UIT DE OMSTREKEN. SPORT. laatste van de 3 adressen behandelen. Hij gaat nu om een beginselzaak. B. en W. stellen voor alleen om dat be ginsel en om geen andere, het verzoek in te willen. Met algemeene stemmen trekt de Raad hierop zijn besluit van de vorige vergadering, om te bouwen im de Kerk buurt, in. De heer Van 't Riet merkt nog op dac- inderdaad vele landbouwers op hot adres aa nGed. Staten hebben geteekend, doch hadden daarbij er niet aan gedacht dat het slachthuis tevens verkooplokaal is. Zij hebben alleen geteekend im het belang der .Openbare school. liet bestuur van den Naai- en Knipcursus wordt voor het jaar 1925, na inzage to heb ben genomen van den stand der kas en yan de rekening, vrijstelling verleend van 'de te betalen huur van het Vereenigings- lokaal. De heeren Van Dam en Van 't Riet zijn voor inwilligen, doch hopen dat het bestuur voor het goede doel steun zoeken zal bij de Ingezetenen. Op een reclame Hondenbelasting van de Erven van den heer Frit&ma te Hoogmade wordt, waar de verordening geen afschrij ving in dit geval kent, afwijzend beschikt. Uitloting vindt plaats van een vijftal obligatiën tot een bedrag van f 1650 van de geldlcening van 1913, oorspronkelijk groot f 40.000 voor de inrichting van het Elec- triciteitsbedrijf e<n de Straatverlichting. Bij de rondvraag vraagt de heer Boot eenige inlichtingen omtrent een plaats ge had hebbende aanbesteding van verschil lende gemeentewerken, t w. vernieuwing van het bruggedek van de brug over de Woud wetering, bestrating van het paarden spoor in den Kerkwcg, het maken van een schoeiing cn het leggen van een duiker. De Voorzatter zegt het bruggedek gegund is, omdat het beneden de raming was. De bestrating van het paarden spoor aanvanke lijk niet. Ingeschreven was voor 72 cent. De raming bedroeg 51 cent. Thans is ge gund, na nieuwe inschrijving voor 55 cent. Een bewijs dat de begrooting wel ongeveer uitkwam en het voer dat geld kon worden uitgevoerd. B. en W. jhebben gemeend, zóó in het belang der gemeente te hebben ge handeld. Voorts vraagt de heer Boot, hoe het Staat met de vernicwing van bet oozaal en torenopgang. De Voorzitter denkt dat de zaak spoedig in orde komt. Wij moeten wachten op dr. Kalf, die gratis advies geeft e.n niet gedwongen kan worden. Ver moedelijk zal de zaak echter deze piaamd nog voortgang hebben. De heer Boot wijst op het gevaarlijke van den 's Molenaars- weg. Er zitten galon in tot aan den Rij weg. Bij uitwijken kan men te water gera ken. De heer Van Leeuwen zegt eveneens, dat reeds ondervonden te hebben. De heer Van T Riet vraagt hoe liet moge lijk is dat vrachtauto's verlof hebben ge kregen om dien weg te berijden, Zonder dat het gemeentebestuur gehoord is. De voorzitter licht een en ander toe en zal zulks nog nader bij Ged. Staten onder zoeken. Hij meent dat er een vergissing in het spel is, of dat er op de vergunning een andere bepaling staat In ieder geval zal hij den gemeente-opzichter opdracht geven de weg in orde te laten maken. De heer Vromans brengt den slechten toe stand van het pad naar het overzetveer ter sprake en vraagt of dit ook door .de ge meente moet worden onderhouden. De voorzitter geeft hierover eenige in lichtingen. De zaak is in behandeling. B. en W. van Alkemade, mede belanghebbenden, weigeren echter in dc kosten van onderhoud bij te dragen. Zoo ook de eigenaars of ge bruikers (gebr. den Hertog). Dc heer Boot zou er wel voor zijn dat de weg daar ter plaatse goed begaanbaar weid gemaakt. Do voorzitter zou daar wel voor zijn, als de gemeente het veer in eigendom kreeg en de baten er van ontving. De heer van 'l Biet is van meening dat de ingezetenen er betrekkelijk weinig ge bruik van maken. Slechts een bepaald ge- leelte. Het zijn meest vreemdelingen die er i!e voet of per fiets passeeren en deze ma ken het pad niet stuk. Hij meent, dat hij die er over rijden wil, ook ma.1r voor het onderhoud moet zorgen. De voorzitter zegt dat het hem verwon derd heeft, dat hot gemeentebestuur van Al kemade wel toegeeft dat het belang bij den weg heeft, doch weigert om iels bij te dra gen in de kosten van het onderhoud De zaak zal echter niet uit het oog worden verloren. De hoer Boot doet de vraag, of, nu de kinderen van de Roomseh-Katholieke ouders in het dorp Woubrugge de school te Hoog made bezoeken, dat kleine aantal pro- testantsche kinderen uit Hoogmade niet met deezlfde auto naar de school te Woubrugge kan terugkomen en die bezoeken Dat zou een groote besparing geven. De voorzitter zegt dat zulks in de bedoe ling van den Minister ligt en wil er over nadpnken, vooral nu de nieuwe schoolin spectie aandringt op een vakonderwijzeres in de nuttige handwerken voor drie meisjes, terwijl het handworkonderwijs goed ging. De heer Boot wil nog geen voorstel van de zaak maken, doch geeft haar R. en W. in overweging, en raadt aan haar spoedig ter hand te nemen. De voorzitter sluit hierop de vergadering. Zwammeidam. De Chr. zangvereeni- ging „Zingt den Heer" alhier, zal op Don derdag 22 Juli a.s. deelnemen aan het te Apeldoorn te houden twoedaagsche con cours in het Koninklijk park het Loo. De vereeniging zal dan zingen in de eerste af- deeling. Als verplicht nummer moet wor den gezongen: „Van een Zwarten Smid", door Th. Verhey, en als eigen gekozen num mer „Lentezang" door Fred. J. Roeske. Naast bovengenoemde vereeniging zal ook de gemengde zangvereeniging „Eendracht maakt Macht" alhier deelnemen aan een groot nationaal concours te Alphen, op Woemdag 4 Augustus. Als verplicht nummei1, wordt dan gezongen: „Wandellied" door Th. Loot's en als vrij nummer: „De Vesper" door L. van Beethoven. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieler, zoon van Pieter Hoogenboom léh van Elisabeth Geraldina van Houle. Ondertrouwd: Gerrit Hes9eling, j.m. 26 jaar le Nieuwkoop en Grietje Sprey, j.d. 21 jaar alhier. Haarlemmermeer. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter Hendrik, zoon van C. van der Kamp en A. van der Breggen. Antoinette Nicolme Maria, dochter van A. P. H. van Amersfoort en C. M. M. Koekman. Quirinus, zoon van A. Buij9 en J. Wijt- vliet. Thomas, zoon van A. van Damme en Y. Mulder. Cornelia Jacoba, dochter van A. van der Groef en C. van Groeningen. Jacob, zoon van Al. van Dongen en A. van den Hoonaard. Gerrigje, dochter van J. Vaalburg en E. M. van Keulen. Wilhel mus Henricus, zoon van P. C. van den Raadt en E. M. Duivenvoorden. Lucia Albertha, dochter van A. J. F. Hooning, en A. E. van Duijvenbode. Maria, dochter van M. Rits en L. Bakker. Maria Cornelia, dochter van J. de Heij en M. C. Rijgersberg. Nicolaas Adrianus Maria, zoon van N. Stokman en P. Rutte. Jozephus, zoon van J. Robijn en H M. Laarman. Gtefritje, dochter van B. II. Struik en P. Dekker. Hendrikus, zoon van Q. C.- Kamp, en G. Heemskerk. Jo hannes Josephus, zoon van J. J. Meijer en A. C. Huiberts. Bertha, dochter van P. B.aams en E Schutte. Wilhelmina, doch ter van A. van Vuuren en W. Resoort. Pieler, zoon van A. Lanser en A. Greven- sleek. Ondertrouwd: J. de Koker, 21 j. en A. van der Linden, 21 j. W. Timmer, 22 j. en K. Keessen, 20 j. A. Elenbaas, 26 j. en G. Pot, 20 j. II. W. Broers, 21 j. en A. M. Versluis, 25 j. A, P. Vogelaar, 29 j. en H, Biesheuvel, 31 j. Gehuwd: N. den Rooijen, 32 j. en M. Ka- bcut, 27 j. K. Baas, 27 j. en J. Smit, 21 j. Overleden: Anna Christina van den Berg, 53 gehuwd met G. F W. den Dekker. Wilhelmina Siderius, 69 j., gehuwd met W. Langhout. Andrics van der Maarel, 20 j., ongeli. zoon van C. v. d. Maarel en H. van Vuurde. Necltje Ilanse, 77 j., weduwe van A. Bakker. Matje Lanser, 19 j., gehuwd met W. Spaans. Door B. cn W. is na gehouden aan besteding de levering van 1250 hectoli ter prima Dominiale Brekerij-Anthraciet op gedragen aan de Amsterdainsche Anthrac.- maalschappij te Amsterdam voor f 1.90 per hectoliter en 1000 hectoliter prima Brech- cokcs I ad f 19 75 per 1000 kilogram, alles fianco station Hoofddorp. ^Aan den heer C. J. Millenaar te Rijk al hier is gegund de levering van 1000 zachte en 1000 harde turven voor resp. f 9.90 en f 8.10 per duizend stuks. Op verzoek van den burgemeester heb ben enkele dames een comité van assisten tie* gevormd voor de uitvoering van de Maagdenrei op Woensdag 21 en Donderdag 22 Juli a.s. ter gelegenheid van het jaarlijk- sche concours-hippique Het zijn de dames:: M. H. P. SlobVee- nendaalf G. RinkelLangereis, J. II. Den- gerinkSturve, M. Th. HeilkerSimons en M. Pcikcma Het plan is dat ruim 100 meisjes in een Jang wit Grieksch gewaad een maagdenrei zullen geven, welke uitvoering ten doel.heeft een symbolische voorstelling te zijn van het ontwaken der natuur bij de komst van den zomer. De lessen worden gegeven door mevr. De- mead uit Haarlem gedurende twee avonden in de week, waarbij gebruik wordt gemaakt van de muziek van Grieg. De deelname'is voldoende; alleen zouden nog enkele meisjes van 68 jaar" kunnen worden geplaatst. Lit de grootere meisjes zal zich eei\ co mité vormen om het damescomité behulp zaam te zijn bij het knippen en naaien der cosluums cn het vervaardigen van eenvou dige sandalen, waarbij levens de medewer king zal worden gevraagd van mej. Otter- loo, de directrice van de nijverheidsschool voor meisjes te Hoofddorp. Katwijk a. d. Rijn. Het zoon (je van W. J. Zwaan geraakte bij het hengelen in den Rijn te water. Door P. v. Egmond, wo nende le Rijnsburg, werd hij uit het natte clement gered door het toesteken van een hengelstok, nadat de jongen al eenige keeren onder water was geweest. Met een nat pak kon hij naar huis gaan. Wij vernemen, dat door de Chr. zang ver. ,,Soli deo Gloria" alhier een verzoek is gericht tot de Kerkvoogden der N.-H. gemeente om de zaal op het Kerkplein te mogen huren voor de repetities. Door verschillende bloehibollenkwee- kers is hier begonnen met tulpenrooien. Waar de meeste tulpen er goed hebben gestaan, vallen de bollen toch niet mede, hetgeen waarschijnlijk te wijten is aan het feit, dat zij den laalsten tijd weinig zon hebben gehad. Behalve dat a.'in het veilinggebouw en terreinen verschillende herstellingen heb ben plaats gehad als: walmuurherstellen, gebouw verven, terreinen verstraten, zijn ook enkele veranderingen of liever gezegd verbeteringen aangebracht in het gebouw. De banken voor de kooplieden zien er thans keurig uit. de telefooncel is verplaatst, waardoor men meer ongehinderd gedu rende de veiling kan telefoneeren, enkele wijzigingen in het kantoor aangebracht, wat ook verbeteringen zijn. Als de veilingen aanvangen is alles in de puntjes. De volgende week zal er voor de leden van verschillende burgerwachten op de Rijksschielbanen alhier onder toezicht van kapitein Bakhuis, toegevoegd aan den in specteur der burgerwachten, gelegenheid zijn schielvaardigheidsproeven af te leggen. Bij het voldoen aan deze proeven wordt, be halve dat men hiervoor een prachtig di ploma krijgt, tevens aan de burgerwacht, waartoe men behoort, voor ieder die het diploma verwerft, 100 patronen voor oefe ning beschikbaar gesteld. Katwijk°aan-Zee. Aan de Zuidslraat heeft de heer D. Haasbroek een manufactu renzaak gevestigd, welke morgenmiddag zal worden geopend. Het is een winkel, die ge- zien mag worden. Het werk is verricht door de heeren G. van Rhijn (aannemer). Schui- lemaker (schilder), gebr. Bloot (zinkwer- kers; en A. G. Haasbroek (electricien). De twee stofvrije vitrines hebben koperen etalage-opstand met glazen platen, en de verlichting met Zeiss-l&mpen geeft een aar dig effect. Men leze verder de annonce in dit blad. Van de Lrawlvisscherij kwarn Donder dag te IJmuiden aan de markt de logger KW 8 met f 151 besomming. Gisteren is de eerste afslag van nieuwe haring gehouden. De prijzen be droegen f 13f 17 per kantje. De haring was echter meerendeels klein van stuk. Lisse. Bevolking over Mei. Gevestigd: G. H. Welling, van Sassenheim; M. van El- ünckhuizen. van Bloemendaal; Th. Grim bergen, van Zoeterwoude; G. P. v. d. Zwet en gez., van Haarlemmermeer, C. W. van Graven, van Londen; J. Klein Tijssink en G. J. Klein Tijssink. van Oldebroek; G. J. van Stijn, van Noordw.hout; A. Malhijssen, van Arnhem; M. v. LeeuwenWarmerdam, van Noordw.hout; W. A. v. d. Vlugt, van Oudenbosch; J. J. Opstal en gez., van Noord- wijkerhout; G. J. v. d. Aleer, van Alkemade; A. II. Eling en gez., van Amersfoort; X. M. Reinke—Veeren, van Leiden; P. Lommerse en echtg., van Haarlem; G. Th. Liglvoet, van Leiden; D. van 't Oever en gez., van Haar lemmermeer; J. Bos, van Den Haag; M. Hoogkamer, van Sassenheim; G. Hollander en gez., van Oldebroék; C. Lodder en gez., van DriebergenCr. J. Rosier en gez van Leiden; M. Quartel, van Dca Haag; P. J. Kleipas, van Dordrecht: G. J. v. Nieuwkoop, van Haarlemmermeer; W. de Wit, van Zoe- terwoude; J. v. Leeuwen, van Zevenhuizen. Vertrokken: J. M. v. Dam, naar Voor hout; C. H. Meeririg, naar Aalsmeer; A. C. Onderwater, naar Noordw.hout; G. P. Ver laan, naar Warmond; II. M. de Zwart, naar Rotterdam; M. de Haan. naar Rotterdam; J M. Toorens. naar Den Haag; C. M. v. d. Mey, naar Noordw.hout; A. Verduyn, naar Dordrecht; J. v. Oosten en gez., naar Haar lemmermeer W. Ilottje, naar Amsterdam; J. C. Rijkelijkhuizen, na.r Lichtenvoorde; J. Wijfje, naar Lichtenvoorde; M. M. Wiüe- man. naar Voorhout; J. Hoogkamer, naar Leiden; C. J. de Vos, naar Leiden; P. A. v. Dril, naar Bergen: C. C. Duineveld. naar Sassenheim; G. v. d. Meercndonk, naar Breda. II. M. Marseille, naar Ilillegoni; C. v d. Lans, naar Noordw.hout; A. Schaap, naar Hillegom-;. C. W. v. Graven, n. Arnhem. Noordwijk. Het jaarverslag der St. Lidwina-Verceniging geeft aan, dat aan contributies werd ontvangen f708,15 en aan exlragiften f212,13. Er werd dit jaar ver strekt 5930 liter melk cn 750 eieren (vorig jaar 3129 liter melk en 222 eieren). Dank werd gébracht aan allen, die voor dit doel steunden. Mej. AI. Alkemade alhier slaagde te Amsterdam voor het diploma Kerklatijn. Burger). S.tand. GeborenAn-> netje, D. van G. Duindam en N. de Jong Quirinus, Z. van W. v. d. Meulcn en N. v. Duin Petrus Wilhelmus Gerardus, Z. van P. II. Zoutenbier en A. AI. Alkemade Christiaan Wilhelmus, Z. van L. P. Smel- link en W. P. de Haas Maria Gerarda Jacoba, D. van Th. J. Mooijekind en C. AI. Nulkes Everardus Johannes Simon, Z. van L. Steenvoorden en M. Hogervojst. Ondertrouwd: Theodorus Johannes van Oosten 26 j. te Noordwijk en Maria van Elk 24 j., te Lisse Getrouwd: 'Cr. Wassenaar 43 j. cn IC. Slats 32 j. J. Duindam 23 j. en L. J. Langemuur 22 j. Overleden: Levenl. aangegeven kind van het mann. gesl van II. A. Brederode en A. G. van Nobelcn Hendrik Admiraal 91 j., wedr. van A. Haasnoot. Noordwijkerhont. In „De Zilk" wordt opgericht een op zich zelf staande R. K. muziekvereeniging naast de reeds beslaande mandolineclub. De heer M., die op visite wilde gaan bij de familie v. d. Z. had 't ongeluk door een luik te zakken, dat over 't keldergat lag. De gast moest eerst worden opgeheschen en zijn gekneusde beenen laten verbinden. De burgemeester van Noordw ijkerhout heeft zich aangesloten bij de deputatie van Noordwijk en is op reis naar Parijs met het oog op den aanleg der auto-renbaan. De vereeniging tot het oprichten en instandhouden van kleine opvoedings-tehui- zen, waartoe behoort huize ,,'t Hoogh" al hier, hield eenc algemeene vergadering De aftredende bestuursleden: mej C M. v. Dis sel en de heer H. Elink%Schuurman werden herkozen, Dc vereeniging neemt in bloei ge stadig toe. ,,'t Hoogh" is steeds flink bezet, doch kampt met een financieel te kort, dat veel zorg baart: daarom stelt de heer H. Elink Schuurman, Keizersgracht 274, Am sterdam, zich beschikbaar lot het in ont vangst nemen van giften. Noerdwijk-aan Zee. Gistermiddag is een auto, bestuurd door mevr. W. alhier tegen een lantaarnpaal, staande in de Hoofdstraat, gereden. Een kind, hetwelk door den schok met de Voorruit van de auto in aanraking kwam, bekwam een onbedui dende hoofdwonde. Mevr. W. kwam met den schrik vrij. De lantaarnpaal wc-rd aanmer kelijk beschadigd. V. d. N.,alhier, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zijn vrouw door een buurvrouw met oen pool; is mishandeld. Een onderzoek wordt ingesteld. Op de Algemeene Begraafplaats is ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen H. Admiraal, deur wachter bij de Herv. Kerk. De notabelen fungeerden als dragers, en achter de familie sloot zich de kerkeraad en de kerkvoogden aan. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. van Haaften, waarna de oudste zoon dankte voor de deelneming. Oegslgeest. Ten huize van atn pen ningmeester, den heer H. W. A. van K.es;-en werd de algemeene jaarvergadering gehou den van de vereeniging „Ziekenvcrpleg.ng voor alle gezindten" alhier. Als voorzitter fungeerde de heer A. Spruyt, die de vergadering opende én een hartelijk welkom sprak. Door de secretaresse mevr. van Riessen, werden de notulen voor gelezen, welke onveranderd werden goedge keurd. Het financieel'verslag van de vereeniging werd uitgebracht door den penningmeester, den heer van Riessen, waaruit wij het vol gende ontleenen: de ontvangsten bedroegen f 1892.86. de uitgaven f 1861.88'*, alzoo een batig saldo van f 30.97s. Op voorstel van den penningmeester wordt van dit batig saldo overgebracht naar de reservekas f 28.38, waarmede een rond ge tal wordt verkregen van f 400. Niettegenstaande deze verhooging is dit bedrag nog steeds veel te laag, om geregeld in de uitgaven te kunnen voorzien, daar jaarlijks de inkömsten op lateren tijd plaats hebben en zoodoende de penningmeester veelal persoonlijk hierin te hulp komt. Deze medewerking werd op hoogen prijs gesteld door de vergadering. De heer Spruyt deelde mede, dat volgens het reglement de bescheiden van den pen ningmeester in de afgeloopen week zijn na gezien. Deze werden in volkdinen orde be vonden. Vervolgens bracht de penningmeester ver slag uit over 'de financiën van het „Bouw fonds", waarvan wij noteerden een voor- deelig saldo van f 178.70. Dit bedrag is in het afgeloopen jaar*in hoofdzaak verkregen met het weiden van schapen. Hiertoe hadden zich wederom eenige ingezetenen* bereid ver klaard, wa'arvoop een hartelijk woord'van dank werd uitgebracht op deze vergadering. In de afgeloopen 5 jadr zijn de lasten van dit fonds van circa f 17000 teruggebracht tot f 5000 waarover groote voldoening werd uit gesproken. Voor deze beide verslagen, welke 14 dagen bij den penningmeester ter visie voor de leden zullen worden gelegd, werd een woord van dank gebracht voor het nauwkeurig beheer. De secretaresse bracht verslag uit over het afgeloopen vereenigingsjaar. Door vertrek uit de gemeente van mevr. Boon, was een vacature ontstaan in het be stuur. Mevr. Schilder werd bereid gevonden deze plaats in te nemen. De wijkverpleegster, zuster Liera, heeft in dit jaar 64 patiënten geholpen; in totaal 1821 bezoeken afgelegd en 43 maal hulp ver leend in de polikliniek van het Wijkgebouw. Het aantal baden dit jaar in het Wijkgebouw genomen, durven "wij niet vermelden, daar dit voor eene gemeente als deze wel wat al le gering is. Van een gelegenheid als deze kan toch zeker een veel grooler gebruik gemaakt wor den. Met grpote dankbaarheid werd melding ge maakt van verschillende geschonken be- noodigdheden, als ook voor de verleende hulp geschonken door den heer II. v. d. Lee- den, zoowel bij dag als bij nacht (beschik king over telefoon). Bijzondere dank werd gebracht aan zuster Liera, voor haar groote ijver en toewijding, waardoor de vereeniging in vele opzichten is vooruitgegaan. Voor dit keurig verslag werd aan de se cretaresse hartelijk dank gebracht. Aan de orde was dan veskiezing van een bestuurslid. Volgens roosier was aan de beurt van aftreding: mevr. Jansen Schoon hoven, die met bijna algemeene stemmen werd herbenoemd. Rondvraag: Op voorstel van mevr. Kort werd na eenige bespreking hel bestuur ge- machliged een commissie van bijstand te be noemen, daar gelijk het aantal inwoners de zer gemeente, ook het werk van het bestuur eene uitbreiding ondergaat. Tijdens de hierna volgende besprekingen, meest van ondergeschikt belang, noteerden wij enkele klachten over uitgeleend mate riaal, waarvan de daartoe strekkende bedra gen van huur of vergoeding niet of heel slecht binnenkomen. Gevraagd werd om aller medewerking. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergade ring, onder dankbetuiging voor de opkomst. Rijnsburg. In tegenwoordigheid van B. en W. had gisteravond de beproeving plaats van de brandkranen, terwijl tevens de hoe danigheid van slangen en andere brand- bluschmiddelen werd nagegaan. Wat dit laatste betreft, bleek alle>s over het algemeen in uitstekende conditie te verkeeren. Ook de brandkranen voldeden uitstekend. Vooral wanneer deze aangesloten was aan de hoofdhuis, zooals o.a. aan den Sandtlaan, weid een behoorlijke straalwijdte bereikt. Waar echter deze buis kleiner is en dus de druk minder, mocht deze wel wat groo- ter zijn. Deskundigen meenen dat in dit ge val alleen een molorspuit een alleszins be- >vredigende oplossing zou geven. Natuurlijk waren weder de noodige be langstellenden op de been. Sassenheim. Tijdens een kort, maar nogal zwaar onweer is de bliksem Donder dagmiddag ingeslagen in drie woningen aan de Poellaan. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor; de materieele schade was vrij groot. Twee telegraafpalen, ook aan de Poellaan, werden geheel verbrijzeld. Dc ledenvergadering van de Sassen- hcimsche Bewaar-, Naai- en Breischool was slee lit bezocht. Mevr. Krijkamp had de leiding. Zij opende de vergadering met gebed, waarna de notu len werden gelezen, die onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna werd het jaarverslag gelezen, waarna de penningm§esleres verslag deed van haar beheer. In de plaats van liet bestuurslid, mevr. Fortuin-Snelleman, die had bedankt, werd gekozen mevr. VisKarstens. De functie van penningmeesteres zal worden vervuld door mevr. v. d. Wildend. Voort. Mevr. Krijkamp sloot de vergadering met dank zegging. Voorschoten. In de plaats van den lieer J. Westmaas, is met ingang van 18 Juni benopmd als assistent aan het station V'cr.-choten van de Ned. Spoorwegen, d heer H. Sikkerman te HoogkerkVterJ. laten. tr" k'-eierwende. Gcvesligde perse: L de Dood van Amsterdam N. Roos me» gezin van Amsterdam A. Knegtmans Rotterdam J. G Vahrmeijer van Reeu- wijk; J. C. E. van Gent van Leiden v van Ni erop van Katwijk J. A Waarden- burg van Veur L. Noordervliet met zin van Leiderdorp G. de Wolff van Mid- delburg J. W. van der Ploeg van Koude- kerk II. J. van Leeuwen van Kalwiit P. H. J. E. Beereboom van Rijswijk -» G M. Bos Van Hazerswoude Ch. H. J de Graaf van Amsterdam J. E. B. Marüi» van s-liage 0.1a Lau van Leiden P. Vink van Öegrtgeest B. Aisten en G Schipper van Upgant Scholt A. Schintz van Bodegraven - S. Droog vaa Hazerswoude II E. M. van Steijn en C G. Duivenvoorden van Alkemade Th. G C. Evers van Liempde A. L. de Bruiji van 's-Hage C. M Raadschclders var Stompwijk A. Nederpelt van Monster - W M. Veldhuijzen van Stompwijk. Vertrokken; AI. M. van Steijn naar Noori wijkerhout J. Onderwater naar Lisse - N. van der Pijl met vr. naar Alphen a. 4 Rijn J. C. van Vliet naar Leiden van den Besselaar naar Ellen J. Leeuw naar Boskoop C. J. M. den Eisen naar Leiden D. Zwanenburg naar Perni> A. G. Vaneman naar Udenhout E. C Veldhuizen naar Mijdrecht N. van dei Nee naar Leiden Th. Grimbergen naa» Lisse E. J. Hilgersom naar Voorhout - A. A. van der Linde naar Zevenhuizen - C. A. van der Alaat naar Leiden C. Slin gerland met gezin naar Warmond A. M C. van der Voorn naar Voorhout P. vu der Geest naar Stompwijk J. B Wesse- lingh met gezin naar Leiden H. v. Ingea naar Heemstede Th AI. van der Weill naar Warmond H. C. van der Poel naai 's-Hage Th. J. Straathof, P. Th. vaa Leeuwen en W. G. van Klink, allen naa Alphen a. d. Rijn Al. van Leeuwen naa Vlaardingen Amb. A. M. van Hetere naar Gouda W. van Scheppingen md gezin naar Alphen a d. Rijn. Burger 1. Stand. GeborenMar tina Rosalia, D. van A. M. Slingerland E. H. Kraan Theresia Cornelia, D vaa A. C. Slingerland en AI. de Jong Auto- nius Jacobus, Z van N. Th. Romijn en (1 J. Zoetemelk. Ondertrouwd: Gerardus Wilhelmus vaa der Poel 33 j. en Catharina Cornelia va der Voort 25 j. Overleden: Johanna Maria van Nicked 30 j. Petrus Brouwer 82 j., wedn. vas Wilhelmina Disseldorp. RECLAME. ZATERDAG 12 JUNI A.S. VOETBAL - WEDSTRIJD Leidsch N.V.3. XbE.D.O. om den Lugdumimbelter Terre.n L F.C., Haagweg. AanvaDg 6 u. d.i Entiee 50. cent. Jongens 25 cent. Voorverkoop B DEVILE, Nieuwe Ryfl 65»J ZWEMMFN. Leidsche Zwemclnb. B ij zonder bede n over de a.?- w-e d s t r ij d e n. Op dc nationale L.Z.-C.-wedslrijden yaa 18 Juli a.s. worden verzwommen de Nw kampioenschappen 4 maal 200 M eslafeü» (vrije slag) en 400 M. vrije slag, beide v<:<! heeren. Nog nimmer zijn deze banen 'J Leiden gezwommen. Aangevraagd is boyea dien nog het kampioenschap popduiia dames. De Haarleinsche reddingsbrigade hetf toegezegd het reddingszwemmen te zui'.e demonstreeren ter gelegenheid van den K.AI. wedstrijd op 3 Juli a.s. in hel Rijn- Schiekanaal. Inzake ons verhaal over het 40-jarig k slaan der L.Z.C meldt men ons nog: „Bij de behandeling van het polosp zegt u, dat „de polo-afdeeling vun De Spvrj man niet afzonderlijk kan beslaan en daarom bij de L.Z.G. aansloot." De zaak echter, dat ook die tolo-afdeeling een zonderlijke vereeniging had kunnen vorD'-1 en zoo bij den Nederl Zwembond uitkom^ Men gaf echter de voorkeur aan aansluip bij de L.Z.C., welke reeds bij den Ni** aangesloten was, omdat zulks meer in belang van de zwemsport en het polo geacht werd". WATERPOLO. Ma»* H—L.Z.C. II '3—0. L.Z.C II ging. met órie invallers «j Rotterdam; niet te verwonderen wa-: t ook, dat van de zoo sterk mogelijke ^,al ploeg verloren werd. Hiertoe .werkte ookJ®- de zeer kiachtige •ebstroorh, waaraan Leidcnaars geheel niet gewend v.mt Voor rust, toen de L.Z.C. m de ,nC^ heid was, weixl die stroom de oorzaak, een dor voorspelers binnen de twee-ine- lijn dreef en dus het water uit moest. 1 werd het 10. Na rust met stroom n waren de Maasmensehen sterker wat w twee doelpunten uitgedrukt weid. ZEILEN. Ds strijd van zesmeters. H ^11 a nd-Be "1 g i Eind Juli zullen op uitnoodiging Haarlemse he Jachtclub drie Ho 11 an zes-meters den strijd aanbinden ieg<?c Belgische zes-meters om een groolen selbeker. welk cm het andere jaar m land en in België verzeild zal worde definitief in het bezit zal blijven va land, hetwelk dezen prijs tweemaal a een of driemaal in het geheel zal - <- gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 6