DONDERDAG 10 JUNI Anno 1926. Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. BINNENLAND. Mo. 20318. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTENTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. In'èasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANT» Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.85, per week ..Tv¥ï"....V. Z. 018. Duiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week „0.18, Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brpngen ter algemeene kennis, dat J. van Loef. te Leiden, en verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Hout markt No. 8. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. 'Leiden, den lOen Juni 1926. VERGADERING van den «GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 14 Juni 1926. des nam. te twee uur. Pe vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een piaalsverv. Voor zitter der Commissie van advies, bedoeld in art 35 van de verordening, regelende den rechtstoestand van de ambtenaren der ge meente Leiden (vacature K. Sytsma). 2o. Benoeming van twee leden der Plaat selijke Schoolcommissie. ..^7) 3o. Benoeming van eene onderwijzeres aan de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs. (119) 4o. Praeadvics op het verzoek van mej. dr L. C. Bolle, om eervol ontslag als lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. (110) 5o. Praeadvies op het verzoek van mej. J. H. ten Holten, om eervol ontslag als onder wijzeres aan de school Zuidsingel B. (111) 6o. Voorstel om aan den onderwijzer aan 'de Jongensschool voor U. L. Onderwijs, L. T. van Zoest, eervol ontslag te verleenen wegens opheffing van zijne betrekking. (120) 7o. Praeadvies op het verzoek van het Be- stuur van het genootschap ..Mathesis Scien- tianun Genitrix", om het kosteloos gebruik van ecnige localiteiten van de Stadsgehoor zaal, voor het houden vin de algemeene vergadering en van de tentoonstelling van door de leerlingen vervaardigde werkstuk ken. (108) 8o. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Duinwater-Maatschappij, om goed keuring tot het aangaan van een geldlee- ning, groot f 250000. (121) 9o. Voorstel tot wijziging der begrooling, dienst 1925, in verband met de kosten van pensioenen, wachtgelden, ongevallenverze kering van ambtenaren enz. (112) lOo. Voorstel tot het aanbrengen van eenige wijzigingen van administratie ven aard in de begrootingen voor 1925 en 1926. (113) llo. Voorstel tot verhooging van eenige posten der begrooting, dienst 1925, waarvan dc raming te laag is gebleken en tot toevoe ging van eenige nieuwe posten aan die be grooting. (123) 12o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de meerdere kosten van verbouwing van het schoolgebouw aan dc Vrouwenkerksteeg en van de herstelling en vernieuwing van den inventaris van dat gebouw. (114) 13o. Praeadvies op het verzoek van het Bestuur der R.K. Par. Jongensscholen onder U.K. Par. Kerkbestuur, om beschikbaarstel ling van gelden, benoodigd voor het inrich ten van een terrein voor het onderwijs- in lichamelijke opvoeding, tevens speelplaats, ion behoeve van de scholen aan de Haar lemmerstraat no. 240 en de Pelikaanstraat no. 20. (115) 14o. Praeadvies op het verzoek van de Leidsche Koetsiersvereeniging „Verbetering zij ons streven", in zake het aanbrengen van keerplaatsen op de Rijn- en Schiekade. (116) 15o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem.-blad no. 18), op het Rijden. (117) 16o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 5 Juni 1879 (Gem.-blad No. 3), betreffende de inrichting cn het be stuur van het Gymnasium der gemeente Lei den. (118) 17o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 18 December 1922 (Ge meenteblad No. 67), op de Hoogere Burger school met vijfjarigen cursus cn de Hoogere burgerschool voor Meisjes te Leiden. (118) 18o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 September 1924 (Ge meenteblad No. 23), voor de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Leiden en voor de aan die Kweekschool ver bonden cursussen. (118) 19o. Voorstel in zake de intrekking van de aan den Directeur van den Geneeskun digen Dienst verstrekte opdracht, betreffen de het ontwerpen van plannen voor den bouw van een gemeentelijk aanvullingszie kenhuis en in zake de verpleging van on- «p minvermogende lijders in ziekeninrich- Imgen. (109) 20o. Vaststelling van een tarief van bij- l?,ra°.en 'le voldoen wegens Ziekenhuisver- Poging vanwege-de gemeente Leiden. (122) Het 65-jarig bestaan der Clir. Jongelings- vereeniging „PredikeT XIIla". Het is al weer geruimen lijd geleden, dat wij melding maakten van het feit, dat op Donderdag 10 Juni het vijf-en-zesLig jaar geleden zou zijn, dal hier Ier slede de Chris telijke J on gel i ngs-vereen„Prediker XII la" werd opgericht. En thans is het reeds zoover en een ieder, die in vroeger jaren lid gewee9t is van „Pre diker" en dat zijn er heel wat! maakt zich op om mede te helpen vieren het der tiende lustrum van de vereeniging, waaraan allen zonder uilzondering niet dan aange name herinneringen hebben en die in zeer vele gevallen een intcgreerend onderdeel van hun Christelijke opvoeding is geweest of, zooals de heer Questroo in het jubi leumnummer van het vereenigingsorgaan hel zegt: „Prediker was en is het instru ment om velen te brengen aan den voet van het kruis." En voorwaar, slechts weinigen zullen thuis gebleven zijn, toen gisteravond, aan den vooravond van den heuglijken gedenk dag, in de groote Sladszaal de .openbare f eestvergadering werd gehouden. Van heinde en ver waren de talrijke Prediker-vrienden samenge stroomd, niet alleen om met elkaar feest te vieren, maar ook om in gemeenschappelijk gebed Hem te danken, Die in al deze jaren de vereeniging naar Zijn wijs beleid had bestierd. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.m. op: den burgemeester, jhr. mr. dr. N. G. de Gijselaar met zijn eclitgenoote, den wethouder J. B. Meynen en mr. dr. J. Sohokking, die bij hun binnentredeh in de zaal met applaus werden begroet. Te ruim kwart over acht werd de bijeen komst geopend met het gezamenlijk zingen van Psalm 103:1, waarna de voorzitter der feestcommissie, de heer C. Allers, voor ging in gebed om vervolgens een woord van welkom te richten tot alle aanwezigen. Het had spr. in de laatste dagen bij de voorbereidende maatregelen voor deze- fees telijkheden getroffen met hoeveel waaidee- ring en soms ook enthousiasme diverse oud leden over „hun" Prediker spraken. Doch ook van andere zijde was alle mogelijke medewerking ondervonden. Een woord van bijzonderen dank richtte spr. bijv. tot den burgemeester en zijn echlgenoote voor hun zeer gewaardeerde tegenwoordigheid als mede tot den heer Meynen, dr. Schokking en ds. Thomas als leden van de Commissie van Toezicht en de diverse personen, die het hunne hadden willen bijdragen tot het welslagen van dezen avond. Spr. eindigde met den wensch uit ie spre ken, dat allen een recht genoeglijken avond mochten hebben. Nadat een dameskoortje onder leiding van den heer J. C. B. Hüner zich in een Vijftal liederen zoowel in koor- als in solozang op zeer verdienstelijke wijze had doen hooren, verkreeg ds. H. Thomas, Geref. predikant hier ter stede, heit woord tot het houden van zijn feestrede. Spr. ving zijn betoog aan met een hartelijken geluk wensch aan het adres der jubileerende vereeniging. Zooals bij iedere felicitatie een dankbare blik in het verloden en een hoopvolle in de toe komst behoort, is het ook met die van spreker. Waarom dan wel het feit van heden reden tot dankbaarheid gaf, zette spr. nader uiteen.1- De vereeniging bestaat niet uit grand-seigneurs of geestelijk-vergevorder den, doch uit eenvoudige leden uit den boe zem van het volk, die tezamen een vereeni ging vormen, die allerminst op physiek ter rein daden van beteeken is heeft verricht of ook ooit verrichten zal. Het waren de bak kers, smeden en de winkeliers, waaruil zij voortkwamen, die 65 jaar geleden „Predi ker" stichtten en daarvoor schamen wij ons niet, doch beroemen wij ons veeleer. Wanneer wij op dit oogenblik eens al de genen de revue konden laten passeeren, die in den loop der jaren aan het hoofd der vereeniging hebben gestaan, dan zouden wij 'slechts een enkele maal den plechlslatigen tred van een weleerwaarde kunnen beluis teren, doch als regel den fermen, krachligen slap van een eerzaam arbeidsman. In alle stilte, zoo zeide spr.. gingt gij uwen weg zonder u aardsche glorie le ver werven en toch neemt gij momenteel een vruchtbare plaats in temidden van het volk en zijt gij velen lot een zegen geweest door het hooghouden van den naam Gods. Stok stijf moeten wij staan, waar het onze be ginselen betreft, tegen verkeerde invloeden van builen, maar diep moeten wij ons bui gen voor den troon Gods en Zijn heilig aan gezicht. Onze stad is in meer dan één opzicht ook een „ville lumière; komen niet van heinde en ver van over groole zeeën 's werelds grootsle geleerden herwaarts? En in die zelfde stad hebben wij nu reeds 05 jaar lang mogen werken. Leden van „Prediker", zoo riep spr. uit, vele jaren van jong, frisch van God geze gend en bezielend leven zijn U nog toege- wenscht. Laat steeds de Bijbel temidden van „Prediker" staan, zooals ook Uw schrif telijke naamgenoot in het midden van de Bijbel staat. Laat het heerlijk licht van Gods Woord op Uw harten schijnen, laat het zijn ook uw voedsel van uw eeuwig leven en belijdt het met geheel uw ver stand, geheel uwe ziel en geheel uwe krach ten, daarbij bezield met een heilige stout moedigheid onder biddend opzien tol God. Spr. besloot zijn welsprekende rede met het Schriftwoord uit 1 Corinthe 15: „Zijt dan standvastig, onbeweeglijk, altijd over vloedig in het werk des Heeren. dan zal Uw arbeid niet ijdel zijn in den Heer". Nadat het applaus, dat op deze rede volgde, was bedaard, was het woord aan de heeren Jan Rameaux (viool) en H. de Lange (piano), die achtereenvolgens eenige mu ziekstukken ten gehoore brachten, die alle een uiterst dankbaar onthaal vonden en luide werden toegejuicht. Wanneer wij hier van één nummer willen noemen, dan is het wel de „Berceuse" van Godard, die inder daad heel goed gespeeld werd. Een glanspunt van het programma vorm de ook het optreden van den bekenden voor drachtkunstenaar, den heer J. Feyten, die voor de pauzo een gedicht van Da Costa uit 1848 en daarna een geestige satire op een uitvoering van een dorps-rederijkers kamer voordroeg, eveneens met overweldi gend succes. Ook het dameskoortje onder leiding van den lieer Hüner bracht nog eenige mooie liederen ten gehoore, hetgeen het publiek blijkens het hartelijk applaus op de juiste waarde wist le schatten. Het was reeds ver over elven, toen deze uitstekend geslaagde voorbij oenkomst door den heer Quesbroo met dankgebed werd "gesloten. De dag van heden was geheel en a-1 aan de jubileumfeesten gewijd. Hedenmorgen om half tien vond men een groote schare leden en oud-leden in het vereenigmgsgebouw in de Janvossensleeg bijeen. Vroolijk wapperde de rood, wit en blauwe vlag van het gebouw als een sym bool van de verknochtheid der vereeniging aan het Huis v^n Oranje. Het inwendige van het gebouw leverde al een zeer kcurigen aanblik op en deed het werk van de feestcommissie alle eer aan. In lange rijen stonden in de groote zaal de tafels aan geschaard,'overdekt met smet teloos wit laken, waarlegen het frissche groen der palmgroepen prachtig afstak. Hier en daar- stonden de oud-leden in groepjes bijeen oude herinneringen uit het voor velen grijs verleden ophalend en me nigmaal viel het uit de gesprekken op te maken, dat zij nog altijd aan hun „Pre- diker"-tijd als aan een bijzonder prettige terugdachten. Te circa kwart voor tien werd de bijeen komst geopend met he<t gezamenlijk zingen van Psalm 146 1 en 4, waarna de heer Allers voorging in gebod om vervolgens Pre diker XII voor te lezen en allen hartelijk welkom te heelen op deze plaats, in het bij zonder de aanwezige leden van de Com missie van Toezicht en het eere-lid der ver eeniging, dr. Los, die bereid was gevonden een herdenkingsrede uit te spreken. De 10de Juni heeft voor elk tegenwoor dig of oud-lid een bijzondere be teekenis, doch de dag van heden heeft dit wel in zeer sterke male, omdat thans mannen, die elkaar in jaren niet gezien hebben, weer bijeenkomen- in het hun zoo welbekende milieu. Voor alles echter moeten wij. zeide spr., dankbaar zijn jegens God, Die ons in al deze jaren leidde en daarom hoopt spr. ook, dat de geheele feestviering moge staan in het teeken der dankbaarheid. Tenslotte heette spr. ook nog welkom de afgevaardigden van zustervereenigingen om daarna het woord te geven aaii dr. F. J. Los. Ilerv. predikant te Amsterdam tot het hou den van zijn herdenkingsrede. Spr. ving zijn betoog aan met op le mer ken, dat er in 's menschen leven oogenblik- ken voorkomen, die spr. momenten zou wil len noemen. Een van deze momenten was bijv. liet moment der stichting thans 65 jaar geleden in het perceel Middelstegracht 2. Hoeveel momenten hierop volgden, weet spr. niet, daar hij de vereeniging eerst leer de kennen in het gebouw aan de Hoog- landsche Kerkgracht, toen zij reeds 22 jaar oud was. Na nog eerst een tijd gevestigd te zijn geweest op twee zolders in de Rijn straat, werd eindelijk het tegenwoordige ge bouw aangekocht, zij het dan ook niet in den vorm van heden ten dage. Een ander moment is nog de instelling van de lustrum vieringen. En een moment zou spr. het ook willen noemen, toen de apostel Paulus in Caesarea voor den Koning sprak over het woord „Het is het hart, dat welsprekend maakt", waarmede hij het uitgebreide net van het Evangelie over de geheel gevulde zaal wierp en Koning Agrippa zeide: „Gij beweegt mij bijna een Christen te worden". Dit toch was een groot succes voor Paulus, al mag dan ook worden verondersteld, dat Agrippa de volle beteekenis van. het woord „Christen" niet besefte. Agrippa stond als het ware tusschen twee krachten in, door de eene werd hij gebonden, door de andere getrokken, doch het was met hem ook „Ik zie het betere, maar ik volg het mindere". Een Prediker-lid is in zekeren zin le ver gelijken met dienzelfden Agrippa. Een lid moge nog zulke prettige herinneringen bij zich dragen aan den tijd van zijn lidmaat schap of daardoor een goeden op de Bijbel gekregen hebben, dit is volgens spr. niets waard, wanneer niet daarbij komt, dat dat lid inderdaad een Christen in den waren zin des woords geworden is. Het laatste en bosle moment zou spr. ech ter willen noemen het sterven en het ver rijzen uit deze wereld van narigheid naar Gods lichtende troon. Feeslgenooten, zoo eindigde spr., dat is het allerbeste moment. Dit schenke God U en mij. Na deze luide toegejuichte rede nam de voorzitter der Jonge lingsvereeniging, de heer L. Questroo de leiding van de bijeenkomst over om daarbij aan te vangen met een woord van-oprechte hulde aan de feestcom missie, die hier zulk kranig werk had ge leverd. Hierna stelde de heer Q. de gelegen heid open om het bestuur te complimen teeren. De heer P. Mazurel, eere-voorzitler en voorzitter der oud-leden-vereeniging, opende de rij der sprekers, die vooral wees op den rijken zegen Gods, welke de vereeniging de jaren door heeft mogen ontvangen. Van harte hoopte spr., dat de vereeniging met de vermeerdering van het aantal jaren ook in krachten zou toenemen. Als blijk van waardeering schonk spr. namens de ver eeniging van oud-leden een uitbreiding van de electrische licht-iristallalie, hetwelk, zoo als spr. ooi ijk opmerkte, in den laalslen tijd voor menschen op 70-jarigen leeftijd, niet meer toeliet in de psalmboekjes te lezen. Namens de Jongelieden- en Knapenver- eenigingen., onderafdeelingen van de Jon- gelings-vereeniging, bood de jongeheer Berg man het bestuur de ontwerp-teekening van een vaandelkast aan, daar de kast zelve nog niet gereed was, hetgeen door den heer Questroo namens het bestuur dankbaar weixl aanvaard. De afgevaardigde van de Jongelings-ver- eeniging „Obadja", de heer Kouwenhoven, bood namens zijn vereeniging de beste wen- schen voor den voortdurenden groei en bloei van „Prediker" aan. Hierna verkreeg de heer Boehmcr als voorzitter van de Zondagsschool, eveneens een onderafdeeling van de jubilaresse, het woord, die het Zondagsschool-werk bij het bestuur warm aanbeval cn den wensch uil- sprak, dat voor „Prediker" nog vele jaren mochten zijn weggelegd en dat zij daarbij sieeds indachtig mocht zijn aan liet Schrift woord „Laat de kinderen tot mij komen en verhindert zn niet". Namens de Jongelings-ver. „Dient den lieer" sprak de heer Retel tenslotte even eens de beste wenscherr# voor de jubilee- rende vereeniging uit. De hoer Questroo dankte alle sprekers af zonderlijk voor hun welgemeende woorden. De heer Mazurel, nogmaals den kansol betredende, wijdde eenige warme woorden van hulde aan den heer Warraenlioven, die reeds 51 jaar zijn be9le krachten aan de vereeniging had geschonken. Spr. verklaar de zijn medewerking sieeds op hoogen prijs te hebben gesteld. Leden en oud-leden, zoo zeide spr., hebben dan ook gretig 'deze ge legenheid aangegrepen om U op dezen dag een stoffelijk blijk van hun waardeering aan te bieden in den vorm van een wandelstok met zilveren knop. Moge het U, aldus spr., vergund zijn met behulp van dezen slok nog menigmaal Uwe schreden Prediker-waarts te richten. (Luid applaus). Nadat staande door alle aanwezigen twee coupletten van het Vercenigingslied gezon gen waren, werd, op voorstel van den heer Mazurel besloten telegrammen van hulde te zenden aan II. M. de Koningin en den op richter, den heer J. J. II. Burger, die wegens omstandigheden verhinderd was aanwezig te zijn. Nadat nog spoijtaan twee coupletten van het Wilhelmus gezongen waren, kwa men vriendelijke jongedames met zwaargc- laden bladen broodjes en andere' eetwaren aandragen en werd oen aanvang gemaakt men den koffiemaaltijd, die door hel be stuur werd aangeboden. Dat hierbij een pretige, ongedwongenf echte Prediker-stem ming heerschle, behoeft geen betoog. Na af loop bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen, totdat om ongeveer halfeen het signaal „opbreken" voor den tocht naar Kijkduin werd geblazen, waarheen het ge zelschap zich per ex'ra-lram begaf. Hier werd gezamenlijk het diner gebruikt, terwijl vanavond in het gebouw Janvossensleeg tot l>esluit van de feestelijkheden een intieme feestavond zal worden gehouden. Hierop komen wij morgen nog nader terug. De asphalteering van het Noordeinde. Nadat de voorbereidende werkzaamheden die geruimen tijd duurden waren afgeloo- pen is men begin dezer week begonnen met het aanbrengen van het wegdek van z.g. „Dammann" asphalt. Het werk wordt uit gevoerd door de Cemenl-ijzerfabriek Wit- tenburg, Singel 168, Amsterdam en ge schiedt onder onmiddellijk toezicht van den opzichter J. Leget Sr, De stof die over de straat wordt gebracht beslaat uit boogovenslakken in lieete teer gedrenkt, een donkergrijze ietwat kleverig vetacktig aanvoelend poeder. Eerst is de straat geheel waterpas gemaakt door de in zinkingen te vullen met bazaltgruis en-teer waarmede ook de gaten in de Singels wor den gevuld voor er teer overheen gebracht wordt. Daarna wordt zooala men op de Wilt - poortsbrug reeds kan zien, er een betrek kelijk dunne laag poeder overheen gebracht waarbij er nauwkeurig op wordt gelet dat BINNENLAND. Een adres tier Ned. Vereen, van Spoor- e* Tramwegpersoneel aan den Minister vaa Waterstaat. BUITENLAND. Eenige besluiten Ier Volkenbondsraad*, zitting. Hoofdelijke steiuming onder de Engelschê mijnwerkers over ie staking? Ernstig spoorwegongeval in Znid-Afrika. de bedekking absoluut' effen is. Daarna wordt cr met een wals over de deklaag ge gaan. Is deze daardoor stevig en regelma tig tot een compacte massa geworden, dan gaat er nogmaals een laag van het pre paraat over heen en daarna wordt het eerst finaal met een zwaren wals bewerkt totdat de deklaag geheel hard is geworden en na eenige dagen rust voor het gebruik geschikt is. Voor diploma A van het Esperanto-* examen slaagden mej. S. J. Iloope en l« heeren F J. v. d. Meyden, J. A. J. Saunitr en G. W. L. Monné, alhier. Het 17e lustrum van liet Collegiunl, Theologicum Quisque Suis Viribus is gis teren en vandaag geheel volgens het ge-* publiceerde program gevierd. Ongeveer 400 gezinshoofden uit Drie* Ocloberstraat, Magdalena Moonsstraat en nog enkele andere stralen hebben reeds door het stellen van hun handleekening in stemming betuigd met hel adres inzake een badhuis, door het besluul' van „Tuinstad- wijk" tot den Ra,ad gericht. De lijsten met deze hand teeken ingen zijn ten stadhuize gedeponeerd, Men deelt ons mede, dat er dezen zomer weer een reeks avondconcerten in den tuin van Musis Sacrum zullen worden gegeven. Zoodra het rooster definitief is vastgesteld, zullen wij daarover nadere mededeelingen doen. Heden bezoeken de leerlingen van de 6de klasse A. on B. van de school van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Geni trix" het museum van Schoone Kunsten, de kathedraal en het öl3dhuis te Antwerpen, onder leiding van den: heer H. van Baten burg. Gisteravond was het circus Amard uitverkocht en het succes weer groot. In den afgeloopeu nacht is ingebroken bij J. G. B., Witte Singel 22. De dief of die ven zijn binnen gekomen door van een deur een pen uit te boren, waardoor de deur zonder veel moeite kon worden geopend. De buit is niet groot geweest. Uil een lessenaar werd alleen een bedrag van f 25 vermist, Vermoedelijk heeft de dief of hebben de dieven onraad vermoed en hebben zij voor zij alles hadden doorzocht de wijk genomen. Hedenvoormiddag reed een Hagenaar, de heer F., langs het Rapenburg Westzijde in de richting Breeslraat met een motorfiets* Op het duozitting zat mevrouw F. De man .nam een draai in de richting Breeslraat, toen zijn vrouw hem er op attent maakte, dat ze rechtuit moesten, de Prinsessekade af. De bestuurder ging nu zwenken en re^d den verkeersagent Van der Tuuk, die voor de Gijzelaarsbank wa3 geposteerd, en niet op deze zwenking bedacht was, legen het lijf. Deze sloeg op den grond en kreeg eenige kwetsuren, die, volgens de verklaring van prof. Van Calcar. die aan den patiënt- de eerste geneeskundige hulp verleende, niet ernstig waren. Mevrouw F., die van het duozitling viel, verkreeg een lichte verwonding aan den arm. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij de Arbeidsbeurs op 8 Juni 1926, bedroeg in totaal 430, tegen 8 Juni 1925 ia totaal 513. Zegelrecht van cassabons. Het schijnt, dat bij velen nog steeds de mcening heerscht, dat <assabons, welke bij de betaling van A contant gekochte zaken worden afgegeven, niet aan zegelrecht zijn onderworpen of dat dezei bons niet aan zoo danig recht zijn onderworpen, wanneer daarop voorkomt een aanduiding als: „Geen kwitantie", „Geen bewijs varv betaling". „Volgbriefje alleen geldig op dag van af gifte" en dergelijke Noch het één, noch het ander is juist, wanneer deze 9lukken betrekking hebben op een aankoop van meer dan 10 gulden. Volgens artikel 34 Ic der Zegelwet 1917 zijn- alle stukken, welke bestemd zijn om bij de betaling te worden uitgereikt, aan het zegelrecht van 10 cent onderworpen en daarbij is het onverschillig of de stukken al dan niet eenig bewijs voor de betaling opleveren en eveneens of ze al dan nie* onderteekend zijn.

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 1