UIT DE RIJNSTREEK. Burnerliike Stand v. Leiden. SPREEKCEL. f Intrede ds. Mondt te Leiderdorp. Ds. H. Mondt te Nijega en Ellahuizen, hoopt Zondag 25 Juli a.s. afscheid te nemen van de Ned. Heir, kerk te Nijega en Zondag 1 Augustus d.a.v. zijn intrede te doen te Lei derdorp na bevestigd te zijn door ds. H. W. Lcvink van Scharnegoutum. Remonstrantsche Broederschap. Gistermorgen om 10 uur opende dr. Fetter de eerste zitting met een rede. Het jaarverslag zegt o.a.: Vatten wij de verslagen der gemeente samen, dan mogen wij het afgeloopen jaar zien als een van ge leidelijke en gezonde ontwikkeling. Het to- iaal aantal leden is, sombere voorspellingen ten spijt, met ongeveer 150 gestegen, voor het eerst weer sinds eenigen tijd. Stellig is dit mede een gevolg van normalen groei der meeste gemeenten. Ook het vele dat ter ver steviging van het gemeenteleven overal wordt ondernomen, duidt in dezelfde rich ting van onbewuster willen en streven. Dciarna werden uitgebracht de verschil lende aanvullingsverslagen, o.a. van de cu ratoren van het seminarium, waaruit bleek, dat zes mannelijke en negen vrouwelijke studenten de lessen van den hoogleeraar volgen. Twee vrouwelijke studenten werden in het afgeloopen studiejaar tot proponent bevorderd. De gewone financieele voorstellen tot steun van noodlijdende gemeenten werden zonder veel discussie aangenomen, evenals eenige wijzigingen in het beheer van meer administratieven aard. Aan de orde komt het voorstel over het toegankelijk stellen der algemeene vergade ring voor afgevaardigden van Remonstrant sche vereenigingen en voor hulppredikers. Op voorstel van den heer Van Stolk uit Rotterdam wordt besloten de geheele zaak van erkenning en afvaardiging van do „kringen" aan te houden tot het volgend jaar. Aangenomen wordt de toelating van hulp predikers, voorloopig nog met adviseerende slem. De uitslag der verschillende stemmingen is, dat benoemd zijn: tot voorzitter der ver gadering in 1927 ds. W. J. Wegerif van Utrecht, tot ondervoorzitter dierzelfde ver gadering dr. L. J. van Hoik van Utrecht; tot lste secretaris dr. G. D. Sax van Oude We tering; tot 2de secretaris ds. L. B. Houlgast van Boskoop; tot leden der commissie tot de zake der Remonstrantsche Broederschap mr. A. J. van Royen te Amsterdam en de heer W< J. Fortuyn Droogleever te Utrecht; tot curatoren van het Seminarium dr. G. E. W. van Hille te 's-Gravenhage en dr. C. E. Hoovkaas te Rotterdam; tot lid van de com missie voor de Remonstranten in do ver strooiing ds. J. Beyerman te Meppel. De gekozenen nemen, voor zoover aanwe zig. allen hun benoeming aan. Dan komt aan de orde het voorstel tot regeling der pensionneering der predikanten. De boekhouder der Broederschap, de heer f. van Hoboken Azn., Ie Rotterdam, deelt nee. dat thans, nadat nog eenige giften van gemeenten en particulieren zijn ingekomen, in totaal van het benoodigde bedrag voor de voorgestelde pensionneering aanwezig is de ?om van f 115.000. Het nog te vinden bedrag is dus thans reeds gedaald tot ongeveer f 95.000. Er zijn nog wel verschillende moeilijk heden, b.v. in verband met vroeger gegeven legaten aan de bestaande weduwen- en weezenbeurs. Ook zijn er meerdere gemeen ten, die de bxh procent bijdrage, behalve hetgeen reeds aan de Broederschap wordt afgedragen, zeer hoog vinden. Ook zijn er gemeenten, die reeds voor haar predikanten met levensverzekerings maatschappijen een overeenkomst hebben gesloten. Moeten deze polissen geconti nueerd worden? Zoo komen er meer moeilijkheden en be zwaren, ook van administratieven aard Het voorstel wordt echter warm verdedigd door de pensioencommissie. Het geldt hier een eerezaak voor de Broederschap. Als de naam van de kerk iets beleekent. dan mo gen wij onze predikanten niet. na een leven van harden en zwaren arbeid, pensionnee- ren met een bedrag van f 1500. Het geheele voorstel wordt nu in beginsel in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Een dit jaar te. houden tweede Alg. Ver gadering zal een en ander uitwerken en reglementeeren. De vergadering wordt hierna verdaagd. Leeraren R. H. B. S. In de te Utrecht voortgezette algemeene Vergadering van de Vereeniging van Leera ren aan R. H. B. S.-cn is o.m. besloten tot het zenden van de volgende telegrammen: 1. aan den minister van financiën: „De algemeene vergadering van de Vereeniging van leeraren aan R. H. B. S.-en verzoekt Uwer Excellentie leeraren, die wegens te laat ontvangen van hun traktement uitstel hebben gevraagd voor het betalen van be lasting, vrij te stellen van het betalen van 6 pet." 2. aan den minister van Onderwijs: „De algemeene vergadering van de Vereeniging van Leeraren aan R. H. B. S.-en verzoekt Uwer Excellentie maatregelen te willen ne- Jflen, dat de achterstallige salarissen en toe lagen der leeraren zoo spoedig mogelijk wor- uitbetaald." Ned. Herv. Kerk. j r i e t a Te Amsterdam (vacalure- us. Poot): L. Boer, te Vriesseveen; A. A. J^nszeimann, te Wassenaar en J. G. Ste- Aouwer. te Weesp. Deroepen: Te Vreeswijk: P. Hof- uxie te Noordwijkerhout; te Maassluis voez.)- G. Grootjans. te Heerjansdam. I irBenomen: naar Rauwerd (Fr.): Oterdoom, te De Rijp en Graft. Geief. Kerken. D eroepen: te Batavia: J. Ubels, te Kn e te Nieuwendam (Amsterdam- oro) en te Krommenie: H. Hollrop. cand. bchjuren tij Joure: te Oldenhove: H. car.d. !e Zandeweer; te Ba- rcrh«- r r ^«nc'ra. (e Stheveningen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt: voor Kooien: W. A. Wier- singa, to Wormer. Doopsgez. Gemeente. Beroepen: te Drachten-Urelerp: M. A. Hylkcma, te Veendam. Hersteld Evang. Lnth. Gemeente. Beroepen: te Helder: J. C. V. van Bemmel, te Hoorn. Alphen. Burger! ij ke Stand. Beval len: M. Th. van Engelen geb. v. Dolder d. P. Hoogeveen geb. Wijnbeek z. E. v. Leeuwen geb. Erdhoff z. W. G. Schuller geb. Karsemeijer d. N. Henry geb. Nagte- gaal z. T. Hekkema geb. Gortzak A H. G. Hogenboom geb. Jansen z. C. M. v. NiekeTk geb. Ru ijs z. J. M. Verburg geb. Wingelaar d. Gehuwd: A. Schouten jm. 23 j. en A. Blauw jd. 18 j. W. Verruijt jm. 27 j. en R. v. Wijngaarden jd. 29 j. Overleden: W. van Halm echtgen. ran A. de Vlaam 45 j. G. Huffner 67 j. E. G. v. Engelen jd. 7 mnd. Ingekomen en vertrokken personen: C. Nikken, Pr. Hendr.slr. 69 uit Woerden. J. Splinter, Lindenhovenstr. 51 uit Zwam- merdam. Ma. Vink eehtg. van J. Splinter uit Bodegraven. J. W. Groen in 't Wout, Zuideinde 22 uit Leimuiden. J. B. Hooij- mans, Ridderbuurl 57 uit Zwolle. J. Nag- iegaal en gezin, Gouwsl.weg 13 uit Boskoop. D. v. d. Ham. Jaagpad 1 uit Zevenhoven. J. v. Kuijk, Kr. Aarweg 3 uit Voorscho ten. P. Davelaar, Steek ter weg 59 uit Vleuten. N. Hoogendoorn echtg. van P. Davelaar uit Vleuten. Th. J. Straathof, Ridderbuurt 77 uit Zoeterwoude. W. G. Klink, Ridderbuurt 77 uit Zoeterwoude. H. v. d. Berg en gezin, Zuideinde 32 uit Zoeterwoude. J. G. Prins. Hoorn 89 uit Alkemade. D. A. de Rooij, Steekteiweg 59 uit Diemen. T. Metselaar echtg. van J. Laffree, Kerkvaartsweg 47 uit Waddlnx- veen. E. A. G. Wijfje, Hoorn 121 uit Zevenhoven. H. J. Buising, Pr. Hendr.str. 23b uit Gouda. Th. van Velzen echtgen. van P. J. de Goede, Hoorn 410 uit Koude kerk. Vertrokken: P. Slaal en gezin naar Ha- zerswoude. N. H. v. Haarlem en gnzin naar Leiden, Leliestr. 37. J. J. v. d. Knijff en gezin naar Rijnzaterwoude. K. de Labi je naar Rockanje. T. Delver en gezin naar Bodegraven, Zuidzijde 61. M. C. de Blanken naar Woubrugge. H. Schellingerhout naar Hazerswoude. Aa. Rietkerk naar Hazcrswoude. J. H. Grif fioen haar Wassenaar. P. Zevenhoven en gezin naar Ter Aar. G. Veerman en gezin naar BreukeJen-Nijenrode. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke dc afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 2de helft der maand Mei: Brieven Binnenland: 1. Jac. Reechvoorf, scheepmaker, Zwammerdam; 2. Drukkerij J. J. Groen en Zoon, nr. 601, Leiden; 3. De partement van Oorlog, Den Haag; 4. J. Hilarides, gem.-ontvanger. Den Haag. Briefkaarten Binnenland: 5. J. Koster, Leliestraat 22, Brandstoffen6. Schipper A. Cove, schip genaamd de Hoop, verder II. In 't Veld, Haarlem. Ter gemeente-secretarie werd gister morgen door B. en W. aanbesteed lo. het ophoogen en bestralen van gedempte sloo- ten met daarmede in verband staande wer ken langs de Wilhelroinaslraat en 2o. hel uithakken, egaliseeren en bestraten van een gedeelte Aarkade. Er waren totaal 10 in schrijvingen, waarvan de uitslag als vclgl was: A. M. de Wit, Raamdonksveer massa f8427; G. Streefkerk, Tienhoven perc. I f 4650, II f 4325, in massa f 8975; F v. d. Poll, Amsterdam, perc. I f 4598, II f 4523, in massa f9121; P. Dekinga, Amsterdam, perc. I 14760, II f4400, in massa f9160; F. A. van Vugt, Gorinchem, in massa f9246; J. Gesman alhier, perc. I f4795, II f4687. in massa f 9482; J. Vonk alhier, perc. I f 4900, II f4870, in massa f9770; J. W. de 3ruijn, Schelluiden, in massa f9846; W. Versmis, Aann. Mij., Amsterdam, perc. I f5500, II f4700, in massa f 10.100; A. Timmer, Wil- lemsdoi p, perc. 1,14895, perc. II f 5440, in massa 110.330. Bodegraven. Zondagmorgen, geheel aan het einde van de godsdienstoefening, weerklonk plotseling in de achterste rijen der kerkgangers een gedempt geroep „brand, brand", dat alras door anderen werd 'over genomen en oogenblikkelijk de aandacht de aanwezigen naar het achterste deel der kerk trok. Dikke rookwolken drongen door de paden naar voren en trokken voor het orgel langs het ruim der kerk binnen. Oogenblikkelijk ontstond achterin een ern stige consternatie. Men drong om het kerk gebouw te veriaten. Door het kloeke optre den van enkele personen en de geruststellen de medcdeelingen van den koster kon echter een paniekstemming direct worden tegen, gegaan. Er bestond dan ook geenerlei ge vaar. Wat was het geval? De electrische windvoorziening haperde, zoodat met de hulpblaasbalg het orgel werd voorzien. Echter was de electromotor niet stopgezet en dientengevolge was deze warm geloopen, waardoor de omgeving met een dikken rook wa9 gevuld. Deze motor is opgesteld onder de orgelgalerij naast den hoofdingang der kerk, zoodat de rookwolken in een oog wenk de kerk vulden. Toen echter de stroom was afgesloten, was alle gevaar voorbij en kon ook de kerk rustig worden verlaten. Men begrijpt, dat een ernstige catastrophe had kunnen volgen, indien werkelijk vuur was ontstaan. Immers de zijdeuren der kerk waren gesloten en alle kerkgangers, zeker bijna een duizendtal per sonen zouden dan lang9 den brandenden ingang de kerk hebben moeten verlaten. Thans is gelukkig alleen een kleine mate rieel e schade het gevolg. Een aantal inwoners onzer gemeente had een kwart lot gekocht in de Staats loterij, waarop nu de prijs van f 100 000 viel. Voor ieder beteekendc dat een buiten kansje van ongeveer 1600 gulden. Opgave post-chèque- en girodienst over de maand Mei: Aantal stortingen 616, bedrag f 123113.09; aantal uitbetaalde cheque's 220, bedrag, bedrag f68991.75. Boskoop. Zaterdag kwamen in de Dorpsstraat alhier twee auto's met elkander in aanrijding, met het gevolg, dat de ben zinetank van één der auto's werd inge drukt, waasdoor de inhoud verloren ging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zondag werd het 4-jarig zoontje van den heer B. alhier door een wielrijder over reden. Met eenige hoofdwonden werd do kleine door een voorbijganger opgenomen en aan de ouders teruggebracht. De wiel rijder bekommerde zich niet om den kleine en reed door. Zaterdag zakte een auto, geladen met kruidenierswaren, uit Den Haag, op de Zijde alhier bij het uitwijken in den kant Door eenige aldaar werkende arbeiders werd de auto gelost en het gelukte hen den wagen weer op den vasten wal te brenggn. Hazerswoude. De vastgestelde kiezers lijst bevat de namen van 1976 kiezers voor de Tweede Kamer, 1958 voor de Provine. Staten en 1883 voor den Gemeenteraad. De gehouden collecte voor de Zending in de Ned -Hen'. Kerk heeft opgebracht f 74. Burger 1. Stand. Bevallen: P. A. Vogelaar, geb. Van der Hoeven, D. A. v. Elswijk geb. Loomans, D. M. Zaal, geb. Koetsier, D. W. Boting. geb. v. Rhijn, Z. Gehuwd: A. J. Duindam 31 j. en A. Alkemade 27 j. Koudekerk. Voor de gehouden aanbe steding door B. en W. voor het bouwen van een autogarage e.a. bij de dokterswoning kwamen de navolgende inschrijvingen in: G. Sepers, Hazerswoude, f2230; J. van Jie- verden f 2093, en N. van Diggele f 1845, al len wonende te Koudekerk. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Vanwege den ring „Koudekerk en Omstreken" van de Jongclings- en Meisjes- vereeniging op Geref. grondslag zal in den boomgaard van den landbouwer J. D. R. in den Lagewaard een openlucht samen komst worden gehouden. Verschillende spre kers zullen optreden. De datum is voorloo pig vastgesteld op 9 Juni. De heeren Ant. van Egmond en G N. J. Koot herdenken dezer dagen, dat zij 25 jaar geleden respectievelijk tot voorzitter en bestuurslid van den Hondpdijkschen polder werden benoemd. De collecte voor de zending gehouden in de Ned.-Herv. Kerk heeft opgebracht ruim f 90. Ongewenschle gasten hebben 's nachts een bezoek gebracht bij den landbouwer A. K aan den Rijndijk, 's Morgens vond men alle deuren open. Waarschijnlijk is men ge stoord geworden, daar niets vermist wordt. Leiderdorp Gevonden voorwerpen: Een gouden medaillon; en een leeren tasehje, in houdende een numm'erbewiis van en woon wagen. Inlichtingen zijn Ier secretarie tc beko men. Gemeenteraad. De voorzitter, wethouder De Brurjne, opent de vergadering met gebed. De voorzitter deelt mede, dat de burge meester door ongesteldheid verhinderd is de vergadering te presideeren en dat dit nu voor de eerste maal is in da 36 jaren, dat de burgem. bij een raadsvergadering afwezig is. Hij hoopt, dat de leden het opr. niet lastig zullen maken. Daarna worden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Wordt ter tafel gebracht en gelezen: 1. Mededeelingen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Leiden; 2. Een schrjjven van "den heer N. Kook dat hij zqn benoeming tot lid van de Com missie tot Wering van Schoolverzuim aan neemt. 3. Een proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ontvanger, waar uit blr,kt, dat in kas aanwezig ia en moest zijn f976.46 en bg de Bank van Neder 1. Gemeenten f 18076.42; 4. Een missive van Ged. Staten ten geleide van de goedgekeurde wijziging der begrooiing, dienst 1926. De voorzitter deelt mede, dat in de vaca ture var. hoofd der openbare school tftdeljjk ia benoemd de heer H. G. Brussee, te Rqne- burg, op wachtgeld gesteld onderwgzer. Aan de orde ia nu vaststelling van de nieuwe politieverordening, in verband wanr- med6 de voorzitter het advies voorleest van de Gezondheidscommissie te Alphen aan den Rqn en waaruit blgkt de weascheljjkheid om de verordening nog aan te vullen met eeu bepaling, inzake wering van kinderen, die lijdende zijn aan mazelen, kinkhoest, oog ziekte, tuberculose^ enzi. op de scholen en andere inrichtingen voor kinderen. De voorzitter deelt mede, dak sedert da rondzending onder de leden, nog eenige wgzigingen zjjn aangebracht in verband met bovengenoemd advies pn de Bioscoopwed welke wijzigingen worden medegedeeld. De heer Groenendijk wil in de verordening vastleggen, dat B. en W. geen vergunning kunnen geven om dea Zondaga te venten, waartoe wordt bealoten en artikel 2 ge wijzigd, terwijl op voorstel ook nog een wijziging wordt aangebracht in een artikel van het hoofdstuk Zedenpolitie De heer Vervark vestigt de aandacht er op, dat ds roods vlaggen bij de Leider- dorpsche brug niet goed geplaata worden. De voorzitter zal hier aandacht aan schenken. Ook wil de heer Vervark in artikel 47, inzake losloopende honden, de daar genoemde uren vervangen door; een uur na zonsonder gang tot een uur voor zonsopgang; waartoe wordt besloten. Op voorstel van den heer .Van Leeuwen zullen honden, die op verboden Uren zonder geleide rondloopen, worden opgevangen. De beer Klaver vraagt inlichtingen over enkele artikelen en bespreekt enkele dingjan omtrent de uitvoering van de verordening door de politie. De voorzitter merkt op ,dat dit niet ter zake is. De heer De Graaf zou de bepaling, fn- zake dekking van vee willen laten vervallen. Waar niemand dit ondersteund, wordt dit verder buiten behandeling gelaten. De verordening wordt aldus gewijzigd vastgesteld. Aan de orde is nu de stichting van een gemeentelijke noodalachtplaats. De voorzitter leest een schrijven voor van den directeur van den Keuringsdienst van Vee en Vleesoh, waaruit blijkt, dat de gemeente voor 1 Juni 1927 een noodslacht- plaats moet hebben. B. en W. stellen daarom voor om voor dat doel een stukje grond te koopen van den heer J. D. ran 't Riet in Achthoven, en daarop bedoelde slachtplaats met eon verkooplokaal enz. te plaatsen. Over de plaats van het slachthuis ontstaat eeu discussie. De heer Groenendijk wil het langs den Hoogmadesche weg hebben. Na breedvoerige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten van den heer J. D. van 't Riet het stukje grond te koopen alsmede ook het stukje, dat de gemeente thans van dien persoon huurt, en gebruikt wordt als gemeentelijke opslagplaats, resp. voor f4 en f3 per Meter. B. en W. stellen voor aan de personen, die thans het gemeentewerk hebben, een opgave van de kosten van den bouw van de noodalachtplaats te vragen. De heer Groenendijk en de heer Klaver vinden publieke aanbesteding beter. Het voorstel van B. en \V"., in stemming gebracht, wordt met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren De Graaf, G. A. de Bruine en M. P. Splinter, verworpen. Eet voorstel van publieke aanbesteding, waaraan slechts de gemeentenaren kunnen' deelnemen, wordt aangenomen. Op voorstel van B. en W. wor4t voor aankoop van den grond, stichting en inrich ting van gebouw, een crediet toegestaan) van hoogstens f 6000. Daarna worden eenige wijzigingen aan gebracht in de begrootingen van 1925 en 1926 en de betrekkelijke besluiten model D. vastgesteld. Bij de rondvraag zegt de heer Groenendijk gehoord te hebben, dat het kleine brand- spuitje bij de Doesbrug was verkocht voor f25. De voorzitter zegt, dat dit br) B. en W. niet bekend is en du3 niet waar kan zijn. Do heer Klaver bespreekt de plaatsing van bluschmateriaal en geeft B. en W. in overweging wat brandbluschmateriaal aan den Zjldijk te plaatsen. B. en W. zullen dit nader overwegen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Waddingsveen. Burerl. Stand. Geboren: Martje, d. van A. de Rooij en M. Toekema Gijsbert. z. van G. J. de Rui ter en P. Reijm Antonia Cornelia, d. van C. F. van Vliet en A. Chr. M. Naber. Overleden: M. van Oort, 4 jaar. Gehuwd: G. Vermeulen en A. Trimp J. Groen en D. Schep. - Lijst van onbestelbare brieven, van welke de afzenders onbekend zijn: Raad van Arbeid, Delft; De Greeve, Kleiweg, Gouda; Willie Trappmann, Ketwig. Bij het correspondentschap der Ar beidsbemiddeling staan weder als werkloos ingeschreven een tweetal grondwerkers. Zwammerdam. In het hotel de „Rus tende Arend" alhier, vergaderden de inge landen van den Dam- of Binnenpolder onder deze gemeente. Tegenwoordig waren 13 ingelanden of ge machtigden, le zamen uitbrengende 71 stemmen. De Yoorz. de heer T. Hooflman opende met een woord van welkom, waarna de Secretaris de notulen der laatste buiten gewone vergadering voorlas, die onveran derd werden goedgekeurd. Daarna werd overgegaan tot het onder zoek der rekening van ontvangsten en uit gaven over 1925, bedragende aan inkomsten f 3302.23 1/2. aan uitgaven f 2389.61 1/2 en alzoo sluitende met een batig saldo van f912.62. Overeenkomstig het rapport van de com missie van onderzoek, beslaande uit de hee ren J. H. van Dobben en C. W. Hoogendijk, werd tot ongewijzigde vaststelling van ge noemde rekening besloten. Eveneens werd vastgesteld de begrooting voor het dienstjaar 1926, met een bedrag van f 49377.39 aan inkomsten en uitgaven. Tengevolge van het in de buitengewone vergadering aangenomen voorstel om tot 'n andere wijze van bemaling over te gaan, n.l. door middel van een ruwe otiemotor, werd besloten de omslag met f 1 per H.A. te Terhoogen en alzoo voor 1926 te bepalen op f 7 per HA., uitmakende over een uitge strektheid van 45096—75 H.A. een bedrag van f3156.77. Aan het bestuur werd voorts de noodige machtiging verleend tot onderahandsche aanbesteding of tot uilvoering van werken in eigen beheer en lot af- en overschrijving uit den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting. Tot leden van de commissie voor het on derzoek der in het volgend jaar af fe leggen rekening werden gekozen de heeren. J. van den Ban, J. Hooftman en A. Hoogendoorn, en tot hunne plaatsvervangers de heeren J. Burggraaf, J. Verburg en J. H. de Bruyn. Nadat bij de rondvraag nog eenige ge stelde vragen omtrent het gewijzigde be malingsplan werden beantwoord, sloot de Voorz. met een woord van dank de verga dering. TIJDSCHRIFTEN. Het Juni-nummer van het prachtige jeugd tijdschrift „Zonneschijn" bevat ook ditmaal weer een schat van alleraardigste kinder lectuur. Medewerking aan dit numrae* vao leenden o.m.: Rie Cremer, N. r. Hichtnm, Anton Pieck, David Tomkins, Agathe Snellen en tal van andere schrVere en schrijfsters van naam. NIEUWE UITGAVEN. Van A. W. Bruna Zoon's Uitg. Mijl te Utrecht, ontvingen wq: „Mamina", door H. Rider Haggard, prqti gecart f 1.25. „Geheime Dienst", (Uit het leven van Geoffery Gill, detective}, door Ivans. Prijs ingen. f 1.25, geb. fl.90. Van D. A. Daamen's Uitg. M'rj. te Den Haag: „Jobjes avontuurlijke Jeugd", door G. Schrijver. Van W. L. J. Brusse's Uitg. Mijl. te Rotterdam: „Muurschilderingen", door Plasschaert, n». 31 afbeeldingen. „Onze disch", door H. Ellens, met 31' afbeeldingen. Van G. B. van Goor Zonen, Uitg., Gonda: „De vraagbaak voor iedereen", door Geer- ling, prijs ing. fl.35, geb. fl.90. Van W. Zwagers Boekdrukkerij en Uitg.- bedrqf, te Rotterdam: Zakwoordenboek Nederl. Esperanto, be werkt door A. Blok; prijs f0.45. Esperanto Zakwoordenboek (bride uitga ven: Bsperanto-Nederl. en Nederl.-Esperanto te zamen) prijs f0.75. Van W. J. Thieme Cy., Zutphen: „Axon de Fries", geschiedkundig verhaal, door S. D. Le Fèbre, leeraar R.-kweekschool Heerenveen. met illustraties van Pol Dom. Van de firma Holkema Warendorf. te Amsterdam: „Het wenkende licht", door A. S. Hut chinson, prijs ingen. f2.90, geb. f3.75. „Onze evendieren". karakterstudies, door H. Vcrstivncn, met Ruize-rijmen van C-ha- rivarius. Prrja in den handel, geb. f 2.50. ONDERTROUWD: M. Noort, jm. 28 j. en A. Sira, jd. 30 j. J. M. Homberg, wednr. 51 j. en M. A. C. Keereweer, jd. 28 j. P. Wakka, jm. 26 j. en L. G. Menijn, jd. 21 j. J. P. M. Goddrjn, jm. 24 j. en Th. M. Straathof, jd. 25 j. J. Segaar, jm. en J. E. van Voorthuyzen, jd. J. van der Wilk, jm. 23 j. en G. de Mooy, jd. 23 j. J. J. Breëdeveld, jm. 25 j. en E. H. O. Vreeburg, jd. 27 j. A. van der Veen, jm. 27 j. en A. H. Blonk, jd. 25 j. F. Rijsbergen wednr., 38 j. en G. van Leeuwen, jd. 36 j. H. Pijnak ker, jm. 23 j. en M. H. Verhoogt, jd. 23 j. R. Zandvliet, jm. 20 j. en A. M. J. V. Wijk, jd. 21 j. A. P. Hollemans, jm. 22 j. en W. F. Bruinsma, jd. 25 j. J. M. Volders, jm. 28 j. en E. P. W. Pe terzen, jd. 24 j. J. Labordus, jm. 24 j. en S. Slegtenhorst, jd. 22 j. A. Kouwenberg, jm. 42 j. en O. C. Smits, gesch., SI j. J. Cramer, jm. 30 j. en W. Karsteng, jd. 24 j. G. Philippo. jm. 23 j. en M. J. O. Neuteboom, jd. 24 j. S. G. Klomberg, jm. 29 j. en W. jergsma, jd. Het „Eigen Gebouw" van Bloemhollen- cnltnur. De heer Nic. Bos, te Katwijk aan den Rijn, meent uit onze „Indrukken uil hel Parlement der Bloembolienkweekers" te mogen opmaken dal wij voorstander zijn van het plan-Hilegom en daarom critiek hebben uitgeoefend op de houding van het hoofdbestuur. Hij acht het noodig zulks in een uitvoerig schrijven uiteen te zetten en neemt de gelegenheid te baat er een weinig beknopte verdediging van het plan-Haarlem of Heemstede dooreen te vlechten. Wij kun nen dat echter niet opnemen omdat wij onzerzijds met geen enkel woord genoemde plannen hebben aangevallen. Wij stelden slechts in het licht, gelijk tal van sprekers dat op de vergadering deden, dat het hoofd bestuur voortdurend hel plan-Hillegom ter zijde heeft geschoven en van de aanvanke lijk gedane twee aanbiedingen alleen Haar lem heeft toegelicht, hetgeen on9 een volko men onjuiste manier lijkt om den leden een zuiver inzicht te verschaffen. Met onze voorkeur voor één dier plannen heelt dat niets te maken; zells zou die voorkeur wel eens anders kunnen zijn dan de heer Bos meent. Eén ding hebben wij hieraan nog toe te voegen. En wel dit. Op denzellden dag van het plaatsen onzer „Indrukken" schreef de „Nieuwe Rolt. Crt." o.m.: „De indruk werd dan ook gevestigd, dat het hoofdbestuur zoodanig aan Haarlem hangt, ale plaats van vestiging in het eigen gebouw, dat het het overbodige moeite acht aan andere plannen de noodige aandacht t» schenken. Vooral op de Dinsdag gehouden vergadering bleek dit bij de discussie zeer sterk. En naar wij meenen is het hoofdbe stuur er Diet in geslaagd, afdoende aan te toonen, dat dit niet het geval is. Formeel kan het gelijk hebben, dat elk bestuur het recht heeft zijn eigen meening naar voren te schuiven, doch dit sluit niet uil, dal het serieuse plannen van anderen ook met den noodigen ernst behandelt." En „Haarlem's Dagblad" zcide o. m „Nadat „Spaar en Ilout" verleden jaar was afgewezen, heeft het hoofdbestuur, tactisch handelend, het Botman Mooy-terrein er tus- schen geschoven. Het zeer begrijpelijke ver zet tegen dit laatste bleef niet uit." De Stadsieiuigingsdienst. Een bewoner van Tuinstadwijk klaagt erover, dat het meermalen in verschillende E traten van deze wqk voorkomt, dat de vuilnisman niet komt, tengevolge waarvan de vuilnisbakken den geheelen dag voor de deur staan. Het gevolg hiervan is weer, dat het vuil, 't zij door de baldadige jeugd, 't zij door den wind op de straat terecht komt en vaak in groote hoopen bp elkaar in een hoek Van de straat ligt Gaarne zag bovengenoemde Inwoner daar in verandering gebracht 3—a

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 7