COUPONS INAVA LANDEN EN VOLKEN DER VREEMDE WERELDDEELEN In Land, Stad, Dorp en Woning Heerscht de Velo-waschmachine als Koning. DE LEIDSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING. VROOM DREESMANN - LEIDEN DINSDAG EN WOENSDAG VerkoopdepötLeiden, Breestraat 33. Telefoon 1873. Door het geregeld gebruik van Tandpasta krijgt men Tanden als parelen Amerika, Australië, Oost- en West-Azië, Afrika en de Poolstreken HET LEVEN DE ZEDEN EN DE GEWOONTEN De resultaten'van de overige wedstrij den, waarvan ons bijzonderheden bij ge brek aan een volgboot ontbreken, waren als volgt: H a n d i c a p-k 1 a s 9 e D (overdckle kiel en middenzwaardjachten): 1. Narmada (eig. H. II Tieleman, st. J. W. Ilenny) in 1 u. 20 m. 1 3.; 2. Marijke (eig.-st. B. J. M. Leis) in 1 u. 22 m. ■S3 s. 45-kwadraat kruiserklasse: I. Walla (eig.-st. P. Bon Czn.) in 1 u. 9 m. 45 s.; 2. Coppcklock (eig.st. C. D. Schud- deboom) in 1 u. 10 m. 5 3.; 8. Ariël (eig. A. v. d. Goot en M. Koert, st. M. Koert) in 1 u. 13 m. 10 s. Regenboogkla s s e: 1. Jan (cig.-st. A. Roothoofl) in 1 u. 20 m. 48 s.; 2. Dolfijn (eig.-st. II. H. GarbrechU in 1 u. 2G m. 38 e 3. de Lcede (eig. L. Doedes; et. W. v. d. Mey) in 1 u. 27 m. 3? s.; 4. Maas (eig. Kon. R. en Z.V. „de Maas", st. W. J. Hoffman) in I li. 27 m. 40 s. Gaai en Meteoor staakten gedurende de race den strijd. Vrijbuiterklasse: 1. Vrijbuiter (eig.-st. P. Bon Czn.) in 41 min. 11 sec.; 2. Lumey (eig.-st. de lieer Beekhuis) in 42 min. 50 s. Paul Jones, Jonker Cabeliau en Simon de Danser kwamen niet aan de start, terwijl Sam Cornclisse opgaf. Na afloop der wedstrijden had aart boord van de „Volharding" de prijsuitreiking plaats, hetgeen geschiedde door den vooor- izitter van „Hollandia", den heer jlir. mr. E. C. U. van Doorn, die er zijn spijt over te kennen gaf, dat er geen inschrijvingen wa ren binnengekomen voor de Treub-klasse. Zulks temeer waar hiervoor een bijzonder fraaie prijs beschikbaar was gesteld. Tot slot sprak spr. den wensch uit, dat dit een volgende keer beter mocht zijn om vervol gens allen een hartelijk „tot weerziens tot het volgend jaar" toe te roepen, waarmede allen met een spontaan applaus instemden. CRICKET. Uitslagen. NEDERLANDSCHE CRICKET-BOND. Ie klasse: Rood en WitP.W: Rood en [Wit wint met 5 wickets. H.C.C. II Hilversum: draw. 3e klasse B: Leidsche C. C.II. D. V. S„ HI: draw. Phoenix IIAjax II: Phoenix II wint met 57 runs. Overzicht. Goed cricketweer hebben wij1 .dit Bei zo en nog geen enkelen wedstrijddag gehad, maar zoo slecht als gisteren was het toch nog niet geweest. Regen en nog eens regen, mei het gevolg, dat een groot deel der vastgestelde wedstrijden of niet werd ge speeld of niet werd beëindigd. In Leiden W6rd AjaxV.R.A. bijv. niet eens begonnen, want reeds vrij vroeg kwamen de aanvoer ders overeen, om de zaak maar als ver- ragend te beschouwen. Een verloren dag derhalve, daar verregende wedstrijden niet opnieuw worden vastgesteld. In twee ontmoetingen in de eer'te klasse wero er slechts gespeeld, waarbij alleen aan de Spanjaardslaan in Haarlem, waar P.W. te gast was, een beslissing werd verkregen. Ea gasten zaten voor 70 aan den kant, waar na R. en W. er 71 Gij elkaar klopte voor het verlies van 5 wicket». In Den Haag bij H.C.C. IIHilversum bracht men liet niet verder dan de innings der bezoekers. Toen werden de palen op geborgen, zoodat do strijd onbeslist bleef. Achter Pomona werd zoowaar nog ge speeld tussclien de buien door en zelfs had do Leidsche, op oen totaal van 123 met nog 4 wickets irj, handen, een goeden kans om het totaal van H.D.V.S. III (136) te passeeren en zoodoende een beslissing op (fo eerste innings re krygen, toen de regen vóór de zooveelste maal het staken van den wedstrijd noodig maakte, en er vóór het verstrijken van den speeltijd niet meer opnieuw kon worden begonnen. .Voor bijzonderheden verwijzen wij naar het verslag. Even echter de opmerking, aat het ons niet erg duidelijk is, waarom Metisch, die den opgooi won, verkoos te gaan fielden op een nat vdd en een slecht wicket, waarop natuurlijk Veeleer de bats- man in het voordeel is. Het ware beter geweest eerst zelf dat voordeel ta kiezen in de hoop, dat later op den dag die bal betei' te hanteeren zou zijn. In Den Haag verloor een zser zwak Ajax II officieus met 57 runs op de eerste innings. .Wij meenen echter, dat het officieel wol een inningsnederlaag zal worden. Eerst te 2 uur werd begonnen, met de afspraak om het spel te staken als het slecht weer zou worden. Tot een dergelijke afspraak waren beide aanvoerders vdfkomen gerech tigd en wanneer de wedstrijd zou zijn ge staakt, zonder opnieuw te worden herval; zou de uitslag een draw zijn geworden. Volkomen in strijd met deze afspraak was het, dat men tijdens de Poenix-innings, de de umpires tusschen haakjes: Phoenix- 6pelers liet beslissen of er al dan niet gespeeld zou worden. Dat moge in normale gevallen tot de competentie van de umpires behooren, wanneer onder zeer ongunstige weersomstandigheden wordt gespeeld onder een bepaalde afspraak tusschen beide aan voerders, dan hebben zij ook alleen de be slissing en dan gaat het niet aan dat één der partijen zich aan deze afspraak onttrekt Juist door de beslissing der umpires te erkennen, heeft Ajax II o.i. zichzelf een iuning3noderlaag bezorgd, want Phoenix had ongetwijfeld het recht om Ajax II voor de tweede maal naar de wickets te sturen. De weigering van den Ajax-aanvoerder, die zich daarbjj beriep op de bij den aanvang gemaakte afspraak, staat o.i. gel(yk met een opgeven van den strijd. Dat de houding van Phoenix bijster sympathiek is, kunn.n wij niet zeggen, 't Is not cricket! Voor den wedstrijd zelf zie men het verslag. Phoenix IIAjax TL Phoenix II wint mot 57 runs. Nadat lot 2 uur is gewacht op een althans klein beetje behoorlijk weer gaan de Leide- naars batten. De innings brengt met G ex tra's echter het schamele totaal van 30 op. Kruyff en Van Goor ieder 7 en verder een serie eenen en nullen. De bowlingeijfers der Hagenaars waren uit den aard der zaak heel goed. Lob. 15, Everard 410. Bors- bomn 0G. Phoenix 2 klapte er, dank zij een goede 21 van Lob, 12 van Marquis. 10 van Star- renburg en maar liefst 20 van mr. Extra, wat nu niet bepaald pleit voor den Ajax- aanval, 87 runs bij elkaar. De Jongh met G41 had nog het meeste succes. Verder Kruyff 222 en Schüdel 0—4. Phoenix 2 wilde de Leidenaars nogmaals naar de wickets hebben, maar met het oog op het zeer slechte weer, vertikten Wem- pe c.s. dat stichtelijk, temeer waar was af gesproken den wedstrijd te beëindigen als het weer te slecht werd. L. C. C. I—H. 3. V. S. III. De weds Lr ij d eindigt in een draw. De Leidsche. die den toss gewonnen had, ging fielden. H. D. V. S. Ill opende met Sickenga en Grónlag op het bowlen van A. de Vrind en Th. Beurse. Door den nullen bal is het bowlen niet steeds zuiver, waar van de beide balsmen profiteeren, om eenige boundaries le staan. Op 18 valt het eerste wicket n.I. dat van Grónlag, die op het bowlen van don inmiddels aangezelten P. de Vrind een bal de lucht inslaat en door J. Heemskerk gevangen wordt. Als het sco ria gbord 20 aanwijst moet er gestopt worden voor een fiksche bui. Eerst te 1.30 uur zet Siekinga zijn innings voort met Braunts als partner, welke laatste na een 4 geslagen te hebben, zijn palen ziet duikelen door een rechten bal van P. de Vrind. Iyreuzenkamp en De Bruin verdwijnen spoedig, de eerste bowled P. de Vrind, en de tweede gevangen door Kloots op het bowlen van Beurse. Dan is het de beurt van Siekinga om te verdwij nen door een mooien vang van A. van Sehie Hij had een kanslooze 33 achter zijn naam. Mulder en R. van Senus hitten er flink op los, Zoodat er geehanged moet worden. De fastbowler C. Kloots cleande beiden. Van do staart slaat Kemmenade een gelukkige 27 runs en blijft Bokhoven met 13 not out. Met 5 extra'3 is het totaal 13G geworden. A. de Vrind bowlde 142, Th. Beurse 228 P. de Vrind 442 en C. J. Kloot3 219. J. Segaar, die Van Weizen achter het wicket verving, voldeed zeer goed. Met nog 21/4 uur speeltijd begonnen Melsch en H. de Vrind kalm le batlen op het bowlen van Grónlag en De Bruin. Op 18 valt het eerste wicket, dat van H. de Vrind. Met Eiehhorn op de mat rijst de score nu snel. Er worden ettelijke bounda ries genoteerd en met korte runs worden de fielders warm gehouden. Pas op 46 komt de scheiding als A. Eiehhorn door Kares1 ge bowld wordt voor 25. Kloots, die nu inkomt houdt met Metsch geruimen lijd stand en eerst als de 96 opgebracht is, verdwijnt Klools c. and b. Sickenga. na een nuttige 17 gescoord te hebben. A. de Vrind, J. Se gaar en P. de Vrind maken het niet lang, zoodat de stand van 39G, G109 wordt. Spoedig daarna verdwijnt ook Metsch. voor een goede en bijna kanslooze 43. waaronder G vieren aan off. Beurse en Heemskerk, die nu samen zijn, trachten het benoodigde aantal run3 te maken, totdat de zooveelste regenbui, die aanhoudt tot de speeltijd ver streken is, een einde aan den strijd maakt. Beurse bleef mot 10 en Heemskerk met 3 not out. Het totaal is 123 geworden voor het verlies van 7 wickets. De bowlingeijfers van H. D. V S. 3 waren Grónlag 333. Siekinga 341. 3e klasse B. Ajax 2 4 3 1 6 Phoenix 2 411—2 5 L. C. C. 3 1 1 1 3 II. D. V. S. 3 1 1 1 II. C. C. 5 2 1 1-1 WATERPOLO. Het begin van het seizoen. De samenstelling van L. Z. C. I. Dinsdagavond 1 Juni le pLm. kwart over acht wordt gespeeld in de Leidsche Zwem inrichting nabij den Hooge Rijndijk de wed strijd: L Z.C. IMaas I (Rotterdam). Deze wedstrijd behoort tot de voorronde van het watcrpnlotournooi van den N. Z. B., dal op 6 Juli fe Utrecht gehouden wordt. De samenstelling van het L. Z C.-zevental voor den wedstrijd is als volgt (reehls naar links): doel: J. Goekoop; midden: J. J. de la Court, v Leyden, W. F. v. Ingon Schenau; voor: J. Buys, Th. v. Helvert, W. Leenwen. SCHERMEN. ThorLeidsche Schermvereeniging. Onze 3tadgenooten winnen op alle wapens. Voor de lste klasse A trok Thor (Roller- dam) Zalerdagmjddag tegen de Leidsche Schermvereeniging. Beide partijen hadden twee invallers; Leiden voor de hoeren J W. Henny en luit. Verkuyl. Op floret trokken voor Thor de heeren Th. Landa, Luyten, Grünbaum en Van WIeringen. Laatstge noemde viel in voor den heer Wiarda. Lei den kwam uit met kapt. De Jong, luit. Bruyns en de heeren Abbinga en Lehman. Thor verloor met 88 en 34 ontvangen en 31 gegeven treffers. Op degen kwam Thor uit met de heeren Landa, Luyten, Van Wieringen en dr. Quartero, die inviel voor den heer Wiarda. Leiden won met 87 en een coup-double Leiden had 25 gegeven treffers en Thor 20 gegeven treffers. Ook op sabel verloor Thor. Van Wierin gen viel weder in voor den heer Wiarda. De uitslag werd 106 voor Leiden met 54 gegeven en 47 ontvangen treffers. Degenwedstiijd FrankrijkBelgië. De landenwedstrijd op degen tusschen Frankrijk en België, georganiseerd voor ver betering van den koers van den Franc, is (e Parijs gehouden en gewonnen door de Franschen, die zes overwinningen behaal den tegen de Belgen drie. Hieronder do uitslagen: Bcukelaer (België) wint van Dueret (Fr) G4; Buchard (Fr.)Feyerinck (B.) G5; Gaudin (Fr.)Tom (B.) 63; Buchard (Fr.) Beukelaor (B.) 6—4; Gaudin (Fr.)—Freyc- rink (B.) 62; Dueret (Fr.)—Tom (B.) 64; Gaudet (Fr.)Bcukelaer (B.) 62; Feyerink (B.)Dueret (Fr.) 65; Tom (B.)Buchard (Fr.) 6—5: Een wedstrijd op sabel om tien louchés tusschen Jeannekyn (mil. kampioen van Frankrijk) en den Belg Kestellot werd met 108 door den Franschman gewonnen, ATHLETIEK. Wedstrijden van den Z. H. A. B. Een succes van Donar. Bij de gisteren te Gouda gehouden wed strijden van den Z. H. A. B. heelt Donar (Leiden) den tweeden prijs (verg. zitv. kruis) behaald in de driekamp, 3e klasse, uit ne gen deelnemers. Voor Donar namen deel: A. Buttler, H. Bonle, J. Gravend-aal, A. Tendoloo en M. Hoexum. De overige nummers worden wegens het slechte weer afgelascht. De competitie. Do Schermclub „A. E. W." ver liest op degen en sabel. Voor de tweede klasse-competitie van den K. N. A. S. B. trok de Leidsche Schermclub „A. E. W." Zaterdagmiddag in de Scherm- zaal van de Doelenkazerne op degen en sabel tegen de zaal-Van Hulssen, uit Utrecht. Het was eon zeer gemoedelijke en faire kamp, die geleid werd door den heer Lugtenburg, uit Den Haag. Alhoewel de Utrechtenaren hun twee sterkste schermers thuis hadden gelaten waren zij toch nog beter dan de Leidenaars, die alleen op degen nog eenigen tijd voor spanning wis ten te zorgen. Na 11 partijen had Leiden op dit wapen weten op te halen tot 56, doch daarna liep Utrecht weer een weinig uit om tenslotte met 97 partijen te winnen. Lei- „cn ontving 22 en Utecht 20 treffers. Voor A. E. W. trokken de heeren: H. van Duu- ren, E. C. de Jager, J. Stapel'en H. T.-Boo- gert. Eerstgenoemde behaalde één overwin ning; de anderen ieder twee. Voor Utrecht kwamen uit de he.eren: H, Reede, J. J. Desta, L. J. Fryda en G. A. Harff. Laatst genoemde bleek verreweg den besten stijl te hebben en won al z'n partijen met 2 ontv. treffers. Ook Desta had 4 Overwinningen; Reede één, terwijl Frijda alles verloor. Op sabel waren de Utrechtenaren overwe gend sterker. Vooral Vermeer, wiens stijl aan Luglenburg doet denken, trok uitste kend. Hij boekte 4 overwinningen. Desta had evenveel succes, doch zoowel stijl als tactiek van hem waren zwakker dan die van Vermeer. Verder won Reede 3 parlijen, terwijl Van Rooyen alles verloor. De Leidenaars wonnen elk één partii gezonderd Van Duuren, die twee overJÏ ningen boekte. Opmerkelijk was dat de t?' denaars bijna uiisluilend rechts weerJ Ook hun masker bleef steeds onbescwï De ploegen waren als volgt: Leid«n- J i van der Boon, II. van Duuren, E. C de en P. Smit. Utrecht: G. Vermeer, J. D«t? A, J. W. van Rooyen en II. Reede. De Utrechtenaren wonnen met 115 tijen en met 40 ontvangen tegen 52 treffers. KORFBAL. Overzicht. De vlotte afwerking van de compctil» 9cheen onbedreigd, maar door den ver. regenden Zondag van gisteren, zullen ver' schillende promolie-compelitie's niet in hun geheel afgewerkt kunnen worden. Alleen de wedstrijd ExcelsiorW. K Hilversum is gespeeld. Excelsior heeft haar eerste overwinning met groote cijfers te- haald, voornamelijk door productief spel de eerste helft van den wedstrijd. Bij <j> rust slonden de Hilversummers met G—1 voor, het einde kwam met 72. Excelsior is door deze overwinning kam pioen van Nederland geworden. Voorloup;; wordt over het kampioenschap van Neder land nog sleeds beslist door de wedstrijden om het kampioenschap der Westelijke eer- sle-klasse. Toen de Hilversummers het kam- pioenschap van het Westen hadden behaaH, stond het feitelijk reeds vast dat Excelsior kampioen van Nederland zou worden. Het Ooslen en Noorden staan in hun spet no; steeds bij liet Westen ten achter, zoodat a van dien kanl weinig gevaar voor den Wes tel ijken kampioen dreigl. Voor de kampioenscompelitie moeien no nog de wedstrijden E. K. C. A.Excels::,: en W. K.E. K. G. A. gespeeld worico Wedstrijden die weinig belang hebben m de kampioen reeds is aangewezen. De stand van de kampioenscompelitie is thans: gesp. gew. gel. verl. v^l. pet Excelsior 3 3 114 6 E K. C. A. 2 1 1 2—3 1 W. K. 3—12 6—12 1 LUCHTVAART. De Gordon Bemiett-wedstrijd aangevangen Gisteren is weer de jaarlijksehe ballon wedstrijd de zoogenaamde Gordon-Bennet wedstrijd le Antwerpen aangevangen. Er startten, volgens de „Courant" 15 ballons. Om 4 uur 33 min. 48 sec. steeg de eerst: ballon op. Het was de Aerostiore ni (Italië), bemand met Luit. A. Birazolli en Luit. L sani. Om 4.35.52 volgde de Belgisch: „Prince Leopold" met de heeren Veenstn en Quersin en vervolgens de „Captan P?na- randa" (Spanje) om 4.40.36 met de aëronau ten Benito Molas en Prados Pena; om 4.53.50 de „Goodyear IIP" (Vereen. Stalen) met Van Orman en Morton; om 5.07.11 de „Pieardie" (Frankrijk) met Bienaimé; om 5.1108 de Helvetia (Zwitserland) met I)r Otto Bachmann; om 5.19.30 de „Ciampini V" (Italië) met Tombesi; om 5,24.25 dó „Bclgica"" (België) met De Muylcr'en Vi- lette; om 5.38.13 de „Bee" (Engeland) mol Meager en Stelf; om 5 50 17 de „Army 5 16" (Vereen. Stalen) met Gray en Johnson, om G.00.35 de „Miramar" (Engeland) inet Berry en Spencer; om G.7.29 de „Ciampino ni" (Italië) met Ilari; om 6.9.37 de „Avros tiers 1" (België) rnel Matton en Chamart; om 6.28.34 de Akron N. A. A." (Vereen, Stalen) met Boeltner en Maxsonom 6.43.43 te „Banshee" (Engeland) met Bald win en Spencer. Nader wordt gemeld dal de Ilatiaansche Ciampino V even buiten Antwerpen is ge daald. Firma J. GOEDELJEE Sr. !M0 Directie: J. DIRK8C Jzn„ Hooigracht 33, Telet. 452. Begrafenissen Crematie - Transgorten. De origineel© AUPING-MATRASSEK zjjn in alle afmetingen verkrijgbaar b\j 6C20 iiïi"iiVniiliMiliiitliiuiiiiliiHilïïiTiïiiriri7ilHnHii'ininiiiiiiiiiiiinii\iiiiiitiiiinu(i WOLLEN-, ZIJDEN- EN KATOENEN STOFFEN Contant en in Huur 5597 6040 Wij geven U dus e?n fUubbele rij paarlen in Uw mond, doch gaan zelfs nog verder en geven U ook een paarlen- collicr om Uw hals. Binnen eenige dagen zult U de groote advertenties zien, hoe wij dit zullen doen. Wij geven gratis colliers bij inlevering van leege kartonnen hulzen. 6016 WACHT U ECHTER VOOR NAMAAK. Alleen vierkante kartonnen hulzen zijn geldig. Instttut National de Vaccinothérapie Etablissements KDHLMANN, Bijkantoor Holland, Tilburg Bij GEBR. GRAAUW's Uitgevers-Maatschappij en Boekhandel te AMSTERDAM, Singel 80, Tel. 46460, Post-Qiro No. 70310, is wederom verkrijgbaar: DOOR F. K. A. ROMBACH JR. vanaf de ontdekking dezer landen tot heden. Aan het beschrijven van der bewoners werd veel aandacht gewijd waardoor de aan trekkelijkheid ten zeerste wordt verhoogd. 2000 bladzijden (formaat 26 X 17)t met ccn g™0* aantal zwarte en gekleurde platen en vele kleine illustraties, alsmede eenige kaarten. 3 zware Declen, gebonden in 3 Prachtbanden PRIJS f 15. Betaalbaar met" II.- p maand Betaalbaar met 11.p. maand f 15.— Franco naar alle plaat sen in Nederland Het complete werk wordt direct na ontvangst v. onderstaand bestelbiljct franco toegezonden Leidsch Dagblad BESTEEBILJET. De ondergeteekende verzoekt GEBRS. GRAAUW's UITGEVERS MAATSCHAPPIJ EN BOEKHANDEL TE AMSTERDAM, Singel 80, franco te zenden: 1 c*. ROMBACB,LANDEN EN VOLKEN DER VREEMDE WERELDDEKLEN compleet in 3 deelcn, gebonden in 3 prachtbanden, voor den prijs van f 15. ter.,', de betaling geschiedt in maandelijksche termijnen van f 1.of a contant. NaamWoonplaats Wijze vaa betaling s.v.p. duidelijk aangeven. Ö1.21 4-a

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 8