In de Vensterbank, CORRESPONDENTIE. Kleinev kleine vingertjes wijzen uitgestrekt even voelen, of de pot som's een beetje lekt. Of er ook wat is gemorst boven aan den rand of er ook een likje zit mq den buitenkant. O, die groote pot gelei in de vensterbank! heel begeerig staan z' er bij Freek en zusje Ank! Maar neen, neen, de pot lekt niet er is niet gemorst de gelei lijkt heerlijk frisch Anke heeft zoo'n dorst 1 Kleine, kleine vingertjes peuteren nu saam 't perkament los van den pot bij het keukenraam. Anke proeft het eerst o weel bitter smaakt het; naar Marmelade is 't en dat is heel niets voor haar, Freekje houdt er ook niet van"; o, wat kijkt hij sip: traantjes in lijn oogjes en een heel lange lip. Ja, die groote pot gelei in de vensterbank bracht verdriet voor kleinen Freek en zijn zusje Ank! HERMANNS O, die groote pot gelei steekt hun d'oogjes uit! maakten zij nu toch maar elk één klein likje buit! Voor alle veiligheid verzoek ik de kinde ren, die gewend zijn hun brieven over de post te zenden, om die" de volgende week goed bijtijds naar het Bureau „Leidsch Dagblad" te zenden, daar ik nu vandaag nog niet zeker weet, waar ik dan zal zijn, thuis of nog niet. Ik ontving helaas nu nog een massa brie ven van de vorige week, ik heb ze allen af zonderlijk vermeld, dat hebben jullie toch hoop ik, wel gelezen. Nettie en Mientje van Riessen, aardig vinden jullie niet, die kleine kuikentjes. Hebben jullie nog meer dieren Aart van de Nadort-, ik woon in Den Haag op kamers in een bovenhuis, dus ik heb geen tuin, maar 's zomers logeer ik heel veel buiten en geniet dan van groen cn bloemen. Nu op het oogenblik logeer ik in Haarlem buiten de stad, aan het einde van de Haarlemmerhout. Als het maar mooi weer was, zou ik veel buiten kunnen zitten en van do buitenlucht genieten. Berta v. d. Blom en Marie Vrijbloed, jullie mogen gerust samen inzenden. Leendert, Theo en Betsie Elderhorst, het was Zondag niets geen mooi weer, telkens die regen, ik vrees dus, dat jullie niet met je tante naar het kerkhof hebt kunnen gaan. Dat vertellen jullie mij zeker wel in den volgenden brie/. Woont je tante m Heemstede, dan weet zij zeker wel dat groote witte huis waar ik nu logeer, einde Haarlemmerhout, Spanjaardslaan. Louis en Corrie de Hertogh, hebben jul lie je namen gevonden, 2 maal, ook bij, het lijstje der vorige week Frans Bruyns, ja ik ontving in lang geen brief van je, maar het is heel best hoor, als je ml weer gaat meedoen. Hannie Mieloo, ik hoop, dat dit pillen je gauw beter zuilen maken en al^ het dan eindelijk eoht zomer wil worden, kan je met je moeder naar het Plantsoen: gaan. CorneLis v. d. Lelie, wat heb je weer mooie letters gemaakt. Je raadsel zal ik oewaren. Jan van Dijk, je rpag gerust meedoen. Emanuel Eljon, die verhalen worden ge maakt door groote mensc-hen voor kinde ren. Maar niet alleen kinderen lezen die, de groote menschen vinden die verhaal- ijes ook heel mooi. Annie van den Broek, dat zou heel aaT- dig voor je zijn, als je later met St. Nico- laas een vervolg krijgt op dit boek. Tot nu toe heb ik hier heel koud weer, veel te koud om buiten te zitten. Gretha v. <L Zwart en Trijntje Voorma, gelukkig kwam je brief nog net in Den Haag, voor ik. naar Haarlem vertrok, an dere had ik dien misschien te laat gekre- Jullie vindt het eulk lekker weer, ik üiefc .e B ave laar, je hebt gelijk, ik ga dik wijls uit logeeren, vooral 's zomers, maar jc ziet het dat waar ik ook ben, ik toch altijd mijn werk voor jullie doe. Ik woon in Den Haag, Frederik Hendrinklaan 157. Koos Brouwer, ik heb jaren geleden ook nog op den Hooge-Rijndijk gewoond en nu logeer ik er nog dikwijle, dus daar ben ik goed bekend. Nelly Hagoort, ben je jarig geweest, dan nog wel gefeliciteerd. Wat heb je prettige cadeaus gekregen. Hoort dit postpapier,' waar je nu op schreef, er ook bij 1 Niesje de Gelder, dè vorige week ont ving ik geen 2e zending, daardoor waren er nu zooveel achterstallige brieven bij. Wel kranig voor iemand van 82 jaar, om nog zoo goed te schrijven. O, ik hoop toch eóó dat ik hier eens wat mooi zomerweer zal hebben, om van buiten te kunnen ge nieten. Thomas en Koos Hofstra, ik ontving van daag een dubbel stel brieven. Bevalt het boek je goed? Is dat circus al in Leiden? Wat een massa beesten I ik hoop voor jé, da^ je er naar mag gaan kijken. Martha en Jo Overvliet, als het maar echt zomer wil worden, niet telkens die frissche wind en zooveel regen, dan zou die hoest ook wel gauwer verdwijnen, een lek ker zonnetje is gezond, geen hittegoif, maar zaoht zomerweer. Bep Spierenburg, als je Zondag je nieu we kleine nichtje gaat zien, dan wensch ik je veel plezier. Als het mooi weer is, mag je haar misschien wel al eens in haar wagen rijden. .To do la Bije, ik weet niet of je in Voor schoten ook de kindercourant zal lezen, maar. ik denk het wel. Ik vind de reden, waarom je zoo lang uit logeeren gaat, heel treurig. Tk hoop, dat je mij spoedig goede berichten over jc moeder kan sturen. Dé Wiersma, dat behoeft volstrekt niet, dat je er iedere week een langen brief bij schrijft. Als er wat nieuws is. dan vertel je het mij maar. Je zult wel benieuwd zijn, hoe de .kiekjes zijn geworden. Jo de Jongb, ik hoop dat je je moeders eerjaardag vroolijk hebt kunnen vieren. Ik was blij weer eens van je te hooren, ik wist niet of je soms ziek was, maar nu weet ik, dat je veel huiswerk had in te halen. Viertal Breedijk en Oudshoorn, ik zal jullie raadsel bewaren tot later. Nico van "Wijk, je hebt gelijk, Maandag was het mooi weer, maar Zondag aller akeligst, en Dinsdag en Woensdag ook niet veel bijzonders. A-li de Groot, ik antwoordde al op zóó vele klachten over het weer, nu het is ook vaar het is den laateten tijd Zondags "altijd regen en koud, echt jammer voor al dege nen, die dan eens van een vrijen dag willetf genieten. Nita van Krimpen, nu 2 brieven van~J$ ontvangen, heb je dat gelezen in de lijsten met namen? Je beide teekeningen heb ik nu dus ook ontvangen. Het boek van Robin son Crusoë ken ik weL Vindt je dat ik zóó veel uit logeeren ga, och ik woon ook heel alleen, dus vind het gezellig om uit logee ren gevraagd te worden. WilJy de Neys, ja hoor, wel eenigen maat niet velen. Cor en Riekus Kromhout, ik heb hog 6Ï-. lerlei ingezonden raadsels liggen en vind het prettiger om idan eerst eente op te 'ge* bruiken. Frans Schimmel, het weer ia mtesdHefi, niet zóó slecht voor de bloemen, öiaar wft menschen verlangen allen naar zachter, weer. Ik houd net, zooals jij dol veel van rozen, dat vind ik zoo'n heerlijke geur, <08 nooit hindert, ook niet in de kamer. Viertal Kouprie, heel aardig die kiek vafl je zessen, ik vind het prettig nu te weten hoe jullie er uitzien. Als ik weer terug befi in Den Haag, gaat de kiek in mijn album',- bij alle andere kieken der raadseljeugd. Be dank je moeder voor de kiek. Willem en Cor vajn der Ham, het weer it dus wel gunstig voor je schooltuintjes en daar komt alles mooi op. Ik ben goed be kend in Leiden, ik ben er geboren en Heb er tot mijn 24e jaar gewoond, en later nog altijd geregeld gelogeerd. Met een auto heb ik later nog wel over den Morsohweg gereden. Voor je moeder was het niet pret tig als jullie zoo vol zand thuis kwamen.- Bram Linschooten, jammer dat er maar één eitje is uitgekomen, leuk dat het net een kanarie lijkt. Ik begrijp best, dat je je erg- verheugt op dat zilveren feest. Wiim en Jannetje Tel.ieur, gelukkig Winï dat; je we^r heelemaal beter bent, en dan hu maar je schade inhalen, ja hoor dat is gauw genoeg gebeurd. En Jannetje vindt je het zoo prettig "om in huis met van aller lei te helpen Henny Hulsbergen Henning. je brief rook toch zóó heerlijk! Nog vóór ik dien had geopend en dus wist, dat er anjertjes in zaten, kwam de geur mij al tegemoet. Willem en Jan Overduyn, wel vervelend, dat je nog geen bétere berichten kon stu ren over je vader ,want ziek zijn is altijd iets akeligs. Iedereen verlangt naar beter weea% zoowel voor zieken als voor gezon den. Prettig dat het rapport naar genoe gen was. Herman Zaalberg, ik wil je eens everi antwoorden op jc verschillende vragen, al is het veel treurig®: miin vader verloor ik al 30 jaar geleden, mijn moeder 17 jaar geleden, ik verloor al 7 broers en zus- ïers, tnijn broer in Utrecht en ik ziin dé

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 19