ANEKDOTES. cenig overgeblevenen van 9 kinderen. Ik hoop van harte voor je dat jij je ouders, broers' en zusters nog heel lang mag be houden. Matje de Jeu, had jij dat mooie bandje voor mij gevlochten, dat vind ik heel aar dig van je. Maak je veel handwerkjes in je bed dat is een gezellig tijdverdrijf voor eem zieke. Geertje Boom, ja Gretha is nu weg, maar er kwamen nu toch nog 3 brieven te voorschijn uit het couvert van de kliniek. Heb je nu Nellie de Boer tegenover je lig gen in de serre en praten jullie ook gezel lig samen Nellie de Boer, wel kindlief, dat begrijp ik o zoo best, dat je erg verlangt naar al len thuis ik hoop, hoor, dat je gauw. beter bent, ze zorgen daar goed voor je, dus dat zal wel. Gaat Geertje al gauw weg, nu dan komt er wel spoedig weer een ander in haar bed, denk ik, daar kan je dan ook mee praten. Hoor je de vogels mooi zingen (Wat had je een mooi versje in je brief ge schreven, heb je dat op school geleerd? Jan Wassenaar, je brief over de post haar Haarlem kwam mooi op tijd. Zend je brief de volgende week maar bijtijds naar Leiden, lees maar het begin der corres pondentie. 'Annie en Timi Epskamp) dit is het ant woord op den brief der vorige week, dien ik nu pas kreeg. Het is nu de mooio tijd voor bloemen, dus kan je altijd wel wat in huis hebben. Gaan jullie dikwijls wande len buiten en pluk je daar dan ook bloe men? Een kat op zijn kop loopen, neen dat h'eb ik nog nooit gezien, jullie wel Greta en Catrien Smit, heb je den prijs van Nellie gezien en vindt je het zo'o'n moed boek Ik hoop voor jullie, dat je ook eenmaal door gelukkig loten zoo'n mooi boek zult krijgen, doet maar trouw mee. Obrrie Geenjaar, van jou ook een oude brief en geen nieuwe in dit pak. Natuur lijk begrijp ik best, dat je toen dolgraag meo "wou gaan naar het concours en dat je er hebt genoten van alle Bïuziek. Doe je zelf ook aan muziek? Dirkje Hoogewoning, ik was blijk weer eens een brieje van je te ontvangen, al was het een der vorige week. Ik begreep er niets van dat ik niets meer van je hoor de, nadat ik je toen heb gesproken, ik dacht al dat je misschien naar huis was. Heerlijk dat je al eens in. den tuin hebt gelegen. Het ie helaas nog niet veel mooi zomerweer geweest dus ik vrees dat je nog niet dikwijls buiten hebt kunnen liggen na dien wannen Donderdag. Marie en Bertha van Iterson, van jullie jook een oude brief ontvangen, waar ik nu even op wil antwoorden. Ja hoor, als je iden brief Dinsdagsmorgens wegbrengt, ivind ik dat vroeg genoeg. In je brief praat je over zoo'n hevigen wind, wel toevallig, want vandaag (Donderdag) terwijl ik dit schrijf, huilt en loeit de wind hier zóó om het huis, dat z©o alleen staat en men dus (dubbel hoort en. voelt als het hard waait. Lien de Graaf, maar één briefje van je fen wel een oud. Of ik de Hortus weet, ze ker, ik ben er vroeger, toen ik in Leiden Iwoonde, o zoo dikwijls geweest om de bloe- inen en planten te bekijken. Heb je die toooie kansen wel eens bekeken dat moet Je bepaald eens doen, dat is zeer de moeite waarcL Jansje Sjardijn, ook al een briefje van yerleden week. Ik vind het nooit erg als iemand eens een keertje overslaat. Prettig 'dat Annie je haar prijs wil leenon, zoodat je dien ook kunt lezen. Annie XJittenbogaard, 2 brieven van je, die ik nu tegelijk beantwoord, dus voor inij is dat: 2 vliegen in 1 klap, maar ik trind toch gezelliger als ik de brieven alle maal op tijd ontvang, het spijt mij altijd als ze een week te laat komen. Dat kon ik dadelijk zien, dat Diewertje dien eenen brief bij jou had geschreven aan het rose postpapier en toen ik de brieven las, merkte ik het ook. Zusjes Uitenbogaard, hoe is die da& in Scheveningen geweest? of was het geen mooi weer, zoodat thuis blijven de bood schap was. Het weer is den laatsten tijd too dikwijls een lastpost^ die alle uitgaan^. plannetjes in de war stuurt. Ik had ook zoo erg op mooi weer gehoopt, nu ik hier bui ten logeer, maar tot nu toe is het droevig, zeker vandaag nu de wind zoo huilt. Een leuk ventjera-ra wat bedoel ik daar mee 1 Hartelijk gegroet allen door Mej. A. HOOPMANS v. BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Garen, band, knoopjes, vingerhoeden, spelden, naalden. 2. Vruchtboom. 3. Een steenworp. 4. Mandolien, man, do, Lien. 5. Heer Hugo waard, Hugo, waard,- aar, heer. •6. Inktkoker, net, tin, koek, tor, toren, kort, inkt, kin. 7. Een vlieg. 8. Goud, Gouda.- BRIEVEN MET GOEDE OPLOSSINGEN DER VORIGE WEEK ONTVANGEN VAN: Suze Noteboom, Titus Noteboom, Corrie Uittembogaard., Jansje Sjardijn, Nita van Krimpen, Diewertje Uittenbogaaxd, Marie van Iterson, Bertha van Iterson, Annie Uit- tenbogaard, Louis de Hertogh. Corrie de Her togh, Dirkje Hoogewoning. Greta Smit. Ca trien Smit, Lien de Graaf, Annie Epskamp, Tini Epskamp, Annie Bavelaar. Niesje de Gelder, Corrie Geenjaar. Koos Hofstra, Tho mas Hofstra,, Hendrik Jan Broeksema, Bep Broieksema, en een brief zonder naam. BRIEVEN MET GOEDE OPLOSSINGEN VAN DEZE WEEK ONTVANGEN VAN: Gretha tfan der Zwart, Trijntje Femmetje, Voorma, Henny Hulsbergen Henning, Wim Teljeur. Jannetje Teljeur, Willem van der Ham, Cor van der Ham, Marianne Kouprie Marie Kouprie, Nellie Kouprie, Paul Kouprie Cornelis Jean Lissenberg, Frans Schimmel, Cor Kromhout, Riekus Kromhout,' Willv de Neys. Suze Noteboom, Titus Noteboom. Ma rie Affourtit, Ali de Groot, Nellie Broers, Corrie Broers, Nita van Krimpen, Nellie de Boer, Geertje Boom, Matje de Jeu, Neeltje Oudshoorn, Gretha Breedijk, Leen Ouds hoorn, Gerbrand Breedijk. Nico van Wijk, Jaantje Lek, Jo de Jongh. Marie Kükler, Piet Kükler, Lena Kükler, Bram Lmschoten Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Annie Uitten- bogahrd. Dé Wiersma, To de la Bije, Bep Spierenburg, Martha Overvliet. Jo Over-4 vliet. Kqos Hofstra. Thomas Hofstra. Niesje de Gelder, Nelly Hagoort, Lies Hagoort, Koos Brouwer, Suze Bavelaar, Jan Over- duyn, Willem Overduyn, Annie van den Broek, Piet Nieboer. Cornelis Blaauw, Ema>- nüel Eljou, Jan Smit, Herman Zaalberg, Cornelis van der Lelie, Semien Voorbrood, Johanna Voorbrood, Hendrik Jan Broekse ma. Bep Broeksema, Jan van Dijk, Hannie Mieloo, Bernardus Gaykema, Frans Bruyns, Louis de Hertoeh. Corrie de Hertogh. Leen- dert Elderhorst. Theo Elderhorst. Betsie Elderhorst, Bertha van der Blom. Maria Vrijbloed. Aart van de Nadort. Mientje van Riessen, Nettie v. Riessen, Jan WassenaaT. RAADSELS. Voor allen om uit te kiezen, de giooteren 4, de kleineren 3. I. Ingezonden door Dirk Nieboer. Verborgen plaatsnameh. Gistereoi noodigde Oom ons ter eere van zijn verjaardag uit. Moeder zegt, dat die beid erg geëerd werd. Geef mij ook draad en naald wij jkunnen dan beter opschieten. II. Ingezonden door Hendrikus van Daalen. Een plaatsnaam in Oost-Indië van 3 let tergrepen. Ie lettergreep een ander woord voor moeder, 2e lettergreep dient om brie ven te sluiten. 3e lettergreep is een yer- korte jneisiesnaaai- III. Ingezonden door Mientje Hanno. Een plaat® in Gelderland van 9 letters. 6, 6, 7, 8, 9 steekt. 1, 2, 2, 3, 4 is een vrucht. 5, 3, 9 is een boom. IV.' Ingezonden door Aipiie en Tini Epskamp. Als mijn buurman de lamp uitblaast-, waar is hij dan V. Ingezonden door Annie Bavelaar. Een straat in Leiden vau 12 letters. *1,-2, o, 4 een jongensnaam, 9, 10, 8 een knaag dier. 12, 11, 6, 8, 5 een vrouwelijk* fami lielid. VL Ingezonden door N. N. Ik ben voedzaam en versterkend, neem mijn kop en staart er af, en er blijft een lengtemaat over. VII. Ingezonden door Wietske Osinga. Het is wel in de kerk, maar niet op den kansel, i\Vel in den predikant, doch niet in de gemeente, D« oester bezit het, maar niet haar schelp Het is in het koord, maar niet in de klok. Wat is dat VIII. Ingezohden door Arie en Jasper Koevoet.- Een plaatsje van 10 letters in het West- land. Op het 1, 2, 3 is de Koningin dik wijls. 1, 2, 3, 5, 16 erg zwaar. 5, 6, 7, 8, 9, 10 vindt men in Katwijk. 1, 2, 4 is niet irast. Ingezonden door Annie van den Broek. Reiziger: ,,Maar conducteur, wij zitten hier al opgepakt als haringen in een ton, en je stopt aanhoudend nog meer passa giers hier in." Conducteur: ,,Ja, ziet u, vandaag moet er maar ingestopt, wat er in kan, want het is een pleziertrein Ingezonden door Nico van Wijk. Niet zoo erg. Gast: „Maar kellner, wat is dat bier troebel!" Kellner: „Weineen, mijnheer, het is al leen maar dat het glas vuil iö." Ingezonden door Jannie Horree. „Zeg, brievenbesteller, als ik dien brief op de bus doe, is hij dan morgen in Den Haag „Ja zeker, jongen." „Hè, dat is gek, want bij is geadresseerd naar Leidei^" Ingezonden door Mini Metselaar. Kinderanggt. Midden in den nacht wordt Moeder door erbarmelijk gehuil naar het bedje van haar kleinen jongen geroepen. „Wat scheelt er aan ventje. „O, Moesje ik heb gedroomd, dat ik mij zelf bad doorgeslikt. Is het waar Ingezonden door Leen Oudshoorn eii Gerbrand Breedijk. Oom (tegen jeugdigen neef): „Zoo jon genlief vertel mij eens, ga je graag naar school toe Neef: „Neen heelemaal niet, ik vind het er heel oneerlijk, wij kinderen moeten al het werk doen, en de onderwijzer» worden er voor betaald:"

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20