iiniphol Is men doende om, ton dienste van het toenemende luchtverkeer, een zeer forschen hangar te douwen, In de Lakenhal te Lelden wordt een tentoonstelling gehouden ter herdenking van jan Steen's 300en verjaardag van wij gisteren het geraamte fotografeerden. Men kan zich zoo een Indruk vormen van den omvang dezer onze foto zlot men eenige leden der commissie; links dr. H. Schneider, rechts naast het schilderij de heeren dr. J J vliegtuigen-bergplaats. de Gelder, mr. dr. J. C. Overvoor de, prof. dr. W. Martin en 9. Coert- Hcel Utrecht Is vol van de a.s. Lustrumfeesten en heLdaarblj op te voeren spel „Ichnaton": de geschiedenis van Wat na een kort doch hevig onweder boven Bennekorn. overbleef van een 23 meter hoogen Californischen reuzen- Amenophls IV, den vreemden Egyptlschen koning, die van 1385—1358 v. Chr. regeerde. Het „maskeradespel" zal worden den, die door den bliksem getroffen werd. De boom werd geheel versplinterd, de stukken hout werden meer dan beheerscht door een massalen pylonentempel, waarvan rhen het geraamte hier ziet, honderd meter weggeslingerd. Het geheel bood een triest tooneel van verwoesting. Koning Alfonso wordt in de straten van Madrid vrijmoedig door een paar lieftallige ^paanschen aangehouden), die zijn majesteit bloempjes ten bate van tuberculeus kinderen verkoopen. ROBERT SAUDEK, een grafoloog van vermaardheid, die te Amsterdam een reeks lezingen houdt over wetensch handschriftkunde Het Amerikaansche dagblad de „New York Horald" heeft een wedstrijd uitgeschreven om het kampioenschap In het oplossen van kruiswoord-raadsels. Miss Ruth Pull won den eeretitel door deze moelelljke opgave In vijf minuten op te lossen. BARTEL, de nieuwe ster aan den Poolschen politieken hemel. HIJ Is, naar men weet, premie' en mlnteter van spoorwegen. Een noviteit onder de >ele nieuwigheden van dezen tijd is wel gymnèstiekvoor zuigelingenI In -Amsterdam Is deze baby-sport reeds In vrij breeden kring bekend en de heer Reteig, die geregeld cursussen geeft, heeft aj tal van enthuslaste ouders yoor het systeem-Neuman—Neurode gewonnen. Twee pjaatjes van deze lessen, die gedurende twee uren per week gegeven worden.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 10