n. seis in fe sturen, en trouwens 's zomers zijn er altijd veel minder kinderen die meedoen, dan speelt men liever buiten. Suze/Bavelaar. je behoeft maar -I goede oplossingen te zenden om vgrtneld te wor den; ik geef altijd 7 of 8 raadsels op. dan kunnen jullie uitkiezen. Bewaar die nieuwe raadsels maar, totdat ik er om vraag;. Corrie Broers, ik ontving nu ook nog Je brief van verleden week, want als je dien pas 's Woensdags had bezorgd, was hel na tuurlijk te laat. Nu weel ik dus welk een boek je hebt gekregen, ik geloof we), dat ik dat boek in mijn jeugd eens heb gelezen. Henny Hulsbergen Henning, dus het :eisje naar Amsterdam kon doorgaan, en je hebt daar, lees ik uit je blief, een heerlijk dagje gehad. Nu zal het weer. hoop ik. spoedig zoo worden, dat de tocfht naar Noordwijk en jKatwijk ook kan plaats hebben, de echte zomer zal toch wel eenmaal komen. .Viertal uit Warmond. De 2 Oudshoorns en de 2 Breedijken zien, hoop ik, altijd wel als ik hen beantwoord in de correspondentie met dezen naam. Ik ben benieuwd wat er 9 Juni te voorschijn zal komen, ik hoop een heeleboel krielkippetjes en dat allen in le ven zullen blijven. Koos Brouwer, jij schrijft mij ook al over kuikentjes, ja ik hoop ook voor je dat ze allen in leven zullen blijven, maar het weer is niet altijd gunstig voor die teere diertjes. Woont je zuster ook in Leiden? kom jc dus dikwijls in dien mooien tuin? Anine van den Broek, is jouw boek zoo mooi, heb je er zoo van genoten? Ja er zijn vervolgen op dat boek. Misschien lees je die later ook nog wel eens. Nellie, Bertha en Lucas Mulder, hadden .jullie verleden weëk ook alle drie ingezon den? Als ik alle drie had ontvangen, dan zou ik je stellig wel geantwoord hebben, ik herinner mij nu niet meer precies uit mijn hoofd, alles wat ik verleden week ontving, dat begrijp je zeker wel, ik krijg zooveel brieven, lel maar eens het aantal namen der brieven. Nico van Wijk, is je broertje zoo ziek ge weest, neen hoor, dat is alles behalve gezel lig in huis, als er eefTziöKè is, dan is direct alles anders, dat ben ik volkomen met je eens. Jaantje Lek, wil je voortaan ook mijn naam op het couvert schrijven, dan welen ze aan het Bureau „L. D." voor wie de brief is. Suus de la Ric, zeker vind ik den Haag een mooie stad "en 's zomers als het echt mooi weer is, geniet ik er van om met een boek in het Haagsche Bosch of in de Sche- veningsche Boschjes of aan zee te'.gaan zifc- (ten. daar zit ik dan soms uren lang en ge- 'niet van natuur en buitenlucht. Ali de Groot, waar is je vriendin, het is zoo vreemd, dat al een paar maal enkel jouw brief uit het couvert te voorschijn komt. het was altijd geregeld van jullie alle- 'bei een brief. Mien en Jozef Hanno, het is waar, de regen was welkom voor boomen en planten en landerijen, maar wel jammer als de re gen dan juist den gebeelen Zondag valt als ieder vrij heeft en eens wil gaan wandelen of zoo. Martha en Jo Overvliet, ik ben de beide Pinksterdagen in Den Haag gebleven, den dag daarna was ik in Leiden. Jullie hebt het je met Pinksteren dus ook maar gezellig ge maakt in huis met gasten; dat kon toch ook best. Annie de l'Ecluse, ben je naar Haaylem geweest? je kent de Haarlemmerhout dus ook, vindt je die niet mooi? Nu, aan het einde van de Haarlemmerhout, in de Span jaardslaan ga ik nu spoedig een week lo- geeren, het is daar prachtig, zoo geheel builen. Nelly Lezwijn. zoo, heb jij „Een jolig zes tal", als prijs gekregen? De titel voorspelde je zeker al een vroolijk boek Ben je uilge- .weest met Pinksteren? Emanuel Eljou. je hebt genoegelijke daag jes in den Haag doorgebracht, dat zie ik wel uit je brief. Ik heb geen zin op dien roltrap in de Bijenkorf te gaan. zulke dingen laat ik aan de jeugd over. Vindt je „Sneeuw witje" geen mooie operette? Hannie Mieloo, nu hoop ik de volgende week te lezen, dat de koorts niet meer is teruggekomen en voor goed afscheid van je heeft gepopaeji* dat i* *1 heel verve-. lend, dan eens goede dagen en dan opeens weer die akelige koorts. Jasper en Arie Koevoet, groot gelijk, het was verleden Zondag weer: blijf maar thuis daar is het beter dan buiten, ik zal dit raad seltje bewaren, maar verder nog wat wach ten alsjeblieft, tot ik er om vraag. Cor van der Ham, goed hoor, voorlaan verwacht ik dus 2 brieven, ook dien van jou, tenminste 2 zendingen raadseloplossingen, maar je behoeft er volstrekt met altijd een' brief bij te schrijven; als je lust hebt om wal te vertellen, dan is het ook goed. Annie en Marietje Kwaadgras, ik feliciteer Annie hartelijk met haar verjaardag, je zal wel een prettigen dag hebben: Het was niets rrg. dat jullie een week over 9loeg: zoove- len ontbraken de vorige week. Aardig raad seltje van die briefkaart', ik heb iels- derge lijks wel eens meer gezien, je kunt het niet gelooven. vóór dat je het hebt gezien. Leendert; Theo en Betsie Elderhorst. toen ik elf jaar was. is er eens een photo ge maakt van de klasse op school waarin ik toen zat, die photo heb ik nog altijd en ik vind het wel grappig 0m daar nog eensnaar te kijken. Maar ik begrijp best, dat je niet iedere keer, als et weer een photo van de schoolklasse wordt genomen, die kunt koo- pen. Marie Vrïjbloed, je mag gerust nog een paar jaar meedoen, als je plezier er in hebt probeer het maar eens. Clazina van Venetie, dat weet je wel. je mag gerust eens overslaan en zeker met bij zondere dagen. Neen hoor, ik ben nog niet aan het kleedjes breien, ik doe meer fijn haakwerk dan breiwerk, 's Winters brei ik veel dassen, sokken en kousjes voor een uitdeeling voor armen. Herman Zaalberg, dat was iets droevigs wat je mij moest schrijven, dat je grootmoe der is overleden, is deze grootmoeder heel oud geworden? Ik heb mijn grootouders geen van allen gekend, die waren alle vier al overleden, toen ik werd geboren. Willem en Jan Overduyn, ik hoop datje vader nu weer beter is, zoodat je hem in de huiskamer kunt gezelschap houden in plaats van aan zijn bed. Die manier van leidsels maken op eehe klos ken ik wel, zo doen het ook wel op eene kurk met spelden er op. Ge zellig niet' waar, als er orgel wordt ge speeld en je daarbij kunt zingen. Matje de Jeu mag ook gerust meedoen en mij schrijven, dat vind ik best. Geertje Booin, ik weet' heel goed waar je ligt. want ik ben wel eens een keertje bij Nellies bedje geweest. Prettig hè, om tel kens bezoek te krijgen. Greta Hakker, lig jij dicht bij Geertje? dan kan je gezellig samen .praten. Heb ie van alles om mee te spelen en na te teeke nen, en om handwerkjes van te maken, dan heb je altijd wat te doen. Ik hoop niet. dal er weer brieven op het laatste oogenblik zijn bezorgd, zoodat ik ze pas de volgende week ontvang. ^.Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1 De regen. 2. Een tamboer. 3. Een doorn van een haag om worsten die gerookt worden vast te binden. 4. Buitenzorg, buiten, zorg. 5. Hóoge boomen vangen veel wind, hen, el. gang, weven, viool, mode. 6. Een spijker onder aan een schoeD. 7. Lamp, lam. 8. Kaas, aak, Ka. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jan Wassenaar, Mientje van Itiesseu, Nettie van Riessen, Wim Teljeur, Jannetje Teljeur, Liesbeth Barnouw, Jaap Barnouw, Ali de Groot, Leendert Elderhorst, Theo Elderhorst, Betsie Elderhorst, Geertjo' Boon, Matje de Jeu, Greta Hakker, Corne Broers (2 brieven), Nellie Broers, Nico v. Wijk, Suus de la Rie, Nellie Mulder, Ber- thaNMulder, Lucas Mulder, Lena de Vlees houwer. Michela de .Vleeshouwer^ JVilly de Neys, Jan Smit, Koos Brouwer, Annie van den Broek, Margaretha Sierag, Semieri Voorbrood, Johanna Voorbrood, Marie Af- - fourtit. Cornell's Blaauw. Hannie Mieloo, Piet Kükler, Marie Kükler. Lena Kükler, Marie Vrij bloed, Nelly Lezwijn. Jasper Koevoet, Arie Koevoet, Emanuel Eljon. Martha Ovendiet, Jo Overvliet, Catharina van Egmond, Jaantje Lek. Jozef Hanno, Mien Hanno, Frans Schimmel, Willen* Overduyn, Jan Overduyn, Leen Oudshoorn. Gerbrand Breedijk, Greetje Breedijk, Keel tje Oudshoorn, Cor van der Ham. Willen van der Ham, Piet Nieboer, Annie de l'Ecluse, Henny Hulsbergen Henning, An nie Kwaadgras, Marietje Kwaadgras, Her man Zaalberg, Suze Bavelaar, Clazina van Venetie, Adrie van Dijk, Cornells van der Lelie. RAADSELS. Voor allen om nii te kiezen, de grooteren i, de kleineren 3. I. Ingezonden door Emanuel Eljon. Verkrijgbaar in een manufactuurwinkel: en rag, dnab. ponjosek, venigovheclen, dels pen, laanned. Ingezonden door Marie Wijnbeek. Mijn eerste is lekker, mijn tweede biedt een schuilplaats voor zon en regen, mijn geheel draagt mijn eerste. Hl. Ingezonden door Truus Janson. Hoe diep is de zee IV. Ingezonden door het viertal Kouprie. Mijn geheel is een instrument met sna ren van. 3 lettergrepen; mijn 1ste is geen vrouw, mijn 2de is een muzieknoot; mijn 3de is een meisjesnaam. - ft V. Ingezonden door Nico van Wijk. Een plaats in Noord Holland van 13 let ters. 5, 6, 7, 8, is een jongensnaam, 9, 10, 11, 12, 13 is een herbergier. 11, 10, 12 is iets van een korenhalm. 1, 2, 3, 4, is een man. iVT. Ingezonden door drietal Uittenbogaard. 'k Weet een woord van 9 letters, Vrienden, 't wijst een. voorwerp Man. Dat men voor gebruik of sieraad Menigmaal ziet voor u staan. 2, 8, .4 dient bij het visschen 4, 1, 2 is een metaal, 3, 6, 8, 5 is voor kindren Meest een zeer gezocht onthaal. 4, 6, 9 is een diertje, 't Is een welbekend insect. Hierbij 8, 2 wordt een bouwstuk. Dat meestal tot sieraad strekt. Wie te 3, 6, 9, 4 komt, Heeft gewis niet al te veel, 1, 2, 3, 4 is een vloeistof, 5, 1, 2 eèn lichaamsdeel. Als ge 't hieruit nu wilt raden, Doet ge ons een groot plezier. a VII. Ingezonden door Jozef Hanno. Welk insect duidt door zijn naam aan, hoe hij zich voortbeweegt. VIII. Ingezonden door N. N. Ik ben een edel metaal. Geef mij een staart dan wordt ik een stad in Zuid-Hol land. f mTm.- im -- i

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 20