AGFNHA. De eerste vraag van den dokter BUITENLAND. Leidsche Begrafenis-Onderneming TELEGRAMMEN. LAATSTE HTEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN, j Zondag. „Jeruël" (Middelstegracht 3): Voormid dag- en avonddiensl(des nam. te halfzeven). „Jeruël" (Groenesleeg 16): Bijeenkomsten te 10 uur voorm. en halfzeven nam. Leger des Heils (Langcbrug 4): Plechtige opdrachtsdienst. Slads-Evangelis^tie (Morschweg 59): Bij eenkomst te 8 uur nam. Maandag. „Musis Sacrum": Algemcene vergadering der sociëteit; nam. halfnegen. Dinsdag. Manege Doelenkazerne: Ruiterfeest; 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Bij eenkomst, te 8 uur nam. Woensdag. Manege Doelenkazerne: Ruiterfeest; 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeentezaal) Ds. Zandt, uit Delft. Donderdag. Manege Doelenkazerne: Ruiterfeest; 8 uur nam. Dagelijks. „Casino bioscoop". Hooge woerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „City-theater". Haarlemmerstraat: Bios coop- en Variété-voorstellingen te 8 uur. 's Woensdag 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen Dagelijks te 8 uur. *9 Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Scala (Den Haag): „Duizend en één lach". 8 uur. Van Dinsdag 25 tot en met Zondag 30 Mei a s. wordt de dienst waargenomen door de apotheek van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. v. Driesum. Mare 76, telefoon 406. De geneeskundige Zondeg di.nst te Lei den wordt van Zaterdagavond, 8 uur, tot Maandagmorgen, 8 uur, waargenomen door de doctoren: Hovens Gréve, tel. 1681; Kor?, tel 2538; Mnyz rt, tel. 2268; R ssers, tel. 1469, en Van VoorÜmsen, tel. 7. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargenomen door dr. Timmermans, tel. 399. RECLAME. betreft meestal Uw spijsvertering. Regel deze met Laxin-drops, het heerlijk smakend, zacht en zeker werkend laxeermiddel. Per doos 75 cent. 6957 lueele verwijdering der inwoners daaruit en uit de in de nabijheid gelegen huizen en keeten. Ziehier de algemcene bepalingen. We ko men nu aan het tweede hoofdstuk, inhou dende de bepalingen omtrent het toezicht op landverhuizers en dergelijke. Dat dit toe zicht iiüodig is. blijkt duidelijk uit het feit, dat dit besluit geboren werd uit de omstan digheid, dat buiten onze grenzen gevallen van deze drie ziekten zijn voorgekomen, terwijl het landverhuizersverkeer weer toe neemt in den laatsten tijd. Allereerst wordt bepaald, dat het inkomen in ons land slechts geschieden mag langs bepaalde grensposten of grensstations, waar mot het douane-onderzoek het medisch-on derzoek plaats vindt. Voor de landverhui zers. welke per spoor reizen, is de Minister bevoegd bepaalde spoorlijnen aan te wijzen. Wordt nu iemand onbesmet of geen besmet tingsgevaar bezittende bevonden, dan krijgt hij daarvan een bewijs .en mag onmiddellijk zijn weg verder voortzetten. In het tegen overgestelde geval wordt hij Ier ontsmetting, isolatie, of verpleging opgenomen in die in richting, waarvan boven gesproken werd. Ook hen. wier kleercn of lichamen besmet wonden geacht, worden vastgehouden totdat één cn ander ontsmet is. De kosten van ont smetting. verpleging, enz. moet de persoon in kwestie zelf betalen, is hij onvermogend, dan vallen de kosten op den Staat. Voor het scheepvaartverkeer gelden, mutatis mutan dis, soortgelijke bepalingen. Rest nog de bespreking van de maatrege len betreffende het goederenvervoer. Onver minderd de roods geldende bepalingen om trent het verbod van in- en doorvoer van lompen, 'gebruikte klcedingslukken en onge- wasschen lijf- en beddogocd, is verboden.de in- en doorvoer van onbewerkte wol, haar, huiden, bontwerk en andere voor het over- bi.ngen van besmetting vatbare voorwerpen uit die landen, welke bij ministerieel besluit zullen worden aangewezen. De aangiftplicht van verdachte gevallen rust ook hier op ieder, inzonderheid op de geëmployeerden bij de vervoermiddelen. Spoorwagens, waar in lijders, b< smette of verdachte reizigers gezeten hebben, worden van den trein af gehaakt en eerst ontsmet. Ook de bagage en de lijfgoederen zijn aan een onderzoek on derworpen. Nog andere, niet voor onze be spreking van belang zijnde, bepalingen wor den genoemd. We wezen reeds op de taak, welke den buigemeestej der grensgemeenten op de ?chouder9 wordt gelegd. Vermeld zij nog, dat deze hebben te zorgen, dat alles voor verpleging, ontsmetting benevens het daar voor benoodigde personeel vooruit aanwezig is. Bovendien wordt het den ambtenaren van de Rijks- en de gemeentepolitie, idem der invoerrechten en accijnzen, idem der spoorwegen lot een plicht gemaakt, onver wijld mede te werken aan de uitvoering van de voorschriften, die de daartoe aangewezen geneesheer in Voorkomende gevallen ge ven zal. Wij -nen hiermede het voornaamste uit de buitengewone maatregelen tot afwen ding dezer ziekten en lot wering harer uit breiding en gevolgen gegeven te hebben. BELGIE. Bezuinigingsplannen Ver dere locnsverhooginfl. In een kabinetsraad is gepraat ovc-r de te treffen maatregelen inzake de franc- veiligstelling. De belangrijkste maatregel ter beau.grng is dat de uitvoering van alle nog uret goedgekeurde openbare werken voorloopig wordt stopgezet. Er zal geen en>>fo sub sidie kunnen verleend worden zonder goed keuring van de commissie deor Schatkist. Een aantal departementale ambtenaren zal ontslagen worden. De dienst der Marine wordt gereorgani seerd. De hoele dienst van het middenbestuur woirdt beperkt. Ook op defensie zal er be zuinigd worden. Binnen een maand zullen 100 regeerings- oommisearissen bij de rechtbanken -der schadevergoeding ontslagen worden. De regeering zal ock bij de Kamer aan dringen op een spoedigie stemming over het wetsontwerp betreffende de verminde ring van het aantal ambtenaren bij de justitie en in den dienst der ge van ge nis sein. De commissie van üct mijnwezen heeft, in veiband met de verhooging van het in dexcijfer besloten tot een verhooging dear mij nw erkersloonen met S pC't. FRANKRIJK. Abdel Krim. Abdel Krim is nog to Tiuguist, in af wachting van het lot van zijn vrouwen, fa milie cn bezit. De plechtige onderwerping zou gister avond plaats hebben. Over de overgave zelf wordt nog ge meld Op een hoogvlakte, Lij een diep ravijn, te Ize-maroeëne ten N. ?an Targui&t, wa ren in do eerste morgenuren de Fransclie troepen verzameld voor de plechtigheid der o-vergave. Daar het koud was waren er groot© vuren aangestoken. Omwonen den waren op het bericht der overgave ko men toeloopen. Op den weg die uitkomt bij het ravijn werden ruiters waargenomen: twee inlanders en twee Franscbe officie ren, omringd door een escorte tirailleurs en spahis; de officieren en hun escorte wa ren Abdel Krim in Snada ten N. van Ize- Maroeëne gaan afhalen. Met behulp van een gids kwamen zij over het ravijn en even later waren zij op de hoogvlakte. Abdel Krim was alleen vergezeld van den sjerif Hamidoe Wedzani van den stam der Snada's, een der bewerkers van zijn on derwerping. Hij &teeg öi stapte over een hoopje stec- nen langs den weg, sprong over een vuur, dat juist was uitgegaan en ging naar cfen kolonel-commandant der brigade en gene raal Ibos toe, aan wie hij door een der hem vergezellende officieren werd voofge- steld. Dadelijk begon een gesprek over de voorwaarden waaronder het gevolg en de eigendommen van Krim naar de Fransc-he liniies zouden worden gebracht-. Bij dit onderhoud verloor de Rif-hoofd man zijn kalmte va nfatalistisch Muzelman niets Bedaard-keek hij uit zijn intelligente oogen en hij gaf blijk van geenerlei ont roering. In-tusschen is generaal Simon met een opdracht der Faansehe regeering naar Marokko vertrokken. ENGELAND. Het mijnconilict De twist in do liberale partij Overwinning van Laboor. Itn het mijnconfiict nog t-otaal geen wij ziging. De aandacht trekt op 't oogenbiik een plan van Varley, lid van de arbeiders partij in 't Lagerhuis en van het mijnwer- kersbestuur. Ofschoon zijn opvattingen zuiver per soonlijk zijn, beteekenen zij een vooruit gang bij hetgeen totdüsver van den kant der mijnwerkers voorgesteld is. Hij stelt een onverwijlde verlaging van het nationale minimum-percentage boven het loon voor onderhoud met 8V& pCt. voor tegenover de 10 pCt., date de regeering heeft voorgesteld, maatf" terwijl de regee ring dit tarief enkeJ gedurende een aantal welken zou willen handhaven, wil hij het bestendigen met behulp van een subsidie van 6 millioen p.st. tot het einde van het jaar. De reorganisatie van het mijnbedrijf zou in dien tusschentijd ondernomen worden. Varley's voorstellen met betrekking tot de betaling van bet subsidie komen hierop neer dat de eigenaars afstand zouden doen vaD winst tot zij weer de tegenwoordige loon en kunnen betalen en het subsidie al leen zouden ontvangen om hun individueele verliezen te compenseeren. De mijnen die meer verliezen dan twee shillings per ton, zouden die uit eigen middelen moeten dra. gen of buiten dienst gesteld worden. De mijnwerkers hebben de volgende bij dragen van de bij den internationalen bond aangesloten landen gekregenDuitechland 5000 pond, Tsjecho Slowakije, Oostenrijk 145, Nederland 100, België 750. Zuid-Slav ié 60. Duitschland heeft nogmaals 5000 pond toegezegd en Nederland heeft beloofd, ge durende de staking 100 pond per week te sturen. Het bericht over Asquith's heengaan als leider der liberale partij is nog niet be vestigd. Intusschen heeft Grey zich ge heel achter Asquith gesteld. Hij zeide o.a. ,,Ik sta naast en achter loTd Oxford. Aan ieder is het genoegzaam bekend, dat hij in de moeilijkste tijden altijd de geduldig ste en ridderlijkste der collega's is ge weest-, en dat, zoo er in de liberale partij geschillen zijn eta geweest zijn, deze niet door hem zijn teweeg gebracht. Diegenetn van ons, die nauw met hem verbotiden zijn geweest, gevoelen, dat men zich nilet ver wonderen moet, dat thans iets heeft plaats gehad, maar dat het zoo lang uitgesteld is geworden." Verder verdedigde Grey zeer volkomen deelgenootschap der arbeiders im de in dustrie. Het schijnt naar een splitsing in de partij te gaan Bij een tusschentijdsdie verkiezing voor 't Lagerhuis t>e Hammersmith heeft Labour een fraaie overwinning behaald hetgeen vooral thans niet nalaat de aandacht te trekken als uiting van de stemming der kiezers. Gekozen werd Gardner, de candidaat der arbeiderspartij, met 13.095 stemmen. Gluc-k- stein (cons.) kreeg 9484 stemmen en Mar- fitt (lib.) 1974. "Bij de algemeene verkiezingen van 1924 was er geen liberale candidatuur en werd de conservatieve candidaat gekozen. PORTUGAL. Leger-mniterij. De achtste legerdivisie is aan het muiten geslagen. De troepen van Porto hebben zich bij de beweging aangesloten, alsmede" een aantal andere regimenten, die den opmarsch naar de hoofdstad meemaken. De regeering heeft maatregelen genomen. ITALIË. Orlando- Nader blijkt, dat niet de bekende politicus Orlando is overleden, maar een onbekend senator van dien naam. TURKIJE. Nieuwe# tijdrekening. De Turksche Nationale Vergadering be sloot vanaf 1 Jan. a.9 den Christelijken kalender en de Europeesche dag-indeeling in Turkije in le voeren. BUITENLAMDSCH GEMENGD. Een misdaad na 70 jaai ontdekt Na zeventig jaar is le Eichelshcim in het Odenwald een geheimzinnige moord aan het licht gekomen. Toentertijd leefden daar te zamen twee gebroeders, van wie de jongste zijn geluk in Amerika wilde gaan beproe ven, en hij vroeg daarom aan zijn broer zijn aandeel in de ouderlijke nalatenschap. Zijn broer betaalde hem den avond voor het voorgenomen vertrek zijn aandeel uit, maar toen den volgenden morgen de vrienden van den vertrekkende hem kwamen afhalen om hem naar het station te vergezellen, kre gen zij te hooren, dat hij al lang vertrok ken was. Sindsdien werd nooit meer iels van den landverhuizer vernomen. Toen echter begin dezer weck het oude huis werd afgebroken om op de plaats een villa neer le zetten, vond men het geraamte van den jongeman onder den vloer. Vliegongeluk. I Op het vliegterrein van Staaken bij Ber lijn, is gistermiddag een 9choolvliegtuig neergestort. De bestuurder, een 23-jarige vliegcrsleerling, werd gedood. Biand bij Renault Gistermiddag brak een hevige brand uit in dc automobielfabrieken van Renault, die juist, na een week gesloten te zijn geweest, weer waren geopend. De brand moet ont staan zijn in de opslagplaats van benzine. De bandenwerkplaals werd dadelijk geheel vernield, de fabriek geheel in enkele minu ten. Te 5 uur was men het vuur meester. De procureur der republiek begaf zich dadelijk ter plaatse met hel oog op het ver moeden van brandstichting, maar volgens een later bericht moet de brand aan kort sluiting en niet aan boos opzet zijn le wij len geweest. Eenige arbeiders kregen brand wonden. Koning Haakon door een hond gebeten. Naar uit Oslo bericht wordt, is koning Haakon, toen hij met de beide dwergwind- fionden der koningin ging wandelen, bij een aanval van bulldog's op deze honden, in den arm gebeten, en, naar men zegt, vrij ernstig gewond. v Familiedrama's. De weduwe van den te Berlijn vroeger zeer bekenden parfumfabrikant Schwarzlose had onlangs een 23-jarig student, die geheel onbemiddeld was, in huis genomen om hem in staat te stellen, zijn studies voort le zet ten. De student maakte spoedig het hof aan de eenige dochter van mevrouw Schwarz lose, die echter zijn liefde niet beantwoordde Uit wanhoop heeft nu de student het 19-ja- rig meisje in den gang van de woning dood geschoten en vervolgens gepoogd zelfmoord te plegen. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht en is daaT overleden. Mevrouw Schwarzlose heeft, nadat haar beide zoons in den oorlog waren gevallen, door dit drama haar laatste -kind verloren. Haar man is verleden jaar overleden. Te Berlijn-Hohen Schünhausen heeft Don derdagnacht een fabrikant, wiens zaken se dert eenigen lijd achteruit waren gegaan, en die bovendien in onmin met zijn echlgè- noote leefde, deze na een woordenwisseling met revolverschoten levensgevaarlijk ge wond. Ten slotte schoot hij zijn 5-jarig zoontje dood en joeg ten slotte zichzelf een kogel door het hoofd. Hij werd op slag gedood. In een bosch te Pasing nabij München heeft een 48-jarige man op niet-alledaagsehe wijze zelfmoord gepleegd. Hij ^etle zich op een met dynamiet gevulden koffer en stak toen den koffer in brand. Bij de ontploffing weid zijn lichaam in stukken gescheurd; enkele licha&msdeelen vond men 25Q meter verder terug. RECLAME. AUTO-TRANSPORTEN, CRËMATIE H. P. H. KEEREWEER TELEFOON 861 LEIDEN 4030 Fi ankiij k en Zuid-Slavië. PARIJS, 29 Mei (Belg. Tel. Ag Volgens het „Journaal" is Nenlsjils vertrokken zon der dat een delinitief verdrag tusschen Frankrijk c-n Zuid-Slavië i onderteek end. Dit verdrag is echter g«?reed. Men wacht met de ondertcekening tot iedere mogelijk heid tot misvesland in andere landen js verdwenen, vooral te Rome. De revolutie in Portugal. LISSABON, 29 Mei (V.D.) De leiders van de militaire beweging hebben den Presi dent der Republiek uitgenoodigd een Re- publikeinsche extra-parlementair regeering te vormen en de leiders der politieke par tijen bijeen te roepen. De regeering meldt dat het land kalm is. De opstand zou zich beperken lot enkele divisies. Aftreden dei regeering in Zweden. STOCKHOLM. 29 Mei (V.D.) Als gevolg van- het uitbreken eener mijnwerkersstaking in Zweden wordt verwacht dat de regee ring zal aftreden. De regeering vérzet zich tegen het tewerk stellen van werkloozen in de mijnen. De mailvincht naai Marseille. Omtrent de vlucht van het K. L. M.- vliegtuig H-NADJ naar Marseille, georga niseerd door het Comité Vliegtocht Neder- land-Indië, meldt men nog het volgende aan het Haagsche Aneta-kanloor: Bij aankomst in Marseille waren verte genwoordigers van de Rolterdamsche Lloyd op het terrein aanwezig, alsook vertegen woordigers der dagblad- en geïllustreerde pers. Kapitein Boon van de „Indrapoera" be reidde aan de overbrengers van de eerste luchtmail naar Marseille een hartelijke ontvangst. Het vertrek van de „Indrapoera" uit Marseille werd vanuit het vliegtuig, dat op dat tijdstip boven de haven cirkelde, gefilmd. De vlucht zelf is voor alle opvarenden een buitengewone sensatie geweest Rot terdam en Antwerpen lagen met hun dui zenden lichtjes nog in den duisteren nacht en leverden een fantastisch schouwspel op. Bij Brussel begon het le schemeren en de hoofdstad van België lag onwezenlijk in het eerste ochtendlicht. Kort daarna begon het helderder te worden, doch met bewolkten hemel. In het Rhönc-dal echter brak de zon door en de geheele vlucht boven het da. lot aan de Middellandsche Zee toe, leverde een onvergetelijken aanblik. Het toestel is om 3 uur namiddag weer uit Marseille naar Parijs vertrokken en zal heden van daar naar Nederland terugkeeren Heden, vergaderde de Vereetoiging voor Wijsbegeerte des Rechts in het ge bouw van den Iloogen Raad te Den Haag. Bij ontstentenis van den voorzitter werd de vergadering gepresideerd door prof. mr. Krabbe. Mr. J. H. Gaap, hoofdcommies ter Pro vinciale'Griffie van Z.-Holland, te 's-Gtra- venhage hiel deen inleiding over het on derwerp „Tijdgeest cn Staatswetenschap." Naar het Haagsche Aneta-kanloor ver neemt, is mr. J. Zeylemaker, advocaat en procureur te Alkmaar, bestemd om op te treden al9 hoogleeraar in het handelsrecht aan de Rechthoogeschool te Bandoeng. Bij het Departement- van Marine is bericht ingekomen, dat Hit. Ms. K XIII gistermiddag Dungeness is gepasseerd. Gistermorgen om halfe-lf is een 29-ja- rige arbeiders, werkzaam bij de Nederland^ sche Dok Maatschappij, terwijl hij op een der dokwanden liep, gestruikeld en op den vele meters dieper gelegen dokvloer te recht gekomen. De man was dadelijk dood. Gisteren werd te Renkum uiit den Rijn opgehaald het in staat van ontbinding vex- keerend lijk van een sinds 16 dezer te Arn hem verniste 67-jarige vrouw. Het lijk is door dc familie herketnd. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: A. van den Berg, stueadoor te Leiden, Mairiisstraat 38. Rechter-comm. Mr. P. W. B. Bjjnc-n. Curator Mr. F. H. A. Donders, te Leiden. W. A. van Rijn, timmerman te Zoeter- woude. Rochter-comm. Mr. A. S. Rueb. Cu rator Mr. H. Burgerlijk, te Leiden. Opg eh ev en: G. Vermeulen, te Leiden. Alphen. Gisteravond laat brak van een motorrijwiel op de Julianastraat de as van den zijspan wagen. Doordat de be rijder met een kalm gangetje reed, kwam hij er, met de dame die op de duo zat, heelhuids af. Bij de garage van C. werd de zijspan er afgekoppeld en „kon de reis we der worden voortgezet. .Op de Hoofdstraat kwam Donder dagmiddag een auto met een wielrijder in botsing. Zoowel rijwiel aJs berijder kwa men er wonderwel goed af, alleen had nij aan gezicht en handen eenige ontvellingen opgeloopen Leiderdorp. Ingelanden van den Stads- polder hebben de rekening over 1925 vast gesteld in ontvangst op f 1629.©9Vé, in uit gaaf op f 1194.86?», alzoo met een vo-ordee- lig saldo van f434.23. De begiooting voor 1926 is vastgesteld op inkomsten en uit gaven van f 1502.95, met een omslag van f8'per hectare. Woubrugge. Van de 26 kaasmakers in ons dorp zuilen er vijf cn twintig mee doen aan den Kaasdag. Zij zullen 1 Juni a.B. één der gemaakte kazen voor dat doel afzonderen. Te Hoogmade en Ofwegen zullen onge veer 20 deelnemers zijn. Haarlemmermeer. Vrijdagmorgen wil, de de bestuurder van een motorrijwiel aannemer van het pompstation van de yZ terleiding aan den Spaarnwouderweg hier, aldaar met z'n motorrijwiel een w.-»?en van den melkhandelaar H. passepren hetzelfde moment, dat deze een erf opreed. Hij kwam daarvoor echter ruimte tr» 'kort cn met den wagen zoodanig in botsing dal bij met den motor over den weg werd ge,' worpen. Met een verbrijzeld been werd de man opgenomen en naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. De politie stelt'ea onderzoek in. Hillegom. De gemeenteraad vergadert Vrijdagmiddag a.s. Aan de raadsstukken is het volgende onh leend: Door B. an W. is vergunning ver^ leend lo. aan H. J. Lij'clama, om met in, gang van 1 Juli 1926 de betrekkingen vaa secretaris en penningmeester van den Zan. derijpotder en van den Vennipperpolder te vervullen, en 2o. aan J. C. Schouten onj met ingang van 1 Juli 1926 de betrekkingen van secretaris en penningmeester van den Vosse- en Weerlanerpolder en van het wa terschap „Hïllegom" le vervullen, beidt vergunningen, met bepaling, dat het kan, toor van de bovengenoemde polders en het bovengenoemde waterschap niet meer ten gemeentehuize zal worden gehouden In verband met de aansluiting der woningen van „Goed Wonen" op de waterleiding en do verhooging van kosten voor de bewoi ners, adviseerde de vereeniging tot aige- hecle verlaging van de huren, gelijk aaj de meerdere kosten. B. en W. stellen daar, op voor een toelage van f 1100 per jaar toe te kennen voor verlaging der huishuren. Het vermcnigvuldigingscijfer der plaatse-» lijke inkomstenbelasting, dienst 192 6—1927 kan bepaald worden op 1,3; voor het ioo-. pende jaar was het 1,42. De Harddraverij-vereeniging heelt als ge woon gevraagd om gebruik van de Van den Endelaan en de voormalige Ijsbaan voor harddraverij en volksfeest. Opdat niet wor de meegewerkt aan de weder-invoering op bedekte wijze van een kermis voor den tijd van twee dagen, stellen B. en W voor op het verzoek afwijzend te beschikken. De aanbeveling Ier benoeming van eeu secretaris der gemeente luidt: lo. J. C. Schouten, eerste ambtenaar ter secretarie der gemeente Hïllegom; 2o. mr. J. B. Sons, eerste ambtenaar ter secretarie der ge meente Ilazerswoude. Deze aanbeveling ia opgemaakt met 2 tegen 1 stem. Tegen stem de wethouder Balvers, die de voorgedragei nen in omgekeorde volgorde wenschte ge< plaatst le zien. Katwijk. Burgerl. Stand. Geba ren: Theodorus Anthonius, Z. van Th. M van Schie en D. Compeer Cornelis, Z. van J. Hofma en L. van der Plas Jacobs, D. van J. van Duyvenbode en J. Ouwehand Simon, Z. van S Abhink en T. Durieuï Martina, D. van P van der Bent en A Zuyderduyn Gijshert, Z van P. van der Plas en L. Ouwehand Marijtje, D. var A. Houwaart en M. van der VIis Teuna Alida, D. van C. Kuyt en C. B Driebergen Jacob, Z. van P. van der Mark en E. van Duyn. Overleden: Cornelis van der Plas 90 j., wednr. van J. Hoek Dirkje Ouwehand 1 j., D. van J. Ouwehand en M. van Houten Dirk Meijvogel 62 j., echtg. van C de Vreugd Aart Johan van Walsem 64 jt echtg. van E. H. G. van Everdingen. Gehuwd: Pieter van Duyvenbode el Wilhelmine Bernhardine Gamersclilag Arie Hus en Arendje van der Plas Wil lem, van der Plas en Marijtje van Rhïjn 1 Cornelis Zwanenburg en IClazina van Duyn Lisse. Vrijdagavond hield de afd. Lissé van het IIoll. Bloem. Genootschap een le-i denvergadering. De hoofdschotel voor die bijeenkomst was de prijsraming voor 1926. Over het doel en de nuttigheid werd eenigen tijd stilgestaan. Algemeen was -men van oordeel, dat juist nu een raming op zijn plaats was, daar men de laatste jaren maar bijeen kwam om elkander mede tfl; deelen welke prijs er reeds gemaakt was voor de artikelen. Van het artikel hyacinth was van alle soorten iets af. Van vroeg* tulpen was de prijs of gelijk of hooper ge steld Van de Darwinnen was de prijs een weinig in dalende lijn. Van de Narcissen v»as dit in sterkere mate waar te nemen. De Crocussen weiden, gezien de prijzen van verleden jaar, allen hooger geraamd. De stand van de Hyacinlhen werd besï genoemd, maar erg veel nieuw zwarfrani De dubbele vroege tulpen zulten niet zoo zwaar worden als de enkele tulpen. Van de Darwintulpen werd de stand goed ge noemd De Crocussen blijven beneden het middelmatige. In de gele wordt veel ziek geconstateerd De narcissen worden niel zwaar verwacht, daar er veel vuur in voon komt. De overtuiging w*erd uitgesproken, dat de bollen een bijzondere vroegere groei' periode hebben medegemaakt. Burgerl. Stand. GeborenGeer* Iruida, D. van C. Th. Duivenvoorden en J- J. Warmerdam Nezia, P van A. van Es en yan Marsbergen Henriëlte Maria, D van R. C. Sogers en D. A. G L. Hermes Johannes Adrianus, Z. van J, T. Vane- veld en P. Zwaan. Gehuwd: H. P. Benhemper en H. M seille J. G. v. d. Berg en C. v. d. Lans J. Meeuwissen en W. Vrijburg Th. C- Duivenvoorden en H. At. v. Noort J- M. Warmerdam en G. C. Duineveid Overleden: Willem Bonda Nonhebei, echt* genoot van Al. van Duuren 51 j. Nooidwijk. Burgerl ij ke Stand. Geboren: Anna .Maria, d. van C- F. Tromp. Meesters en S. C W. Lanzing Pieter. z- van H Plug en M. Waasdorp Piet, z. van P. v. d. Heuvel en C. O. E. Meyer Susan na, d.. van P. Noppe en G. Lemson ^ll" lem Petrus, z. van J. Zwarts en C. P- *in* Geertje, d. van J. Hoekstra en H. StoTÖh Ondertrouwd: Gerardus Wassenaar, 49 2-1-

Leidsch Dagblad | 1926 | | pagina 2