMAN vraagt, waar thans oude lieden, lijdende aan chronische kwalen, onder dak worde® gebracht? De bestaande inrichtingen nemen ze z.i. niet op. De heer ZUIDEMA kan zich in hoofdzaak vereenigen mot de voorstellen van B. en W. Het particulier initiatief moet hoofd zaak blijven bij ziekenverpleging, waar noodig van overheidswege aangevuld. Aan een gem. ziekenhuis is hier totaal geen be hoefte, ziende de bestaande inrichtingen. Over de ouden van dagen heeft hij ech ter ook gaarne nog cenige nadere inlich tingen. Er moet voor deze menschen toch gezorgd worden. Zenuwzieken worden lo 't algemeen juist te lang thuis verpleegd, meent hij volgens medische uitspraken. De heer WILMER wijst er den heer Wit- inans op, dat tot het aanstellen van een directeur van den geneesL dienst destijds is besloten onder uitdrukkelijke voorwaar de, dat die in opzicht van een gom. zieken huis niet praejudiceerde. Onder het volk heerscht geen verlangen naar een gem. ziekenhuis, houdt spreker 6taande. Wethouder MEYNEN zegt, dat bedoeling van B. en W. is wat zenuwpatiënten aan belangt, te doen uitkomen, dat het on doenlijk is te zorgen voor een inrichting, die alle zenuwzieken kan opnemen en dat men zioh moet beperken tot de ergste ge vallen. Een wettelijke verplichting bestaat er niet in dezen. Daarmee is niet alles gezegd, doch gelet moet ook worden op de hooge kosten van verpleging van zulke pa tiënten. De gemeente mag z.i. niet verder gaan dan noodig is. Den heer Eerdmans antwoordt spr. dat sub 4 alleen slaat op chirurgische tarieven. Op het debat van vorig jaar inzake de wcnschelijkheid van een gem. ziekenhuis zal spr. niet terugkomen. De bezwaren daartegen zijn nog dezelfde en zelfs nog meer va® waarde, gelet op de uitbreiding van ziekenhuis-inrichting hier ter stede. Steunen van 't particulier initiatief lijkt hem alleszins juist. Hij wijst voorts op de wijziging in het statuut va® het Acad. Ziekenhuis, waar men thans tegen betaling toch kan worden opgenomen als in elke andere inrichting. Wat de ouden van dagen betreft, de wensch voor een aparte inrichting is losge laten op drie gronde®lo. opneming kan in het Acad. Ziekenhuis; 2o de bereid-ver klaring tot opneming door de part. inrich tingen, 3o de komende oprichting van een R.-K. Rusthuis. De patiënte® zijn thans opgenomen in „Ik hoop," zei de gravin met ijzige be leefdheid, dat u geen epijt zult hebben van uw besluit." Ilaar oogen en haar stern waren als van staal. Op dit oogenblik was zij niet meer mooi, maar afschuwelijk, hoe wel zij toch blijkbaar zich bewust was van Sheila's aanwezigheid en trachtte zich te beheerschen. „Zij heeft het een of ander plan,' dacht het meisje; een plan, waardoor zij zal ma ken. dat het hem zal berouwen." Franklin keek echter niet langer naar .ie gravin. Hij bukte en tilde Carringtons schouders van den grond op en wendde daarbij zooveel kracht aan in zijn pogingen om den bewusleloozen man op te heffen, dat de sluiting van den vreernidsoorligen arm band, dien Sheila ai eens meer aan zijn pols had gezien, open sprong, toen zijn mouw omhoog stroopte sn de arm bloot kwam. HOOFDSTUK IX. Nog meer geheimen. Vóór Franklin het bejnerkte, was de arm band van zijn arm op den grond gevallen met een fijn metaalachtig geluid, en rolde toen weg in de varens langs den weg. Sheila zag hem schrikken, maar zijn oogen volg den den armband niet. Zij gingen naar den vrij gekomen pols, en wat zij daar zagen, zag zij tegelijkertijd. Het stuk wit glacéleer, dat geleek op het boveneind van een langen handschoen, waar de hand van was afgeknipt, bedekte nog glad en nauwsluitend den arm, maar de zware gouden band, die de overgang naar het polsgewricht had bedekt, had ook den ongelijken kant van het eigenaardig lil- teeken verborgen. Sheiia zag nu, dat het vleesch- ontstoken was en dat juist boven den pols oen diep, rood litteeken was. 't Diaconesscnhuifi en het Elisabethgestichfc. De wijziging onder eub 4 is om alle on duidelijkheid weg te nemen, die reeds eenig kwaad heeft gestioht. Nader zet spr. B. en W.'s bedoelingen uiteen in dezen. n.1. het niet beslist uilscha kelen der chirurgen aan 't Acad. Ziekenhuis bij operalies in particuliere inrichtingen, terwijl zooveel mogelijk is gezorgd voor een zeer ernstig onder de oogeit zien van elke vraag tot opneming in het Acad. Ziekenhuis. De heer GROENEVELD ac-ht de slot alinea van liet nieuw voorgestelde sub 4 ge heel overbodig en niet in 't belang der pa tiënten en hij stelt voor deze zin te schrappen. De heer KNUTTEL acht bij het rapport van dr. Horst ook een factor de pressie van B. en W.l Uitbreiding der religieuse inrich tingen komt overal pas, wanneer cr sprake is van een gem. ziekenhuis en zoo ook hier. Zij vreezen zoo'n inrichting en zijn erg ge steld op alle patiënten, waarvan velen daar behandeling niet wenschen. Alleen om de zuinigheid le betrachten Iaat men de zenuwlijders los. een stand punt, waarmee hij zich geheel niet kan verecnigcn. De heer DUBBELDEMAN heeft gevraagd, waar de ouden van dagen men weel wel, welke hij bedoelt zijn ondergebracht die niet zelf kunnen betalen en ook de familie niet. Daarop heeft hij geen antwoord ont vangen. Hij weet het wel. maar liij heeft liever het antwoord van B. en W. Mevr. DIETRICH weet, dat beide parti culiere inrichtingen thans bijna geen ouden van dagen kunnen bergen. Ook de heer Wilmans steunt den heer Dubbeldeman. verder nog repliceerend op enkele gemaakte opmerkingen. De heer WILMER verdedigt de religieuse inrichtingen tegen eenige laatdunkende op merkingen aan haar adres, die z i. niet te pas komen. Hij kan begrijpen tegenkanting, doch niet op zulke motieven. Wat is er overgebleven van de beschuldi gingen van den heer Groeneveld. een jaar geleden? De heer ZUIDEMA acht ook het ant woord van B. en W. inzake de ouden van dagen niet geheel voldoende. Tegen lang durig verblijf in een R.-K. Rusthuis heeft hij toch bezwaar. Maar moet de gemeente nu direct voor dezen zorgen? Hij lioopl, dat van particuliere zijde in deze iels zal wor den gedaan, ook van de zijde des heeren Wilmans c.s., die bij oprichting van een eigen ziekenhuis toch dezelfde rechten krij gen. B. en W. dienen echter z.i. in deze diligent te blijven. Over het al of niet hinderen met religie in de confessioneele inrichtingen voeren dan nog het woord de heeren Groeneveld, Kooi- 8tra en .Zuidema. De eerste meent ie mo gen spreken van wel hinderen, vasthou dende aan 't vorig jaar door hom medege deelde; de anderen ontkennen dit. Wethouder MEYNEN verdedigt de slot zin van sub 4. Zoo'n verklaring is van groote beleekenis voor de gemeente. Het R.-K. Rusthuis wordt juist met hel oog op de ouden van dagen ingericht en ge heel zonder propaganda-bedoeling en spr. herhaalt, dat de particuliere inrichtingen alle medewerking toezegden. 18 zijn er thans in 't Elisabeth-geslicht; geen in het Diaconessenhuis. De heer DUBBELDEMAN: Er zijn er veel meer! De lieer GROENEVELD verdedigt nog maals schrapping van de slotzin van sub 4 en dient een amendement daartoe in. De heer WILBRINK steunt hem Punt 1 wordt aangenomen met 2011 stemmen. Tegen de S. D. A. P. cn de heeren Knut tel. Witmans en mevr. Dietrich. Punt 2 wordt aangenomen met algemeene stemmen, evenals punt 3. Het amendement-Groeneveld sub 4 wordt verworpen met 1912 stemmen. Voor de S. D. A. P. en de heeren Knuttel, Wilmans, Wilbrink en mevr. Dietrich. Punt 4 wordt z. h. st. aangenomen. 20o. Vaststelling van een tarief van bij dragen ,te voldoen wegens Ziekenhuisver- pleging vanwege de gemeente Leiden. (122) De lieer v. STRALEN doet een voorstel de zaak te verdagen, opdat de raad meer tijd krijgo deze kwestie le bezien B. en W. heb ben er ook wel 21/» jaar over gedaan. Hij Instinctmatig wendde zij haar oogen af, zoodat FTanklin niet kon bemerken, wat zij ontdekt had. Zij voelde, dat hij snel haar kant uitkeek om te zien of zijn geheim wal het dan ook zijn mocht aan haar was overgeleverd; maar haar gezicht ver raadde niets. Daar hij bezig was Carring tons schouders van den grond te tillen, kon hij de manchet en de jasmouw, die o:-ihoog waren geschoven, niet neertrekken-, maar hij draaide zich zóó, dat, als Sheila het lit teeken nog niet gezien had, zij hel zóó on mogelijk had kunnen ontdekken. Zijn ver anderde houding moest echter het litteeken onder de oogen brengen van gravin Ka- rovski. Maar Franklin scheen daar niet om te geven, of hij achtte het minder gevaarlijk, dat zij zijn geheim kende. Half tillend, half sleepend bracht hij Carrington naar den eleclrischen auto, dien lady Elhington ge leend had, en hij had hem bijna bereikt, toen de bewustelooze man teekenen gaf van bij le komen. Hij zuchtte, opende de oogen en keek in die van Sheila, die op was geslaan en hem bezorgd gadesloeg. Onmiddellijk scheen hij alles, wat er gebeurd was, weer te herinno ren, want haar recht aanziende, zei hij: „Goddank, dat u niet gewond is. En lady Viola?" „Zij schijnt niet erg bezeerd te zijn, hoe wel zij flauw is gevallen," antwoordde Franklin, vóór Sheila iets kan zeggen, „Maak u niet ongerust. Wc hopen, dat u gauw weer in orde zult zijn. Het is beter, dat u niet probeert u te bewegen, er ken wel eens iet3 gebroken of ontwricht zijn. Ik zal u in den auto dragen. „Mij mankeert niets, geef me een hand ën ik zal opstaan," zei Carrington, Hij stond dooi Franklin ondersteund, opt „Neen, ik wijst er ook op, dat de organisaties destijds wel zijn gekend in het voorontwerp, nu niet bij het eind-ontwerp. (Van diverse zijden wordt instemming betuigd). De heer MEYNEN acht afdoen, beter ook met het oog op de volgende agenda. Nadat ook de heer HUURMAN voor uit stel heeft gepleit, wordt daartoe besloten. Reeds zijn eenige amendementen inge diend. Zoo door den heer v. Stralen om voor alle tarieven de limiet f200 hooger te stel len en door de heeren Heemskerk, Spende! cn Bergers om dit alleen te doen voor ge zinnen van drie of meer personen. Rondvraag. De heer HEEMSKERK vestigt nog eens de aandacht op de slechte bestraling in de geheele Haarlemmerstraat, doch vooral tus schen Pelikaanstraat en Haven, dit is hier en daar bepaald gevaarlijk. De heer v. STRALEN vraagt het tarief aan de Zijl weer le brengen op 3 ct. en de verhooging lot 5 ct. ongedaan te maken, zoo wordt het voor heel wat gezinnen le duur, hetgeen niet bevordelijk is aan de zwem- eport. Wethouder MULDER begrijpt niet, dat 5 ct. duur gevonden kan worden. Nergens zijn dc prijzen zoo laag. (Geroep: dan moet je maar naar Dor drecht gaan). Dat is totaal onjuist, om geen erger woord te gebruiken. De proef van 3 ct. is mislukt. Zelf was spr. van dc beginne er tegen uit vrees voor de herrie bij verhooging laat men de zaak dit jaar maar eens aanzien. Do heer v. STRALEN vreest, dat 5 ct. bij meer personen uit één gezin een aardig be drag oplevert per seizoen. Het bezoek zal verminderd en du< een goede zaak schade worden toegebracht. Wethouder MULDER wil voor groote ge zinnen de zaak nog wel eens bezien. Vcrde# worden nog opmerkingen ge maakt over de wenschelijkhcid van een wegwijzer Jnj de Korcvaarstraat, over het staan van Tïoktcrskoctsjes in nauwe straten over ontheffing der eerste hulpauto etc. van het rijverbod en wordt naar enkele prac- adviezen gevraagd. De heer ZUIDEMA vraagt naar de Kaas markt. Alphen en Bodegraven gaan vooruit Leiden achteruit. Spoedig zal deze zaak aan de orde komen. Hierna sluiting. ONDERTROUWD: P. Fuchs, gesch., cn A. den Hoed jd J. de Jong jm. 25 j. cn M. J Kukler jd.24 j. T. Ouwehand jm. 26 j. en K. v. d. Kloot jd. 30 j N. W. Opten- diees jm. 28 j. en J. C. Diepenbach jd. 30 j. Th. II. M. Pley jm. 26 j. en F. M. J. v. d. Voorden jd. 26 j. P. v. Buitenen jm. 32 j. cr. A. L. Reinout jd.. 28 j. A. Breedijk wedr., 56 j. en A. Los jd. 46 j. J. Mieloo jm. 23 j. en M. P. de Wit jd. 18 j. P. C. Maas jm. 32 j. en M. C. Vroom jd. 29 j. N. Holswildcr jm. 22 j. en J. A. Spierenbrug jd. 20 j. P. J. v. d. Zeeuw jm. 24 j. en E. Smits jd., 22 j. RECLAME. 598T heb niets. Blijkbaar geen enkel botje ge broken." Hij sireek met zijn hand over zijn voorhoofd, waar een paar bloeddruppels langs zijn oogen druppelden. „Alleen maar een snee in mijn hoofd. Dat beteekent niets. Weel u zeker, dat u zich nergens bezeerd heeft, juffrouw Douglas, en lady Viola ook piel?" „Zij was heel goed en knielde over u heen. loen wij kwamen," zei de gravin ta melijk scherp. „Zij viel pas Hauw, toen zij ons zag. Kijk, zij komt alweer bij, je zou haast zeggen, dat zij ons over haar hoorde spreken." Er was niets werkelijk beleedigends in de woorden en toch gaven zij den indruk cf lady Viola maar gedaan had of zij flauw viel om de aandacht op zichzelve te vesti gen of om een of andere reden. Sheila voelde zich kwaad worden en had lust hei meisje te verdedigen, maar het was er de tijd niet voor. Bovendien kwam de 'kleur langzaam in iady Viola's gezicht terug en de lange, donkere wimpers beefden. Een oogenblik later keok zij in Carringtons be zorgde oogen. „Ik ik wal dwaas van mei" mom pelde zij en Irachtte te gaan zitten. Zij viel echter terug tegen den schouder van Sheila, die weer neergeknield was om haar te hel pen. „Ik ben heelemaal niet bezeerd, alleen maar geschokt, geloof ik. Eerst was ik op en zocht naar juffrouw Douglas en trachtte le ontdokken of mr. Carrington nog leefde, maar opeens 6cheen mijn hart op te houdm mei kloppen. Ik denk, dat het van den schrik i3 geweest en toen de reactie. Wan neer is u gekomen, mevrouw en mijn heer. Franklin?." (Wordt .vervolgd)'.-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 5