No. 20319. LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 11 Juni Derde Blad Anno 1926. BINNENLAND. RADIO-PROGRAMMA. VOLLE-MELK-REEP Beter dan Coed: DE BESTE INGEZONDEN. - FEUILLETON. Het Ondergrondsche Syndicaat i Hel Nederlandsch-Belgische verdray. De afdeelingen der Belgische Kuinei hebben gisteren het wetsontwerp betref lende de herziening van de verdragen van 1839 tusschen België en Nederland behan deld. In vier afdeelingen is het met alge meene stemmen aangenomen, in een met zeven en een onthouding, in een met 12 en 2 onthoudingen. De centrale sectie is gevomhd. Bij de bespreking heeft Piérard (s.-d.) er aan herinnerd, dat de Nederlandsche ge delegeerde aan de commissie der ?4 te Parijs indertijd de verzekering gaf. dat Ne derland een schending n het grondge bied van Limburg als een casus belli zal beschouwen. Daar het Nederlandsche deleosijpian echter een ontruiming van Limburg en terugtrekken van het veldleger achter de Waterlinie voorziet, en in dit geval de Bel gische Maasgrens in oorlogstijd practisch toch open zou liggen, uitte hij den wen9ch, ra ratificatie van het verdrag door beide Parlementen, de Belgische regecring langs diplomatieken weg slappen te zien onder nemen, met het doel, Nederland te bewegen tot het Rijnpact toe te treden. Andere leden waren niet zeer enthousiast over sommige economische bepalingen van het verdrag. Een drong aan op spoedige verwezenlijking van het kanaaïplan Ant werpenMoerdijk. k Een ander lid had gaarne ook in dit ver drag de Wielingen-kwestie opgelost ge zien. Nederland en het verdrag van Locarno. De heer Van Vuuren heeft den minister van Buitenl. Zaken er op gewezen, dat bij de behandeling van het voorstel tot ratifi catie van het verdrag van Locarno in den Senaat de Fransche regecring de instructie heeft overgelegd, welke zij in Maart 1925 aan haar gezant te Londen heeft gezon den in verband met het Duilsche voorstel tot het sluiten van een waarborgverdrag, in welke instructie het noodzakelijk wordt geacht, Nederland op eenigerlei wijze bij de te sluiten overeenkomst te betrekken en dat daarom, mocht de Hollandsche grens niet in het verdrag zijn vermeld, hel onver mijdelijk zou zijn naar middelen le zoeken om daarin alsnog te voorzien. Heeft de minister toentertijd van deze in structie of van den daarin vervatten wenseh van de Fransche regeering kenni3 gedra gen? Zijn bij de Nederlandsche regeering loen of later stappen gedaan om Neder land op een of andere wijze bij de overeen komst te betrekken of haar te bewegen langs een anderen weg tegemoet te komen aan de wenschen der Fransche regeering? Zoo ja, welke zijn die stappen geweest; door wie zijn zij gedaan en welke lioudii g heeft de Nederlandsche regeering daar tegenover aangen.'men? Weelde re r te ring sbelasting. Bij nota van wijziging op het onlwerp •tot heffing cener Weeldeverteringsbelasling heeft de Minister van Financiën een andere redactie vastgesteld voor den posl schoeisel aangezien gebleken is dat de grens tusschen belast en onbelast schoeisel, naar de strek king der wet, niet zoo juist was getrokken als dat wenschclijk was. De post komt daardoor te luiden; Schoenen, laarzen, muilen en pantoffels, waarvan de buitenzijde der schacht (de schoenneus niet meegerekend) geheel of grootendeels is vervaardigd uit leder van krokodillen, slangen of andere reptilièn. uil verguld of verzilverd leder, uit lakleder, uit zijde of uit 9alijn. Rechterlijke machL Bij Koninklijk besluit zijn benoemd in de* «arrondissementsrechtbank le Rotterdam, met ingang van 1 September 1926; tot vice-presidenl mr. A. A. F. W. van Romondl, thans rechter in genoemde recht bank tot rechter mr. A. J. Marx, thans in ge lijke betrekking te Almelo; is benoemd lot substituut-griffier bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg mr. C. J. Heemskerk, advocaat en procureur te 's-Gravenhagc. Gewestelijke uitbreidingsplannen. Op de vraag van den heer Polak betref fende de samenstelling der Commissie voor Gewestelijke Uitbreidingsplannen heeft min. Slotemaker de Bruine geantwoord, dat bij bet onderwerp, dal de commissie zal bezig houden, tal van onderscheiden belangen zijn betrokken. Naast leden, die in hel bij zonder van het vraagstuk der gewestelijke plannen hun studie hebben gemaakt, be- hcoren in de commissie personen thuis, die de voornaamste belangen vertegenwoordi gen, welke bij dat vraagstuk in het geding komen. Het is echter niet wenschelijk, daar in alle belangen, die bij een gewestelijk plan min of meer betrokken zijnv te doen ver tegenwoordigen, omdat de commissie daar door te omvangrijk zou worden-, het is ook niet noodig, omdat het nog nipt gaat om vaststelling van een concreet plan, waarbij alle daarbij betrokken belangen gewogen moeten worden. De commissie is ingesteld voor de beslu- deering van het vraagstuk in het algemeen en om te adviseeren over eventueel (door wetgeving of Regeering) te nemen maat regelen om vaststelling en uilvoering van streekplannen te bevorderen, dus niet voor vaststelling of voorbereiding zelf van plan nen. Intusschen is de Minister in overleg getreden met zijn ambtgenooten van Bin- nenl. Zaken en Landbouw en van Water- slaat omtrent de wenschelijkhcid /an uit breiding van de commissie met nog enkele leden en van den uilslag van dat overleg zal afhangen in hoever aan daartoe strek kende verzoeken alsnog zal worden vol daan. Hel vleesch. De heer Weilkamp heeft den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw er op gewezen, dat het bestaan der plattelands bevolking in het overgroote deel van on3 land nagenoeg geheel afhankelijk is van de prijzen der vlee3chproducfen, zoodat de sluiting der Engel3che markt voor dat pro duct voor haar gerust een onoverkomelijke slag genoemd kan worden. Is de minister bereid, om, daar in ons land voor meer dan 60 miliioen gulden aan vleeschproducten uit den vreemde wordt ingevoerd, mede gelet op de omstandig heid, dat voor andere arbeiders zooveel ge- Iteurt, onze grenzen (ten bate der kleine boeren, die ook arbeiders zijn), tijdelijk althans, voor den invoer van vreemd vleesch te sluiten? Onze kelen. De min. van Binnenl. Zakco en Land bouw heeft Gedeputeerde Staten der pro vinciën onder herinnering aan een cir culaire van C Nov. 1925 waarbij hun in verband met de moeilijkheden, welke de Ne derlandsche mijnindustrie ondervindt, werd verzocht te willen bevorderen, dat de pro vinciale en gemeentelijke instellingen de bcnoodigde kolen en kol en producten van de Limburg3che mijnen (Staats- of parti culiere mijnen) betrekken medegedeeld dat de directies der particuliere mijnen zich bij den Min. van Waterstaat hebben beklaagd, dat verschillende instellingen, die uilnoodiging aldus opvatten, dat de voor keur aan de producten der Staatsmijnen moet worden gegeven. De minister vestigt er de aandacht op, dat het de bedoeling is geweest, zoowel de particuliere Limburgsche mijnen als de Staatsmijnen voor leverantie in aanmerking te doen komen. En hij verzoekt Ged. Sta ten voor zoover noodig, de gemeentebestu ren in hun gewest hierop te willen wijzen. Zedelijke verbetering van gevangenen. Onder zeer groote belangstelling is gis termiddag in American Hotel te Amster dam een conferentie inzake de Jeugdgevan genis gehouden. De vergadering stond onder leiding van mr. G. T. de Jongh en zij ging uit van het Genootschap tot zedelijke ver betering der gevangenen. De minister van Justitie had zich laten vertegenwoordigen door de heeren Korleweg en Veenslra. Onder de aanwezigen waren oud-minis ter Schoklring, de heer Mullemeisler, nestor van 4e Reclasseering, die weldra 80 jaar wordt, verschillende Eerste- en Tweede Kamerleden. Verschillende heeren hadden bericht ge zonden. tot hun spijt niet aanwezig te kun nen zijn o.a. mr. Dresselhuys. Diverse prac-adviezen worden uitgebracht' en besproken. Op voorstel van den voorzitter is de vol gende motie met algemeene stemmen ange- nomen „De Algemeene Vergadering van liet Gen. tot Zed. Verb, van Gevangenen, bijeen op 10 Juni 1926 te Amsterdam, gehoord de in deze vergadering uitgebrachte prae-ad- viczen inzake de bestraffing van jeugdige strafrechtelijke meerderjarigen van mee ning. dat de thans voor deze jongelieden beslaande gevangenis als in het algemeen ondeugdelijk ten eenen male moet worden afgekeurd en dat verbetering urgent is; voorts van oordeel dat het door de Genoot schapscommissie uitgebrachte prae-advie- zen een -goed uitgangspunt - kan zijn voor stappen ter verbetering dier bestraf fin gs- methode; draagt het hoofdbestuur op. deze motie ter kennk le brengen van de Regee ring en van de Volksvertegenwoordiging en machtigt het hoofdbestuur alle maatregelen le nemen, die tol verwezenlijking van spoe dige verbetering ter zake kunnen bevorder lijk zijn". Uitkeeringen aan Onderwijsinstellingen. De Min. van Onderwijs heeft in verband ir.et een vraag van het Kamerlid J G. Suring de volgende inlichtingen verstrekt; De uitkeeringen voor eens. die ingevolge ark Hf van het Kon. besluit van 9 Dec. 1925 ten aanzien van het dep. van Onder wijs, en de daaronder ressorleercnde instel lingen tot heden rechtstreeks vanwege dat departement voor de verschillende afdee lingen zijn uitbetaald, bedragen voor: het departement en den On derwijsraad f 10,101.19 de inspectiën gymnasium M O. NO.. H.O., en L.O- 23 005.09 de Rijks-universiteiten en de Tech. Hoogeschool - 270 231,11 de Rijksnijverheidssclioleo - 1.568,11 de Rijks H. Burgerscholen - 93 390,21 de Rijkskweekscholen en de Rijksnormaallessen - 23.128.06 de Rijksinrichtingen voor K. en W- 22.122,39 Totaal f 113.549,82 Op enkele kleine instellingen na, is Ihans aan alle daarvoor in aanmerking komende ambtenaren, verbonden aan de verschil lende lot dit departement behoorende rijks instellingen, de uilkcering ten volle uitbe taald. De besturen van de bijzondere cn ge meentelijke scholen, die deze uitkeeringen uit subsidie of vergoedingen moeten kwij len (gymnasia, H. B. S., handelsscholen, kweekscholen, openbare en bijzondere la gere scholen), behooren de uilkeering aan het daarvoor in aanmerking komend per soneel uit te betalen, behoudens latere ver rekening van het toe le kennen bedrag, dat eerst na onlvangst van de verschillende gegevens kan worden vastgesteld. Ten aanzien van de nijverheidsscholen wordt opgemerkt, dat aan het personeel dc-zer scholen volledige uitkeering kan ge schieden, zoodra de besturen hebben ken nis genomen van de satarisregeling, welke vermoedelijk binnenkort verschijnt Ned. Vei. van Huisvrouwen. Mevr. J. MarcusNijland en mevr. mr. D. Oppenheimer-Belinfante, Hoofdbestuurs leden van de Ned. Vereeniging van Huis vrouwen, -zijn gisteren in audiëntie ontvan gen door den Minister van Onderwijs en den Minister van Arbeid, bij eerslgepoerr.- dc-n ter bespreking van het nijverheids onderwijs voor meisjes en bij laatstgenoem de over hel onlwerp Ziekte- en Ongevallen verzekering cn over de IJkwet, in verband mei de afschaffing van de cllemaat. R.K. Werkliedenverbond. Dezer dagen vergaderde le Utrecht hel bestuur van het R.-K. Werkliedenvc'.bond. Blijkens liet verslag in „Het Centrum" werd o.m. bestolen; tot de regeering het verzoekschrift le richten spoedig over (e gaan lol het wette lijk verplichten der invoerjng van hel zeven de leerjaar, mede om den demoralisoerenden invloed van het werkloos zijn der school vrije jeugd; een commissie in het leven le roepen om te rapporleeren omtrent de werking van het cadeaustelsel en hel a(betalingssysteem in den handel; tot den iMinisfer van Arbeid het verzoek (c richten de maatregelen te treffen, welke noodig zijn om de Arbeidswet uil te voeren ten opzichte van het kantoorpersoneel. Tot lid van het dagelijksch bestuur in de vacalure-Van Rijzewijk werd de lieer An- driessen gekozen. Neder!. Reisvereeniging. Het jaarverslag van de Nederland sche Reisvereeniging, opgenomen in den beschrijvingsbrief voor de 2Uste algeineeno jaarvergadering, welke Vrijdagavond te 's-Gravenhagc wordt gehouden, herinnert in de eerste plaats aan de opening van het eigen gebouw op 23 Mei 1925 Het ledental bedroeg op 1 Januari 192-5 34.272 en het jaar 1926 werd ingegaan met 39.775 leden. Het aantal afdeelingen, dat bij den aan vang van het jaar ]9 bedroeg, vermeerder de met 4 door de oprichting der afdeelin gen Apeldoorn, Bussum, Zutfen en Hilver sum. Slechts 3457 leden wonen op plaatsen, waar geen afdeelingen zijn gevestigd. In 19*25 namen 8200 personen aan de rei zen deel. De totale roissommen bedroegen f 837.629.61. Het aantal dier reizen bedroeg 262. Uit het vergelijkend overzicht van de resultaten van het werk der Ned. Reisver eeniging blijkt, dat van haar oprichting in 1906 af, door het hoofdbestuur zijn geor ganiseerd 1323 reizen met 41042 deelnemers en 339.113 reisdagen. Het exploitatiesaldo bedraagt thans f 1992.58. Gisternacht 13 (e Delft in den ouder dom van 77 jaar overleden de heer H. P. Bok, nestor der Delftsche notarissen, sinds 1891 te Delft gevestigd. De overledene had van 19011911 zithng in den Piaad der gemeente Delft als afgevaardigde van de liberale partij. Naar aanleiding van dc pogingen van den heer J Keiser (e 's Gravenhagc om te geraken tot de oprichting van een Bond van Octrooihouders, eventueel zoodanig inge richt. dat ook induslrieelen en andere be langhebbenden daarin kunnen worden op genomen, hetzij als donateur of anderszins, heeft zich thans een comité van voorberei ding gevormd, bestaande uit de heeren; dr. ir. W. Wessel, scheikundig ingenieur van de Kunstzijdefabriek te Ede, wonende le Arn hem, J. J. Bergsma, gep. O.I. hoofdamble - naar. Den Haag; C. Bruynis, Den Haag, J. Nagtegaal te Coevorden, John Kooy, Den 'aag. W. D. Kievit, chef der griffie van den Oclrooiraad le 's Gravenhagc cn J. Keiser, Den Haag. UIT NED. OOST-IN DIE. Uit Atjeh. KOETA RADJA, 10 Juni. (Aneia). Nabij Troemon werd een kwaadwillige neerge legd. Een Menadoneesch marechausse werd gewond. VOOR ZATERDAG 12 JUNL Hilversum, 1050 M. 12 uur Politieber. 4.306.30: Vooravondconcerl door liet H. D. O-.orkesl o. I. v. Fr. Lupgens. Mevr. G. IvanneBlookers, sopraan G.307.30; Cursus in Handelskennis en handelslech- riiek 7 uur; Politieber. 7.45 en 10 uur: Persber. 8.10: V. A. R. A.-oraroep. Meta Reidel, alt, Tine Ravenslein, sopraan; Annie Frank, piano. Het kinderkoor van de mu ziekschool Dames Frank, o. 1. v. Bels Frank. Spreker: de heer C. Woudenberg, voorzitter der cenlr. Coöp. voor woninginrichting, a. Langs de Dijk; b. Verrassinkje; c. Wat zal ik nu doen-, d. Sofielje; e. Wiegel liedje; f. Dc sleep. Alle van G. Vogel van Vladcracken door .koor. 2. Arabesque, piano, Schumann. RECLAME. Meer voedingswaarde dan 2 EIEREN C529 3 Aria uit „Der Freischütz", Weber. Zang, Tine Ravesfein. 4. Rede door den heer G. Woudenberg, over: Woninginrichting. Pauze 5. Waarom kijk je tocli zoo hoos, Annie Frank; b. DeKoekoeksklok: r. Touwtje springen, d. Kleppermarsch, koor; G. Alle gro, Mozart. Piano; 7a. Arioso. Handel; b. Aria uit ..Orpheus", Gluck; c. Du bist die Ruh, Schubert, d. Wohin, Schubert. Zang, Mela Reidel, 8a. Muizenpret gestoord, Kui ler; b. Het liefste plekje. G. v. Hennes; c. Kind'rn van één Vader, C van Hennes Davenlry. 1600 M 31)5—5.20 Radio carnaval in Bristol, H ,M. Grenadier-garde band. G. Naish, sopraan, W. Glynne, tenor. Het Wockey hole mannenkoor. T. ISlsbcn, humorist, Dohraymi en E. Carlisle, liedjes en -pianospel. 5.20: Dansmuziek G 20: Causerie G.35: Kinderuurtje 7 20: Tijdsein Big Ben. weerber nieuws. Lezing: Northern Australia 7.45: Sonate No 24 in E-flat van Haydn, voor piano S uur: Lezing: The human horse trainer 8 20: Een halfuurtje variété 8.50 Muziek door het Colombo-orkesi, Ph. Marritt, tenor 9.50: Weerber., nieuws. 10.20 Concert, Lilian Cooper, sopraan, F Tilled, tenor, J. Padbury, saxophone 10.50-12.20 Dans muziek van hel Savoyhote! Parijs, „Radio Paris", 1750 M. 12.50: Concert Lucicn Paris (piano, viool, cello) 5.05: Concert 8.20; Causerie 8.5(1: Galaconcert, orkest en instrumentale en vocale solisten. KOnigswuslerhausen, 1300 M. 8.50: Concert. B. Geysel. harmonium. F. Bau- mann, tenor; O. Walter Gundvnldson, .viool Ocarinoduellen 10.5012.20: Dansmu ziek. Brussel. 486 M en Anlwerpen 265 M 520: Concert, Melle Walgraffe, zang 8.20: Galaconcerl 8.50: Lezing 9 30: Dansmuziek. Munster. 410 M. 1.35—2.50 Opera muziek 2.503.20: Lezing 4.05 .Teugd- tooneel G.05: Esperanlo 6.50: Radio praatje 7.208 uur: Engelsche les 8.20: Zangwedslrijd in Hagen 10 20: Vocaal concert. VV. Nepke, tenor 10.50 12.20: Vroolijke avond. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. Eindexamens en Meisjesstndie. De Nederlandsche Vereeniging van Vrou wen met Academische opleiding en de Ver eeniging van Academisch gevormde Chris tenvrouwen (V.A.C.V.) hebben wederom ver-, schillende barer leden bereid gevonden om meisjes, die dit jaar eindexamen H.B.S. of Gymnasium doen, inlichtingen le verstrek ken over de studie aan dc Nederlandsche Universiteiten en Hoogescholen. Ondergeleekcnden èullen aan belangheb benden gaarne namen en adressen opgeven van liaar, bij wie informaties zijn te verkrij gen over alles wat de academische studie bclrert. Ook over de maatschappelijke be trekkingen, die voor vrouwen met academi sche opleiding openslaan, kan men op deze wijze van deskundige zijde ingelicht wor den. Voor de Nederl. Ver. van Vrouwen met 1 Academische Opl., Dr. J. REUDLER. 528 Kon. Wilhelminalaan, Den Haag. Voor dc V. A. C. V., M. W. BIJLVIETS, Jac. Mosselstraat 83, Den Haag. Door Mrs. C. N. WILLIAMSON. Nederlandsche vertaling van Ada van Arkel. 21) Het meisje bracht de brieven, die zij klaar had. naar beneden en daar zij meen de, dat mr. Munro het werk, dat hij alleen in mr. Mc. Kinnons kantoor wilde doen, wel gereed zou hebben, opende zij de deur, om de keurig geadresseerde enveloppen op de schrijftafel le leggen. „Je moet op haar eerzucht werken." wa ren de eerste woorden, die zij met een he iende slem hoorde zeggen, toen zij binnen kwam. „Ah zij eenmaal met hel werk begonnen ii, durft zij Een stille volgde onmiddellijk op hel openen van de deur en Sheila zag, dat mr. Franklin met Munro stond te praten. De Amerikaan als hij een Amerikaan was loonde geen verlegenheid, maar Munro keek verschrikt en fronste de wenkbrau wen. »Kijk," riep Franklin. „Als je over de 7on spreekt! Nu zijn wij ontdekt. Juffrouw Douglas zal begrijpen, dat je je moeilijk heden aan mij hebt toevertrouwd, mijn Vriend, en dat ik getracht heb je goeden Jfaad te geven, hoe je haar zult kunnen pinnen. Ik hoop. dat u het niet kwalijk feemt, juffrouw Douglas? U weet niet, hoeveel belang ik stel in liefdes-geschiede nissen én de uwe #»lk heb M geen," zei het meisje koel, „Nu, mr. Munro hier heeft er wel een, en hij is een be9le kerel. Hij heeft me on telbare kleine diensten bewezen, sedert' ik hier in het hotel kwam, en ik zal zijn fiancée een mooi cadeau geven, als hij er een krijgt. Ik heb meer geld dan ik weet le gebruiken, helaas; dus...." „Als mijnheer Munro een fiancée heeft, zal zij misschien wel goed vinden, dat u een deel van uw geld besteedt aan een geschenk voor haar," viel Sheila hem in de rede, „maar haar zaken en de mijne hebben niet3 met elkaar te maken." Zij legde de brieven neer en ging zonder een woord meer weg. Maar zij was door meer ontroerd, dan alleen door de ergernis over de indringerigheid van den Ameri- kaanschen mill ionair of het feit, dat John Munro misbruik van haar naam hed ge maakt „Waar zouden zij over gepraat hebben?" vroeg zij zichzelve af. „Hel moet over mij zijn geweest, andere zou Munro niet zoo ontsteld gekeken hebben; maar het was niet, wat mr. Franklin me wilde laten ge- looven. „Als zij eenmaal met het werk be gonnen is, durft zij...." Dat waren de woorden, die hij gezegd had, en zijn stem had vreemd en heftig geklonken. Welk werk zouden zij haar willen laten doen. dat haar zou beletten iels te durven? O, dat „plan", waar mr. Munro me voor wilde winnen, als ik eerst aan hem ge bonden was, zoodat zijn belangen ook de mijne zouden zijn. Zou dat iets te maken hebben met rar. Franklin? Dit was een te moeilijke puzzle om zoo gemakkelijk op te lossen en Sheila dacht er zoo diep over na, dat zij, toen zij van haar korte wandeling terugkeerde, minder verfriseht en veel nerveuzer was, dan toen zij wegging. Zij was iels verder gegaan, dan zij bedoeld had, en was daardoor nogal laat voor mr. Carringlon. Om liet hotel nog in tijds le bereiken liep zij heel hard en scheurde haar japon. Het leek wel of alles dien morgen verkeerd moest gaan en toen zij verscheidene vergissingen maakte in het opnemen van Carringtons dictaat, voor het eerst sedert zij voor hem was begonnen le werken, scheen het of de laatste stroo- halm bij haar last gevoegd werd. Zij werd rood en bleek en de tranen sprongen in haar oogen en slaken haar oogleden zoo scherp, dat zij zich op de lippen moest bijten om ze terug le houden. Midden in haar verdriet zag zij, dat Car ringlon naar haar keek. ,-,Mijn beste kind," zei hij, „u is over werkt. Ik heb het al een paar dagen gezien. Hoe heel anders was zijn toon dan die van John Munro. Ditmaal ging het hart van het meisje in dankbaarheid open, al maakte de oprechte deelneming in de stem van den man. dat zij lust kreef een3 goed uit te huilen. „Het is niets," stamelde zij. „Ik ben heel dom." „U is allesbehalve dom. U is heel dapper en verstandig ook. Ik heb groot respect voor u, juffrouw Douglas." Nu durfde het meisje heelemaal niel me?r opkijken, de tranen waren zoo zwaar io haar oogen, en haar hart klokte zoo snel. Wat was hij toch goed en zoo vriendelijk en zoo heel. heel ver van haar verwijderd, ondanks zijn sympathie en medelijden „Vertel me eens," ging hij voort, „is er iels, dat u hindert? En mag ik u dan mis schien helpen?" ,.Tk ik ben heel gelukkig, dank u, alleen een beolie moe" zei ze. „Geen heimwee?" „Ik heb geen thuis." „Arm kind. U bent te jong om uw eigen levensstrijd al uit te vechten. U moest ge zelschap en afleiding hebben. Ik geloof, dat u geen frissche lucht genoeg krijgt. Een autotochtje zou u goed doen." Sheila lachte. „Ik maak geen gekheid." ging Carringlon voort. „Houdt, u van autorijden?" „Ik heb het nog nooit geprobeerd," zei hel meisje. „Ik weet zeker, dat ik het heer lijk zou vinden, maar ik zal het wel nooit bij ondervinding welen." „U zult liet vandaag nog ondervindon, als u wilt, in mijn auto. In plaaU van uw gewone wandeling te doen ik weet. dal u eiken dag op hetzelfde uur gaat wande len, want ik heb u dikwijls zien weggaan, als ik voor het raam zat zult u een ritje in mijn auto maken. Ik heb hem aan kapi tein Derby geleend, sedert hij weer in staat was uit-(a gaan. maar hij krijgt vanmiddag bezoek van een vriend en heelt me juist be- riohl gestuurd, dat hij den wagen niet zal kunnen gebruiken. Nu gaal u in zijn plaats." „O, dank u!" riep Sheila. „Maar alleen, ik „Neen. niel alleen. Ik weet zeker, dat lady Viola Rayne heel graag met u mee zal gaan," zei Carringlon, en in dat gevat zou ik ook van de partij kunnen zijn." Sheila begreep terstond, dal hij om harentwille niet alleen met haar zou zijn meegegaan, maar met de twee meisjes z-ju zijn aanwezigheid geen aanleiding kunnen geven tot gepraat, zelfs niet van de mees', babbelzieke kliek. „Het zou verrukkelijk zijn." zei zij. Maar maar ik vrees, da', lady Ma reden niet toe ral dal i-»dy Viola .meggaaL „Wij zullen zien," antwoordde Carring lon met een vastberaden uitdrukking in z'jQ oogen, die Sheila zeide, dat de kansen in het voordeel van den tocht waren. Zij beëindigde haar werk zonder verd-re fouten en toen zij Carringtons zitkamer ver liet voelde zij zich onverklaarbaar gelukkig. Na de lunch kwam er een briefje boven van lady Viola met een zwaren mantel en een dikken autosluier. „Wat gezellig." stond er in het briefje. „Ik ga mee. Mr. Carringlon raadde me aan iets warms voor u op zooken, voor hel geval u niel geïnstalleerd zijt voor motortochten en dergelijke koude aardigheden. Ik hoop, dal deze dingen vol doende zijn. Wal zullen we praten!' Sheila voelde haar hart warm worden voor lady Viola, toen zij het vriendelijke briefje las en de aardige jas aantrok, die zooveel mooier was dan iel3, wal zij ooit gedragen had. Zij bond den langen chiffon- sluier over haar hoed en vond den groeten luchtigen strik onder haar kin heel flallrus. „Zou hij me zien?" vroeg zij zichzelf af, toen zij naar~beneden ging; en zij was zoo verdiepl in haar eigen gedachten, dal zij bijna legen gravin Karovski aanliep eer zij haar de trap op zag komen. „Wat ziet u er lief uit." riep de knappe vrouw. ,.U ziel er uil of u gaal autorijden „Dat ga ik ook," antwoordde Shoila. „Ik begrijp het al," zei de gravin. ,.U gaat met een van de hotelaulo's mee r.iar het station." „Neen." antwoordde hel meisje glim lachend, „ik het heel wat prettiger uilnoodi ging en ik heb die aangenomen ook." Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 9